Liefhebbers sporten zo F.C. COULIER - F.C. PUIVELDE: 0-0 FC HERTEN AAS UIT SINT-NIKLAAS WINT EIGEN TORNOOI WALIVO'S WEDSTRIJD VAN DE WEEK WALIVOTHEEK TWEEDE BEKERZEGE VOOR THOR 30 - 9.5.1986 - De Voorpost Liefhebbersvoetbal. FC Den Uil uit Temse bestaat twintig jaar en werd daarom ontvangen op het gemeentehuis (dw) Als nieuweling bij Walivo won F.C. Coulier uit Hamme over tuigend de reekstitel in de za terdagse derde afdeling reeks B. De definitieve aanloop naar die kampioenenkroon werd echter gunstig beïnvloed: F.C. Hof van Grembergen, ook al een nieuweling en de gevaar lijkste konkurrent van de Hammenaars, struikelde over de reglementen en de voetbal lers uit het Dendermondse konden meteen hun titelambi- ties vergeten. Van dan af werd het probleemloos voor F.C. Coulier, dat door de andere ploegen weinig of niet meer werd bedreigd. Een kampioe- nenploeg met onbetwistbare kwaliteiten trouwens die nu ook nog bij verschillende be kerkompetities wordt betrok ken. Ook F.C. Puivelde, dat onlangs nog 20 jaar jong werd, heeft een opvallend kampioen schap gespeeld. Een gedeelde vierde plaats in Walivo's zater dagse tweede afdeling was een bijzonder goed resultaat en de retour werd daar alleszins niet gemist. In Walivo's bekerkom petitie werden de uitzonderlij ke prestaties van F.C. Puivelde dan nog verder doorgetrok ken. Door de zwartbroeken van Omer Zaman werd F.C. Avanti uit Sint-Niklaas on langs nog gewipt en hiermee werd misschien wel één der grootste favorieten van Wali vo's bekervoetbal uitgescha keld. Voor F.C. Puivelde bleef het daar echter niet bij en deze ploeg werd ook nog gekwalifi ceerd voor een nevenkompeti tie. Dat behoort nu al tot het verleden en ondanks het 0-0 resultaat bij F.C. Coulier, werd F.C. Puivelde door straf schoppen uitgeschakeld. De Hammenaars een rondje ver der dus en in klubverband wer den daar een paar wijzigingen aangebracht. De oorzaak daar van is dat het voetbalveld met aangepaste accomodaties op de firma Coulier voor andere doeleinden moet gebruikt wor den en vanaf volgend seizoen speelt de ploeg op het terrein van de Vlierkouter. Dan wordt de naamverandering van de klub ook officieel en te Ham- me start dan F.C. Pauls Video- klub. Een nieuwe sponsor en een nieuwe uitrusting dus en tegen F.C. Puivelde werd dat allemaal al met sukses inge speeld. Blijkbaar hebben de Hammenaars na hun schitter end kampioenschap in derde voldoende zelfvertrouwen aan gekweekt. Dat werd reeds op gemerkt tijdens het eerste kwartier toen F.C. Coulier re soluut voor het offensief kois en geensizns onder de indruk kwam van de Puiveldense re putatie als één der betere tweede klassers. Door een mis verstand stonden de bezoekers niet helemaal kompleet op het veld van V.W. Hamme en Omer Zaman met Paul Onge- na als de bestuursleden van F.C. Puivelde waren genood zaakt om mee te spelen. Aldus geraakten de gasten toch nog aan een volledige ploeg. Door de kordate aanpak van F.C. Coulier, was er bij F.C. Puivel de misschien ook wel enige aanpassing nodig. Dat verliep goed en door het feit dat F.C. Coulier niet veel gevaarlijks in de akties stak, bleef het in de bezoekende verdediging tame lijk rustig. Geleidelijk aan werd daar ook naar het offen sief geschakeld en omstreeks het kwartuur, liepen de bezoe kers na een hoekschop dicht tegen een doelpunt aan: Paul Van Laere en Peter De Keyzer kregen de bal toen niet achter de fatale lijn van F.C. Coulier. De beste kans uit deze wed strijd, want de beide doel wachters waren voordien nog niet voor ernstige problemen gesteld. Toen werd ook de eer ste wissel bij F.C. Puivelde aangekondigd en Paul Onge- nae werd door Patrick Cerpen- tier afgelost. Het spelbeeld kon dan al als meer evenwich- Liefhebbersvoetbal. FC Coulier speelde tegen FC Puivelde voor de beker van Walivo (dw) PROGRAMMA Kompetitie (telkens te 10 u.): zondag 2° afde ling: VK Fan - Siera II, Van Puyembroeck Were Di - Hemelaer II, Plaquet Wijnveld III - Metallo's, De Rudder Walivobeker, zaterdag 1/4 finale: 14.30 u. Puyvelde - Coulier, Beniers 15 u. El Aiyoune - N. Marokko, Van Steelant R. Beker H.V.W.R.L.V. 1/2 finale: Bondgalm I - De Cock, Boone Wedstrijden op 10 mei 1986: Beker H.V.W.R.L.V.W. 1/2 finale: El Aiyoune - Coulier, Buggenhout. Wedstrijden op 11 mei 1986 Kompetitie (telkens te 10 u.): zondag, 2s afde ling?" Siera II - Wijnveld III, Van de Voorde F. Oostberg - Metallo's, Smet. Walivobeker, zondag 1/2 finale: Sparta II - Bonaparte, Van Mieghem. UITSLAGEN Walivobeker: Troch Textiel - Sparta II De Cock - Drie Linden II Wedstrijden op 3 mei 1986: Kompetitie - Zaterdag, 3° afdeling B: Steels - Nantes Beker H.V.W.R.L.V.W. Bondgalm I - Milano Coulier - Puyvelde Wedstrijden op 4 mei 1986; Kompetitie - zondag 2° afdeling: Post - Den Bolhoed VK Fan - Habotim II Metallo's - Hemelaer II Dames: J.M. Pfaff - Raapse Girls Walivobeker: Volksunie - Bonaparte Sparta - De Cock 2-2 (5-4) FF 5-0 0-0 (4-3) 1-2 1-1 (8-7) Liefhebbersvoetbal. De mannen van Briel wonnen de Beker van Hamme met de strafschoppen (vh) Liefhebbersvoetbal. De organisatoren van de Beker van Hamme, samen met het fluitend en zwaaiend trio. vh) Het meitornooi van FC Her ten Aas heeft een gunstige re putatie verworven, vooral te Nieuwkerken waar op de ste delijke sportterreinen wordt gespeeld. Zestien ploegen zor gen al meerdere jaren voor een interessant programma. De publieke belangstelling bereikt er altijd goede cijfers en het vierde meitornooi was geen uitzondering. Op de sfeervolle trofeeënuitreiking werden en kele voorname gasten geci teerd: de volksvertegenwoor digers Freddy Willockx en Lie ven Lenaerts, de Sint-Niklase sportschepen André Baetens, gemeenteraadslid Patrick Gor- rebeeck en Gilbert Thijs, Wa livo's algemene voorzitter. Tij dens de apotheose werden meerdere mensen met een sympathiek bloemetje be dacht, ook de verdienstelijke dames Francine Dewash, Ger- da Maes, Annie Van Rattin gen, Ann Van der Schueren, Rita Blanbergh en Conny Ver- bruggen. Ook de scheidsrech ters werden gehuldigd: Nor- bert De Bock, Eddy Bals, en Patrick De Permentier. Voor het méér dan 20-jarige FC Herten Aas met voorzitter Achiel Rossou, ondervoorzit ter Fons Baert en sekretaris Gerry De Ruysscher, was het vierde meitornooi een meeval ler. En werd een aantal span nende wedstrijden gespeeld. De ploegen werden in twee reeksen van drie ingedeeld. De organisatoren FC Herten Aas hadden in de eerste reeks blijkbaar niet veel moeite met Klub 65 uit Nieuwkerken, want deze ploeg werd inge blikt. Spannender verliep de wedstrijd tussen FC Herten Aas en FC De Strijders uit Sint-Niklaas en bij het einde van de reglementaire minuten was de stand nog steeds score loos. In de wedstrijd tussen FC De Strijders en Klub 65 doel den de hoofdstedelingen twee maal en de voetballers uit Nieuwkerken produceerden slechts één doelpunt. In de tweede reeks werd hetzelfde scenario herhaald: ook daar een vlotte zege van FC Cen trumvrienden uit Belsele tegen het Sint-Niklase V.V. Een dracht. Nadien verloor FC Centrumvrienden met het one ven doelpunt van SK Slach thuis uit Sint-Niklaas en deze laatsten behaalden éénzelfde negatief resultaat tegen W Eendracht. Voor de vijfde en zesde plaats in dit tornooi werd er dan gestreden tussen Klub 65 en SK Slachthuis. Een bij zonder spannende strijd even wel en uiteindelijk hielden de mannen uit Nieuwkerken de bovenhand. Boeiend was eveneens de match om de der de en tweede plaats. Doelpun ten werden daarin niet ge scoord en tenslotte werd de uitslag door de strafschoppen beslist. W Eendracht faalde éénmaal en dat was voor FC De Strijders voldoende om de uiteindelijke zege te behalen. De finale tussen FC Centrum vrienden en het organiserende FC Herten Aas verliep hele maal anders. Tijdens de eerste helft was FC Herten Aas tech nisch de betere ploeg maar veel resultaat had dit niet. Na een tiental minuten evenwel een spijtig incident: in een duel bij een hoekschop werd Gerry De Ruysscher, de nummer één van FC Herten Aas, uitgeteld door Danny Heroufosse van FC Centrumvrienden. Een vervanging bleek noodzakelijk en Geert Van Steelant werd de nieuwe doelman bij de organi satoren. Langs Pieter Van der Schueren met een persoonlijk nummertje scoorden deze even voor de rust (1-0, 44ste minuut). Bij een strafschop verdubbelde Joans Gueiribi de score voor FC Herten Aas (2- 0, 60ste minuut). Van dan af nam Centrumvrienden méér risiko en met sukses. Na een vrijschop lukte Luk D'Hooghe met een kopstoot het eerste tegendoelpunt (2-165ste min.). De voetballers uit Bel sele waren meteen gelanceerd en in de vlucht bestelde Danny Heroufosse do gelijkmaker (2- 2, 70ste min.). De organisatoren verston den het echter zo niet en met wisselende kansen werd er ver der gestreden. Het was alles zins spannend en een vijftal minuten voor tijd, scoorde Mark Robbrecht de winning goal voor FC Herten Aas (3-2, 85ste min.). Daar bleef het bij en uiteindelijk werd het vierde meitornooi van FC Herten Aas dat in zijn geheel als een mee valler kon worden beschouwd op de eigen klubrekening ge schreven. Klub 65-Herten Aas 1-4 Herten Aas-Strijders 0-0 De Strijders-Klub 65 2-1 Reeks 2 Centrumvrienden-Eendraeht 4-0 Slachthuis-Centrumvnenden 1-0 Eendraeht-Slachthuis 1-0 Voor de vijfde en zesde plaats: Klub 65-Slachthuis 1-0 Voor de derde en vierde plaats De Strijders-Eendracht 0-0 Strafschoppen: 5-4 Finale Herten Aas-Centrumvrienden 3-2 Fairplay Beker: Eendracht Roger Van Laere FINALE BEKER VAN ZELE VOETBAL ONDER ONS - THOR-VELDEKEN 1-10 Na een overtuigende tweede periode heeft Thor-Veldeken de Zeelse voetbalbeker her overd nadat het in 1980 voor de eerste maal aan de winnen de hand bleef. Medefinalist Onder Ons, bood een uitste kende repliek, tijdens de eer ste helft, maar miste de nodige kracht om terug te slaan na een own-goal van een verdienste lijke Robert Vergeylen. De fi nale startte nochtans belofte vol voor Onder Ons met een knap kopbaldoelpunt van Ju- lien Van Eetvelde. Een voor zichtig gestart Thor-Veldeken was meteen op achtervolgen aangewezen. Zes minuten la ter was alles te herdoen. Een fraaie Thor-aanval met Mark Van der Haegen als afwerker sloeg de prille illusies van On der Ons stuk. Toch streden de beide tegenstanders met wisse lende kansen. Langs Thor-zij- de liepen Van Buynder, Van Kerckhove en de technisch vaardige Van der Haegen dicht bij een tweede treffer. Die spatte aan de overzijde tegen de staander via een kopbal van boeman Carlos Van Hecke. Rond het halfuur dwong hij doelman Colman nog tot een gevatte interceptie op vrij schop. Na een billijke rustsco- re 1-1, kantelde de wedstrijd door een own-doelpunt van Onder ons. Thor gesterkt door dit onverwachte geschenk, trok via het trio Van Wielc - Van Buynder en Van der Hae gen, alle aanvallende registers open, zodat de Onder Ons defensie geregeld in verlegen heid kwam. Dit eenrichtings- voetbal leidde tot beslissende doelpunten van Julien Van Kerckhove, Hans Van Wiele (2) en Patrick Van Buynder. Aan een 1-6 score trad Onder Ons-doelman Gino Maes op een negatieve manier in de kijker. Hij weigerde zijn kan sen te verdedigen op straf schoppen van Coppieters en trapte vier minuten voor tijd met opzet de bal in eigen net ten. Maes kreeg terecht rood van een korrekt leidende Der weduwen. Het vriendschappe lijk tikje dat de doelman op weg naar de kleedkamers voor de ref overhad krijgt beslist nog een vervolg, wanneer de sportraad als organisator deze bekerkompetitie zal evalue ren. Onder Ons tot tien man herleid, kon niet verhinderen dat Van der Haegen twee mi nuten voor tijd deze aantrek kelijke en sportief betwiste fi nalewedstrijd met een tiende doelpunt afrondde. De zege ging bij deze zesde editie ver diend naar de uitermate tevre den overwinnaars uit Velde ken. Tijdens de officiële prijs uitreiking dankte schepen van sport Alfons Rupus al de deel nemers en afgevaardigden voor de sportieve afloop van het tornooi. Een biezondere attentie ging naar tornooilei- der en scheidsrechter Luk Van Laere bijgestaan door Prosper Derweduwen. Norbert Wyc- khuys, Walter Van de Velde, Robert Heirwegh en Bernard De Kinder. Bij de neventro feeën kreeg Real Hansevelde de fairplay-trofee uitgereikt. (R|z). DOELPUNTEN: 5' Julien Van Eetvelde (1-0); 11' Mark Van der Haegen (1- 1); 54' Robert Vergeylen (own-goal) (1-2); 61' Julien Van Kerckhove 1-3); 68' Hans Van Wiele (1-4); 69' Patrick Van Buynder (1-5); 71' Hans Van Wiele (1-6); 74' Luk Cop pieters (strafschop) (1-7); 83' Mark Van der Haegen (straf schop) (1-8); 86' Gino Maes (owngoal) (1-9); 88' Mark Van der Haegen (1-10). De ploegen: FC. Onder Ons: Gino Macs, F.rwin Van Acker, Hans Van Acker, Ivan Maes, Dirk De Wilde, Julien Van Eetvelde, Benny Van Britsom, Robert Vergeylen, Carlos Van Hecke, Patrick Van Langen- hove, André Janssens. Thor-Veldeken: Werner Colman, Luc Van Doorsselaer, Luc Coppieters, Julien Van Kerckhove, Paul Roels, Robert Van Holewin- ckel, Mark Van der Haegen, Patrick Van Buynder, Hans Van Wiele, André Van Dries- sche (46' Maurits De Gelder), Gilbert Pletinck (46' Maurits Dhollander). Scheidsrechters: Prosper Der weduwen, Robert Heirwegh en Bernard De Kinder. Rode kaart: 86' Gino Maes. Foto: Georges BOGAERT. tig worden beschouwd met zel den doelgevaar. Nochtans zou F.C. Coulier met Julien Peel- man als de voornaamste smaakmaker in het midden veld, zich als de technisch be tere ploeg aanmelden. Echter niet voldoende om de bezoe kende verdediging voor een voldongen feit te stellen en ook als de nummer één van F.C. Puivelde reeds werd uit geschakeld, knalde Luk De Clippeleir voor F.C. Coulier nog hopeloos naast. Alleen toen de gasten even weifelden bij een vermeende buitenspel stand, werd het bijzonder ge vaarlijk voor het doel van F.C. Puivelde. Voor de lokalen schoot Laurens Vernimmen toen tegen de dwarsligger en Marcel Beirnaert, stuurde de rebound over. De mannen van F.C. Puivelde lieten trouwens geen enkele gelegenheid on verlet om op voorsprong te geraken en André De Wilde knalde een vrijschop tegen de deklat. Spannende momenten die in de wedstrijd de nodige opwinding staken en op een vrijschop van Julien Peelman, knikte Luk De Clippeleir voor F.C. Coulier rakelings naast. Toen werd er bij F. C. Puivel de voor de tweede maal gewij zigd en Dirk Cerpentier werd de vervanger van Omer Za man. De beide ploegen steven den toen al duidelijk naar de rust toe en tijdens die resteren de minuten werd er voor F.C. Coulier nog één meldenswaar dige aktie genoteerd: een bij zonder mooie beweging met Laurens Vernimmen als laatste man en Theo Baecke van F.C. Puivelde greep toen tijdig naar de noodrem. Tijdens de pauze wisselden de bezoekers wéér en Eddy Cerpentier kwam nu in de plaats van André De Wilde. Na de kampwisseling probeerde F.C. Coulier om het een beetje te forceren. Enkele kansen werden toen afgedwon gen maar de schotvaardigheid liet het daarbij nogmaals afwe ten. Omstreeks het uur dan een poging van Luk Bonarens die door Dirk Van Driessche Liefhebbersvoetbal. FC Puivelde speelde voor de beker van Walivo tegen FC Coulier uit Hamme (dw) onvoldoende werd gestopt en voor F.C. Coulier faalde Lau rens Vernimmen bij de af werking. Ook een persoonlijk nummertje van Luk De Clip peleir zou voor de lokalen geen positief resultaat inhou den en nadien trof F.C. Puivel de, waarbij Dirk Cerpentier tegen een gele kaart aankeek, méér de offensieve kaart. Ook al omdat F.C. Coulier in het middenveld blijkbaar de bete re pijlen reeds had verschoten en een bijzonder werkkrachti- ge Roger Paelman van F.C. Puivelde, knalde de eerste werkelijke doelkans voor de bezoekers naast. Nog eenmaal werd F.C. Coulier met Julien Peelman, Guido Van Hese en ook nog de 47-jarige Andre Dadamfort als de meest ver dienstelijken, nog bijzonder gevaarlijk. Het schot van Mar cel Beirnaert werd toen over de dwarsligger geduwd en na dien kon F.C. Puivelde als aanvallende ploeg, ook niet ehelemaal overtuigen. Bij een goede aktie knikte Paul Van Laere een uitstekende kans over en enkele minuten later raakte Eddy Van Cauter voor de bezoekers nog de staander. Toen werd het voor velen al duidelijk dat de uiteindelijke beslissing naar de bijkomende strafschoppen zou geschoven worden en een goed leidende Robert Van Steelant, liet wel dra dit toemaatje aanvangen. Daarbij scoorde F.C, Coulier éénmaal meer dan F.C. Puivel de en meteen waren de Ham menaars voor de volgende be- kerround geplaatst.. Roger Van Laere

De Voorpost | 1986 | | pagina 30