IEDER EEN HELFT JET MOEITELOOS VOORBIJ EEN LOOM E. AALST VIERDE JEUGDTORNOOI EENDRACHT ZELE VOOR PREMINIEMEN, MINIEMEN EN KNAPEN NOVAK"HALVE INZET VERDIEND OM BETERE TWEEDE HELFT LOBUN (WINNIK) BIJ K.A.V.D. VOETBALSCHOOL RENE VERNIERS IN NIEUWKERKEN: PROKLAMATIE MET OPEN-DEUR... 18 - 9.5.1986 - De Voorpost VOETBAL EENDRACHT AALST RC JET 0-3 Daniël Renders gaf na de riante overwinning van ztfn poulains tegen Aalst toe dat hij naar het P. Cornelissta- dion was afgereisd met een zekere schrik in het hart, vooral nadat hy Hoebeeck en Co aan het werk bad gezien in eigen huis. De schrik van de Brusselse oefenmeester was echter voorbarig. Speelden de Aalstenaars rondom de Heizei een uitstekende wedstrijd, dan geraakten ze in eigen vesting en ten aanschouwe van ruim 8.000 toeschou wers, moeilijk van de grond. Jeugdvoetbal. De knapen van FC Gerda werden kampioen en ze werden gevierd door het bestuur en de ouders (dw) "Te laks en te loom", jam merde Leo Canjels na de Aal- sterse nederlaag. Wij van onze kant willen eraan toevoegen: te ingewikkeld voetballen op het middenveld, wat leidde tot aanhoudend balverlies, waar door de uiterst werkkrachtige Imbert, Geebelen en Pomini telkens de gelegenheid kregen om de ultragevaarlijke spitsen Goyvaerts en Carette in een gunstige positie in de Aalsterse 18 meterzone te loodsen. Jet pakte de zaken ook veel kal mer aan en liet de nervositeit over aan de Ajuinen, die zeer moeilijk iets degelijks konden uitbouwen. Ook achteraan klikte het niet in de Aalsterse rangen. Dat kwam duidelijk tot uiting, niet alleen bij de mandekking, maar bovendien bij de covering, zodat zelfs een Ennekens ging zwalpen als li bero. Een klassespeler als De- rijck had weinig of geen vat op de kwieke Carette zodat om de haverklap in de Aalsterse de fensie de alarmklok werd ge luid als Olivierke zegevierend uit de duels trad met zijn di- rekte opponent. En de Aal sterse aanval? Wel, noch Bas- se tt, noch Van Roy slaagden er in gevaarlijk te infiltreren in de bezoekende verdediging, uit stekend gegroepeerd rond een intelligent akterende Barmos. Maar uiteindelijk verloor Aalst de wedstrijd op het mid denveld, waar én Imbert én Geebelen, zich meesters toon den in de interceptie en aan een hoger ritme speelden dan én Moortgat én Hoebeeck. Werkelijk, het Aalst dat we op 1 mei aan het werk zagen, en waarvan wordt beweerd dat het een serieuze kanshebber is om naar eerste klasse te pro moveren, heeft ons deerlijk ontgoocheld. Het heeft nooit de moed opgebracht om terug te slaan, maar daarvoor moet men natuurlijk in deze nakom- petitie genoeg frisheid kunnen etaleren. Dat vlotte hebben we ontdekt bij RC Jet, dat, na de veelbetekenende 0-3 zege te Aalst, nog over voldoende kar- buratie schijnt te beschikken om met sukses de lopende eindronde af te werken. (abl) Op zaterdag 10 en zondag 11 mei organiseert het jeugdbe- stuur van Eendracht Zele op de terreinen van het gemeen telijk sportstadion zijn vierde jeugdtornooi «Pierre Ver- beeck» voor preminiemen, miniemen en knapen. Onder de deelnemers niet minder dan vijf kampioenenploegen: SC Lokeren en Sparta Buggenhout (knapen), SC Lokeren en SK Lebbeke (miniemen) en VW Hamme (preminie men). In elke leeftijdskategorie brengt het organiserende Eendracht twee ploegen in lijn. Programma voor zaterdag 10 mei: Juniores C: Reeks A: llu30: E. Zele A - Sp. Buggenhout; 15 u. Sp. hout - Merchtem; 17ul5: E. Zele A - Merchtem. Reeks B: llu.30: E. Zele B - VW Hamme; 15 u.: E. Zele B Lokeren; 17u.l5: VW. Hamme - SC. Lokeren. Juniores D: Reeks A: 10u.45: E. Zele A - SK. Lebbeke; 14.15 u.: VW Hamme - SK. Lebbeke; 16.30 u.: E. Zele A - VW Hamme. Reeks B: 10.45 u.: E. Zele B - KAV Dendermonde; 14.15 u.: E. Zele B - SC Lokeren; 16u.30: SC. Lokeren - KAV Dendermonde. Juniores E: Reeks A: >KLu.: E. Zele A - Opstal; 13.30 u.: KAV. Dendermonde - Opstïd; 15.30 u.: E. Zele A - KAV Dendermonde. Reeks B: 10 u.: E. Zele B - SK. Grembergen; 13.30 u.: E. Zele B - VW Hamme; 15.30 u.: VW Hamme - SK Grembergen. Finales op zondag 11 mei: Juniores E: 13.30 u.: derde plaats reeks A en B; 14.30 u.: tweede plaats reeks A en B; 15.30 u.: eerste plaats reeks A en B. Juniores D: 14 u.: derde plaats reeks A en B; 16.30 u.: tweede plaats reeks A en B; 16.30 u.: eerste plaats reeks A en B. Juniores C: 15.15 u.: derde plaats reeks A eh B; 17.45 u.: tweede plaats reeks A en B; 17.45 u.: eerste plaats reeks A en B. (ajz) -SC. AALST - SINT-NI KLAAS 1-1 Een knap kombinerende thuisploeg leverde een bekijkenswaardige eerste helft af tegen een bezoekend team dat in de eerste periode veel te passief voetbalde. Op uitzondering van EI Fahem, dan toch tydig terug uit Tunis, bleven de Aalsterse spitsen té onmondig voor de bezoekende kooi, ai bleek in die eerste helft doelman Demeyere niet zo klemvast te akteren. Er waren reeds een twintigtal minuten weggetikt toen Sint-Niklaas kon dreigen met een kopbal van Peter Van Wambeke op inzenden van Vandenhende, terwijl op de 25ste minuut de bezoekende goalie een knal van Hoebeeck niet meester kon. Er was echter niemand van Aalst in de geburen om af te ronden. Nadat rond het halfuur Cra- na Sint-Niklaas nog aan de Aalst: Moyson, Moock, De- hay een kopbal van Vanden- zege, maar Vandenhende, uit- rijck, Ennekens, Crahay, hende op de doellijn had weg- stekend gelanceerd door Noë, Droessaert (76' Moortgat), gehaald, stond één minuut la- plaatste zijn eindschot tegen Limpens, Hoebeeck, Bassett, ter Aalst toch op winst. Lim- doelman Moyson. Met dat ge- El Fahem en Van Roy (58' pens kon met een kleine door- lijkspel mag Aalst, dat ons op- Moerman), steekpas Moock op rechts af- gebrand lijkt, de rest van de Sint-Niklaas: Demeyere, La- zonderen en diens inswinger nakompetitie vergeten en croix, De Vocht, Leroy, Nijs, werd aan de dichtste paal door dient SK Sint-Niklaas zondag Noë, Van Wambeke, Cornet, El Fahem ingekopt. Aalst pro- a.s. tegen een verbijsterend Vandenhende, Verbruggen Jeugdvoetbal. In het voetbaltornooi voor preminiemen zorgde de tweede ploeg van VS beerde nadien SK Sint-Niklaas hoog scorend Jet te bewijzen (86'Deproot) en Truyens. Straatje voor it verrassing door puik derde Ie worden voor gevestigde waarden" ah nog wat meer onder dmk te dat bet nty over voldoende Doelpunten: Meerdonk, Vrasene, Kemzeke, De Klinge en Vogelwaarde (l&t) zetten, maar faalde m de acht- karburatie beschikt. Ref Van 31 El Fahem 1-0 6 tienmeterzone ook al door het Volcem leidde voor 6.000 toe- 57' Lacroix 1-1 feit dat Bassett als een dood schouwers. Geel: Truyens. A. Block gewicht in de plaatselijke aan val meedraafde en meer aan vallende fouten maakte dan hem lief was. Sint-Niklaas zou na de kampwisseling plots uit een ander vaatje tappen. Het liet de bal beter cirkuleren en plots leken de Klaasjes vleu gels te hebben gekregen. Op het middenveld werd Aalst to taal weggedrumd en op de 57' verscheen de verdiende gelijk maker op het scorebord. Na een hoekschop langs Van Wambeke greep doelman Moyson onder de bal en La croix had geen enkele moeite om van dichtbij onder de dek- lat te besluiten, ondanks een ultieme wanhoopspoging van Crahay. Aalst zocht duidelijk naar zijn tweede adem en ken de geluk toen Moyson een ver raderlijke draaibal via de dek- lat in hoekschop kon verwerk en. Canjels bracht dan maar twee nieuwe krachten tussen de lijnen. Moerman viel in voor de gekwetste Van Roy, terwijl Moortgat de leegge- speelde Droessaert kwanl ver vangen. Sint-Niklaas bleef ech ter in het slotkwartier de bete re ploeg omwille van haar technische suprematie, al kreeg de jonge Moerman, per- fekt gelanceerd door Hoe beeck, nog twee kansen aan de voet. Telkens was zijn eind- schot te zwak om Demeyere totaal te verrassen. In de slotminuut kwam ei zo Novak, die volgend seizoen zijn tenten gaat opslaan bij SK Beveren, gaf na de wedstrijd tegen Aalst grif toe dat hij, wat de eerste helft betreft, verrast werd door de werkkracht van de thuisploeg. "Na de zwakkere match tegen Jet pakten Hoebeeck en Co de zaken zeer sterk aan. Neem van mij aan dat het helemaal geen opdracht was van mijnentwege, want gewoonlijk lopen wij het eerste kwartier snel van stapel om de tegenstan der onder de indruk te brengen. Dat lukte deze keer niet, mede door het feit dat mijn poulains te passief akteerden. Tijdens de rust heb ik dat even uitgepraat, met een gunstig gevolg. Na de kampwisseling lieten Noë en zijn maats de bal beter cirkuleren, kregen het middenveld totaal onder kontrole en vermits Aalst gedurende de eerste helft duidelijk te diep in de vergaarbak had gegraaid, konden de Klaasjes beslist oververdiend de halve inzet veroveren", aldus de Tsjech. In het andere kamp liet Canjels verstaan dat voor Aalst het avontuur achter de rug ligt: "Sint-Niklaas en Jet hebben de nakompetitie nu in eigen handen. Ik tip op het Brusselse team dat vooral uiterst produktief is de jongste weken. Bij Aalst is de verf eraf omdat er teveel spelers op het achterste van de tong ronddraven", dixit de Eendrachttrainer. (A.Bl) Jeugdvoetbal. De provinciale scholieren van SK Sint-Niklaas wonnen overtuigend tegen Denderhoutem met 3-1 (dw) Jeugdvoetbal. De knapen van Klauwaerts Kemzeke werden met groot overwicht kampioen.i Ze verloren slechts twee punten en scoorden 104 keer (t&t) KAV Dendermonde is bedrijvig op de voetbalbeurs. In het vooruitzicht van het volgende seizoen heeft de Den- derploeg haar rangen versterkt met Lobijn van Eendracht Winnik. Hij is een rechtsvoetige middenvelder. KAVD koesterde ook belangstelling voor D'Haemers (Racing Gent), maar die gaf te «kennen bij zijn oorspronkelijke klub, die kampioen werd, te. willen blijven. Met Peter De Winter van Toekomst Borsbeke voerde paarsblauw gesprekken. Ook andere ploegen toonden belangstelling. De Winter heeft uiteindelijk zijn oog op SK Aalst laten vallen. Of Guy De Baere lid van KAV Dendermonde blijft is vooralsnog geen uitgemaakte zaak. Onderhandelingen hieromtrent zijn nog aan de gang. Hoewel KAV Dender monde met Peter De Winter zich de kaas vantussen de boterham liet snoepen, blijft het de bedoeling van de Ros Beiaardploeg om met stevige troeven de nieuwe kompeti tie aan te vangen. Met de eigen voetballers werd groten deels een overeenkomst bereikt. In Dendermondse voet balkringen beseft men dat de kern ruimer en sterker zal moeten zijn, om eventueel als een toonaangevende ploeg van start te gaan. Andere eersteprovincialers blijken aktief op de voetbal- beurs, beogen een sterke kern en laten ambities blijken. KAV Dendermonde zal flink gewapend moeten zijn wil het verzet kunnen bieden en zal de financiële inspannin gen moeten leveren om niet langer een bescheiden rol te blijven spelen. (e.g.) Jeugdvoetbal. Prijsuitreiking voor de jonge voetballers van de Voetbalschool Verniers-Van den Branden (dw) Op nationaal niveau is er tij dens de laatste jaren in de voetbalsport heelwat veran derd. De klubs hebben het niet meer zo breed en inleveren wordt nu praktisch overal ge predikt. De miljoenendans be hoort daarbij ook tot het verle den en de jeugdbegeleiding bij de voetbalklubs wordt noodza kelijk. In het verleden gebeur de dat niet altijd in ideale om standigheden en in het Waas land werd dat nog het eerst begrepen. Door het trio Hu- bert Van den Branden, René Verniers en Desiré Mariman werd voor een zevental jaren de .voetbalschool René Ver niers gesticht. Misschien de eerste in België, een voetbal- school die een gunstige reputa tie heeft verworven en organi satorisch tot een voorbeeld is uitgegroeid. Van de 25 kursis- ten van bij het begin, steeg voetbalschool René Verniers naar een 50-tal leerlingen. Een degelijke en kundige begelei ding wordt daarbij steeds cen traal gesteld en de resultaten van de jongste lessenreeks, werden op donderdag 1 mei met een open-deur-dag van de voetbalschool René Verniers bekend gemaakt. Misschien was de dag van de arbeid geen gelukkige keuze want meerde re kursisten werden wegens di verse voetbaltornooien afwe zig gemeld. Toch werd het op de sportterreinen in de Mees- terstraat te Nieuwkerken nog vrij interessant. Onder een de gelijke belangstelling werden daar de verschillende trai ningsmethodes voor doelwach ters en veldspelers gedemon streerd met Noël Van den Branden aan de video-appara- tuur. Tijdens de voorbije kur- sus waaraan nu ook weer ruim een 30-tal jonge voetballers deelnamen, stonden ander maal een aantal gediplomeer de trainers beschikbaar: René Verniers, André De Wael en Patrick Beylkens. Zoals bij ie der seizoen werden ook ver schillende leergierige voetbal lers van buiten de Sint-Niklase stadsgrenzen aangetrokken: Kemzeke, Tielrode, Burcht, Bazel,-Sombeke, Temse, El- versele. Gent, Ertvelde, Ste- veren M AU» Jeugdvoetbal. Het voorbije weekeinde organiseerde voetbalvereniging Strontje uit Steke« zins een gunstige referentie een 10,7,001 voor preminiemen. De eerste ploeg van Straatje won verdiend het suksesnjkt voor de voetbalschool René Verniers waar de medische be geleiding een begrip geworden is. Het hoogtepunt is echter nog altijd de proklamatie met de beoordelingskaart voor ie dere kursist. Telkens met volksvertegenwoordiger Fred dy Willockx als ere-gast en ook nu werd de open-deur-dag bij voetbalschool René Verniers met hetzelfde ceremonieel af gesloten... De nieuwe kursus start op za terdag 6 september 1986. In lichtingen in dit verband bij: René Verniers, Koningin Fa- biolapark 23, 2700 Sint-Ni- klaas, tel. 03/776.63.18 Hubert Van den Branden, Be gijnestraat 99, 2700 Sint-Ni klaas, tel. 03/776.66.08 André De Wael, Bocrenkrijg- laan 8, 2758 Haasdonk, tel. 03/ 775.10.10. Jeugdvoetbal. Voorzitter Guido Van Avermaet en sportschepen Maegherman mochten c Roger Van Laere schalen en bekers overhandigen aan de deelnemers van het miniemen- en kadettentornoO van SK Lokeren (polo) VOETBAL - EINDRONDE 2* KLASSE R m kl et fl V VI b sl V V 01 E g« si e< w is d b F d

De Voorpost | 1986 | | pagina 18