QUIEVRAIN N0Y0N QUIEVRAIN •^bSSma^FiS; - o.- 20 - 16.5.1986 - De Voorpost DUIVENSPORT In de Sint-Niklase Verbroe dering op 4 mei won nationaal kampioen Alfons Van Boxlaer de vlucbt bij de oude duiven voor Hugo De Vleeschouwer (2 en 8), Eduard Van de Vij ver, Theofiel Vonck, R. Van Goethem, L. Van Overtvelt, gebroeders Van Duyse, Jozef en zoon Schelfout (9 en 13), Omer Stuer. Bij de jaarlingen de 1ste en 9de prijs voor Al fons Jacobs en vroege meldin gen voor Ghislain Nicqué (2 en 12), Roger Van Goethem, L. Van Overtvelt, Baetens-Van Boven, Jules Gautot, Ronny Vermeiren, Ren* Van Puyin- broeck, Louis De Rijcke, Leon Schelfout. Bij de duivin- nen opnieuw Alfons Jacobs op kop voor Ghislain Nicqué, Eduard Van de Vijver, Roger Van Goethem, L. Van Over tvelt en René Van Puym- broeck. Beno AIME VAN EETVELDE, G. EN A. DE MAESSCHALCK, GILBERT WILLAERT, FRANS VERHELST, ARMAND VAN HOORICK, ALOIS SEYMORTIER, GREGOIRE BOCKLANDT, PIET MARIMAN, POLLIJN- METS, FRANCOIS BOEYKENS en JOZEF BOELENS In De Eendracht te Hamme- Sint-Anna presenteerde Aimé Van Eetvelde bij de oude dui ven een prachtig resultaat met de 1ste, 2de, 4de en 5de prijs. Hij ondervond het meest weer stand van Frans Thierens, Lu- cien Lauwaert, Willy De Maesschalck, Eduard Lau waert, Peelman-De Brauwer en Roger De Poorter. Bij de jaarlingen kwam Karin De Raedemaecker het best aan haar trekken met de 1ste en 8ste prijs. Vroege meldingen voor Herman Eeckhoudt, Eduard Lauwaert, Willy De Maesschalck, Robert Van Britsom, Jozef Quintelier, An- toine Van Hoey, Frans Thie rens, Roger De Poorter, Willy Van Uytfang (12, 14, 18). Te Zele De Snel vliegers ging de hoofdprijs bij de oude dui ven naar Gustaaf en Alfons De Maesschalck voor een sterk spelende Gustaaf Van Hespen (2 en 3), Louis D'Hondt, Cy- riel Van der Haeghen (5 en 8), Luc De Maesschalck, Marcel Van den Bergen, Gustaaf De Vijlder en Leonard Mariman. Bij de duivinnen won Luc De Maesschalck voor Cyriel Van der Haeghen (2 en 3), G. en A. De Maeschalck (4 en 5). De jaarlingenvlucht ging op het palmares van Leo De Schrijder voor Gaston Snoeck, Luc De Maesschalck, Gustaaf Van Hespen (4 en 8), Van Dries- sche-Derweduwen, Adolf Bae- tens, G. en A. De Maes schalck, Leonard Mariman. In De Eendracht Moerzeke mikte Gilbert Willaert in de roos voor Jozef Jacob (2 en 6), Petrus Van Looy, Remy Ver- helst, Bernard Vercauteren (5 en 8), Louis Van Vossel, Heir- wegh-Van Geyte en William Van Driessche. Albert De Schrijver mmet de 2de en 6de maakte een goede beurt met bij de jaarlingen en hetzelfde mag geschreven worden van Oscar De Schrijver, Petrus Van Looy, Thierens Wilgen hof, Remy Verhelst (5 en 7), André Thierens (8 en 9), en Amandus Claessens. In De Eendracht te Melsele waren de bloemen bij de oude duiven voor Frans Verhelst, voor Cyriel Van Roeyen, Freddy Lysen, Albert Van Broeck, Frans Santon, Ri chard Hendrickx, Leopold Van Goethem, René Van Lierop, Omer Segers, Gaby Van den Bossche, Honoré Pa ternoster was de winnaar bij de jaarduiven voor Frans Ver helst, Omer Geleyn, Jozef Van Osselaer, Albert Maes, Omer Seghers, Arthur Cleirens, Al- bert Troch, Armand Van Hoorick, André Van Goe them. Op 8 mei mocht de tan dem Troch-Kiekens bij de ou de duiven juichen voor Trogh- Weekers, Omer Geleyn, Louis Fobé, Richard Hendrickx, Leon Staes, Leopold Van Goethem, Richard Hendrickx en Willy Heirman. Bij de jaar lingen ging de overwinening naar René Van den Broeck voor Armand Van Hoorick, Leopold Van Goethem, Hono ré Paternoster, Gustaaf Mar tens, Petrus Smet, Willy Heir man, Roger Verhoeven, Lu- cien Proost, Alex Maes. Te Zele EerUjk Duurt het Langst was er een overwinning weggelegd voor Alois Seymor- tier, voor Gilbert De Witte (2 en 4), Petrus Steeman (3, 6, 13), Jules Boone (5 en 7), Maurits D'Hondt, Cesar Ruys- sinck en Jozef D'Hollander. Bij de jaarüngen won Kamiel Heirman de vlucht voor Mar cel Wauters, Louis D'Hondt (3 en 8), Francois De Brandt, Marcel De Schoemaecker, Au gust De Backer, Jules Boone, Petrus Steeman en Georges Van den Abbeele. Te Zele-Huivelde maakte Gregoire Bockland een goede beurt met de 1ste en 11de prijs en de eerste serie. Vroege dui ven voor Diogeen Van Daele, Adolf Heirweg, Aimé Van Avermaet, Emiel en zoon Van Driessche (5 en 12), André Van Avermaet, Gaston De Vijlder, Lagae-Robberecht, Frans De Kinder, Georges Van de Wielle, Paul Be- rckmoes mikte in de roos bij de jaarlingen voor Alois en zoon Fierens, Gilbert Dheer, Remy Geerinck (4 en 7 en eerste serie), Jozef Lauwaert, Hubert Temmerman, A. en zoon De Corte, Koen De Leenheer, Albert Gijsens, Maurits Meys (11 en 12). Bij de duivinnen de 1ste en 3de prijs voor Gregoire Bocklandt en vroege duiven voor Gilbert Dheer, Danny Van Püyvelde, André Bruynooghe, Robert Van Cauteren (6 en 7). In De Reisduif Denderbelle won A, Hofman bij de oude duiven de vlucht voor Ed. Pe- leman, Louis Vermeulen, An dré Schelkens, Clement Van Ighem, J. Scholliers, Frangois Robberecht, Alfred Bosteels, Amedé Vera en Kamiel D'Hooghe. De jaarlingen- vlucht was een kolfje naar de hand van Guido Van de Poten voor Robert De Cock, J. Scholliers, Albert Van Nuffel, Roger Goevaerts (5 en 6), Mar. Bosteels, Oscar Van Wiele, Amedé Vera. Op don derdag 8 meL won Clement Van Ighem voor Hendrik Pots, Karei Van den Abbeele, J. Scholliers, Frangois Robbe recht (5 en 6), Kamiel D'Hooghe. Bij de jaarlingen speelde Alfred Bosteels zich in de kijker met de 1ste en 5de prijs. Vroege duiven voor Louis Mannaert, Kamiel D'Hooghe (3 en 6), Albert Van Nuffel, Kamiel D'Hoo ghe, Frangois Marien, Arthur Bogman, Ed. Peelman. In Eerlijk moet Niemand Vrezen Lokeren liet Piet Mari man zich nog maar eens van zijn beste zijde zien met een dubbele overwinning. Bij de oude duiven de 1ste, 10de, 13de, 14de, 17de, 20ste als vroegste vermeldingen en 10 prijzen op 15 duiven. Bij de lste en 3de van 5 prijzen van 8 duiven. Vroege oude duiven ook op de hokken van Eric De Witte, Alfred Goossens, Char les Collewaert, Etienne en zoon Van Hille, Etienne De Mulder, Clement Baert, An dré Van Puyenbroeck, August Smet. De jaarlingen-ereplaat sen gingen naar Rony De Can- ne, Theo De Kegel, Achilles Buyst, Tom Marquenie, Victor Van Puyenbroeck, Achilles Buyst, gebroeders Minnebo en Saey-Verstraeten. Bij de dui vinnen speelde Etienne De Mulder zich met de lste en 2de prijs in de kijker voor André Poppe, gebroeders Van de Velde, Eddy Conserrière, Hu- bert Anthuenis, Luc en Johan Rooms, Richard Veyt en Willy Van de Velde. In de Sint-Niklase Verbroe dering was het de dag van de tandem Pollijn-Mets. Bij de oude duiven wonnen ze de vlucht voor Samson en zoon, Leon De Kraey, Alfons Pie- ters, Benny Van Bogaert, ge broeders Fierens, Simon Stuer, Marcel Noens, Lucien De Dobbelaer, Jozef Luyckx, Van Landeghem en zoon, Van Boxelaer en zoon, Paul en zoon Thuy, die met de 13de en 24ste prijs heel wat seriegeld wonnen. De jaarlingenvlucht was voor de Beverense crack Leon De Kraey. Knappe resul taten voor Jozef Van Raem- donck (2 en 3), Marcel Noens (4 en 5), Robert Van Boxelaer (6 en 8), Petrus De Bruyn, Van Boxelaer en zoon, 8 en 11, Emiel Verberckmoes, Louis Callaert, Freddy De Keersmaecker, Hector Van Gysel. De duivinnenvlucht was een sukses voor Marcel Noens voor Van Landeghem en zoon, Freddy De Keersmaecker, Duivensport. Kamiel Heirman haalde een eerste prijs op Quiévrain (c) Georges Maes, Alfons Thuyn, Leon Boons, Hector Van Gij- naert (2 en 3), E. Van Malde- ren. Ed. Peelman, W. Van bloemen (1, 3, 10, 14, 21). Vroege piepers voor Albert sel, Willy Van Broeck, Willy Dooren (6 en 7), Willy Van De Roeck, Pollijn-Mets. Bij den Broeck, K. Hendrickx.. de jonge duiven zwierde Al- Louis Vermeulen vermeerder- j bert De Dobbelaer met de de op 3 mei bij de oude duiven zijn aantal eerste prijzen. Hij won voor Clement Van Ighem, Rombaut', F*. Van den Berghe, Karei Hendrickx, Karei Van Karei Noens, Guido Cleyman, den Abbeele, Ph. Hendrickx, i Romain Kesteloot, Willy De Ed. Peleman (7 en 8), André; Wree. Schelfaut, Philemon Heuvincki duldde bij de jaarlingen geen' tegenstand. Kopduiven voor' t i, Willy Van den Broeck, Kamiel b JL. Tweeverbond Lebbe- D.Hooghe, Amedé Ver* ke-Dorp was de overwinning 6Mannaert, Karei V.. bi, de oude durven voor Fran- den Abbee| Hendrjk p Berghmans, E. en L. Mertens, René Van Lierop, J. en zoon Van De Vondel, Emmanuel De Backer, Damiaan Pissens, Roger Lowies, Petrus Van Biesen, Kamiel Wauters. Bij In de Eendracht te Melsele de jaarlingen won Frans Ra- ging de 1 mei vlucht naar Al- vyts (1, 10, 12) voor Adolf bert Van Broeck die met de Aeyels, Oscar Van Biesen, J. lste en 3de en 6de goed uit de; en zoon De Nul (4 en 6), verf kwam. Vroege duiven Kamiel Wauters, Jozef Hof- voor Honoré Paternoster, Al- man, Emiel Meirte. bert Maes, Frans Verhelst,; Troch-Kiekens, Leonard! D Franssens. Armand Van Hoor ick was de prirtius bij de jaar lingen met de lste, 5de en 9de prijs. Kopduiven voor Troch- Kieckens, Troch-Weekers, Gaston Oelübrandt, Frans In De Reisduif te Denderbel le werd de 1 mei vlucht gewon nen door Jozef Boelens voor Roger De Saeger, A. Hofman, Clement Van Ighem, J. Schol- T liers, (7 en 8). $dé jaarüngé» 1 Bno) zwaaide Oscar Van Wiele met de bloemen voor Louis Man- Duivensport. Alfons Van Boxelaer met echtgenote en vriend Emiel Verhulst wonnen de Noyonvlucht in de Sint-Niklase Verbroedering (arch.) reintje met de lste, 3de, 13de, 16de, 19de enz. Aimé Conse- rière met de 2de en 4de kreeg ook zijn deel en kopprijzen ook voor Eddy Conserière, Ja cob-Verniers, Eli Bracke,# Achilles Buyst, Etienne Van Migerode. Julien Rooms klok-f te de snelste duivin voor de gebroeders Van de Velde (2 en 5), Achilles Buyst, Richard Vyt, Luc en Johan Rooms, Etienne De Mulder, Willy Van de Velde. Te Zele De Snelvliegers wa ren het G. en A. De Maes schalck die op 4 mei de vlucht wónnen voor Pierre De Vijl der, Marcel Van den Bergen, Leo de Schrijder, Jules Chris-, tiaens (5 en 7), Gaston Snoeck, Dierickx-Vissers, Leonard Mariman haalde het bij de jaarlingen voor Marcel Van den Bergen, André Van Puymbroeck, Etienne Rogiers, G. en A. De Maesschalck, Ju les Christiaens (6 en 7). Bijde duivinnen G. en A. De Maes schalck voor August Van Mieghem, Achiel De Caluwe, Frans De Caluwe. Te Schoonaarde was bij dei oude duiveri Louis Van Exter- gem goed voor de lste en 7de j prijs. Vroege duiven ook voor j Frans D'Haese, Karei Van' Kerckhove, Georges en zoon De Mey, Jan Van Doren, Jan Luyckx, Maurits Van Acker, Gebroeders Geeraert, Louis Van de Wiele. Patricia Cornu won bij de jaarse voor Eddy Govacrt, Jan Luyckx, Gaston Coen, Alfred Boterberg, Mau rits Marckx, Alfons Van Lan- duyt, Louis Van Extergem, Gilbert Van der Putten, Mau rits De Groeve, Laurent Galle, Te Zele-Huivelde op 4 mei; was het André Van Avermaet die won bij de oude duiven voor Adolf Heirweg, Alois Temmerman (3 en 5), Georges Van De Wielle, Frans De Kin der, Gaston De Vijlder, Remy Geerinck, Gilbert Temmer man. Pol Van Lembergen klokte de lste en 4de prijs en vroege duiven voor Freddy! Raemdonck, Omer Van He- cke, Maurits Meys (5 én 8), Cyriel Verstuyft, Jozef Lau waert, A. en zoon Fierens, Denis Haems. Bij de duivin nen zwaaide Jerome Van Hoey met de bloemen voor Gregoire Bockland (2, 4 en 7), Koen Dc Leenheer, Robert Van Caute-i re, André Bruynooghe, Dannyj Van Püyvelde, A. en zoon Dej Corte. Beno JOZEF DE DONDER, GILBERT DE VYLDER, SYLVAIN VERSTRAETEN, AIME VAN DE PUTTE, DIERICKX-VISSERS, ALFONS JACOBS, PIET MARIMAN, JULES MANNAERT en ALFONS VAN BOXELAER JOZEF EN EMILIENNE DIERICKX, EMIEL JACOBS, FRANS PISCADOR, ANDR4 THIERENS, PAUL VAN NIEUWENHOVE, LOUIS VAN EXTERGEM, LEONARD MARIMAN en ANDRE VAN AVERMAET Bij De Luchtklievers Oude- gem won op 1 mei Florent Dierick de vlucht voor Alfons en zoon Spanoghe (2de en 6de), Hugo De Waele (3 en 8), Cyriel Abbeloos, Alfred Wie- rinck, Reginald Van Goethem, Guido Dierick, Frans Willems. Bij de oude duiven mikte Cy riel Abbeloos in de roos met er bovenop nog de 8ste prijs. Goede resultaten voor Michel Geeraert, Mertens-De Ridder, Alfred Wierinck (4 en 7), Hu- bert De Mey (5 en 9), André Van Acker en Antoine Ver- eecken. Op 4 mei klokten Jan en zoon Verhelst zich de eerste prijs voor Adolf De Beule, Marcel Vermeiren (3 en 4), Geert Philips, Maurice Ver- eecken, Michel Geeraert, Jo zef Lambrecht. Bij de jaarlin gen troonde Gustaaf De Troch boven elkeen uit voor Mer- tens-De Ridder, Felix De Troch, Julien Cool, Geert Phi lips, Van Laere-Vereecken, Maurice Vereecken, Adolf De Beule, André Abbeloos, Regi nald Van Goethem. Op 11 mei waren het Jozef en Emilienne Dierickx die bij de jaarse dui ven de plak zwaaiden voor Marcel Vermeiren, Petrus Casteur, Omer Van Damme, Julien Cool, Frans Willems, Jozef Vermeir, Alfons Van den Abbeele, Maurice Vereec ken, Jan en zoon Verhelst. Bij de oude duiven ging het zo waar nog beter voor E. en J. Dierick met de lste, 5de, 12de, 13de. Goede prestaties voor de hokken Jozef Lambrecht, Heli De Vriendt, Alfons De Landtsheer, Marcel Vermei ren (6 en 7), Hubert De Mey, Antoine Vereecken, Frans Verbeke. De jonge duiven wa ren in zwier en het was Guy De Saeger die het eerst werd be loond met een piepertje dat thuiskwam voor E. en J. Die rick, Veldeman-De Saeger (3 en 4), Antoine Vereecken, Al fred Wierick, Cyriel De Mae- re. De winnaar Guy De Saeger klokte ook nog de 6de en 7de prijs. In het Verbond Baasrode, Sint-Gillis, Moerzeke was het bakker Emiel Jacobs die op het hoogste schavotje stapt voor Albert Van Hoey (2 en 3), Mare De Prins, Michel Van Dammè, Frans Spiessens, Al- bert Quisquater, J. en A. Spi- tael, Oscar Van den Bossche, Georges De Backer. J. en A. Spitael waren de nummers één bij de jaarlingen voor Albert Van Hoey (2 en 4), Jozef An- nerel, Michel Van Damme, Pierre Quisquater, Van Keer- Erpels. Een zeer goede presta tie voor de gebroeders Van Keer met de 5de, 7de en 8ste. Op 11 mei was het Michel Van Damme die zijn oude duiven goed thuiskreeg met de lste en 5de. In zijn spoor noteerden we Jean Van Cleempoel, Frans Spiessens, Armand Rochtus, Oscar Van Schoor, Petrus Van Haut, Jozef Debbaut, Van Riet-De Ridder, Emiel Jacobs, Van Keer-Erpels maakten een goede beurt bij de jaarlingen met de lste en 10de prijs. Vroege aangiften voor Do- mien Huylebroeck, Petrus Smekens, Oscar Braem, Van Riet-De Ridder, Gebroeders Van Keer, Philemon Huau, Frangois Meysman, Blom- maert-Currinckx. Duivensport. Jean Van den bonvlucht in Lede (bvw) Duivensport. Paul Van Nieuwenhove is een uitblinker in Lebbeke (bvw) De Lede won Frans Piscador bij de oude duiven de lste, 8ste en 10de prijs. Goede re sultaten voor Michel Van den Abbeele, Octaaf Boelaert, Ai mé Van Peteghem, Kris De smet, F. en zoon Van Exter gem, Gerard Beerens, Willy Rogiers, (9, 11, 12). Bijd e jaarlingen een bevestiging van Frans Piscador voor Octaaf Boelaert (2 en 4), Emiel De Nijs, Gerard Beerens, Remi Govaert-Van Extergem en zoon. Bij de jonge duiven was het Frans De Brucker die de prijskamp oprolde met de lste, 2de, 4de, 5de, 6de, 8ste, 9de, 12de of 8 op 9 prijzen. Daar tussen nog een duifje van An dré Bonnaerens, Roger Van der Haegen, Pierre Van Hecke. In De Eendracht te Moerze ke won André Thierens op 1 mei voor Frans Robberecht, William Van Driessche (3 en 6), Armand Van der Kelen, Frederik Peelman, Gilbert Willaert. Godfried was primus bij de jaarlingen voor Bernard Huylebroeck, Frans Robbe recht, Oscar Dc Schrijver, (4 en 6), gebroeders Willaert. Op 4 mei klokte Gustaaf IJsewijn de lste prijs voor Louis Van Vossel, Petrus Van Looy, Bernard Vercauteren, Robert Rogiers, Gilbert Wil laert, Heirwegh-Van Geite, Bossche uit Wichelen won de Hubert Ost, Paul Wuytack. Bij de jaarlingen een goed resul taat voor Cyriel Smet met de lste en 5de prijs en in zijn spoor zaten Armand Van der Kelen, Remy Verhelst, .Oscar De Schrijver, Bernard Huyle broeck, André Thierens, Deck-Vermorgen. Te Lebbeke-Dorp stond er geen maat op Paul Van Nieu wenhove met de lste, 5de, 6de, 7de, 13de of 5 op 6. Vroege duiven voor Frangois Boeykens (2 en 12), E. en zoon Laurent, Petrus Van Bie sen, Pr. Van Nieuwenhuyze, J. en zoon De Nul, Jean-Marie Van Peteghem, Frans Ravyts liet hem bij de jaarduiven op merken met de lste en 6de prijs. Goede resultaten ook voor Paul De Proft, Damiaan Pissens, Raymond Laurent, Jozef De Boodt, Adolf Aeyels, Emiel Meirte (8 en 9), J. en zoon Van de Vondel. Te Lokeren klokte de tan dem Saey-Verstraeten de hoofdprijs bij de oude duiven. Piet Mariman met de 2de, 6de, 8ste, 11de, 15de nam het grootste deel van de prijzen- koek voor zijn rekening.-Vroe ge duiven voor gebroeders Minnebo, Leon Smet, Honoré Apers, Eric De Witte, Rudy Conserrière. Bij de jaarlingen nogmaals het Mariman-ref- In het Verbond Sint-Gillis, Baasrode, Moerzeke, Sint- Amands won Jean Leemans niet alleen de bonvlucht, maar aan de 13de prijs schreef hij ook de eerste bonserie achter zijn naam. Vroege duiven voor André Peeters, Jozef De Don der, René De Keyser, Van Damme en zoon,-Van Riet-De Ridder, Louis Van Vossel, Freddy Segers, Omer Van Hautte, Karei Van Bruyssel. Aan de 3de prijs won Jozef Van den Branden de tweede bonserie. Een goede uitslag voor Jozef De Donder de 3de, 50ste en 56ste van drie duiven. De derde bonserie was voor Frans Van Geyte. Bij de jaarlingen was de heerschappij van Jozef De Donder zeer groot. Met de lste en 11de won hij de eerste bonserie. Vroege duiven voor Omer Van Haute, Buyst en zoon, Krel Van Bruyssel, Louis Goiris, Bertha Jacob, Jozef Van den Branden, Louis Van Vossel, Frangois Kinders, Alfons en zoon Spanoghe be- gonnen aan de 10de prijs, klokten aan de 45ste prijs de tweede bonserie, maar zetten twaalf duiven van de achttien op de uitslag. Joseph De Cuy- per won de derde bonserie. In het Tweeverbond te Zele won Gilbert De Vijlder de vlucht bij de oude duiven voor Gilbert Van den Hof (2de en 14de), Cyriel Van Hecke, Fer dinand Roels, De Schaemae- cker en zoon (5 en 6), en eerste serie. Laurent De Maes schalck, Christiaens, De Ko- ninck, André Van Hecke en Dierickx-Vissers. Bij de jaar lingen won Gerard De Wandel voor Gerard De Gucht, Petrus Van Kerckhove, Michel Heir man, Gilbert De Block, René Van Roy, Laurent De Maes schalck, Frank Roels, Gustaaf Ongena, Luc Van Elsuweghe, Kamiel Famaey met de 7de, 18de, 20ste, 21ste won de eer ste serie. Te Dendermonde speelde Sylvain Verstraeten goed met de lste, 3de, 7de, 11de bij de oude duiven en de lste en 8ste bij de jaarlingen of 6 op 7. Vroege oude duiven voor Be- noir De Waele-Georges Roels, Jozef Matthijs en Alois Gel dof. Naast winnaar Verstrae ten vroege j aaringen voor Geert Philips (2 en 3), Emiel Pletinck, Georges Roels (5 en 6), Robert Segers. Robert Ro giers, Leon Plaetinck, Jozef Van Peteghem, Leonard De Waele, Georges Rogiers, Etienne Van Kerckhove, Wwe. Anthuenis, Aimé Van de Putte (9 en 11). Bij de jaarlingen Mokte Aimé Van de Putte zich de lste prijs voor Maurice Aper (2 en 4), Robert Rogiers, Willy Waegemans, Gregoor Stevens, Emiel De Vos, Marcel Temmerman, Ge broeders Van Hille, Gerard Duivensport. Baziel Poppe uit Appels, een vaste Noyonwaarde (arch.) Vervaet, Georges Zaman stond op kop bij de duivinnen voor Arthur Milliau, André Vermeir, Eddy en zoon Smet, Richard Veyt, Edm. Van Ren- teghem, Bogaert-Peeters, Marcel Pensaert, Roger Pop pe, Willy Laheyne. Te Zele-Huivelde een dub belslag voor Dierickx-Vissers bij de oude duiven en de jaar lingen. De podiumplaatsen bij de oude duiven gingen naar Petrus De Bruyne en Gregoire Bocklandt. Vroege duiven voor Marcel De Schiemaecker, René Cooreman, Gaston Tem merman, Gerard Roels. Alois Beirnaert klokte de 6de en 9de prijs en was daarmee goed voor de beste series. Bij de jaarlingen vroege duiven voor Marcel De Schoemaecker, Diogene Van Daele, Petrus De Bruyne, Tony Melis, Aviel Thaey, Willy Geltmeyer, Re my Geerinck, Roger Van Garsse (10 en 11). Met de 4de en 15de prijs wonnen Antoine en zoon De Corte de eerste serie. Bij de duivinnen mocht Diogene Van Daele een hoge borst opzetten met de overwin ning bij de duivinnen voor A. en zoon De Corte (2 en 3), Aviel Thaey, Van Winckel- Van Herreweghe, René Fie rens (5 en 12), René Coore man (7 en 8). In de Sint-Niklase Verbroe dering was de hoofdprijs bij de oude duiven voor Alfons Ja cobs voor Pollijn-Mets (2de en 11de), Eduard Van de Vijver, Paul Baert, Theo Jacops, Ka- rel en zoon Heyrman, Louis Derijcke, Hugo De Vlee schouwer, Lucien De Dobbe laer, Verdoodt en zoon, Pol lijn-Mets won de jaarduiven vlucht voor Louis De Rijck en Edward Van de Vijver. Een klad vroege duiven voor Ver doodt en zoon (4, 5, 9,17, 20). Kopprijzen voor Benny Van Bogaert, Jozef Maes, René Van Puymbroeck, André Uyt- denhouwen, Alfons Van Box laer, Theo Roels. Pollijn-Mets deden de overwienning bij de duivinnen nog eens over voor Louis De Rijcke. Een uitblin ker was zeker Eduard Van de Vijver (3, 4, 8 en 14). Kopprij zen voor Frans Verhelst, Ver doodt en zoon, Leon De Kraey, Benny Van Bogaert. Te Lokeren op 4 mei won Piet Mariman de vlucht voor Georges Rogiers, Leonce Ha- merlinck, Gebroeders Van de Velde, Gebroeders Van Hille, Mat. De Maeschalck, Jozef Van Peteghem (7, 10, 12), Leon Plaetinck, André De Vriese. Leonce Hamerlinck won bij de jaarlingen voor De Meester-De Pauw (2 en 6), Willy Waegemans, Roger en zoon Serraes, Luc De Frenne, Richard Aper, Emiel De Vos, Georges Rogiers (9, 12, 15), Aimé Van de Putte. De dui- vinnenprijskamp was voor An dré Vermeir voor Paul Bae- tens, Richard Veyt (3 en 5), Georges Zamen (4de en 7), Roger Poppe, Rudy Buyst. In het Verbond Buggenhout, Lebbeke, Minnestraat, Op- puurs won Jules Mannaert (1 en 5), de vlucht voor Antoon Buslot (2 en 4), Alfons Pau wels, Willy Vergauwen, P. en zoon Van Steen, H. en L\ Van Hoorebeeck, Emiel Van den Abbeele, Jean Van Biesen. Bij de jaarlingen bewees Frangois Boeykens de sterkste van zijn kolonie met een overwinning voor Wilfried Van Vossole, Antoon Buslot, Frans Van Damme (4 en 5), Verheyden- De Rop, Jules en zoon Cal laert, Robert Meskens, Emiel Van den Abbeele, Frangois Vermeiren (10 en 11). Te Lede haalde Frans De Swaef de kop bij de oude dui ven voor Petrus De Greef, Maurice Poppe, Alfons Ras- schaert, Frans Sichien, O. Van Caelenbergh, Julien Van He cke, Richard Ydens, Michel Blondeel, Noël Rasschaert. Bij de jaarlingen was Noël Rasschaert de uitblinker met de lste, 2de, 7de, 12de, 24ste en 8 prijzen van 13 duiven.

De Voorpost | 1986 | | pagina 20