C Lede 10 - 9.5.1986 - De Voorpost r-Ji^1 c Huip.i WEET WAT je doet! i Wielewaal naar Lessevallei Zondag 11 mei onderneemt Wielewaal Beveren een daguitstap naar de vallei van de Lesse. Men vertrekt om 7.30 u. aan de kerk in Beveren en is terug thuis rond 21 u. Nicaragua Donderdag 15 mei kan je in de bibliotheek van Beveren een videomontage over de strijd voor een vrij Nicaragua gaan bekijken. Ook de rol die een vakbond daarbij kan spelen wordt toegelicht. Kristien Lowagie voert het woord, vanaf 20 u. Culturele Centrale Beveren organiseert. Oefenwandeltocht In het vooruitzicht van zijn Hallebedevaart organizeert KWB Sint-Gillis op zondag 11 mei een oefenwandeltocht. Men vertrekt om 14.00 uur aan de kerk voor een tocht van 20 kilometer. Werkbezoek KWB Sint-Gillis gaat op maandag 12 mei op werkbezoek bij de Renaultfabrieken in Vilvoorde. Men vertrekt om 18.00 uur aan het parochiehuis. Bedevaart Zaterdag 16 gaat KWB Sint-Gillis op bedevaart naar Halle. Men vertrekt om 20.00 uur. Kunst in Puivelde Op 10 mei (namiddag) en 11 mei (hele dag) organiseert Culturele Centrale De Krakers een tentoonstelling met plaatse lijke kunstenaars in de oude jongensschool (huidige jeugdaka- demie en stempellokaal) van Belsele-Puivelde. Open deur normaalschool De bisschoppelijke normaalschool aan de Kasteelstraat 8 houdt op 10 mei vanaf 14 u. een opendeur. Dat gebeurt i.s.m. Jonatan, een school van buitengewoon onderwijs van het type 8 die ook in dezelfde gebouwen is gevestigd. Je kan die zaterdag namiddag kennismaken met de opleiding tot onderwijzer en regent of regentes, de lagere school, lagere en hogere huma niora. Die dag verzorgen de leerlingen twee theaterstukjes en voor de allerkleinsten is een boetseerinitiatie voorzien. Vijftien jaar Clapaja Vijfhonderd dansers nemen deel aan de jubileumshow van Clapaja, n.a.v. het vijftienjarig bestaan van de groep. Je kan gaan kijken op 9 en 10 mei om 20.30 u. en op 11 mei om 17 u. in de stadszalen. Toegangsprijzen 200 en 175 frank. Kaarten ir het danscentrum, Breedstraat 107, of via tel. 776.09.76 er 776.62.18. Hamme. KWB Moerzeke was ook present op de kwis en eindigde zowaar derde (vh) Hamme. De ploeg Porky's werd in de Moerzeekse kwis vijfde (vh) Onemanshow «Alaska» Zaterdag 10 mei is vanaf 20.30 u. in vzw Karree aan hel Moleken 2 de onemanshow «Alaska» van kabaretier Stanny Rennen te bekijken. Kursussen in De Spiegel Bij vzw De Spiegel in de Stationsstraat 28 te Beveren worden een aantal interessante kursussen georganizeerd. Op dinsdag 13 mei en ook op 20 mei autotechniek, ook op 13 mei en dan nog drie dinsdagen wordt informatie over kruiden en kruidenli keur verstrekt, vanaf donderdag 15 mei wordt 'primitief dansen' aangeleerd (vijf donderdagen lang) en vanaf 21 mei wordt vier woensdagavonden lang uitzicht verschaft in de voedselsyste men. Inschrijven vooraf is aangewezen. In mei stellen in De Spiegel tentoon Celesta en Hilde Van Branden. Buggenhout Vrouwen en geweld KAV Buggenhout-Opstal geeft rond dit tema op dinsdag 13 mei om 19.45 uur in de zaal Torenhof een informatie-avond. Berlare. Het bestuur van de wijkspelen op de Hogeweg kende een onverhoopt sukses met het "Spel zonder Grenzen" (jj) Sint-Niklaas. Jongerencentrum Clichee organiseerde een eerste openluchtfestival. Er was veel volk komen opdagen voor dit aan de Peperstraat gevestigde jeugdhuis (Iv) Naar de BRT Zaterdag 10 mei gaat KAV Dendermonde centrum voor een bezoek naar de BRT. Het hele gezin mag mee. Vertrek om 9.00 uur op de Grote Markt. Hamme. De bezoekers aan de opendeurdag van het Rode Kruis te Moerzeke werden door deze onthaaljuffrouwen uitstekend opgevangen (vh) Hamme. Opendeurdag in de Rode Kruis-afdeling Moerzeke. Er werd getoond hoe men met zuurstof moet werken (vh) Fietstocht naar Oudegem KBG Centrum trekt er op dinsdag 13 mei op uit met de fiets. Om 14.15 uur wordt vertrokken aan de stadsbibliotheek voor een tochtje naar Oudegem waar dan vervolgens het Justus de Harduwijnpad wordt afgewandeld. Wie alleen de wandeling wenst mee te doen moet om 15.00 uur aan de kerk van Oudegem zijn. Zondag 11 mei: Te 9.30 uur: grote kermisschieting - 2.000 fr. gratis, met medewerking van schuttersvereniging 't Eiland. Om 14 uur: wielerwedstrijd voor Openbare Diensten. Categorie A en B. 14.000 fr. prijzen plus premies. Telkens 9 ronden. Alle formaliteiten in de feesttent. Om 20 uur: Bal met discobar Longfield. Maandag 12 mei: om 14 u.: kaarting voor iedereen, 2.500 fr. prijzen. Hamme Kruibeke Kabaret in jeugdhuis 't Klokhuis Na zijn eerste soloprogramma «Bij wijze van terapie» treedt de 22-jarige Stanislas (Stanny Rennen) op met een nieuw pro gramma, een one-man show, getiteld «Alaska» in het Hamse jeugdhuis Klokhuis op zaterdag 10 mei te 20 uur. Alaska is het verhaal van een kabaretier die rustig zijn krantje zit te lezen en plots verneemt dat hij dood is. Jammer want hij was net een nieuwe show aan het voorbereiden. Hij is misschien wel vermoord, niet te verwonderen gezien zijn nogal wild leven. Stanislas staat erbij en hij luistert ernaar. En spuwt terug. Wat heeft Alaska daar mee te maken kun je zich afvragen. Daarom ga kijken, op zaterdag 10 mei naar 't Klokhuis. Kaarten in voorverkoop: 100 fr., te bekomen in het jeugdhuis 't Klokhuis, De Ring 65, Hamme. Kaarten aan de kassa: 120 fr. Playback te Moerzeke De KAJ Moerzeke organiseert een playback show in de zaal De Vier Gekroonden op zaterdag 10 mei te 19 uur. Inschrijvingen bij Peter Claus, Vredestraat 5, tel. 052-47.13.22 of bij Jozef De Ridder, Hulstwijk 34, tel. 052-47.14.77. De deelnemers brengen zelf hun plaat mee. Voor de eerste, drie is er een trofee, voor de vierde en vijfde plaats een troostprijs. Inkom: volwassenen 50 fr., kinderen jonger dan 14 jaar: 30 fr. Naar Kortrijk Maandag 9 juni gaat KAV Heilig Hart op reis naar Kortrijk Men vertrekt om 9.30 uur aan de Zouaaf. Op het programma onder meer een bezoek aan de Rozenproeftuin. Nadien vrije tijd. De prijs bedraagt 500 fr. voor de bus en een dagschotel. Inschrijven bij Annie De Geest, Kruisbeeldstraat 78 te Hamme. Moerzeke Pronostiekersclub «Eerlijk duur het langst» bij Raymond Drieghe. De laatste rit werd gewonnen door Willy Thierens en Monique Van Raem- donck, ieder met 10 punten. Dè einduitslag: 1e en kampioen: Luc Ost 158 punten. Op de 2de plaats: Raymond Drieghe, Willy Thierens en Hilde Peelman 154 punten. 5e Monique Van Raemdonck 153 punten. Als laatste sluit Mare Ost de reeks met 85 punten. Kermis te Moerzeke Boon-, Hamme-, Pr. Poppestraat en Pompelhoek. Zaterdag 10 mei: Vanaf 15 uur: rommel- en antiekmarkt en van alle soorten huisdieren. 12.000 fr. prijzen. Inschrijving gratis in de feesttent en prijsdeling rond 17 uur. Om 18 uur: opening van de kermis door de muziekmaatschappij «De Eendracht». Om 20.30 uur: Verbroederingsavond Karnavalgroepen (in kle dij) met show- en dansorkest The Romy's, Moerzeke. Barbierbeekwandeiing Dal UICI uccnnai luvm ly Zondag 11 mei verkent CVN-Waasland de Barbierbeek en omgeving. Afspraak om 14.30 u. aan de kerk van Bazel. Lebbeke Wenskaartenbeurs In Denderbelle organizeert het Missiekomitee tijdens het Pink sterweekend een grote poppen- en wenskaartenbeurs ten voordele van de eigen missionarissen Zuster Maria, zuster Wivina en e.h. Raymond De Caluwe. Moederfeest Op zaterdag 10 mei vieren de Socialistische Vooruitziende Vrouwen, in zaal Volkshuis langs de Dendermondsesteenweg, het moederfeest. Aanvang te 15 u. Wandelfietstocht VWB organiseert op zondag 11 mei een eerste wandelfiets tocht. De afstand bedraagt 30 35 km. Aanvang te 15 u. In de onmiddellijke omgeving van de kerk van Wieze. Moederfeest Ter gelegenheid van moederdag luistert de Koninklijke Fanfare St.-Cecilia van Wieze op zondag 11 mei de avondmis op in de plaatselijke St.-Salvatorkerk. Bedevaarten Op dinsdag 13 mei staan twee bedevaarten geprogrammeerd. KVLV-Center trekt naar Oostakker - vertrek te 12.30 u. - en KBG-Denderbelle vertrekt te 14 u. eveneens met bestemming Oostakker. Gespreksnamiddag Op donderdag 15 mei belegt KBG-Heizijde in zaal Heldehof, Heizijdestraat, een gespreksnamiddag rond 'Veiligheid van ons bezit'. O.a. de rijkswacht verleent haar medewerking. Aanvang te 15 u. Wieze St. Cecilia-Wleze speelt voor moeders Op zondag 11 mei moederkensdag zal de Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia van Wieze de avondmis van 17 u. opluiste ren met stemmingsmuziek ter attentie van de moeders. Het wordt weer een sfeervolle happening! Ziekenzorg Op woensdag 21 mei van 14.30 tot 17 u. is er in het Gildenhuis een ontmoetingsnamiddag gepland. Verbondsproost E.H. De Baere zal spreken over: «En toch schijnt de zon!» Inschrijven tot 15 mei. Moederfeest Op vrijdag 23 mei om 19 u. organiseert de K.A.V.-Wieze in het Gildenhuis een feestavond met als voordracht-thema «Als vrouwen over de grenzen kijken». Inschrijven bij de bestuurs leden. JVL Uitslag belotwed8trljd Madeion Twee belotwedstrijden in zaal Madeion te Wieze. De eerste op meiavond, woensdag 30 april. Matthijs Leon was toen de beste met 4.310 punten. Tweede werd Benoit Schepens met 4.239 punten, 3. Frans Van de Meerssche met 4.204 punten, 4. Viktor Cornells met 2.906 punten en 5. Bart Eloot met 3.893 punten. Op 1 mei ging de overwinning naar Gustaaf Jansegers met 4.207 punten, 2. William Maes met 4,134 p., 3. Alfons Buslot 3.995 p., 4. Simonne Vercauteren 3.961 p. en 5. Isidoor De Smet 3.808 p. Zaterdag 10 mei aanstaande om 20.00 uur heeft opnieuw een wedstrijd plaats tellend voor het kampioenschap. Longonderzoek De bevolking en vooral dan de zelfstandigen uit de voedings- sektor die een jaarlijks verplicht longonderzoek dienen te ondergaan, worden ervan op de hoogte gebracht dat een radiologische wagen ter beschikking zal staan op volgende dagen en plaatsen, voor de inwoners van Lokeren en Daknam op donderdag 22 mei op de Markt te Lokeren van 9 u. tot 12 u, en van 13 u. tot 14.45 u. Voor de inwoners van Eksaarde op donderdag 19 juni aan het gemeentehuis van Eksaarde van 11.15 u. tot 12 u. Het onderzoek Is kosteloos en wordt uitgevoerd door de mobiele ploeg van de Vlaamse Vereniging voor Tuberculosebestrijding. Sint-Gillis-Waas Lokeren De kreken van Salegem Zondag 11 mei onderneemt CVN-Waasland een wandeling naar de kreken van Salegem. Afspraak om 14.30 u. aan café Groenendijk in de Groenedijkstraat. Stropersfeesten Op het kerkplein in wijk 't Kalf vinden op 17 en 18 mei de Stroopersfeesten plaats. Zaterdagavond treden De Strangers op. Zondag 18 mei om 14.45 u. jazz en dans en om 20 u. optreden van John Terra en Mieke. Ikonen Tentoonstelling van antieke Russische en Griekse ikonen tot en met 25 mei in 't Hof te Puttens, Wichelsestraat 20-22 te Lede. Het gaat om ikonen met certificaat. Open op vrijdagen van 19 tot 21 u, op zater-, zon- en maandagen plus feestdagen van 14 tot 21 u. In 't verschiet: zondag 25 mei bezoek aan de kunstschatten van Octave Landuyt, vertrek aan 't Hof te Puttens te.9.30 u. Reeds volschreven. In de maand juli, zomersalon in 't Hof te Puttens met tekeningen van Erika Messely, dierenschilderijen van Alfons Van Meirven- ne en olieverfwerken van Carlo Tarras. Van 4 tot 27 juli. Op 23 oogst avondoptreden van Alkuone op de binnenkoer van 't Hof te Puttens, vanaf 20.30 u. Een spetterend spektakel van dans, kleur, licht en muziek op een podium van 80 m2. Inkom 250 fr. Leden VAB 200 fr. Sint-Niklaas Info- en ontspanningsnamiddag voor bejaarden Op donderdag 29 mei om 14.30 uur heeft in de kultureel centrum van Lokeren een info- en ontspanningsnamiddag plaats voor de mensen van de derde leeftijd. De volksdansklub Willen is Kunnen van KBG centrum en de heemkring «De Souvereinen» hebben een prachtig programma uitgewerkt. Voor de muzikale omlijsting zorgt het Gents Amusementsteater met orgelist Frans Bonnen, Eddy en de muzikale clown Rolan do, De deelname in de onkosten bedraagt 50 fr. per persoon en kaarten zijn te verkrijgen bij de bestuursleden van de bejaarden bonden of op het sekretariaat van de gezinsraad, Stadhuis, bureel 1 en 3. KA V-Don Bosco Maandag 12 mei organiseert KAV-Don Bosco een fietstocht. Die start om 13u15 aan de Don Boscokerk. Maandagavond om 19u30 woont men een demonstratie over het invriezen van groenten bij in de lokalen van Intercom aan de Parklaan. En donderdag 15 mei om 19u30 zijn de naaisters welkom in het Dobocentrum, waar een sporttrui voor volwassenen wordt aangemaakt. Open deur Berkenboom Zaterdag 10 en zondag 11 mei is 't open deur in het Berken boominstituut. Zaterdagnamiddag treedt Clapaja op, staat er een modeshow van TSO- en BSO-kledinjf op het programma en wordt gevolleybald tussen leerlingen en oudleerlingen van de humaniora. De kleinsten kunnen zich heel de namiddag uitleven in het luchtkasteel op de speelplaats van de humaniora. Zondagnamiddag organiseert de lagere school een Vlaamse kermis, treden de kleuters in de sporthal op, brengen de leerlingen van het buitengewoon lager onderwijs een minimusi- cal, schaken de humaniorastudenten tegen een klubkampioen uit de streek en is er een badmintontornooi en een ballonwed strijd. Te Berk nodigt u uit om een kijkje te komen nemen in de z.g. stagewinkel in de Kalkstraat. Open deur klerendepot Zaterdag 10 mei organiseren een aantal vrijwilligers van het Sociaal Centrum in de Prins Albertstraat 31 een open deur in het klerendepot De Vestiaire. De opbrengst van deze tweede- handskledingswinkel wordt gebruikt voor algemene wer- kingsonkosten en de aankoop van materiaal om mensen in moeilijkheden te helpen. Wie financiële problemen heeft kan gratis kledij bekomen in de Prins Albertstraat.

De Voorpost | 1986 | | pagina 10