Ook de verbroedering staat er hoog in de vlag Werken aan Moorselbaan, ja. Maar hoe? en wanneer? Muziek viert hoogtij te Erembodegem Op het programma van de V.V.F.-Aalst rftjtë-1- Zeeaquarianen-Aalst met «Filtertechnieken voor het Zeeaquarium» 6 - 9.5.1986 - De Voorpost De muziek is eigenlijk de mens aangeboren en bij velen verweven met de ganse menselijke persoonlijkeid. Muziek is de moedertaal van het hart. Muziek kent geen leeftijd, ook geen grenzen. De drang om te musiceren en akteren is steeds blijven bestaan. Zo ook te Erembodegem, waar in 1966, in het centrum een onderafdeling van de Aalsterse Stedelijke Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel werd opgerioht en in 1969 (tot 1976) de bijafdeling "Ter joden" startte, waar reeds 152 jaar de Kon. Fanfare "Niets zonder Arbeid" met grote "Trouw en Eendracht" wordt uitgebouwd, waar de 132-jarige Konk Fanfare "Sint- Cecilia" steeds muziek heeft gebracht welke een breed publiek aanspreekt, en in Terjoden waar ook reeds 35 jaar lang door de fanfare "De Terjodenaren" konoerten worden gebracht die tot ver buiten Erembodegem veel weerklank vinden. Regelmatig wordt er omwille van dit alles echt feestelijk gejuicht op deze muziekrijke voedingsbodem. De afdeling Erembodegem van de Aalsterse Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel met jubileumauditie Het hoort wel zo dat je in de kleuterschool, de basisschool en het secundair onderwijs enige ideeën krijgt over muzieknoten en muziekschrift, dat je wat weet over instrumen ten, komponisten, muziekstukken en vooral dat je leert zingen. Naast deze mmuziekop- voeding is er een andere muzikale vorming in muziekakademiea In Erembodegem-Centrum startte op 1 september 1966 het filiaal van de Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel het eerste schooljaar. In 1969 startte ook de bijafdeling Terjoden. In 1977, bij de fusie van de gemeenten, verdween deze en werd alles opnieuw gecentraliseerd in de "wijkschool" Erembodegem-Centrum. Thans kan de "muziekminnende" jeugd er verschillende kursussen volgen: notenleer, koor, houten blaasinstrumenten, piano, slagwerk, koper, ook spreekklassen, diktie en voordracht, onder leiding van zeven gespecialiseerde leerkrachten. Een goed beeld van de bijdrage die deze muziekakademie sindsdien levert in de vorming en opvoeding van de jongeren, werd ons verleden woensdag om 19u30 in de grote zaal van het Parochiehuis van Erembodegem, gebracht tijdens een jubileumaudi tie, geprogrammeerd t.g.v. het 20-jarig bestaan van de afdeling. Eerst kreeg het talrijk gehoor er het Jeugdorkest van de Stedelijke Muziekakademie te beluisteren. Vijftien vrij jonge, virtuoze violisten die werkjes vertolkten van J.J. Fux, H. Purcell en Mozart o.l.v. hun leraar André Delcourte. Meteen een groet uit de hoofdschool van Aalst. Daarna bracht een "klarinetensemble" - zes jonge ErembodegemnaarsC. Van der Steen, B. Schockaert, A. Alcantara, A. Steenhaut, A. De Meersman en G. Van SiT»u.i - onder leiding van mevr. Christine Vantomme, een goed geslaagde mini-parade van H. Van Lijnschoten. "Andante" en "Vivace" van P. Kadosa en "Sonatine nr. 1" van A. Diabelli waren puike werkjes waarmee E. Cammu en G. Roskam uit de pianoklas van Chris Deman iedereen aangenaam verraste. En ook een fluitensemble - V. Fortuin, B. Steenhaut, B. Vandewalle. A. De Pauw, M. Ghysels, A. Van Assche- onder leiding van leraar Francois Putteman, op pin^r. begeleid door lerares Chris Deman, wist het erg aandacht luisterend publiek ruim te Woensdag 14 mei a.s.: les oud schrift o.l.v. dhr. Wilfried Vemaeve in 't Apostelken (vlakbij de kerk van Mijlbeek) te Aalst om 20 uur. Woensdag 4 juni 1986: voordracht «Grasduinen in het Kerkarchief van Erembodegem» door dhr. Marcel Daelman, sekretaris V.V.F.-Aalst. Zaterdag 14 juni 1986: uitstap met eigen middelen naar het kapucijnenklooster te Edingen, voor een geleid bezoek (te 14.30 u.) met als thema «Archief van de familie Arenberg». Woensdag 18 juni 1986: uitstap met eigen middelen naar het archief van Beveren-Waas voor een geleid bezoek (te 9.30 u.). 's Namiddags eventueel ter plaatse. Let wel: aantal beschikbare plaatsen in de leeszaal 14. Vooraf inschrijven! (Sekretaris Marcel Daelman, Gaston De Schepperstraat 43, 9440 Erembodegem- Aalst, tel. 053/21.09.66). (D.B.) u De klemtoon werd alvast gelegd op de vokale kwaliteiten van (15) leerlingen "samenzang" van de afdeling Erembodegem en Aalst (10), onder leiding van Marijke Coghe uit Erembodegem. Het kinder- en meisjeskoor uit de hoofdschool van de Akademie (Schoolstraat Aalst) zijn respektievelijk aan hun derde en tweede jaargang toe. In Erembodegem startte het kinderkoor in januari 1986. Bij verschillende optredens in en buiten de akademie mochten zij reeds veel bijval genieten. Er worden frisse liederen, een- of meerstemmig aangeleerd (voor het meisjeskoor staan ook grotere werken op het programma) waarbij de stemmen op een speelse en ontspannen wijze worden ontwikkeld. Wie graag zingt en stipt aanwezig kan zijn op alle repetities en optredens, mag zich bij deze groepen aansluiten. Kinderkoor: min leeftijd 8 jaar (vanaf late jaar notenleer), meisjeskoor: min. leeftijd 12 j. (anaf 4de of 5de jaar notenleer) en max. leeftijd 25 jaar. Hun repertorium omvatte: "Wat staat vandaag op het menu?" van J. Wuytack, "*k Heb mij gesneden aan een wilgenfluitje" van St. Van Vaerenbergh, "Lentezon" van P. Schollaert, "Jantje van Achel", 3-stemmige canon uit Engeland, "Wakker worden" van St. Van Vaerenbergh en "De Orgelman" van L. Dieltiens. Alvast een jubileumauditie die meer dan het beluisteren waard was, niet alleen omdat het een waaier van mooie muziekwerkjes bevatte, maar ook omdat het goede perspektie- ven opende op jonge, verfrissende muziekbeleving te Erembodegem. Terecht drukten de h. Van Santen, direkteur van de Akademie en mevr. Chris Lievens-Borms, schepen van onderwijs, kuituur en gezinszorg, hun erkentelijkheid uit, niet alleen aan de stichters en pioniers van de afdeling Erembodegem-Centrum (en Terjoden)): het gemeentebe stuur anno 1966, de schoolraad 1967, maar vooral ook aan de sekretaris Omer De Sadeleer en aan mevr. Daelman-Troffaes, na 20 jaar steeds in de bres voor de akademie, en aan alle leerkrachten van vroeger en nu voor het merkwaardige resultaat op gebied van de rijke muzikale vorming te Erembodegem. Erembodegem - Terjoden viert 35 jaar Fanfare De Terjodenaren In Vlaanderen, dat een reputatie van feestvierders met zich meedraagt, zijn muzikale sfeerscheppers, als fanfares, harmonies en brass bands, onmisbaar. Ook te Erembode- gem-Terjoden, waar de fanfare "De Terjodenaren" is uitgegroeid tot een autonome en volwaardige formatie die we nu regelmatig plechtigheden en feesten zien en horen opluisteren, niet alleen in eigen omgeving, maar ook in de hele regio Aalst en Haaltert. Een heuglijke verjaardag - 35 jaar "Fanfare De Terjodenaren" - heeft dit muzikale gezelschap ertoe aangezet met een feestprogramma uit te pakken dat zijn hoogtepunten zal kennen met een Lentekoncert op zaterdag 10 mei en een groots jubelfestival op zondag 11 mei in de feesttent, naast de parochiezaal van Terjoden. De stichting van deze fanfare is te zoeken bij de aanstelling van E.H. Raphael Sabot tot pastoor van Terjoden, op 9 december 1951. Een blik in de historiek verwijst ons de toenmalige inhaling van deze nieuwe aangestelde pastoor. Het eerste bestuur zag er uit als volgt: Albert De Kerpel (voorzitter), Frans Mabilde (ondervoorzitter), Frans Redant (sekretaris-schatbewaarder). Drie decennia lang zou Rochus De Decker de fanfare dirigeren. Vrij vlug kende de fanfare een bloei en een groei, zodat er op zeker ogenblik 40 spelende leden waren en dat de repetitielokalen bij Sieken Van Impe en Felix Caigneau (ook leden van het bestuur) te klein werden. Op 3 juni 1956 werd de vlag van de fanfare gewijd. Zoals alle fanfares kregen ook de Terjodenaren echter te lijden van de TV-itis van de zogezegde gouden zestiger jaren. Ook de fanfare van Haaltert leed daaronder. Beide fanfares zochten naar samenwerking. En/., die kwam er. Hieruit groeide dan stilaan een feitelijke fusie in 1968 maar er bleven toch 2 besturen, 2 muziekchefa en... repetities te Haaltert en op Terjoden. Op 1 maart 1981 gingen de Terjodenaren opnieuw alleen scheep. Na het ontslag van R. De Decker, zo maar eventjes 30 jaar bezielende leiding, heeft K.L. De Schrijver, wonende te Teijoden, kunstschilder, saxofonist en oud bandleider van "De Nachtvlin ders" - een orkest dat in de vijftiger jaren furore maakte met vedetten als Rita Deneve o.a. het dirigeerstokje overgenomen. Een veertigtal muzikanten vormen er intussen een ware familie, een vereniging waarin iedereen "meewerkt", een vereniging van vrienden die de muziek beoefenen als hobby en er plezier aan beleven. Het huidig bestuur erevoorzitters Willy De Kerpel en Alexis Van Impe, voorzitter Robert Van der Stockt, ondervoorzitter Marcel De Waegeneer, sekretaris Désiré Van den Bruele, schatbewaarder Johny Mertens, materiaal-beheerder Rudy De Maeseneer, kommissarissen Et. Renneboog, J.P. Van den Spiegel en afgevaardigden Octaaf Bael, Eddy De Decker, Herman Van Impe programmeerden nu met zorg een erg gevarieerd muziekfestival op 10 en 11 mei, in de reuzetent, opgesteld naast het patronaat van Teijoden, n.a.v. het 35-jarig bestaan van de muziekmaatschappij. Dit belooft een sukses te worden. Zaterdag 10 mei een Lentekoncert door de Terjodenaren. Begin te 19u30. Op het programma 14 nummers: werken van René Bourbon, Offenbach, Foster, Stavko Ausenik, Georg Freundorfer, Blankenburg, Buiterman, Sousa en Johan Strauss met arrangementen van K. De Schrijver. Na het koncert gezellig samenzijn. De jubileumfeesten op zondag 11 mei bleek dé gelegenheid om een zevental fanfares en harmonies uit Erembodegem, Hekelgem, Herdersem, Welle, Denderhoutem en Erpe broederlijk naast elkaar te zetten met een jubileum-verbroederinsfestival in de ruime feesttent. Deze feestsfeer zal vooraf over gans Teijoden worden uitgedragen, want vanaf 14u30 rukken de verschillende korpsen vanuit de vier windstreken op naar de tent. Vanaf 15 uur worden daar non-stop koncerten aangeboden door de volgende muziekverenigingen: 15.00 u.: Kon. Fanfare Sint-Cecilia Erembodegem o.l.v. R. Merckx 15.45 u.: Kon. Fanfare De Katholieke Gilde, Hekelgem, o.l.v. Jan Van Haver 16.30 u.: Kon. Fanfare Niets zonder Arbeid, Erembodegem, o.l.v. Freddie Van Laer 17.15 u.: Kon. Harmonie Concordia et Docilitas, Herdersem, o.l.v. M. De Hauwere 18.00 u.: Kon. Harmonie Sint-Cecilia, Welle, o.l.v. E. Sergoris 18.45 u.: Kon. Fanfare Moed en Volharding Denderhoutem. o.l.v. W. Wijnaht k f Aalst. Een massale belangstelling voor het koncert in Erembodegem (a) Aalst. In Erembodegem werd een schitterend koncert gegeven (a) 19.15 u.: Kon. Fanfare Sint-Cecilia, Erpe, o.l.v. Etienne De Winne. Na deze jubileumfeesten, die ongetwijfeld ver in het Land van Aalst zullen doordrin gen, zullen tijdens de volgende maanden nog heel wat mooie kreaties door De Terjodenaren de lucht worden ingeblazen. Dit tijdens verscheidene uitstappen, bij het opluisteren van missen en feesten, bij meerdere konoerten. Het Kerstkoncert - dat vanaf 1981 telkenjare wordt gebracht, vindt op Terjoden en daarbuiten veel weer klank. Met dergelijk programma staan De Terjodenaren zeker in de bres voor de intensifiëring van het artistieke, het folkloristische en het kulturele leven van Terjoden en omgeving. Verpozen in een muzikale sfeer met Sint-Cecilia Erembodegem Naast De Terj odenaren telt Erembodegem nog twee andere muziekkorpsen: Sint- Cecilia en Niets zonder Arbeid-Trouw en Eendracht. In haar 132ste levensjaar heeft de kon. Fanfare Sint-Cecilia nog niets van levenskracht ingeboet. Het bestuur - met als dynamisohe voorzitter Florian Herzeel, ondervoorzitter Oscar Riga, sekretaris Fr. Vertongen, schatbewaarder W. Vertongen - ontziet zich geen enkele moeite om haar groei en bloei te stimuleren. Kundig geleid door dirigent Raymond Merckx, leraar aan de stedelijke muziekakade mie, heeft de dertigkoppige formatie jaar in jaar uit een welgevuld aktiviteitenprogram- ma af te werken. Steeds biedt deze agenda een paar muzikale hoogstandjes welke fel worden gesmaakt bij leden en sympathisanten, bij het publiek waarvoor wordt opgetreden. Zo vallen in het bijzonder de jaarlijkse Lente- en Ceciliakoncerten op door hun verzorgde uitvoering. Telkens wordt gezorgd voor totaal verschillende pro gramma's. Bij de samenstelling van deze programma's wordt steeds gestreefd naar moderne, eigentijdse sound, zonder daarbij echter het klassieke repertoire in de hoek te drummen. Met zaalkoncerten werd gestart in 1970. Op donderdag 1 mei jl. richtte Sint- Cecilia Erembodegem haar jaarlijks traditioneel Lentekoncert in. Dit in haar zaal "De Eekhoorn", Brusselbaan 155, Erembodegem. Naast de Kon. Fanfare Sint-Cecilia, onder leiding van haar dirigent, trad ook op het gemengd koor De Vrolijke Musici uit Haaltert. Koorleider is de h. Wilfried DTiont. Dit koor werd gesticht in 1969 en telt momenteel 65 leden. KJet trad reeds op in de Kon. Opera te Gent en bracht reeds talrijke meerstemmige missen, vooral tijdens de hoogdagen, in de kerk van Haaltert. Beide maatschappijen verzorgden een zeer gevarieerd programma, een avond vol spranke lend amusement met hartverwarmende uitstraling. Het koncert werd ingeblazen door Sint-Cecilia met de Mars van de Koninklijke Militaire School van A. Proyost. Hoewel Sint-Cecilia Erembodegem officieel de bena ming "fanfare" draagt werd er sedert verschillende jaren overgeschakeld nm.r het harmoniesysteem, wat betekent dat klarinetten, fluiten en hobo's, kortom alle houten blaasinstrumenten er een belangrijke rol zijn gaan spelen. Verder bleef ze natuurlijk ook trouw aan het gebruikelijke fanfare/harmonie instrumentarium zoals trompet, bazuin, tuba, bas-tuba, bariton, hoorn, de ganse sax-familie en natuurlijk niet te vergeten het slagwerk in al zijn vormen. Daarna leidde dirigent Merckx zijn muzikanten in "Flash Lights", een aaneenschake ling van prettige danswijsjes van R. Beek, alias Frans Verbeeck, die in zijn werken trouwens vooral hefaksent legt op populaire dansmuziek. Vervolgens kwamen De Vrolijke Musici aan bod, op het orgel begeleid door hun koorleider (die de wegens ziekte weerhouden Frans De Meyer verving). Erg veel applaus werd geoogst met een bloemlezing uit "Schubert Melodieën", "Wie schön ist mein Tirolerland" (A. Estler), "Die Schlittsbuhlanger""Waldteufel" en "Mozartiaanse Fanta sie op Muzikale Termen", een arrangement van Frans De Meyer. Met veel bravoure werd het eerste gedeelte van het Lentekoncert afgerond met een daverende Demis Roussos-Selektiedoor de KF Sint-Cecilia. Na de pauze hanteerde Raymond Merckx opnieuw meesterlijk de dirigeerstok bij de uitvoering van het "National Emblem", Amerikaanse marsmuziek van E.C. Bagley en een "Happy Sound Selection" van Kees Vlak. Het hoogstaand peil van "De Vrolijke Musici" kwam er ook tot uiting in hun tweede meertalig optreden waarin "Viva Tutte Le Verzose" van Giardini, "Barcarolle" van Offenbach en "Sweet Dreams, Sweet Heart" voorkwamen. Als afwisse ling bracht Sint-Cecilia de "Tango for a Toreador" van Snijders met een op virtuoze wijze gespeelde trompetsolo door Mark Dé Cock. Tenslotte brachten de muzikanten samen met het gastkoor Het Slavenkoor uit Nabucco, het majestueuze werk van Verdi, Het talrijk opgekomen pubhek uitte zijn voldoening met een langdurig en inens applaus. En als bis-nummer werd het "Slavenkoor" nog eens overgedaan. Vermelden wij nog dat de bindteksten - zoals gewoonlijk - keurig werden verzorgd door Pierre Luyts. Alvast voor alle aanwezigen een aangename avond en veel luistergenot! Een blik op het jaarprogramma van de Kon. Fanfare "Niets zonder Arbeid" "In onze moderne tijd, waar er een overvloed aan mogelijkheden is om overal en op elk uur van de dag te genieten van de muziek, is het niet gemakkelijk een dorpsfanfare in leven te houden. De jeugd heeft nog weinig interesse voor deze vorm van gemeen schapsleven en indien er niet vlug aan deze geestesgesteldheid een einde komt zullen in de nabije toekomst meerdere muziekkorpsen noodgedwongen van de kiosk verdwijnen. Gelukkig houdt onze Kon. Fanfare, tegen deze stroming in, nog steeds flink stand en dank zij de lovenswaardige inzet van bestuur, dirigent en muzikanten kunnen wij de toekomst hoopvol tegemoet zien. Van ons aller toewijding zal het afhangen of "Niets zonder Arbeid Trouw en Eendracht" ook in de toekomst de faam zal kunnen hoog houden die zij sinds lange tijd geniet in de streek van Aalst Aldus de h. Frans Boel, ereburgemeester en vele jaren voorzitter van de fanfare, in "Met N.Z.A.-Tr. E. 150 jaar op weg", uitgegeven in 1984 ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de vereniging. In dezelfde uitgave lezen we verder: "Is het zo dat men zich bij haast alle vormen van het verenigingsleven meer laat leiden door de in de praktijk gegroeide gewoonten en gebruiken, dan door de stelregels van de vaak verdwenen of alleszins niet meer toegepaste statuten, dan is dat zeker waar voor de maatschappijen die zich wijden aan de amateuristische beoefening van de muziekkunst. Zo wordt ook binnen onze eigen maatschappij de gang van zaken en het opstellen van de speelkalender, meestal bepaald door de in de loop der jaren opgedane ervaringen of gemaakte afspraken. Vooral de aktiviteiten die ressorteren onder de laatste kategorie, verwierven zich een vaste plaats binnen een moeilijk te wijzigen stramien." Aldus de h. Marcel Temmerman, sekretaris. Intussen werd een nieuw bestuur verkozen: voorzitter R. Van Vaerenbergh, ondervoor zitters G. Van de Walle en E. De Backer, sekretaris G. Verbruggen, adjunkt-sekretaris P. Van Denhauwe, penningmeester J, De Bruyne, bibliotekaris A. Ottoy, archivaris Marcel Temmerman en dirigent Freddie Van Laer, "Niets zonder Arbeid" telt nu meer dan 40 muzikanten en een vijftiental trommelaars. Freddie Van Laer is een oud-inwoner van Erembodegem en heeft tot 1957 (hij was toen nog zeer jong) in de fanfare N.Z.A. gespeeld. Hij heeft zich dan definitief op het pad van de muziek begeven. Na voltooiing van zijn studies aan de stedelijke muziekakade mie te Aalst, studeerde hij verder aan het Kon. Conservatorium van Gent, waar hij eerste prijzen behaalde voor klarinet, saxofoon en kamermuziek. Hij is direkteur geweest van de muziekschool van Jette en leraar aan de Akademie te Aalst. Als beroepsmuzikant is hij lid van het Groot Harmonieorkest van het Gidsenregiment waarmee men te Erembodegem reeds tweemaal kennis mocht maken. Voor 1986 werd volgend jaarprogramma opgesteld: 1. Verbroederingsfestivals 31.5 bij de KF Kunst en Vermaak te Aalst 11.5: deelname aan het jubileum van de KF De Terjodenaren 18.5 bij de KF De Katholieke Gilde te Hekelgem 19.5 bij de KF Sint-Cecilia te Hofstade 15.6: eigen festival op kermiszondag 6.7: bij de KF Sint-Cecilia te Meldert 21.9: deelname aan het jubileum van de KF 8int-Cecilia Moorsel 2. Wandelkonoerten 14.6: opening kermis Erembodegem 7.9: Terjoden kermis 28.9: dorpskermis Erembodegem 12.10: Doggenkermis Erembodegem Kunstkonoerten 19.6: op de binnenkoer van de gemeentelijke jongensschool 25.10: in de kerk van Erembodegem (centrum) 15.11: Sint-Cecilia viering in de O.L.V.Hemelvaartkerk Erembodegem De Kon. Fanfare Niets zonder Arbeid heeft elke donderdagavond, van 19u30 tot 21 u., afspraak voor de repetities in de zaal Gerstenhof te Erembodegem. Muziekliefhebbers zijn er hartelijk welkom. En alvast diegenen die ook wensen muziek te leren en een instrument te bespelen!... Dat de Moorselbaan dringend aan herstelling toe is daarover zyn alle gebruikers van deze drukke invalsweg het roerend eens. Ook de handelaars die in deze drukke handelsstraat wonen. Dat er in de begroting daartoe 15 miljoen is ingeschreven vindt ook iedereen goed. Maar als het op de praktische uitvoering aankomt dan gaan de poppen aan het dansen. Aldus bleek uit de hoorzitting waar allerlei klachten op voorhand reeds op tafel kwamen. Schepen Openbare Werken stelde dat een oppervlakkige herstelling niet afdoende is. Er moet in het kader van het algemeen rioleringsplan, mede in het vooruitzicht van de wa terzuivering, gezorgd worden voor valabele riolering. Wat dan inderdaad zijn tijd zal du ren. De schepen maakt zich sterk dat het allemaal in zes maand gerealiseerd kan wor den, doch de handelaars van de Moorselbaan vrezen dat het wel een jaar kan duren. Met uiteraard alle gevolgen van dien in verband met hun han delsbedrijvigheden. Hande laars vinden dan ook dat der gelijke rioleringswerken niet noodzakelijk zijn. De schepen opteert voor meer verkeersveiligheid in deze drukke verkeersader. Men wil het wegdek op over 5,5 m plus een parkeerruimte van 2,2 m waarvoor dan wel voetpaden tot 1 m zullen moeten geredu ceerd worden. Wat dan een aantal parkeerplaatsen zou doen verliezen. Schepen De Maght stelt voor de huidige parkeerplaatsen van aan de Doolhof - tot aan de Berga- meersenstraat af te schaffen. Die zouden dan vervangen worden door het opdrijven van de 55 parkeerplaatsen op het terrein van het oud slachthuis tot 68. Dan zou wel het speel pleintje aan «'t Slot» verdwij nen doch gesteld werd dat dit weinig gebruikt werd. De sche pen denkt ondertussen wel aan een voorlopige parking zoals in de Kattestraat. Eventueel zou, mits overeenkomst, dat moge lijk worden op het braaklig gende gedeelte waar vroeger de school en de kapel zich bevonden. En wat betreft de datum van aanvang van de werken dat zou nog wel even duren. Met de opmerkingen die de schepen op de hoorzitting no teerde wordt naar het schepen college getrokken. Na behan deling in de «kommissie» kan zulks dan op de op de gemeen teraadszitting worden behan deld, Voor einde mei is er dus geen sprake van een definitief ontwerp want al wat nu reeds definitief is is enkel de princi piële beslissing aan de Moor selbaan iets te doen. Voor de aanvang der werken zou met elke handelaar op voorhand een regeling worden getroffen qua bereikbaarheid, aan- en afvoer en verder zou men alleszins pas starten na de jaarlijkse feesten in Handels centrum Moorselbaan. LH Heel wat hobbyisten spitsen hun aandacht toe op de aquariumwereld, meer bepaald op een mooie zeeaqua rium. Ook fn Aalst zijn reeds zeven jaar een schare zeeaqua- riumliefhebbers verenigd in de bloeiende «Zeeaquarianen - Aalst»-klub. Elke eerste vrijdag van de maand komen de leden samen, om 20 uur, in 't Apostelken. Vrijdag 9 mei opnieuw. Ditmaal om een voordracht te beluisteren over «Filtertechnieken voor het zeeaquarium». Ondervinding met zoetwater- geen ziekten meer, geen wa- vissen is niet nodig voor het terverversing, geen filterreini- houden van zeevissen in een ging... Meteen een passend eigen aquarium. Heel wat lief- milieu waarin zeevissen dienen hebbers zijn er zich echter van te leven, een ideale filterwijze bewust dat voor het beoefenen omdat het de zecaquariumlief- van hun hobby er méér nodig hebber toelaat het aquarium- is dan een investering voor de water het dichtst de omstan- noodzakelijke materialen. Dis- digheden in de open zee te cussiëren en uitwisselen van laten benaderen. Wat de biolo- gegevens over zeevissen, mate- gische zuivering in feite is, hoe rialen, planten, aquaria en al- het werkt, hoe een biologische les wat hiermee samengaat filter er kan uitzien en wat de blijkt noodzakelijk. Daarom tot nu gekende voor- en nade- werd de vriendenkring «Zeea- len ervan zijn, ook van andere quarianen Aalst» gesticht. De- systemen, zal voor de belang- ze vereniging telt thans tal van stellende zeeaquarianen ver beginners, maar ook van echt duidelijkt worden op vrijdag 9 doorgewinterde zeeaquarium- mei a.s. om 20 uur in 't Apo- liefhebbers, van wie de be- stelken (nabij de kerk van ginners zeker goede raad en Mijlbeek). Op het program- bijstand kunnen verwachten, ma: een boeiende voordracht Moderne apparatuur, het arti- door de heer Brons (NI.) met ficiële zout van zeer goede als tema «Filtertechnieken kwaliteit, «nieuwe principes», voor het zeeaquarium». Meer nieuwe en betere filtermetodes inlichtingen over de klubwerk- hebben er voor gezorgd dat de ing zijn steeds te verkrijgen bij zeeaquaristiek thans in een de voorzitter Femand Van volwassen stadium is getreden, Langenhove, Dirk Martens- «Biologisch filteren» is alvast straat 6 te Aalst, tel, 053/ één van die magische begrip- 70.47.39, ook bij de sekretaris pen die in de oren van sommi- Freddy De Gendt. Wilgen- ge aquariumhouders naklinkt, straat 9 te 9310 Lede, tel. 053/ Na de motorfilters en de volg- 78.77.88, lazen aquaria willen velen nu D.B. een biologische filter. Hiermee De Deutsche Bundesbahn ver lengt tot 31 december van dit jaar zijn speciale aanbieding «Rosarot», dat zijn speciale heen- en terugbiljetten die in de reisbureaus en bij de NMBS kunnen gekocht worden tegen voordelige voorwaarden. Meer informatie hierover kan men verkrijgen in de reisbureaus. juli de 150e verjaardag van het eerste artillerie worden ge vierd. Wie dienst heeft gedaan in deze eenheid kan een uitno diging voor de feesten beko men door een briefje te schrij ven naar het adres: Konink lijke Verbroedering van IA, rue de NeufchSteau 38 te 665C Bastogne. (d.b.) In Bastenaken zal van 4 tot 6

De Voorpost | 1986 | | pagina 6