EEN VOORBEELD VAN ORGANISATIE EN JEUGDBELEID m P 0 W> <-■ APPELS HAALT EEN PUNT OP KAPELLEN VIJFTIG JAAR RED STAR HAASDONK De Voorpost - 9.5.1986 - 19 VOETBAL RED STAR HAASDONK heeft het in de laatste drie kompetities niet onder de markt gehad. Voortdurend ciale hernemen. Ondertussen moest er geknokt worden tegen de degradatie. Ook in dit jubileumjaar was dat zo, maar gelukkig kan de ^nin^°p^eX. IStaSrijk klub nu gerust de gouden jubileum vieren. Haasdonk is gered. De derdeprovincialer had af te rekenen met zijn ze de iaatste jaren echter ee enorme reeks tegenslagen, gekwetsten en operaties aan de lopende band. Toch blijft Red Star een niet. Dikwijls met de hakken financieel gezonde club en dat kan van vele groten niet gezegd worden. De huidige voorzitter, Robert over de sloot. Ais je ziet dat Waterschoot, is ook al vijftig jaar aktief. Eerst tien jaar als schatbewaarder en nadien veertig jaar als voorzitter. Hij is echt met zijn klub mee gegroeid. Nu zoekt hij een opvolger, want de verantwoordelijkheid men beseffen dat het integre- begint zwaar te wegen. Het was onder zijn impuls dat een zeer goede jeugdwerking werd uitgebouwd met ren van die jeugdigen tijd steeds acht a negen jeugdploegen en dat vindt men daar in Haasdonk nog steeds zeer belangrijk. vergt. Het bestuur stelt zijn o j t> r o vertrouwen m spelers als Peter Voor de jeugd sluiting onder de naam F.C. gen, te kunnen overbruggen. naar derde provinciale. Buytaert, Franky Van Leuven- Voorzitter Waterschoot: «Bij Red Star, met stamnummer Op deze zwarte bladzijden ons is uw kind geen nummer. 4068. Het aantal aangesloten schitteren alleen de namen De Er is voor iedereen speelgele- leden bedroeg 48 (29 boven de Bruyn, Sipido en Pauwels om- genheid. voor elke kern een 17 jaar en 19 jongere spelers) dat zij als stoppers in de ploeg speciale trainer. Omdat ieder- met als vedetten de reeds ge- werkelijk de afgrond hebben een in dezelfde richting moet noemde spelers plus Water- «afgestopt», werken, beschikken we over schoot Karei, Van Frausem Bij de viering van het 25-jarig een jeugdkoördinator en een Br., Dhooghe C., Van Offel bestaan in 1961 kon het be- speciale sportpromotor die al- Fr., Thierens Frans, Heu- stuur zich toch verheugen in de les in goede banen leiden. Het ninckx Gilbert en de jongeren, terugkeer naar de hoogste pro* is dan ook niet te verwonderen waaronder De Vos Henri, vinciale reeks Oost-Vlaande- dat dc grote klubs uit de omgc- Vaerewijck Alf., Van Meir- ren Al de gedane inspannin- ving komen neuzen om ons de vcnne T. e.a. Allen stonden gen en opofferingen tijdens de beste talenten af te snoepen. onder de leiding van «Bieke» magere jaren '50-'60 waren van den Ouden. Het bestuur spoedig vergeten. F.C. Red was acht man sterk. Star stapte kordaat hoger op Voetbal. Het beloftenelftal van SK Lokeren nam deel aan het tornooi van Lokerse SV (polo) Provinciaal «Waarom geven vele mensen de voorkeur aan het provin ciaal voetbal?» vraagt de voor zitter zich af en geeft onmid dellijk het antwoord: «De spe lers zijn uit de eigen omgeving en dus geen onbekenden. Daarbij zijn de toegangsprij zen zeer billijk, een 70 75 F. Meestal kan er gemakkelijk geparkeerd worden en van rel len moeten de bezoekers geen schrik hebben. Rond het ter rein en in de kantine is het één grote familie en het is er gezel lig vertoeven voor het ganse gezin. De sportliefhebbers krijgen er bovendien een kwartier na de wedstrijden al de uitslagen van de reeks. De voetbalschool Het jeugdig voetbalgeweld dat elk jaar bruisend van enthou siasme de terreinen overspoelt vraagt van het jeugdbestuur een voortdurende aandacht en begeleiding. Daarom wordt er voortdurend gezocht naar nieuwe ideeën om de optimale begeleiding van de jeugdspe lers op sportief gebied te waar borgen. Daaruit ontstond de idee om zelf met een voetbal- school te starten met als doel 1970-71 is wel een zeer onge lukkig seizoen geweest: er werd dertien keer verloren met slechts één doelpunt verschil. Deze degradatie was voor sommige spelers, o a. Dhanis A., Van Huffel N., Dullaert E., Verbeeck C., Van den Bergh H. en De Bruyn J. het sein om die rangen te verlaten. Het was meteen ook het begin van een langdurig verblijf in derde provinciale. Namen uit die periode die we blijven ont houden zijn o.a. Verbraecken A., Verheyen W., Loeman G., Van Lijsebetten G., Michiels haeghe, Walter Van Meirven- ne, Johan De Rop, Stijn Van Opstal, Dirk De Kinders en Jan Van Lemmens. Ongeduld is in dit geval een slechte deugd. Wanneer je daarnaast ziet dat de clubs bij dame For- tuna niet op een goed blaadje staat, zijn verzachtende om standigheden zeker niet over dreven. Ernstige kwetsuren van Mark Verhelst, Karei De Beule, Eric Schelfhout en an deren hebben er toe geleid dat trainer Mare Pepermans nog nooit twee wedstrijden heeft kunnen spelen met dezelfde het Waterschoot C., De Poor- ploeg. Een rotseizoen tere A., Van Moeseke W. en dus zeker. Goossens Komen we dan in de buurt van de lmaatste tien jaar van de klubhistoriek. In deze periode kunnen we duidelijk twee af zonderlijke elementen onder scheiden: het materiële en het sportieve aspekt. Spijtig genoeg kenden deze beide elementen geen gelijk- opgaand positief verloop. Op het materiële aspekt kende de klub een zeer positieve veran dering. In de aanloop naar het laatste decennium was er de bouw van de nieuwe kantine onder leiding van M. Godde- ris. Dit was maar het begin. De tweede grote verandering was het herleggen van het terrein. De parkeerruimte achter het «oude» terrein werd inge- Organigram RAAD VAN BEHEER: Voorzitter: Robert Water schoot. Ondervoorzitter: Georges Van Laere Sekretaris-schatbewaarder: Jos Dutré Boekhouder-Fiscaal raadge ver: Van Duyse Werner Jeugdvoorzitter: Waterschoot Marcel Beheerders: Buytaert Patrick (feestcomité) De Jonghe René (werkleider) Van Lemmens Jozef (public relations) Van Meirvenne Raymond. Algemeen clubsekretaris: Cor- né Freddy Toegevoegd bestuurslid: Smet Marcel Voetbal. Het beloftenelftal van FC Heikant Zele (polo) si' Van Meirvenne, de grote stuw- I kracht achter deze verande ring, mocht zich zelfs in minis teriële belangstelling ver- dkf jeugdwerking v~^R7d SÏa, Voettal VoonilUr Waterschoot van Red Sur Haasdonk was we! herboUWd, te konkretisercn De trainin- heeft gedurende het vijftigjarig bestaan van zijn klub steeds maar spoedig bjeek dat men gen worden doelgericht ge- aan het roer gezeten. Eerst als schatbewaarder en dan trjbunes ook best niet «ver maakt. Per kategorie wordt veertig jaar als voorzitter (dw) een meer specifieke opleiding palmd en nu konden et wee KaMLneveraMwoordelijke: M temnnen naast elkaar Ugjen. ey[ Busschaert-Janssens. Tegelijkertijd diende de tnbu- JEUGDBESTUUR: ne afgebroken te worden om Ere.voorzitter; Frans Clement opeen andereplaats terug op- Voo[zi|ter. Waterschoot gesteld te worden. Raymond Marcel Voetbal. De beloften van KSV Temse kwamen ook naar Lokeren afgezakt (polo) gegeven, waarbij de oefenstof Gezien de konkurrentie van de vooral gericht is op het aanle- geburenklub S.K. Nieuwker- ren van alle voetbalfacetten. ken (verdwenen sedert 1958) De jeugdvoetbalschool staat werd, door intensieve werking borg voor een sportieve oplei- en relaties, verkregen dat de ding in een geest van fair-play gemeente Haasdonk (op 4 ki- met een juiste mentale voorbe- lometcr) kwam aanleunen en rciding en een grote zorg voor zich voor het Red Starvoetbal de opvoedende taak t.o.v. het ging interesseren. Een verster- opgroeiende kind. Dc jeugd- king, geboden vanuit de spelers zijn er zowel indivi- dorpskom in de personen van dueel als kollektief al flink op de heren Valaert J. en Martens vooruit gegaan. Komen daar- Herman, gaf Red Star een bii nog de mooie, gezonde en nieuwe start. Vele jaren duur- boshjkj: omgeving, de bekwa- de het vooraleer de Haasdonk- me traïhers en de degelijke se bevolking voetbalrijp was begeleiding, dan is de zaak geworden en jongeren zich rond. voor het voetbalspel gingen in- teresseren. Historiek Het speelveld dat aan de grote Reeds voor wereldoorlog II baan was gelegen, werd inmid- (1936) werd op de wijk 't Ster- dels omgewisseld voor een reken een liefhebbersklubje groot en prachtig terrein, met gesticht onder impuls van Ro- een ruime parkeerplaats, gele- bert Waterschoot. Er werd tij- gen in de Vossekotdreef (nu P. dens de oorlog duchtig gevoet- Stepmanlaan) wijk «Ster», bald in de V.V.B. en wel in de Een overdekte tribune (afge- hoogste reeks groot-Antwer- broken in 1974) met 350 zit- pen en in gewest Waasland, plaatsen sierde het veld sedert Verplaatsingen gebeurden per de promotie naar eerste pro fiets. vinciale in 1948. Het noodlot De voornaamste sterren waren verhinderde de toenmalige op- Dullaert Edgard, De Bruycker gang van de klub. Een A., Van Geertsom R. en de incidentrijke wedstrijd (de gebroeders Van Steelant. Van thuiswedstrijd tegen S.K. Ge- deze werd Gust Van Steelandt r^ardsbergen op 17.4.49) werd (t 1971) later vier jaar trainer geschorst met als gevolg dat van F.C. Red Star. F.C. Red Star met 24 punten Na de oorlog (1944) startte de zakte. klub met twee elftallen: 2' ge- Meer dan tien jaar zouden er westelijke reeks en reserven in nodig zijn om deze, niet alleen de kompetitie van de financieel maar ook moreel K.B.V.B. Men kreeg de aan- zware slag, met al zijn gevol- met de vaste wil om er dtimaal niet alleen te blijven, maar om verder een sportieve strijd te leveren tegen Gerda, Excel sior, Sint-Gillis, Lokeren (Standaard en Racing) en an dere Wase klubs. In speler-trainer Gust Van Steelant werd een bekende kracht teruggevonden. Houder van een Heizeldiploma en be zield met een ongemeten voet- balhart, heeft Gust na 4 jaar trainen de ploegen (5) ver ge bracht. Maar vooral ook de plaatselijke jeugd van Haas- donk-Nieuwkerken-Ster-Kre- kel en Veile kreeg onder zijn impuls liefde tot de bal. Gerust dirven we zeggen dat de jaren 1961-1966 de mooiste zijn geworden uit de geschie denis van de klub. plant». Meteen was dit dus het seièi om de houten tribune af te breken en te vervangen door een nieuwe betonnen staantri- bune. Het vernieuwen van de verlichting kende in William Wilssens de grote promotor. Met Jos Dutré kregen ze dan ook de nodige hulp om nieuwe kleedkamers op te richten. De ze kleedkamers vormen wer kelijk een juweeltje. Tot slot kwam er achter het tweede terrein een nieuw gebouw: een chalet met vergaderruimte, medisch kabinet en verbruik- zaal. Men zou kunnen denken dat hiermee de kous af is. Niets is Sekretaris: Van Lemmens Jozef Coördinator: Verheyen Willy Organisator: Corné Freddy MEDEWERKERS: Audenaert Marcel Damman Henri De CORT Honoré Lissens Florimond Rodrigues Albert Van Strijdonck Renaat Wilssens William JURIDISCHE BEGELEI DING: De heer M. Van Beek Sportief organigram TRAINERS: Eerste elftal en reserven: - hoofdtrainer: Pepermans Mare - hulptrainer: Verheyen Willy Keeperstrainer: Van den Be- rghe Eticnne Juniors scholieren: De Bra bander Julien Knapen: Verheyen Willy en minder waar Op het einde van ^^Vman Ernest en dit seizoen slaan alweer grote Dc Jo he Walter £*Z,ZPn t, f °UW' Pré-miniemen: Brijs Alben en keer betreft het de toegang lot D Keersmaecker Franks het terrein. Het bouwvallige Na vier jaar eerste provinciaal .loketgebouw en kalkkot wordt AF°E slante F.C. Red Star het sei- afeebraken en vervaneen door tersie zoen 1964-1965 met een ver jongd eerste elftal. Een elftal F eestprogramma 10 en 11 mei 1986: SCHOLENTORNOOI 30 mei 1986: Dankmis en feestmaaltijd. 18.00 u.: Verzamelen aan café «Welkom» (Zandstraat - Haasdonk) 18.45 u.: Tocht naar de kerk onder begeldiing fanfare St.-Cecilia 19.00 u.: Plechtige Eucharistieviering in de Sint- Jacobuskerk te Haasdonk (opgeluisterd door de fanfare St.-Cecilia) 19.45 u.: Tocht naar Café «De Kempen» onder begeleiding fanfare St.-Cecilia 20.30 u.: Feestmaaltijd in Zaal Bauwmans 8 juni 1986 10.00 u.: ontvangst van de genodigden op het stadhuis van Sint-Niklaas van 14.30 tot 16 uur receptie in de kantine van R.S. Haasdonk AFGEVAARDIGDEN afgebroken en vervangen door Eerste elftal: Jos Dutré en Van een nieuw, modern loketge- Lemmens Jozef bouw met toebehoren. Wie in Reserven: Van Duyse Werner september '86 naar R.S. Haas- en R°P Leo donk komt zal de «entree» Juniore: Vonck Eddy en Buy- nauwelijks herkennen. tacrt Theo Daarnaast zal ook een lang Scholieren: Steenssens Marcel gekoesterde droom werke- KnapenMendonck Herwin en lijkheid worden: een derde ter- Van Mele Walter rein! Voorzitter Robert Water- Miniemen: Valaert Tony en schoot weet best welke lijdens- Vercauteren Thcofiel weg het gekost heeft om dit Pré-miniemen: Johan De Vos doel te bereiken. Wij durven en Waegemans Francois gerust stellen dat het door zijn PETERS EN METERS: verbetenheid is dat men uitein- Seniors: de heer notaris Van delijk toch zo ver zal komen. Puyvelde en mevr. M. Niemand minder dan hijzelf Roosens zal het meest plezier hebben Juniors: de heer M. Smet en omwille van het feit dat «zijn» mevr. H. Vlaert spelers gebruik zullen maken Scholieren: de heer A. Ver- van dat broodnodige derde ter- helst en mevr. K. Buytaert rein. Al deze verbouwingen Knapen: tezamen, waarbij ik bijna nog groep 1: de heer E. Vander de vernieuwing van de sanitai- leur en mevr. G. Van Laere re installaties was vergeten, groep 2: de heer H. Mendonck hebben van R.S. Haasdonk en mevr. M. Van Steenbergen een juweelinstelling gemaakt, miniemen: Niet voor niets schreef men groep 1: dc heer G. Van Hoey onlangs nog in de Gazet van en mevr. W. Van Duyse Antwerpen dat onze installa- groep 2: de heer apotheker C. ties bevordering waard zijn. Waelput en mevr. Waelput Het is dan ook spijtig dat het préminiemen: de heer T. Mar- sportieve aspekt geen gelijke tens en mevr, R. Waterschoot tred heeft kunnen houden met MEDISCHE de gelukte herbouwingen. BEGELEIDING „U. f°vincia!= ?liift,2?ïa; clubdokter: dokter D. belandden ze als 6e afdaler in d1 SMndpHats Al'hans tot het Weyuians derde provinciaal (reeks met «78-1979. De tuimel- Kinesist: Speelman P. dat de opgang naar bevorde ring in de naaste toekomst moest mogelijk maken en ver zekeren. Dat bleek echter een illusie te zijn, want het jaar nadien tuimelden ze terug naar tweede provinciale (1966-67). Het wegvallen van Gust Van Steelant en sterke mannen als Van de Velde, Cornet, Moort- gat, Billiet, Vaerewijck en Bolssens was daar niet vreemd aan. Bij deze onvoorziene gang bleef het bestuur niettemin vooruitziend. Voor de jeugd werd intussen een tweede ter rein gehuurd, nl. dat van de Westakkers. De grootste zorg ging uit naar het speelveld, de inrichting en het opleiden van de jeugdspelers. Dit alles on der impuls van G. Baeten en A. Colman. Gedurende enkele seizoenen verbleven ze met speler-trainer J. Van Gooi in tweede provin ciale reeks B en deelden de punten afwisselend met Gent se en Aalsterse klubs. Door een herindeling van de klubs van lagere afdeling (opkomst van het professioneel voetbal) perte naar vierde provinciale Verzorger: De Jonghe W. was onvcmujdelijk. Gelukkig SCHEIDSRECHTERS duurde het verblijf ,u de laat- Busschaer, A Busschaert E., ste reeks slechts één seizoen. Cap c. Cool M„ Cornells E., Op het einde van het seizoen MaesT., Martens H., Smet L., 1979-1980 konden ze na een Van Lombergen L., Van zeer korte duur. Na één sei- heroïsche strijd met F.C. Ger- Mieghem J,, Vercauteren G., zoen zakten ze in 1971 terug da, hun plaats in derde provin- Verheyen A Vermeiren D. 14 klubs). Met trainer Theo Martens heroverden ze een plaats in tweede provinciale (seizoen 1969-1970). Maar net als twintig jaar gele den was deze promotie van Voetbal. Het beloftenelftal van Sombeke. Men kan het daar volgend jaar goed gebruiken (polo) KORFBAL KAPELLEN - APPELS 8-8 Appels dat niet op volle toeren was er een slechte afwerking. Wilde - Edwin Borms - Dirk draaide in de eerste helft, kon wat Kapellen toeliet terug te Duym en Veronique De Paepe zich niet van een aanklampend komen. Uiteindelijk bleef er zorgden voor de korven. Kapellen ontdoen. Appels dan nog een punt over voor Ook de reserven waren niet in scoorde maar de thuisploeg Appels, wat achteraf bekeken hun goede doen. Dit team ver stelde gelijk en zo kregen we zeker niet zo slecht is van de loor met 7-4. Bij de rust was de een paar fazen te noteren. We Appelaars, een punt halen in stand 3-0, maar na de koffie gingen naar de koffie toe met het Antwerpse. Maar we moe- herpakte Appels zich en kon 3-4 op het bord zodat er nog ten toegeven dat zoals de wed- de bordjes weer in evenwicht niets gezegd was. In die eerste strijd nu zijn verloop kreeg er hangen: 3-3. periode was het opvallend hoe voor Appels meer in zat, maar Maar het was uiteindelijk de veel balverlies de bezoekers dat is sport. Winst en verlies thuisploeg die het haalde en leden, iets waar de thuisploeg liggen dikwijls dicht bij elkaar, met 7-4 deze wedstrijd afsloot, van gebruik maakte, om tel- Gisele Van Hoorde - Wim De kens tegen te scoren. De tweede helft was heel wat beter vanwege dc bezoekers die nu wel de kloof konden maken en naar een 3-7 stand oprukten. Bij Sinaai ontbraken Alex Van bezoekende team zich zo maar En plots ging het dan weer Hove en Patrick Hessels, twee niet gewonnen gegeven. Bij de minder goed. Men vond elkaar beste spelers die men zo maar dames was er An De Witte die niet meer en op de koop toe niet vervangt. Toch heeft het zich in de kijker speelde maar alleen ook geen wedstrijd kan winnen. Neem daarbij het feit dat ook de ref Sinaai geen goed hart toedroeg, en de WaaslSnders een paar straf- worpen weigerde. Maar vol gens de voorzitter van Vos Reinaert ligt hem de oorzaak niet alleen daar, ook de bezoe kers lieten een paar kansen onbenut, waardoor ze de wed strijd een andere wending kon den geven. Bij de rust was de stand nog 4-2, nadien liep de thuisploeg uit. Volgende week moest normaal Sinaai tegen Temse in het veld maar de ploeg van de scheepsbouwers heeft forfait gegeven zodat Vos Reinaert op die wijze twee puntjes rijker wordt, zonder te spelen. VOLLEYBAL VIERDE TORNOOI VOOR REKREATIEPLOEGEN VAN SINDA SINT-NIKLAAS Op zaterdag 24 mei organiseert volleybalklub Sinda Sint- Niklaas haar vierde tornooi voor rekreatieploegen vanaf 9 uur op de VP-terreinen «Blij en Trouw» in de Prins Alexanderlaan te Sint-Niklaas, naast Drink Service De Vidts. Inlichtingen en inschrijving bij J. Van den Baere, P. Segerstraat 34, St.-Niklaas, W. Heirweg, Slagmolenstraat 38, Nieuwkerken, F. Van Boven, Verbindingsstraat 51, Sint-Niklaas en telefonisch op de nrs. 03/777.10.60 - 776.94.55 en 777.96.50.

De Voorpost | 1986 | | pagina 19