MOOIE KOERSEN TIJDENS HET VOORBIJE WEEKEND BROERS VAN DEN ABBEELE BRENGEN DE BLOEMEN NAAR SGH00NAARDE EERSTE GROTE PRIJS STATIONSBUURT SINT-NIKLAAS RUDTSAELENS ONVERWACHT WINNAAR LUC VAN GEYTE WINT VOOR WALTER ONGENA DE TR0ETSEL WINT IN SINT-GILLIS 24 - 16.5.1986 - De Voorpost WIELRENNEN Kat. D 21 deelnemers 1. Van den Hoecke Gaston (Grembergen) 53 km in lu39, 2. Droesbeke Paul, 3. De Co cker John, 4. Van der Cruys- sen Georges, 5. Cuvelier Her man, 6. Van Reterghem Alois, 7. De Gusseme Lucien, 8. Van de Sompele Eric, 9. Van We- zemael Roger, 10. Soil Guy. BWCL-Wielrennen. In Zele kreeg Hendrik Cornells een prachtige trofee a uit de eigen gemeente. Zijn familie was er ook zeer gelukkig mee. SEMI-KLASSIEKE WIELERWEDSTRIJD VOOR WAOD-LIEFHEBBER3 De vroegere alomgeprezen wielerkoers «De Wase Lente- palm» is jammer genoeg van de kalender verdwenen. Gelukkig krijgen wij een vervangende wedstrijd, die voor wat de ldeine ronden betreft, ongeveer hetzelfde parcours krijgt. De beslissing heeft nu plaats op het Stationsplein, meer bepaald op de Leopold II-laan, waar men over heel, wat ruimte beschikt. De uitbater van taverne-dancing Bistro en het Sportkomi- tee WAOD van Sint-Niklaas hebben dat gemeen en dat is als er aan iets begonnen wordt, zij het ook afwerken tot in de puntjes. Aldus werd van deze wielerwedstrijd iets bijzonders gemaakt, gezien er niet minder dan 50 prijzen voor de renners te verdienen vallen. Het gros van de WAOD-liefhebbers mag verwacht wor den, hetgeen een dik pak van ruim honderd renners betekent. Deze eerste Grote Prijs van de Stationsbuurt wordt door de wielerbond als een beschermde wedstrijd aangezien. Deshalve zijn er voor de renners buiten het groot aantal prijzen ook nog dubbele punten te verdienen voor de wegtrofee. Van de Waaslanders geniet deze wedstrijd ook bijzondere aandacht daar ook voor de Trofee Waasland dubbele punten te verdienen vallen. Favorieten vooropstellen is onze specialiteit niet, doch wij kunnen niet voorbijgaan aan de prestaties van de jongste weken van enkelen. En dat zijn dan de jonge beloften: Mare Borggraef uit Burcht, de vechter Thierry Van Gasse uit Kruibeke, spurter William Despeels (Beveren), de in topvorm verkerende Luc Verheuen uit Oudenaarde die, met 7 tweede plaatsen, snakt om met de bloemen te kunnen zwaaien. Bij de ouderen zijn vooral Wim De Wael en Roger Beelaert te duchten om hun scherpe finish. De sportmannen kunnen slechts wel varen bij de onderlin ge strijd van al deze hobby-renners. Technische inlichtingen: Maandag 19 mei 1986 (2e Sinksendag) om 15 uur: Eerste grote prijs stationsbuurt - ereprijs Taverne-dancing Bistro. Semi-klassieke wielerwedstrijd voor liefhebbers WAOD, tellende voor de wegtrofee WAOD en Trofee Waasland met dubbele punten. Palm aan de winnaar en 16.000 fr. prijzen en vele premiën. Inschrijving: café-snack bar Diane in het stationsgebouw. Vertrek, aankomst en prijsdeling in Taverne Dancing Bistro, Leopold II laan. Omloop: Leopold II laan, Stationstraat, K. Mercierplaats, Ankerstraat, Klein Hulst, Lamstraat, Gladiolenstraat, Tulpenstraat, Geraniumstraat, Breedstraat, Antwerpse steenweg, K. Elisabethlaan en Leopold II-laan. Deze omloop van 6,5 km. is 16 maal af te leggen of 109 km. Organisatie: sportkomitee WAOD Sint-Niklaas. Het broederpaar Van Den Abbeele ut Schoonaarde boekt de jongste weken opvallende resultaten. Frank lukte als amateur een dubbelslag. Gunther veroverde drie bloe mentuilen als junior en heeft sedert vorige week zijn broer bij de amateurs vervoegd. Zowel Frank als Gunter Van Den Abbeele zijn vriendelij ke gesprekspartners. Joviaal in de omgang, zijn ze in het peloton evenmin verlegen om initiatieven te nemen. Waar zij aan de start verschijnen worden ze door kollega's gunstig begroet. Het is prettig met de broers Van Den Abbeele een praatje te voeren. Een supportersklub heb ben ze niet. Dat heeft allicht te maken met het feit dat in Schoonaarde de wielersport niet de populairste tak is. "Het kan ook dat we niet goed genoeg zijn", filosofeert Gunter Van Den Abbeele. "Een paar keer is geprobeerd geworden om een klub op gang te krijgen. Telkens werd het een slag in het water. Wat niet wil zeggen dat we in het dorp geen supporters hebben." Dubbelslag Nooit deden de broers Van Den Abbeele hel zo goed als de laatste weken. Frank lukte de voorbije dagen zelfs een dubbelslag. "Wat een verschil met vorig jaar", zegt de oudste van het broederpaar. "Toen maakte ik een pechjaar mee. Weet je dat ik tot twee keer toe een sleutelbeenbreuk opliep na een valpar tij? Telkens ik opnieuw in het peloton zat, moest ik een achterstand ophalen. Toch behaalde ik als eerstejaarsama teur een zege en verschillende ereprijzen. Tijdens de voorbije winter deed ik aan power-training. Sommigen adviseerden mij om naar de piste uit te wijken. Eerlijk gezegd, daar heb ik schrik voor. Het seizoen begon niet hoopgevend. Vijf keer moest ik inbinden na een lekke band. Vorige week in Kampenhout brak mijn stuur. Ik kwam ten val, zonder veel erg." Twee dagen later werd Frank Van Den Abbeele winnaar in Olsene en achtenveertig uren nadien veroverde hij ook in Meldert de palm. "In Olsene ging Peter De Clercq vroeg in de aanval. Vier renners reageerden en sloten aan. Ik vond voor halfweg de tijd gekomen om een aktie te ondernemen en werd later lid van de kopgroep. Vijfentwintig kilometer voor het einde ben ik alleen in de aanval getrokken. Ik realiseerde een voorsprong die groeide. Tot de finish bleef ik buiten schot. In Meldert wou ik opnieuw een vuist maken. Met 82 renners aan de start was de tegenstand groot. Er werd tegen een hoog tempo gereden. Pas halfweg kwam er voor het eerst een afscheiding. Voor het ingaan van de finale heb ik gedemarreerd. Ik kon mij ontdoen van alle opponenten en werd afgescheiden winnaar. Je begrijpt dat twee opéénvolgende overwinnin gen mij flink hebben gemotiveerd. Ik wil het er niet bij laten. De volgende dagen en weken zul je over mij nog horen. Tenminste wanneer ik niet door pech word afge remd." B.W.C.L. WIELRENNEN Met Hemelvaartsdag werd er in Lebbeke gekoerst en weer waren de regenbuien van de party en merkte de organisa tor op dat dit steeds het geval was geweest by al de wedstrijden die hy plande. Toch was hij tevreden over het verloop en de tapkast had het druk. In Zottegem kregen de renners ners, maar met net daarvoor een mooie, maar zware om- Van Mulders Jaak, die als C loop en in Zele zorgde H. overwinnaar na meerdere Cornelis samen met dé'organi- tweede plaatsen, gelukkig de satoren voor spektakel en door zegebloemen in ontvangst de felle tegen- en zijwind wer- mocht nemen, den veel renners in 't verweer 's Zaterdags op de zware om gereden. loop kregen we half wedstrijd Bij de A B renners te Leb- een kopgroep van 8 renners: beke waren er voortdurend Roels W., Van Lierop G. en ontsnappingspogingen. Uitein- De Leener M. als C-ers en delijk werd het nog een mas- V.D. Hoecke G., Droesbeke, saspurt en toonde plaatselijk De Cocker J., V.D. Cruycen renner Buslot zich de snelste, G. en Cuvelier H. als D-ren- terwijl Van Der Meirssche als ners. eerste B-renner de eindstreep De man uit Wetteren Roels bereikte. Beide renners toon- haalde het in de spurt voor den al hun goede vorm in de Van Lierop terwijl V.D. Hoe- laatste weken. cke er nog eens alles uitperstte wde D-renners startten een mi- om zijn medevluchters achter nuut vroeger dan de C-ren- zich te houden, ners, met als gevolg dat de C- Bij de A B renners was het ers er alles uitpersten om zo V.D. Eecken Andrre (B) die vlug mogelijk hun oudere col- de beslissende faze inluidde, lega's te snappen. De Cocker Hij kreeg het gezelschap van en Van Der Eecken, beiden D- Van Houtte D. (A) en Cornu renners, kozen van bij de start E. (A). Het was Van Houtte het hazepad. Half wedstrijd die de wedstrijd won en Van had." laatstgenoemde band- Der Eecken A werd primus bij breuk. Doch De Cocker bleef de B'ers. maar doorzetten tot het bittere Te Zele werden wegens de einde en hield aan de aan- felle tegenwind groepjes ge- komst nog minstens 15" van vormd. Van Geyt (C) en De zijn voorsprong over. Daar- Leener (C) haalden de vroeger achter volgde een groepje ren- gestarte D'ers in en meteen ontplofte de wedstrijd na 5 ronden. Een zestal renners la gen voorop en de rest was verslagen. V.D. Hoecke G. won overtuigend de spurt. Tussen Van Geyt M. en De Leener M., beiden C renners en geen typische spurters, werd het een spannende en vinnige spurt voor de overwin ning. Het verschil was miniem, en de deligees zagen Van Geyt als overwinnaar, meteen de eerste zege dit seizoen voor de renner uit Haalteert. Bij de A B renners was de groep in 2 gesplitst. Een paar ronden verder vormde zich een kopgroep van een 15-tal ren ners, met daarachter 3 groepen waarvan er 2 voor 't einde van de wedstrijd uit koers werden genomen. Op 5 ronden van 't einde ontsnapten Pollet R. (A), Buslot (B) en Van Lae- them A. (B) uit de kopgroep. Nadien reden De Caboter A. (A) en Berchenbosch L. (A) in de achtervolging. Maar sterke Rudy, in zijn element met veel tegenwind zorgde ervoor dat zijn konkurrenten niet aanslo ten. De beste man van de wed strijd Pollet won verdiend de wedstrijd terwijl Van Laethem het ruim haalde voor Buslot P. Zaterdag (17/5) en maandag (19/5) hebben de B.W.C.L.'ers afspraak te Strij- tem-Roosdaal en 's zondags wordt er gekoerst te Schep- 11/5/86 ZELE Kat. A 48 deelnemers 1Pollet Rudy (Liedekerke) 70 km in lu45; 2. Berckenbosch Luc, 3. De Cabooter Antoine, 4. Van Haute Danny, 5. Heu- ninck Claude, 6. De Milde Ro bert, 7. Michiels Maurice, 8. Pauwels Luc, 9. Cornu Emma nuel, 10. Van den Steen Florent. Kat. B 38 deelnemers 1. Van Laethem August (Zei- lik) 70 km in lu45, 2. Buslot Pierre, 3. Van Isterdael Jos, 4. De Gent Herman, 5. Cley- mans Willy, 6. Van den Bos sche Pierre, 7. Van der Eecken Andre, 8. Van Ginderdeuren Maurits, 9. Van Londersele Willy, 10. Nevens Edwin. Kat. C 32 deelnemers 1. Van Geyt Marcel (Haaltert) 60 km lu 31, 2. De Leener Maurice, 3. Roels Willy, 4, Van Laer Herman, 5. Goossens Jean, 6. Spinnoy Corneel, 7. Van Geystelen Frank, 8. De Wattenis Pierre, 9. Van Zuylen Gaby, 10. De Paepe Johny. Kat. D. 29 deelnemers 1. Van Den Hoecke Gaston (Grembergen) 60 km in lu32, 2. Van Der Vurst Oscar, 3. Van De Sompele Eric, 4. Sonck Desire, 5. Schaukens Julien, 6. Van Der Cruyssen Georges, 7. De Cocker John, 8. Duym Robert, 9. Gevaert Jozef, 10. De Boeck Jozef. 8.5.86 LEBBEKE Kat. A 50 deelnemers 1. Van der Meirssche Eddy (Nieuwerkerken) 70 km in lu46, 2. Heuninck Claude, 3. Cornelis Bruno, 4. Duytschae- ver Stefaan, 5. De Milde Ro bert, 6. Baele Peter, 7. De Boelpaepe Andre, 8. Cornu Emmanuel, 9. Van Haute Danny, 10. Michiels Roger Kat. B 43 deelnemers 1. Buslot Pierre (Lebbeke) 70 km in lu46, 2. Van Laethem August, 3. Van Ransbeeck Pierre, 4. Van Isterdael Jozef, 5. Van Cauter Jozef, 6. Van Handenhove Theo, 7. Cley- mans Willy, 8. Van der Beeck Dominique, 9. Van Houwenis Edmond, 10. Kindermans Frans. Kat. C 42 deelnemers 1. Van Mulders Jaak (Welle) 60 km in lu 32, 2. Van Lierop Ghislain, 3. Roels Willy, 4. Van LMaer Herman, 5. Mer- tens Andre, 5. Huygens Au gust, 7. Creveaux Pierre, 8. Dewatines Pierre, 9. Janssens Freddy, 10. Moysons Roland. Kat. D 34 deelnemers 1, De Cocker John (Erembo- degem) 60 km in lu32, 2. Van den Hoecke Gaston, 3. Van de Sompele Eric, 4. Cuvelier Her man, 5. Van der Vurst Oscar, 6. Van Renterghem Alois, 7. Sonck Deisre, 8. Van de Walle Andre, 9. Vander Cruyssen Georges, 10. De Wit Pierrot. 10.5.86 ELENE Kat. A 40 deelnemers 1. VAn den Haute Danny (St.- Pauwels) 65 km in lu45, 2. Cornu Emmanuel, 3. Van der Meirssche Eddy, 4. Pollet Ru- dy, 5. Depaepe Freddy, 6. De Cabooter Antoine, 7. Heu ninck Claude, 8. Crabbe Jac ques, 9. De Milde Robert, 10. Van Riet Patrick Kat. B 35 deelnemers 1. Van der Eecken Andre (Kersken) 65 km in lu45, 2. Van Hauwenis Edmond, 3. Buslot Pierre, 4. Van Laethem August, 5. Van Isterdael Jos, 6. Verspeten Herman, 7. Ne vens Edwin, 8. Van Londerse le Willy, 9. Kindermans Frans, 10. Cornelis Hendrik Kat. C 29 deelnemers 1. Roels Willy (WEtteren) 53 km in lu38, 2. Van Lierop Ghislain, 3. De Leener Mauri ce, 4. Geldhof Julien, 5. Van Laer Herman, 6. Goossens Jean, 7. Van Mulders Rene, 8. De Samblanckx Marcel, 9. Van Assche Andre, 10. Heme- leers Albert BEVEREN- VERREBROEK Dat Rudy Saelens uit de wedstrijd Gent-Wondelgem als winnaar zou tevoorschijn komen, had niemand in de verste verte verwacht. De amateur uit Stekene was na een onderbreking pas aan zijn vierde wedstrijd toe. "Wat heb ik gesukkeld dit seizoen", zegt tweeëntwintig- jarige Rudy. "In het begin had ik pech. Alles viel tegen. Voeg daar het koude weer aan toe, wat ik ongunstig ervoer. Ik was niet in staat om een degelijk resultaat na te streven. Uiteindelijk besloot ik het leer aan de boom te hangen. Ik kon de moed niet meer opbrengen. Vijf weken lang bleef ik inaklief. Mijn vriend en trainingsgenoot Philip Saman heeft mij, na sterk aandringen, tot andere gevoelens gebracht. Ik hervatte. In Eeklo werd ik dertiende. Op Hemelvaarts dag werd ik in Meldert in de vernieling gereden. Ik bleef op de tanden bijten. In Gent-Wondelgem behaalde ik een lonende uitslag. Halfweg werd ik lid van een kopgroep die tien renners verenigde. Het gezelschap werd later gehal veerd. In de laatste kilometers heb ik gedemarreerd en won." Rudy Saelens hoopt dat de overwinning geen eendags- bevlieging is geweest. Het is zijn betrachting om een paar overwinningen te behalen. Indien hij ooit vader Gentiel wil evenaren, zal hij dringend andere troeven op tafel moeten gooien. (e.g.) Gunter Van den Abbeele, Franks broer, is nu ook amateur geworden. "Het afscheid aan de juniores verliep in de beste omstandigheden", zegt Gunter. "In enkele weken werd ik drie keer eigenaar van de bloemen. In Mater trok ik er halfweg vanonder en behield tot de finish een riante voorsprong. In Lede en Meldert won ik na een spurt. Twee keer werd ik tweede. Een eerste proef bij de liefhebbers mislukte. Ik leed een lekke band en moest vroegtijdig de strijd staken. Het verschil met de juniores blijkt groot. Er wordt vooral een strakker tempo op nagehouden. Aan een zege denk ik voorlopig niet. Wel hoop ik mij te manifesteren. Daarmee bedoel ik dat ik geregeld binnen de prijzen wil eindigen. Wat mijn broer kan, moet ik ook kunnen. De eerste weken moet ik wennen. Daarna komt het allemaal wel voor mekaar." (e.g.) NIEUWELINGEN IN Met een verschil van hooguit tien centimeters won Luc Van Geyte in Berlare de wedstrijd voor amateurs. Hij versloeg Walter Ongena in de spurt, Enkele uitvalspogingen niet te na gesproken gebeurde er tij dens de eerste tien van de vijftien af te leggen ronden weinig spektakulairs. Daarna zou er reaktie komen. Die werd losgewerkt door Gunther Arijs en Guido Braeckman. Korte tijd gingen zij in de spits rijden, maar werdentoen ge counterd door het grote pelo ton. Daar bleef het onrustig. Met nog zowat dertig kilome ter voor de boeg sloegen Ro ger Van den Bossche, Rik Malfroid en Walter Ongena op de vlucht. Zij kregen even la ter het gezelschap van Luc Van Geyte, Jan Joos, Chris Van der Kelen, Georges Vergau- wen, Dirk Ongena, Peter Burms en Dirk Matthijs. De voorsprong van de leiders groeide en dadelijk bleek dat er van een terugkeer van het peloton geen sprake meer zou zijn. In de laatste ronde is Rik Malfroid er vanonder getrok ken. Hij genoot de medewer king van zijn ploegmaat Van den Bossche die flink afstop- pingswerk leverde en iedere reaktie in de kiem smoorde. Pech echter voor Malfroid toen zijn maat op vier kilome ter voor de finish bandbreuk leed. Dat was de gelegenheid voor de anderen om de vluch ter achterna te g-ian. Hij werd gevat. Eerst wipten Luc Van Geyte, Walter Ongena en Jan Joos hem voorbij en even later volgde ook Chris Van der Ke len. Deze renners zouden uit eindelijk ook voor de dichtste ereplaatsen spurten. Luc Van Geyte won voor Walter Onge na, Jan Joos en Van Der Ke len. De vijfde plaats was voor Georges Vergauwen. (e.g.) Wielrennen. Gunther en Frank Van Den Abbeele uit Schoonaarde (c) BWCL-Wielrennen. Gaston Van Den Hoecke won ie D-reeks in Zele-Huivelie. Marcel Van Geyt won de C-reeks. BWCL-Wielrennen. Pierre Buslos was in eigen Lebbeke primus in de Van der Meirssche uit Aalst de A-reeks op zijn naam schreef. VWB-WIELRENNEN De wedstrijd in de Pastoor Claeysstraat in Sint-Gillis- Dendermonde werd gewonnen door streekgenoot De Troetsel van de ploeg Buslot. Organisator Louis De Boeck werd achtste, Geert De Cock tiende en Gerard Gevaert twaalfde. De volgende wedstrijd in het Dendermondse heeft plaats in dezelfde gemeente op 't Hoekske, Centraal punt is het café Welkom, bij Vera. Het wordt een tweedaagse op 31 mei en 1 juni. LIEFHEBBERS IN BERLARE Eric Verley, pas sinds mei 1985 als renner aan de slag, behaalde in Beveren-Verre- broek een eerste zege. Hij ver sloeg in de spurt Ivan Pultijn. Amper twaalf renners pas seerden aan de inschrijvingsta fel, wat voor de organisatoren een ontgoocheling van formaat was. In de tweede ronde ging Pascal Jacobs in de aanval. Hij realiseerde een voorsprong die op een bepaald ogenblik vijf tien sekonden bedroeg. Intus sen was Jean-Pierre Ivens aan de achtervolging begonnen. Op het ogenblik dat hij de leider in het vizier kreeg, kwam hij op het natte wegdek ten val en staakte de strijd. Jacobs zou evenwel zijn solo- tocht alleen niet verder kun nen zetten. Spoedig kreeg hij opdtfndcl Meftkn^rok^men Wielrennen. Bij de nieuwelingen in Verrebroek was Erik Verley uit Melsele de snelste v de laatste rechte lijn in. Daar het dozijn vertrekkers (Iv) won Eric Verley de spurt voor Ivan Pultijn. (e.g.) B-reeks terwijl Eddy

De Voorpost | 1986 | | pagina 24