K.A.V.D. B.P.A. WINNEN MET KLEINSTE VERSCHIL V.P.C. DALTON CITY EEN DARTSKLUB MET TOEKOMST IN SINT-NIKLAAS... GOALGETTERS EN WUITENS BEKERWINNAARS ZAALVOETBALKOMPETITIE MEULENBROEK HAMME EERSTE DRIE BLIJVEN DE BESTïT IN STEKENS TAFELVOETBAL KRISALA VERBAAST VRIEND EN TEGENSTANDER IN NIEUWE OMGEVING 32 - 16.5.1986 - De Voorpost VOLVO, ZAALVOETBAL ACHTSTE SCHAAL DELSIN Tijdens het voorbije weekend hadden de laatste schiftingen plaats van het Lebbeeks zaalvoetbaltornooi, de "Schaal Delsin". Er kwamen enkele merkwaardige uitslagen uit de bus en dat kan alleen maar de interesse voor dit tornooi doen toenemen. Topsport-Zwamberbys Verhelst-H.S.A. Unispar-Floris Floris-B.P.A. Zwamberboys-KAVD Berlare-Verhelst B.P.A.-Unispar Hamme-Oordegem 5-7 12-2 4-2 2-5 1-2 6-2 5-4 ff 5-0 Het forfait van Oordegem is eigenlijk te wijten aan de op stelling van een speler die niet op de officieel ingediende lijst voorkwam. Eindklassement van de schiftingen Reeks A 1. Topsport 16 10 2. Zwamberboys 8 7 3. KAVD 5 12 Reeks B 1. Hamme 2. Doornvogels 3. Oordegem Reeks C 1. B.P.A. 2. Unispar .3. Floris Reeks D 1. Berlare 2. Verhelst H.S.A. Zaalvoetbal Schaal Delsin. De mannen van KAVD met verschillende oud-spelers (vh) toe eerste en de tweede van Clke reeks gaan over naar de 'kwartfinales. KAVD, Oorde- jgem, Floris en H.S.A. haken Öus af. Voor KAVD is het een spijtige zaak. Het won tenslot te toch tegen Zwamberboys en behaalde twee punten, terwijl [misschien minder sterke ploé- jgen uit andere reeksen wel peegaan naar de finales. {spannende kwartfinales I Nu vrijdag en zaterdag vanaf jl9u30 zijn de kwartfinales (voorzien in de Lebbeekse (sporthal. i Op 16 mei speelt Berlare om ,(19u30 tegen Buggenhout en leen uur later staan B.P.A. en Zwamberboys oog in oog. Op 17 mei wordt het zeker spannend als om 19u30 Ham- me en Verhelst in de arena .treden en om 20u30 kan men jdan nog kijken naar Topsport- (Unispar. Het zijn dus telkens jde eersten van een reeks die (tegen een tweede spelen van (een andere reeks. I Veiligheidshalve nog eens |de belangrijkste spelers ver melden bij deze kwartfinalis- iten: Zolderken Berlare: Piet Ab- (beel, Paul De Kegel, Werner Zaalvoetbal Schaal Delsin. 't Zolderken uit Berlare, nog één van de favorieten (vh) Uyttersprot en Guy Lamberts. B.P.A.-Boys: Herman Van 'Langenhove, Danny D'Hondt (SC Lokeren), Peter Van Wambeke en Mare Noë (beiden van SK Sint-Niklaas). Verhelst: Robert Van Over loop (ZVC Hoboken), Reyna Ramos, Rudy Milonton, Dirk Hiel (ex-KV Mechelen, ex- Beerschot), en John Lasters. Topsport: Garry De Kinder, Jo Spanoghe, Bert en Hugo De Schrijver. De klub uit Sint-Gillis-Den- dermonde, die besloten heeft om van de kern Dendermonde (minivoetbal) over te stappen naar Hamme (zaalvoetbal) heeft in de sporthal "De Wui- ten" haar eerste wedstrijd, in het kader van het lentetornooi, met overtuigende cijfers ge wonnen tegen bekerfinalist Desmecht. Gestart werd met de basis spelers Sterckx Roger, Jacobs Rudy, Leys Laurens en De Hoeck Eddy, naast doelman Leys Edmond. Vrij vlug kwam Krisala 3-0 voor, als Leys doorgaat op rechts en met een achterwaartse pas Jacobs be reikt die staalhard inschoot. Nadat diezelfde Jacobs en Sterckx dichtbij het tweede doelpunt waren gekomen, kon Patrick De Man met een goed (gericht schot de voorsprong toch verdubbelen. En na voor bereidend werk van Jacobs en De Haeck kon Sterckx die een goede aanwinst is voor Video club Krisala, voor 3-0 cijfers zorgen. Kort voor de pauze moest de Dendermondse goalie zich ook gewonnen geven na een ca ramboleschot, 3-1 bij de kamp- HAMSE ZAALVOETBALLIGA Doordat Desmecht de grote favoriet Wasserij Welkom had uitgeschakeld in halve finale, kregen de Goalgetters een buitenkans om de beker mee te nemen naar Lebbeke. Met Desmecht moet in bekerwedstrijden wel rekening gehouden worden (behalve de kampioenen schakelden ze ook nog Gima I uit), maar tegen de Goalgetters konden ze niet meer dan zich stevig verdedigen. Dat bleek trouwens ook tijdens de wedstrijd waarin de Lebbekenaren zich toch wel de sterksten toonden. Niemand had dan ook iets aan te merken op de duidelijke 7-3 overwinning. Volgend jaar zullen zowel de kampioen als de bekerwinnaar in provinciale aantreden, zodat het een open kampioenschap belooft te worden. Voor de derde plaats kon Wasserij Welkom slechts met 4 spelers aantreden en van deze gelegenheid maakte De Mulder dankbaar gebruik om de beker voor deze ereplaats in de wacht te slepen. In deze wedstrijd vielen liefst 20 doelpunten en De Mulder won verdiend met 13-7. De Wasserij moest zich dus tevreden stellen met de kam pioenstitel alleen. Ze kunnen evenwel nog een begeerde beker in de wacht slepen, nl. die van Oost-Vlaanderen. Vóór twee jaar struikelden ze in de finale met slechts één doelpuntje verschil tegen café Stekene. Op 31 mei spelen ze voor eigen volk tegen 't Zolderken Berlare. Bij de veteranen konden de Wuitens na de titel ook nog de beker in de wacht slepen. Tivoli toonde zich evenwel van zijn beste zijde en gaf geen geschenken weg. Toch waren de Wuitens iets te sterk en ze wonnen de finale uiteindelijk met 4-2 Lentetornooi Uitslagen en wedstrijden voor de komende week: Reeks 1 Zat. 24.5, 20 u.: SEW-Young Boys Woe. 21.5, 21 u. Mini-Tivoli Reeks 2 Desmecht-St.-Gillis Donalds-Sporting Ver. De Clipp.-Fortuna Ma. 19.5, 19 u. Sporting-Sint-Gillis Vr. 23.5, 19 u.: Fortuna-Donalds Vr. 23.5, 20 u.: Verz. De Clipp.-Desmecht Reeks 3 Vossenhoek-Lee Spurs Been. Hofenb.-Conc. Vleeshal-Sportkr. Ma. 19.5, 20 u. Beenh. Hofenboom-Vleeshal Do. 22.5, 20 u. Concordia-Vossenhoek Vr. 23.5, 21 u, Lee Spurs-Sportkringers Reeks 4 Gito-Pat. Ant. Juliette-De Mulder Ma. 19.5, 21 u. Brussel D71-Juliette Do. 22.5, 21 u. Atletico-Gito Vr. 23.5, 22 u. Pat. Antoine-De Mulder Dames: Blue Girls-Opbeur. Di. 20.5, 20 u.: Opbeuring-Rottier Do. 22.5, 19 u,: 't Brugsken-Blue Girls. wisseling. In de tweede helft nam Kri sala vlug alle twijfels weg. Eerst werkte Leys een solo feilloos af, even later stuurde hij Jacobs weg die niet aarzel de en zijn tweede doelpunt aantekende: 5-1. Desmecht, dat daags na de ze wedstrijd de finale moest spelen -voor de Beker tegen Goalgetters, kon slechts spora disch in de buurt van de Den dermondse doelverdediger ko men. Sterckx scoorde dan het schitterendste doelpunt van de wedstrijd, door een voorzet De Haeck in één tijd op de slof te nemen. De bal ver dween in de winkelhaak. Op vier minuten van het einde legde Patrick De Man de eindstand vast op 7-1, na een flater van de Tielroodse doel man. Aangezien ons geen ploegopstelling gegeven werd van Desmecht, vermelden we enkel de spelers van de win nende ploeg: Edmond Leys, Kris De Man, Laurens Leys, Patrick De Man, Frydo Van Dooren, Eddy De Haeck, Ro ger Sterckx en Rudy Jacobs. De vaste waarden Verhelst (kaatsen) en Bosman (fami lieaangelegenheid) speelden niet op die openingswedstrijd. (R.J.) Zaalvoetbal Schaal Delsin. De Zwamberboys, een versterkt SK Lebbeke (vh) Zaalvoetbal Schaal Delsin. De ploeg Verhelst uit Dendermonde: een kanshebber (vh) De belangstelling voor de dartssport wordt al meerdere jaren via de Engelse T.V.-kanalen naar onze kontreiën doorgeschoven. Vooral in het Waasland veroverde het spel met de gevleugelde pijltjes en het grote ronde kleurenblok een opvallende populariteit. In Sint-Niklaas werd V.P.C. Dalton City de voorloper van een hoog aantal dartsklubs. V.P.C. Dalton City werd in november 1982 gesticht. Initiatiefnemers daarvoor wa ren Ronny Baetens, Odilon Van De Velde, Luk Smet en Harry Van Daele, die tevens de eerste voorzitter werd. Het lokaal was gevestigd bij Yvon ne en Roger Baetens in café De Wipschutter aan de Haze windstraat in Sint-Niklaas. Er werd met een 25-tal leden ge start en bijna ongemerkt groei de de ambitie. Reeds in 1983 werd aangesloten bij de Oost- vlaamse federatie D.D.S. (Dender - Durme - Schelde) en de Sint-Niklase dartsklub soeelde toen al onder de reele- menlen van de Belgische vo- gelpikbond. Niet lang daarna ook in kompetitieverband trouwens en in een reeks van twaalf werd Dalton City de enige Wase vertegenwoordi ger. Verdienstelijk waren de sportieve prestaties daarbij al leszins en het stijgende lede naantal was een waarborg vooi de goede struktuur der klub. Daar wordt een degelijke ver standhouding het meest cen traal gesteld en de resultaten zijn niet uitgebleven. In 1983 startte Dalton City reeds met een cieen driemaandelijks, uit stekend verzorgd, klubblad, zich gelden en meerdere eerste werd Ronny Baetens gewe- en ereplaatsen werden behaald selijk sekretaris van de B.V.B. door Gusta Passemier, Cecule aangesteld en koos Dalton Ci- Van Hal, Christine Thuyse- ty tenslotte voor een méér ge- baert, Maria De Block en Lin- westelijke kompetitie. Een da Vercauteren. Dit vijftal ver kompetitie met uitsluitend overde ook nog de tweede ploegen uit het Waasland en .plaats in de voorzitterscup 86, dat waren er een zestal: De en de in bepaalde omstandig- Zwaan (Haasdonk), Linden- heden praatgrage Christine boom (Bazel), 't Kruydvat Thuysebaert, werd ook al eens (Kruibeke), De Breugelvrien- Oostvlaamse kampioene, den (Temse), De Sluipschut- Bij de heren werden meestal ters (Kruibeke), en Dalton Ci- de betere prestaties geleverd ty (Sint-Niklaas). In deze Wa- door Mie! Vercauteren, Ronny se kompetitie eindigde Dalton Baetens, Luk Vercauteren. City zopas als vice-kampioen Carlo Burm en Gerrit De na De Zwaan uit Haasdonk. Bruyne als junior. Klubkam- Straks weeral goed voor een pioenen van Dalton City wa- prachtige verbondstrofee en in ren: Ronny Baetens (1983), de trofeeënkast bij Dalton City Alan Buthler (1984) en Ronny staan er nu al meer dan een Baetens (1985).Op al deze 100-tal gerangschikt. Zij zijn prestaties zijn de verantwoor de vrucht van individuele pres- delijken bijzonder trots en het taties en een behoorlijk aantal bestuur heeft thans volgende werden in klubverband ver- samenstelling: Miel Vercaute- overd. Vooral de dames laten, ren (voorzitter), Ronny Bae- Durmemotors Hamme-Zakenk. Van Huychcm B Hamme 13-1 FC Lee Temse-De Meyerboys Hamme 2-3 Verz. Reintje Hamme-FC Lomar St.-Niklaas 4-7 't Voetlicht Lebbeke-Zakenkantoor Van Huychem A Hamme 12-5 Stand na 10 speeldagen: 1. 't Voetlicht Lebbeke 10 9 0 1 90 26 19 2. Durmemotors Hamme 10 7 2 1 100 34 15 3. Reintje Hamme 10 7 3 0 91 51 14 4 FC Lomar St.-Niklaas 10 6 2 2 65 36 14 5. Van Huychem A Hamme 10 4 6 0 55 60 8 6. De Meyerboys Hamme 9 3 6 0 21 62 6 7. Van Huychem B Hamme 9 1 8 0 23 98 2 8. FC Lee Temse 10 0 10 0 24 102 0 Volgende speeldag: vrijdag 16 mei: 19-20 u.: FC Lomar St.-Niklaas-Van Huychem B Hamme 20-21 u.: De Meyerboys Hamme-'t Voetlicht Lebbeke 21-22 u.: Van Huychem A Hamme-FC Lee Temse Reintje Hamme-Durmemotors Hamme Wedstrijden voor vrijdag 23 mei: 19-20 u.: Van Huychem A Hamme-Durmemotors Hamme 20-21 u.: De Meyerboys Hammc-Reintje Hamme 21-22 u.: FC Lee Temse-FC Lomar St.-Niklaas 't Voetlicht Lcbbeke-Van Huychem B Hamme tens (sekretaris), Henri Wij- meersch (penningmeester), Odilon Van De Velde (onder voorzitter) en Christine Thuys- baert met Gusta Passemier als raadsleden. Een probleem bij Dalton City was echter altijd het gebrek aan een geschikte oefen- of wedstrijdzaal. Nood oplossingen werden er wel ge vonden: éénmalig bij jeugd- klub Oase, tijdelijk in de Witte Hoeve van de Broeders Hyle ronimieten en Dalton' City speelde zelfs tussen de stoom- en wasmachines van wasserij De Hazewind. Alleszins geen ideale omstandigheden en door de bestendige ledenaan- groei (thans 48 met 33 mannen en 15 dames), werd een defini tieve zaa( noodzakelijk. Samen met de brouwerij D'Hollander uit Moërzeke bracht een leeg staand pand naast het klublo- kaal de ideale oplossing. Met bool werd Jef Ryckmans toen dynamische dartsfamilic van gezamelijke krachten werd een in de bloemetjes gezet. Talrij- V.P.C. Dalton City nu ook vervallen krot tot een stemmig ke sponsors met vele sympathi- verder aan de toekomst ge- dartsparadijsje met zes santen waren er toen aanwezig werkt... beschikbare blokken omgeto- en samen met de enthousiasti- verd. Onlangs werd dat offi- sche uitbaters Yvonne en Ro- Roger Van Laere eicel ingehuldigd en als sym- gcr Baetens wordt er door de Darts. V.P.C. Dalton City in feeststemming (foto Delro) Gelukkig is de winter nu ook officieus ten einde. Zelfs bij Tafelvoetbalklub «Atlantic» uit Stekene-Brug is men daar van op de hoogte en werd het winterseizoen afgesloten na liefst 6 maanden «keiharde» kompetitie. Tijd dus meteen om een stand-van-zaken op te maken. Primus deze keer werd zonder twijfel William De Block: hij won namelijk 24 van zijn 25 gespeelde wedstrijden. Dat de ze kampioenstitel géén toeval streffer is geworden moet blij ken uit het feit dat William vorig seizoen beslag legde op de tweede plaats achter Ro land Noens. Dit jaar werden de rollen precies omgedraaid, want Roland werd nu tweede. Nico De Witte draaide even wel niet mee: ook dit jaar eindigde hij op de 3* plaats en nu reeds krijgt hij de bijnaam «eeuwige derde». Gewonnen/verloren Met deze drie zijn meteen de bekerwinnaars gekend. Geluk kig maar, want daarna kwa men de organisatoren een beetje in de knoei met het klassement. Zo was er Ivo de Witte die net naast de prijzen greep en toch maar 5lk eindig de met z'n 19 gewonnen wed strijden, Dit omdat voor de eerste vijf naar de verloren wedstrijden werd gekeken... werd Ivo dan benadeeld omdat hij té veel speelde??? Verder in het klassement zien we «oldie» Astère Janssens op de 7plaats: deze kampioen uit de jaren zestig bewees dat hij het nog steeds kan. En dan de jeugd... Koen Vae- rewijck begon pas halverwege de kompetitie. Ondanks deze ferme handikap eindigde hij op een fraaie 12' plaats. Deze nieuweling is voor volgend sei zoen ongetwijfeld een geducht kandidaat voor een plaatsje bij de eerste vijf! En ook voor de laatste plaat sen werd er duchtig «geknokt» tussen o.m. Jacques Van Laere en Mare Strcmersch. Na een heroïsche strijd liet Jacques dan toch de rode lantaarn aan Marc met éen «gewonnen- wedstrijd»-lengte. Ondanks het feit dat deze kompetitie individueel is, werd op de laatste speeldag een kop- peltornooi gespeeld. In deze specialiteit toonden Nico en Timmy de Witte zich de sterk sten en zij wonnen het van Roland Noens en Eddy Saman. Volgend seizoen start in no vember. De wedstrijden wor den gespeeld tijdens de week- eindes, van vrijdagavond tot maandagmorgen... Nieuwe leden kunnen zich steeds inschrijven in café At lantic. De eindstand 1. William De Block, 2. Ro land Noens, 3. Nico De Witte, 4. Eddy Samen, 5. Ivo De Witte, 6. Danny De Bruyne, 7. Astère Janssens, 8. Timmy De Witte, 9. Tommy Hendrickx, 10. Billy Hendrickx, 11. Erik Raman, 12. Koen Vaerewijck, 13. Ronny Rotthicrs, 14. Luc Van Pottelberghe, 15. Leo Si- moens, 16. Erwin Willand, 17. Kris De Beleyr, 18. Kris De Rudder, 19. Gino De Rudder, 20. Jacques Van Laere en 21. Marc Sremersch. De rest van het deelnemers veld werd gediskwalificeerd omdat ze te weinig wedstrijden speelden. HAMSE ZAALVOETBAL - LENTETORNOOI

De Voorpost | 1986 | | pagina 32