Barbarakamer met provinciale voordrachtwedstrijd op hoog niveau Aalsters karnavalnieuws - yl x w - «Lions» en «Leo's» met half miljoen voor behoeftigen van eigen streek Goed nieuws voor telefoonabonnementen 052 Feesten Aalsterse Sint-Martinusparochie andermaal een sukses Nieuws van de BGJG Aalst «'t Is geen school ofte den teloorganck van onze dorpsche schooien» Met Arbeid en Kunst op de canapé Harry Van Espen «Miss Boskant» VTB Aalst naar Heme Philatelia Alosta met Ruilbeurs Viering tien laar Jebron in teken van Zonnebloem 6 - 16.5.1986 - De Voorpost «Dat een dertigtal jongeren, meest meisjes, zich maandenlang y verig inzetten op het vlak van poëzie en deklamatie staat in schril kontrast met de bewering dat onze eigentijdse jengd het liever langs de makkelijke kant opneemt», aldus Deken van de organiserende KoninkUjke Rederijkerskamer Sint-Barbara «Arbeid en Kunst» - Theo Van Gijse- ghem - bij zijn openingstoespraak voor een eerder matige opkomst. De «Kamer» die elk seizoen diverse toneelprodukties suksesvol realiseert, is momenteel tevens doende aan verjonging van de cast. Een eerste team hoorden en zagen we trouwens in de stads feestzaal aan de slag met frag menten uit «Tot nut van 't algemeen» van Walter Van den Broeck. Een tweede team komt dan aan bod bij de alge mene vergadering op vrijdag 13 juni. Wil Sint-Barbara geen «vuur toren» en evenmin een «gids» zijn, toch wil ze haar beschei den bijdrage optimaal laten doorwegen maar dan wel met alle respekt voor uitingen op het artistieke vlak van mensen die het anders zien en doen. Wel stelde Van Gijseghem dat de Kamer het reeds jaren lang waar maakt zonder beroep te doen op gemeenschapsgeld, de stedelijke betoelaging niet te na gesproken. De nabespreking van deze wedstrijd bevatte eens te meer enkele erg positieve bedenkin gen. Vooral werd er met lof gesproken over het peil, de bezetting en de uitstraling van deze manifestatie. Voor de ju ry was het geen gemakkelijke taak. Sterk aan mekaar ge waagde kandidaten, die dekla- meren op hoog niveau, tegen mekaar afwegen om uiteinde lijk de beste aan te duiden, is geen pretje. Voor elke deelne mer zou de uitslag de beteke nis moeten hebben van een realistische toetssteen aan het oordeel van vreemde mensen, die toch een groot gedeelte van hun leven vullen met taal en woord- en akteerkunst. Enkele bemerkingen, die door de jury werden geformuleerd: - De keuze van een stuk en de samenstelling van een reper toire zijn belangrijk voor de woordkunstenaar. Sommige kandidaten zouden het onder scheid moeten leren maken tussen het visueel gedurfde en de overdrijving. - Er werd een tendens vastge steld van een veel te snel arti- kulatiedebiet, wat vaak de ver staanbaarheid erg belem merde. 4 Dit zijn bemerkingen in de rand die toch wel hun belang kunnen hebben. Samenvattend besluit de jury: - Het was deklamatie op hoog niveau. - Het was een wedstrijd die hoopvol stemt. - Het waren optredens die stuk voor stuk een welgemeen de felicitatie meer dan ver dienden. De jury, verantwoordelijk voor bovenvermeld verslag, bestond uit dichteres Aleidis Dierick, letterkundige Julien Librecht en akteur Cyriel Van Gent, op de proklamatie we gens een artistieke prestatie elders, weerhouden. En na mens de kamer zetelden er in: voorzitter Marcel Crombeen, sekretaris Louis Janssens en André Van der Eist. OmUjsting Naast het gebracht toneelfrag ment uit «Tot nut van 't Alge meen» zorgde expressiegroep Vredon voor moderne, kleur rijke jazz-dance en Freddy Duffeleer voor luitintermezzi. Waarna de laureaten in de on derscheiden reeksen het werk waarmede ze zich aan de spits werkten, voordroegen. Laureaten: Reeks A (van 12 tot 14 jaar) Grote onderscheiding: De Wolf Katrien (Hamme) «Het Woord» Sybren Polet (lau reaat). Onderscheiding: Van Over- waele Elke (Erembodegem) «De Koning van Bellevue» A.M.G. Schmidt; Van de Ros- tijne Lieve (Overmere) «Een eitje voor een omelet»; De Lange Marijke (Herzele) «De Bruidegom» Herman Pieter de Boer. Reeks B (van 14 tot 16 jaar): Grootste onderscheiding: Hes sels Wouter (Belsele) «Ik zag Cecilia komen» Paul Schroo- ten (laureaat). Grote onderscheiding: Putte- mans Iris (Grimbergen) «Ge flest» Helene Johnson; Bau- wens Ellen (Sint-Niklaas) «Een dag uit de dood van Piet Snot» P. Nichols; Marmenout Katy (Belsele) «Gisteren avond» Alberto Caeiro; De Wolf Annelies (Hamme) «As sepoester» Roald Dahl; Meersman Philip (Sint-Ni- klaas) «Barstensvol talent» Al- bert Mol. Onderscheiding: Govaert Mar- ga (Borsbeke) «Boere-charle- ston» Paul van Ostayen; Van Opstal Patricia (Aalst) «Balla de van de Wereldbol» Miek en Roel. Reeks C (van 16 tot 18 jaar) Grote onderscheiding: Ooms Anneleen (Wemmei) «Rood kapje en de Wolf» Roald Dahl (laureaat); Wuytack Kathleen (Waasmunster) «Monoloog» L.M. Collins (laureaat); Suys Greet (Erpe-Mere) «Mij en Zij» A.M.G. Schmidt; Van Opstal Kathleen (Aalst) «Waarover ik zal zingen» Jan Hanlo; Bauwens Joke (Sint- Niklaas) «Ik heb zo'n trek in Mc Donald's« G. Wallraff; De Temmerman Kathleen (Herze le) «Kinderspiegel» Judith Herzberg; Govaert Heidi (Borsbeke) «Ik praat te veel». Onderscheiding: Certijn Gre- tel (Sint-Niklaas) «Waarachjti- ge Voetbalkamp» Paul van Ostayen; Bemaert Hilde (Mel- dert) uit «Romeo en Juliet» William Shakespeare; De Swaef Ingrid (Gijzegem) «Feest» Herman De Coninck: Reeks D (ouder dan 18 jaar): Grootste onderscheiding: Lau- waert Katy (Lokeren) «De Duivel» Jacques Brei (lau reaat); Watteyn Greet (Dein- ze) «Gedichten van Marta Tik- kanen, Jan Hanlo, Herman Gorter, Hugo Claus». Grote onderscheiding: Buyl Il se (Erembodegem) «Fragmen ten van Schierbeek, Ramaker, Polet, Van Dijck en Luce- bert»; Tijsebaert Marie-Chris- tine (Nazareth) «Gedichten van Roggeman, Reniers, P. van Ostayen»; D'Hondt Mich (Sint-Niklaas) «Zijn vrouwen echt zo jaloers?» A.M.G. Schmidt. Onderscheiding: Melkebeeck Els (Hofctade) «Coiffeur» L.P. Boon. LH. Aalst. Gr aaleken Dest tijdens zijn eerste vergadering, (a) Wie wordt Miss Aalst 86? AKV De Nouaf organizeert op zondag 27 juni om 15.00 uur de verkiezing van Miss Aalst 86. Ben je mooi, talentvol en gemotiveerd dan moet je beslist je kans wagen. Alle deelnemers moeten van het vrouwelijk geslacht zijn. Curriculum vitae en foto sturen naar AKV De Nouaf, Steenberg 3 te Aalst. Travestietenshow van de prinsencaemere Zaterdag 31 mei om 20.00 uur start de grote Aalsterse Travestieshow van de prinsencaeme re. Het feest heeft plaats in de nieuwe toneelzaal van het Groene Kruis. Toegang 50 fr. Bal Bodo, jeugdprins van België Zaterdag 25 mei heeft in de Sint-Annazaal het bal van jeugdprins Bodo plaats. Er is onder meer een optreden van Roger I, prins van Oost-Vlaanderen, Patrick I, prins van Aalst, Luc II ajuinprins 1986 en nog vele anderen. JM Heyman Op zaterdag 19 april 11. organiseerden de beide Aalsterse Lions Clubs samen met de Leo Club hun «3° Lenteophaling van oude kleren en alle textielwaren». De bedoeling van 19 april was een dag te werken voor de meest behoeftigen uit eigen streek. Op de bewuste zaterdag kwa men om en bij de 100 'werkers' samen aan de garage Vander- haeghen aan de Haring te Aalst, Onder die 100 werkers bevonden zich een 10-tal pupil len van Levensvreugde. Met 23 ophaalwagens werd het ganse gebied in evenveel sek toren verdeeld. Alvast bleek dat de derde ophaling nog een groter sukses zou kennen dan de 2 voorgaande. Het gebied waar moest opgehaald worden besloeg immers Groot-Aalst, Haaltert-Kerksken, Erpe-Me re, Erondegem, Lede en Wieze. Dank zij de gevoelige mede werking van de inwoners van Aalst bedroeg het totale inge zamelde gewicht meer dan 30.000 kg! Teneinde een stuk van de kos ten, waaronder het bedrukken der zakken, bedeling ervan, plooien, verzekering van de manschappen, stadsplannen, huren van microwagens, enz. te helpen dekken, werd beroep gedaan op sponsoring. Na af trok van de kosten bedraagt de netto-opbrengst van deze 3° Lenteophaling 500.000 fr. (alle medewerkers en vervoer wa ren uiteraard totaal pro deo). De organisatie en de beide Aalsterse Lions Clubs samen met de Leo Club zien het als hun plicht, in naam van de anders-validen en de meest be hoeftigen, de bevolking van Groot-Aalst, Haaltert-Kerks ken, Erpe-Mere, Erondegem, Lede en Wieze zeer hartelijk te danken voor hun milde steun. Wegens het grote sukses en het entoesiasme van alle medewer kers zal de aktie volgend jaar herhaald worden. Wij vragen dan ook aan de bevolking van het bovenvermeld gebied hun gebruikte kledij te willen spa ren tot de 4° Lenteophaling ten voordele van de sociale wer ken uit de regio Aalst. Reeds bij voorbaat hartelijk dank! De opbrengst van deze inza- melactie komt integraal ten goede aan o.a. Levensvreug de, Beschuttende Werkplaats Aalst, Zonnedauw, Opvangte huis Gijzegem, Nierdialyse- centrum, Ouderlingentehuis St.-Lieven, individuele nood gevallen, enz. L.H. Telefoonabonnementen van de zone 052 hadden met nogal wat moeilijkheden af te rekenen. Voor wie ressor teert onder Opwijk komt daar verbetering in. Op dinsdag 27 mei e.k. te 12 u. wordt inderdaad een programmage- stuurde telefooncentrale in dienst gesteld, waarop uw telefoonnummer dan wordt aangesloten. Uw oproepnum- mer blijft ongewijzigd. Voor wat betreft het tot stand komen van internationale gesprekken kan U dan zonder enige pauze de toegangspre fix, het landnummer, het net- en abonneenummer vormen. Wie over een automatische nummerkiezer beschikt die U gebruikt voor uitzenden van internationale oproepen gelieve zich tot zijn firma te wenden voor aanpassing (wegnemen van de detektie van de kiestoon van de internationale dienst). (lh) Vorig weekend was het feesten geblazen op de Sint- Martinusparochie te Aalst. De vzw Don Bosco Instituut en de parochiale werken van Sint-Martinus Aalst organizeer- den samen de meifeesten. Nadat op vrijdag een belotavond werd gehouden, werd men zaterdag en zondag uitgeno digd voor een gelegenheidsrestaurant, dat heel wat bezoe kers kende. Ofschoon de zaterdag-op- komst een tikkeltje minder was dan de voorgaande jaren, zondag was het dan weer volle bak. Het was echt zoeken naar een plaatsje. We menen te mo gen veronderstellen dat moe derdag daaraan niet vreemd zal zijn geweest. De tentoonstelling met werken van Liliane De Smet werd door iedere bezoeker sterk op prijs gesteld. Het werk van Liliane De Smet bestaat vooral uit stillevens, bloemstukken en landschap pen, allen overgoten met een romantisch tintje, eigen aan de charme van de kunstenares. Wie het werk van Liliane De Smet nog eens wil bekijken, i kan steeds terecht in haar ate lier in de Hoogstraat te Aalst. Zondag was er nog een kunst-! koncert gebracht door de Har-1 monie Al Groeiend Bloeiend] onder leiding van Leon Van den Bossche en Mare De Cock. Op hét programma stonden j werken van bekende kompo-l nisten met melodieën zoals de operette 'Het Land van de Glimlach', marsmuziek, Love Prayer, en vele andere. Op merkelijk aan deze harmonie is dat ze momenteel erg veel jonge muzikanten telt. (jm heymarit Aalst. Zakken stapelen in de vrachtwagen, (lh) Vrijdag 16 mei spelen het BGJG-gewest Aalst en het personeel van BGJG Brussel een vriendschappelijke voet balwedstrijd. Plaats van het gebeuren: het terrein van FC De Bergratten in de Kaffestraat te Nederhasselt. De wedstrijd vangt aan om 18.30 uur. Zaterdag 24 mei wordt door de Jong Gezinnen Aktie van het gewest Aalst een Dender-ende dag georganizeerd. Men vaart dan een gedeelte van de Dender af tussen Aalst en Geraardsbergen. Op het programma staat ook een bezoek aan het natuurdomein de Gavers. Verder een uitbreiding van de infomap «aktiviteiten voor kinderen». Inschrijven kan bij Hubert Tapke, Broeder De Saedeleer- straat 8 te 9310 Lede (053/77.14.89). Het aantal plaatsen is beperkt. JM Heyman Op maandag 26 mei heeft in de parochiezaal van Baarde- gem een informatie- en inspraakvergadering plaats rond de plaatselijke scholenproblematiek. Ieder die met de dorps- en parochiegemeenschap bekommerd is wordt er verwacht. In het panel zetelen competen te figuren die op het onder- wijsvlak van wanten weten: onderwijsschepen Chris Borms, de inspekteur van het bisdom en van het Rijk, direk- teur Momie van de kongrega- tie der Zusters Vincentius Paulo Dendermonde, de voor zitters van de beide plaatselij ke ouderkomitees en twee leerkrachten die de te Baarde- gem bedoelde transactie reeds meemaakten. Het zijn Mw. Dauwe van Massemen waar de gemeentelijke school overging in een vrije en M. Laureys van Opdorp waar het tegenoverge stelde plaatsvond. Mensen met ervaring in de materie dus. Met dit stel «deskundigen» wordt geluisterd en overlegd om tot een voorstel te komen dat een eerlijke oplossing biedt. Schoolstrijd leidt wel licht tot de ondergang van bei de scholen waarvan dan de leerling het kind van de reke ning wordt. Veel te vroeg zou den Baardegemse lagere schoolleerlingen dan verhuizen naar anonieme mastodonten in de stad. Een strijd die de dorpsgemeenschap zou verde len en waarbij kinderen van elkaar vervreemden door in de stad in verschillende scholen terecht te komen. Wat op lan ge termijn het gemeenschaps- en verenigingsleven dat zijn voedingsbodem kwijt raakte zou hypotekeren. Reden te over om dus present te zijn. Deze vergadering wordt geor ganiseerd door de parochie Baardegem en de leiding ervan berust bij Pastoor De Rouck. LH Aalst. De omhaling verliep volgens een vooraf uitgestippeld plan. (lh) De Aalsterse stadsschouw burg (die we steevast met pijn lijke knieën buitenstappen) was vorig weekend nokvol ge lopen voor «2 x 2 op de cana pé» van Mare Camoletti. Regisseur Roger Bolders en het team van Arbeid en Kunst wist dit blijspel tot een verras sende voorstelling op te trek ken. Vooral het mannelijke spelerspotentieel bewees flink op elkaar ingespeeld te zijn. Ronald Schollaert en Norbert De Sutter waren al even vlot, beweeglijk en mimisch zeer sterk als akteur Robert en ad- vokaat Bernard. Ook Mare De Cock verraste met de vertol king van butler Victor: sec, beheerst en overtuigend. De vrouwelijke helft van Ar beid en Kunst wist dit keer minder te overtuigen, alhoewel Monique Buys (Jacqueline) en Lea Temmerman (Bubble) toch een behoorlijke prestatie leverden. Veel aandacht was ook be steed aan details in de regie, en dat kan een komedie als deze alleen maar ten goede komen. Het dekor was sober, maar efficiënt gehouden, de grime hoofd en schouders in de was verzorgd, het geluid pas- schaduw. send. De uitlichting van het «2 x 2 op de canapé» bij dekor was echter niet hele- Arbeid en Kunst: een preten- maal je dat. Vooral het achter- tieloos, maar sterk gebracht plan kreeg weinig licht toebe- avondje amusement. deeld: akteurs stonden met Slrou Ann Zondag 18 mei trekt VTB- VAB Aalst naar Heme voor een tocht doorheen de Marke vallei. Men kan er oude boer derijen, een rustieke watermo len en een voormalige kartui zerklooster bewonderen. Dit deel van het Pajottenland, behoort in feite tot het oude land van Edingen. Het heeft op kunsthistorisch vlak heel wat te bieden. Het 11 kilometer lange Kartus- wandelpad loopt door bos en veld, door een onbezoedeld stukje Brabants natuurschoon. Wie aan deze wandeling wenst deel te nemen, moet ten laat ste om 14.00 u. aan de kerk van Heme zijn. Men vertrekt vanuit Aalst om 13.30 u. (op de Houtmarkt). Mensen die niet in het bezit zijn van een wagen, kunnen allicht wel met iemand anders mee. Informa tie bij Paul Talloen (0541 56.76.35) of Leo Van Steen huize (053/21.02.24). (jm heyman) Philatelia Alosta, een ruim 50- jarige postzegelkring, organi seert op zaterdag 7 juni in de Sint-Annazaal, Roklijfstraat te Aalst haar derde grote Ruil beurs voor alle verzamelingen uitgezonderd prentkaarten. Dus wel voor poststukken, ze gels, strips, speelkaarten, boe ken, bidprentjes, munten, me dailles, curiosa, sigarenband- Aalst. Met Arbeid en Kunst. Zo te zien een echt vrolijk jes e.d.m. duo. (a. sirou) U kan er terecht van 8.30 tot 17 u. en er zijn 200 meter tafel ter beschikking. Verder is et ruime parkeermogelijkheid en kan u er eveneens terecht voor natjes en droogjes. Tafelverhuring: 100 fr. per me ter, Storten op rekening 393- 0033111-26. Nadere info bij voorzitter Ur- bain Le Compte, Molenstraat 56 te 9300 Aalst. Tel. 053I 21.35.15 van 9 tot 11 u. en 0531 21.46.77 van 18 tot 19.30 u. LH Herdersemse «Boskanters» deden een paar jaar terug de aloude doch enigszins verwaterde «Boskantkennis» herle ven zonder er echter het cachet van «de tijd van toen» van weg te nemen. Tijdens het voorbije weekend beleefden Boskanters en heel wat belangstellenden uit de omgeving een kermis met de stempel van vele tientallen ja ren terug. Op donderdag werd gestart met een prondelmarkt waarbij heel wat zolders werden leeg gehaald en voorwerpen «van vóór de oorlog» terug aan bod kwamen. Dit dan onder heel wat belangstelling. In de sportkwis van verleden vrijdag waarbij Dirk Van Mos- seyelde als juryvoorzitter fun geerde werd de plaatselijke voetbalclub SK laureaat vóór de Chirogroep. Op zaterdag zou dan Miss Bos kant worden verkozen. Het topgebeuren van de wijkker- mis. De heer Harry Van Es pen, voor de gelegenheid ge transformeerd in een lieve jon ge dame met alles erop en eraan werd Miss Boskant. En, tekens des tijds, in de play-back show waarbij dan overgeschakeld werd naar de huidige periode, won Liza Minelli. <ih) Jebron, Centrum voor Jeugd- hofkerk te 18.30 u. een dank- pastoraal, Begijnhof 1 te Aalst viering en in zaal «'t Kapelle-' (053/77.63.89) plaatst de vie- ke», Meuleschettestraat 34 ring van zijn tienjarig bestaan eveneens te Aalst volgt vanafj in het teken van de zonne- 20 u. een familiale dansavond, j bloem. Op zaterdag 17 mei LH: wordt U vanaf 13.45 u. op het Begijnhofplein verwelkomd en te 14.30 u. start een wandel zoektocht gevolgd te 15.45 u. van volksspelen. Na het eten van broodjes in feeststemming te 17.15 u. is er in de Begijn-

De Voorpost | 1986 | | pagina 6