Openschooldag VTI-Dendermonde op Pinkstermaandag Hamse zomerfeesten in nieuw kleedje Kollektorenwerken te Lebbeke De Voorpost - 16.5.1986 - 11 Sint-Niklaas Opening Bad Saint-Michel Tijdens het pinksterweekend kan je aan de Plezantstraat 286 de (her)opening van Bad Saint-Michel meemaken. Er zijn demon straties snooker, aerobic en squash, jazzoptredens, een water show en duikerdemonstraties, een helikoptershow en lucht dopen. Simultaanschaken Zondag 18 mei om 14.30 u. in jeugdhuis Den Egiantier, Apostelstraat 25 in Sint-Niklaas, simultaanschaken: Johan Goormachtig gaat in de clinch met iedereen die kan of wil schaken. Johan is Oostvlaams kampioen. Dierenshow In het buurthuis van Sinaai organiseert Culturele Centrale De Bezige Bij zaterdag 17 mei een grote dierenshow, vanaf 16 u. Een rommelmarkt wordt vanaf 14 u. georganiseerd. Kermis Zwaanaarde Sinaai T.g.v. de opening van Zwaanaardekermis in Sinaai wordt een gaaibolling georganiseerd op vrijdag 16 mei. Een schieting start zaterdag 17 mei om 15 u. en zaterdagavond is het bal. Zondag 18 mei begint om 14.30 u. een wielerwedstrijd voor liefhebbers, om 15 u. is het opnieuw schieting bij De Ware Vrienden en 's avondè is het bal. Maandag 19 mei om 8.30 u. mis in de kapel, om 10 u. jaarmarkt, om 10.30 u. optreden van de harmonie van Sinaai, om 16 u. wielerwedstrijd voor nieuwelingen. Helmolenfeesten Maandag 19 mei, tweede pinksterdag, is 't feest op Heimolen. Om 15 u. plechtige mis aan de kapel van OLVrouw-van de IJzer op Heimolenhoek. Daarna volksspelen en kaarting (in de tent, 1.800 frank vooruit). Andere geneeswijzen KAV-Don Bosco organiseert dinsdag 20 mei in het Dobocen- trum een gespreksavond over «Andere geneeswijzen» door Johan Hessels. Het jaarlijkse meifeest is voor vrijdag 23 mei 's avonds voorzien. Het leven van de otter In kasteel Walburg kan je een tentoonstelling bekijken over het leven van de otter. Donderdag 22 mei om 20 u. is een voordracht en diavoorstelling voorzien. De toegang is gratis. Playback op 't Zonneken In de feestzaal van het Medisch Pedagogisch Instituut van de staat 't Zonneken, Bellestraat 133, wordt op 21. mei om 19 u. een playbackwedstrijd gehouden. Deelnemers zijn jongens en meisjes van 12 tot 21 jaar die verblijven in een rijksinternaat. De toegang is gratis. Wakava-Sinksenkamp Van vrijdag 16 tot en met maandag 19 mei organiseert Wakava een Sinksenkamp op het domein Kelchterhoef in Houthalen. Wandelen naar 't Sint-Annabos Zondag 18 mei organiseert Wandelklub Waasland (Vakantiege noegens) een wandeling naar 't Sint-Annabos op de Antwerpse Linkeroever. Afspraak om 14 u. op de parking van de A. Vermeylenlaan op Linkeroever. Fietstocht van Boontje Zondag 18 mei organiseert Culturele Centrale Boontje haar jaarlijkse fietstocht. Men fietst een zestigtal kilometer. Vertrek om 10 u. aan het stadhuis. De eerste mensen De tentoonstelling «Op zoek naar de eerste mensen», een initiatief van de Vrije Universiteit Brussel en het Gemeentekre diet van België, is tot 1 juni te bekijken in de stadsbibliotheek van Sint-Niklaas, tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Voordracht over Strawinsky Vrijdag 16 mei om 20 u. spreekt in het auditorium van de muziekakademie direkteur Frans Truyts van deze instelling over Igor Strawinsky en «Le sacre du printemps». Tegelijk heeft een kleine tentoonstelling plaats met werken van enkele grafici Musica Symfonie Zaterdag 17 mei om 20 u. treedt in de schouwburg van Sint- Niklaas de Musica Symfonie uit Sint-Niklaas op. Op het programma werk van Beethoven, Schumann en Bizet. Solist is Jaap Kruithof, die thans bij de Duitser Klaus Heitz studeert. Kruithof verwierf als cellist bekendheid. De Musica Symfonie staat onder de leiding van Jacques Truyens. De Graaf van Luxemburg Dinsdag 20 mei om 20 u. brengt Hoofdstad Operette Amster dam de operette «De Graaf van Luxemburg» van Franz Lehar in de schouwburg. Film bij vzw Karree Zaterdag 17 mei om 21.30 u. wordt bij vzw Karree, Moleken 2, de film «Rumble Fish» van Francis Ford Coppola vertoond. Het gaat over jonge mensen en de idolen-kultus. Kemzeke. Theofiel Suy en Celevie Donkers uit de Voorhoutstraat 148 vierden hun diamanten huwelijksjubileum. Ze hebben vier kinderen, elf kleinkinderen en zes achterkleinkinderen (Iv). steem mm i het marktplein in Temse. waasmunster Naar Wachtebeke Maandag 9 juni om 9 uur vertrekt KAV Kouter naar het provinciaal domein van Wachtebeke. Inschrijven bij mevrouw D'Hooghe, Stokstraat. Teater De Pulst op bezoek Vrijdag 16 mei om 20 uur is teater De Puist te gast in het Lokeren. In het kultureel centrum had een tentoonstelling plaats naar aanleiding van 100 jaar textiel» te Lokeren en dat was een initiatief van het ACV. (polo) Kemzeke. Het diamanten huwelijksjubileum van Theofiel Suy en Celevie Donkers werd gul gevierd. Met o.m. een stoet die was verzorgd door de hele dorpsgemeenschap. vechten), jazzballet, vuurbestrijding, volksspelen enz. Vanaf 20 u. is er het traditionele «Bloemenwijkbal» met orkest The De Wegom Ter ere van de heilige Amelberga wordt tijdens het pinksterwee- rw> noJfiiino H t 6en boerek®rmis en markt- kend de Wegom gegaan, een voetbedevaart over zowat 23 km. Aunndcf ii L ffn rirwK^uIl!? ongevear L®.u\. Zaterdag 17 mei vertrekt men om 13 u. aan het marktplein van playbackshow en -wedstrijd. Voor 100 fr. Temse. Dinsdag 20 mei moet je al om 4.30 u. ('s morgens) op kunnen geïnteresseerden meedingen naar een interessante pot. - Iedere deelnemer krijgt een aandenken plus een aardig prijsje. De presentatie is in handen van de playbackwinnaar van Oost- Vlaanderen 1985, terwijl discobar Maranata uit Kruibeke voor de muzikale omlijsting instaat. Maandag 19 mei wordt deze kermis afgesloten. Vanaf 15 u. zijn alle derde leeftijders en gehandikapten welkom voor een gezellige namiddag. Rudy Van Eetvelde speelt ten dans en zorgt voor gezelligheid met liedjes uit de oude doos, fratsen en Kunsttentoonstelling sekremS°rR^keSmaf 94 ?P De Cukure'? Centrales van Hamme en Waasmunster organise- Gildenhuis. De toegang bedraagt 50 fr. en men krijgt in ruil een Q7 2? 24 ,'i „09° ï?ne: 03/ ren in het Natuurvriendenhuis De Heidebloem te Waasmunster sluk over vooroordelen, werktijdv. 779.97.57 (ofwel Bond Moyson of C.M. of KVG) is koffie met een kunsttentoonstelling van plaatselijke artiesten. Op vrijdag inleveren zinvol en zinloos werk. Koniekoeken voorzien. 16 mei wordt deze tentoonstelling om 20.00 uur geopend. Vanaf 18.30 u. zijn er enkele volkse spelen zoals piering, Zaterdag 17 en zondag 18 mei kan men ze bezoeken van 10.00 gaaibolling en een kruisboogschieting. Einde voorzien rond 23 tot 12.00 en van 14.00 tot 20.00 uur uur. Vlaamse kermis op Koewacht Reeds voor de negende opeenvolgende keer organiseert de vrije lagere en kleuterschool van Koewacht haar' Vlaamse Kermis. Alle aktiviteiten gaan door in de lokalen van de plaatselijke school of in de tent die wordt opgesteld op de speelplaats. Zoals steeds wordt de opbrengst integraal aange wend voor de verdere uitbreiding en/of uitbouw van de school. Zaterdag 17 mei rond 14.45 u. officiële opening door de Koewachtse fanfare Eendracht maakt Macht. Om 15 u. start een playbackwedstrijd voor de jeugd plus een imitatiewedstrijd van bekende tekenfilmhelden, Dit voor kinderen tot 8 jaar. 's Avonds is er een playbackwedstrijd voor volwassenen, verzorgd door discobar met DeeJee Nic. Inschrijvingen via tel. 03/779.97.23. Zondag 18 mei: vanaf 11.30 u. is het restaurant geopend en om 15 u. is er gratis animatie met poppentheater Enneke Penneke. Vanaf 20 u. dansavond in retrostijl met De Spelemannen. Ook hier is de toegang gratis. Van 9.30 u. tot 17.30 u. kan men de leerlingen aan het werk zien in de werkplaatsen en labo's. De bezoekers kunnen de kwa- lifikatieproeven van de laatste jaars bezichtigen en keuren op hun werking en vormgeving. De talrijke afdelingen pakken traditiegetrouw uit met sterke staaltjes van vakmanschap of verfijnde hoog-technologische realisaties. In de afdeling houtbewerking omvatten de kwalificatieproe- ven zowat het totale huismeu- bilair: keukenkasten, wand-, boeken- en kommodekasten in alle stijlen, een slaapkamer enz. De afdeling centrale verwar ming en sanitaire installaties realiseerde verschillende test- banken en bouwde zelf een kompressor. De jongste van de afdelingen nl. het specialisatiejaar klima- tisatie gooit het op de frisse toer met de konstruktie van een koelcel. De afdeling automechanica pakt uit met een ganse reeks motoren die elektronisch gere geld worden. Opsommen wat er in de afde ling mechanica (technisch, be roeps, lagere en hogere cyclus) te beleven valt is haast niet mogelijk. In het oog springen een zelfgemaakte afkantpers, zelf ontworpen en uitgevoerde rol- en potkrieken, CNC-werk- stukken. In de afdeling elektriciteit barst het van de PLC-sturin- gen, voorwaar up-to-date tech nologie. In de afdelingen elektronica en ind. informatica is het al mi croprocessor en computer wat de klok slaat. Knappe staaltjes van allerhande regelingen zijn er vast te bewonderen. Wat de regeltechniek te bieden neelt is zonder meer verbluf fend, de automatisch gestuur de robots tarten de verbeel ding. Het VTI is sterk betrokken bij de vernieuwing van het beroe psonderwijs als piiootschool. De resultaten van diverse pro- jekt- en themawerken zullen zeker eenieders bewondering afdwingen. Honger en dorst zal men ook niet moeten lijden bij een be zoek; het VTI-restaurant en cafetaria zorgen daar voor. Stekense Bloemenwijk viert tweede wljkkermis Ook deze keer worden de Bloemenwijkfeesten georganiseerd tijdens het Pinksterweekeinde, maar wel op een ander terrein: aan de Bremstraat met ingang langs de Molenbergstraat. Traditioneel worden de feesten ingezet met een schieting op de liggende wip in de feesttent op vrijdagavond 16 mei om 19.30 u. Er is 1.000 fr. gratis. Zaterdag 17 mei officiële opening terwijl op en rond het feestterrein diverse demonstraties en attrakties zullen te bele ven zijn: karate, nunjitsu, oosterse krijgskunst (o.m. zwaard- Bloemenmarkten Telkens van 17 tot 21 u. vinden bloemenmarkten plaats in groot- Temse: vrijdag 16 mei in Temse aan de Kamiel Wautersstraat, woensdag 21 mei in Steendorp aan de Gelaagstraat en vrijdag 23 mei aan de sporthal in Tielrode. Foto- en diasalon Boelwerf Het veertiende nationaal foto- en diasalon van de Boelwerf wordt van zaterdag 17 mei tot en met zondag 25 mei georgani seerd in het Gemeentemuseum aan de Kasteelstraat te 16 u. Je kan tijdens het weekend gaan kijken. Op het Pinksterweekend, zaterdag 17 mei en zondag 18 mei, organiseert men traditiegetrouw de Hamse zomer feesten, beter gekend als Hamzofee. Er werden talrijke aktiviteiten in het vernieuwd programma opgenomen: zaterdag 17 mei om 13.30 u. start de triathlon. Vanaf 14 uur diavoorstelling zeeklassen, opendeur middenschool, rally door de klassen en spelenmarkt op de speelplaats. Om 15 en 16 uur diavoorstellingen zeeklassen Vanaf 17 uur, barbecue, finale kwistornooi en tot slot prijsuitreiking triathlon gevolgd door dans. Zondag 18 mei, vanaf 12 uur barbecue, daarna opendeur, rally door de klassen en triathlon voor de leerlingen. Vanaf 18.30 u. prijsuitreiking van de klassenralley en triathlon. Om 19.30 u. playback-show. Doorlopend zijn er twee dagen: tekenwedstrijd, leerlingen aan het werk, toneel, zang c«i voordracht, labo, micro- voor volwassenen en 150 fr. voor kinderen. 1 denlaan betreft, is de linkerzij- Nieuwkerken. De plaatselijke Chirogroep bestaat dertig jaar en bracht te dier gelegenheid een jubileumshow in de de vaJl he,t we8d®k (komende Katholieke Kring (Iv). van Dendermonde) voltooid tot op de as van de weg. Op de slijtlaag na weliswaar. Langs de rechterzijde werd de dienst- riolcring reeds geplaatst vanaf de Lindelaan tot de Zieken- huisveldbaan. Vanaf de Lindenlaan tot het dorpsplein ziet de situatie eruit als volgt: de koliektoren zijn geplaatst, ook de dienstriole- ring zit in de grond gestopt, alle huisaansluitingen zijn bo vendien uitgevoerd. Verder werden voetpaden en greppels uitgebroken. De gasleiding is van onder het wegdek naar de -.-j. voetpaden geplaatst, ook de hoogspanningsleiding werd ge- deeltelijk uit het wegdek ver wijderd. Tenslotte zijn de af- het vak Vondelbeek-Lin- leerd en aangesloten en wordt delaan de dienstriolering ver- de «koffer» van het nieuwe Naar we vorige maandag, tijdens de maandelijkse ont- der geplaatst, worden de wo- wegdek aangebracht, moeting van de pers met het schepencollege vernamen, ningen aan de nieuwe dienst- Blijken de weersomstandighe- schieten de kollektorenwerken langs de Dendermondse- riolering aangesloten en wordt den gunstig, dan zullen einde steenweg allesbehalve goed op. Wie op regelmatige tyd- de bestaande riolering aan de mei, begin juni de werken aan stippen van deze steenweg gebruik maakt, heeft de -«"» --len-g van de njks- het vak Dorpsplqn-Bmsselse- La i a a a ij weg aangesloten. Dit ter hoog- steenweg aangevat worden, slakkengang wellicht al met eigen ogen vastgesteld. te van de Vondelstraat. Van de Op 12 mei waren 115 van de Lindenlaan tot het dorpsplein 200 toegestane werkdagen op- worden nu de boordstenen ge- gebruikt, plaatst, waterkolken ge'instal- (pvr) De stand van de werken, bij geïnstalleerd. 1 J Wat de toekomst betreft wordt huwelijksjubileum. Ze hebben vijf kinderen, negen kleinkinderen en twaalf achterkleinkinderen (Iv). Sint-Niklaas, Weynstraat 166. Jules Verschelden en Coleta Jacob huwden zestig jaar geleden. Het echtpaar vierde op 7 mei z'n diamanten huwelijksjubileum en burgemeester De Vidts en schepen Van Daele kwamen op bezoek. Het echtpaar heeft zes kinderen, ding ook buiten het wegdek twaalf kleinkinderen en zes achterkleinkinderen (Iv).

De Voorpost | 1986 | | pagina 11