BEKERZEGES VOOR VAN CAUTEREN EN DE STROOPER SPANNING STIJGT TEN TOP De Voorpost - 9.5.1986 - 31 MINIVOETBAL ZEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE HULDIGT KAMPIOENEN ARSENAL EN DE STROOPER plaats in de A-reeks zeker ver antwoord worden. Topschutter: Paul Herwege: 58 9. MVZ Telelec 28 Kan zich lang rond de 7de 8ste plaats handhaven maar moest uiteindelijk bij het einde van de heenronde nog belang rijke puntjes sprokkelen om in de A-reeks post te vatten. Er werden in de terugronde nog 7 punten verzameld. Topschutter: Chris De Waele: 67 10. AVeVe Colman 26 p. Speelde vorig seizoen nog onder de naam Boerenbond en eindigde toen op een 20ste plaats in de B-reeks. Dank zij versterking speelde de ploeg een goed tweede seizoen en dwong een plaats af in de A- reeks. Topschutter: Walter Colman: 37 11. FordNeyt 34 p. Met vijf punten voorsprong eindigt Ford Neyt op de eerste plaats van de B-reeks. Vorig seizoen speelde F. Neyt in de A-reeks. De eerste plaats van de B-reeks werd reeds bij het afsluiten van de eerste ronde behaald en werd niet meer af gestaan aan de voornaamste konkurrenten. In de tweede ronde werd slechts één keer verloren. Topschutter: Patrick Herre- baut: 24 12. Klodde/ Van Heule 29 p. Na twee uitgesproken goede seizoenen kon Klodde dit jaar niet dezelfde resultaten berei ken. In de tweede ronde kon Klodde nog doorstoten tot een tweede plaats in de B-reeks. Topschutter: Vincent De Smedt: 47 13. De Pik/ De Kroon 29 p. Vorig jaar een voorlaatste plaats in de B-reeks. Dit sei zoen versterkte de ploeg zich en de betere resultaten lieten niet lang op zich wachten. Evenwichtig seizoen met 14 overwinningen en 14 neder lagen. Topschutter: Danny De Vlee- schouwer: 64 14. Shamrock 26 p. Eerste jaar dat de ploeg deelneemt aan de Z.M.V.K. Moest tot de 9de speeldag wachten op de eerste zege maar toen was de aanpassings periode toch wel voorbij. De resultaten volgden en Sham- Minivoetbal in Zele. Slagerij De Strooper lukte de dubbelslag: titel en beker (bvw) Minivoetbal in Zele. Piet Ab- beel werd topscorer in de kernkompetitie (bvw) rock nestelde zich in de top van de B-reeks. Topschutter: Frank Van Dorp: 27 15. Express Travel 25 p. Behoorde tot de betere ploegen van de B-reeks. Vorig seizoen speelde de ploeg noch tans na een goed seizoen in de A-reeks. Dit jaar zat een plaats in die A-reeks er blijk baar niet in. Topschutter: Eric Van Doors- sélaere: 49 16. Florist Hofman/De Gent 19 p. Hier belanden wc bij dc middenmoters an de B-reeks. Tweede seizoen voor Florist Hofman. In de eerste ronde haalden zij meer punten dan in dc terugronde. Topschutter: Patrick Van Buynder: 51 17. Fiat Verheyden 10 Vorig seizoen eindigde de ploeg op de laatste plaats. Dit jaar werd het alvast een beter seizoen. Topschutter: Luc Vanhecke: 13 18. Play Time Juvenes 10 p. Derde seizoen voor Play Ti me Juvenes. Vorig seizoen be haalde de ploeg met 29 punten toch een beter resultaat. Voor al in de tweede ronde werden de puntjes gehald. Topschutter: Tom D'Hooghe: 20 19. Transport Hofman 5p. Tweede jaar deelname. Vo rig seizoen behaalde de ploeg 12 punten. Is dit jaar niet van de laatste plaats weggeraakt. Topschutter: Leopold Van El- suwege: 34 Beker van Zele Kerareeks 1. Troosting De Balans-Shamrock 6-2 2. Finale V. Cauteren-A.Poppe 3-2 De finale werd gespeeld tussen de twee geklopten uit de kom petitie Albo/Poppe en Pat. Van Cauteren. Hoe geraakten beide ploegen in de finale? 1. Albo Poppe schakelde uit: De Hoppe, Arsenal, Opt. De Bisschop, en Shamrock. 2. Pat. Van Cauteren schakel de uit: De Pik/De Kroeon, Drankencenter De Pieker, De Balans, De Balans (opgevist). In finale in ware cupstijl be twist, verliep het in het voor deel van Albo/Poppe. Een riante 2-0 voorsprong werd echter in de slotfase van de wedstrijd ongedaan gemaakt. Nevenklassementen Fairplay Met een gemiddelde van 4,41 punten op 5 wordt deze prijs behaald door AVeVe Colman, 2. O N Bontinck, 3. Topspin. Produktiefste ploeg Met 370 doelpunten is Arsenal de onbetwistbare winnaar van deze prijs, d.i. 89 doelpunten meer dan Van Cauteren (281) en Albo/Poppe (252). Het grootste aandeel in dit aantal treffers had Piet Ab- beeel. De hoogste score dit seizoen werd opgetekend door Pat. Van Cauteren. Topschutter Daar waar Piet Abbeel ver schijnt wordt hij samen met de ploeg kampioen en wordt hij de ongenaakbare topschutter. Hij deed dit al met MV Zele in 1979, met Van Cauteren vorig jaar en nu met Arsenal. Het absolute rekord van 192 doelpunten, dat ook op naam van Abbeel staat, werd niet geëvenaard. Dit seizoen vond Piet 187 maal de weg naar het doel, dit is 50,5% van het aan tal door Arsenal gescoorde goals. Reeds van bij de start van de kompetitie stond Piet Abbeel op eenzame hoogten in de topschutterslijst. 2. Chris De Waele, 67 d., MVZ Telelec 3. Danny De Vleeschouwer, 64 d.. De Pik/De Kroon 4. Marc Van de Velde, 63 d., Topspin 5. Luc Poppe, 51 d., Albo/ Poppe en Paul Van Cauteren, 51 d., Pat. Van Cauteren. Veteranenreeks 1, Slagerij De Strooper 41 p. Driemaal is scheepsrecht, zegt het spreekwoord! Slagerij De Strooper haalt voor de der de maal in rij de kampioensti tel in de veteranenreeks. Vorig jaar eindigde de ploeg met 6 punten voorsprong op zijn naaste belagers, dit jaar zijn het er niet minder dan 12 punten. Slagerij De Strooper leed in deze kompetitie slechts één ne derlaag, namelijk tegen Supra De Bus. Het derde verliespunt werd tegen Den Draver gele den. Voor het overige was geen enkele ploeg bekwaam om Slag. De Strooper nog pun ten te ontfutselen wat hun heerschappij in deze 4de Z.M.V.K. voor veteranen nog sterker in de verf zet. Door dit meesterschap was SI. De Strooper reeds enkele weken voor het kompetitieein de zeker van een derde titel. De beste doelschutters van de ploeg zijn Mare Goossens en André Bosman. We wensen de ganse ploeg van S. De Stroo per van harte proficiat met het behalen van deze derde titel. 2. RVS Pimpernel 29 p. Wat kan een ploeg die voor de eerste maal deelneemt aan een kompetitie nog meer wen sen dan een tweede plaats te behalen. Een eerste plaats zal je zeggen! Maar, ik meen dat de ver antwoordelijken en spelers van RVS Pimpernel uiterst tevre den zullen zijn over hun eerste deelname aan de Z.M.V.K. Daarenboven werd de finale van Beker van Zele nipt ge mist. Met Den Draver en Su pra De Bus werd in de klasse ring regelmatig gewisseld, Minivoetbal in Zele. Guy Goossens werd topscorer bij de veteranen (bvw) doch uiteindelijk werd een ver diende titel van vice-kampioen behaald. Topschutter: André De Wae le: 48 3. Den Draver 28 p. Den Draver speelde het ook dit jaar klaar om in de top drie te eindigen. Met ongeveer de zelfde kern als vorig seizoen wist Den Draver een rol mee te spelen in het titeldebat. Dit geslaagde seizoen wordt dus afgesloten met de eerste ere plaats van de 4de veteranen- kompetitie. Topschutter: Kamiel De- meyer: 31 4. Supra De Bus 27 p. Supra De Bus is één van de revelaties van het voorbije sei zoen. De ploeg was overigens de enige die de kampioen in het verlies kon spelen. Topschutter: Oswald Lam- brecht: 44 5. SV Telelec 26 p. Telelec herhaalde zijn pres tatie van vorig jaar en speelde ook in deze kompetitie sterk en evenwichtig. Topschutter: Julien Poppe: 49 Mitsubishi Gemeentepersoneel 26 Haalde nog een iets beter resultaat dan vorig seizoen. De ploeg speelde een aardig woordje mee in de strijd om de ereplaatsen maar werd uitein delijk door rechtstreekse kon kurrenten iets achteropgesla- gen. Topschutter: Antoine VDB: 25 7. O&N/Esso Bosman 23 p. We zijn het niet gewoon om Oud en Nieuw/Esso Bosman zo laag te vinden in de klasse ring, zeker na het behalen van een titel en het behalen van eervolle tweede plaatsen. Topschutter: Luc Van Acker: 25 Callaert handhaafde zich op het niveau van een jaar gele den en hoort hierdoor bij de middenmoters van de klasse ring. Callaert nam voor de tweede maal deel aan de Z.M.V.K. Topschutter: Rony Feusels: 30 9. Café Snack De Fontein 19 p. Ook CS De Fontein kon de goede prestaties van vorig sei zoen niet overdoen. In belang rijke wedstrijden gingen teveel punten verloren om een rol mee te spelen in de subtop. Topschutter: Marcel Landuyt: 32 10. De Stube 13 p. De Stube eindigt dit jaar op dezelfde plaats van vorig jaar maar met een minder aantal punten. Door een tweetal for faits werd de ploeg naar de lagere regionen teruggeslagen, alhoewel goede wedstrijden werden gespeeld. Topschutter: Freddy Heirman: 48 11. Patrick Shop 6p. Toch wel een ontgoochelend seizoen voor een ploeg die vo rig jaar nog op een zevende plaats eindigde met 18 punten meer dan dit jaar. Topschutter: Luc Van Caute ren: 28 8. Callaert 12. Bouwbedrijf De Raedt 4 p. Net als vorig seizoen eindigt Bouwbedrijf De Raedt als ro de lantaarn in de kompetitie. Niettemin werd het behaalde puntenaantal verdubbeld. De ploeg behaalde twee eervolle overwinningen. Topschutter: Franky Van We- semael: 32 Beker van Zele Troosting Pimpernel-Draver 4-12 Finale De Strooper-De Bus 4-1 Supra De Bus schakelde uit: Patrick Shop, Bouwbedrijf De Raedt en RVS Pimpernel. Slagerij De Strooper schakelde uit: CS De Fontein en Supra De Bus. Vorig seizoen was Slagerij De Strooper eveneens winnaar van het bekertoraooi. Nevenklassementen 1. De fairplay trofee wordt ook dit jaar geschonken door de Zeelse fairplay club. In de veteranenreeks gaat deze fair play prijs naar Slagerij De Strooper met 4,45 punten ge middeld. 2. Patrick Shop, 3. Den Draver. De prijs voor de produktiefste ploeg werd gewonnen door Slagerij De Strooper (213 d.) voor 2. Pimpernel (135) en 3. Telelec (127). Naar jaarlijkse gewoonte zijn spelers van Slagerij De Stroo per terug te vinden in de top van de schutterslijst. Mare Goossens (vorig jaar met 60 doelpunten op de 3de plaats), scoorde met de regelmaat van een klok en zorgde ervoor dat de spanning vlug uit dit neven klassement verdwenen was. Mare Goossens scoorde 71 doelpunten, dit is 13 treffers meer dan zijn klubgenoot An dré Bosmans met 58, en op de derde plaats eindigde Julien Poppe met 49 doelpunten. (aj.z.) BERLAARSE MINIVOETBALKOMPETITIE Het blijft een nek-aan-nek ra ce voor de titel tusen Melior De Bruyne en Bommenwerper Laget. Wie best voorstaat lijkt ons wel Bommenwerper want lastige klantjes voor de top- match hebben ze vast niet van Joko en Pa Gijs. Voor Me lior De Bruyne is het niet het zelfde. Vandaag vrijdag 9 mei heeft het Joker Pavo Sport aan de hand en volgende week is het tegen BAC Raemdonck te doen. Dit zijn ploegen waarte gen Melior vast alle hens aan dek zal moeten roepen. Op 23 mei om 22 u. speelt Bommen werper Laget tegen Melior De Bruyne de laatste kompetitie wedstrijd. De uitslagen Sportleven - Pa Gijs 6-5 Minibond - Reeirta (ff) 10-0 Bommenwerper - Argenta Joko - De Pluim BAC-Tijl Spectrum - Melior Gredi - Joker Moriaens - Gorio Pompierken - Baert VDM De stand na 31 speeldagen: 1. Bommenwerper Laget 2. Melior De Bruyne 3. Joker Pavo Sport 4. Gredi Bauwens 5. Baert VDM 6. BAC Raemdonck 7. De Pluim Riviera 8. Sporticvcn 9. Minibond 10. Pa Gijs Scarlet 11. Tijl 12. Gorion 13. Pompierken 14. Spectrum 15. Moriaens Baert 16. Joko 17. Argenta Boys 18. Rcgina Sprayt 31 55 30 54 31 47 31 45 31 41 31 40 31 39 3è 39 30 34 31 28 31 27 31 23 31 21 31 19 31 19 31 16 31 11 31 2 De Z.M.V.K. sloot haar veertiende seizoen af met de finales om de Beker van Zele kern en veteranenreeks gevolgd door de officiële prijsuitreiking. In de kernreeks werd Arsenal enkele weken terug kampioen en veroverde Van Cauteren de beker door Albo Poppe te verslaan met 3-2. Piet Abbeel (MV Arsenal) kroonde zich tot topschutter met 187 doelpunten. Arsenal was ook de meest produktieve ploeg terwijl de fairplay-trofee naar Colman ging. In de veteranenreeks lukte kampioen De Strooper de dubbelslag via een 4-1 bekerzege tegen De Bus. Mare Goossens (MV De Strooper) werd met 71' doelpunten topschutter. De Strooper trok ook alle neventrofeeën naar zich toe als de meest produktieve en fairste ploeg. In z(jn toespraak belichtte algemeen sekretaris Paul Quintijn enkele opmerkelijke zaken uit de voorbije kompetitie. "Vooreerst zou ik willen wij zen op de omvang van de orga nisatie. De veteranenkompeti- tie startte entoesiast in 1982 en telt, zoals vorig seizoen, 12 ploegen, een aantal dat in de toekomst denkelijk op hetzelf de peil zal blijven. In de kernkompetitie zagen we het aantal ploegen voor dit seizoen lichtjes dalen tot 21 ploegen. Dit aantal verplichtte er ons echter toe om terug de kompetitie op te splitsen in een A- en een B-reeks. Onze bekommernis blijft echter dit voortreffelijke aan tal van 30 35 klubs te behou den. Met zijn om en bij de 350 aangesloten leden blijft de Minivoetbal in Zele. Arsenal pakte de titel in de kernkom petitie (bvw) ZMVK een belangrijke sport organisatie in Zele, Vorig jaar kon ik hier de uitbreiding van ons kernbe- stuur aankondigen. Geduren de 13 kompetities draaide de ZMVK rond een drietal perso nen. Omwille van de daar straks aangehaalde omvang van de organisatie en het daar- bijhorende werk moesten nieuwe krachten aangetrokken worden. De mensen die ons kernbestuur kwamen aanvul len stonden allen reeds jaren in het Zeelse minivoetbal wat voor hen en voor ons een enorm pluspunt betekende. Ik wil dan ook graag van deze gelegenheid gebruik maken om hen te feliciteren voor hun inzet en toewijding voor de ZMVK gedurende het voor bije minivoetbalseizoen. Een derde punt waar ik van avond even de klemtoon wil op leggen is de uitbreiding en de degelijkheid van ons scheids- rechterskorps. Gedurende ja ren konden wij slechts een be- Minivoetbal in Zele. AW Colman behaalde de fair-playprijs in de kernreeks roep doen op een beperkte kring scheidsrechters en nu zien we dat 12 scheidsrechters wekelijks klaar staan om de wedstrijden te leiden. Ook zij maken het mogelijk dat onze organisatie telkenjare als ge slaagd mag worden be schouwd. Als vierde feit kan ik, dit seizoen meer dan ooit, de ge lijkwaardigheid van de mini- voetbalklubs aanstippen. Al hoewel we ook dit seizoen in de beide reeksen reuzescores noteerden, hebben we vastge steld dat de uitgesproken favo rieten of vanzelfsprekende winnaars het in vele gevallen bijzonder lastig werd gemaakt door de minder gekwoteerde ploegen. Dit verhoogde dit jaar ongetwijfeld de span kracht in onze kompetitie en kwam de kwaliteit van het mi nivoetbal ten goede. Gewoontegetrouw en niet in het minst belangrijk, haal ik de spontaniteit als vijfde punt aan. Alhoewel op simmigc mo menten bepaalde wedstrijden nogal hard werden betwist, mogen we stellen dat het aan tal schorsingen in de beide reeksen binnen de perken bleef. In de kernreeks vielen 213 gele en 5 rode kaarten, in de veteranenreeks waren het enkel gele en geen enkele rode kaart. Hier zeker en vast een pluim voor het uiterst sportie ve gedrag van de veteranen. In het kader van de sportivi teit willen wij hier toch het spijtige voorval aanhalen met de kernploeg Pat. De Koning. Het onsportieve gedrag en de ontoelaatbare houding van sommige mensen heeft er ons toe genoodzaakt om samen met de N.O.M.B. maatregelen te treffen die nog nooit voor heen dienden te worden geno men. Een klub uitsluiten uit de kompetitie ligt zeker niet in onze gewoonten en we deden dit ook met spijt in het hart, maar als organisatoren zeggen we hier nogmaals dat we op onze zelfde manier zullen blij ven verderwerken met de N.O.M.B. en met alle deelne mende klubs aan de Z.M.V.K., dit ten bate van het Zeelse minivoetbal. En als laatste puntje wil ik tenslotte u allen hüer aanwezig, bestuursleden, verantwoorde lijken, spelers, scheidsrech ters, sponsors, verantwoorde lijken van de sporthal VHVD, persmensen, supporters en sympathisanten van harte dan ken voor uw blijvende inzet en vertrouwen in onze organi satie. Mag ik ook hier weer de wens uitdrukken dat onze sa menwerking op deze basis mag verder gaan en dat wij U allen mogen terugzien voor ons 15de jaar Z.M.V.K. dat over een goeie drie maanden van start zal gaan. Kernreeks 1. Arsenal 55 p. Om de nieuwe kampioenen van onze 14de editie te kennen maken we een sprong van 5 punten. Vorige jaren zagen we grote puntenverschillen tussen de kampioen en de 2de plaats maar dit jaar was de spanning tot enkele speeldagen vóór het kompetitieeinde te snijden. Arsenal gelukte er in de voorbije minivoetbalkompeti ties nooit in om de kampioens- Minivoetbal in Zele. Ford Neyt werd kampioen in de B- reeks (bvw) titel te behalen. De enige suk- sessen die Arsenal totnogtoe boekten waren de Bekers in 1976 en '79. Arsenal kwam dit seizoen toch wel als favoriet aan de start van de kompetitie. Door het aantrekken van enkele spelbepalende figuren werd een heel evenwichtige en goe de kompetitie gespeeld. In de heenronde verloor Arsenal 5 punten. Eén nederlaag, trou wens de enige van het ganse seizoen, werd geleden (tegen Pat. De Koning) op 21 decem ber 1985. In de tweede ronde werd geen enkel punt verloren gegeven en mede door de ste ken die Pat. Van auteren en Allo/Poppe lieten vallen mocht Arsenal terecht aanspraak ma ken op een eerste titel. Arse nal scoorde ook het meest aan tal doelpunten in de kompeti tie, nl. 370. Pat. Van Cauteren 50 p. Pat. Van Cauteren kwam ook dit seizoen weer met een zeer sterke ploeg voor de dag zodat men van meetaf aan weer rekening diende te hou den met de ploeg. De punten die de ploeg bij de start van de kompetitie ver loor wegen nu zwaar door in de eindafrekening. Pas vanaf de 9de speeldag begon Pat. Van Cauteren op te klimmen van de 12de plaats en bij het keren van de ronde bevond de ploeg zich reeds op een derde plaats op twee punten van de leiders. Topschutter: Paul Van Caute ren: 59 3. Albo/Poppe 49 We maken een sprong van 10 punten om tot de top drie van de klassering te komen. Allo Poppe verloor in de heenronde slechts 4 punten waaronder we 1 nederlaag no teerden. Op de 25ste speeldag veroverde Albo/Poppe de lei ding maar enkele speeldagen later werden 7 kostbare punten verloren (3 nederlagen en 1 gelijkspel). Op de laatste speeldag werd door het verlies tegen Arsenal ook de tweede plaats ver speeld. Albo/Poppe haalde in de kompetitie een reeks van 19 wedstrijden zonder nederlaag, meteen de langste reeks. Net zoals vorig jaar werd in een beslissend stadium van de kompetitie verloren en moes ten de titelambities opgedoekt worden. Topschutter: Luc Poppe: 59 doelpunten (tevens doelman!) 4. ON Bontinck 39 p. Op de vierde plaats vinden we ON Bontinck, een ploeg die ook reeks van bij de start van de ZMVK in 1972 van de partij was. Bij het afsluiten van de heenronde telde ON Bon tinck slechts 4 punten achter stand op de leider. De tweede ronde werd echter minder goed ingezet en zo gingen kost bare punten verloren en wer den slechts zeven punten behaald. Topschutter: Hans Van Wiele: 58. 5. Opt. De Bisschop 39 Dé ploeg die de grootste sprong en vooruitgang heeft gemaakt is ongetwijfeld Opt. De Bisschop. Vorig seizoen moeten we tot een 18de plaats in de klassering teruggaan om de ploeg te vinden. Door het aantrekken van enkele ervaren pionnen speelde Opt. De Bis schop een knap seizoen. Won in de tweede ronde eveneens 5 wedstrijden maar een vierde plaats werd op het nippertje gemist. Topschutter: Dirk Van Uyt- fangh: 47 6. Drankencenter De Pieker 35 p. Moest op de negende speel dag een tweede nederlaag in- kasseren en hiermee werd defi nitief kontakt met de top ver- loren. Minivoetbal in Zele. De mannen van Patisserie Van Cauteren wonnen de beker (bvw) Drankencenter De Pieker kwam dit seizoen heel even wichtig voor de dag en speelde meerdere goede wedstrijden. Een vierde plaats zoals vorig seizoen zat er echter niet in omdat tegen rechtstreekse tegenstanders punten werden verloren. Topschutter: Danny Kint: -53 7. MV Topspin 34 Eindigt op ongeveer eenzelf de plaats als vorig jaar, hun eerste seizoen van deelname (6de plaats). De kern van de ploeg bleef behouden wat ze ker weer een goed seizoen voorspelde. Vorig seizoen was de ploeg ook bekerwinnaar. Topschutter: Marc Van de Velde: 63 Minivoetbal in Zele. De ploeg van Arsenal is fier op de titel (bvw) 8. MV De Balans 32 p. Vorig jaar was De Balans de kampioen in de B-reeks. Maar dit seizoen kon dankzij enkele opmerkelijke resultaten een

De Voorpost | 1986 | | pagina 31