WIM DE WAEL EN FRANCOIS CAETHOVEN WINNEN DE WAOD-KOERSEN IN MOERZEKE GEERT DELARUELLE VERDIENSTELIJK WINNAAR WALTER DE VEERMAN IN GROEIENDE KONDITIE KURT D'HOORE WINNAAR GERRY MAES TWEEDE JOHNNY DE DOBBELAER: WERKEN EN KOERSEN KOMBINEREN PIET DE WILDE TERUG VAN WEGGEWEEST GUY ROOMSEERST WINNEN, JOHNNY DE DOBBELAER WINT SPURT TEGEN IVAN VEREECKEN DAN NAAR JAPAN De Voorpost - 16.5.1986 - 23 WIELRENNEN Wielrennen. Guy Rooms uil Temse werd winnaar in Belsele-Puyvelde (Iv) NIEUWELINGEN IN BEVEREN Johnny De Dobbelaer uit Beveren heeft een eerste sei zoenzege behaald. In een spurt te Hamme versloeg hij Ivan Vereecken. Zesenvijftig ver trekkers hielden er van bij de start een strak tempo op na. Wie op de vlucht wou, werd snel gekortwiekt. Tijdens het eerste gedeelte kregen we vaak dezelfde namen in de spits. Patrick Van Duyse, Peter Van Nuffel en niet in het minst Gino Verbraeken. Hij wou trouwens een paar premies. In de zesde van de veertien af te Geert Delaruelle, die bin nenkort junior wordt, behaal de in Beveren-Verrebroek een tweede seizoenzege. In een merkwaardige spurt met twee versloeg hij Frank Francken die kompleet stilviel. Achtenveertig nieuwelingen maakten er een aantrekkelijk vertoon van. Vooral Werner Wuyts was vaak een onruststo ker. In het begin trok hij met Glenn Huybrechts een paar leggen ronden vormde zich een kopgroep met o.a. Jan Dec kers, Jan Geerts, Mare Van Nuffel, Ivan Vereecken, Fran cois Naudts, Kurt Smet, Ga ston Pieters en Luc Beniers. De voorsprong bedroeg nooit meer dan honderd meters en binnen de kortste keren was het peloton opnieuw terug. Even later vormden zich een vijfkoppige leidersgroep met Gino Verbraeken, Benny Van Buynder, Marc Van Nuffel, Peter Van Duyse en Frankie Wielandt. Met een jagend pe loton, aangevoerd door Ivan Van Hese en José Rooms wa ren ook zij er spoedig aan voor hun moeite. Pas in de loop van de achtste ronde zou er dan een definitieve ontsnapping op gang komen. Benny Van Buynder, Gaston Pieters, Johnny De Dobbelaer, Eric Wuytack, Ivan Vereecken en Guy Van Hese sloegen de han den in mekaar. Zienderogen realiseerden zij een voor sprong. Die groeide uit tot ruim 45 sekonden. Toen kwam er reaktie. Zes renners split- keer in de aanval maar bótste vlug op weerstand van o.a. Steven Devry en Guy 's Jegers die in de loop van de tweede ronde op pad trokken en een voorsprong van tien sekonden op hun aktief brachten. In de groep bleef men niet bij de pakken zitten. Het tempo lag hoog en vlug werden de leiders bij het nekvel gegrepen. Eric Gijsen heeft toen geprobeerd om er vanonder te muizen, Na een minder gunstige aanhef is Walter De Veerman weer op weg naar de grote konditie. In Zingem behaalde hij vorig weekeinde een derde overwinning. Even tevoor in Destelbergen werd hij achtste. "Daar is de groep ontzettend lang samengebleven", zegt de renner uit Lokeren. "Pas op het laatst kwam er afscheiding. Ik geraakte niet verder dan een achtste plaats. In Zingem was ik lid van een vluchtersgroep. Halfwcdstrijd ben ik weggesprongen met Alain Mijnsberghe. Wij deelden het werk en bouw den een belangrijke voorsprong uit. In de spurt ging ieder zijn weg. Mijnsberghe begon van ver. Ik "greep" zijn wiel waaruit ik op tijd wegsprong en een vrij makkelijke zege behaalde." Het ziet er niet naar uit dat Walter De Veerman komende zaterdag voor eigen deur aan de start verschijnt. De avond voordien zit hij aan het huwelijksfeest van zijn zuster. Het is vanzelfsprekend dat hij niet vroeg onder de wol zal kruipen. Vandaar dat hij opteert voor een wedstrijd in Gentbrugge die zondag wordt gereden en op Pinkstermaandag uitwijkt naar Oudenaarde. (e.g.) maar dat leek niet naar de zin van Danny Daclman. Met een krachtige demarrage haalde hij binnen de kortste keren de vluchter bij en in zijn zog wip ten ook Philip Rooms en Wer ner Wuyts mee. Geert Dela ruelle, die bestendig in de voorste gelederen evolueerde, schoot toen uit zijn krammen, schudde een paar keer aan de boom, wat voor gevolg had dat het peloton in stukken en brokken uit mekaar tuimelde. Zestien renners verenigden zich onder het kommando van Delaruelle en togen op weg naar de vier leiders. Die kre gen ze spoedig in het vizier. Van toen af volgde een wirwar aan ontsnappingspogingen met Wuyts, Daelman en Delaruelle in de hoofdrol. David Francken en Werner Wuyts sloegen op een gegeven moment een kloof. Ook die uitval bleek een slag in het water. Intussen was de finale genaderd. Franken en Wuyts waren in de aanval. De rest volgde op korte afstand. In de laatste kilometers" bleef Franc- ken alleen aan het kommando maar kreeg toen Geert Dela ruelle als gezel. Beiden trok ken de aankomst tegemoet. Het leek dat Francken het zou halen. Net voor de streep viel hij stil. Delaruelle won. Franc ken werd tweede. Vijftien se konden later volgde Daelman voor Stefan Van Duyse. (e.g.) Wielrennen. Piet De Wilde sten zich af van de groep: Francois Naudts, Franky Wie- landt, Jan Deckers, Dirk Van Springel, Rudy Rombaut en Mare Van Nuffel. Onder het kommando van een slagvaardige Gino Ver braeken vormde zich later nog een derde groepje dat in ach tervolging trok. De voor sprong van de leiders slonk. In de laatste kilometers moesten zij flink op de tanden bijten om niet vervoegd te worden. Een kilometer voor de streep wipte Ivan Vereecken weg. De Dobbelaer sloot aan. Tot de streep behielden zij een kleine voorsprong. De Dobbelaer wn. Vereecken werd tweede voor Eric Wuytack, Gaston Pieters, Benny Van Buynder en Guy Van Hese. Van het achtervolgend groepje won Rudy Rombaut de spurt. (e.g.) Wielrennen. Bij de amateurs in Hamme waren er zes vluchters: Van Buynder, Van Hese, De Dobbelaere, Vereecken, Peeters en Wuytack. We zien ze bij het ingaan van de laatste ronde (vh) NIEUWELINGEN IN OVERMERE Wielrennen. Johnny De Dobbelaere won de amateurs koers in Hamme (vh) Met een riante voorsprong heeft Kurt D'Hoore in Over-% mere de wedstrijd voor nieu welingen gewonnen. Voor halfweg ontdeed hij zich van zijn maats en bleef tot de finish buiten schot. De eerste onruststokers wa ren Gerry Maes en De Jaeghe- re. In de loop van de tweede ronde trokken zij in de aanval. Zij hielden het enkele kilome ters vol maar werden toen tot de orde geroepen. Intussen vernigden zich dertien renners die samen het kommando zou den voeren. Hun voorsprong groeide bestendig, in zoverre dat er van een terugkomst van de rest geen sprake meer was. Uit die kopgroep is Kurt D'Hoore dan ontsnapt. Hij realiseerde spoedig een voor sprong van dertig sekonden, werd niet meer bedreigd en kaapte bovendien alle premies weg. Net voor het ingaan van de laatste ronde heeft Gerry Maes nog getracht om tot bij de vluchtenden te geraken maar hij lukte niet in zijn op zet. Hij werd tweede. Geert Wauters en Thieiry Triest wer den later respektievelijk derde en vierde. (e.g.) Johnny De Dobbelaer heeft een eerste seizoenzege be haald. In Hamme versloeg hij in een spurt met twee Ivan Vereecken met wie hij op vier kilometer van de finish voorop was geraakt. De Dobbelaer is de laatste weken flink op dreef. Twee dagen voor hij in Hamme winnaar werd, legde hij in Meldert beslag op een tweede plaats. Verder bracht hij een paar derde plaatsen op zijn aktief. "Vergeet niet dat ik iedere dag uit werken ga", zegt de amateur uit Beveren. "Ik heb te zorgen voor een gezin en dat is belangrijker dan koersen. Vele renners zijn werkloos en beschikken over vrije tijd om te trainen en kilometers op te doen. Het is. niet makkelijk om met hen te wedijveren. Op de dag dat ik won in Hamme had ik een ganse ochtend gewerkt. Toch voelde ik mij fit en hield mij van bij de start in de voorste gelederen. Toen er halfweg initiatieven werden genomen zorgde ik ervoor dat ik er telkens bij was. Ik was niet van plan om mij te laten verschalken. Ik werd lid van een vluchtersgroep waarin de verstandhouding goed was. Dat was er de oorzaak van dat we buiten schot bleven, hoewel er in de achtergrond krachtig werd gereageerd. Ik moet eerlijk toegeven dat ik Eric Wuytack vreesde. In de spurt was hij naar mijn mening de snelste van het hele gezelschap. Dankzij het feit dat Ivan Vereecken wegde- marreerde en ik het wiel "greep" heb ik een duel met Wuytack uit de weg kunnen gaan." Johnny De Dobbelaer is een jongen die verantwoordelijk heid neemt en zijn gezin boven alles prioritair stelt. Hoewel hij beperkt is inzake trainingsmogelijkheden hoopt hij een uitstekende kompetitie te realiseren, met als hoogtepunt de verlofperiode. (e.g.) De tweede wielerkoers van de koude en winderige zondagna middag kende een zelfde ver loop als de inleidingswedstrijd, met dit verschil dat er andere namen in het scenario voor kwamen. De BC-kategorie, met 72 ren ners aan de vertreklijn, kreeg na twee ronden koers een eer ste schifting. Op een baan- strook met strakke zijdelingse wind brak de groep in twee en een 30-tal renners mochten een kruis maken over een ere plaats. De overigen reden spoedig met twee minuten voorsprong en daaruit ont snapten nog eens zeven ren ners die het op hun beurt uit vochten voor de mooiste prij zen. Van die zeven verloren eerst De Mits, Vandenbranden en Provoost voeling en in de laatste ronde speelde kracht patser De Wael het klaar om in solo te zegevieren. Beelaert kon slechts de spurt winnen voor de tweede plaats voor Vanderhelst en Verheuen. Eric De Moor won ten slotte de groepsspurt. UITSLAG: Liefhebberskate- gorie B en C (72 deelnemers): 1. Wim De Wael (Axel) de 70 km. in 1.36 uur; 2. Roger Beelaert op 40"; 3. Etienne Vanderhelst; 4. Luc Ver heuen; 5. Hubert Provoost op 1.20; 6. Theo Vandenbrande; 7. Antoine Demits; 8. Eric Demoor op 2'; 9. Willy Vanel- suwe; 10. Roger Seghers; 14. Modest Smet; 16. Freddy Oel- brandt; 18. Roger Hoof; 21. Eric Van Loo; 26. Eddy Moorthamers; 30. Michel De- coninck. bij de jongere kategorie (tot 32 jaar), met 70 deelnemers, kre gen wij na vijf ronden eenzelf de koersbeeld. De helft van de bende kwam door met een achterstand van 1 minuut. Uit de kopgroep van 25 ren ners ontsnapten een tiental renners die het mekaar terdege lastig maakten, zodat ook zij gescheiden de eindmeet be reikten. Caethoven had weinig last met Van Westeinde om de bloemen te pakken. Geerts kwam in solo binnen voor de Wielrennen WAOD in Moerzeke. Terwijl de officiële start gegeven wordt komt er gauw nog een renner de boel blokkeren derde plaats en Leliaert klopte om toch maar vooraan te kunnen vertrekken. Herkennen wij nu Rafke Nobels niet? (vh) Puimège en Borggraet voor de Leliaert op 35; 5. Luc Puimè- vierde plaats. Mare Smet won ge; 6. Mare Borggraef; 7. Mare voor de zevende plek en Wil- Smet op 50"; 8. Jan Meul; 9. ham Despeels klopte hetgeen Kris Heirweg; 10. Joost Van- overbleef van de kopgroep deputte; 11. William Despeels ",M- ",QQ'C op 1.20; 16. Luc Rotthiers; 17. Patrick Demaere; 18. Gerrit Decauwer; 19. Thierry Van voor de elfde plaats. UITSLAG: Liefhebberskate- gorie A (70 deelnemers): 1. Francois Caethoven (Asse- Gasse; 22. Patrick Dewit; 24 nede) de 70 km tn 1.40 uur; 2. William Govaert; 26. Herman Peter Van Westeinde; 3. Fran- Van Haver; 27. Erwin Van qois Geerts op 30"; 4. Patrick Sande. LIEFHEBBERS IN HAMME Piet De Wilde heeft in Oordegem een eerste overwinning behaald. De amateur uit Berlare trok er ten gepasten tijde alleen vanonder en hield stand tot bij de finish. Het was al enige tijd geleden dat hij nog iets van zich had laten horen. "Tijdens de eerste twee maanden verging het mij niet zo goed. Ik veronderstel dat ik tijdens de winter te aktief ben geweest. Ik trainde vrijwel iedere dag. Waarschijnlijk is dat net iets van het goede teveel geweest. In de Omloop der Vlaamse Gewesten ondervond ik een groeiende konditie. Ik leverde een behoorlijke verrichting en werd dertiende. Desondanks was ik ongemotiveerd van start gegaan. Drie dagen tevoor heb ik in Erembodegem moeten opgeven. Gewoon omdat het niet ging. In Oordegem voelde ik mij fit. De tegenstand was nochtans groot. Er waren 63 renners aan de start waaron der stevige knapen als Greg Moens en Guy Rooms. De kaarten werden vlug geschud. Daar hadden een paar fikse regenbuien voor een deel mee te maken. Ik behoorde tot een vijftienkoppige leidersgroep- Negen renners kwamen ten val. We bleven met zes over waarvan er nog twee wegvielen. Toen het peloton ons dreigde te kortwieken, ben ik alleen in de aanval gegaan. Ik heb op de tanden moeten bijten. Greg Moens, Guy Rooms en Dirk Verlee die ik had verschalkt, bleven mij op de hielen. Mijn voorsprong bedroeg nooit meer dan twintig sekonden. Ik bleef overeind, hoewel ik er zware inspanningen heb moeten voor leveren." Piet De Wilde hoopt zich, nu de konditie er is, in de komende weken te manifesteren. Hij moet voorop gera ken, want een typische sprinter is hij niet. (e.g.) Wielrennen W.A.O.D. in Moerzeke. In de vijfde van de af te leggen ronden gingen de latere winnaar De Wael en Van den Branden aan de haal vh) Guy Rooms is terug op het gem was ik vorige donderdag voorplan verschenen. Twee bij de pinken. Om met kans op weken liet hij van zich niet sukses aan de Ronde van horen. Een zware verkoudheid Vlaanderen te beginnen, had hield hem verschillende dagen ik te weinig kilometers in de onder de wol. Vooraleer hij benen. Aanvankelijk ging het weer de fiets kon bestijgen, goed. Na pakweg honderdzes- waren er tien dagen verlopen, tig kilometer kreeg ik de klop Guy had metéén een ferme van de hamer. Mijn beste pe- achtcrstand op zijn maats. En riode was voorbij. De koers dat op de vooravond van de uitrijden was het enige wat mij Omloop der Vlaamse Gewes- restte." ten en de Ronde van Vlaan- De Rondè van Vlaanderen deren. moet voor Guy Rooms in ieder "Niet prettig wanneer je dat geval een flinke training bete- overkomt, vooral omdat ik er kend hebben. Maandagnamid- mijn zinnen had opgezet", ver- dag trok hij er in Puivelde- telt de amateur uit Temse. Belsele vanonder en ging met "In twee weken kon ik geen de bloemen aan de haal. "Na 'platte prijs' rijden. In Oorde- vier van de zeventien ronden vormde zich een leidersgroep met o.a. Patrick Budé, Eric Wuytack, Gerard Schenk, Ed win Hendrickx, Rudy Heyns en ikzelf. We zijn lang samen gebleven. In de laatste ronde demarreerde ik twee keer. De laatste keer was de goede keer. Ik realiseerde een voorsprong en bereikte alleen de finish. Sedert dinsdag is Guy Rooms, in gezelschap van Jean Pierre Hendrickx, toevallig twee Oostvlamingen, naar Ja pan afgereisd. Daar zullen ze in een periode van veertien dagen deelnemen aan twee in ternationale wedstrijden. Ze zijn de enige renners die Bel gië vertegenwoordigen. (e.g.) Wielrennen. W.A.O.D. in Moerzeke. Van in het begin werd er duchtig de pees opgelegd met wereldkampioen Verplancke vooraan. Marcel Van Impe rijdt in vierde positie (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 23