Aperitiefkoncert met jong talent en met Chris Pée en Dirk Vermeir tijdens Collegefeesten te Dendermonde HET PROGRAMMA IS VOLLEDIG Recital Berlaarse Concertvereniging Waso Quartet in The Saint's Sint-Niklaas Provinciaal muziektornooi in Berlare: een sukses Legaal belastingen uitsparen zonder fraude Kandidaten Hoger Diploma Conservatorium vragen aandacht voor sax, trombone, piano en hoorn te Buggenhout NWK-Berlare opende haar deuren 14 - 16.5.1986 - De Voorpost Ter gelegenheid van de tweejaarlijkse Sinksenfeesten in het Heili ge-Maagd college te Dendermonde, wordt een uitzonderlijk aperitiefkoncert voorgesteld op zondag 19 en maandag 20 mei (Pinksteren en Pinkstermaandag), telkens te 10u30. Het koncert zal plaatsvinden in de gelegenheidscafétaria van het College en - zoals bij de jubileumfeesten van 1984 - het is weer de dinamische Oudervereniging die de praktische organisatie op zich neemt. Uitvoerders en programma Wat de uitvoerders betreft, is zeer bewust alles eng col- lege-gebonden gehouden. Men wil aantonen dat in deze materialistische, op ef ficiëntie berekende tijd toch nog ruimte bestaat om jong talent (in dit geval muzi kaal talent) te laten open- bloeien. Daarom staan vooral de leerlingen cen traal. Naast deze beginnende kunstenaars-in-spe, zijn de organisatoren ook fier Chris Pée te kunnen ver welkomen, met haar gevoe lige mezzo-sopraan stilaan een vast begrip in ons Vlaamse muzikale leven. Begeleid door Dirk Vermeir aan de vleugel zal ze o.m. enkele liederen van Manuel de Falla vertolken. Het zou niet erg verstandig zijn niet te profiteren van de aanwe zigheid van zo'n eminent pianist als Dirk Vermeir om ook hem niet de volle aandacht te schenken. Aan sluitend vertolkt hij een prachtige ballade van Brahms en de sensationele «Vuurdans» van de Falla. Chris Pée, zuster van leraar Leo Pée en moeder van leer ling Olaf, is zeker een graaggeziene en graagge- hoorde gaste in het College. Maar het is vooral om haar artistieke kwaliteiten dat ze in dit aperitiefkoncert als «ster» staat. De jongste tijd In de feestzaal van de gemeentelijke jongensschool te Overmere organiseert de Berlaarse Conoertvereniging een Lentekoncert op zaterdag 17 mei met aanvang om 20.00 uur. heeft ze zich als een ge waardeerde liedzangeres weten op de voorgrond te plaatsen, en niet alleen in het Dendermondse. Naast haar vaste opdracht als koorlid bij de Opera van Vlaanderen, was ze dit sei zoen ook te horen in Rossi ni's «Signor Bruschino» bij de Antwerpse Kameropera. Deze zelfde stichting vraagt haar trouwens terug voor een solo -liedrecital (ook met de Falla, die nu gepro grammeerd staat in het col lege). Dirk Vermeir, oud-leerling van het college - inderdaad, het is een college-gebonden programma -, is een veelzij dig musicus. Pianist van uitzonderlijke klasse, is hij een veelgevraagd solist en begeleider, leraar piano aan verscheidene muziekakade- mies, leraar aan het Lem- mensinstituut. In het Den dermondse is hij stichter en dirigent van het Gymel-en- semble, een kwalitatief hoogstaand koor in volle opgang. Hij is ook aktief als komponist, zo schreef hij o.m. reeds diverse poly fone koorarrangementen. Verder treedt Dirk Vermeir regelmatig op in kamermu- ziekensembles, vaak met oude muziek. Tijdens deze aperitiefkoncerten zal hij als solist en als begeleider te beluisteren zijn. Chris Pée en Dirk Vermeir, twee namen die zeker reeds voldoende zijn om het pu bliek muzikaal te ver- Toch ligt het hoofdaksent van deze koncerten bij de jongeren. Een aantal jon gens, allen leerlingen van het College, zullen een ge varieerd aanbod brengen van mooie muziek en het pubhek aangenaam verras sen door him niveau en ek- spressiviteit. Zo zullen we kunnen luisteren naar vol gende jeugdige muzikan ten. Karei De Knopper speelt op cello een fragment uit de «Sonate nr. 1» van J.L. Duport. Steven De Beu- Ie vertolkt op piano «Vi sions Fugitives» van Proko- fief. De «Fantaisie» van Ro bert Clérisse wordt ge bracht op dwarsfluit door David Kestens. Eveneens op dwarsfluit speelt Joris Van Garsse «Les Ecureuils» van Henri Bussner. Pieter Van Neste en Rik Van Der Pooten brengen, ook op dwarsfluit, een duo van Doppler. De «Romance» van Lode wijk Mortelmans wordt op viool gespeeld door Tom Van Herrewe- ghen waarna we van Chris Van Boven de «Sonatine nr. 3» van Kabalevsky te be luisteren krijgen, dit op piano. Nog een vioolwerkje dan, het «Concert in sol klein, opus 12 nr. 1» van Vivaldi door Guy De Vriendt. Ook blaasinstru menten in dit koncert: Tho mas Hendrickx speelt op klarinet de «Zevende sona te» van Xavier Lefèvre, Frank De Vuyst vertolkt een «Dans» van Guy Duyck op altsax en Filip De Vuyst laat tromboneklanken be luisteren. Een aperitiefkoncert met voor elk wat wils: geroeti- neerd talent naast ontlui kend muzikaal entoesias- me, een waaier van de meest diverse instrumen ten en goede muziek. 19 en 20 mei om 10u30 in het College aan de Kerkstraat! Lokeren. Vorige zaterdag trad in de jazz-club het R. Rousselet-M. Heer kwintet op (polo) Hilde Van Keer, viool en Benjamin Rawitz, piano spelen er werken van JM Leclair, Fr. Schubert, K. Szymanowski en C. Franck. Kaarten voor dit koncert zijn verkrijgbaar bij de Berlaarse Concertve reniging, Em. Hertecant- laan 49 te Berlare (052/ 42.41.75), Cultuurkring Berlare, Ém. Hertecantlaan 83 te Berlare (052/ 42.30.17), Hugo De La thouwer, B. De Lausnay- straat 32 te Overmere (091/ 67.50.11). De toegangsprij zen bedragen 200 fr. en 120 fr. voor studenten. Een fa- miliekaart kost 500 fr. Hil de Van Keer studeerde viool en kamermuziek aan de conservatoria van Gent en Brussel en behaalde een eerste prijs voor notenleer, viool en kamermuziek en het hoger diploma voor viool. Ze werd bekroond met verschillende prijzen en behaalde de virtuosi- teitsprijs van de Belgische Regering Ze was laureate van de Pro Civitate wed strijd en als soliste trad ze op met het Vlaams Kame rorkest van Brussel, het Collegium Instrumentale Brugense en het Belgisch Bachensemble. Ze koncer- teerde in binnen- en buiten land en is lerares aan de muziekschool van Zaven- tem en aan de kunsthuma- niora van Brussel. Ze is koncertmeester van het Nieuw Belgisch Kameror kest. Benjamin Rawitz werd ge boren in Israël en kreeg op 6-jarige leeftijd zijn eerste pianoles. Vier jaar later gaf hij zijn eerste recital. Op 14-jarige leeftijd werd hij uitgenodigd voor een opna me voor de Israëlische radio en een jaar daarop debu teerde hij als solist bij het Haifu Symfonieorkest. Hij speelde gedurende drie jaar met het Orkest van het Israëlisch Leger om in 1970 naar Brussel te komen en zijn studies verder te zetten aan het Koninklijk Muziek conservatorium van Brus sel waar hij eerste prijzen en hogere diploma's ont ving voor piano en kamer muziek. Later studeerde hij nog in Genève en Londen. Hij kreeg verschillende prijzen en verleende zijn medewerking aan heel wat internationale wedstrijden. Hij trad op in verschillende landen en maakte heel wat plaatopnamen. Hij is als vast begeleider verbonden aan het conservatorium van 26 april 11. was een boeiende en belangrijke dag in de jaarwerking van de Kon. Fanfare De Vriendenbond. Voor het eerst in haar geschiedenis had Dé Vriendenbond de organisatie op zich genomen van een der Provinciale Tornooien georganiseerd door het Provinciebestuur van Oost-Vlaanderen. Vijf verenigingen traden aan: de meer dan tweehon derdjarige «Concordia et Docilitas», Herdersem, 2de afdeling, «De Zwanezo- nen», Drongen, 2de afde ling, «Sint-Cecilia», Merel- beke, eerste afdeling, «Ou de Gemeenteharmonie» Heusden, uitmuntendheid en onze eigen Fanfare. De Vriendenbond was de enige fanfare, de andere waren harmonies. Toen de Berlaarse muzi kanten de sporthal binnen kwamen begon de Kon. Ou de Gemeenteharmonie van Heusden aan haar taak. De Vriendenkring startte met de «dorpsfanfare» van Ro land Cardon. Als opgelegd stuk werd «Valery the rich girl» van Guy Duijck ver tolkt. Is Valery een rijk meisje, ze is ook een ver wende jonge dame wat voor de muzikanten veruitwen- digd wordt door de moeilij ke vingerzetting. Het laat ste deel, in marstempo, maakte indruk op het goed opgekomen publiek. Als keuzewerk werd dan «4 Antwerpse Kunstschil ders» van de onlangs over leden Jos Moerenhout ge speeld. De Intrada voert P.P. Rubens pleohtstatig ten tonele, het menuet brengt A. Van Dijck, het Adagio wordt gepenseeld door Quinten Metsijs en het Rondo behoort uiteraard aan Pieter Brueghel toe. Nadat de jury met als voor zitter Dr. Paul Huys, cultu reel adviseur van de Provin cie, zich voor beraadsla ging teruggetrokken had, werd in een ontspannen sfeer nog «Vaandel opl» van P. De Vleesschouwer ge speeld. Uiteraard steeg de spanning bij het bekendma ken van de uitslag, de Vriendenbond bereikte het beoogde resultaat: bevesti ging in de klasse uitmun tendheid voor 4 jaar! Uit muntendheid is de tweede hoogste categorie in de ran gorde van derde, tweede, eerste afdeling, uitmun tendheid en ere-afdeling. In zijn toespraak stipte Dr. P. Huys aan dat de muzi kanten enkel zichzelf en de partituur als tegenspeler hebben, dit in tegenstelling tot de sport. Overigens had speler lof voor de goede ac- comodatie van de Berlaarse sporthal. Belangrijk voor de Fanfare is nu deze «uitmuntend heid», die toch als een kwa liteitsnorm dient te worden gehanteerd, verder te ver stevigen. Daarom heeft De Vriendenbond zich voorge nomen vanaf september e:k, leerlingenvervoer in te richten om de jeugdlessen te laten volgen in een er kende muziekschool. In lichtingen zijn te verkrij gen bij Theo Roels, Kool straat 38, Berlare, tel. 052- 42.40.30 of bij voorzitter Hugo Vercruyssen, P. Christiaenstraat 27c, Berla re, tel. 052-42.22.36. Als motivatie voor het mu- ziekbeoefenen binnen een blaasmuziekvereniging kunnen we zonder meer stellen dat het decreet op de amateuristische kunstbeoe fening van 1980 de liefheb- bers-blaasmuziekvereni- gingen duidelijk een plaats gegeven heeft binnen het cultureel vormingswerk, naast toneel, volksdans, fo tografie en koorzang. Theo Roels Het zigeuner-j azzensemble Waso werd in 1975 gefor meerd door Koen De Cau- ter, die als flamencogitarist leerling was van Manitas De Plata en Manoio De San- lucar. Hun veelzijdige re pertoire is enerzijds opge bouwd uit stukken die in de sfeer van de Hot Club de France-jazz liggen (Django Reinhardt) en anderzijds uit het wat zijzelf «folklore» noemen: zigeunermuziek, walsen, tango's, Roemeen se en Hongaarse melodieën en de typische zigeunerlie deren gezonden door Vivi. Bij gelegenheid speelt Koen ook nog Flamenco-gitaar. Met dit oeuvre heeft Waso een grote faam en pen enor me populariteit verworven in West-Europa en Skandi- navië. Koen De Cauter, de leider van de band, speelde voor dien bij de Piotto's en de G.U.N.O. Jazzband. Hij leerde gitaar bij Manitas De Plata en Manoio De Sanlu- car. Hij speelt ook altviool, klarinet en saxofoon. Se dert kort is hij vooral solo- gitarist die de Maccaferri- gitaar bespeelt. De tweede solist, Bil Gree- now, is een Engelse klari nettist-saxofonist. Sedert maart '84 miste hij geen enkel koncert van Waso in het buitenland. Hij speelde twintig jaar terug reeds bij de Barry Martin Band, maar ook bij de Belgische Cotton City Jazzband, de Franse Haricots Rouges maar vooral toch bij de Temperance Seven. Rond 1970 verhuisde hij naar Zweden waar hij speelde met Al Casey, Willie Cook, Kenny Davern, Wild Bill Davidson. Ondertussen heeft hij zioh wonderlijk wel aangepast aan de zigeu nermuziek. De ritmesektie is van vitaal belang in de band. Zonder goede timing geen jazz. Rit megitarist Vivi Limberger en bassist Michel Verstrae- ten vervullen deze funktie als geen ander. Soepel, ui termate tempovast en goed op elkaar ingesteld stuwen ze de solisten. Veel ritmische variatie met behoud van de grondbeat maakt het hun mogelijk rustig twee ohorussen lang door te swingen zonder me lodie-instrumenten. De on langs overleden Count Ba- sie deed het met zijn All American Rythm Section en Waso verkeert in dit op zicht in eersteklas gezel schap. Vele jazzliefhebbers kennen de muziek van Django Reinhardt. Waso biedt u de kans deze legendarische sound «live» mee te maken. Een unieke kans voor wie geboeid is in gitaarmuziek. Plaats van het gebeuren: The Saint's Jazzklub, Wijn- centrale, Regentiestraat 69, Sint-Niklaas. Aanvang: 21 u. Inkom: 150 fr leden, 200 fr, niet-leden. Op vrijdag 23 mei organiseert Jaycees, Jonge Kamer Dendermonde, een debatavond in de zaal Trefpunt in de Bogaerdstraat te Dendermonde met als tema "Legaal belastingen uitsparen zonder fraude". De avond start om 19u45 stipt en belangstellenden doen er goed aan op voorhand in te schrijven. Dat kan door het storten van de som van 500 fr. op rekeningnummer 393-0098806-52 van E. Plettinck met de vermelding Jaycees. Dat inschrijvingsgeld geeft recht op een welkomstdrink, de syllabus van de voordrachten en uiteraard de toegang tot de zaal. De eerste spreker tijdens deze avond is senator Etienne Cooreman, een deskundige terzake en de man van de alombekende wet Cooreman-De Clercq die de ekonomische heropbloei in ons land een flinke duw in de rug heeft gegeven. Hij zal het meer bepaald hebben over de juridische funderingen. Dat betekent een fiskale uitrafeling, een kijk op de bevrijdende voorheffing en een bespreking van de aandelen van KB 15 en pensioensparen. Na de pauze spreekt professor Vandelanotte die het zal hebben over technieken en toepassingen. Ook hij behandelt meer in het biezonder de bevrijdende voorheffing, de aandelen van KB 15 en de aftrekbaarheid van levensverzekeringspremies. De avond wordt besloten met een panelgësprek waarbij de twee specialisten antwoord zullen geven op de vragen die door het publiek worden gesteld. Het einde van de avond is voorzien omstreeks 22u30. Vandaag: over een week, vrijdag 23 mei, organiseert de Gemeentelijke Muziekschool van Buggenhout, onder im puls van direkteur Juul Van Hoeck, een koncert, waarbij vier kandidaten voor het behalen van het Hoger Diploma aan een van onze conservatoria voor het voetlicht treden. Voor deze vier jonge instrumentisten is dit beslist een mooie gelegenheid om, indien nog nodig, podiumervar ring op te doen. Nadine Bal (saxofoon) Nadine Bal werd geboren te Mechelen op 4 november 1961. Zij deed muziekstu dies aan het Stedelijk Mu ziekconservatorium van haar geboortestad, aan het Koninklijk Muziekconser vatorium te Brussel en het Lemmensinstituut te Leu ven. Ze behaalde Eerste Prijzen voor notenleer, ka mermuziek, saxofoon en muziekgeschiedenis, als ook het Pedagogisch Ge tuigschrift voor saxofoon. In 1980 was ze laureate van de Pro Civitate Wedstrijd. Momenteel bereidt ze zich voor op haar Hoger Diplo ma voor saxofoon aan het Lemmensinstituut in de klas van Norbert Nozy. Ze is lerares saxofoon aan de Gemeentelijke Muziek school Buggenhout, aan het Lemmensinstituut te Leuven, het Stedelijk Con servatorium Leuven, de Kunsthumaniora te Brus sel en de Gemeentelijke Mu ziekschool te Bonheiden. Tijdens dit koncert vertolkt ze twee werken. Eerst het «Konzertstück für 2 Alt- saxophone», een driedelige kompositie van Paul Hinde- mith; zij speelt dit samen met Rudy Haemers. Solis tisch vertolkt ze nog de «Se- quenza IX B» uit 1980 van Luciano Berio. Frans Lauwere (trombone) Frans Lauwere werd gebo ren op 23 oktober 1957 en hij begon zijn muzikale stu dies op achtjarige leeftijd in de Gemeentelijke Muziek school van Buggenhout zelf bij G. DUane (hoorn). Hij behaalde Eerste Prijzen voor notenleer, trombone en kamermuziek. Sinds 1979 is hij lid van de Militaire Muziekkapel en sinds 1982 van de Rijks wachtkapel. Hij bereidt zich voor op zijn Hoger Di ploma trombone bij G. Bru- neel aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Brussel. Ook hij vertolkt twee num mers. Eerst het «Concerto voor trombone» van H. To- masi; tijdens dit driedelig werk (andante et scherzo valse - nocturne - tambou- rin) wordt hij aan de piano begeleid door Walter Fle- minckx. Zijn tweede vertol king wordt ook een «Con certino voor trombone» van F. David; eveneens met W. Fleminckx aan de piano. Christine Segers (piano) Geboren op 31 maart 1961, begon Christine Segers haar muzikale studies aan de Gemeentelijke Muzieka- kademie te Willebroek. Zij behaalde Eerste Prijzen voor notenleer, kamermu ziek en piano en ook het Pedagogisch Getuigschrift voor piano aan het Konink lijk Muziekconservatorium te Brussel. In 1980 was ze laureate van de Pro Civitate wedstrijd. Zij bereidt zich voor op het Hoger Diploma piano aan het Conservato- rnim te Brussel bij R. Steyaert en A. Matthijs. Eerst vertolkt ze de «Sonate in F, opus 54» van Ludwig van Beethoven en na de pauze de «Franse Suite nr. 6» van Johann Sebastian Rik Vercruysse (hoorn) De nu 23-jarige Rik Ver cruysse (09.11.62) behaal de Eerste Prijzen voor no tenleer, kamermuziek en hoorn aan de Koninklijke Muziekconservatoria te Antwerpen en te Brussel. Hij was solist bij de Muziek kapel van de Gidsen en is momenteel solist bij het BRT-Filharmoni8ch Or kest. Hij bereidt zich voor op het Hoger Diploma hoorn bij A. Van Driessche aan het Brusselse Conser vatorium. Aan de piano be geleid door Walter Fle minckx vertolkt hij het driedelige (allegro - roman ce - rondo) «Hoomconcerto nr. 4» van W.A. Mozart, het laatste van de vier hoora- concerti die Mozart schreef. Dit koncert heeft plaats op vrijdag 23 mei om 20.30 uur in de turnzaal van de Gemeentelijke Scholen, Ha- nestraat 92. De toegang tot dit koncert is gratis. Honky Tonk Jazzfestival Dendermonde Enkele weken geleden brachten we het voorlo pig programma van het Dendermondse Jazz festival. Ondertussen zijn er enige verande ringen gekomen, maar nu zijn alle kontrakten binnen. Van de lijst is «Tower of power» afgevoerd. Deze Amerikaanse formatie wou niet meer naar Europa komen, wegens het gevaar van terroristische aanslagen na de raid op Libië. Wie zich daardoor niet het afschrik ken is Ray Charles. Hijzelf en zijn 25-koppi- ge big band hebben hun kontrakt opgestuurd en verzekeren daarmee hun deelname. Er zijn dus enkele wijzigingen. Voor vrijdag krijgen we dus Axel Zwingen berger, een echte boogie woogiekampioen uit Duitsland, The Easy Riders Jazzband, die niet bang is voor een bommetje, brengt au thentieke New Orleans uit de States. Nieuw is de komst van The Johnny Thompson Sin gers, een gospel- en spiritualgroep uit Phila delphia, die in de States zeer hoog staat aange schreven. Verder krijgen we die vrijdagavond Franse di xieland met Marc Laferrière en zijn orkest en om te sluiten Boogie Boy ms Woogies, laat het ons maar vertellen, dat is de legendarische Paul Ambach met onvergetelijke rhythm en blues. Op zaterdag krijgen we «Jazz Dendermonde as never before», met The Zoots, die vooral blues brengen, natuurlijk de Jeggpap N.O. Jazz band, het huisorkest van Honky Tonk en de reeds aangekondigde Albert Griffith and the .Gladiators, die naar verluidt «overpowering reggae music» brengen. Nieuw op zaterdag is Topper Headon uit Engeland, een opwindende rhythm blues- formatie met een negenkoppige bezetting. Ray Charles sluit dan voor een jaar de festi- valitis af. Ondertussen zijn ook de toegangsprijzen be kend gemaakt. Voor vrijdag betaalt men op de dag zelf 300 F. Wie in voorverkoop een ticket koopt, krijgt het voor 220 F. Voor zaterdag werd er blijkbaar iets speciaals gedaan. Het verschil tussen de voorverkoop en de dagprijs bedraagt 150 F en dat is al de moeite waard, vooral als men weet dat men voor een luttele 450 F naar Ray Charles kan gaan luisteren. Geen enkel koncert van 'the Genius' kan je bijwonen onder de 800 F. Binnenkort kan de grote kaartenslag begin nen, want ondertussen zullen ook al hier en daar van die prachtige affichen verschenen zijn. NWK-Berlare heeft voor de opendeurdagen een prachtige tentoonstelling samengesteld. De mensen die naar de Molenvenne gekomen zijn, zullen er zeker iets aan gehad hebben. Aanleiding tot de tentoonstelling was de oproep van de Kuituurkring om mee te doen aan haar aktie 'Op weg naar 2000'. Intussen bleek dat het NWK te Berlare juist 45 jaar geleden werd opgericht, door dr. De Fleur. Vrijwillige inzet Bij de opening had voorzitter mevr. Janssens het over de geschiedenis van het NWK. Gesticht door een wet van 1919, kreeg het NWK, onder impuls van dr. De Fleur in 1941 een afdeling te Berlare. In het begin was er een grote samenwerking met Winter hulp. Een eerste onderdak vond men in het Wegelken, waar nu de Chiro-meisjes ver gaderen, later mocht men van het gemeentebestuur naar het Dorp, waar nu restaurant Het Laurierblad zich bevindt. In 1970 verhuisde men naar de Molenvenne, waar met de hulp van de gemeente een lokaal was gebouwd. De voorzitster had dan ook alle woorden van lof voor de opeenvolgende ge meentebesturen, zonder wiens hulp men zeker niet had kun nen werken. Zij dankte verder de leden van het komitee, de verpleegster en dokter, het RVA en de Berlaarse nering doeners. Burgemeester Van Sande had het over de inzet van de men sen van het NWK, «De men sen vinden het al zo normaal dat men met jonge kinderen naar het NWK kan, dat men niet meer beseft welke inzet dit vraagt aan de mensen die het NWK te Berlare uitmaken,» zei hij. Ook provinciaal in- spektrice mevr. Goossens roemde de pro deo-inzet van de vrouwen van het komitee en benadrukte het belang van de huisbezoeken en de raadge vingen die Marcelinne Burm, de verpleegster, geeft over voeding, hygiëne en veiligheid. De leden van het komitee, mevr. Janssens, mevr. Thibau, mevr. Janseghers, mevr. Van Den Eeckhout; mevr. Van Den Hende en mevr. Heu- ninck werden voor hun inzet met een bloemstukje bedankt. Edukatieve tentoonstelling De tentoonstelling was op een prachtige manier samenge steld. Vooral de stand over de voeding en over de veiligheid in en om het huis zal bij vele mensen bijgebleven zijn. Er werd vooral aangetoond wat er aan suiker, vetten en voedings vezels in onze voeding zit en hoe men de voeding rijker kan maken. Het doet wel even schrikken hoeveel suikerklont jes overeenkomen met de in houd van een coca-flesje of een pot konfituur. De tentoonstelling behandelde verder het belang van de nachtrust, de zaken waar men moet op letten bij de aankoop van schoenen, de evolutie van goed speelgoed met de leeftijd van het kind, de inhoud van een huisapotheek en de nood zaak van het tanden-poetsen. Wie de tentoonstelling niet kon bezoeken, maar toch in lichtingen wenst over deze za ken, kan nog steeds de brochu res aanvragen die bij deze ten toonstelling horen.

De Voorpost | 1986 | | pagina 14