y i 1 DIDIER DE WITTE WINT SPURT MET DRIE WALTER DE VEERMAN WEER OP DE AFSPRAAK JOHNNY MOYSON EERSTE ZEGE ALS AMATEUR MARC BRACKE CENTRALE FIGUUR IN EIGEN BERLARE DIDIER DE WITTE NAAR BERLIJN TER VOORBEREIDING OP DE PISTE BART HEIREWEGH OVER ONTGOOCHELING HEEN DE EERSTELING VAN STEFAN VAN DUYSE Bond Hoi GERRY MAES KREEG LOON NAAR WERKEN GERRY MAES DRA JUNIOR, BROER RONNY OP KOMST De Voorpost - 9.5.1986 - 25 WIELRENNEN %'jSBOERKt 4 ié LIEFHEBBERS IN SINAAI Didier De Witte heeft in Sinaai-Waas de wedstrijd voor amateurs gewonnen. Hij be hoorde tot een vluchtersgroep waarvan hij zich op tien kilo meter afsplitste met Walter Jo ris en Ronald Leirs. De renner uit Sint-Niklaas won vrij ge makkelijk in de spurt. Al in de eerste van de der tien af te leggen ronden vorm de zich een leidersgroep. Die .verenigde Gaston Pieters, Ro ger Schelfhout, Edwin Entho ven, Peter Van Duyse, Francis Moras en Ronny Van de Kerckhove. Didier De Witte zette even later de achtervol ging in, maar werd door de rest van het deelnemersveld bijge- beend. In de derde ronde had den de zes leiders een voor sprong van ruim een minuut bijeengefietst, maar toen kwam er reaktie in het pelo ton. Die kwam er onder impuls van Ronald Leirs, Franky Wie- landt en Herman Vaes. Stelsel matig verloren de leiders terre in maar hielden het toch tot in de zesde ronde vol. Toen kwam alles grotendeels samen. In het grote peloton bleef het echter onrustig. Benno Pre sent, Peter Van Duyse, Gino De Munck en André Van Pa- mel poogden in de aanval te gaan. Zij werden gecounterd. Intussen vel de groep in drie stukken met vooraan Eric Wuytack, Victor Van Landeg- hem, Guy Heuts, Peter Van Duyse, Gino De Munck, Jan Joos, Mare Galle, André Van Paemel, Herman Vaes, Didier De Witte en Edwin Enthoven. Even later kwamen nog een aantal renners het gezelschap vervoegen waaronder Patrick Van Duyse, Ronald Leirs, Marnix De Cock en Walter Joris. De voorsprong van deze leiders groeide stelselmatig. In de achtergrond mocht men ie der uitzicht op een ereplaats ^aar toonde Didier De Witte vergeten. Bij het ingaan van de sterke benen voor Walter laatste ronde gingen Didier De Joris en Ronald Leirs. Gino Witte, Ronald Leirs en Walter Munck legde even later Joris in de aanval. Ze zouden heslag op een vierde plaats tot de finish voorop blijven. voor Jan Joos en Mare Galle. Wielrennen. Amateur Didier De Witte mocht zondag in Sinaai zijn eerste zege van het seizoen vieren (Iv) Johnny Moyson past zich flink aan als amateur. Tot nu toe behaalde de Buggenhoute- naar een aantal behoorlijke ereplaatsen. In het Brabantse Peizegem-Merchtem won hij zijn eerste wedstrijd. "Ik moet bekennen dat ik geluk heb gehad", stelt Moyson. "Ik reed goed en ondervond de gunstige invloed van een 'verblijf in Luxemburg waar ik zes wedstrijden heb betwist maar geen opmerkelijke ver richting heb geleverd. In Merchtem lag het tempo hoog. Uitvallen van Joris Man- naert, Ferdy Dierickx, Greg Moens, Rudy Bogaerts en vooral Francis Jansegers zorg den voor een vroegtijdige schifting. Ruim voorbij half- koers zat ik in een kopgroep met Dierickx, De Nayer, Vin- devogel, Jansegers, Verhas selt, Raes, Claus, Van den Branden, Missotten en Onclin. Tot de voorlaatste ronde bleven we samen. Toen ging Ferdy Dierickx in de slag. Ik wipte mee. We bleven voorop en in mijn binnenste stelde ik mij al met een tweede plaats tevreden. Ik achtte mij niet in staat om een sterk renner als Ferdy Dierickx een neus te zetten. In de volle spurt schoot hij uit zijn voethaken. Hoewel hij in de slotmeters nog sterk kwam aandringen, ben ik bui ten schot gebleven. Ik geef toe eventjes geluk te hebben gehad." Johnny Moyson is best te vreden over zijn eerste maan den bij de amateurs. Op 24 mei reist hij met de klub naar Spanje waar hij een wedstrijd zal betwisten. Verder is hij werkzoekende en hoopt bin nenkort een betrekking te vin den. Van legerdienst is hij vrij gesteld. (e.g.) Walter De Veerman heeft anderhalve maand weinig van zich laten horen. Sedert een veertiental dagen is hij weer paraat. In Lokeren en Laarne werd hij eigenaar van de bloe men en in datzelfde Laarne werd hij zondagnamiddag vierde. "Eens de lente in het land begin ik beter te presteren", zegt de amateur uit Lokeren. "In het begin van het sei zoen heb ik gesukkeld, hoewel ik gerekend had op een flinke start. Op een ogenblik dat de eerste voorjaarsklassieker op het programma stond, voelde ik mij uitstekend in konditie. Spijtig dat die omwille van het barre winterweer werd afge last. Een paar dagen nadien werd ik getroffen door een Voor eigen deur zegevieren. Het is niet aan iedereen ge gund. Marc Bracke is erin ge slaagd. In eigen Berlare mani festeerde hij zich als een werk lustig renner die onmiddellijk na het vertrek als een pijl uit een boog wegschoot, later werd bijgehaald, maar sukses kende toen hij zich in de laat ste ronde opnieuw uit de voe ten maakte en winnaar werd. De junior uit Berlare is aan een betere période toe. "Het feit dat ik aktief ben geweest op de piste tijdens de winter heeft een gunstige invloed op de konditie", stelt Bracke. "De bedoeling was vooral de spurt aan te scherpen. Je be grijpt dat ik voor eigen volk opgang wou maken. Het be trof bovendien een wedstrijd die door de eigen supporters- klub werd georganiseerd. Da delijk ging ik in de aanval, maar kreeg gezelschap. In de voorlaatste ronde sprong ik opnieuw. Dra ondervond ik krampen. Ik liet mij afzakken. Later ging ik weer in de aanval. Andermaal werd ik door krampen getroffen. Vermits het spandoek en een eerste zege wenkte, ben ik stevig op de tanden blijven bijten en kon voorop blijven." Mare Bracke dankte na af loop Carl Van De Casteele en Wim Vlaminck, twee maats die telkens de vlucht van hun klubgenoot hebben afge schermd en voor een deel heb ben bijgedragen tot de over winning. "In de Ster der Junio res zal Carl Van de Casteele op mijn hulp kunnen rekenen en ook Wim Vlaminck doe ik wel links of rechts een pleziertje." Mare Bracke was in eigen Berlare pas aan zijn tiende wedstrijd als junior toe. Wat wil zeggen dat hij nog bijna twee volle seizoenen lid blijft van deze groep en gelegenheid te over krijgt om zich in de kijker te fietsen. Een van de volgende wedstrijden waarin hij de komende dagen van start gaat is Gent-Drongen. Volgende winter wijkt hij op nieuw uit naar de piste. (B.G.) Wielrennen. Amateur Walter De Veerman komt stilaan in de belangstelling (polo) verkoudheid. Voeg er het slechte weer bij dat een on gunstige invloed had op mijn konditie en van behoorlijk presteren was nauwelijks sprake. Sedert half april ben ik aan de beterhand. In de meeste wedstrijden evolueerde ik in de voorste gelederen. Ik had mijn zinnen gezet op een wed strijd in eigen Lokeren. Ik was attent, counterde iedere aktie en raakte twee ronden van het einde voorop met Luc Lampo. We realiseerden een ruime voorsprong en ik won de spurt. In Laarne heb ik gedemar reerd op zowat twintig kilome ter van het einde. Gino De Backer en Rudy De Vijlder volgden. Bij het ingaan van de finale moest De Backer lossen. Rudy De Vijlder, een ploeg maat, poogde mij te verschal ken. Dat lukte niet. Aan de streep legde ik hem in de lu ren. Vorige zondag heb ik met een ereplaats moeten vrede nemen, nadat Marin Geurs eerder in de aanval was gegaan en buiten schot was gebleven." Walter De Veerman hoopt verschillende wedstrijden te winnen. Aan een fikse voorbe reiding heeft hij de afgelopen winter niet gedaan. Vermits hij een woning aan het bouwen is, moest hij op andere terreinen de mouwen stropen. Dezer da gen is hij in Destelbergen aan de slag. (E.G.) Didier De Witte is met Patrick Sercu en de nationale selektie naar Berlijn vertrokken, een stage ter voorberei ding op de piste zoals de Sint-Niklazenaar het zelf omschrijft. In Sinaai won hij vorige zondag een eerste wedstrijd, nadat hij een week eerder in Hamme beslag had gelegd op de tweede plaats. "De konditie is aan het groeien en dat heeft grotendeels te maken met het betere weer van de laatste tijd", zegt .Didier De Witte. "In regen en koude voel ik mij allerminst in mijn sas. Vandaar dat ik tot nu toe voor velen beneden de verwachtingen ben gebleven. Voeg er aan toe dat ik gesukkeld heb. Geruime tijd had ik last van sinusitus. Nu ben ik er bovenop. In Sinaai lag ik op de loer en was belust op een zege. Toen Zes renners in de aanval waren gegaan, heb ik de achtervolging ingezet. Niemand stak een hand toe. Vandaar dat ik mij liet terugzakken. Na een hergroe pering vormde zich een nieuwe leidersgroep. Daarvan werd ik lid. Van dan af hield ik de zaak onder kontrole. Toen Ronald Leirs op zowat acht kilometer van de finish in de aanval trok en Walter Joris onmiddellijk volgde, ben ik mee in de dans gesprongen. Ik stelde vast dat beide renners onderling van gedachten wisselden en een koalitie vormden. Daarvoor was ik beducht. Aan de streep bleek dat de ene de spurt aantrok voor de andere. Dat was echter zonder mij gerekend. Ik had de zaak door en heb de twee anderen een neus gezet. Hoewel ik op overwinningen ben belust, wil ik mij toch speciaal toeleggen op wat op de piste te wachten staat. Daar wil ik tot het uiterste gaan. Ik voel mij weer fris en heb, in tegenstelling met wat sommigen beweren, niets van mijn mogelijkheden ingeboet. Ik weet dat er over mij allerlei praatjes de ronde doen. Het zijn zuivere verzin sels", zegde Didier De Witte, die in Sinaai, net zoals na iedere aankomst, een stevige trappist achterover drukte. (e.g.) Eigenlijk is Stefan Van Duy se de onverwachte winnaar ge worden van de laatste rit in de Ronde van het Meetjesland. De nieuweling uit Beveren vertolkte wel een opvallende rol, blonk uit inzake werklust en toonde zich een voorbeeld van sportieve samenwerking met zijn klubgenoten. Zowel Philip Rooms als Gino Vercau- teren genoten de medewerking van hun makker telkens zij initiatieven namen en in de finale poogden alleen in de slag te gaan. Het is hen niet gelukt. Stefan Van Duyse oor deelde met nog drie kilometer voor de boeg de tijd gekomen om zelf de mouwen te stropen. Hij sloeg een kloof, werd be stookt, maar niet gevat en werd een onverwacht maar verdienstelijk winnaar. "Vroeg in de wedstrijd ben ik voorop geweest met o.a. Michel Duit en Jan Boone. De definitieve ontsnapping kwam pas in de voorlaatste ronde op gang. Met pakweg tien man kwamen we voorop. Gino Ver- cauteren en Philip Rooms poogden om beurten om weg te geraken. Ik "dekte" de vlucht. Hun pogingen misluk ten. Ik heb het dan maar zelf gedaan. Met sukses." Stefan Van Duyse toonde na afloop geen tekenen van ver moeidheid. Sedert juli vorig jaar werd hij lid van het pelo ton. Hij is derde broer van een sportief gezin dat evenveel renners verenigt. Marc cn Pa trick Van Duyse komen uit bij de liefhebbers. Laatstgenoem de is bovendien nog de dyna mische sekretaris van de Wase Wielerklub waarbij als vanzelf sprekend jonge Stefan ook een aansluitingskaart onderteken de. Tot in de zomer van vol gend jaar blijft hij nieuweling. De komende dagen wil hij zich manifesteren in Roosdaal en Betekom, waar wedstrijden voor de gouden fiets worden georganiseerd. Het is de be trachting van de nieuweling uit Beveren om vijf overwinnin gen te behalen. Vooral wil hij uitwijken an ar het Brabantse heuvelland en Wallonië omdat daar vaak te klimmen valt en je pas op dergelijk parcours een kans maakt om een waar dig renner te worden. (E.G.) Bart Heirewegh is tweede geëindigd in het provinciaal kampioenschap voor juniores. Hij werd in de sprint verslagen door Carl Van de Casteele, die dit seizoen nog geen enkele wedstrijd heeft gewonnen. De Hammenaar toonde zich na af loop ontgoocheld. "Ik had gerekend op een zege. Zeker toen ik op het einde lid werd van een kop groep. Aanvankelijk waren vijf renners voorop. Samen met mijn neef, Patrick Heire wegh, ben ik in de achtervol ging gegaan en heb de aanslui ting gerealiseerd. Later is Paul Engels gede marreerd. Ik sloot aan, samen met Carl Van de Casteele en Klaus De Munck. We bouw den een voorsprong op die bij het ingaan van de laatste ronde ruim een minuut bedroeg. Dat Paul Engels aan Van de Cas teele hulp zou bieden was lo gisch. Het zijn immers ploeg maats. Hij zette van ver de spurt in. Ik moest reageren. De streep lag nog ver af. Dat was een handicap. Geruime tijd evolueerde ik in de spits. Net voor de streep werd ik voorbij gewipt door Van de Casteele die van een komforta- bele positie had genoten." Ondanks die tweede plaats heeft Bart Heirewegh een schitterende indruk gelaten. Van bij de start kreeg hij de bende op het wiel. Door velen was hij als favoriet getipt. Tel kens hij initiatieven nam, werd hij gecounterd. Pas later, toen de meesten hun beste pijlen hadden verschoten, kon de ju nior uit Hamme zich voluit manifesteren. Het tikkeltje ge luk dat nodig was om winnaar te worden ontbrak. Misschien heeft hij over veertien dagen de geluksfee aan zijn kant, wanneer de nationale titelren wordt gereden... (E.G.) Wielrennen. Mare Bracke won voor zijn eigen lokaal de junioreswedstrijd in Berlare (jj) NIEUWELINGEN IN LEBBEKE Wielrennen. Na de Sterrit in Sint-Niklaas moest het peloton sprinten voor de achtste plaats (dw) Gerry Maes heeft vorig weekeinde voor het eerst de smaak van de overwinning ge proefd. De nieuweling uit Bug- genhout was in Lebbeke voor op met Patrick Van Biesen en Gunther Flies tegen wie hij de spurt won. "Op 21 mei word ik junior. Je begrijpt dat ik een zege wou behalen alvorens het zover was", zegt Gerry Maes. "Ik wil er dadelijk aan toe voegen dat ik nogmaals op het podium wil verschijnen en in dat opzicht niets aan het toeval zal overlaten. De laatste we ken gaat het goed. Vaak ein digde ik binnen de tien, maar raakte nooit verder dan een vierde plaats. In Lebbeke waagde ik mijn kans. Na minder dan twintig kilometer ging ik in de aanval. Patrick Van Biesen en Gun ther Flies volgden. We ver stonden mekaar goed en bouwden een voorsprong op. Ik voelde mij fit en bekwaam om bij de ontknoping tot het uiterste te gaan. Ik begon de spurt van ver, bleef op kop en werd niet meer bedreigd. Ik geef toe dat ik schrik had voor Patrick Van Biesen. Hij is snel wanneer het op spurten aan komt. Ik veronderstel dat hij er wat doorzat. Anders had ik het wellicht moeilijker ge kregen." Gerry Maes is een flink stu dent. Hij volgt ekonomische. Het verschil met zijn leeftijds genoten is dat hij minder ener gie moet steken in het voorbe- Amper achttien nieuwelin gen verschenen in Lebbeke aan de start. Voeg daar aan toe dat binnen de kortste keren een vijftal renners uit het pelo ton verdwenen, en er bleef niet veel meer over om er een aan trekkelijk vertoon van te ma ken. Gerry Maes is winnaar geworden. Voor de Buggen- houtenaar die op 21 mei junior wordt, werd het tevens de eer ste zege in zijn loopbaan. Hij zat in een vluchtersgroep die spoedig tot stand kwam en Pa trick Van Biesen,s Gunther Flies, Jan Van Schoor, Danny Dalving, Jean-Pierre Ivens, Pascal Lambrecht, Steffan Dierickx en Geert Van Bondt verenigde. Een paar keer had de Buggenhoutenaar aan de boom geschud, toen hij zich na twintig kilometer definitief uit de voeten maakte. Hij kreeg gezelschap van Patrick Van Biesen en Gunther Flies. Deze drie renners bouwden stelsel matig een voorsprong op. In de achtergrond reageerde Jean-Pierre Ivens en zette een moedige achtervolging in. Even zag het er naar uit dat hij de leiders zou vervoegen. Wielrennen. In Sint-Amands kwamen 51 nieuwelingen aan de start. Patrick Bontinck u Vooraan verstond men mekaar Schellebelle won na een lange eindsprint tegen Didier Priem en Luc Wijns. goed en dreef men op een hoog tempo. Ivens moest uiteindelijk in zien dat hij alleen niet in staat was om tot bij de leiders te geraken. Geleidelijk aan dien de hij opnieuw terrein prijs te geven, hoewel hij nog ver voor de andere achtervolgers bleef. Vooraan maakte men zich in tussen op voor een spurt die door Gerry Maes van ver werd ingezet. Patrick Van Biesen werd tweede voor Gunther Flies. Na Jean-Pierre Ivens won Stefan Dierickx de spurt voor de vijfde plaats. (E.G.) reiden van examens. Zonder staan aan de tweedeklasser moeite kaapt hij telkens een ^ac'n8 Jet maar gezien de eerste prijs of totaliseert een moeilijke verplaatsingen ver- maximum aan punten. koos vadcr Maes zijn zoon lie- Volgende zaterdag zet hij ver mct dc jcugdelftallen van aan in Affligem. Intussen sParta Buggenhout te laten maakt ook broertje Ronny evolueren. Volgend jaar zal zich op om als wielrenner van voetbal moeten wijken voor de start te gaan. Momenteel wielersport. Een besluit dat de speelt hij voetbal. Werd vorig veertienjarige knaap nu al jaar voor een seizoen afge- heeft genomen. (e.g.) Wielrennen. Maandag won Johnny Dauwe in Sinaai (Iv)

De Voorpost | 1986 | | pagina 25