■f p 25 0Vt,,9Puv/PEE^T F 'Mm üSin,-GodelUïe Sleidmee TERUGGEKOMEN LIEVEN DE VYLDER FEESTELIJK MASSATURNEN BIJ JUBILERENDE JUFFERSAFDELING VAN KRACHT EN GEDULD EN HET 25e OOSTVLAAMS GOUWFEEST IN SINT-NIKLAAS 2) 0Vtirouwfeest TUPNSTEPS aPDRT «DE WARE VRIENDEN» EERSTE WEDSTRIJD 26 - 9.5.1986 - De Voorpost De juffersafdeling van de Troetelbeertjes van Kracht en Katholieke Turnkring Kracht Geduld, de Sportieve Ritmi- en Geduld uit Sint-Niklaas sche Gymnastiek door Sint-Jo- heeft het 65-jarig bestaan be- "s Dendermonde, Gymnae- reikt, een jubileum waarbij de strada '87, het Turnboeket passende feestelijkheden niet door de turners van Kracht en mochten ontbreken. Met een Geduld en de Aerobic-apo- grootse turnmanifestatie in sa- theose, een welverdiende bij- menwerking met het Oost- val genoten. Dat allemaal on- vlaams Gouwbestuur hebben der het motto "Turnen is Tof' de jubilerende dames van en vooral het massaturnen Kracht en Geduld meteen ook werd daarbij centraal gesteld, het 25ste Oostvlaams Gouw- De massa was er trouwens ook feest georganiseerd voor een in_de sporthal te Sint-Niklaas. zestiental deelnemende krin- Misschien was deze voor het gen en ruim 1000 turnsters, eerst te klein om al de turn- Wedstrijdturnen reeds in de sympathisanten te bergen en voormiddag en de beide zalen tussen een bijzonder entoesia- van de Sint-Niklase Sporthal stisch publiek ook talrijke en de turnzaal van het Sint- plaatselijke prominenten en Carolus Instituut werden daar- enkelen uit de andere Wase aan voorbehouden. De gymna- gemeenten. Tijdens de prokla- sten der verschillende turn- matie werden de decibels van kringen hebben in de diverse het applaus dan nog eens opge- disciplines een bijzonder span- trokken en het werd een spe nende strijd geleverd en de ciale ovatie toen de plaatsehj- resultaten hiervan worden in ke turnkring Kracht en Geduld dit blad elders afgedrukt. Na de ere-medaille van Z.M. Ko- Turnen. Bu^meesUr De VieBs orerkani,Sie ie prijs ie Koning Hjdens He, 25s,e voor de feestelijke optocht. In- turnmanifestatie afgesloten in Gouwturnfeest in Sint-Niklaas (dw) Hn,wvvpnH Hptp oo. verband met het 65-]ang be- staan »a„ de ^u.fersafdeiiQg tüRNRESÜLTATEN KRACHT EN GEDULD Turnen. Het 25ste Gouwturnfeest in Sint-Niklaas mocht 1200 deelnemers begroeten (dw) drukwekkend was deze op tocht alleszins met de verschil lende trommelkorpsen en de vele honderden turnsters in 25stt Oostvlaams Gouwfeest, van Kracht en Geduld en het een aangepaste en keurige kle dij. Na de feestelijke eucharis tieviering in de Don Bosco- kerk te Sint-Niklaas begon in de sporthal het 25ste Oost vlaams Gouwfeest voor turn sters. Een bijzonder geva rieerd programma met talrijke uitschietertjes waarbij de 25' OOSTVLAAMS GOUWFEEST VOOR TURNSTERS Jong Waasland Melsele hoogtepunt in de roemrij ke klubgeschiedenis van Kracht en Geduld, waar nu Sprongen (12 turnsters) reeds met belangstelling wordt 1. Kerels Waasmunster 93.40 80.70 uitgekeken naar de eerstvol- 2. Sint-Lutgardis Zele 90.70 6, Sint-Paulus Haaltert 77.90 gende turnaktiviteiten. 3. Sint-Joris Dendermonde qq on Sprongen (8 turnsters) Roger Van Laere Geduld Sint-Ni- Jon8 en Haasdonk 2. Sint Lutgardis Zele 72.00 2.' Sint-Godelieve Sleidinge T™de afdeling 1. Willen is Kunnen Temse 94.00 2. Sint-Joris Dendermonde Opgelegde oefeningen Gym- naestrada: juffers Eerste afdeling 1. Kracht en Geduld 95.00 4. Kracht er klaas 89.70 62.00 3. Moed en Kracht Bazel 61.80 4. Immer Vooruit Ledeberg 59.50 85.00 5. Door Eendracht Sterk Be- Derde afdeling veren 57.50 1. Kerels Waasmunster 95.50 6. Sint-Lutgardis Zele 54.30 2. Sint Lutgardis Zele 89.00 7. Willen is Kunnen Temse 3. Door Eendracht Sterk Be- 48.70 Volksdans 1* afdeling 1. Kracht en Geduld Sint-Ni- klaas 92.00 2. Kerels Waasmunster 92.00 1 88.50 4. Adel en Ontspanning Steen dorp 88.00 5. Sint-Godelieve Sleidinge 81.00 Opgelegde oefeningen Gym- Turnen. Turnkring Rust-Roest uit Sint-Niklaas bracht een minishow ten gunste van de anders-validen, (dw) 3. Sint-Godelieve Sleidinge naestrada dames 88.00 1. Kracht en Geduld 95.00 4. Sint-Lutgardis Zele 79.00 2. Sint-Joris Dendermonde 90.00 1' Eendracht Sterk Be- 3.' Adel en Ontspanning Steen- veren 71.00 Turnen. In Sint-Nikiaas werd het Oostvlaams Gouwfeest georganiseerd. De turnsters van TumbUng O2 turnsters) Ti1. Kerels Waasmunster Haasdonk zijn klaar voor de optocht (Iv) dorp 83.00 4. Dames Blijf Jong Temse 53.00 1 Vrije oefeningen dames Immer Vooruit Ledeberg L yDames B*|ijf Jong Temse 82.00 98.70 3. Sint-Lutgardis Zele 98.60 4. Kracht en Geduld 95.20 Meisjes opgelegde oefeningen 5. Sint-Joris Dendermonde Eerste afdeling 94.50 1. jong Waasland Melse 6. Jong Waasland Melsele 91.50 92.90 2. Kracht en Geduld 89.00 7. Sint-Paulus Haaltert 92.20 3. Sint-Godelieve Sleidinge 82.00 4. Kerels Waasmunster 79.50 5. Door Eendracht Sterk Be- veren 77.50 6. Sint-Lutgardis Zele 74.00 4. Vrank en Vroom Kalken 93.00 5. Moed en Kracht Bazel 92.00 6. Sint-Lutgardis Zele 83.50 7. Eendracht Baart Kracht Kruibeke 82.50 8. Sint-Paulus Haaltert 80.50 9. Immer Vooruit Ledeberg 79.50 10. Adel en Ontspanning Steendorp 70.50 11. Kerels Waasmunster 63.50 Vrije oefeningen meisjes en juffers Derde afdeling 1. Door Eendracht Sterk Be- veren 61.00 Vr(je oefeningen op jazz - juf frouwen Eerste afdeling 1. Kracht en Geduld 87.00 Tweede afdeling 1. Sint-Joris Dendermonde 59.00 Derde afdeling 1. Sint-Godelieve Sleidinge 80.00 Turnen meisjes Derde afdeling 1. Jong en Lenig Haasdonk 96.00 2. Sint-Joris Dendermonde 93.50 3. Willen is Kunnen Temse 91.50 4. Adel en Ontspanning Steen dorp 91.50 5. Sint-Lutgardis Zele 90.00 6. Karei Waasmunster 84.50 7. Sint-Paulus Haaltert 81.00 8. Eendracht baart Kracht Kruibeke 81.00 9. Vrank en Vroom Kalken 80,00 10. Immer Vooruit Ledeberg 78.00 Speciale prijzen voor orde en tucht: Kracht en Geduld Sint- Niklaas en Immer Vooruit Le deberg. Ere-medaille van Z.M. Koning Boudewijn: Kracht en Geduld Sint-Niklaas Roger Van Laere ;K' IÉmBHp® 'HBt y w TI Tumbling (8 turnsters) pH K 1. Moed en Kracht Bazel 66.50 - ~-f 5 i 2. Jong en Lenig Haasdonk W&L) v I UPN^TCne mm wBBBmm 4. Sint-Lutgardis Zele 63.00 MK» fclf 5- Door Eendracht Sterk Be- gg 50 veren 60.50 6. Kracht en Geduld Sint-Ni- Derde afdeling klaas 58.00 Jong en Lenig Haasdonk 7. Willen is Kunnen Temse 98.00 Turnen. Al de turnsters trokken van sporthal De Witte Molen naar de Don Boscokerk 57.00 2. Kracht en Geduid 95.00 tijdens het Oostvlaams Gouwfeest in Sint-Niklaas (Iv) 8. Adel en Ontspanning Steen- 3. Willen is Kunnen Temse Tweede afdeling Sint-Joris Dendermonde TECHNISCHE SCHOENEN voor KILOMETERSLANG LOOP- en WNADELGEN0T HENGELEN IN DENDERMONDE dorp 51.8 94.50 MOTORCROSS Lieveri De Vylder werd in de voor bye wedstrijden in een wat minder goede vorm gezien en moest meestal met een ereplaats genoegen nemen, maar in de wedstryd te Oostkamp zagen we een herboren Lieven De Vylder terug en hy behaalde een sterke overwinning. Een tweede plaats ging verder naar Leslie Van Puyvelde en Gian Franckaert terwijl Luc Van Clapdorp en Gino De Jonghe derde werden. Kenny Vertenten kon nu toch op wat geluk rekenen om een betere wedstrijd te rijden en in de eerste reeks, waarin hij trouwens niet zo best was ge start, finishte hij op een elfde plaats. In de herneming ging het nog beter. Hij werd zesde met een zevende plaats in de eindstand. Patrick Van Vlierberghe moest de eerste reeks ook van achter aan terugkomen maar nam nog een veertiende plaats in bij de eindmeet. In de tweede serie was hij toch iets beter uit de start gekomen. Na de eerste ronde was hij zestiende en werd uiteindelijk negende aan de eindmeet en was tiende in de eindstand. Ronny Heyrman reed zich hier weer in de kij ker, alleen tegenslagen zorg den voor een onwaardige uit slag. De eerste reeks was hij als vierde gestart maar door een val in de eerste ronde werd hij achteraan geplaatst en ein digde tenslotte nog als acht tiende. In de tweede reeks nam hij terug een beste start maar werd weer door een val naar een laatste plaats verwe zen en kon van om en bij een 35c plaats nog dertiende wor den en hij werd veertiende in de eindstand. Angelo Saman had in de eerste reeks een 21c plaats, maar in de tweede serie wist hij in de eerste groep uit de start te komen en hij kon zich zelfs sterk verdedigen. Hij finishte als zestiende en werd ook zestiende in de eindstand. Patrick Belion ging het hier niet zo goed. In de trainingen was hij zwaar ten val gekomen en miste hierna wat vertrou wen. In beide reeksen was hij bijgevolg niet zo best uit de start gekomen en moest uitein delijk vrede nemen met een negentiende en een 22' plaats en hij werd 21® in de totaal stand. Ivan Robijn eindigde in de eerste reeks op een 29® plaats, werd 28® in de tweede serie met een 27® rang in de eindklassering. Nico Haeck werd in de eerste reeks door moeilijkheden uitgeschakeld maar in de tweede serie ging het toch beter. Bij de start kon hij in de middengroep vertrek ken en bij behaalde tenslotte een 26® plaats. Juniors 125 cc Bij de juniors 125 cc werd het een bijzonder spannende wed strijd tussen de eerste drie pi loten. Leslie Van Puyvelde was in de eerste reeks als zesde gestart, nam bijna onmiddel lijk een derde plaats in en op deze snelle omloop werd het verder een spannende strijd tussen hem, Wibo en Van Clapdorp, Pas in de laatste ronden viel de beslissing waar bij Leslie- aan de leiding kwam en met een voorsprong van een vijftal sek. won. In de tweede reeks verliep het echter an ders. Terug was hij niet zo best gestart en na de vierde ronde toen hij bij de twee leiders kwam, kwam hij zwaar ten val en moest uiteindelijk vrede ne men met een derde plaats of tweede in de eindstand. Luc Van Clapdorp was in de eerste reeks als tweede gestart, werd in dit snelle tempo naar een vierde plaats verwezen, maar kon uiteindelijk derde worden. In de tweede, serie verliep het nog spannender. Hij kwam als tweede uit de start en geraakte meerdere keren aan de zijde van leider Wibo, maar hij werd toch bij de eindmeet tweede of derde in de eindstand. Pascal Strementch eindigde in de eer ste serie op een dertiende plaats en in de tweede serie eindigde hij zelfs op een twaalfde plaats, zoals in de eindstand. Juniores 250/500 cc Bij de juniores 250 cc kwam een vijftigtal piloten aan de start waarbij Peter Hemelaer in de eerste reeks rond een der tiende plaats uit de start kwam en bij de eindmeet toch zeven de was. In de tweede reeks waren er wat haperingen na de start maar Peter wist toch nog gunstig uit de start te komen, eindigde tenslotte op een ne gende plaats en was zevende in de eindstand. Ook Geert Brug- geman reed hier een goede wedstrijd waarbij hij in de eer ste reeks op een negende plaats eindigde maar na de start der tweede reeks in een valpartij werd betrokken en in de vijftig-koppige groep bij de laatsten moest achtervolgen om nog voortreffelijk naar een vijftiende plaats terug te ko men met een elfde plaats in de eindstand. Ronny De Schacht was bij de 500 ce-ers in de eerste reeks op een twaalfde plaats geëindigd en in de twee de serie was hij zelfs op een zesde plaats gestart maar kwam ten val en stopte de wedstrijd. Eerste titelproef nationalen Bij de nationalen werd de eer ste proef voor het kampioen schap gereden waarbij Gino De Jonghe, titelkandidaat bij de 250 cc-ers wat door tegensla gen werd getroffen, In de eer ste reeks had hij niet zo'n beste start en was in de eerste ronde pas elfde maar reed toch naar een vijfde plaats als eerste 250 cc-er. De tweede reeks ging het ook niet zo best waarin hij slechts tiende werd of vijfde 250 cc-er met een derde plaats in de eindstand. Gian Fran ckaert was na de eerste ronde op een twaalfde plaats geko men en op deze snelle omloop was het zeker niet gemakkelijk om dichter te komen maar toch finishte hij op een achtste plaats als derde 250 cc-er. In de tweede reeks was hij slechts als dertiende gestart maar kon ook nu fel terugkomen naar een zesde plaats of derde 250 cc-er met een tweede plaats in de eindstand, Ronny Volcke-' riek, winnaar van de twee vori ge wedstrijden, had het hier minder gemakkelijk. In de eer ste reeks had hij nochtans een beste start maar enkele hape ringen deden hem meerdere plaatsen verliezen en hij ein digde uiteindelijk op een elfde plaats als zesde 250 cc-er. De tweede reeks eindigde hij eveneens op een elfde plaats, of zesde 250 cc-er met ook een zesde rang in de eindstand. Omer Coppfeters eindigde op een 35' en een 33' plaats en van de 250 cc-ers was hij 24® en 22' met een 22' plaats in de eind stand. Frank Deckers had bij de na tionalen 500 cc in deze eerste proef ook niet zoveel geluk want in beide reeksen werd hij bij de start in een valpartij betrokken en hij moest telkens bij de laatsten vertrekken. Zo wel in de eerste als in de twee de reeks eindigde hij op een zestiende plaats en was zeven de en zesde 500 cc-er met een zesde plaats in de eindstand. Internationalen 250 cc Lieven De Vylder wost nu toch weer een wedstrijd naar zijn waarde te rijden waarbij hij in de eerste reeks niet zo best was gestart en van rond een tiende plaats moest komen. Na een snelle remonte wist hij rap op een derde plaats te komen en uiteindelijk werd hij nog twee de bij de eindmeet. De tweede reeks was hij er direkt bij na de start, kwam later aan de lei ding en niettegenstaande het met Scheele en Van Poelvoor- de een harde strijd werd kon Lieven aan de leiding blijven en behaalde uiteindelijk zijn eindoverwinning. Franky Van Clapdorp was in de eerste reeks als zevende gestart, werd door een hape ring achttiende maar kon goed terugkomen naar een achtste plaats. In de laatste ronden echter kreeg hij een haperende machine en moest tenslotte als tiende finishen. In de tweede reeks moest hij met een reser vemotor de wedstrijd rijden waarmee hij niet zo best was gestart, maar half wedstrijd reeds een vijfde plaats kon innemen. Een drietal keer had hij verder nog een hapering en eindigde tenslotte op een ne gende plaats en was ook ne gende in de eindstand. To Van de Walle was in de eerste reeks niet zo best gestart en hij ein digde tenslotte op een zestien de plaats. In de herneming nam hij echter een betere start en wist enkele ronden een ze vende plaats in te nemen maar werd uiteindelijk naar een vijf tiende plaats verwezen en was ook vijftiende in de eindstand. Kurt Bussens werd in de eerste reeks door moeilijkheden uit geschakeld toen hij op een twaalfde plaats reed, na een niet zo goede start en in de tweede serie kwam hij niet meer in de wedstrijd. Luc Ver- braecken had in de eerste reeks een plaats halfweg de dertigkoppige groep maar hij moest later ook uit de wed strijd en in de tweede serie moest hij vrede nemen met een 23° plaats. Zijspannen Werner Lauwers met Domini que Maerten hadden in de eer ste reeks niet zo'n beste start genomen en kwamen na de eerste ronde op een dertiende plaats maar namen bij de finish toch een zevende plaats voor hun rekening, In de herneming eindigden ze als zesde en had den in de eindstand een vijfde plaats. Petrus De Cock met Luc Landuyt moesten in de eerste reeks vanuit een achttiende plaats terugkomen, hetgeen op deze snelle omloop een groot nadeel betekende maar toch wisten ze nog terug naar een tiende plaats te komen. In de tweede serie waarin ze een zevende plaats behaalden ver liep het weer beter en werden zesde in de eindstand, Paul en Herman Van Osselaer hadden in de eerste reeks een negen tiende plaats nadat ze ook niet zo best waren gestart en in de herneming namen ze toch een vijftiende plaats in om veer tiende te worden in de eind stand. Valère Van Laere moest in de eerste reeks wel genoe gen nemen met een 24® plaats maar in de herneming konden ze toch goed op een zestiende plaats eindigen en werden achttiende in de eindstand. Voor Omer Van Vlierberghe was het hier niet zo best want in beide reeksen kreeg hij met moeilijkheden af te rekenen en moest de wedstrijd stoppen. André Van den Bossche met Luc Fruytier werden in de eer ste reeks uitgeschakeld maar in de herneming wisten ze toch op een veertiende plaats te eindigen. In het café Pompierken, gele gen aan de Paardentrap te Dendermonde, werd een nieu we vissersklub gesticht. Zater dag jl. had er de eerste wed strijd plaats op de waters van de Brusselse Forten. Na het startsein van hoofd- scheidsrechter H. Markey, gooiden de veertien leden de voederballen in het water. De heer Markey is een natuurkun dige en zoöloog uit Zwijnaar de, Hij noemde het een ge slaagde openingswedstrijd. Overwinnaar werd L. Vercam- men, ongetwijfeld één der be tere vissers in Dendermonde, met een gewicht van 2.290 gr. Zijn naaste belager was lokaal houder T. Roef, die toch een halve kilo minder bovenhaalde met 1,740 gr. Het brons ging naar H. D'Haese met 1.470 gr. Hij bleef dus ruim 800 gr. on der de vangst van de winnaar. De jongste deelnemer was Giovanni Van Goethem, am per elf jaar oud. Hij werd negende. Op 17 mei wordt op de gezelli ge visput van D. Van der Vre- ken de tweede wedstrijd be twist. Wie wil gaan kijken, kan deze visput ergens in Grem- bergen wel vinden. De trofee voor die wedstrijd werd ge schonken door Theo Van Haut, Ook nog vermelden dat de vissers na de openingswed strijd vergast werden op lekke re paardenworsten, geschon ken door de lokaaiuitbaters Tony en Sonja. De deelnemers: Lesley Ver- cammen, Tony Roef, Helmut D'Haese, Rik Pets, René Van Goethem, Hans Goedgezel schap, Rony Cuyppens, Mare Vercammen, Giovanni Van Goethem, Theo Van Haut, Pe ter Baeyens, Eddy Meert, Hendrik Pierwuet en Frankie De Kerpel. Zes leden konden aan de openingswedstrijd niet deelnemen. Op 17 mei zullen ze er echter wel bij zijn. Wie in zo'n korte tijd twintig leden kan rekruteren, mag rekenen op een mooie verdere ont plooiing van de klub. Gr) Internationalen 500 cc Peter Dhanis was in de eerste reeks inters 500 cc op een tweede plaats gestart, na Van der Made en de ganse reeks bleef dit onveranderd waarbij hij de eerste plaats niet kon opeisen, maar anderzijds voor zijn tweede plaats ook niet werd bedreigd. In de herne ming ging het niet zo best. Hij kreeg een hapering en moest wat terrein prijsgeven om uit eindelijk achtste te worden en vierde in de eindstand. Peter Dhauwe was in de eerste reeks als tiende gestart maar werd door enkele valpartijen fel achteruit geplaatst en moest uiteindelijk uit de wedstrijd. In de tweede serie nam hij beslist revanche want na een goede start kon hij zelfs derde wor den bij de eindmeet. Ronny Vercauteren had in de eerste reeks ook niet zo'n beste start maar wist uiteindelijk naar een negende plaats terug te ko men. In de laatste ronden moest hij enkele plaatsen laten gaan en finishte op een elfde rang. In de herneming had hij een goede start maar dit werd dan weer teniet gedaan door enkele haperingen en hij fi nishte tenslotte op een zestien de plaats en werd dertiende in de eindstand. Ronny De Coster was in de eerste reeks naar een tiende plaats kunnen terugko men maar in de tweede serie kon hij door een defekte mo tor niet aan de start komen. Andere wedstrijden Pascal Bal moest de B.M.B.- wedstrijd rijden te Genk in een enige reeks van 25 minuten waar hij een goede start nam maar rond half wedstrijd een lekke band kreeg. Uiteindelijk wist hij de schade nog te be perken en wist een vierde plaats te behalen. Op 1 mei kon hij in de kampioenschaps- proef te Crupet toch de tweede reeks winnen, nadat hij in de eerste serie door een val naar een vijftiende plaats werd ver wezen. Franky Apers reed de M.C.B.-wedstrijd in Handza me, een eerste wedstrijd voor het kampioenschap en net zoals zijn vorige wedstrijden wist hij terug de overwinning op zijn naam te schrijven. De B.L.B.-wedstrijd 'voor nu zondag wordt gereden op de prachtige omloop van Lennik waar er kampioenschapsproe- ven zullen gereden worden voor juniores 250 en 500 cc, nationalen 250/500 cc, nieuwe lingen 125 cc, zijspannen en Inters 250 cc. D.H.

De Voorpost | 1986 | | pagina 26