eezszsehi MET DE AALSTERSE KAMILLEKES NAAR INTERNATIONAAL TORNOOI WILHELMUS QüPKL SINT-NIKLAAS BLUFT IN HET VAGEVUUR KABEL DE JAEGER VAN SK AALST TOPSCHUTTER IN EERSTE PROVINCIALE PAUL DHOLLANDER, ONDERVOORZITTER FC STEKENE SPORTIEF, IS NIET MEER 'fHTT"^ verkoop i VERHUUR BEHEER De Voorpost - 16.5.1986 - 19 Sint-Niklaas - Aalst 5-1. Fred Truyens, in grote vorm, zal naar Vandenhende doorgeven (dw) WACHTEN OP HET BESTUUR Karei De Jaeger van SK Aalst is dit jaar topschutter geworden in eerste provinciale. Met zijn 23 treffers onderstreepte hij zijn doelinstinkt. Het is dan ook logisch dat enkele klubs uit vierde en zelfs derde nationale belangstelling toonden voor deze goalgetter. Hij kwam echter opnieuw overeen met het bestuur van SK Aalst, zodat de supporters hem volgend seizoen opnieuw aan het werk kunnen zien. Eén van de eisen van De Jaeger was dat SK zich zou versterken en dat is intussen reeds gebeurd. Bij Borsbeke ging men De Winter halen. Met deze spits moet het volgens De Jaeger mogelijk zijn de kaap van 30 doelpunten te halen. De Winter is fysisch sterk en bezit een uitstekende techniek. Hij zal dikwijls de laatste pass in zijn voet hebben, meent De Jaeger. Bij Standaard Denderleeuw werd Haeck weggehaald, een middenvelder. SK Aalst hoopt na het volgende seizoen bij de eerste vijf te eindigen en mits nog wat versterking lijkt dit een haalbare kaart. J.M.H Het lijkt een "zwart" jaar te worden voor FC Stekene Sportief. Na de tuimelperte van tweede naar derde provinciale afdeling, vernemen we nu bijzonder droevig nieuws. Maandagmorgen rond 7 u overleed ondervoorzit ter Paul Dhollander aan de gevolgen van een hartinfarkt. Paul was 61 jaar (geboren 2.3.1925) en sinds mensenheug- nis betrokken bij FC Stekene Sportief. Vele jaren reeds was Paul aktief als bestuurslid van de Stekerse voetbalploeg. Hij volgde er z'n vader op in het bestuur en sinds een vijftal jaren was hij ondervoorzitter van de klub van voorzitter Herman Thuysbaert. Paul maakte het wel en wee mee, hij onderging de "ups and downs". Steeds was hij zowat het "duiveltje-doet-al" in de kantine. Maar zijn bijzondere aandacht ging naar de jeugdige spelertjes, die hij opving als een vader. Samen met z'n vrouw Paula hebben ze ettelijke uren in de kantine - meestal achter de tapkast - gesleten. Belangloos, ten voordele van de Stekense voetballers. Met Paul ging een goed, gewetensvol en werkzaam bestuurslid heen. Ze zullen je missen, Paul. In z'n sportieve leven is Paul Dhollander ook vele jaren scheidsrechter geweest tot en met 1ste provinciale afde ling. In voetbal- en scheidsrechterskringen was Paul dan ook goed gekend. Al diegenen die Paul van dichtbij of iets verder hebben gekend, worden dan ook verwacht op z'n uitvaart. De teraardebestelling heeft plaats op zaterdag 17 mei 1986 in de H.Kruiskerk. (T»T) iit Sint-Niklaas el- (dw) RC Jet 0-2. Joris Cornet komt net iets te laat Sint-Niklaas - SK Aalst 5-1. Jan Simoen heeft gescoord en de Aalsterse keeper is er duidelijk niet goed van (dw) De keurige passen van Sandra echter niet, maar het kj In het Nederlandse Voorburg waren twee Belgische klubs Daghuyt," Sabine Mertens uitgenodigd om deel te nemen aan een tornooi tussen de anderen brachten de plaat- ?ai twaalf ploegen. De meeste van deze teams traden aan met selijken dikwijls in moeilijkhe- strijd vorderde. twee elftallen. Alleen het Oostendse Opex Girls had maar den. Tenslotte bleef het toch Kamillekes A-Maarssen A 1-0 pend te fluiten en ondertussen wicht van de tegenstanden noS K adeïC,° 0°k' Gdukki« werd groter naarmate de wed- rood Aalsterse supporter het rekwisiet terug. Het zat dan verstopt, zodat er opnieuw n j moeilijkheden waren. Een Brenda Van De Eeckhoudt Belgisch zakmesje bracht de Tnrvct in Hp inprHa m.ni.i.t cl fa. één ploeg. Voor de Nederlandse organisatoren was Kamil- b,J ecn gelijkspel len lekes-Aalst «de grote onbekende». Dat is het niet lang Kamillekes A-Eendracht A 0-1 moest in de vierde minuut al ns- gebleven... Reeds na vijf minuten kregen een prachtige redding bren- D Na n. we een doorbraak van aan- gen. Rond de elfde minuut A" |faPen ec A e organisatie zat goed in me- klub tegelijkertijd, zodat ook voerder-internationaal Ann geraakte Ann Eeckhoudt J/k h 1 Ne,dcrlfn1dse ,comp"' de supporters verwend Eeckhoudt, maar die werd gewond. Toch mocht het Aal had berekend dat de wed- werden. geen sukses. Bij de eerste sterse kamp juichen, want in strijden in de voorronde 1/ De e Aalstemaars waren nau- nunuten en 30 sekonden moch welijks gearriveerd of de B- ten duren opdat alles vlot zou ploeg kon aan de slag kunnen verlopen. Nooit speel- Mluirssen BAaIst R ft.n internationaal Ann Eeckhoudt (da) oplossing. Aalst A- Pa. Dit werd een eerder brutale ontmoeting. Slachtoffer van dit alles was Ann Eeckhoudt 6VV" cij uw wwioiw v.v.pv auuip juiwiiwu, nam 111 doorbraak van Eendracht was de voorlaatste minuut scoorde „ie -w. we88"naaid ,n de het al 0-1 door een misverstand Ann toch. strafscjopzone. Deze faze be- ii de verdediging. Dat ont- Wilhelmus B - Kamillekes B ld) aTOniuuïIn cüt'fomoo'? moedigde de Aalsterse meisies Er kwamen weinig kansen aan ,onlodl' beide zijden. An handige Aal,IR Vtardtasen B 1-0 -- Een flink schot van Sandra De Nijs miste op een haar na het doel. Omdat de tegenstanders stilaan vermoeid werden en de Aalsterse meisjes beter kombi- neerden haalden ze de winst punten binnen. Halve finale In groep II eindigde Kamille kes Aalst met zeven punten. Door een beter dopelgemid- delde dan de konkurrentie kre gen ze een plaats in de halve finale. De tegenstander was H.O.V. Rotterdam, maar de afwezig heid van Ann Eeckhoudt liet zich gevoelen. Zijzelf, nu noodgedwongen toeschouwer geworden, zat ongedurig op de bank te trappelen. Na de regle mentaire tijd was het nog steeds 0-0 en dus moesten er strafschoppen genomen wor den. De Belgische vertegen woordigsters hadden hierbij niet het geluk aan hun kant. Globaal gezien kregen ze toch een puike derde plaats in de kombinatie halfweg wedsqtrijd bracht de tegenstanders twee punten op. Rijnmond A - Kamillekes A 0-0 Rijnmond is een der betere Nederlandse ploegen, althans dat vertelde de scheidsrechter. Het werd dan ook een even wichtige wedstrijd. Sensatie kwam er wel toen tegen het einde van de wedstrijd de bal tweemaal tegen de staak vloog. Kamillekes B - Papendrecht B 4-0 Door het grote overwicht van de Aalstenaars, werd het een echte éénrichtingswedstrijd. Twee goals van Sandra Dag huyt, een treffer van aanvoer der Gerda Lievens en een van Karine drukten het overwicht uit. DSC 74 A-Aalst A 0-1 Het hoogtepunt van deze wed- n„ strijd was dat de scheidsrechter L*ü.t-°'H'£ .ry te?e.n. PaPen(lrecht was eerder brutaal en eindigde tragisch voor z'Jn Duitje verloor. Het is im mers niet gemakkelijk al lo- Damesvoetbal. Sabine Mertens en Gerda Lievens trachten de speelster van Maarssen te omzeilen (da) De 31-jarige Eugène Blom- me stapt ten definitieven titel over naar tweede provincialer Nevele. De Gentenaar was vier seizoenen aktief bij de Zeelse derdeklasser en werd tijdens het seizoen 1984-85 uit geleend aan Racing Gent. (ajz) Damesvoetbal. Tegen Rijnmond werd Ann Eeckhoudt geschaduwd door twee tegenstanders (da) eindrangschikking. Kamile Sergant was na afloop opgeto gen over deze mooie voetbal dag. Met het oog op het vol gende tornooi in Geldrop, vond hiij de kwetsuur van Ann Eeckhoudt wel zeer spijtig, (da) A-ploeg: Brenda Van den Eec- khout, Iris Hubrecht, Lutgart Viaene, Josette Van de Steen, Nancy De Cauwer, Sigrid De Cusemaecker, Marijke Bael, Sandra Van der Linden, Paula Bisback, Hilde Van Caelen- burg, Ann Eeckhoudt en San dra Van Wayenbergh. B-ploeg: Ingrid Geerinckx. Hilde De Rauw, Sandra De Nijs, Karine Van Vullaert, Ilse De Causemaecker, Maddy Van den Bossche, Gerda Lie vens, Marie-Anne Van den Steen, Sandra Daghuyt, Sabi ne Mertens, Nadine Aelbrecht en Anja Lambert. Na één jaar verblijf in tweede klasse stijgt Racing Jet samen met kampioen Berchem weer naar de hoogste reeks van ons voetbal. Jet toonde zich in de eindronde tweede klasse immers stukken sterker dan Winterslag, Aalst of Sint-Niklaas. Aan de Brusselaars nu de zware taak om beter te doen dan in het seizoen '84-'85. Sint-Niklaas moet dus minstens nog een jaar langer in het vagevuur van tweede. En wat wordt dan het seizoen dat voor de Klaasjes zowat het jaar van de waarheid wordt? Niemand lijkt te weten welke richting Sint-Niklaas uitmoet. De supporters weten het niet, de spelers kunnen er niets zinnigs over vertellen en het Wase voetbalbestuur lijkt moeilijk te definiëren. Veel spelers zitten eind kontrakt en met de huidige moeilijkheden in het achterhoofd zijn weinigen geneigd nog langer in geel en blauw te spelen. Of er moeten serieuze onderhandelingen en beloften komen. Maar niemand weet echt met wie hij aan tafel moet gaan zitten. Het blijft een duistere zaak die voetbalploeg in de Wase hoofdstad. Het voetbalgezelschap heeft dit jaar van alles meege maakt en gezien. Van alles behalve de loonbriefjes. De laatste thuiswedstrijden was er altijd wel één of andere deurwaarder bereid het schaarse inkomgeld te tellen en de voetbalmotivatie werd daardoor ook steeds maar minder en minder. Want, zegt de neutrale waarnemer, Sint-Niklaas had een ploeg om op het gras een plaats in eerste klasse te wettigen en het laatste stuk van de kompetitiekoek bewees het voetbalgezelschap inder daad zijn kwaliteiten. Want kijk én Berchem én Jet werden toen door Sint-Niklaas voor een voetballes uitgenodigd. Vandaag wachten spelers op de eerste stappen van het bestuur en verscheen in het klubblad de rangschikking voor "de man van het seizoen". Eric Lacroix, de Lierenaar, speelde trouwens ook alle kampioenschaps wedstrijden mee, haalde het maar net voor Mare Noë die een hele periode geen vaste voet meer kreeg in de ploeg. Heeft men ook daar misschien fouten gemaakt? (h.a.) Voetbal. Scheidsrechtersvereniging Also hield in Aalst de laatste vergadering van het seizoen. Als gastspreker was Ronny Somers van SC Lokeren uitgenodigd (da) Damesvoetbal. SOS-Velle organiseerde een tomooi voor dames. Het werd gewonnen door Herleving Sint-Pauwels voor Brugsken en SOS-Velle. De aftrap werd gegeven door Werner Rogiers, schepen van Sint-Niklaas (dw) Damesvoetbal. De dames van FC Herleving Sint-Pauw ontvangen (Iv) behaalden de titel en werden door het gemeentebestuur EUGENE BLOMME (E. ZELE) NAAR NEVELE

De Voorpost | 1986 | | pagina 19