KAATSEN IN BAASRODE TOYOTA HIELD LANG STAND STERK VERWEER VAN HAMME-ZOGGE PAUL VIDEO HERPAKT ZICH RUBBENS VERLIEST PUNT BIJ INEX ïïMS KALENDER VAN 10 EN 11 MEI 1986 KAATSVERBOND «VRIJ EN BLIJ» LEBBEKE-OPWUK LINDEKEN IN KERMISSFEER! GAAIBOLKONINGIN VAN STEKENE WON OOK DE HERKANSING.. OPSTAL IN BEKERFINALE De Voorpost - 9.5.1986 - 21 KAATSEN BEVORDERING GEWEST AALST - DENDERMONDE Puurs - V.A. Baasrode 3-15 (1-8) V.A. Baasrode, vergezeld door een schare supporters, reisde naar Klein-Brabant voor de wedstrijd tegen Puurs. De palingboeren, die nu pas bij hun derde wedstrijd beland waren (uitgestelde wedstrijd tegen Denderbelle en forfait van Opdorp) namen onder im puls van een sterk spelende Rudy De Clercq, het heft on middellijk in handen. Ze lie pen, via 0-2, tot 0-6 uit. Pas nu kon de thuisploeg een eerste tegenspel op haar aktief brengen. De ganse VA-ploeg bleef Ru dy De Clercq de beste man op het terrein, goed steunen. Ver- heyden pakte aardig uit in de tamis en hij zorgde voor één 1- 8 ruststand. Na de pauze zorg de Puurs voor een tegenstoot. Het haalde het eerste spel bin nen en de lokalen kwamen op 2-9. Eens de raderen van de VA-motor gesmeerd (door de koffie of iets anders), liepen de bezoekers verder uit via 2-10 tot 3-11. De Clercq versaagde niet en tesamen met zijn mede- maats maakten ze de klus af met 3-15, meteen weer één driepuntenzege. Deze zege Kaatsen. Rudy De Clercq van Baasrode VA. was de matchwinnaar tegen Puurs (vh) was zeer welkom na de neder laag tegen Herdersem, waar het spelpeil van de bezoekers ondermaats was. Opvallend was, dat de spelers elkaar enorm aanmoedigden en veel steun ondervonden van hun supporters, die (moet het nog gezegd worden?) dik tevreden waren. De man van de match was Rudy De Clercq, die vanop de plaats van grootmidden de toe gespeelde ballen met de glim lach over de achterlijn joeg. Zelfs Van Kerckhoven deelde rake klappen uit. Vanuit de tamis kende Verheyen zijn ge lijke niet en de koordmannen Claes en Cassiman wilden niet onderdoen voor hun mede- maats. Allen tesamen zorgden ze voor een kollektieve pracht- prestatie. PUPILLEN Brussegem - V.A. Baasrode 0-10 Met ongerust gemoed werd de wedstrijd tegen Brussegem te gemoet gezien. De Brabanders hadden reeds andere favorie ten een punt weten te ontfutse len. Een verwittigd man is er twee waard. Daarom lieten de jonge bezoekers niets onverlet en vanaf het beginsignaal lie ten ze blijken dat ze hun huid duur zouden verkopen en na men onmiddellijk de boven hand. De keerders Timmy Joos, Jurgen Verhulst (tesa men met Maria Verhulst) speelden op een meesterlijke wijze, zodat de thuisploeg er gewoon niet aan te pas kwam. De koordmannen Geert De Kimpe en Andy Nobels ver werkten de ballen met de glim lach als de tegenstanders de ballen niet ver genoeg in het VA-kamp kregen. V.A. maak te, dat er vlug via 0-5 een 0-7 voorsprong op het bord prijk te. Trainer Verheyen achtte het moment gekomen om zijn twee benjamins van de klub, Christof Cassiman en Steven De Maesenere in de ploeg te brengen. Wil men deze knapen klaar krijgen voor het volgend seizoen, dan moeten ze wel spelen om ervaring op te doen. Deze vervangingen brachten het VA-geheel niet aan het wankelen en probleemloos werd een blanke overwinning met 0-10 cijfers opgetekend. V.A. Baasrode en Kastel zijn nu de twee ongeslagen ploegen in de reeks. Het volgend week einde komen deze ploegen te gen elkaar uit. Beide ploegen liggen erop gebrand elkaar de nederlaag toe te dienen. V.A. heeft alleszins een goede alge mene repetitie gehad op Brus segem. Het belooft spannend te worden. Wie moet afhaken? MINIEMEN Toekomst Buggenhout - V.A. Baasrode 1-10 Na de nederlaag van verleden week werden de VA-jongens op hun fouten gewezen en ze kwamen gemotiveerd op het terrein. Frangois Claes, trai ner-coach van deze ploeg, had zijn richtlijnen gegeven en hij stond erop dat deze stipt zou den uitgevoerd worden. Kapitein van de ploeg, Bart Claes, gaf meteen het goede voorbeeld en hij pakte uit met harde opslagen. Hij haalde voor V.A. het eerste spel bin nen, doch de bezoekers kon den niet verhelpen dat Bug genhout gelijkstelde: 1-1. Het eerste en meteen ook het laat ste wapenfeit van Toekomst, dat nooit meer de gelegenheid kreeg om in de wedstrijd te komen. Een zeer gekoncen- treerd keedersduo, Claes en Nobels (die stilaan naar zijn optimale vorm uitgroeit) sloe gen naar hartelust de ballen terug. Saerens en Currinckx, de bei de koordmannen, haalden hun normaal peil. Zelfs de ingeko men Staes was geen verzwak king voor de ploeg. VA Baas rode liet verder geen steken meer vallen en de bezoekers stevenden regelrecht op een 1- 10 overwinning af. Afgevaar digde De Rudt verkondigde aan al wie het horen wilde dat de ploeg zich nog niet neerlegt voor de titel en alles in het werk zal stellen om de zo ge geerde titel binnen te halen. De eerste stap is gezet. Rond het terrein deed het ge rucht de ronde, dat V.A. Baas rode opnieuw een internatio- naalspeler rijker is. Bart Claes, kapitein van de miniemen- ploeg, is geselekteerd voor de interland België - Frankrijk (voor miniemen), gespeeld op 20 juli 1986 te Buizingen. Een hele eer voor deze talentrijke speler en meteen een waarde ring voor de jeugdwerking van de Baasroodse klub. In de eerste reeks worden stil aan de posities ingenomen. Het ziet er voorlopig naar uit dat het een duel gaat worden tussen De Keersmacker/Roda- nia en Van Malderen/Sneeuw- witje. Beide ploegen blijven voor in het klassement. Toyo ta, dat in eigen midden De Keersmacker/Rodania ont ving, heeft zich toch zo maar niet de les laten spellen. De thuisploeg begon goed en pak te dadelijk het eerste spel mee. Het antwoord van de bezoeker kwam er even snel: 1-2. Het werd zeer spannend en nie mand van de beide ploegen 'ou toegeven. Tot 4-4 bleef ^_samen. Toen kwam het g Toyota. De jongens van Jules Moernout begonnen het geweldig te doen en zonder verpinken gingen ze vlot naar een 6-4 voorsprong. Maar Ro- dania zou nog bleker worden toen de Toyota-jongens een 8- 4 lieten afdrukken. Even later kon De Keersmacker/Rodania nog eens milderen: 8-5. Veel betekende dit niet want Toyo ta deed iedereen versteld staan met een 10-51 Wie had dat durven dromen. De Keersma cker/Rodania begreep het ge vaar en voelde de zware neder laag aankomen. Het werd eer der gemakkelijk 10-8. Op 40- 40 ging het spel naar de bezoe ker: 10-9. Het spel daarop weer 40-40 en weer waren het de jongens van Andre Windey die doorbeten: 10-10. In de laatste twee spelen was er ech ter geen houden meer aan de bezoekers die nog een 10-12 overwinning afdwongen. Huidige rangschikking De Keersmacker/Rodania 4 4 0 31 48 Van Malderen/Sneeuwwitje 4 3 1 28 45 Toyota/Le Patrimoine 4 2 2 35 38 Brielvrienden 3 0 3 36 16 KWB/Vadebo 3 0 3 36 16 Wedstrijdenvoor zaterdag De Keersmacker - Toyota KWB - Brielvrienden JUNIOREN (donderdag) V.A. Baasrode - Opwijk 13- 11 (7-3) Ondanks de goede start van V.A. liet niets vermoeden dat de thuisploeg het in de eindfa se nog zwaar te verduren zou krijgen. VA liep va 1-0 tot 4-2 uit. Dank zij puike opslagen, waarmee de bezoekers geen raad wisten en de hen toegele verde ballen buiten de lijnen terugkeerden, kon V.A. een geruststellende 7-3 ruststand bereiken. Na de koffie werden in de thuisploeg vervangingen door gevoerd en Quisquater en Huyck kwamen postvatten tus sen de lijnen. Deze wissels schenen voor de ploeg geen nadelige gevolgen teweeg te brengen. Het spelpeil bleef ge handhaafd en via 8-3 en 9-4, zag het er bij 11-4 naar uit dat een driepuntenzege voor het rapen viel. Opeens stuikte de oninneem- bare vesting ineen. Door kin derlijke grootmoedigheid be gonnen ze de ene blunder na de andere op te stapelen en ze lieten daarmee toe dat-de be zoekers opnieuw in de wed strijd verschenen. Op hun sok ken kwam Opwijk steeds dich ter. Via 11-6, 11-8 en 12-9 was V.A. Baasrode reeds een punt kwijt, maar het gevaar sloop steeds dichter bij om in plaats van nog twee punten te vero veren er nu twee te verliezen. Bij Baasrode had men als red dingspoging grootmidden Wim Claes als achterman doen overschakelen. Veel baat bracht deze verandering de VA-ploeg niet bij, want Op wijk kwam gevaarlijker opzet ten tot 12-11. Tijdens het vier entwintigste spel had de thuis ploeg de geluksfee aan haar zijde en ze kon een zucht van verlichting laten bij 13-11. Hoe is het mogelijk dat een riante voorsprong van 11-4, zo maar uit handen gegeven wordt en er in laatste instantie nog hard moet geknokt wor den voor de overwinning. Werk aan de winkel voor de trainer die zijn spelers deze verwaandheid uit het hoofd moet praten. De wedstrijd is enkel gedaan bij het laatste spel, zelfs de laatste bal en zolang dient er voor de over winning gespeeld te worden. JUNIOREN (zaterdag) V.A. Baasrode - Toekomst Buggenhout 13-9 (7-5) Na de wanprestatie tegen Op wijk, moest V.A. Baasrode te gen Toekomst Buggenhout in de arena. Deze derby is altijd goed voor de nodige spanning, vooral tussen de supporters. Beide ploegen hadden een be roep gedaan op hun beste spe ler bij de kadetten. Voor V.A. Baasrode had men David Van Damme in de basisvijf ge bracht en bij de bezoekers liet men Steven Coeck opdraven. Het eerste spel ging naar V.A. maar Toekomst replikeerde en stelde gelijk. Meteen was de spanning op het terrein te snij den. Maar onder impuls van een sterk kerend Wim Claes, liep VA via 3-1 tot 5-2 uit. De bezoekers sloegen even hard terug en dankzij de goede prestatie van Eric Verheyen, kwamen ze bij 5-5 op gelijke hoogte Claes en Van Damme zorgden voor een 7-5 rust stand. Na de rust veranderde het spelbeeld niet. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd en Baasrode beschermde zijn voorsprong. Om beurten had den ze hun spel binnen en bij 8-6 werd Huyck in de ploeg gebracht bij V.A. Men beging nu niet dezelfde fout bij VA om twee wissels terzelfdertijd door te voeren. Koordspeler Geert Quisquater speelde zich in de kijker en hij hielp zijn ploeg aan 9-6. Een goede op slagbeurt van Camu bezorgde VA een 10-7 voorsprong. Bij een stand van 11-9 en bij 30-30 werd door de bezoekende Coeck een goede opslag afge leverd. Bij VA kwam Wim Claes prachtig onder de bal gelopen en keerde hem los over het terrein, wat meteen goed was voor een 12-9 stand. In het volgende spel was Van Damme (VA) aan de opslag beurt, hij verzorgde zijn opsla gen, hetgeen tot een verdiende (13-9 zege leidde. Een goed spelende juniorenploeg van V.A. blijft eenieder verbazen. Met vijf overwinningen in zes partijen bekleden ze de tweede plaats in de rangschikking. Een winstpunt in deze ontmoe ting is dat kadet Van Damme een versterking is voor de ju niorenploeg, een speler die Wim Claes kan bijstaan in kri tieke momenten. De puike prestatie van Claes en Van Damme zorgden voor het onverhoopte seizoenaan- hef en de medespelers trekken zich hieraan op. KADETTEN V.A. Baasrode - Toekomst Buggenhout 7-13 (5-7) Beide ploegen prijkten aan de leiding. De buren gunnen el kaar niets en de kombinatie goed wee en een spannende derby lokte een massa volk naar de Broekkantstraat. V.A. begon zenuwachtig aan deze match, een topper bij de kadetten. Het kreeg een 0-1 achterstand aangesmeerd. Tij dens het tweede spel stond VA 40-0 voor, maar ook dit spel ging (door de zenuwen) verlo ren. De VA-jongens moesten er nu keihard tegenaan om deze achterstand weg te wer ken. Van zodra David Van Damme zijn draai gevonden had, kwam de thuisploeg gelei delijk haar woordje meespre ken. De tussenstanden 1-2, 2-4 en 4-5 verraden dat er span ning genoeg was. Buggenhouts beste speler Ca- dron was niet in zijn gewone doen en bij Baasrode stond Van Damme te geïsoleerd, zo dat een achterstand van 5-7 werd bereikt. Na de pauze zorgden de VA- spelers voor sensatie door te rug aansluiting te bekomen bij 7-8. Door dommme fouten verspeelde het de gelijkmaker. Ongelooflijk maar waar, in de plaats van 8-8 werd het 7-9. Dit verschil deed de weerstand van de thuisspelers breken. Moe deloos onderging VA het spel van de tegenstander. Coeck van Toekomst ontweek handig sterspeler Van Damme. Deze verstandige zet van de bezoe kers zorgde in de vele spelen die bij 40-40 beslecht worden, voor bezoekende winst. Een 7- 13 winst voor Buggenhout is een overdreven score voor de bezoekers. Toekomst weet ook dat het dit V.A'. niet mag onderschatten en de titel is zeker nog niet veilig. Het ver schil in vijf tienen (opgehaal de) was deze wedstrijd maar 7. Het verschil in de uitslag was zes spelen (7-13), dat bewijst dat beide ploegen voor een spannende wedstrijd hebben gezorgd en dat ze aan elkaar gewaagd waren. Spijtig dat de lokale spelers met zenuwen ge plaagd zaten. Uitzondering voor David Van Damme, de beste speler op het terrein, die een reuze-prestatie ten beste gaf. Van Damme is tevens ge selekteerd om deel uit te ma ken van de Vlaamse selektie. In de tweede reeks van de kompetitie heeft Paul Video zich flink herpakt na de toch aarzelende uitslagen in de be kerkompetitie. Tegen Boeme rang hield het echt schietoefe ningen (12-1), maar tegen een van de grootste favorieten, Geemzicht, kwam het iets te kort om deze knapen in eigen vesting te verslaan. Met een 12-10 nederlaag is het zeker nog niet uitgeteld. Trouwens, wie is al uitgeteld na een paar wedstrijden? Een andere ploeg die het hier verrassend goed doet, is Van Gaeveren. In de bekerkompe titie echt belachelijk gemaakt, begon ze nu aan een echte remonte. Op Wembley zorgde ze voor de verrassing van de week door de thuisploeg in eigen vesting rood van schaam te van het terrein te jagen met een 7-12 overwinning. Tegen Corner moest ze weliswaar een toontje lager zingen. Maar met 8-12 verliezen is daar zeker geen schande. Het wordt wel licht nog zeer spannend in deze reeks. De topper was onge twijfeld Geemzicht - Paul Vi deo. Aanvankelijk bleef het zeer evenwichtig met een gelij ke 2-2 score. Toen echter scho ten Jean-Pierre LJsewijn, Cy- riel Willaerts, René Van Has selt, Leo Braem en Willy Van Broeck als een pijl uit de boog weg, en bereikten de rust met een 6-2 stand. Wie nu dacht dat Paul Video vertrappeld was, had het verkeerd voor, want in het tweede stuk van de wedstrijd was het niet te tem men. Op de kleinst mogelijke tijd stond het op 6-5. De thuis ploeg voelde al de hete adem van de achtervolgers in haar nek. Ze maakte er 8-5 van. Maar daardoor waren de be zoekers nog niet uit hun lood geslagen. Ze kwamen op gelij ke hoogte en meteen kon de wedstrijd opnieuw beginnen. Het werd nu echt zenuwslo pend. Op 10-10 moest het gaan gebeuren. In het elfde spel 40/ 40 kon de thuisploeg afronden (11-10). In het volgende en zeer belangrijke spel weer 40/ 40 en opnieuw waren het de dolgelukkige jongens van Geemzicht die konden ombui gen in een overwinning: 12-10. Echt jammer voor Paul Video om zo op de meet te moeten sneuvelen. Bij de thuisploeg waren het vooral Van Broeck Willy' en Van Hasselt die in de kijker liepen. Bij de verliezers wer den Ronny Annaert en Chris- tiaan Windey getipt als de bes te elementen. Huidige r»ngwhllrHnp- 1. Geemzicht 2 2 0 10 24 2. Paul Video 2 1 1 13 22 3. Van Gaeveren 2 1 1 19 20 4. Wembley 2 1 1 16 19 5. Corner 2 1 1 20 12 6. Boemerang 2 0 2 24 5 Wedstrijden voor deze week: Corner - Paul Video (vrijdag) Wembley - Geemzicht (vrijdag) Boemerang - Van Gaveren ZEELSE KAATSKOMPETITIE De uitslagen: Ret/Gemeentepersoneel Durmen 15-4, Rosseels - Van de Moortel 3-15, Inex/AVDV - Rubbens 13-15. 5. Rubbens 1/2, 6. Durmen 3/ 1, 7. Gorion 2/0. Inex/AVDV - Rubbens 13-15: Inex blijft verbazen in dit prille kompetitiebegin en snoepte nu ook topfavoriet Rubbens een punt af. Langs Steels en Hen- drickx nam de thuisploeg de touwtjes in handen. Na tus- senscores als 3-1 en 6-3 kwam Ronny Wauters op de. proppen en trok zijn ploeg naar een 7-8 ruststand. Het bleef na de pau- 13. Freddy Van de Velde hielp Rubbens in de slotfaze aan een 13-15 zege. Klassement: 1. Inex/AVDV 3/7, 2. Van de Moortel 2/5, 3. Rosseels 3/5,4. Ret/Gemeentepersoneel 2/4, Wedstrijden voor zaterdag 10 mei: Rubbens-Gorion (Mare Ediers), Rosseels - Ret/Ge meentepersoneel (Willy Ver- lent). Rosseels - Van de Moortel 3-15: Goede wedstrijd van de beide ploegen die op een afgeteken de score eindigde voor de be zoekers. Bij deze laatsten speelde Eddy De Saedelaere een uitstekende wedstrijd en hij maakte het verschil. Ret/Gemeentepersoneel - Dur men 15-4: De bezoekers slechts met vier spelers ter plekke hebben de afgetekende nederlaag niet kunnen ontlopen. Na 2-0 keer de Durmen terug tot 2-2, maar toen plaatste Ret éen 6-0 wat een 8-2 ruststand opleverde. •Ook daarna 'bleven Dhossche en Heirwegh op hun elan door gaan spijts het moedig verweer van Geert Schiettecat en Eric Hofman bij Durmen. Hogere III (Beker van België 10.5.1986 Idegem - Adec Zandbergen - Meerbeke Terjoden - Grimminge Heme - Hamme Zogge Appelterre - Kastel Okegem - Zele Durmen 11 mei 1986 Heme - Grimminge Appelterre - Zandbergen Kastel - Adec Idegem - Zele Durmen Meerbeke - Terjoden Okegem - Hamme Zogge Gewestelijke Bevordering Merchtem SV - Hamme SK Wieze Sp. - Baasrode VA Herdersem - Denderbelle Moorsel Steven - Hoke Lagere reeksen Baardegem - Kastel Nieuwerkerken - Dorp Hamme St.-Anna - Haaltert Aalst - Kerksken Opwijk J.S. - Opwijk UITSLAGEN GEWEST AALST-DENDERMONDE Hogere Hl (Vlaanderen) fuurs - baasrode 3-15 Heme - Kastel 15-8 Gijzegem - Moorsel Steven 7-15 Terjoden - Zandbergen 10-10 Adec - Idegem 10-15 "8*" rwkaen Grimminge - Hamme Zogge 15-13 Kastel - Dorp 15-9 Meerbeke - Zele Durmen 15-3 Wieze - Hamme St.-Anna 6-15 Baardegem - Aalst 15-c Geweatdijke bevordering Haaltert - Opwijk 15-1( Herdersem-Hamme SK 14-15 Duvel - J.S. Opwijk 15-< Wieze Sp. - Opstal 12-15 A.T. Merchtems SV - D'belle 15-8 Uitdagen van 4.5.1986 Lindeken -Modema 15-13 Welkom - Waresvrienden 15-11 Bolvrienden - Smisken 10-15 Op de derde speeldag stond er de absolute topper Lindeken - Moderna op het kaatsmenu van het Lebbeekse liefheb- bersverbond. Alle kaatsingre- diënten waren voor deze wed strijd van de partij, veel volk (het was inderdaad kennis op de wijk 't Lindeken) ambiance en twee supergemotiveerde vijftallen. De uittredende kampioenen begonnen sterk 1- 2 - 3-2 en aan de rust wezen de bordjes al 4-8. Het thuisvijftal met een knap spelende Her man De Kinder kwam terug tot 6-8 - 6-9 en 7-10. Het werd nog wel gelijkopgaand tot IS IS, maar de laatste twee beur ten waren voor Raymond De Wilde en zijn maats. Bij Mo derna was achterman Dirk Van Damme de absolute uit blinker. Verder in deze reeks won nog Welkom D'monde van nieuwkomer Waresvrien den. Het andere Lebbeekse vijftal, met name Smisken won bij de Bolvrienden van Freddy Verstrepen met 10-15 cijfers. De uitslag van Moleken - Klieksken was niet binnenge komen, clubleiders op tijd de uitslag doorbellen a.u.b. om narigheden te voorkomen. Lentetornooi Moderna Uitslagen schiftingen Welkom - De Ster 8-7 Bolvrienden - De Ster 8-3 Welkom - Bolvrienden 8-2 Smisken - Klieksken 8-6 Moderna - Klieksken 8-1 Smisken - Moderna 3-8 Wedstrijden gespeeld op 8.5.86 Waresvrienden - Moleken en Lindeken. Op zaterdag 10.5.86 Finales vanaf 14 uur. Evenals de vorige speeldag in hogere III kon geen enkele streekploeg de overwinning behalen. Nadat Adec al een 2/ 15 van nieuwkomer Meerbeke om de oren kreeg, moest nu het Zeelse Dunnen er aan ge loven met zware 15/3 cijfers. Langs Zeelse zijde was men te fel gehandicapt. Willaerts, Lauwaert en Wauters, allen gekwetst, ontbraken zodat het voor de Meerbekenaren met een sterke Rudy Getteman probleemloos was. Vermelden we tevens dat de Zeelse inval ler Elegeert ook «out» is voor vele weken wegens een ern stige vingerblessure. Ook Kas tel kon het niet halen in Herne, het verloor met 15/8 cijfers. In de partij tussen Adec Baasrode en Idegem, hadden de bezoe kers in de eerste helft een voorsprong van 6/8. Tot aan 6/ 6 kon Adec met een sterke Peersman en Danny Blom- maert nog gelijke tred houden, maar het werd 8/12 en nog 10/ 13 en daarmee was. de ver moeide thuisploeg uitgeblust. Hamme-Zogge daarentegen speelde een eigenaardige partij bij leider Grimminge. Met tus senstanden als 2/2, 3/2, 4/3, 6/4 en 6/8 aan de koffie was het duidelijk dat beide vijftallen aan elkaar waren gewaagd. Na de herneming liep Zogge uit tot 6/13. Langs Sunaert kwam de thuisploeg terug tot 10/13, een plaatswisseling tussen Baert en Ydens bracht bij de bezoekers ook niet de gewen ste kentering, zodat Grimmin ge tot 13/13 gelijk kwam om tenslotte de laatste twee spelen nog op zijn conto te schrijven. Neofiet Teijoden doet het uit stekend in de hogere III-reeks. Langs 3/1 en 6/6 werd de match in evenwicht gehouden. De thuisploeg liep met een betere Michel Hendrickx uit tot 10/6 en werd daarna nog nauwelijks bedreigd. Voor dit weekend is er in hogere III een dubbele speeldag. Zaterdag zijn er de schiftingen van de Beker van België en zondag is er opnieuw kompetitie. (andré tilley) In Gewestelijke Bevordering staat, voorlopig althans, op het meesterschap van Opstal Pelo- te geen maat. Immers het ver sloeg in de halve finales van de Beker het vijftal van Herder sem met 15/10 cijfers. Nadat de heenwedstrijd ook werd* ge wonnen met 11/15. Zodat we op Pinkstermaandag een ei genlijke finale krijgen tussen Opstal en Puurs. Datzelfde Opstal versloeg in kompetitie- verband Wieze Sportief op ei gen ballodroom, na een span nende en evenwichtige wed strijd. Wieze nam wel een 2/0 voorsprong, maar aan de rust wezen de bordjes reeds 7/8. Het werd na de herneming zelfs 10/13 en 12/13, maar een knap kerende Robby Segers haalde het met zijn ploeg in een spannende slotfase. Bij Wieze waren Bauters en Luc Daelemans de meest in het oog springende keerders. Hamme SK haalde het bij Herdersem op de meet. Sportkring kwam zelfs 3/8 en 3/11 voor. Onder impuls van Jan De Smedt en Chris Janssens kwam het thuisvijftal sterk terug tot 7/12 en 10/12. Het werd zelfs 13/13 en 14/13. Maar tenslotte haalde de routine van Fons Van der Jeugt en Tuur Mariën de bovenhand bij de Wuitens. Baasrode VA haalde een zuive re driepunter in de derby met Puurs. Volgens woordvoerder Frangois Claes werd het een sterke kollektieve prestatie met als absolute uitblinkers De Clerck in de rechterhoek en Johan Verheyden in het trape zium, 1/8 en 3/12 waren hier de tussenstanden. Het Brabantse Merchtem haalde ook zijn eer ste overwinning ten nadele van Denderbelle. Komen hiermee Walter De Rijcke en zijn maats nu voorgoed op dreef? In de lagere reeksen laten Baardegem en Duvel Wille broek elkaar niet los. Beiden wonnen met 15/6 cijfers van respektievelijk Aalst Herleving en Jeans Saloon Opwijk. Ook overwinningen werden er ge noteerd voor Haaltert, Kastel en Hamme St.-Anna. (andré tilley) In de oudste Stekense gaaibol- klub, nl. «De Hebbers» geves tigd te Bosdorp in lokaal «Bij de Witten», liep vorige week de (mini-)herkansing af van het kampioenschap gaaibollen. Er werd herspeeld over 4 we ken en zowel dames als heren mochten hun koningin/koning naar de kroon steken. In beide kategorieën waren er telkens twee trofeeën te winnen. Na een aangename en soms spannende strijd, werden vol gende uitslagen opgetekend: - Heren: 1. Charles Caessens met 170 p.; 2. Jean De Block met eveneens 170 p. - Dames: 1. Astrid Rollier met 190 p.; 2. Paula Venne- kens met 181 p. Pikant detail: Astrid Rollier is klub-koningin 1985-1986 én... Charles Caessens is haar echt genoot en beiden wonnen ze op Bosdorp. Nu het seizoen ten einde is, wil het bestuur én de spelers dank baarheid tonen ten opzichte van Jean en Rita voor het vele werk dat ze presteren ten voor dele van de klub (bollenrapen, administratie enz.) én aan lo kaalhouders Willy en Lutgard en «moeder» Bertha. Dank ook aan èlle mensen die regelmatig deelnamen aan de wedstrijden en nogmaals profi- ciaj aan «koning» Jozef Van den Berghe en «koningin» Xaatsen. In het verbond van Lebbeke wordt er een c Astrid Roll,er én aan »Ue unjtlun en Modma aan het werk (gb) leden. Voorzitter Wies Van Moortel hoopt iedereen gezond en wel terug te zien voor het volgend kampioenschap 1986-87. Hij hoopt dat de goede sfeer en gezellige avonden onveran derd zullen wederkeren en roept meteen iedereen op voor de eerstvolgende gaaibolling, nl. op vrijdagavond van Bos- dorpkermis. (t t) stukje gekaatst. We zien hier VOETBAL SCHEIDSRECHTERS VERGADEREN Op vrijdag 9 mei heeft de laatste vergadering plaats voor de leden van scheidsrechtersvereniging ALSO. Voor de laatste bijeenkomst van het seizoen werd beroep gedaan op Ronny Somers die om 20.00 uur in het Bergenhof te Aalst zal komen spreken. Kaatsen. Veel belangstelling voor de wedstrijd tussen Lindeken en Moderna in Lebbeke (gb)

De Voorpost | 1986 | | pagina 21