VOETBALKLUB REAL KASTEL ORGANISEERDE HAAR EERSTE «KASTELS SPORTTEAM1986» DIRK VAN BUKTEN BESTE VOETBALLER BU VW HAMME EENDRACHT AALST: OPGEBRAND <—2 m Achtste jeugdtornooi Heikant Zele UITGEBEKERD ZEELSE MEISJESPUPILLEN WINNEN OOSTVLAAMSE BEKER 20 - 9.5.1986 - De Voorpost VOETBAL Om 20.30 u. werd gestart met de kwis. De ploegen zelf met ieder 4 deelnemers werden voorgesteld aan een volle zaal supporters. De supfKirtersklub Blauw-Zwart, die 270 stemgerechtigde Dirk Vm Bttytt. is een aflooo van het seizoen worden de minten oDneteld Met als "nen echten". Hij is 33 jaar Enkel Kastel 250 raakte wat leiding nam had Rap Vlug -e-A D i_ u ~i en voorbeeldig aanvoerder van achterop, doch had nog hoop met Jean-Pierre De Clercq 2570 punten scoorde Dirk Van Buyten het hoogst en ging een team dat hoopt volgend op een betere tweede ronde. toch de beste eindspurt en won Frankie v anhaecke vooraf die 2170 punten ophaalde, s^oen een hoofdrol te vertol- Halfweg de tweede ronde met een 8-tal sekonden voor- Daarna volgden Serge Geldof (2130), Franco Pirelli (2100) ken. Om een gooi te doen naar maakte KWB Kastel een slech- sprong op KLJ-Kastel. en Dirk Verbustel (1960). de titel zal de huidige kern te reeks waardoor op dat ogen- Halfweg na 4 proeven hadden toch nog iets sterker moeten blik 4 ploegen aan de leiding volgende stand: Opvallend is dat Franco Pi- dien je hen laat opstappen ver- ^jn uitgebouwd. Een besef dat kwamen met 33 punten, Ka- j KWB Moerzeke relli, hoewel hij slechts aan zwak je de kern. Koop je an- bij de beleidsmensen leeft, zoo's, Porky's, Djipenassen en 2. Kazoo's achttien wedstrijden deelnam, dere voetballers m de plaats boewei zij wijzen op het feit Stille Vrienden. Uiteindelijk 3_ porky's nog als vierde beste speler uit dan moet je de resultaten af- dat niet dieper in de beugel had Stille Vrienden de beste 4' kjj Kastel de hus komt. wachten. We hebben een flin- kan worden getast dan tot op eindspurt en haalde het met 1 5' Ran& Vlug Het is de achtste keer dat dit ke tweede ronde achter de rug referendum wordt georgani- waarin we 22 punten op 30 seerd. Voor het eerst is Dirk hebben behaald. In die perio- Van Buyten de winnaar gewor- de heeft ook onze defensie den. Twee keer werd hij twee- haar deugdelijkheid bewezen, de. Tijdens een feest op zater- Weet je dat we in vijftien wed- dag 17 mei in zaal Den Bond strijden de minste doelpunten de prijsuitreiking. Onder mas sale belangstelling werden Maurice De Schrijver en Pat- riek Van Veirdeghem verwel komd. Ook schepen van sport Francois De Graef werd onder luid applaus naar het podium gevraagd. Volgende trofeeën werden uit gereikt: Jongste deelnemer: Vernim- men Darina, Stille Vrienden 12 j. Oudste deelnemer: Peelman Paul, KWB Kastel 56 j. Beste kwisploeg: Stille Vrienden. Beste sportploeg: KWB Moer zeke. Algemeen klassement: 1. KWB Moerzeke 2. Kazoo's 3. Porky's 4. Rap Vlug 106 164 138 5. Djipenassen 6. KU Kastel 1U2 7. Stille Vrienden 92 8. KWB Kastel 86 9. Kastel 250 70 Nadat iedereen nogmaals be dankt werd onder de vorm van een naturaprijs, kon elkeen te vreden huiswaarts met de ge dachte zeker volgend jaar op nieuw mee te doen aan het 2« Kastels sportteam. punt voorsprong. Uitslag kwis: 1. Stille Vrienden 2. Kazoo's KWB Moerzeke Djipenassen 5. Rap Vlug Porky's KWB Kastel 8. KU Kastel Muziek Kastel 35 32 Djipenassen 7. Kastel 250 Stille Vrienden 9. KWB Kastel Bij gebrek aan sporters moest Muziek Kastel voor de sport- proeven forfait geven. Bij de 5' proef «Mastellen met stroop eten» en daarna een stuiver uit meel opnemen met de mond was de belangstelling enorm. De snelste eters waren uiteindelijk Porky's, zij won- WILLV DANUS zullen de beste voetballers ge- hebben tegengekregen? Ver- ZOEKT ANDERE huldigd worden. geet niet dat de verdediging KI.IIB Dirk Van Buyten is vijftien voetballers verenigt die gemid- jaar lid van het eerste elftal en deld 25 jaar zijn. Bovendien Willy Danijs wenst op te heeft veel wel en wee met de bleven we vaak met slechts stappen bij S.O.S. Schellebel- 10. Kastel 250 20 Durmeploeg meegemaakt, drie man achteraan. Weliswaar ie, waar hij drie seizoenen lid Na de kwis hadden wij de b Over de voorbije kompetitie is verleende ik geregeld een was en vaak postvatte in de trekking van onze mooie torn- nen hiermee reeds hun 2' hij tevreden en wat de toe- steuntje, hoewel mijn hoofd- spj^ en tot scoren kwam. bola, waarvan de eerste prijs, pr0ef. Bij de cross gingen 45 komst betreft hoopvol opdracht in de middenlinie lag. De Dendermondenaar de 2-daagse reis naar Rudes- - - gestemd. Daar evolueerde ik vaak in een speelde voordien met Racing heim of Parijs gewonnen werd "Dit laatste onder een be- vrije rol. Ik veronderstel dat Boonwijk en SK Oudegem. door Linda De Smedt uit paalde voorwaarde", zegt de dezer dagen de onderhandelin- Tussen hem en de klubleiding Kastel. Hamse bankbediende. "Ik be- gen met de spelers positief js ggn geschil gerezen. Van- doel daarmee dat de huidige worden afgerond en dat een daar dat hij in Schellebelle Zondag 4 mei kern op zijn minst behouden optie kan genomen worden op wenst weg te gaan om ergens Met een strajen(i zonnetie wer- - uit r... -j. ,„i h „i™. mitol aan de slag te kunnen. den de ploege„ om 10 ver- te, KWB'Moerzeke''. Bij de 4' Damis 's 31 i"1' welkomd om zich tegen elkaat doortocht had De Clippeleit (e.g.) te meten tijdens de sport- resoluut De Clercq van zich proeven. afgeschud en won met een moet blijven. Dat wil zeggen volgend seizoen, dat zowel Frankie Vanhaecke Indien Willy als Pirelli lid moeten blijven, blijft, wat ik verwacht, blijven Ik veronderstel dat dit ook een we ook tijdens de zomermaan- voorwaarde is die door Willy den trainen. Eén keer per Meersman wordt gesteld. In- week zullen we samenkomen." deelnemers gelijk van start voor een tocht van 2.300 me ter. Tot halfweg had IQJ Kas tel de leiding in handen, maar werd bij de 3e doortocht afge lost door De Clercq J.-P., Rap Vlug en De Clippeleir Pier- Sportteam in Kastel. De belangstelling voor de sport- en behendigheidsproeven was enorm. Voetbalploeg Real Kastel mocht trouwens rekenen op de medewerking van de weermaker. In de rangen van Eendracht Aalst is nu wel iedereen ervan overtuigd dat Van Roy en Co de rest van de nakompetitie mogen vergeten en dat een mogelijke promotie naar de eerste klasse mag vergeten worden. Na een uitstekende wedstrijd op Jet was de euforie in het P. Cornelisstadion zo groot dat het grootste deel van de Aalsterse aanhang er heilig van overtuigd was dat de poort voor eerste nationale al wagenwijd open stond. Een al té optimistische voorzitter Matt hijs schreeuwde het van de daken dat "zijn Eendracht" en niemand anders zou promoveren... Tussen die wens en de werkelijkheid heeft zich onder tussen al heel wat negatief voorgedaan. Eerst kegelde Jet tijdens de terugwedstrijd Eendracht onderuit en in eigen huis kwamen de Ajuinen niet verder dan een gelijkspel. Het is duidelijk dat Eendracht Aalst opge brand is. Na een wekenlange jacht om aan die eindronde te kunnen deelnemen, valt die extra-kompetitie bepaalde spelers zeer zwaar en dat kwam duidelijk tot uiting tijdens de tweede helft toen een frisser akterend Sint- Niklaas veel vlotter ging voetballen, ook al omwille van het feit dat bij Aalst enkele akteurs naar hun tweede adem hapten en niet meer de kracht konden opbrengen om zelf nog iets ordentelijks in mekaar te knutselen. Aalst had wat die tweede helft betreft ook wel tegenslag toen Geert Van Roy, na een tik tegen de knie, het moest laten afweten en El Fahem dan maar weer alleen moest zorgen dat er genoeg dreiging van de Aalsterse aanval kon uitgaan. Maar de Tunesiër kan nu wel een gevaarlijk man zijn in de achttienme- terzone, het "spel bepalen" is echter nog niet direkt voor morgen. Bassett van zijn kant draafde als een "dood gewicht" in die Aalsterse aanval mee. Het is nu wel opnieuw gebleken dat de Brit zich moeilijk van een tegenstander kan ontdoen en ontzettend veel "aanval lende fouten" produceert. Neen, Aalst is uitgeblust en Leo Canjels beseft dat ook wel ons verklarende na de j wedstrijd: ^£r blijft ons nog alleen links en rechts storend werk oveK Proberen iemand de das om te doen. Het is nu duidelijk dat Jet en Sint-Niklaas hun lot in eigen handen hebben. Wellicht kan Aalst nog als scheids rechter fungeren tijdens de terugwedstrijd op Sint- Nklaas". Waarom De Winne nu plots uit de kern is? Leo Canjels zei hierover: "Die jongen heeft geen zelfvertrouwen meer. Hij voelt zich niet 100 procent fit en wordt geviseerd door het publiek. Het leek mij ongepast hem voor de thuiswedstrijd tegen Sint- Niklaas opnieuw in het team te droppen. In het kamp van Sint-Niklaas beseft men dat de e.k. wedstrijd tegen Jet van primordiaal belang is. Tot nog toe kunnen SK Sint-Niklaas en Jet, ieder met 5 op 6, zich als equivalent beschouwen. Het doelpuntensaldo van Jet (8-2) is echter halfweg toch wel indrukwekkend te noemen en dat zou uiteindelijk wel eens doorslagge vend kunnen zijn om de tweede stijger naar eerste nationale te bepalen. Na de wedstrijd SK Sint-Niklaas- Jet van donderdag a.s. krijgen we allicht een klaardere kijk op de afloop van die eindronde. Hopelijk gaat er de spanning niet vroegtijdig af. (a.bl) 'De 1' proef «Ringsteken per mooie voorsprong deze loop fiets» werd gewonnen door cross. Dankzij een 1 7 8 Porky's die hiermee duidelijk 9 15® plaats won KWB maakte kandidaat te zijn voor Moerzeke deze cross, de eindzege. Het koordtrekken was een Bij het «strafschoppen nemen» specifieke proef voor kracht- hadden de eerste ploegen dui- patsers, waarbij KWB Kastel delijk last van de zenuwen, veel gewicht in de schaal legde want zowel KU Kastel, KWB met Eric van Café Lessen. Uit- Kastel als Rap Vlug misten eindelijk trok KWB Moerzeke hun strafschop. Dankzij het in finale tegen KWB Kastel puike keeperswerk van Guido aan het langste eind. Op donderdag 8, zaterdag 10 Laureys Marc De «"P" Bii d.e spiraalproef was de en zondag 11 mei is het jeSgd- scher bleef de spanning er tot spanning te sniiden. Ian Cal- -het einde in. Uiteindelijk ein- laert van Rap Vlug was de digden 3 ploegen gelijk als eerste die het volledig klaarde, winnaar, Rap Vlug, KWB waarna er daarna maar 2 spe- Moerzeke en Kazoo's met ie- Iers waren die hem dit nog der 5 strafschoppen op 6. nadeden. Uiteindelijk waren «Zaklopen» was zeer spekta- Porky's de rustigste en wonnen kulair met als spektakelmaker deze proef. René Vernimmen van Stille Klassement sportproeven: Vrienden. Winnaar op tijd met 1. KWB Moerzeke 146 2 min. 57 sek werd KWB 2. Kazoo's Moerzeke. 4' proef «Hinder- 3. Porky's nispiste met aflossing». Met 4. Rap Vlug een blitzstart van Danny De 5. KLJ Kastel Wilde had Rap Vlug reeds 6. Djipenassen bij de eerste aflossing een 7. KWB Kastel Knapen® 9."3o"u!: Heikant Ze- voorsprong van 30 m. Alhoe- 8. Stille Vrienden - wel halverwege KU Kastel 9. Kastel 250 bestuur van Heikant aan de organisatie toe van het jaar lijks jeugdtornooi. Programma voor donderdag 8 mei: Preminiemen: 9.30 u.: Si- naai-Heikant Zele; 11 u.: HO Kalken-W Hofstade. Miniemen: 13.30 u.: SK Loke ren-Heikant Zele; 15 u.: Eksaarde-SK Beervelde. Scholieren: 16.30 u.: SK Grembergen-Heikant Zele; 18 u.: SK Wichelen-Val. Over- mere. Zaterdag 10 mei: Sportteam in Kastel. Tijdens de voetbalproef stonden de twee keepers van Robur Moerzeke tegenover elkaar. Guido Laureys, hier in het doel, kan de strafschop van collega Mare De Ruysscher stoppen (vh) le-Sparta Waasmunster; 11 u.: SK Beervelde-SK Overmere. Voor de derde en vierde plaats: 15 u.: miniemen; 16.30 u.: preminiemen; 18 u.: scholieren. Zondag 11 mei: 10 u.: knapen voor de derde en vierde plaats; 13.30 u.: finale scholieren; 15 u.: finale knapen; 16.30 u.: finale miniemen; 18 u.: finale preminiemen. (ajz) PANTERS BAASRODE mee vooraan kwam en zelfs de Om 19.30 u. werd gestart met BASKETBAL 83 ster Lieve Hermans bereiken, zodat er minder balverlies werd geleden en aan de rust had Zele nog een 39-47 voor sprong: In de tweede helft STARS GENT o B.C. ZELE (+15) 66 sloeg de thuisploeg onmiddel- De Zeelse ploeg heeft zich fel lijk terug en na 5 minuten was teweergesteld tegen de eerste het reeds 58-51 en waren de nationale Stars Gent, een Zeelse kansen vergeten, ploeg die op het einde van de Van Wijnsberghe kon nu wel kompetitie op haar sterkst scoren, maar Zele kon niet speelde met het Poolse duo meer wedijveren met het Pool- André Maes, die Panters in de Wasillska - Strumillo. De se duo. Strumillo lukte 39 pun- laatste fase van de kompetitie thuisploeg pakte, zoals ver- ten, mei zelfs 26 van de 39 een gunstige kentering liet on- wacht, met een hevige press uit punten in de eerste helft. Ze dergaan, zal volgend jaar niet en de bezoekers vonden daar speelde eindelijk op het niveau meer de' trainercoach zijn. De aanvankelijk niet het gepaste waarvoor ze naar Gent kwam, Gentenaar vroeg steeds naar antwoord op. Aande 9e mi- maar daar had Zele geen bedenktijd en het Pantersbe- nuut waren de 15 bonuspunten boodschap aan. stuur wilde niet meer met het dan ook te niet gedaan: 25-23. Punten: probleem van vorig jaar ge- De bezoekende meisjes had- Stars: De Scheemaecker 0-2, konfronteerd worden. Het den daar op gewacht om toe te De Groote 2-11, Broeckaert 2- hakte de knoop door en koos slaan en de nervositeit kwijt te 4, Dessomviele 0-4, Strumillo de Hammenaar Hubert Van spelen. Marianne De Bock 26-12, Wasullska 9-11. Hecke als trainer-coach. De speelde een zeer sterke êerste Zele: Vanderhaeghen 7-0, voorbije seizoenen was coach helft en samen met Staut en Temmerman 0-2, Van Wijns- Van Hecke aktief bij eerstena- Van Der Haeghen plaatste ze berghe 2-11, Paelinck 2-0, De tionaler Stars Gent. Panters een 0-10. Zele dat naar een Bock 9-0, Bressinck 2-0,- wil zijn beperkt spelerseffek- één-drie-één-zone greep, kon D'Hooghe 0-0, Hermans 6-0, tief uitbreiden met minstens nu gemakkelijker spelmaak- Ost 0-4, Staut 4-2. BENO twee spelers. ZEELSE TRANSFERTLLJST De Zeelse derdeklasser zette heel wat spelers op de trans- fertlijst. Naast de vaste eerste- ploegwaarden Dirk Ongenaet en Mare Vernimmen komen ook Luc Blancquaert, Luc Per- mentier, Peter Moens en Bart Goetmaeckers in aanmerking voor een overgang. BENO Sportteam in Kastel. De ploeg "De Porky's" deed het uitstekend. Deze knappe ploeg kwam "af' Moes (vh) Sportteam in Kastel. De KU-ploeg uit Kastel tijdens het "ringsteken" met de fiets, (vh) Basketbal. De Zeelse meisjespupillen (staande) wonnen de Oostvlaamse beker tegen White Star Sint-Amandsberg met 45-28 In eigen zaal, Zele is organisa tor van de finalewedstrijden van de Oostvlaamse beker, hebben de Zeelse meisjespu- I pillen op een prachtige wijze 1 de beker binnengehaald. Het Jeugdvoetbal. De scholieren van Klauwaerts Kemzeke mogen terugblikken op een is een beloning voor de jeugd- fantastisch seizoen. Ze werden kampioen zonder één verliespunt met een doelpuntensaldo politiek die reeds vele seizoe- run 99 tegen 14. Inde "Beker ran Hel Volk" kondenredoorstoten tot de halee finale en ook ut de "Lentebeker" haalden ze de halve eindstrijd (t&t) en mogen zich de vaandeldra gers van de klub achten. De toekomst ligt bij de jeugd. Dat is nu nog eens bewezen. Een weg die nog intenser moet worden gevolgd. Bij de Zeelse meisjesploegen zit momenteel talent, dat verder zijn kans moet krijgen. De eerste helft van de finale was bijzonder spannend en niet geschikt voor hartlijders. Het waren de bezoekers die het eerst op voorsprong kwa men en aan de 8e minuut tot 5- 11 uitliepen. Het falen aan de vrijworplijn van White Star en opportune korven van Goe- man-Scheire en aan de rust stonden de twee vijftallen gelijk. In de tweede helft kwamen de Gentse meisjes moeilijk tot scoren. Vicky Scheire speelde een verbluffende tien minuten en lukte 12 punten in die perio de. Voor haar ploeg betekende dit een optie op de beker met een 33-17 voorsprong. Nele Vermeire deed ook haar duit in het zakje en het was juichen voor de Zeelse meisjes. (45- 1 28). Punten: Sandra Coppieters 0- 0, Els De Vriese 0-0, Krista Van Driessche 0-0, Els De I Cock 0-2, Kristel Van Lokeren 0-0, Kristine Goeman 6-4, Ne le Vermeire 3-10, Vicky Schei- j re 6-12, Kathy Goossens 0-0, I Dora Van Lembergen 0-2. beno

De Voorpost | 1986 | | pagina 20