Ook liberalen willen «er werk van maken> Postzegelkring Land van Aalst met voorverkoop Europazegels in het VTI-Aalst Arrondissementeel CVP-kongres Aalst koos nieuwe bestuursploeg Wereld Natuur Fonds ook aktief te Aalst Fotoklub Techocrome gooide de deuren open Nieuwe Dekenij te Nleuwerkerken gogruGEL Eerste Business-drink te Aalst Trainingen 10.000 jaar Sport Baardegem-Meldert huldigde zijn bloedgevers Mare Galle: «Dodenweg» Vijfhuizen-Wichelen verdient vrijliggend fietspad Tentoonstelling mlnlatuurbomen In het Holten Dale te Mere j De Voorpost - 2.5.1986 - 5 In de lokalen van de Liberale Sociale Werken, Korte Zoutstraat 16 huldigden de liberale sociale werken (LSW) hun overleden liberale voormannen Arthur De Loose, Petrus Silon, Marcel De Brucker, Henri Moens en Oscar Van den Berghe. Huldiging die volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem in het teken stelde van de 1- meiviering en dan vooral van de tewerkstelling. In aanwezigheid van OCMW- regering te nemen belangrijke voorzitter Richard Goossens, beslissingen die bepalend zul- gemeenteraadslid Aloisd len zijn voor de sociaal-ekoino- Adriaenssens en tal van promi- mische situatie van elke burger nenten, militanten en perso- van ons land. neelsleden memoreerde volks- Meer er is voor het eerst hoop vertegenwoordiger Van Ren- in een aantal sektoren van ons terghem de voormannen die ekonomisch leven. Hoop dat jaren geleden de sociale strijd de gedane inspanningen om uit in het arrondissement Aalst de krisis te geraken vruchten hebben opgenomen om in een gaan opleveren en dat door geest van liberale en sociale solidair overleg afbraak van rechtvaardigheid te ijveren sociale voorzieningen en te- voor recht op arbeid, recht op werkstelling zal kunnen wor- een gewaarborgd inkomen en den ondervangen. Sociale or- recht op een deel van de wel- ganisaties zoals die van de libe- vaart. Woorden die in de hui- ralen. blijven dan ook een dige situatie een eerder wrange noodzaak, nasmaak krijgen. Nog te veel landgenoten zijn werkloos en Vruheid, Vooruitgang, Welzfjn de reeds bereikte resultaten In deze kontekst huidige Willy zijn lang geen eindpunt. Van Renterghem bij de ge- Spreker stelde dat we alleszins denkplaat in de inkomhal met in de goede richting evolueren de foto's van de pioniers van die we moeten aanhouden om het eerste uur. De syndikale, de toekomst van onze landge- mutualistische en sociale voor noten en nakomelingen veilig gangers, te stellen. Pijnlijk blijft alles- Arthur De Loose, grondlegger zins het schrijnend kontrast van het liberaal syndikaat in tussen werkende en werkzoe- het gewest. Petrus Silon, voor- kenden. Harde realiteit waar- zitter van de liberale vakbond, mede vakorganisaties en al wie Marcel De Bruycker, bezieler met de materie begaan is ge- van een verheven dienstbe- konfronteerd worden. Dit dan toon. Henri Moens, nauwge- op de vooravond van door de zette voorzitter-beheerder van Voor de eerste maal neemt WWF-Vlaanderen (wat staat voor Wereld Natuur Fonds - Vlaanderen) deel aan de Topdag, ipet een Panda-shop-promotiestand, opgesteld in de Pontstraat (rechtover Parking) ter hoogte van het nummer 27. Daar kan je (voortaan) voor de werking van het WWF terecht by dhr. Jurgen-Frans Tack. Tel. 053/ 21.14.97. Aalst. Een stijlvolle hulde aan de vijf LSW pioniers (a) het ziekenfonds en Oscar Van den Berghe, tientallen jaren aktieve voorzitter van de LSW. Pioniers die symbolen blijven van werkkracht, inspanning, medevoelende menselijkheid, vrijheid en rechtvaardigheid. Met een bloemhulde, een mi nuut stilte en een receptie werd de herdenking besloten. Op woensdag had dan in de Sint-Anna-feestzaal de 41e Mei-avondviering plaats waar volksvertegenwoordiger an dermaal het woord nam en Eddy Wally zorgde voor muzi kale omlijsting. LH Fotograferen is meer dan gewoonweg kiekjes nemen. Het is een medium dat opmerkingsgave vereist en kritisch leert kyken. Heel wat mensen streven er naar echt fijne boeiende foto's te maken. Foto's die op een hoog peil staan. Dat kan! Toch is het niet zo eenvoudig als het lijkt... Daarom komt her en der regelmatig een legertje hobbyisten samen .in vrienden en fotoklubs om er zich met overtuiging op eigen kreatief werk, in vorm en l(jn en in kleur, toe te leggen. Dit alles werd ons verduidelijkt tijdens de opendeurdagen in «Technocrome» een welbekend laboratorium van kleurfotoflnishing te Erembodegem, op vrijdag 18 april II. Toen in 1961 het World Wildli fe Fund of het Wereld Natuur Fonds gesticht werd, koos Sir Peter Scott de reuzenpanda als symbool van deze wereldvere niging, die zich tot doel stelde de nodige fondsen te verzame len om bedreigde diersoorten en hun milieu te redden, om internationale projekten uit te werken tot bescherming van de natuur. In 1966 werd België lid van WWF. In januari 1975 ont stond in de schoot van WWF- Belgium een Vlaamse afde ling. Een onderafdeling van WWF- Vlaanderen werd in Aalst op gericht in september 1981. Sindsdien werden reeds ver scheidene info- en verkoop- standen ingericht bij allerlei aangelegenheden. Ook andere aktiviteiten o.a. dia-avonden en wandelingen stonden reeds op het programma. Trefplaats van de leden was geruime tijd het jeugdcentrum «De Klup» in de Zonnestraat te Aalst, waar dan ook een permanente verkoopstand ingericht was en de vergaderingen doorgingen. Voortaan kan men voor alle informatie i.v.m. de werking van het WWF-Vlaanderen en de diverse internationale ak- ties van WWF- o.a. 3800 pro jekten in 130 landen, ook de oprichting van meer dan 260 nationale parken en reservaten in 114 landen - terecht bij Jur gen-Frans Tack, Pontstraat 27 Aalst. De heer Tack beklemtoont: «Het realiseren van al deze doelstellingen vraagt de per soonlijke inzet en de morele en financiële steun van diegenen die niet alleen praten over na tuur, maar ook mee willen hel pen aan het meest vooruitstre vende en dringende projekt op aarde: de bescherming van on ze planeet en al wat er op leeft. Dat is een taak die tot eenie ders verantwoordelijkheid behoort. U kunt het Wereld Natuur Fonds bij de akties ter bescher ming van de bedreigde natuur helpen en tot de vereniging toetreden. De jaarlijkse bij dragen zijn 2.000 F (Be schermd donateur), 1.000 F (Eredonatuer), 500 F (Dona teur) of 250 F (junior, tot 21 jaar). Ook «Donateur voor het leven worden is mogelijk door minimaal 25.000 F. te betalen. Alle leden ontvangen een lid- kaart, een pandasticker en het tijdschrift Panda, boordevol informatie over natuurbe houd.». Voor de eerste maal neemt het WWF-Vlaanderen deel aan de Topdag op zaterdag 3 mei te Aalst. Een Panda-shop-pro- motiestand zal opgesteld staan in de Pontstraat. Elke aankoop, hoe klein ook, draagt alvast bij tot natuurbe houd! D.B. Aalst. De LSW voormannen herdachten hun overleden makkers (a) Gelegen in de derde Industrie zone te Erembodegem, ligt het fotografisch labo Technocro me. Toen dit bedrijf zich in 1973 aldaar vestigde was er vrij spoedig ook belangstelling vanwege het personeel om er een vrienden- en fotoklub op te richten. «T.C. Fotoklub» werd geboren vandaag, meer dan een decennium later, is deze klub steeds erg aktief en zelfs boeiender dan ooit, ook al zijn heel wat pioniers eruit verdwenen. De klub organi seert om de twee jaar een opendeurdag in het bedrijf waar de klub gevestigd is en eveneens om de twee jaar wordt deelgenomen aan de «Week van de Vrije Tijd» in de Aalsterse Keizershallen. Op 18 april 11. hebben heel wat geïnteresseerde bezoekers deel genomen aan rondleidingen in het labo dat tot het grootste en modernste van ons land mag gerekend worden. Maar daar naast toonde Fotoklub Tech nocrome er eveneens een se- lektie uit fotowerken van klu- bleden, van het afgelopen jaar. Uit deze fotogalerij noteerden we graag de naam van Elie Heireman, met fotografische ekspressies van leuke meiden, weergegeven in briljante kleurschakeringen en tot één geheel verwerkt op één grote wand. De leden van «T.C. Fotoklub» vergaderen om de veertien da gen, op woensdagavond, in een apart lokaal in het bedrijf, dat ook kan omgevormd wor den tot «donkere kamer». Men heeft er een vergroter met kleurkop staan evenals een ontwikkelinginstallatie voor zwart-wit fotografie. Ook is er ruime mogelijkheid tot studio fotografie en is er een lichtin stallatie en zelfs filmscherm voorhanden. Tevens «werkt» de klub met een groep «free lance fotomodellen» zodat er op het punt van «portretfoto grafie» zeker geen problemen zijn. Sedert een paar jaar kunnen ook niet-personeelsleden lid worden van deze Erembode- gemse fotoklub, wat meteen nieuwe en ruimere perspektie- ven opent voor geïnteresseerde hobbyisten uit de Aalsterse regio. Voor meer inlichtingen en kontakten verwijzen we graag naar de huidige voorzitter van de klub, dhr. Elie Heireman, Koning Albertstraat 8, te Moorsel, tel. 053-78.76.44. D.B. In het «Groen Kruis», Sint-Jorjsstraat te Aalst had verleden zaterdagnamiddag het arrondissementeel C.V.P.-kongres plaats dat totaal in het teken stond van tewerkstel ling. Senator Maurice De Kerpel opende er een tentoonstelling waarby ook een stand van het leger present was en met Herman Van Molle als moderator werd een geanimeerd panelgesprek gevoerd met personeelsschepen Paul Stockman en afgevaardigden van de interkommunale «Land van Aalst» van Amylum. S'pinhf n?Hk ita5tSSCkrita" Boeykens (Aalst), Chris Dany De Backer (Geraards- Hondt-Vanopden- Borms (Aalst), Eddy Cou- bergen), Omer De Schrijver bosch in een gloedvolle rede ckuyt (Herdersem), Lieve De (Denderleeuw), Hans Gee- over de aktuele politieke situa- Lathouwer (Lede), Henri, De roms (Ninove), Rudy Pevena- werV^rn0ZCh "h l<<tC~ Rick (ImPe)- °mer De Sade" 8e (Geraardsbergen), Clement onder aksen- leer (Erembodegem), Hugo Prieels (Appelterre), Leonard De Waele (Erpe), Noëlla Ghy- Quintelier (Schendelbeke), Ondertussen hadden de kon- seis (Burst), Yvonne Janssens Martina Van Sande (Dender- H StCm (Mere). v«a Van der Borght leeuw), Linda Van Schoors uitgebracht en werd eep nieuw (Moorsel) en Dirk Vindevogel (Geraardsbergen) en Frans arrondissementeel CVP-be- (Mere). Verleysen (Ophasselt). M amVein °ZCn oC Voor het dlstrikt Herzele - Zot- Op te merken daarbij dat een (1943), Klaverstraat 8 te Den- tegem Michel De Buyst (Zotte- aantal kandidaten die wel vol- HCrd ,VCrk?Ze? 101 g«n), Gerard De Lange (Her- doende stemmen hadden de Wnnïu t i!S WIS' zele). Robert Diependaele plaats moesten ruimen voor th",nn.n .n i fne!f D'Hondt jongeren of vrouwen verras de ASLK In de CW^fhii dü 5"aaltert\ Ro'and Goossens het reglement voorziet dat er «mi- e (Zot tegem), Roger Lahaye in Aalst 4 jongeren en 3 vrou- afdelingsvoorzitter van Den- (Sint-Lievens Houtem), Hec- wen moeten zetelen, in Nino- oeneeuw. Ior Petit (Zottegem) en Jeani- ve-Geraardsbergen hetzelfde Bestuursleden ne Renneb°ogh (Haaltert). in Herzele - zo tegen 3 jonge- Bestuursleden Tenslotte voor het dlstrikt NI- ren en 1 vrouw Voor het dlstrikt Aalst zijn dat nove - Geraardsbergen Jan LH Anne Bauwcns (Aalst), Benny Callebaut (Denderwindekc), Het Aalsters Vrij Technisch Instituut is dit jaar 75 jaar jong. Dit wordt uiteraard groots gevierd. Tydens de komende meimaand wordt er meer uitgebreid gefeest. Een eerstvolgende manifestatie die weerklank zal vinden is de voorverkoop op 3 en 4 mei 1986, i.s.m. Postzegelkring Land van Aalst, van twee «Europapostzegels» die als tema hebben «De bescherming van de natuur en het leefmilieu» en de organisatie van een postzegeltentoonstelling van een tiental filatelisten en een filatelistische literatuurbeurs. Een bUzondere dagtekeningstempel, ter herinnering aan dit gebeuren, zal er tevens in gebruik worden gesteld. wnaalst De «Kamer van Koophandel en Nyverhcid Aalst en Gewest» stapt (voorlopig) af van haar maandelijkse busi ness-lunches en opteert voor business-drinks. Als primus is er op maandag 5 mei van 17u30 tot 19u30 in de Borse rond de vermelding: «1911- 1986 - Jubeljaar Vrij Technisch Instituut 9300 Aalst» en «3-5- van Amsterdam, Grote Markt te Aalst. Postzegelkring «Land van Aalst» werd op 21 april 1983 opgericht met als bestuursle den: Jo Van Brabant (voorzit ter), Willy De Doncker (le ondervoorzitter), Gusgaaf Van Cauter (2e ondervoorzitter), Denis De Zitter (sekretaris), Herman Bruyland (penning meester), Eddy Verhoeven (ruildienst Oost-Phila) en Paul Smekens (Jeugdopvang en Pu blic Relations). De Regie der Posterijen zal op 5 mei 1986 twee speciale post zegels uitgeven die de uitgifte «Europa» uitmaken met als thema «De bescherming van de natuur en het leefmilieu», cn als waarden 13 fr. en 24 fr. met een oplage van respektic- velijk 9 miljoen en 2.400.000 ekscmplaren. Het VTI, i.s.m. Postzegelkring «Het Land van Aalst» kreeg van beide zegels de voorverkoop toegewezen. Ook een buitengewone postzc- gcltentoonstelling en filatelisti sche literatuurbeurs staat op het programma Voor de ten toonstelling hebben een tiental hobbyisten hun tematische verzameling ter beschikking gesteld. Blikvanger wordt on getwijfeld wel een waardevolle verzameling van wijlen Gus- taaf Van Cauter, stichtingsbe stuurslid van de kring. De twee «Europa-postzegels 1986» zijn ontworpen door de 22-jarige studente Miet Van- dersteen uit Herk-de-Stad. Voor de Europazegels 1986 werd immers een wedstrijd uit geschreven waaraan enkel stu denten van instellingen voor kunstonderwijs mochten deel nemen. 35 scholen namen deel. De 22-jarige Miet Van- dersteen, derdejaarsstudente publiciteitstekencn aan het Provinciaal Hoger Instituut voor Kunstonderwijs in Has selt werd als laureate be kroond. De postzegel van 13 fr. symboliseert de vervuiling van de zeeën met een troep vissen die onder het alarmpeil in een visgraat overgaan. De andere zegel toont het nefaste gevolg van zure regen. Het opgelegd tema moest immers beantwoorden aan «de be scherming van de natuur en het leefmilieu». Een erg grote natuurbehouds- vereniging in ons land is de v.z.w. De Belgische Natuur- en Vogelreservaten, gesticht in 1951, thans met ca 17.000 le den. Haar aandacht gaat daar bij vooral naar terreinen waar de natuur helemaal centraal staat, als naar grote landfelijke ruimten. De postzegelverzamelaars die de afstempeling van al dan niet op briefwisseling geplakte gel dige postzegels (eenheidsprijs, minstens 9 fr.) wensen te beko men kunnen zich op voor noemd kantoor aanmelden of ze, voor 7 mei 1986 in gesloten en gefrankeerde omslag zen den aan de Regie der Poste rijen, Algemeen Bestuur, af deling 1.3.0.2, 1000 Brussel, met vermelding van de gewen ste afstempeling. De hierbo ven vermelde minimumwaarde mag vertegenwoordigd worden door verscheidene postzegels voor zover ze echter door één zelfde afdruk kunnen worden afgestempeld. Voor de organisatoren wordt deze filatelistische manifestatie alvast een waardige bijdrage in de viering van het drickwart- eeuw-jubilcum van het Aal sters VTI! LU BELGIË Wat doet «uw» handelskamer? Ze levert oorsprongattesten af in opdracht van de ministeries Ekonomische Zaken en land bouw. Verleden jaar waren er dat 6062 voor een totale waar de van bijna 2 miljard naar zowat 80 landen. Ze levert eveneens Ata-boekjes voor tij delijke uitvoer af. In 1985 liefst 188 voor een bedrag van ruim 84 miljoen. De Kamer organiseert even eens zitdagen Belgische Dienst Buitenlandse Handel. In 1985 12 contactdagen met handel- sprospektoren uit verschillen de landen. 109 bedrijven had den een onderhoud met afge vaardigden uit Tunesië, Irak, Algerije, Oostenrijk, Spanje, Zwitserland, Turkije, Ivoor kust, Japan, Griekenland en Libanon. De Kamer heeft verder een permanent sekretariaat dat mie, elektronica, elektrome- chanica en bouwkunde haar kennis ter beschikking van KMO's voor innovatie van produkten en produktiepro- cesscn. 105 personeelsleden, burgerlijk ingenieur, doctor, licentiaat en industrieel inge nieur staan ter beschikking voor het verstrekken van ad viezen, studies, analyses en eventueel kontraktwerk voor apparaatontwikkeling als eind werk van studenten onder toe zicht van docenten. Er zijn tevens bedrijfsbezoe ken gepland aan industrieën met geanceerde technolo gieën. Ir. L. Haerens is de kontaktpersoon en G. De Lat houwer de groepsleider. Tref punt op de maandelijkse busi ness-drink. LH Op de stedelijke midden- standsraad verheugde onder voorzitter Pierre De Poorter zich erover dat Nieuwerkerken een gloednieuwe Dekenij kreeg. Opgericht uiteraard om de deelgemeente beter in de kijker te brengen. Voorlopig is het bestuur in handen van voorzitter Etienne Fleurinck, ondervoorzitter Gunther Van den Brempt, penningmeester Johan Rot- tiers, sekretaris Gustaaf Muy- laert en kommissaris Jozef Maesschalck. Op vrijdag 2 mei wordt gestart met een Weense avond in zaal Volkskring, Dorp. Een pro gramma van de hand van R. Van Dyck van BRT 3 met als tema «Wenen, stad mijner dromen». Er is tevens een dia voorstelling over Wenen en verder een gratis kaas- en wijn avond. Met bovenop de kans tot het winnen van een gratis reis. Op zondag 3 mei wordt bij elke handelaar Apfelstru- del aangeboden mede kade rend in de aktiviteiten van de Aalsterse Topweek. Als voorbereiding van de tweede editie «10.000 jaar sport» in het Osbroekstadion op zaterdag 24 mei te 15 u kan u deelnemen aan volgende trainingen. Aalst rechter oever: Osbroek, elke maandagavond vanaf 7.4.86 van 18.30 tot 20.30 u. Aalst linker oever: Osbroek, elke maandagavond vanaf 7.4.68 van 18.30 tot 20.30 u. Baardegem: elke maandag en donderdag om 20.00 u vertrek aan de Kerk. Erembodegem: Osbroek elke maandagavond vanaf 7.4.86 van 18.30 tot 20.30 u. Gijzegem: elke dinsdag van 19 tot 20.00 u. Zaterdag van 10 tot 11 u. Sport en Rekreatiecentrum Gijzegem. Herdersem: elke maandag en vrijdag vanaf 7.4.86 terrein Patro Herdersem om 19.00 u. Hofstade: Osbroek elke maandagavond vanaf 7.4.86 van 18.30 tot 20.30 u. Meldert: enkel pré-selekties op zaterdag 10 mei 1986 pm 14.30 u. parochiaal centrum, Stevensveldstr. Moorsel: maandag tussen 19 en 21.00 uur Moorseldreef ingang Dorp. Nieuwerkerken: Osbroek elke maandagavond vanaf 7.4.86. Samenkomst*. Dorpsplein 7 om 19.00 u. Dhr. André De Cooman, Nieuwerkerken. Meldert: vrijdag 9 mei om 19.30 u, parochiaal centrum, Meldert. Aalst rechter oever: vrydag 9 mei om 19.00 u, café Peken Moens, Binnenstraat, Aalst. Het eerste komt neer op het aankopen, huren en beheren van natuurreservaten. Het tweede is een streven naar een aanvaardbare vorm van sa mengaan tussen waardevolle natuurelementen en andere belangen, met passende sensi- bilisatie en voorlichting. Ter gelegenheid van de voor verkoop van deze speciale postzegels, zal op 3 en 4 mei in het Vrij Technisch Instituut, Vakschoolstraat 41 (langs de ingang Sint-Annalaan 99) ook een voorlopig postkantoor funktioncrcn. En een bijzon dere dagtekeningstempel ter herinnering aan deze manife statie zal er in gebruik worden gesteld. Motief van de stem pel: een symbolische voorstel ling van de natuur, met daar- D.B. voorlicht, notoriteitsinlichtin- ^1 gen bezorgt, handelsbrieven vertaalt en adresboeken laat raadplegen. T echnologiegrocp In samenwerking met de in dustriële hogeschool KIHO stelt een technologiegroep op het gebied van chemie, bioche- Wat het bloemschikken betreft hebben wij van Japan heel wat te leren. In het Hof ten Dale te Mere gaat men echter een stap verder en kan men miniatuur- bomen komen bewonderen die feitelijk in de huiskamer ge kweekt worden. Alhoewel ze met soortgenoten uit de vrije natuur kunnen vergeleken worden, toch zijn het bloem potbomen want hun grootte verschilt van 5 tot 100 cm. In de Oosterse traditie noemt deze bezigheid «Bonsai», le vende kunstwerken die passen in het harmonisch geheel van de huiskamer. Wie meer wil weten over deze vorm van boomkuituur kan te recht in het Hof ten Dale van 1 tot 4 mei, telkens van 15 tot 20 uur. Tussen 18 en 20 uur zijn zelfs demonstraties voorzien. JV Dinsdag 29 april huldigde de Rode Kruisafdeling Baarde gem-Meldert zijn bloedgevers in zaal «Ons Huis» bij Her man, Dorp 1 te Meldert. Het brevet voor 10 vrijwillige bloedgiften ging naar Josée Beck, Willy Buyl, Alfons en Herman De Bisschop, Luc De Vis, Armand De Wit, Yvonne De Gols, Wilfried Jans, Omer Kiekens, Guido Philips, Ann Van den Bossche en Pierre Walraevens. Vroeger Jaren terug startte het Rode Kruis te Meldert in de gemeen teschool met bloedinzamelin- gen gecoördineerd door schoolhoofd Jos Muylaert die tevens de eerste donor van de gemeente was. Op 12 april 1983 werd de draad terug op genomen en ontstond er een groep bloedgevers van zowat 50 personen die trouw op post zijn bij de inzamelingen. Lijst aanvoerder ervan is Raymond De Smedt met liefst 57 giften op zijn aktief gevolgd door Louis Aelbrccht (50), Harry Van Humbeeck (35), Marcel Pieters (28) en Jos Nuelant (20). De groep heeft duidelijk de wind in de zeilen. Telkens mel den er zich nieuwe donors die de edele daad willen stellen ten dienste van hun medemens. Streefcijfer wordt dan ook de kaap der 100. Misschien houdt (ongemotiveerde) angst nog een aantal mensen die het goed menen tegen. De gedach te dat U met uw gift misschien een leven redt, helpt U daar echter spoedig over heen. LH Volksvertegenwoordiger Mare Galle stelde een vraag aan de minister van Openbare Wer ken i.v.m. het aanleggen van fietspaden langsheen rijkswe gen. Op de rijksweg Erpe-Vijf- huizen naar Wichelen is het fietspad een door een onder broken witte lijn van de rijweg afgescheiden strook. Er is zelfs geen boordsteen tussen. In de volksmond spreekt men dan ook van een «dodenweg» we gens het aanzienlijk aantal on gevallen dat zich op deze druk bereden weg voordoet. Op de vraag of deze rijksweg voldoet aan de voorwaarden om een afgescheiden fietspad te bekomen, werd geantwoord dat de jongste metingen uitwe zen dat er dagelijks 5.499 voer tuigen en 641 fietsers van deze rijksweg gebruik maken. Wat volstaat om het criterium voor het aanleggen van een vrijlig gend fietspad te halen. De aanleg van vrijliggende fietspaden kan geschieden, of wel mits het onteigenen van stroken voorgrond, wat reke ning houdend met de bestaan de bebouwing zeer duur zou uitvallen, ofwel onder vorm van fietspaden in opstand na het overwelven der grachten. De kostprijs van dergelijke fietspaden voor de volledige rijksweg N 442 wordt geraamd op 70.000.000 fr. Rekening houdend met de budgettaire beperkingen is het nog niet mogelijk geweest de aanleg er van te programmeren. In de doortocht van Lede is het aanleggen van een vrijliggend fietspad echter onmogelijk.

De Voorpost | 1986 | | pagina 5