1 mei bi] LSW: nieuwe realiteiten aanvaarden 50 jaar C.C.O.D. in Aalst «Jeugd Muziek» of «Eva Maria»? Denayers bedenkingen bij een redderseksamen Aalsterse Liberale Jongerenraad scoort opnieuw Zesde Stratenloop te Meldert BGJG Aalst in de meimaand Parochiale meifeesten In Aalst Hoogstaande voordrachtwedstrijd Arbeid en Kunst Rulterzoektocht van AKV Oelren en Poelten 4 - 9.5.1986 - De Voorpost Het reeds 41e en 1 mei-avondfeest georganiseerd door de wnrrien T ihpralp Crwioio ivoi-i,™ *„w 6 woraen. hangen maar poneert dat voor- De regering moet op de ïnge- L-i li j lokte een bomvolle zaal Toch blijft het pijnlijk kontrast rang moet worden gegeven aan slagen weg verder gaan. belangstellenden en simpatisanten naar de Sint-Annazaal van werklozen t.o.v. wer- de jeugd in het kader van een Van ontmanteling van het ze- waar volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem een kenden. Wat dan tot vertwijfe- technologisch geavanceerde kerheidssisteem voor minder- opgemerkte toespraak hield en Eddy Wally duidelijk kan leiden bij de jonge maatschappij. begoeden kan echter géén succes genoot met zjjn typisch optreden dat duidelijk velen ^erklozen> de jonge afgestu- Met deze realiteiten worden de sprake zijn. De materie is zelfs beroert en in de ban houdt. deerde, de ervaren arbeider of vakorganisaties, ook de LSW, niet bespreekbaar. Maar, ie- bediende op gevorderde leef- dagelijks gekonfronteerd. Ve- dereen zal rekening moeten Spreker stelde deze viering in zullen SP en PS wijzen op de 0jd' die bulten bun wil om len stellen zich vragen over de houden met nieuwe realitei- het teken van een sociaal-libe- werkloosheid en het verlies naar het anoiliern leëer van de toekomst van hun kinderen, ten. Zowel vakbondsverant- raal streven in het gewest Aalst van koopkracht. Maar spreker werkIo°sheid worden verwe- over de op komst zijnde bespa- woordelijken als het patronaat van zowel arbeiders, bedien- vraagt zich af wat de sodalis- zen" Werkloosheid, een feno- ringsmaatregelen. Spreker zullen zich moeten beperken den, kaderleden als zelfstandi- ten als alternatief te bieden ™e®n dat ook morgen als een stelde dat de regering alleszins tot hun eigenlijke rol: overleg gen. Een manifestatie die uit- hebben. Er is immers geen dre,gende onweerswolk de op- reeds verrassende resultaten binnen de grenzen van het so- groeide tot een teken van libe- alternatief voor het beleid van 8eto8enbe>d zal ovescha- heeft geboekt en dat de balans daal-ekonomisch beleid van rale solidariteit tussen de nog de huidige regering. Die dan ^wen' positief is. Het konkurrentie- de regering. Vakbond en pa- aktieven en deze die moeten duidelijk in de goede richting e waarvan men in de vermogen werd hersteld zodat tronaat zijn wel drukkings- putten uit de sociale voorzie- zit ook al is het eindpunt nog zesti8er Jaren moest van vrij bedrijven terecht kunnen op groepen die het beleid trachten ningen. niet bereikt en kan er nog veel 8emaakt worden en die als een de buitenlandse markt, de te- te beïnvloeden. De uiteindelijke Padares, strijdliederen en ge- verbeterd worden. Richting plaag werd ervaren, wordt nu korten op de handelsbalans beslissing blijft echter bij de spierde toespraken benadruk- die volgens spreker moet aan- een voofrecht. Volledige te- werden drastisch ingedijkt, de regering zelf. Deze realiteit ken elders de niet meer aan de gehouden worden wil de toe- werkstelling van allen wordt Belgische munt is stabiel, de realiteit beantwoordende klas- komst van het land iram heb- b°na een "topie. Werk maken inflatie wordt bestreden en senstrijd. Gewoontegetrouw ben om veilig gesteld te v^n realistisch werklozenbe- heel wat werd gedaan om so- leid wordt dan ook een must. ciale noden van kansarmen te Men laat echter de kop niet lenigen. achter holle frasen verbergen zal echter niemand werk be zorgen. ^uksesLntwÊn'ia)" nokvolle Si"'-Annazaal mocht Eddy Wally zijn nieuwste Nu «Swim-Party» De vierde aktiviteit van de LJR is andermaal een sukses geworden. Na de schaatsavond in januari (35 deelnemers), de bowlinga vond in februari (45 deelne mers) en de aktie rond het wetsontwerp met betrekking tot het transplanteren en weg nemen van organen uit vloeisel van het werkbezoek aan het nierdyalisecentrum van het O.-L.-Vrouwzieken- huis te Aalst werd ditmaal geopteerd voor een gastrono mische aktiviteit. Niet alleen lag het in de bedoe ling werkingsgelden in het laat je te brengen; voor de LJR als piepjonge vereniging was het een uitdaging en een test voor al dan voor wat het respons vanuit de overige liberale gele dingen betreft. Het steakfestijn van de Libera le Jongerenraad, op zondag 20 april 1986 in zaal Breughel te Moorsel, is dan ook een onver hoopt succes geworden. Meer dan 300 tevreden eters deden zich tegoed aan de rui me keuze aan gerechten. Gelet op deze meevaller is het voor de Liberale Jongerenraad duidelijk dat op dezelfde weg dient voorgegaan. Op 5 mei 1986 organiseerde de LJR een «Swim-Party». Verder staan er nog voor de vakantie politieke akties op het programma omtrent het SZ-stelsel voor zelfstandigen en het politieke bewustzijn van de Aalsterse bevolking. LH Aalst. In Gijzegem Bjj de viering «50 jaar C.C.O.D.» ofte «Christelijke Centrale der Openbare Diensten - Lokale besturen» stelde voorzitter Hilaire Lievens dat «syndicalisme» komt van «syndike» ofte samenspraak en dat CCOD deze samen spraak realiseerde intern, intersectorieel, interprofessio neel en op beleidsniveau. T.o.v. de politiek staat het CCOD «onafhankelijk van maar niet los van de politiek». Toch bestaan er spannings velden tussen CCOD en politiek. i de PW-jongeren een Blue Night Party (a) Reeds voorde zesde maal orga- De grotere omloop die langs reeds voor een waarde van mseert de Wijksportraad Mei- Het Meldertse Dorpsplein meer dan 10.000 franken, dert een stratenloop «rond loopt, vervolgens langs de Mo- Nestor De Baerdemaeker en Jansens en Meldert-vijver». lenkouter, de Meldert vijver, zijn Kravaelruiters zorgen Er zijn 8 reeksen. Iedereen de Molenstraat, Hoogstraat voor een sfeervolle omgeving tussen en komt aan zijn naar het Dorp en de Steven- bijgestaan door vele lokale trekken. De afstanden schom- veldstraat bedraagt 2.500 m. verenigingen en sympathi- melen tussen 700 m., 1400 m., Inschrijvingen vanaf 14u30 in santen. 2800 m., 3000 m. en 10.000 m. het parochiecentrum. Alle Het eerste startschot wordt ge- Zowel meisjes als jongens, da- deelnemers ontvangen een geven om 15 u. voor de eerste mes als heren, lopers en jog- brevet, een mooie prijs en een reeks. De 10.000 m. start om gers zijn verwacht. drank. Medailles voor de eer- 17ul5. Wie een sfeervolle Wie het allemaal wil bekijken ste drie van elke reeks. Een sportieve zaterdagnamiddag kan terecht aan het Meldertse pracht PALM voor de over- wil beleven, hetzij passief of Parochiecentrum Stevens- winnaar van de 10.000 m., een aktief hij begeeft zich naar het veldstraat. De kleine omloop PALM voor de oudste deelne- parochiecentrum van Meldert is langs de Stevensveldstraat, mer uit Meldert en verder... op zaterdag 10 mei tussen Dorpstraat, Mutsereel en te- talloze prijzen en verfrissin- 14u30 en 19 u. rug langs de Stevensveldstraat. gen. Prijzenpot bedraagt nu LH Als vervanger van partygenote Gracienne Van Nieuwenborgh, door omstandigheden elders weerhouden, interpelleerde Patrick De Smedt (SP) over het moeten afstaan van de stadsfeestzaal door «Jeugd en Muziek» ten voordele van de Oostenrijkse Avond met Eva Mana en de Symfonische Kring door Eendracht Groot. «Jeugd en Muziek» vroeg reeds byna een jaar terug, op 24 juni 1985 het gebruik van de feestzaal aan, voor o.m. 28 april 1986. Het schepencollege stond dit in zitting van 12 augustus 1985 toe, en de waarborgsom werd op 5 december 1985 gestort. Alles leek dus in kannen en kruiken. Tot, als een donderslag bij Renliek j klaarlichte hemel, werd mede- Q doorgaan. Maar interpellant gedeeld eind februari dat de "ia»° Vmcl ,a?'- 2°»a' tegenoverge- feestzaal op 28.4.86 door da' df '««zaal in- stelde. Van akkoord met de Jeugd en Muziek niet zou kun- .Jwqd m Mu- voomtter zou geen sprake zijn nen worden gebruikt omdat ze was ter beschikking gesteld van een andere organisatie. Ie casu de Middenstandsraad die ieiero^n er met Eva Maria de Topweek ™e\d* gen» ,zouden worden ,nge. De BGJG afdeling Aalst is de mening, toegedaan dat oma's en opa's ook eens in de bloemetjes mogen gezet worden. Daarom wordt op donderdag 15 mei om 14.30 uur in de Sint-Annazaal, Roklijfstraat, een Grootouders- feest georganizeerd. Jos Coussement zal de deelnemers verwelkomen, waarna eenieder wordt uitgenodigd aan te zitten aan de koffietafel. Een orkestje zorgt voor stemmi ge muziek uit de tijd van toen. Op donderdag 15 mei is er ook een busreis voor de grootouders met bestemming Brugge, Damme en Blan- kenberge. Men vertrekt om 7.30 uur. Opstapplaatsen zijn voorzien aan het station, aan de kerk van Mijlbeek, de H. Hartkerk. Inschrijven kan bij mevrouw De Bruyn-De Schepper, Berkenlaan 14 te Aalst. De prijs bedraagt 250 ff. Zondag 25 mei om 14.00 uur komen de BGJG leden samen aan de Sint-Annakring voor een gezinsfietstocht naar Vlassenbroek bij Dendermonde. De BGJG afdeling van Aalst wil de Belgische kazen promoten en organizeert op donderdag 29 mei vanaf 20.00 uur een kaasavond in de Heilig Hartkring, Dr. De Moorstraat te Aalst. Vorige maand had een kwisavond piaats die door de BGJG werd georganizeerd en waarbij Herman Van Molle zorgde voor de prima leiding. Winnaars van die kwis werden KSA, voor de familie De Witte, de familie Borrez en de familie De Cock. JM Heyman Tijdens het avondfeest belicht te de voorzitter de «vriend schap» steunend op danken, gedenken, huldigen, felicite ren en verwelkomen. Danken in een geest van soli dariteit, rechtvaardigheid en medeverantwoordelijkheid. Gedenken wie zijn voorgegaan als Frans Becqué, Victor De Rouck, Prosper Uvin, Kamiel Van Geert, Gustaaf Van der Eist en Gustaaf Corten. Hulde brengen aan René Vinck, Robert De Poorter, Melanie Troch, Frans Teir- linck, Fons Schockaert, Henri Van de Perre, Frits Van Mol en Jan Brijs. Verwelkomen van nationaal voorzitter Filip Wieers, voor zitter algemene raad Leon Bo- mals, senator Maurice De Ker- pel, burgemeester en schepe nen Raymond Uyttersprot, Chris Borms, Remi Van Vae- renbergh en Paid Stockman; vrijgestelden Marcel Nevrau- mont en adjunkt André Mel- tens, raadsleden Herman Goossens, Willy Bosteels, Ed dy Couckuyt, Floris De Winter en Raoul De Parochiale Werken Sint- tentoonstelling met werken Martin us Aalst en de vzw Don van Liliane De Smet. Deze i-instituut organizeren kunst schilderes is woonachtig ren hebben gemaakt en vroeg zijn. De burgemeester stelde van 11 tot 22,00 uur kan wen in de Zonnestraat en de de borgsom terug, zodat de dat het stadsbestuur er zich men er terecht in een gelegen- Sint-Kamillestraat. avond met Eva Maria kon over zou beraden. heidsrestaurant. Er is ook .een J.M. Heyman nen worden eebruikt omdat ze was toe8ewezen, doch geweest, wat o.m. zou blijken °Pm®uw meifeesten. Op vnj- op de Sint-Martinusparochie. Z toen de stedelijke midden- uit een schrijven waarin hij da8 9 mei is er een grote belot- Zondag om 18.00 uur speelt de van een andere oreanisatie In standsraad de zaal op dezelfde zijn ongenoegen uitte. Patrick me? 315 inzet een aa«tal Harmonie Al Groeiend Bloei- a- J datum vroeg, werd telefonisch De Smedt vroeg dat «waarbor- PnJzen m natura en ook een end een avond-mei serenade. kt opgenomen met de gen» zouden worden inge- ??m geId' D® opbrengst van de feesten zou openen'^Koncertdaartoe vo?rzi"fr van «Jeugd ®n Mu" bouwd opdat dergelijke zaken ?fl"dag 10 mei van 17,00 tot zal besteed worden aan ver niet lang eeieden werd beslist ziek>>- Deze zou weinig bezwa- niet meer zouden mogelijk en zondag 11 mei fraaiïngswerken van de gebou- g g ren hehhp.n opmanW *»n urnon -riin Tla ...u- Van 11.30 tOt 22.00 uur lean M/p.n in H» 7nnnp«tras>t »n rie na heel wat diskussies. Maar omdat verschillende le den ervan in '«blokperiode» gaan komen kon «Jeugd en Muziek» de datum niet ver schuiven. Een manifestatie bij na een jaar op voorhand aan gevraagd met naast artistieke ook didaktische waarde, moest blijkbaar wijken voor een inval van het ogenblik. Interpellant noemt dit als getuigend van weinig respekt voor de wer king van «Jeugd en Muziek» en stelt dat dergelijke handels wijze onverantwoord en ont oelaatbaar is. Elke vereniging kan zich nu gaan afvragen of de bekomen toelating zal geëerbiedigd worden, vooral omdat het hier niet om een of andere vergissing gaat doch pm een welbewuste keuze. Vereremerkt Gouden ereteken voor Remi Van Vaerenbergh, Paul Wailly en Remi Van den Abeele. Zilveren ereteken voor Ray mond Uyttersprot, Mare Gilla de, Leona Vonck, Cyriel Bruy- landt, Denise D'Hauwcrs, Georges Camphijn, Gustaaf Ringoir en Alfons De Sade- leer. Bronzen ereteken voor Suzan ne Moortgat, Hilaire Lievens, Jozef Nijs, Leopold Stalpaert, Jean-Pierre Quintelier, Her man Van Sinay, Maria Meert, Secar D'Hert, Godelieve Soe- terbroeck, Frans De Wit en Guido De Rauw. 1985 b(j het CCOD Op de viering bracht Roland De Cock een overzicht van de werking van CCOD in het voorbije 1985. De grote bekommernis omvat te de aanwervings- en bevor- deringsproblematiek Op «Rerum Novarum» be sprak een kerngroep militan ten de toestand. Een onder houd met burgemeester Ray mond Uyttersprot bracht meer klaarheid in deze aangelegen heid. Gemengde reakties rechtvaardigden een Algeme ne Ledenvergadering. Voorzit ter Hilaire Lievens belichtte de ware toedracht. Op hun beurt brachten de aanwezigen hun grieven naar voor in een harde maar gemeende taal. Het plotseling overlijden van schepen Bogaert schiep een tij delijk vacuum. Hij was geen gemakkelijk onderhandelaar voor de vakbond maar inzake doorzicht en vakkennis zeker te waarderen. C.C.O.D. maakte zijn op wachting bij de nieuwkomer Paul Stockman, schepen van personeel. Onmiddellijk volg de de vaste belofte, de aanwer vingen en bevorderingen zul len in versneld tempo ge beuren. Perikelen in de kinderkrib werden doorgelicht in het pas opgerichte groepskomitee. Ondanks intimidatiepogingen t.o.z. van bepaalde personeels leden slaagden zij erin hun eisen door te drukken. Oktober '85, een onderhoud met dhr. Goossens, voorzitter van het O.C.M.W. Drie pun ten kwamen ter sprake: de ver goedingen uitbetalen analoog aan de stad. Vervangen van het indisponibel-onderhouds- personeel, de ongezonde be huizing van de Sociale Dienst; konklusie: een degelijke sa menwerking is meer dan gewenst. 1 November 1985, na meer dan 20 jaar, eindelijk «Het Syndi- kaal Statuut» een feit. C.C.O.D. als representatieve vakbond zetelt in alle Onder- handelings- en Overlegkomi- tees. Donderdag 19 december '85 volgt het voorzitterschap van burgemeester Raymond Uyt tersprot de oprichting van het Bijzonder Onderhandelings- komitee zo ook het Hoger, het Tussen en de basisoverlegko- mitees. Dagorde: goedkeuring van het «Huishoudelijk Reglement»; het invoeren van de Loop baanonderbreking in zijn voor deligste vorm (agendapunt van C.C.O.D.), de nieuwe dienst regeling bij de politie. Bij dit laatste punt kwam het alterna tief van C.C.O.D. ter sprake maar het advies van A.C.O.D. werd aanvaard. De proefperio de van 1 jaar wordt op de voet gevolgd. Januari '86: het Bijzonder On- derhandelingskomitee be spreekt de diplomavergoedin gen. De bestaande toestand blijft behouden. Voor de toe komst zal het Statuut van Gent toegepast worden, nochtans rekening houdende dat indien men bij een eventuele bevor dering de toelage zou verliezen men niet minder kan verdie nen, zodat een gedeeltelijke toeslag wordt toegekend. CCOD eist verder: de toelage voor gevaarlijk, ongezond en hinderlijk werk. De uitbrei ding van de selektieschalen voor de bijzonder geschoolden en keurvaklieden analoog aan de stad Gent. Indien men A zegt... dan ook B a.u.b. Het Geldelijk en Administra tief Statuut komt nu aan de beurt. C.C.O.D. was reeds klaar met zijn bemerkingen in 1984, geprogrammeerde af remmingen waren legaal. Dank zij het Syndikaal Statuut kwam het ontwerp van een administratieve werkgroep aan de oppervlakte. Dit ontwerp hield echter geen rekening met de wensen van C.C.O.D. Het C.B.S. nam zelf de studie op zich, zodat eerlang het voorstel zal overgemaakt wor den aan de representatieve vakbonden. Via de groepskomitees zal de basis geraadpleegd worden, In latere faze zal een politieke verbintenis de overeenkomst bezegelen in een protokol. Men vraagt de speciale aan dacht voor «De onvoltooide symfonie, de wet Mainil», waarin de sociale onrechtvaar digheid begaan tegen de min- dervaliden, minder dan 66% zwaar tegen de borst stuit. C.C.O.D. afdeling Aalst met zijn meer dan 600 aangesloten leden neemt zijn verantwoor delijkheid ernstig en weigert «als speelbal» te fungeren van een omschreven politieke min derheid. LH Verleden woensdag had de eerste sessie plaats van de voordrachtwedstrijd georganiseerd door de Koninklijke Aloude Rederijkerskamer Slnt-Barbara «Arbeid en Kunst» in de muziekzaal van het Groen Kruis. Niet minder dan 18 kandidaten Van der Eist. kwamen opdagen uit de eigen Het oordeel van de jury niet te regio maar ook o.m. uit het na gesproken stonden heel wat Waasland, uit Deinze, Loke- prestaties op hoog niveau. ren en het Brusselse. Hierbij de deelnemers met wat Juryleden waren voorzitter ze brachten. Marcel Crombeen, secretaris Reeks A 12 A 14 jaar: L. Janssens, dichteres Aleidis De Lange Marijke (Herzelc) Dierick, letterkundige Julien «De Bruidegom» Herman Pie- Librecht, akteur Cyriel Van ter De Boer Gent en namens de Kamer, A. De Wolf Katrien (Hamme) Aalst. Peter Walraevens werd algemeen kampioen belotten (a) «Het Woord» Sybren Polet Van de Rostijne Lieve (Over- mere) «Een eitje voor een omelet» Van Overwaele Elke (Erem- bodegem) «De Koning van Bellevu» A.M.G. Schmidt. Reeks B 14 16 jaar: De Wolf Annehes (Hamme) «Assepoester» Roald Dahl Hessels Wouter (Belsele) «Ik zag Cecilia komen» Paul Schrooten Marmenout Katy (Belsele) «Gisterenavond» Alberto Cairo Meersman Philip (Sint-Ni- klaas) «Barstensvol talent» Al- bert Mol Puttemans Iris (Grimbergen) «Geflest» Helene Johnson Van Opstal Patricia (Aalst) «Ballade van de Wereldbol» Miek en Roel Bauwens Ellen (Sint-Niklaas) «Een dag uit de dood van Piet Snot» P. Nichols Govaert Marga (Borsbeke) «Boere-charleston» Paul van Ostayen. Reeks C 16 18 jaar: Bemaert Hilde (Meldert) uit «Romeo en Juliet» W. Shakes peare Certijn Gretel (Sint-Niklaas) «Waarachtige Voetbalkamp» P. Van Ostayen De Swaef Ingrid (Gijzegem) «Feest» Herman De Coninck De Temmerman Katleen (Herzele) «Kinderspiegel» Ju dith Herzberg Ooms Annelies (Wemmei) «Roodkapje en de Wolf» Roald Dahl Suys Greet (Erpe-Mere) «Wij en zij» A.M.G. Schmidt Van Opstal Kathleen (Aalst) «Waarover ik zal zingen» Jan Hanlo Wuytack Kathleen (Waas munster) «Monoloog» Leslie M. Collins Bauwens Joke (Sint-Niklaas) uit «Ik Ali» Gunther Wallraff Govaert Heidi (Borsbeke) «Ik praat te veel». Reeks D, meer dan 18 jaar: Buyl Ilse (Erembodegem) «Het konflikt van de mens met zijn vorm» fragmenten van Schierbeek, Ramaker, Polet, Van Dijck en Lucebert Lauwaert Katy (Lokeren) «De Duivel» Jacques Brei Melkebeeck Els (Hofstade) «Coiffeur» L.P. Boon Tijsebaert Marie-Christine (Nazareth) «Poëzie is licht en kleur» H. Andreus Watteyn Greet (Deinze) «Ge dichten» van Tikkanen, Han lo, Gorter en Claus Mieke D'Hondt over «Jaloers heid». Prijsuitreiking a.s. in de Stadsfeestzaal. Alvorens kritiek te spuien over de organisatie van het praktUkeksamen van redder in het stedelijk zwembad, hield Danny4)enayer er aan «als het goed is zeg ik het ook» schepen Stockman te feliciteren met de voorbije eksamens die naar het gevoelen van Denayer voorbeeldig waren georganiseerd. Over het praktijkeksamen red der een materie die hem wegens zijn ambt alleszins «ligt» heeft hij wel een aan tal bedenkingen. De opdracht was voor interpellant te mini maal: reddersprong, één breedte zwemmen, eenden- duik, ophalen van een pop iets meer dan 2 m diep met één breedte redden. Opdracht die dan juist vóór het eksamen bedisseld werd. Denayer stel de dat het Bloso-eksamen veel De Aalsterse karnavalvereni- ging Oeiren en Poeiten organi zeert op zondag 11 mei een ruiterzoektocht. De tocht gaat over een afstand van 25 kilo meter en vertrekt om 9.00 uur. Ruitercentrum Dc Hoefslag verleent aan deze tocht zijn medewerking. Er is een specia le prijs voor de best geklas seerde ruiter die een week endje Parijs krijgt aange boden. zwaarder is, doch schepen Stockman beweert dat ze iden tiek zijn. Wat dan uitmondde in een welles-nietesspel van je welste. Denayer had verder opmerkingen over de samen stelling van de jury, stelde dat alle kandidaten niet dezelfde kansen kregen en dat wie om gegronde redenen de dag var het eksamen niet kon aanwezig zijn dan maar moest afhaker omdat de stad niet over een eigen pop beschikt. Reddersdiploma Maar schepen Stockman stelde op zijn beurt dat alle kandida ten reeds op voorhand in het bezit moesten zijn van het red dersdiploma van «redder» en de kandidaten kregen alleszins een tweede beurt als ze dat wensten. En bovendien moes ten de kandidaten schriftelijke en mondelinge proeven door staan over reddingstechnieken en eerste hulp bij ongevallen met o.m. reanimatie. De schepen vond dat de sa menstelling van de jury boven alle verdenking staat: de be heerder van het zwembad met 30 jaar ervaring, de sportani- mator licentiaat lichamelijke opvoeding en de hoofdinge- nieur-direkteur tweemaal Bel gisch zwemkampioen. Dat er geen tweede zittijd kwam voor verhinderden is juist maar de Raad van State stelde dat zulks wettelijk niet moet. En wat betreft «de pop» die kwam inderdaad van de RUG omdat men zeker wilde zijn dat ze volledig strookte met het re glement. Maar Denayer stelde dat de juryleden niet allen aanwezig waren en dat een ervan zelfs niet kon zwemmen. De schepen was wel voorzitter van de jury doch heeft geen punten toegekend. Denayer stelde nog dat reddingsoefe ningen beter in het water dan op papier of op het droge ge beuren... Paul Stockman geeft Denayer nog een veeg uit de pan met te zeggen dat hij als raadslid bij de beraadslagingen niet mocht aanwezig zijn alhoewel hij er naar informeerde en maar één zaak te doen had: zwijgen. Maar strijdlustig als de inter pellant doorgaans is sloeg hij terug en verklaarde dat de schepen de eksamens slechts volgde van op vele meter afstand. Wanneer Roger D'Hondt vraagt of BTK-ers en DAC-ers die aan de stad werken bij dat eksamen te pas mogen komen antwoordt schepen De Maght dat ook wie in een nep-statuut werkt een waardevolle inbreng kan leveren. LH

De Voorpost | 1986 | | pagina 4