frf- fci' p smoëlentrekkers r**- J' Harde taal tijdens Zeelse raadszitting Zeelse Rode Kruis vereremerkt bloedgevers en reikt brevetten uit Zevende grote Franse Week te Wieze jLl :'i Boek Kerkstraatvondsten uit Oud-Dendermonde verschenen De Voorpost - 2.5.1986 - 9 .Zeelse meerderheid hangt aan zijden draadje Het zyn moeilijke tyden voor de meerderheidsgroep de Zeelse Belangen. Het beleid van burgemeester De Bruyne krijgt van leden uit zyn eigen groep nog al wat kritiek te slikken. We kunnen moeilijk schryven dat de laatste zittingen in een serene sfeer verliepen. By de Zeelse Belangen is er blykbaar lijm werk nodig om het onderling geschokt vertrouwen te herstellen. Tijdens de vorige zitting stapte Raf Michiels het op uit protest voor een «belachelijk» van de burgemeester aan zijn adres. Hij zette zich nu op de laatste bank van zyn groep, om naar zyn een «neutraler» houding te kunnen aannemen en een harde oppositie te voeren en daar gaf hy alleszins reeds een voorsmaakje van. Schepen voor Openbare Werken Marcel ging nog een stap verder en dreigde het bij de Zeelse Belangen te zullen opstappen als hij door de burgemeester in zyn bevoegdheden nog verder wordt beknot. «Brief der schande» De aanleiding tot de herrie tussen de schepen en de burge meester is een brief die door de burgemeester aan het werk lieden werd gestuurd, waarin werd gestipuleerd, dat er al leen werken mogen worden uitgevoerd die door de techni sche dienst worden opgedra gen. Daar was vroeger reeds wat om te doen. SP-raadslid Jozef Van Driessche bracht die opnieuw ten berde. Hij wilde weten of de schepen daden had gesteld die niet door de beugel konden en indien dit niet het geval is of die bepalingen ook gelden voor de andere schepe nen. In het tegenovergestelde geval zou er volgens raadslid Van Driessche, diskriminatie zijn, tussen de verschillende schepenen. Burgemeester De Bruyne be perkte zijn antwoord, omdat hij daar als derde had op ge reageerd, tot het stellen dat niemand wordt geviseerd en dat er niet meer aandacht dan nodig moet aan besteed wor den. Zijn partijgenoot Raf Mi chiels, was het niet eens met die stelling. Hij meende dat bepaalde dringende herstellin gen aan de wegen niet meer gebeuren. Hij citeerde een in gezakte rooster, waardoor er schade aan een auto werd ge bracht en een klacht bij de politie tot gevolg heeft, daar waar andere schepenen, niet van Openbare Werken, wel de opdracht mogen geven om «een boulevard» voor de deur van vrienden te laten aan leggen. Schepen Marcel De Waele zorgde dan zelf voor klaarheid: «Ik heb altijd loyaal en gedul dig en verdraagzaam gerea geerd, maar dit is niet het geval ten overstaan van mijn persoon. Ik word nagewezen als iemand die een zware fout heeft begaan door tegen de begroting van het OCMW te stemmen. De haatgevoelens vanuit de Koevliet zijn nu naar het gemeentehuis overge waaid. Ik voel mij gegriefd door de brief die aan de werk lieden werd gestuurd. Ik on derhield steeds goede betrek kingen met het personeel. Ik zie dit dan ook «als de brief der schande». Ik wil hier stellen dat indien het schrijven niet wordt herroepen, ik de volgen de zitting geen deel meer zal uitmaken van de Zeelse Belan gen. Het is geen alleenstaand feit. De burgemeester liet mij schrappen op de lijst van de te verwittigen personen 1 van brand.» geval Vriendjespolitiek De raad moest verschillende keren zijn goedkeuring hech ten aan het goedkeuren van beperkte aanbestedingen. Z.B. raadslid Raf Michiels was het met die handelwijze niet eens. Hij meende dat dit aan leiding gaf tot hetgeen hij als «vriendjespolitiek» bestempel de. Hij meende dat het college de vrije hand heeft om aan te schrijven wie het verkiest en hij citeerde daarbij ook de mo gelijkheid tot onderlinge af spraken onder de bieders. Hij noemde het een vorm van geldverspilling. Hij kreeg daarbij steun van de schepen voor Openbare Werken Mar cel De Waele, die tijdens de eerste opening der biedingen die hij bijwoonde de kandidaat op het onwettige van de han deling wees en zei het in de toekomst niet meer te dulden. Het was de enige aanbesteding die hij moest bijwonen. Ze werden van de maandag naar de donderdag verlegd, aldus de schepen. Raadslid Michiels was niet ak koord met het antwoord van de burgemeester die stelde, dat een beperkte aanbesteding meer zekerheid biedt van bete re kwaliteit en beter werk, om dat men gerenommeerde fir ma's kan aanschrijven, van wie men weet dat ze goed werk leveren. Bij een openbare aanbesteding is men verplicht het aan de laagstbiedende toe te wijzen. Interpellant Michiels meende dat dit mits een goed las tenboek geen probleem mag zijn. Vanuit de oppositie rea geerde men op de aantijgingen van raadslid Michiels aan het adres van het kollege en werd er tot voorzichtigheid aange maand. De burgemeester beloofde om de namen van de aangeschre ven firma's in de memorie van toelichting tot de raadszitting te vermelden. Dorpsherwaardering «Den Bunder» PW-raadslid Claudine had kritiek omdat het schepenkol lege systematisch gebruik maakt om zeer belangrijke punten aan de agenda toe te voegen, zodat het voor de poli tieke frakties onmogelijk is om hun partijraad te raadplegen. Burgemeester De Bruyne be loofde daar in de toekomst mee te zullen rekening hou den. Eén van die bijkomende pun ten was het afbakenen van het dorpsherwaarderingsgebied «Den Bunder» en het goed- keuren van de doelstellingen en de voorgestelde herwaar deringsoperaties en kostenra ming. In oktober 1984 werd de prin ciepsbeslissing genomen om de omgeving van de Bunderstraat te renoveren. Het oorspronke lijk gebied werd gesplitst in twee projekten: Kloosterstraat - Alois De Beulelaan en Book- molenstraat - De Decker straat. In december '85 werd er een voorlichtingsvergadering gehouden door het schepen kollege georganiseerd, waarop de problematiek werd toege licht van een herwaarderings gebied. De stuurgroep die werd opgericht maakte zijn voorstellen bekend. Er werd aan de afbakening van «Den Bunder», dit wordt de naam van het projekt, een korrektie aangebracht. Het omvat nu de linkerkant van de Klooster straat en de Bunderstraat van af de Bookmolenstraat tot en met de Alois De Beulelaan, met uitsluiting van de gemeen te- en de rijksschool. In «Den Bunder» wordt de wegenis van de Kloosterstraat (vanaf de Bunderstraat) en de Bunderstraat opgenomen. De gemeente zal instaan voor de wegenis- en rioleringswerken,; de beplantingen en het aanleg gen van verkeersleidende en vertragende konstrukties. De! kosten belopen 13.200.000 fr. Het aandeel van DDS omvat het aankopen van een tiental! woningen in de Kloosterstraat van de nummers 45 tot 65/A Op die gronden worden acht woningen en vijftien garages opgericht en hiervoor zal 36.291.000 fr. nodig zijn. De rijkswacht nam een optie op de terreinen gelegen op de hoek van de Alois De Beule laan en de Bunderstraat van 40 meter op 40 meter voor het bouwen van een nieuwe kazer ne. In de renovatie «Den Bun der» wordt ook gerekend op privaat initiatief, dat hiervoor beroep kan doen op de gelden de toelagen. Het advies van de kommissie voor Ruimtelijke Ordening was positief en ook de raad zette het licht op groen zodat men definitief van start kan. Informatisering van gemeentediensten De gemeente Zele wil haar administratieve- en politie- By de Uitgeverij Het Streekboek verscheen het boek «De Kerkstraatvondsten uit Oud-Dendermonde» dat werd geschreven door Wazenaar Johan Van Mele, een amateur archeoloog die van zeer nabij betrokken was bij het opgraven van de Kerkstraatvondsten. In het boek wordt verhaald hoe de auteur en zijn vrienden ertoe gekomen zijn om in de massa uitgegraven grond van de Dendermondse Kerkstraat op zoek te gaan naar mogelijke archeologische vondsten. Din gen die aan de mensen van nu een en ander zouden kunnen bijbrengen over het verleden, over het reilen en zeilen in Dendermonde, over de leefge woonten en gebruiken van de Dendermondenaars. Men bazeerde zich daarvoor op de schatten die werden op gegraven en die werden zowel in het boek fotografisch weer gegeven en beschreven tot in het kleinste detail. Johan Van Mele maakte van heel wat ge vonden voorwerpen ook nauw keurige tekeningen. Het boek begint - na een voor woord van burgemeester Cool en een inleiding door de au teur- met een historische schets van Dendermonde, waarbij aandacht wordt ge schonken aan de grachten in Dendermonde en aan de bete kenis van deze grachten. Ook de Kerkstraat was eens een gracht, van daar dat hoofd stuk. Nadat men de voornaam ste historische gebouwen heeft beschreven en heeft gewezen op enkele kenmerken, wordt dieper ingegaan op de Kerk straat van vroeger en nu. Oude foto's komen daarbij goed van pas. Volgt dan de beschrijving van de vondsten en die werden door de auteur netjes inge deeld in verschillende katego- rieën. Zo zijn er de schelpen en de dierenresten die samen een hoofdstuk vormen, de ke ramiek en de huishoudelijke gebruiksvoorwerpen, de te gels, de glasvoorwerpen, de beeldjes, de pijpen, ijzeren werktuigen, huishoudvoorwer- pen, siervoorwerpen, een hoofdstuk over munten, zegels en speelgoed, sloten en schar nieren, wapens en tenslotte ij zeren voorwerpen. De samen steller van het boek heeft er over gewaakt dat elk onder werp ook werd ingeleid door het te plaatsen in zijn tijdska- dcr en door duidelijk te maken hoe door de loop der tijdens bepaalde voorwerpen werden gebruikt. Het boek besluit met een bibliografie en een inhoudstafel. Geïnteresseerden kunnen het boek «Kerkstraatvondsten» uit Oud-Dendermonde, nog be komen bij de Uitgeverij, Het Streekboek, Vrasenestraat 75, te 2770 Nieuwkerken-Waas, tel. 03-777.75.58. diensten automatiseren. Het mekanografisch systeem dat de bevolkingsdienst nog gebruikt is ouderwets en niet meer ver krijgbaar in de handel. De boekhoudmachine in de ont- vangerij, die dateert van 1972, is op één na de laatste die gebruikt wordt door een ge meentebestuur in België. Het schepenkollege wil ge bruik maken van de mogelijk heid tot het verkrijgen van een toelage, die de regering mo menteel biedt. In de gemeentediensten is mo menteel een onderzoek aan de gang, waaruit de noodzaak van de informatisering zal moeten blijken en waaruit men zoveel mogelijk informatie wil put ten. Een voorlopige raming zou 2.000.000 fr. per jaar be dragen. Z.B. fraktieleider Hubert Temmerman pleitte om voor zichtig om te springen met die informatie en in ieder geval te zorgen dat de geheimhouding gewaarborgd is. Hij wilde ook weten of dit van geen invloed zou zijn op de personeelssterk te. De burgemeester verzeker de dat het aantal hetzelfde blijft, maar dat inwendige ver schuivingen tot de mogelijk heid behoren. Restauratie St.-Ludgeruskerk De herstellingswerken aan de St.-Ludgeruskerk zijn de laat ste- jaren niet uit de lucht. Er moeten nu dringend herstellin gen worden uitgevoerd aan het schip en het koor van de kerk. De werken omvatten een nieu we dakbedekking, het vervan gen van de witte zandsteen in de gevels, het herstellen van de dakkapellen, de ramen, de loödglaswerken, het herstellen aan de buitenkant en het her- leggen van de gevelvoetpaden. De nieuwe restauratiewerken zullen ongeveer 21.000.000 fr. kosten, waarvan er zestig ten honderd door de staat wordt betaald en de resterende veer tig ten honderd wordt verdeeld tussen provincie en gemeente. Om tot een overeenkomst te komen voor een koncessie voor het uitbaten van een cafe taria in het Sport- en Wandel park werd er nogal wat gedis- kussieerd. De uitbating wordt een moeilijke kwestie, reke ning houdend met de geplo genheden uit het verleden. De cafetaria werd nu door de Openbare Tennisklub uitge baat en ook andere verenigin gen brengen een drankje aan de man tijdens hun manifesta ties. Daarnaast is er nog het klubhuis van Eendracht Zele, dat wel privaat eigendom is, en een toegang heeft naar het sportstadion. SP-raadslid Jozef Van Driessche betreurde dat men opnieuw de kans mist om het beheer, de uitbating, de bewaking van het sportstadion in zijn geheel aan te pakken. Men licht er een punt uit, dat aanleiding zal geven tot heel wat problemen. Koliektoren De bescherming van de opper vlaktewateren tegen de veront reiniging is een taak die toebe deeld is aan de Vlaamse Wa terzuiveringsmaatschappij, die te Zele reeds het afvalwater zuiveringsstation en de koliek toren Oost en Zuid heeft over genomen. Nu kwam men tot een akkoord om de koliektor Ravestraat-Durmenbaan en het bijhorend pompgemaal over te nemen, de clausule dat alle door de gemeente gedra gen en nog te dragen kosten zullen worden terugbetaald. De gemeente heeft nog 8.713.000 fr. te goed van de Vlaamse Waterzuiverings maatschappij op een totaal be drag van 28.154.000 fr. (beno) Zele. De Rode Kruis-afdeling reikte brevetten uit aan helpers, nijverheidshelpers en helpertjes. (bvw) Ter gelegenheid van de start van de Veertiendaagse van het Rode Kruis had in de beele Saskia, Van Den Bos- raadszaal van de gemeente de plechtige uitreiking plaats van de brevetten aan de sche Gerda, De Baere Edwin, verschillende helpers en werden ook verdienstelijke mensen in de bloemetjes gezet, wegens bloedgeven. Op 10 mei viert de afdeling de Dag van het Rode Kruis op de Markt te Zele. Om 11 u. zyn er reanimatieoefeningen en om 14 u. is er een evacuatieoefening in samenwerking met de brandweer. Om 15 u. presenteren de leden van het Jeugd Rode Kruis een levend ganzebordspel. Om 17 u. wordt in samenwerking met politie ep brandweer een ongeval opgezet, om de mogelijkheden van samenwerking te testen. Gans de dag is er doorlopend Verschraegen Mark, De Wilde Michel, D'Hondt Marcel, Van een tentoonstelling van het Karla, Van Doorselaere Doorsselaere Eric, Sichin Wil- Rode Kruis, de brandweer en Maurice. ly. Van Den Abbeel Bert, de politie met diavoorstellin- Brevet Badgen Robberecht Eric, Van Dries gen. Tijdens de dag wordt er De Kegel Damiaan, De Vuyst sche Leonard, Pieters Sabina, door de politie gratis kontrole Griet, Van Autreve Monique, De Wolf Nancy, Van Laere uitgevoerd van de fietsen en Christiaens André, Van Dries- Martine, D'Heer Eric, De Ke- worden er bromfietsen uitge- sche Micheline, Van Den Ber- gel Damiaan, De Roep Marga- test. Er is die dag een speciale ghe Wim, Mertens Mariette, retha, Van De Voorde Nina, bloedinzameling van 10 tot 17 Heirwegh Jan, De Bonte Brevet helpertjes u. Mare, Bracke Jozef, De Beule Poppe Kristine, Van Den Ab- Hieronder alle vereremerkten Myriam, Van Cauteren Peter, en brevothouders: De Kegel Vincent, Boone 40 giften Etienne, Van Avermaet Arlet- Van Driessche Julia te, Boone Lucien, Verfaille 25 giften Erik, Van Cauwenberghe An- Van Vlierberghe Hilaire, Van toine, De Vuyst Hubert, De Goethem Diane. Paepe M.Claire, Buyssens 10 giften Frans, Van Wichelen Mare, De Wolf Freddy, Schepens Bousson Regine. Etienne, Colman Werner, Nijverheidshelper firma Van D'Hollander Mark, Van Eet- Der Eecken Co velde Agnes, Van Damme Lu- Rottiers Pierre, Van Pottel- cien, Goossens Mariette, Van berg Peter, Van Der Sijpe Pa- Den Berghe Wim, Van Den trick, Haentjes Patrick, Rom- Henden Arlette, De Vreese bout Luc, Heyman Willy, Paul, De Mey Hubert, Quinte- Roosenboom Mare, De Crae- lier Rosa, D'Hooghe Georgi- cker Theo, Van Cauwenbergh ne, Van Den Eeckhout Jeani- Patrick, Segers Kamiel, De ne, Baeyens Rosine. Bruyne Cyriel, Moens Frans, Brevet helper Van Driessche Patrick, De Ydens Nicole, Van Driessche Wolf Willy, De Vleesschouwer Martin, Verschraegen Gina, Gabriel, Van Royen Mare, De De Brandt Liliane, Verheggen winter Etienne, Claessens Roger, De Wilde Sabine, De Richard. Waegemaeker Sabine, Van De Martelaere Sabine, Pieters Mario, De Rijcke Dominick, Christiaens Sandra, Poppe Gert, Benaerens Christine, Certijn Kristoff, De Paepe Cyndia, De Wilde GErline, De Lange Kristof, Vermeire Veerle, Slabbaert Ann, Ver- donck Kathy, Certijn Pieter, D'Heer Emmanuel. Brevet junior helper De Ridder Steven, De Block Franky, Colsaert Stefaan, D'Hoey Erik, Thienpondt Danny, Van Den Berghe Kris- toph, Tackaert Brendy, Ta- ckaert Paulette, De Nutte Jo- Isabelle, Van Malderen Filip, Zele. Het Rode Kruis vereremerkte verschillende Braeckman Bruno, De Kimier bloedgevers, (bvw) Groot-Lebbeke op z'n smalst Groot-Lebbeke op z'n smalst Politici bezitten veelzijdige kapaciteiten. Zo slaagde Frans Tas er vorige week donderdag in a.h.w. te verrijzen. Want pas had burgemeester Frans Moeyersoon, bij de opening van de gemeenteraadszitting Frans wegens ziekte verontschuldigd, of Frans stapte zo gezond als een vis de raadszaal binnen en wenste iedereen op een gemoedelijke wijze een 'goeie avond'. Die onverwachte verschijning een 'deus ex machina' a.h.w. was wellicht het gevolg van een 'kommunikatie- stoomis'. Maar dergelijke stoornis heeft in de verste verte niet met enige ziekte te maken. Lucie Van Mulders was evenmin present op de raadszit ting. Zij had trouwens een goeie reden voor haar afwezig- Van donderdag 8 tot zondag 11 mei «Café Ajuin» organiseert in samenwerking met de brou weryen Alken-Kronenbourg-Luxe-bier 1664 - en de kar naval - en andere verenigingen van Wieze en omstreken, voor de 7de keer een «Grote Franse Week». De inrichters hebben weer niets aan het toeval overgelaten om een reuze-programma klaar te stomen, dat er als volgt uitziet. r i 11 m I Jj i 1 Zele. De Kliek of de klaroenblazers van de Zeelse harmonie Sinte-Cecilia kregen nieuwe instrumenten vanwege het bestuur, (bvw) Donderdag 8 mei (O.L.H. Hemelvaart) Grote kaatsluttes tussen de Leo's en de Kraks om 13u30, om 15 u. komen Ajuinen en Sportvrienden tussen de krijt lijnen, de Nachtridders en de St.Jorisgilde geven elkaar par tij om 16u30 en om 17u30 zijn de Jempi-Boys en de mannen van het Smisken aan de beurt. Om 20u30 kunnen zo jongeren als ouderen hun hart ophalen tijdens een muzikale ontspan ningsavond met Eddy Ael- brecht (Little Dy) aan het Hammondorgel. Vrijdag 8 mei Om 14 u. wordt er op de kaatsbaan in de Schoolstraat gespeeld tussen de Chiro Oud leiders en Rapid, de Danny- Boysnemen het om 15u30 op tegen de Wolvenklakkers. En daarna volgen de schiftings- luttes. Om 18u30 is er in de School straat een grote vinkenzetting met 1000 fr. vooruit en bekers. Verder tombola met 40 prijzen (le prijs een horloge). Zaterdag 10 mei Om 13u30 kaatsfinale begiftigd met trofees, bekers en palm. Om 20 u. reuze Kronenbourg T.D. ingericht dooi de Chiro oud-leiders, met als disc-jo- ckey's Meester Jan en de Koeken. Zondag 11 mei Van 14 tot 20 u. gratis vrije Antiek- en Rommelmarkt in de verkeersvrije Schoolstraat (organisatie van de Greivers); Van 14 tot 19 u. ook grote pannekoekenslag met koffie in de gemeentelijke turnzaal ten voordele van de bakschieters- klub «Charlottekes» en de kar- navalvereniging «De Kraks». Voor 60 fr. kan men twee pannekoeken met een tas kof fie bekomen. Wielerkoers Om 15 u. grote wielerwedstrijd voor juniores B.W.B. erkend als de grote Prijs «De Grei vers». Aan deze koers verle nen hun medewerking: Garage Van Damme, Nieuwstraat 68, tuinaanleg Etienne Moens, Schroverstraat 81, geldverrich- tingen P. Van Driessche, Aal- stersestraat 101bouwonder neming De Meersman Fran- gois, Aalstersestraat 144, Café Ajuin, Nieuwstraat 38, tapij ten De Coster, Dambrugge- straat 242, Antwerpen, meu belen Macharis, Kerkhofstraat 6, bier- en glashandel Fr. Mat- thijs-Callebaut, Koebrugstraat 43, Moorsel, garage Van Keer, Hoge Brug, Denderbelle. Inschrijving, vertrek, aan komst en prijsuitdeling hebben plaats in en bij café Ajuin. Na de koers is er trekking van de tombola, verbonden aan de steunkaarten met als eerste prijs een koffie-set, tweede prijs een elektrisch mes en der de een haardroger. Verder is er nog een speciale tombola naar een zuiver wol len tapijt, geschonken door J.P.Cuvelier, t.v.v. het «Vlie gend Wiel» (W.T.C.). Bij aldien bieden de inrichters nog: de 1664 Kr. tombola met de loten die bij elke Kronen bourg konsommatie gegeven worden. Tevens is er iedere heid, want zij had dixit burgemeester Moeyersoon de Lebbeekse bevolking met één eenheid doen toene men. Een daad, zei de eerste burger ook nog, die tot navolging strekt. En hij liet zijn blik over de raadsleden dwalen, maar kwam wellicht alras tot de vaststelling dat heel wat Lebbeekse gemeentebestuurders 'buiten jaren' verzeild geraakt zijn. Frans Moeyersoon stelde overigens voor dat de raadsle den 100 ballen uit hun portemonnee zouden diepen om Lucie een geboortecadeautje aan te schaffen. De vrou wen in de raad zullen zich met die aanschaf wel gelasten, voegde hij eraan toe. Die laatste bemerking werd door Willy Van Vossole als 'sexistisch' beoordeeld, wat hem echter niet belette, net als zijn andefe collega's, in zijn portemonnee te tasten. En zo kwamen de vrouwelijke raadsleden uit de Leb beekse raad ook eens in de belangstelling. En verwach ten alle raadsleden tijdens de komende zitting op z'n minst een 'zaksken kinnekessoékker'. Frans Tas, we hebben het in deze rubriek al over hem gehad, kreeg het tijdens die raadszitting op zeker ogenblik zodanig op de heupen toen bepaalde raadsleden van de meerderheid rustig aan het 'tetteren' waren tijdens Willy Van Vossoles uiteenzetting, dat hij burgemeester Moeyer soon 'toevertrouwde' 'dat die mannen hun toot moesten aagen'. Willy Van Vossole van zijn kant explodeerde haast toen hij van financieschepen Karei De Gucht hoorde dat de SP-fraktie haar aandacht uitsluitend toespitste op de vermindering van de personenbelasting. - Zou je ze niet kappen? Je liegt dat je stinkt! riep een duidelijk geërgerde Van Vossole. - ledereen maakt zich al eens kwaad, suste de burge meester, hierbij getuigenis afleggend van zelfkennis, maar ik zou toch vragen dat de zitting sereen verloopt. Een tijdje later overigens was de burgervader in een hoogoplopende twist gewikkeld met Johan De Mol. Laatstgenoemde bezwoer eerstgenoemde de rol van voorzitter te leren en eerstgenoemde bezwoer laatstge noemde op een sociale wijze met de mensen te leren omgaan. We weten niet of burgemeester Moeyersoon momenteel de nieuwe inrichting van het Lebbeekse dorpsplein nog altijd even positief ervaart als enkele weken geleden. Naar ons werd verteld reed de burgervader met zijn wagen immers tegen de paal die de blauwe zone oplegt op het dorpsplein. En kwam zijn wagen flink 'geschallot- terd' uit die onvoorziene ontmoeting. Wees dan vriende lijk, nietwaar burgemeester, en groet de mensen maar! Terwijl schuiven ze daar een paaltje tegen je karrosserie! Momenteel is men bezig 't Sneeuwwitje met de grond gelijk te maken. Die werken werden aanvankelijk even stilgelegd omdat de aannemer verzuimd had de beveili gende maatregelen die in de onlangs goedgekeurde politieverordening opgenomen waren, toe te passen. Nadat een beschermend staketsel geïnstalleerd werd, konden de werken hervat worden. Dat dergelijke bouw sels nog geen 100% veiligheid verzekeren, werd vorige week vastgesteld, toen een deel van de gevel naar beneden stortte en het staketsel gewoon (joorboorde. Gelukkig liep daar toen niemand in de buurt. We beginnen ons af te vragen of Jozef Dauwe, raadslid en ere-gemeentearchivaris, met een nieuwe 'commerge' begonnen is. Tijdens de jongste gemeenteraadszitting zat hij op bepaalde ogenblikken met een dikke sigaar te zwieren en vorige maandag troffen we*een beeltenis van deze Lebbekenaar in de krant - op de eerste pagina dan nog wel - waarop hij een gelijkaardige stinkstok toont. Smoelentrekker dag vanaf 18 u. eetgelegenheid met friet en hot-dogs (Kraks), pensen (Chiro-oud-leiders en haringen of brochetten (prins Karnaval Pros). Om er de sfeer in te houden wordt er doorlopend sport en spel ge bracht door de karnaval- en andere verenigingen van Wie ze en het omliggende. En dan is er ook nog het gewicht raden van een heus varken. Als klap op de vuurpijl heeft zondag om 22 u. de trekking plaats van de Kronenbourg tombola, met speciale prijzen voor de aanwezigen. Kortom, een goedgevuld ont spanningsprogramma voor klein en groot! J. Van Landuyt

De Voorpost | 1986 | | pagina 9