1 mei in Mikisklub te Aalst Naar Sociaal Verhuurkantoor voor woongelegenheid voor kansarmen Tarieven Keizershallen Nieuwtjes uit de gemeenteraad van Aalst Werken voor kerkfabrieken 't Nest Aalst vraagt financiële hulp De Voorpost - 9.5.1986 - 5 In de Mikisklub, Nieuwbeekstraat, bracht de KPB-afde- ling Aalst op mei-avond een herdenking van de Spaanse burgeroorlog waarna Jos De Geyter de 1 mei-toespraak hield. Gesteld werd dat de wereld waarin we leven vol onzeker heden zit. Hamvraag is of het blijven bestaan van die onzekerheden onafwendbaar is, of er geen uitweg is uit de helse kringloop. Worden we gedreven naar de apocalyps of komt er een einde aan armoede en honger? Spreker stelt dat er voldoende mogelijkheden bestaan om de onzekerheden van heden om te zetten in zekerheden voor morgen. Vrede, ons hoogste goed De kernwapenwedloop over plaatsen naar de ruimte is on zinnig. Enkel kapitalistische lobby's worden er beter van, terwijl miljoenen verhon geren. Deze waanzin moet gestopt worden. Vredesvoorstellen kunnen nieuwe perspektieven openen. Voorstellen om langs weerszijden van de barrikaden te ontmantelen. Maar is er reë le wil daartoe? Onze regering heeft alleszins gesteld "alle ini tiatieven die naar ontspanning en wapenbeheersing kunnen leiden te zullen steunen en on derschrijven". De KPB wil de parlementairen uit de regio Aalst. 1 Mei-optocht. verzoeken de 32 nog te Floren- Een massa deelnemers was present (a) Aalst. 1 Mei-optocht. De traditionele stoet vertrok aan de Houtmarkt (a) nes te installeren kemraketten tegen te houden en de 16 reeds geïnstalleerde terug aan afzen der te bezorgen. Wat zou tege moet komen aan de eisen van de vredesbeweging, aan die van de stappers naar vrede, ook op weg naar Genève en aan de vredeswil van het over groot deel van de bevolking. Geen nieuwe armoede Jos De Geyter zet zich af tegen een toekomstige armoe- destaat. Nu de nucleaire be dreiging letterlijk boven onze hoofden hangt worden we meer en meer het slachtoffer van de technologische vooruit gang die de andere richting uittrekt. In plaats van via meer mogelijkheden het leven aan genamer te maken worden ve len in de marginaliteit gedrukt. De armen worden steeds ar mer, de rijken steeds rijker. Komt er een aanval op werklo zen, op bruggepensioneerden, op sociaal verzekerden, op het onderwijs? Worden Kempense mijnen gesloten ten voordele van energiebonzen die lonken naar kerncentrales? Gaat de Boelwerf teloor? Wat met de wachttijd, de dienstplicht, de uitkeringen aan jongeren? Wat met welig tierende fraude en korruptie? Maar het verzet groeit. Mijnwerkers laten zich niet doen. FN, Herstal en openba re diensten roeren zich en op 31 mei stapt het ABW naar Brussel en KPB mobiliseert mee. (L.H.) Tegen leegstand en verkrotting Naar het voorbeeld van Brussel en Sint-Niklaas breekt het «Aalsters Koördinatiekomitee voor Welzijnsbeleid» een lans voor het oprichten van een «Sociaal Verhuurkan toor». Waarmee het zich in hoofdzaak wendt tot het OCMW maar in tweede instantie voor omkaderende maatregelen ook tot het stadsbestuur. Paradoks: leegstaande wonin gen - gebrek aan woongelegen heid Het is een schijnbare tegen stelling: tal van woningen staan in onze stad leeg, te huur (of niet...), terwijl zeer vele stadsgenoten er desondanks niet in slagen een woning te huren. Die realiteit wordt elke dag opnieuw meegemaakt in het OCMW en het (overige) wel zijnswerk, als men kliënten met vaak veel moeite aan een ge schikte woning wil helpen. Het gevolg: men geraakt veelal in nog net betaalbare (maar in verhouding voor het gebodene peperdure) kamers zonder ele mentaire sanitaire voorzienin gen, onhygiënische krothuisjes, optrekjes boven café's... Is die vaststelling^ gauw ge maakt en overal verifieerbaar, de probleemstelling is niet zo eenvoudig! Niet alleen de doorgaans hoge huurprijzen spelen een rol, ook het feit dat eigenaars «nu eenmaal» niet zo scheutig zijn om hun huurhui zen aan bejaarden, gescheiden mannen, jongeren die uit een tehuis komen, ex-gevangenen, migranten... te verhuren. Zo komt het bv. dat in de OCMW-onthaaltehuizen gere geld personen verblijven enkel omdat ze aan geen huurwoning geraken. Gekonfronteerd met deze nood zijn ook in Aalst (ge brekkige) initiatieven geno men als EHBO-antwoord. In dividuele welzijnsorganisaties leggen lijsten aan van betaal bare kamers of aan te spreken eigenaars. Deze lijsten zijn echter sterk onvolledig (aan de veel grotere vraag wordt dus niet voldaan), de kwaliteit wordt niet altijd voldoende on derzocht en de lijsten zijn qua- si-nooit up to date. De mening toegedaan dat de oprichting van een Sociaal Ver huurkantoor in Aalst kan een belangrijke hefboom zijn om alvast dit facet van de «nieuwe armoede» te bestrijden. Het wil zowel in het belang van de «kansarme» huurder als - en dat willen we benadrukken - van de verhuurder werken. Deze laatste bekomt immers de garantie van regelmatig Danny Denayer had heel wat kritiek op de "aanpassing van bet reglement in verband met het verhuren van gemeentelokalen". Er werd urenlang gepalaberd en op de gemeenteraad komt men enkel met een tariefw(jziging voor de Keizershallen. Hij aanziet het als een denkfout dat in de verhuurpr(js de verwarming inbegrepen is en dat betreft kuisen van de zalen ware er beter een apart bedrag voorzien. Of het door de stad te laten gebeuren. Voor niet naleven van de der kommerciële doeleinden opruimingsclausule zou een wordt het 24.000 fr. of 16.000 som moeten worden voorzien, fr. en 8.000 fr. Gebruik van de Ook over de openingsuren speciale geluidsinstallatie kost werd niet gerept. Denayer 10.000 fr. en van de speciale vond dan ook dat er te veel lichtinstallatie 5.000 fr. Bij de onzekerheden in dit reglement aanvraag dient 1/3 te worden zijn geslopen en dat het dan betaald als waarborg en een ook een "slecht reglement" is. week vóór de manifestatie de Ook Baita Dolores noemt rest. Met voertuigen kan men het een ongelukkig reglement de zaal niet binnen, dat bovendien discriminerend Edgard Hooghuys telt voor wordt toegepast. het kuisen, een breed begrip Maar schepen Doorns stelt voor allerlei interpretatie vat- dat er studies zijn gemaakt en baar, weg te laten uit het regie- dat de tarieven moeten worden ment. aangepast omwille van het En Danny Denayer stelde kontrakt met de brouwerij Sa- dat het reglement te onvolledig fir die de alleenverkoop heeft uitgewerkt is. Schepen Doorns van bieren, frisdranken en wa- stelde nog dat de tarieven voor ters. Uit besprekingen kwam alle andere ter beschikking te een voorontwerp waaruit op stellen lokalen onveranderd haar beurt een werkgroep blijven en dat de verenigingen sproot. Er werd wel veel ge- aangesloten bij de stedelijke sproken doch er kwam geen kultuurraad halve prijs overeenkomst. In die omstan- betalen, digheden besloot het stadsbe- Tenslotte stelde Baita Dolo- stuur zich te beperken tot een res dat ze betreurt dat het wijziging aan de tarieven van reglement niet in zijn totaliteit de Keizershallen. Tarieven die werd aangepast en vond Willy volgens schepen Doorns niet Van Mossevelde het resultaat hoog liggen want buiten Me- van zoveel besprekingen chelen is het elders overal mager, duurder. Tenslotte stelde schepen De Voor bals kosten beide zalen Maght dat de kous lang niet af samen 36.000 fr. Per deel is het is en dat de materie verder 24.000 fr. voor 1500 mJ en bespreekbaar blijft. SP en VU 12.000 fr. voor 600 ml. stemden tegen. Voor kongressen, meetings (l.h.) en kulturele aktiviteiten zon- huur-inkomen en onderhoud. Het Sociaal Verhuurkantoor is wél- Gemeenschappelijk aan voor gaande initiatieven is dat ook het S.V.K. een verbetering van de woonsituatie van be paalde bevolkingskategorieën beoogt, vertrekkend vanuit een aantal vastgestelde tekort komingen op de woningmarkt en vanuit beperktheden of na delen van de klassieke huur der-verhuurder relatie voor bepaalde categorieën van per sonen. In tegenstelling tot huurders- kollektief en huurdersvereni ging is de belangenverdediging geen primaire doelstelling en gaat het NIET om een vereni ging van huurders, maar een dienst voor huurders. Het DOELPUBLIEK van het S.V.K. zijn gemarginaliseerde personen die na een verblijf in een instelling of na begeleiding door een bepaalde dienst een zekere steun nodig hebben: - om een goede huisvesting te vinden; - om toegang te krijgen tot die huisvesting, en - om die huisvesting te be houden. De afbakening van die doel groep kan gebeuren vanuit de initiatiefnemers van het S.V.K., bijvoorbeeld onthaal tehuizen en vanuit het wer kingsgebied, bijvoorbeeld een stad. Beantwoordt dergelijk kantoor aan een behoefte? Voor een aantal personen is het verblijf in instellingen overbodig (geworden), maar wordt het gehandhaafd door beperkingen op de woning markt. Die woningmarkt funktioneert volgens de principes van de vrije markt-ekonomie. Ekono- misch staat deze groep echter zeer zwak: een gering inko men, meestal werkloos. De bedoelde korrekties door overheid of sociale woning maatschappijen op de vrije markt schieten aan bepaalde groepen toch voorbij. Deze maatschappijen hebben ook in de eerste plaats oog voor de huisvestingsproblematiek van gezinnen. De status van alleenstaande is ook nadelig t.o.v. de huurwet geving. Wonen als alleenstaan de is duurder. De eigenaars van goede wo ningen, zowelqua kwaliteit als qua ligging, maken niet zelden voorbehoud t.o.v. deze perso nen. Niet zozeer omwille van financiële redenen, maar om dat het «een man alleen is», omdat hij uit een instelling komt, omdat hij niet werkt, omdat hij een borgstelling van het OCMW heeft... Een en ander heeft tot gevolg dat voor deze kategorie een specifiek woningaanbod ont staat, gekenmerkt door een zeer nadelige kwaliteit-prijs verhouding. Voor alleenstaanden rest de markt van logementhuizen en gemeubelde kamers. Gekon fronteerd met de huisjesmel kers trekken ze altijd aan het kortste eind. Het resultaat is dat mensen die in instellingen verbleven bij het alleen gaan wonen op nieuw gekonfronteerd worden met dezelfde problemen als voor hun opname. Bij de min ste tegenslag wordt opnieuw aangeklopt bij de instelling. Een onthaalcentrum wordt dan beschouwd als financieel interessanter, veiliger, gemak kelijker, gezelliger,... «Verhuurkantoor» met «sig naalfunctie» Het kantoor, dat de vorm van een vzw. dient aan te nemen, behelst een samenwerking van instellingen, diensten of orga nisaties, die werken met een gemeenschappelijk kliënteel binnen een bredere, maar overzichtelijke regio. Het kantoor dient beheerd als een zakelijk initiatief, dus met een goed management, zonder dat verlies wordt ingebouwd. Het kantoor is geen winkel. De toegang verloopt uitslui tend via de aangesloten hulp verleningsorganisaties. De hoofdaktiviteit van het S.V.K. dient zich inderdaad te beperken tot het verhuren van woningen. De huurders van het S.V.K. zijn de (ex-)cliënten van instel lingen of diensten of het pu bliek dat dreigt in deze instel lingen (opnieuw) terecht te komen. De sociale doelstellingen van het S.V.K. moeten tot uiting komen in een billijke en kor- rekte opstelling t.a.v. de huur der, en in een terugkoppeling van het S.V.K. naar de verwij zende organisatie. S.V.K. streven naar een stipte inning van de huurgelden. Bij ingebreke blijven vertoont het S.V.K. echter geen typische eigenaarsreflex, maar polst naar de achtergronden van de wanbetaling. Organisatorische uitbouw? Daarbij Worden opties gesteld en rijzen vraagtekens. De handen moeten in elkaar geslagen worden. Er wqjdt op grote schaal gewerkt. Het kantoor stelt zich op als buffer tussen de kliënt en de eigenaar. Voor verhuren zijn diverse formules (met onder linge kombinaties) mogelijk. Deskundigheid verwerven in zake management en huurwet is een must. Het kantoor wordt een leden vereniging en vzw. Het kantoor heeft een perso neelskader nodig, een deskun dige en een klusjesman. Ir een eerste fase aan te werven in BTK of DAC-verband. Of in het kader van het «Internatio naal Year of the homeless». Er is een startkapitaal nodig waarvan de leden de eerste steen kunnen leggen. Vragen Kan het OCMW zich princi pieel bereid tonen voor de uit bouw van een sociaal verhuur kantoor? De toezegging van schepen Doorns namens het stadsbe stuur om de leegstand te inven tarisseren is een stap in de goede richting. Gevraagd wordt of er een beleid kan worden gevoerd dat verkrot ting tegengaat. LH In de jongste gemeenteraadszitting werden zonder enige bespreking volgende punten goedgekeurd na advies van de verkeerskomipissieparkeerverbod over 30 m. in de Termurenlaan te Erembodegem, voorbehouden parkeerstroken voor schoolbussen in de Termureniaan, voorbehouden parkeerplaats voor anders-validen te Erembodegem en voorbehouden parkeerplaats voor lijk- en ceremoniewagens te Herdersem op de Grote Baan. In het reglement voör het ophalen van huisvuil en afvalstoffen wordt woord "alleenstaan den" vervangen door "éénpersoonsgezinnen". Mindervaliden (gezinshoofd en 66%) krijgen een toelage van 500 fr. voor de belasting op het ophalen van het huisvuil. Raadslid Eddie Monsieur (SP) twijfelt aan de noodzaak van het aankopen voor de dienst stads- en dorpsherwaardering van een automatisch schrijf- en tekenapparaat ter waarde van 381.000 fr. Schepen André Doorns replikéerde hierbij dat het ook door andere diensten kan gebruikt worden en dat het een reële ontlasting betekent voor de tekenaars. De SP stemde dan ook voor dit punt niet mee. Voor de uitleenposten van de stedelijke bibliotheek te Meldert en te Nieuwerkerken wordt aanvullend bibliotheekmeubilair gekocht voor een waarde van 470.000 fr. Leningen: voor een totaal bedrag van zowat 17 miljooen, een bij hoogdringendheid erbij gevoegd punt inbegrepen, werd geleend. Voor een gasketel en verwarmingsinstallatie van de kleuterschool Oude Gentbaan (249.000 fr.), voor brandbeveiliging in de Keizershallen ..(175,000 £r.), voor buitenschilderwerk aan Beukenhof (136.000 fr.)r voor isolatiewerken aan oud begijnhof (914.000 fr.), voor meubilair voor de akademie schone kunsten (250.000 fr.), voor herstelling aan woningen aan de Schietbaan (647.000 fr.), voor een hamermolen voor het kontainerpark (178.000 fr.), voor toelage aan de Vrienden van de Sint-Jobskapel voor restauratiewerken (97.000 fr.), voor overlagingswerken in de Haagstraat fe Gijzegem (887.000 fr.), voor herstellingswerken aan de Drap-, Water- en Lange Haagstraat te Gijzegem (1.692.000 fr.), voor herstellingswerken aan Molen-, Biest- en Blektestraat te Hofstade (1.441.000 fr.), voor herstellingswerken aan de Noen- en Babbelaarstraat te Hofstade (1.706.000 fr.), voor herstellingswerken aan de Overbroek- en Zijpstraat te Hofstade (1.195.000 fr.), voor overlagings- en herstellingswerken aan de Kerkhofbaan te Baardegem en de Hekkestraat te Hofstade (210.000 fr.), voor herstellingswerken aan de Babbelaarstraat (beton) te Hofstade (1.317.000 fr.), voor overlaging en herstellingswerken aan 't Schuurken te Baardegem (211.000 fr.), en voor herstelling aan Beekveld- en Nieuwbeekstraat te Aalst (1.467.000 fr.) Rioolkolken Voor het reinigen van 17.600 rioolkolken met een op een tankwagen aangesloten modderpomp zal dit jaar bijna anderhalf miljoen moeten worden betaald. Wat Denayer een verhoging van 50% t.o.v. vorig jaar vindt. Het "duister dossier" spreekt slechts van één ruiming per jaar alhoewel Denayer de mening is toegedaan dat de centrumstraten beter een tweede beurt zouden krijgen. Dat de uitvoerende firma de opdracht meekreeg te melden waar hydranten defekt zijn vindt hij toch een taak voor brandweer en waterbedelingsbe- drijf. Roger D'Hondt voegt er nog aan toe dat de firma verleden jaar niet alle kolken reinigde en dat stadswerklieden de rest moesten klaren. Schepen De Maght geeft toe dat het aantal rioolkolken van vorig jaar niet volledig was en stelt dat nu de bewoners van de straten waar de kolkenzuiger komt zullen worden verwittigd opdat op de kolken geen wagen zou worden achtergelaten. Verder zal een stadsbeambte op de werken toezicht houden. En wat betreft de hydranten zegt de burgemeester dat de brandweer die regelmatig kontroleert en erover verslag uitbrengt bij de waterdienst en bij de TMVW. Dat de firma meldt wat ze onderweg verkeerd ziet, vindt hij volkomen logisch. Aankopen Aalst koopt een bestelwagen aan, te ramen op 600.000 fr., een hakselmachine voor 1.150.000 fr., kontainers voor 755.000 fr. en de kosten voor het inrichten van een kontainerpark worden geraamd op meer dan 2,3 miljoen. Naast de hamermolen komt er een transportband ter waarde van 200.000 fr. Gemeenschapslokalen Op de begraafplaats te Gijzegem tornt een gemeenschapslokaal met inkom, sanitair, ontkleed-opbaarkamer, eetzaal, bureel en bergplaats-garage. Het gebouw heeft een dubbele funktie: akkomodatie- en begroetingsopvang voor begrafenisceremonies enerzijds en berging-refter voor het dienstpersoneel van Gijzegem. Te ramen op anderhalf miljoen. En te Herdersem zal de linkervleugel van de vroegere gemeenteschool op de Kouter worden ingericht als polyvalente zaal voor socio-kulturele aktiviteiten. Er komt ook een keuken werkhoek. Raming: 600.000 fr. Kaarthuisje Slotstraat? In verband met het te bouwen polyvalent gemeenschapslokaal in het herwaarderingsgebied rechteroever op het Hovenierspleintje vroeg Roger D'Hondt wat er gaat gebeuren met het kaarthuisje in de Slotstraat. Op enkele tientallen meter van dat lokaal zou het weinig zin meer hebben. "Het blijft", antwoordde schepen Dooms kategoriek. Het basketbalterrein aan de Moorselbaan zal echter moeten verdwijnen voor de ontsluiting van de Ingang Backaert. De vijver rond Kasteel Terlinden wordt tot op een diepte van 1,60 m. uitgebaggerd. Het slib zal worden afgevoerd in gesloten kontainers. Alle oevers worden versterkt met een beschoeiing in asobé-hout. Geraamd op 2,246 miljoen. Op vraag van Danny Denayer zal het bruggetje in eigen beheer worden hersteld. Rond het zwembad komt een park. De eerste fase ervan wordt uitgevoeld tussen zwemkom en Albrechtlaan. Het terrein wordt geprofileerd en lager gelegen gedeelten worden gedempt. Er worden een paar dolomietwegen in aangelegd. Te ramen op 965.000 fr. Denayer heeft woorden van felicitatie voor schepen De Maght voor het mooi plan. "Het resultaat van samenwerking tussen leefmilieu en openbare werken", zegt de schepen. Verbeteringswerken aan Stadspark Op voorstel van de beheerscommissie van het stadspark zullen aanpassingswerken worden uitgevoerd. Ter hoogte van de Parklaan wordt het bestaande driehoekig plein ingericht met o.a. een fietsenstalling. De toegang wordt dus visueel meer naar voor gebracht. De toegang wordt dan wel versmald van 20 tot 6 m. En op het centraal gelegen plein wordt het basketbalplein uitgebroken en de boordstenen geherprofileerd. Dit alles in funktie van aanpassing van het bomenbestand. Van dit alles wordt fase 1 nu in het vooruitzicht gesteld. De aanplantingen gebeuren in eigen beheer. De uitgaven worden geraamd op ruim 2,2 miljoen. Op de vraag van Danny Denayer i.v.m. de openbare verlichting in de Binnenstraat tussen Leopoldlaan en Geldhofstraat of aan de kinderkrib de elektriciteitskabine ondergronds zal worden gerealiseerd zal schepen De Maght schriftelijk antwoorden. U hoort er nog van. Er komen 10 armaturen voor hogedruknatriumlampen van 150 watt waarvoor 4 op een paal en 6 op een gevel. Plus één toestel van 70 watt. Te Nieuwerkerken komt er nieuwe openbare verlichting in de Nachtegaalstraat, 45 m. kabel en 10 palen met hogedruknatriumlampen. Te ramen op 362.000 fr. Wat uiteraard Edgard Hooghuys verheugt maar hij zou nog uitbreiding van de openbare verlichting te Nieuwerkerken opportuun vinden. Een landbouwtraktor en een bermmaaier worden aangekocht, samen goed voor 1,8 miljoen. En ter vervanging van een huisvuilwagen zal een nieuwe worden aangekocht met een laadvolume van 23 m3 voor 5.685.150 fr. De stedelijke werkhuizen krijgen om konform te zijn met de vigerende wetgeving een noodverlichting en een waarschuwings- en evakuatie- systeem. Raming: 293.000 fr. Met het oog op het vergemakkelijken van het transport van materieel van de wegendienst komt er een hefplatform aan de in dienst zijnde bestelwagen voor een waarde van 200.000 fr. (l.h.) Andermaal nam SP-raadslid dergelijk verschil verhoudings- Patrick De Smedt de kerkfa- gewijs te groot is. Hij stelde brieken onder de loupe. Dit bij «echter dat dit het gevolg is van behandeling van punten als het feit dat de uitkering aan herstellingen aan de H. Hart- kerkfabrieken slechts in juni kerk te Aalst waarvan de kerk- plaatsheeft en dat kerkfa- fabriek uitgenodigd werd tot brieken dus hun voorzorgen het treffen van een priücieps- nemen om te kunnen over- beslissing, aan die van Sint- leven. Martinus te Gijzegem voor Robert De Pauw zal daar een herstellingswerken aan het als mouw aan passen. De kerkfa- monument geklasseerd kerk- brieken zullen betaald worden orgel waarvan het stadsaan- met voorlopige twaalfden, zo- deel 1,3 miljoen bedraagt en dat ze hun toevlucht tot derge- aan de Sint-Walburgakerk te Meldert waarbij de spoedpro cedure wordt ingesteld voor dringende herstellingswerken te ramen op 2.106.000 fr. en dringende beperkte restaura tiewerken in verband met de inbraak met brand tijdens het voorbije najaar. Patrick De Smedt stelt vast dat alle reke ningen sluiten met een batig saldo samen goed voor zowat 2,5 miljoen. Te wijten, zegt hij, aan te hogé ramingen van uitgaven. Volgens de wet moet die som terugvloeien in de stadskas in 1987. Wat dus in houdt dat de stad renteverlies lijdt. De Smedt vraagt dan ook dat dérgelijk overschot in de kortste keren zou weggewerkt Aalst. Willy Alloo werd door zijn kollega's pompiers ^°rc*en' jSchepen van financiën Robert lijke praktijken niet meer moeten nemen. Volgend jaar zal dat verschil dan ook volle dig weggewerkt zijn. En aan voorzitters van kerkfa brieken die in financiële ver richtingen onvoldoende gewa pend zijn zal andermaal voor gesteld worden dat ze de finan ciële dienst van de stad om raad vragen. Een ambtenaar is trouwens daarmede speciaal beiast. LH plechtig ten grave gedragen (a) De Pauw geeft grif toe dat 't Nest, Botermelkstraat 177 te ^.alst tracht samen met ouders meer toekomstperspektief te bieden aan kinderen. Dit gebeurt in de vorm van een 'dagcentrum voor school gaande jeugd', waarbij kinderen worden opgevangen na de schooluren en naar het thuismilieu een vertrouwens- en ondersteuningsfunktie wordt opgenomen. Om de werking leefbaar te houden (momenteel werkt 't Nest zonder subsidiëring, zonder betaalde krachten en met beperkte middelen) en om nauwere banden te smeden met vrienden en sympatisanten, organiseert 't Nest in het Hulp-, Advies-Kontaktcentrum (HAJC), Sint-Martens- plein 2 te Aalst (bij de Sint-Martinuskerk) op zaterdag 17 mei, van 18 u. tot 24 u. een koud buffet. Inschrijven kan door een kaart aan te kopen in het HAK-centrüm of bij de medewerkers van 't Nest.

De Voorpost | 1986 | | pagina 5