KAATSEN IN BAASRODE STERKE PRESTATIE VAN KASTEL RET-GP EN RUBBENS AAN DE WINNENDE HAND NIEUWKOMER BOLVRIENDEN HAALT HET TEGEN KAMPIOEN MODERNA KAATSKALENDERS VOOR DIT PINKSTERWEEKEND BEKERKOMPETITIE De Voorpost - 16.5.1986 - 25 staan om de Baasroodse bal te keren (gb) KAATSEN BEVORDERING GEWEST AALST-DENDERMONDE WIEZE - V.A. BAASRODE 15-11 (8-2) ZEELSE KAATSKOMPETITIE Uitslagen op aan 7-12. Van de Cauter Klassement Rosseels 9 was bij de lokalen van geen nut j inex-AVDV 3/7 2 Ret «et/Gemeenteper. 15 meer na kwetsuur zodat Ret Gemeentepersoneel 3/6, 3. Spannende start met Robert eze uttc bcéindl8de aan 9"12- Rosseels 4/6, 4. Van de Moor- Van de Cauter en Eric De tel 2/5, 5. Rubbens 2/5, 6. Block als de beste akteurs zo- Durmen 3/1, 7. Gorion 3/0. dat de thuisploeg de leiding Rubbens 15 Terugwedstrijden voor de nam met 5-3. Toen oordeelden Gorion 2 schiftingen om de Beker van Louis Colman en Luk Heir- Logische zege voor de sterke Zele op zaterdag 24 mei: wegh het welletjes. Gesteund thuisploeg hoewel de moedige Inex/AVDV-Ret/Gemeente- door Serafien Braeckman re- bezoekers aanklampten tot 3- personeel (11-15) (Staf Mager- monteerde Rct naar een 5-8 2. Een sterk kerende Pierre De man). Gorion-Rubbens (2-15) rustscorc, Na de pauze bleef Sitter en Freddy Van de Velde (Robert Heirwegh). Rossecls- het op zijn elan doorgaan wat lieten geen enkel spel meer uit Durmen (11-15) (Theo Wau- uitmondde in een 5-12 voor- handen gaan ondanks de stevi- ters). sprong. Een heropflakkering ge opslag van Marcel en Eddy (^jz) bij Rosseels leverde een punt De Pinnewaert bij Gorion. In deze belangrijke wedstrijd leken de bezoekende spelers te ontploffen van verontwaardi ging. Vanaf de eerste opslag van de bezoekende ploeg zorg de de scheidsrechte^ ervoor dat de gemoederen opgehitst geraakten. Hij floot de eerste opslag van V.A. foutief af, wegens tamis. Het bleef niet bij deze eerste maal, zodat Wieze met behulp van de scheidsrechter aan een 2-0 voorsprong geraakte. Het hoogtepunt werd bereikt in het vierde spel, waar opnieuw de scheidsrechter de hoge toon voerde door telkens de Baas roodse opslag af te straffen met tamisfouten. Doordat de scheidsrechter zo hevig anti-V.A. was barstte de kan en zowel de spelers als de supporters ontstaken in woe de. Luidruchtig werd er gema nifesteerd. De onverzettelijke scheidsrechter had ervoor ge zorgd dat de koncentratie bij Baasrode wegebde. Als dit zijn bedoeling was, was hij hierin aardig geslaagd, zodat Wieze gemakkelijk tot 4-0 kon uitlo pen. Na de eerste bestraffing van de VA-spelers werd er oordeelkundig gelet op welke plaats de Wiezespelers de bal uit de hand lieten gaan. De Baasroodse spelers liepen niet verder dan de thuisspelers. Door de bestraffing van de opslagen bij Baasrode, durf den de VA-spelers niet meer hun gebruikelijke opslag leve ren, waardoor Wieze het al te gemakkelijk kreeg in de terug slag. Dus twee maten en twee gewichten. Wieze profiteerde van deze ge legenheid en het liep via 5-1 tot 5-2 uit. Hoe kapitein Francois Claes zich ook inspande om zijn ploegmakkers te doen beda ren, het was tevergeefs moeite en Wieze bereikte met een 8-2 voorsprong de rust. Tijdens de pauze werden de VA-jongens opgepept en fij ns de tweede helft van de dstrijd kregen we VA Baas- ie onder een andere gedaan te zien. De thuisploeg haal- wel nog het eerste spel na koffie binnen (9-2), maar n dit ogenblik af begon de >eg aan een kollekfieve pres- ic te bouwen. Claes, die tot n tekeer ging als een duivel een wijwatervat om zijn me- maats aan te porren, vond stond gehoor en kreeg de :dewerking van zijn achter- fiers. De bezoekende sup- rters gingen massaal achter n ploeg staan. De luidruchfi- aanmoedigingen van de jporters gaven de VA-spe- s vleugels en de achtervol- g werd ingezet. Via de tus- istanden van 9-4, 10-5 pakte asrode bij een 12-7 stand :rverdiend een punt. :t eerste punt was binnen en ging men op zoek naar het ;ede. Baasrode was niet be- dwillig zich reeds gewonnen geven. De kloof werd steeds ;iner en via 12-8 en 13-10 was de spanning op en rond het terrein voelbaar. Het vol gende spel werd door pech uit handen gegeven. Het was nochtans een spel dat binnen het bereik van VA lag. Hier door kwam de stand op 14-10 in plaats van 13-11. Nadien haalde Baasrode zijn elfde spel binnen, maar Wieze haalde het uiteindelijk met 15- 11. Bij de thuisploeg verkeer de Luc Daelemans in een uit stekende vorm, zowel in de opslag, als in de teru terugslag, was hij de beste speler op het terrein. De VA-aanhang, zowel het be stuur als de supporters, was tevreden met de inzet na de rust van de sp-lers. Hun pres tatie was indrukwekkend na zoveel tegenkanting. Over de leidende scheidsrechter was men niet te spreken. Zelfs in het Wiezekamp trok men de schouders op, voor de onbe grijpbare afstraffing van de op slagen. In de Baasroodse middens, waarin scheidsrechter Van Vossenhole nochtans hoog aangeschreven stond, kan men niet begrijpen dat een scheids rechter met zo'n ervaring en doorzicht een topwedstrijd naar de vaantjes kon blazen. Na de wedstrijd kreeg men te horen dat de heer Van Vossen hole, zinnens is een verslag over deze wedstrijd naar de federatie te zenden. Beide ploegen begrijpen niet waarom een verslag dient ingestuurd en zijn benieuwd hoe hij zijn klacht zal formuleren. Om te volgen. JUNIOREN MERCHTEM - V.A. BAASRODE 2-13 (1-7) De juniorenploeg van VA reis de naar Merchtem met drie spelers van de kadettenploeg. Ondanks dit jeugdig vijftal had de thuisploeg geen schijn van kans om in de wedstrijd te komen. Kapitein Wim Claes, die nor maal als grootmidden staat op gesteld, moest nu wegens een kwetsuur aan de arm aan de koord postvatten. Dit alles was geen rem op het meesterschap van de bezoe kers en in een ruk gingen de V.A.-spelers naar een 1-7 voorsprong, wat meteen ook de ruststand was. Na de rust zagen we eenzelfde spelbeeld, met een goed leve rend en sterk kerend Baasro de, dat in elk spelonderdeel de meerdere was van Merchtem. Tijdens de tweede helft gunde V.A. de thuisploeg nog enkel één spel en een 2-13 eindstand geeft recht op drie punten. De heerschappij van F was te danken aan het goede spel van Van Damme, Quis- quater en Erpels. Te samen met Claes, Cammu en Huyck vormt dit drietal een goed en solide geheel. MINIEMEN V.A. BAASRODE - KASTEL 10-2 De onderlinge wedstrijd tussen de ploegen van «Over 't water» zorgde voor weinig spanning. De bezoekers vielen te zwak uit. V.A. Baasrode liep via Bart Claes tot 1-0 uit. Kastel kon tijdens het tweede spel de stand in evenwicht brengen, dit dankzij de slechte opslagen van de thuisploeg. Vanaf het derde spel domineerde VA Baasrode zijn tegenstander in alle onderdelen en Kastel ge raakte enkel aan het tweede spel door een slechte opslag- beurt van de thuisploeg. Het werd een te gemakkelijke 10-2 overwinning voor VA, dat opnieuw een driepuntenzege in de wacht sleept. Bij de thuisspelers vielen Claes en David op door hun harde opslagen en Nobels bereikt stilaan zijn normale opslag. Nieuwkomer Saerens' presta tie gaan elke week de hoogte in. Hij zal een onmisbare pion blijken tijdens de komende zware opdrachten. PUPILLEN V.A. BAASRODE - KASTEL 10-3 (7-3) De nummers een en twee van het klassement zijn tevens de twee ploegen zonder nederlaag van deze kompetitie. Deze in grediënten stonden borg voor de nodige spanning voor de aanvang van de wedstrijd. De thuisploeg nam vanaf de start het initiatief in handen en het werd 1-0. Via 2-1 liep Baasro de tot 4-1 uit. Het was meteen duidelijk over welke fantastische nieuwe lich ting bij de pupillen men weer beschikt. Opvallend bij V.A. was dat Geert De Kimpe, de koordspeler bij uitstek, naar elke bal dook, ondanks de har de ondergrond. Het leek alsof hij een goal verdedigde en stopte alle ballen die in zijn buurt kwamen. Het keerdersduo Mario Ver hulst en Timmy Joos zorgden voor een 6-1 voorsprong. Kas tel, dat poogde via Van Duy- zen enige weerbaarheid op te brengen kon met veel moeite de Baasroodse spillen omzei len. Via 6-2 werd eën 7-3 rust stand bereikt. Na de rust zorg de achterman Jurgen Verhulst voor enkele rake klappen, zo dat de thuisploeg verder kon uitlopen. Kastel stelde alles in het werk om één punt uit de branding te slepen, slaagde er maar niet in. Baasrode nog één spel te ontfutselen. Via een mooie kollekfieve prestatie stevende VA. regelrecht naar een 10-3 overwinning en met een een driepuntenzege. De Baasroodse spelers be schikken over een sterke op slag. Kastel kon deze niet oor deelkundig verwerken, wat hun verlies betekende. Kastel moet afhaken in de rangschikking en VA leidt met vier punten voorsprong op zijn naaste achtervolgers (Kastel en Buggenhout Toekomst). De vraag wordt reeds gesteld, wie deze knapen van een nieu we titel kan houden. Rangschikkingen Pupillen 1. V.A. Baasrode 4 12 2. Kastel A 4 8 3. Buggenhout Toekomst 4 8 4. Kastel B 4 6 5. Brussegem 4 6 6. Wieze 4 4 7. ZeleDurme 4 4 8. St.-Anna 4 2 Kadetten 1. Buggenhout Toekomst 4 11 2. V.A. Baasrode 4 10 3. ZeleDurme 4 7 4. Wieze 4 4 5. Herdersem 4 3 6. Kerksken 4 0 Kaatsen. Nee, dit is geen scène uit West Side Story maar de kaatsers van Wieze die klaar Kaatsen. V.A. Baasrode kreeg het in Wieze op scheidsrechter. Zelfs de Wiezenaars vonden sommige Miniemen 2. V.A. Baasrode 4 10 3. Buggenhout Toek. Opwijk heupen door de beslissingen van de beslissingen onbegrijpelijk (gb) 1. Wieze 2. ZeleDurme 3. V.A. Baasrode 4. St.-Anna 5. Kastel 6. Toekomst Bught 7. HammeZogge Junioren 1. Kastel 5. Merchtem 6; Wieze Bevordering 1. Herdersem 2. Wieze 3. V.A. Baasrode 7 15 4. Hoké Erembodegem 6 11 6 9 5. Opstal 5 10 6 7 6. Steven Moorsel 7 9 5 4 1. Hamme St.-Anna 5 8 7 3 8. Merchtem 6 8 9. Denderbelle 5 7 10. Puurs 6 7 7 13 11. Gijzegem 7 3 7 11 12. Opdorp (alg. forfait) 0 5 11 KAATSVERBOND «VRIJ EN BLIJ» LEBBEKE Uitslagen Moderna-Bolvr. 13-15 Smisken-Welkom 14-15 Klieksken-Lindeken 14-15 Waresvr.-Moleken 9-15 Nieuwkomer Bolvrienden blijft verbazen in dit prille kompetitiebegin van het Leb- beekse liefhebbersverbond. Zo snoepte het kampioen Mo- derna op eigen terrein een overwinning af. Aan de pauze wezen de bordjes 2/8, bij Mo- derna viel Dirk Van Damme vrij vroeg uit met een armbles- sure zodat men een beetje naar de juiste samenstelling zocht. Bij de bezoekers waren Fran cois De Cock en Freddy Ver strepen in een uitstekende dag. Na de herneming kwamen de Lebbekenaren met een betere Pierre De Plecker langszij tot 13/13. Maar een sekure Ver strepen hielp de bezoekers in de slotfase aan een 13/15 zege. Welkom haalde eveneens een bezoekende overwinning met 14/15 bij Smisken. Het thuis- vijftal met een uitstekende Mare Goossens liep uit tot 7/2 en 8/4 aan de rust. Na de herneming kwam Welkom on der impuls van de keerders Cardon en Frans Van Biesen langszij tot 8/8 - 9/9 en 10/10 om uiteindelijk te zegevieren. Volgens woordvoerder Fran cois Perdaens was de thuis ploeg in de tweede helft onge- koncentreerd en was Raymond De Smedt kompleet in een off day. Huidig leider Lindeken haalde het op de meet bij Klieksken terwijl Moleken een knappe overwinning liet opte kenen bij Waresvrienden. Kaatsclub Rapide had een speeldag rust. Lindeken laureaat op het Ientetornooi Net als vorig jaar werd kaats- klub Lindeken laureaat in het «Ientetornooi» georganiseerd door kaatsklub Moderna. Het versloeg in de eigenlijke finale de organiserende klub met 8/3 cijfers. Waresvrienden werd derde en Welkom Dender- monde werd uiteindelijk vierde. Speelkalender voor 18 mei 1986 Moleken - Moderna Bolvrienden - Welkom Waresvrienden - Rapide Lindeken - Smisken (André TUley) Hogere III (18.05.1986) Appelterre - Idegem Kastel - Meerbeke Zandbergen - Grimminge Adec - Heme Hamme Zogge - Zele Durmen Okegem - Terjoden Hogere UI (19 mei 1986) Idegem - Heme Kastel - Appelterre Meerbeke - Zandbergen Grimminge - Terjoden Adec - Hamme Zogge Zele Durmen - Okegem Gewestelijke Bevordering Baasrode VA - Denderbelle (17.05.86) Opstal - Hamme Sk (17,05.86) Wieze Sp - Denderbelle Hamme Sk - Gijzegem Baasrode VA - Hoke Puurs - Merchtem SV Opstal - Moorsel Steven Bekerfinale Puurs - Opstal (maandag 19 mei '86) Op het terrein van Baasrode VA. Lagere reeksen Kastel - Haaltert (17.05.86) Wieze - Dorp (17.05.86) Nieuwerkerken - J.S. Opwijk (18.05) Kerksken - Baardegem (18.05) Opwijk - Aalst (18.05) Baardegem - Hamme St. Anna (19.05) Duvel - Kastel (19.05) Haaltert - Wieze Sp. (19.05) Kerksken - J.S. Opwijk (19.05) Aalst - Nieuwerkerken (19.05) KAATSEN IN HAMME' In de Bekerkompetitie tweede en derde reeks hebben zich al zes ploegen geplaatst die el kaar straks opnieuw zullen ontmoeten. Ons Vermaak kon op verplaat sing bij Boemerang in de Noordstraat een 8-12 overwin ning afdwingen. Wat zeker al een goed uitgangspunt bete kende. En in de terug wed strijd op den Roden Dries kon Ons Vermaak precies met de zelfde cijfers over eind blijven. Zogge schijnt het ook niet sterk te doen. De jongens van Jean Van Damme werden op eigen terrein met 2-12 de das omgedaan, door Euro Trucks. Het was duidelijk dat Zogge schier kansloos was toen ze op het Twee Bruggenplein neer streken om nog eens Euro Trucks te komen bekampen. De thuisploeg gaf aan hun tegenstanders dan ook een for se pandoering met 12-4 cijfers. Meteen was Euro Trucks ge plaatst voor de volgende ronde. Veteranen Corner stonden oog in oog met Toyota, de formatie uit Moerzeke-Kastel. De thuis ploeg zat duidelijk aan geen feest. Want ze werden getrak teerd op een 3-12 nederlaag. In de terugwedstrijd konden de Corner-jongens begrijpelijk deze achterstand niet meer in lopen. Met 4-12 werden ze ook uit de beker gegooid. De ploeg van Geemzicht schijnt het dit jaar geweldig te zullen doen. Toen Van Gaeve- ren hun daar kwam aanbieden waren de lokalen niet te tem men en de bezoekers werden getrakteerd op een 12-2 neder laag. In de terugwedstrijd werd het weer een afgetekende 1-12 overwinning voor de jon gens van Maurice Malfliet. Voor de jongens van de Kille werden meteen de boeken dichtgeslagen. Wembley van Hamme Sint- Anna kreeg Paul Video op bezoek. Precies een kolfje naar hun hand om een nette 12-5 overwinning te laten af drukken. In de terugwedstrijd was het erg spannend en Paul Video werd nu maar met 12-10 geklopt nadat ze hevig om de eindoverwinning hadden ge streden. Meteen komen de volgende ploegen in strijd voor de twee de ronde: Ons Vermaak, Euro Truckx, Toyota, Geemzicht, Wembley en Corner (geplaatst als overwinnaar van verleden jaar). Op 23 of 24 mei krijgen we dus de halve finale. De loting gaf het volgend resultaat: Geem zicht Euro Truckx, Corner- Toyota en Wembley-Ons Ver maak. Als het het mij vraagt een paar belangrijke wedstrij den! UITSLAGEN Hogere Hl (Beker van België) Idegem-Adec 15- 5 Zandbergen-Meerbeke 15-11 Terjoden-Grimminge 15-12 Heme-Hamme-Zogge 15-13 Appelterre-Kastel 7-15 Okegem-Zele Dunnen 14-15 Heme-Grimminge 11-15 Appelterre-Zandbergen 6-15 Kastel-Adec 15- 7 Idegem-Zcle Durmen 15-13 Meerbeke-Terjoden 15-10 Okegem-Hamme Zogge 10-15 Gewestelflke Bevordering Merchtem SV-Hamme Sk 15- 7 Wieze Sp-Baasrode VA 15-11 Herdersem-Denderbelle 15-13 Puurs-Gijzegem 15- 4 Moorsel Steven-Hoke 6-15 Lagere reeksen Baardegem-Kastei 11-15 Nieuwerkerken-Dorp 15- 3 Hamme St. Anna-Haaltert 8-15 Aalst-Kerksken 15- 5 Opwijk-J.S. Opwijk 15- 7 Kaatsen. RV Kastel-Adec Baasrode 15-7. Herman Vernimmen van Kastel, steeds bij de zaak, keert de bal voorbij de achterman, (vh) Kaatsen. De ploeg van Rap en Vlug Kastel met René Van Duysen, Burill, Herman Vernimmen, Frank Vermachelen en Karei De Wilde (vh) Kaatsen. Adec Baasrode verloor met 15-7 tegen Rap en Vlug Kastel (vh) In de Hogere III reeks werden er schiftingen gespeeld in het kader van de «Beker van Bel gië». Enkel Kastel en Zele- Durmen, komen in de volgen de schiftingen (op 21 juni) uit tegen ploegen uit de Hogere II reeks. Datzelfde Kastel haalde de dag nadien in kompetitie- verband Adec Baasrode on deruit met 15/7 cijfers. De gas ten kwamen wel 0-3 voor, maar Kastel onder impuls van Herman Vernimmen kwam in de eerste periode terug tot 3-3, 6-3 en 8-5 aan de pauze. Na de herneming ging de thuisploeg zonder verdere moeite door tot het einde. Voor Zele-Dur- men zal het dit seizoen heel moielijk worden. Door aller hande kwetsuren van verschil lende basisspelers staat Dur men na vijf speeldagen op de laatste plaats. Het gaf wel een sterke repliek bij nieuwkomer Idegem, maar beet in de slotfa se toch in het zand. Hamme Zogge won bij een gehandi capt Okegem. Het thuisvijftal keek in de eerste periode tegen een 1-8 ruststand aan. Na de herneming kwam er een gun stige kentering zodat het uit eindelijk nog 4/12 en 7/13 werd. Bij Hamme was Remi Ydens de betere keerder. Verlies voor Baasrode VA Het zal dit seizoen in Geweste lijke Bevordering ongetwijfeld een spannende kompetitie worden. Er is geen enkel vijf tal dat er bovenuit steekt en iedere week komen er de meest verrassende uitslagen op het bord. Neem nu Baasrode VA, nadat het Moorsel Steven met 15/5 cijfers klopte, verloor het nu bij Wieze Sportief. Bij de thuisploeg waren Ray Bauters en Luc Daelemans in een uitstekende dag. Leider Opstal Pelote werd door de scheidsrechter letterlijk en fi guurlijk bij de neus genomen tegen het Brabantse Merch tem. Ondanks het sterk ver weer van Jan Aelbrqcht kon het thuisvijftal met Dierickx - Van Damme - Tilley - Ael- brecht en Segers de nederlaag niet afwenden (13-15). Dat zelfde Merchtem hield nu ook Hamme Sk met 15-7 cijfers van zich af. Pittig detail in deze partij was het sterk presteren van Walter De Rijckc bij de thuisploeg tegen zijn dorpsge noten, waar bij Hamme Sk iedereen gewoon in een off day verkeerde. Denderbelle tenslotte verloor bij Herder sem nadat men in dd beginpe riode 1-4 voorkwam. Onder impuls van Jan De Smedt kwam de thuisploeg zelfs 7/5 en 8/6 voor. In de tweede helft ging het nog lange tijd gelijk op tot 12/12 en 13/13, maar dan viel bij Denderbelle Frank De Ridder stil zodat de laatste Kaatsen. RV Kastel-Adec Baasrode 15-7. Dirk Goossens van Adec kan de bal mooi keren (vh) twee beurten naar de thuis ploeg gingen. Vermelden we tevens dat er op Pinkstermaan dag de bekerfinale wordt ge speeld tussen Puurs en Opstal, op het terrein van Baasrode VA. (AT)

De Voorpost | 1986 | | pagina 25