AVANTIFEMINA LEBBEKE NAAR DE FINALE! AVANTI KLOPT NU OOK KAMPIOEN HASSELT! H.K. WAASMUNSTER (PUPILLEN) EN AJAX LEBBEKE (KADETTEN EN SCHOLIEREN) NAAR NATIONALE FINALE! VERTEKEND EINDRESULTAAT TEMSE NAAR TESTWEDSTRIJD VOOR HET BEHOUD SPORT STREEKKLUBS IN EINDRONDEN EN TESTWEDSTRIJDEN HANDBAL De Voorpost - 9.5.1986 - 29 HOUTHALEN - E.V. AALST 27-19 Zoals mocht verwacht worden is Avanti Femina Lebbeke, na de dubbele konfrontatie met Sp. Evere in de 1/2 finale, erin geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de Beker van België. Meteen een schitterend resultaat voor een toch wel «omgebouwd» Avanti Femina waarin enkele jeugd- speelsters dit seizoen tot volledige ontplooiing zijn gekomen. Ook het spelkoncept is dit sei zoen opmerkelijk gewijzigd. In de eerste plaats werd heel wat werk verricht aan de defensie die nu opvallend agressief en beweeglijk akteert en tijdens de laatste maanden werd ook aan de aanval, lange tijd het zorgekind, gesleuteld, in funk- tie van het voorhanden zijnde spelersmateriaal. Meteen haalt Avanti Femina, weliswaar gemeten naar Belgi sche maatstaven, een heel aan vaardbaar niveau en het resul taat door de ploeg behaald bevestigt deze stelling. Meteen start Lebbeke in de finale te gen Hasselt zeker niet kans loos, de ploegen lijken ons sterk aan elkaar gewaagd, en vooral het feit dat men er bij Avanti sterk in gelooft, laat het beste verkopen voor zon dag 18 mei in het Waalse Esneux. De wedstrijden Zaterdag 3/5 in Evere Sp. Evere - Avanti Femina Lebbeke: 14-12 In de heenwedstrijd tegen Evere leek het er even op dat het toch nog fout kon gaan voor de ploeg van trainer De Smedt. Evere kwam heel wat sterker over dan verwacht en aangezien Lebbeke, vooral in de tweede helft, er moeilijk in slaagde zijn normaal spel te ontplooien, kreeg Avanti het bijzonder moeilijk het sterk gemotiveerd Evere van zich af te houden. In de eerste helft leek het er nochtans op dat Avanti Femina niet te veel problemen zou kennen om in een riante uitgangspositie zon dag aan de terugwedstrijd te beginnen. Goed in verdediging en met een efficiënt afwerken de A. Segers in aanval, werd de rust bereikt met een voor Lebbeke geruststellende 5-8 voorsprong. In de tweede helft ging het echter totaal fout. Ge start met wat men de laatste weken als een soort basisop stelling aanziet, vlotte het he lemaal niet meer en aangezien goalie M. Van Langenhove er ook niet in slaagde de bressen in de Lebbeekse verdediging te dichten, raakte Avanti Femina 10-9 achter na 17'. In die perio- Houthalen dat na de zege te gen E.V. Aalst de titel kon vieren heeft weliswaar een lo gische zege behaald tegen E.V. Aalst maar de eindcijfers geven lang niet de juiste weer gave van het wedstrijdverloop. Aalst deed veel meer dan zich verdedigen en de diskwalifica tie van C. Agneassens, na een allesbehalve zware overtreding en dus licht toegekend, zorgde ervoor dat de thuisploeg aan een zege geraakte met duide lijk te uitgesproken cijfers. Neem daarbij nog dat Een dracht heel wat open doelkan sen niet benutte en U begrijpt dat de thuisploeg het moeilij ker kreeg dan de naakte cijfers a veronderstellen. speelde kansen en als na 18' Agneessens naar de kleedka mers moest raakten de Lim burgers via 7-6 en 9-7 nog aan een gevleide 15-9 voorsprong aan de rust. Het wedstrijd beeld was ondertussen toch ze nuwachtig geworden maar ge lukkig deed de pauze de ge moederen enigszins bedaren. De tweede helft verliep dan opnieuw evenwichtig maar Aalst zou er nooit meer in slagen de opgelopen schade te herstellen. Via 20-15 na 45' werd het 23-17 10' voor het einde om uiteindelijk de 60' rond te maken met een 27-19 eindstand. E.V. Aalst: L. Moens, E. Van Malderen, R. Van Herreweghe 4, Handbal. Avanti Femina - Evere. Anja Moes is gepast uitgestapt en verplicht de Everse aanvalster om de bal door te spelen (gb) Handbal. Avanti Femina - Evere. Karine Van Damme zal met deze knap uitgevoerde sprongworp toch geen sukses hebben (gb) de had Lebbeke dus amper één maar aangezien de verdediging Lebbeke met"l4-4 leidde. Ook doelpunt gescoord. Evere een hermetisch gesloten blok Van Langenhove had hierin voelde duidelijk aan dat de vormde, kon ook dit het Leb- haar aandeel dankzij het voor- bezoekende ploeg aan het beekse offensief niet stuiten, treffelijk lanceren van de wankelen was gegaan want A. Maes maakte er na een tegenaanval. Na driekwart ook enkele ploegwijzigingen kwartier met een prachtige wedstrijd leidde de ihuisploeg bij Lebbeke brachten weinig 10m-worp 5-1 van, en met zelfs met een maximale 17-5 aarde aan de dijk. Met nog één drie opeenvolgende treffers voorsprong, en daarna werd er minuut te spelen leidde Evere van H. Bleyaert - prachtig niet meer gescoord tot in de zelfs met 14-11 en het laatste hoor - werd het 8-2 na 26'. - Lebbeekse doelpunt - op- De scheidsrechters maakten nieuw van A. Segers - leek op het de thuisploeg dan nog even dat moment belangrijk te kun- moeilijk door drie licht toege nen worden in verband met de kende 7-m worpen toe te ken- terugwedstrijd van zondag. nen aan Evere, waardoor de ruststand 8-4 aanwees. Evere Zondag 4 mei in Lebbeke: had in die eerste 30' amper één Avanti Femina Lebbeke-Sp. veldgoal gescoord! Meteen Evere: 18-6 startte Lebbeke aan de tweede De onverwachte nederlaag in helft - rekening houdende met Evere had de mentale kracht het resultaat in Evere - aan de van Avanti Femina duidelijk laatste 30' met in realiteit niet aangetast, integendeel... «maar» een twee-doelpunten- Zondag in Lebbeke speelde voorsprong, zodat de wedstrijd Maes 4, L. Hermans 2, Y. De Avanti een ijzersterke wed- inderdaad nog alle kanten uit- Smedt 1, V. Lissens 3 en K. strijd. De verdediging speelde kon. Maar zoals Avanti Femi- Biesemans. opnieuw optimaal en ook na zondag speelde, kon aan de EVA. keepster Van Langenhove ver- goede afloop niet getwijfeld keerde duidelijk in een betere worden. Het was L. Hermans dag. In aanval draaide het zelfs - zoals steeds bijzonder werk- voortreffelijk en de drie prach- krachtig - die onmiddellijk na 1 NATIONALE tige treffers in de eerste helft de rust Avanti Femina op ro- van H. Bleyaert moeten haar zen zette. Met twee treffers in maandenlange inaktiviteit nu de eerste minuut zette zij op wel definitief doen vergeten, nieuw een Avanti-offensief in De thuisploeg akteerde niet- gang dat verder afgewerkt temin erg collectief en een werd door treffers van Maes, nochtans opnieuw gemoti- Lissens en Setters. zodat na 35' veerd spelend Evere maakte duidelijk geen kans tegen dit laatste minuut. Toch bleef de wedstrijd nog heel aantrekke lijk maar beide verdedigingen bleven nu baas en goalie Van Langenhove speelde zich voor al in die periode in de kijker. Zoals Avanti Femina zondag speelde hoeven zij Hasselt in de finale niet te vrezen. Doen de speelsters ook niet... Avanti Femina Lebbeke: Van Langenhove, H. Bleyaert 3, N. De Rijcke, K. Van Damme 2, M.L. Cools, A. Segers 3, A. Eendracht begon ook goed aan Baeyens 1, De Troch, Steem- de wedstrijd en na 10' wees het ans 2, Van Nuffel 3, Van Der scorebord dan ook een logi- Borght 5, Agneessens, De Ke- sche 3-3 stand aan. Even later telbutter, M. Bayens 4. miste Aalst dan drie uitge- EVA AT. TEMSE - WEMMEL13-16 Temse, dat samen met Wem- afhaken; rust 7-10. Na de rust mei, als derde laatste eindigde naderden de Waaslanden, nog in 4' afdeling verloor de plaat- tot 10-12 maar Wemmei be- singswedstrijd tegen de schermde toen de voorsprong Vlaams-Brabanders en moet door bestendig op balbezit te nu zondag tegen Hasselt 2 de gaan spelen. Temse maakte laatste kans op het behoud een paar maal de scheidsrech- trachten te grijpen. Een sterk ters hierop attent maar met spelend Wemmei had welis- een averechts effect: E. Buy- waar het geluk dat Temse het taert liep op die manier een zonder doelman M. Van Buy- derde 2'-straf op wat uiteraard ten moest waarmaken maar niet in dank aangenomen werd toch kan niet ontkend worden door W. Van Buyten en C°. dat de bezoekers verrassend At. Temse: K. Bruyninckx, W. sterk uitpakten. Nadat J. De Van Buyten, E. Buytaert 5, D. Bock de score had geopend Buytaert 3, Bruyninckx 1, Van van Temse verliep de wedstrijd Puyenbroeck, Moortgat 2, A. weliswaar lange tijd gelijkop- Baeck 1, De Bock 1, Lissens. gaand (5-5 na 15') maar in het EVA zicht van de rust moest Temse Handbal. Avanti Femina Lebbeke speelt de finale van de Belgische beker tegen Initia Hasselt (gb) gedurende 45' vrijwel optimaal Avanti Femina. Zelfs het feit dat Evere het eerste doelpunt scoorde kon het Lebbeekse vertrouwen niet aan het wan kelen brengen, want V. Lis sens zorgde kort daarna voor een 2-1 voorsprong die Lebbe ke definitief lanceerde in een offensief waartegen de bezoek sters geen verhaal hadden. Bij 3-1 (11e minuut) miste de thuisploeg wel een 7-m worp DE NIEUWE HANDBALSCHOEN ADIDAS LXR is binnen bij Het heeft slechts één doelpuntje gescheeld of het waren enkel Oostviaamse klubs die in de vier jeugdkategorieën Hnale finales tegen de Waalse kampioenen gingen n. Zowel H.K. Waasmunster met z(jn pupillen als bbeke met z(jn kadetten en scholieren behaalden - in hun respektievelijke kategorieën de titel van Kampioen van de Vlaamstalige liga. H.K. Waasmunster strandde met z(jn miniemenploeg op één doelpuntje tegen Hasselt zodat kan gesteld worden dat de Oostviaamse klubs die aan intensieve jeugdwerking doen ook schitterende resul taten behalen. Of er nu ook nog een titel van Belgisch kampioen uit de boom valt, weten w(j op 17 mei als de nationale finales gespeeld worden in Herstal. Ajax Lebbeke vlagt tweemaal Ajax-jeugdvcrantwoordelijke F Cooreman maakte voor ons volgend verslag over zijn ka detten- en scholierenkam pioenen: Zaterdag 3 mei trokken de kadetten van H.B.C. Ajax Lebbeke naar Menen om de eindronde te spelen van de Vlaamse Handbalvereniging. Voor de meesten onder hen was het reeds de derde maal in successie dat ze zich mochten gaan meten met de kadetten uit West-Vlaanderen (Menen), Antwerpen (Kindervreugd), de jongere broer van de le nationaler Sasje en Limburg (Neerpelt). Voor drie jaar ein digden ze 3e en de laatste twee jaren waren ze telkens 2e. De ze tweede plaatsen gaven hun het recht op deelname aan de Belgische eindronde. Telkens botsten ze weer op Kinder vreugd en eindigden ook daar tweede. Dit jaar startten ze eens te meer als under-dog, want de mannen van ex-inter- nationaal Sus Weyn waren ook deze keer aan de start. De eerste wedstrijd van de jonge Ajaxieden ging tegen P.W. Menen. De Westvlaamse ploeg was geen partij voor de groen-witten. Scorend tegen de 90% werd de ruststand be reikt met een 9-3 voorsprong. De tweede helft verliep voor de Lebbekenaars even vlot en de eindstand liet dat dan ook duidelijk verstaan 19-6. Opval lend was wel dat iedereen uit de ploeg aan de bak kwam en scoorde. Bovendien blijkt uit de amper 6 tegengoals dat de verdediging en de keeper zeer goed uit de verf kwamen. Voor hun tweede match konden de jongens van A. Quidé en F. Cooreman hun volgende tegenstanders observeren. Neerpelt onstuimig en Kinder vreugd gedisciplineerd en spe culerend op het talent van spelverdeler en de werkkracht van een grote, krachtige pivot. Handbal. Net als de scholieren werden de Ajax-kadetten Vlaams kampioen en spelen voor de Belgische titel tegen de Waalse kampioenen (arch.) losten in het begin mekaar van geen vin. Uiteindelijk trokken de rood-witten van Kinder vreugd het laken naar hun kant (15-8). Meteen wisten de kameraden van kapitein Kris Moens welk vlees ze in de kuip hadden. Ajax nam een nerveuze start tegen Neerpelt. Een gelijkop- gaand begin (na 5' 2-2) mond de uit in een 2-4 achterstand na 10' nadat de coach van Neer pelt Filip Verheyden bedacht had met een mandekking. Toen ging Bert Cooreman op linkerback plaatsnemen en een vijf tegen vijf situatie kwam er ook ruimte voor Kris Van Der Jeught. De Ajaxieden straften het Neerpelt-systeem af en gin gen de rust in met 6-4. On danks het missen van drie strafworpen werd het toch nog 12-7. De wedstrijd tegen Kinder vreugd zou dan weer eens de beslissing moeten brengen. Het begin was weinig dender end voor de jongens van A. Quidé. 0-2 na 8', maar toen begon de taktiek van hun trai ner - mandekking op de spel verdeler van Kindervreugd - vruchten af te werpen. Koen Cleymans en Bert Cooreman losten de problemen in verde diging schitterend op en Filip Verheyden bracht de ploegen na 15' op gelijke hoogte (2-2). Dit was ook de ruststand. Na de rust gingen de Ajaxieden op hun lancée door. Ze liepen geleidelijk weg van hun An twerpse tegenstrevers. Toen deze zelfs het noorden begon nen te verliezen werd het op 3' van het einde 8-5. Kinder vreugd spartelde nog terug maar verder dan een 8-6 ge raakten ze niet! Eindelijk was het dan toch gelukt. De ganse ploeg mag zeker worden ge loofd voor de inzet en vooral hun gedisciplineerd spel! En nu naar Herstal voor de Belgi sche eindronde! Zondag 4 mei was alweer een hoogdag voor de Lebbeekse Ajaxploeg. In het tornooi om de titel van kampioen van de V.H.V.-scholieren was het wel spijtig dat West-Vlaanderen en Antwerpen niet kwamen opda gen. Limburg werd vertegen woordigd door Houthalen. Een match van tweemaal 30' zou beslissen over de kam pioenstitel. Lebbeke nam in zijn eigen sporthal een moeilij ke start niet kwa spel maar kwa afwerking 4-2 na 12'. Maar plots ging alles beter draaien bij de groen-witten. Onder impuls van de technisch vaardige J. De Man en raak- schietende Fredy Coppens leek het pleit bij de rust zo goed,als beslecht (15-3). De concentratie ebde toen wel even weg bij de jongens van kapitein Stijn Crombé. Een beetje overhaasting met als ge volg minder precisie in uitvoe ring was de oorzaak dat in het begin van de tweede helft het doelpuntenverschil hetzelfde bleef. En toen kwamen er te rug 10 dolle minuten van Ajax. De score werd plots terug op gedreven, 26-7 na 50'. De strijd was gestreden! De titel was binnen! Eindstand 30-11. Kris Moens mag als keeper op een zeer goede match terug blikken, Dominique De Batse- lier was outstanding en had droog poeder in zijn handen. De drie kadetten die daags voordien nog een zware eind ronde speelden brachten meer dan hun sfeentje bij. Tevens mag het Provinciaal Komitee Oost-Vlaanderen ge feliciteerd worden voor hun feilloze organisatie. Bij de scholieren van Ajax zullen ze ker de woorden van de heer W. Van Hove bijblijven bij de uitreiking van de beker «Man nen van Ajax blijf bij mekaar en er staan u nog mooie hand- baldagen te wachten». EVA In. Hasselt - Avanti Lebbeke: 15-20 Een weer onvoorstelbaar sterk spelend Avanti Lebbeke is Donderdag 8 mei - O.H. He er zowaar in geslaagd kampioen Hasselt, in eigen zaal de meivaart - moet Avanti naar laatste jaren ongenaakbaar, de nederlaag toe te dienen. Sasja. Als ook daar gewonnen Meteen komt de uitschakeling voor de Beker van België in ^vofdt' Is het duidelijk, Avanti Angieur nog harder aan, want met de konditie die Avanti °p er de laatste weken op nahoudt, zat een verlenging van de j t. Weliswaar zonder Euro^ titel van regerend Bekerhouder er beslist opnieuw in. Nu peeS handbal volgend sei- is deze zege enkel nog nuttig als «prestige-slag», want ook zoen... in de kompetitie zit de mogelijkheid op het afdwingen van Avanti Lebbeke: Mertens en een plaats die recht geeft op Europees handbal er al een Vinck, D. Verhofstadt 6, El tiidie niet meer in. Hafi> Cornelis, P. De Smedt 1, A. Maes 1, H. Maes 1, L. Van Bij Hasselt was men er ten winnen was weer groot bij de Mol 4, J. De Pauw 3, J. Van volle van bewust dat Avanti dit Lebbekenaars. Bij Hasselt liep Onsem 2, B. Van Ransbeeck. seizoen zowat de enige ploeg nochtans een sterk spelende was die hun superioriteit kon Brouwers die de thuisploeg E®serven: bedreigen en men vertelde er- lang in de wedstrijd hield. Na ^n- Hasselt - Avanti Lebbeke: bij dat bij een eventueel verlies 5' leidde Hasselt met 3-2 maar 2®*13 van de «T.V.-wedstrijd» tegen als J. De Pauw Lebbeke even Wegens een defecte autobus Lebbeke, de kompetitie een later gelijkbracht stevenden de moest Avanti onmiddellijk het heel andere wending kon ge- sterk spelende bezoekers, die terrein op in Hasselt. De thuis kregen hebben. Men zou ook bijzonder knap akteerden in ploeg maakte hiervan gebruik kunnen veronderstellen dat verdediging, naar een 3-6 om in de eerste 10' reeds een 6- Hasselt geen brood meer zag voorsprong na 11'. Coach De 1 voorsprong op te bouwen, in een overwinning tegen Leb- Smedt bedacht Brouwers met Aangezien P. De Smedt en J. beke met de 1/2 finale van de een persoonlijke bewaker, af- Van Onsem «gespaard» wer- Beker van België - tegen wisselend P. De Smedt, J. Van den voor de hoofdmatch, Neerpelt - in het vooruitzicht. Onsem en B. Van Ransbeeck moest B. Van Ransbeeck vrij- Niets was echter minder waar en Hasselt kwam nog nauwe- wel op zijn eentje optomen want als men de «ingrepen» lijks tot scoren. Via 4-8 werd tegen de Limburgse over- van krachtpatser Lesire op het 6-11 aan de rust. In het macht. Zo werd het 10-6 aan Dirk Verhofstadt als maatstaf begin van de tweede helft kon de rust en ondanks doelman neemt is het duidelijk dat Has- de thuisploeg nog even dreigen W. Van Hove twee 7-m wor- selt zijn ongeschonden blazoen met doelpunten van G. Smeets pen stopte, en H. De Smet en in eigen zaal niet zomaar wou en Lesire maar twee treffers J. Waumans alle zeilen bijzet- prijsgeven. Wat wel waar is is van J. De Pauw brachten Leb- ten in verdediging, bleek de het feit dat de Belgische kam- beke opnieuw vijf doelpunten 20-13 nederlaag onvermijd- pioen verzwakt het terrein op- voor (8-13) na 38'. Bij een 12- baar. moest wegens de onbeschik- 15 stand moest Avanti het vrij- Avanti Lebbeke: W. Van Ho- baarheid van Jo Smeets en wel 2' opnemen met 4 tegen 6 ve, M. Mertens, St. Vlassen doelman Wojzack. Maar ook en toch scoorde Hasselt niet. root, W. Van Langenhove, P. bij Avanti ontbraken twee ba- Even later zorgden J. Van On- Hertsens 1, H. De Smet 1, J. sispionnen: kapitein Koen sem en D. Verhofstadt voor Waumans, B. Van Ransbeeck Verhofstadt loopt in het gips 12-17 (51e minuut) en het was 9, J. Van Onsem 2, P. De en doelman C. Vinck viel na L. Van Mol die de 15-20 eind- Smedt. amper 2' opnieuw uit met een cijfers op het scorebord prikte. EVA. kniekwetsuur! Avanti beschik- te dus duidelijk over een bete- re bank want o.a. doelman M. I Mertens speelde weer eens de WM pannen van het dak. Maar Lebbeke was ook kollektief deze maal sterker dan de Lim burgers en vooral de wil om te Nu de kompetitie - de natio- naa' sP®l®nde ploegen uitge- I zonderd - afgesloten is, zijn er H - n°g heel wat streekklubs be- |K trokken in eindronden en tes- i]Êr twedstrijden die eventueel recht geven o- promotie of ver- oordelen tot degradatie. WÊ Zo spelen de dames van Robu- - co Buggenhout zaterdag in Tessenderlo tegen die klubs J die in de provincies Antwer- pen en Limburg tweede ein- V digden. Ook S.K. Grembergse is als tweede geëindigd in de pro- vinciale reeks Oost-Vlaande- ..;A ren en kan nog eventueel pro moveren mits zaterdag het tor- nooi te winnen tegen leper en Handbal. Luc Van Mol van Ekla de respektievelijke twee- Avanti Lebbeke (gb) des uit de provinciale reeksen West-Vlaanderen en Ant werpen. H.C. Lokeren speelt zondag, als tweede in 4' afdeling A, een k testwedstrijd tegen Maasmc- chelen en mits een zege kun nen de Waaslanders eventueel nog promoveren naar 3e afde ling. Op dezelfde dag moet Temse de buiteling naar pro vinciale vermijden door te win nen van Hasselt 2. Op zondag 25 mei moeten de dames van E.V. Aalst het strijdperk in tegen Eupen dat tweede eindigde in de Waalse liga. Mits een overwinning kan E.V. Aalst zowaar nog promo veren naar 's lands hoogste reeks! EVA DAMESHANDBAL - Beker van België 2* NATIONALE

De Voorpost | 1986 | | pagina 29