Gerry Van Lierop, eerst bestolen, dan gewonnen FILIPDE BACKER: KNAPPE TITELREN DANNY VAN OVERTVELDT: EEN ZEGE NA EEN PECHPERIODE Frank Van Den Abbeele nu naar Ardense triptiek Gunther De Bauw: aandacht voor «Ster» FERDI DIERICKX ALLEEN VOOROP IN AALST GUSTAAF SCHOUPPE WINT EERSTE PALM GEERT PERSOON KIEST OP TIJD HET HAZEPAD GEERT PERSOON WINT AFGESCHEIDEN WTC-Modema Lebbeke naar Bouillon De Voorpost - 30.5.1986 - 19 WIELRENNEN In Hamme-Zogge heeft Geert Persoon zondagnamiddag een eerste seizoenzege behaald. Bij het ingaan van de laatste ronde, toen een leidersgroep waarvan hij lid was, fel werd bedreigd, koos hij het hazcpad. Binnen de kortste keren realiseerde hij een komfortabele voorsprong en aan dc streep had hij een halve minuut voorsprong verworven. «Ik nam het zekere voor het onzekere, hoewel ik in de spurt behoorlijk mijn plan kan trekken», zegt de junior uit Stekene. «Ik ondervond niet de minste vermoeidheid, voelde mij zo fris als een hoentje, vandaar dat ik mij waagde aan een demarrage en een bijkomende inspanning. Het lukte. Ik verwierf een voorsprong en werd niet meer bedreigd. De eerste overwinning had eigenlijk al twee dagen eerder tot stand kunnen komen. In Kemzeke evolueerde ik in een gunstige positie. Ik dacht moeiteloos te winnen, maar werd net voor de streep verrast en moest met een derde plaats vrede nemen.» Geert Persoon is de laatste weken in goede konditie. «Ik ben pas junior en had tijd nodig om mij aan te passen. Bovendien heeft het lang aanslepende koude weer een ongunstige invloed op mij gehad. Sedert de zon is gaan domineren en het warmer werd, verbeterde de konditie. Vandaar dat ik mij de laatste weken manifesteer.» De Waaslander is voor wat de nabije toekomst betreft positief gestemd. «Ik hoop net als vorig jaar overwinningen te behalen. Misschien lukt dat wel in de vakantie. Dan is er tijd om te trainen. Hoewel vader mij geregeld zal opeisen om in het tuinbouwbedrijf aan de slag te gaan. Maar vermits hij zelf wil dat ik er het beste van maak, zal ik wel voldoende faciliteiten krijgen.» Filip De Backer heeft in de nationale titelren voor juniores een flinke verrichting geleverd. Hij behaalde een negende plaats, maar mits wat meeval had het voor de Buggenhou- tenaar beter gekund. «Ik reed gemakkelijk en was bij iedere aktie betrokken», stelt Filip De Backer. «Tot drie keer toe vormde zich een leidersgroep. Telkens was ik erbijIn de laatste kilometers gingen vier renners in de aanval. Met vijf gingen we in achtervolging. Even probeerde ik het alleen, maar werd dadelijk bij het nekvel gegrepen. In de spurt had ik geen kans. Dat wist ik vooraf. Vandaar dat, wanneer er voor de ereplaatsen moest worden ge spurt, ik aan het kortste eind trok». Filip De Backer is geen winnaarstype. Toch fietst hij zich vaak binnen de tien. Nu de konditie op peil is, zoals bleek in het kampioenschap, verwacht hij toch links of rechts een overwinning. Nu zondag start hij in de Oostvlaamse Ster der Juniores. Nog belangrijkere wedstrijden staan op het programma zoals de Omloop der Vlaamse Gewesten en de Ronde van Vlaanderen. Het zal vooral in deze koersen zijn dat hij zich wil opwerpen. De zoon van bekende «Louis Hot-Dog» blijft nog een gans jaar junior. Lange tijd heeft Danny Van Overtveldt van zich niet laten horen. Tegen de meeste verwachtingen in, werd hij vorig weekeinde in Kemzeke voor het eerst eigenaar van de bloemen. «Ik heb al veel pech geleden dit seizoen», zegt de junior uit Melscle. «Het begon in Beveren met een lekke band. In een daaropvolgende wedstrijd kwam ik ten val en kwam in een ziekenhuis terecht. Een week lang kon ik niet trainen. Toen ik tijdens de provinciale titelren tegen een auto botste, had ik er genoeg van. Ik hing drie dagen de fiets aan de wilgen en dacht eraan de wielersport vaarwel te zeggen. De soep wordt nooit zo heet gegeten als ze wordt opgediend. Na een dag of drie was de «depressie» doorgetrokken. Ik begon te trainen en kon mij, vlugger dan verwacht, manifesteren. In Beveren werd ik tweede. Ik won de spurt van de groep, nadat Garry De Cock tevoor alleen in de aanval was getrokken. Vorig week einde was het raak. Ik voelde mij sterk en hield me bestendig vooraan op in de groep. Vaak heb ik gereageerd toen er gepoogd werd om een offensief in te zetten. Het draaide uit op een spurt. Ik won.» Danny Van Overtveldt is een ijverig student. Hij volgt ekonomische. Dra komen er examens aan bod en wordt de wielersport tijdelijk naar het tweede plan verwezen. In de trofee van het Waasland heeft hij tot nu toe een goede rangschikking afgedwongen. Er staan nog verschillende ritten op het programma waarin hij hoopt in gunstige zin te bevestigen. Danny Van Overtveldt blijft tot begin volgend jaar junior. E.o Frank Van Den Abbeele laat flink van zich horen. In Tervuren behaalde hij voor een paar dagen zijn derde seizoenzege. In Luik-Bastenaken-Luik speelde hij een opvallende rol maar kwam voor het ingaan van de finale net wat kracht te kort om een plaats binnen de tien na te streven. «In Tervuren kende ik nochtans pech», aldus de amateur uit Schoonaarde. «Ik kreeg een lekke band op het ogenblik dat zestien renners in de aanval waren. Ik heb de achtervolging ingezet, de aansluiting gerealiseerd en heb later zelf gedemarreerd. Op een bepaald ogenblik had ik een voorsprong van anderhalve minuut verwezenlijkt. Wie dacht dat dit een veilige marge bleek, diende zijn mening te herzien. De reaktie in de achtergrond bleef niet uit. Toen ik de streep naderde, kwam het peloton in zicht. Had het nog iets verder geweest, dan was ik vast en zeker gegrepen. In Luik-Bastenaken-Luik heb ik lang met nog een aantal renners in de spits gereden. Even zag het er naar uit dat er een plaats binnen de tien was weggelegd. Op het laatste zat ik door mijn krachten, werd voorbij gestoken en diende vrede te nemen met een negentiende plaats». Komende zondag staat voor Frank Van Den Abbeele de Ardense triptiep op het programma waarop hij zich flink aan het voorbereiden is. Frank's broer, Gunther doet het van zijn kant ook niet slecht. Als amateur was hij vorig weekeinde aan zijn vierde wedstrijd toe. Hij legde beslag op een tweede plaats. Een beter debuut had de jongste Van Den Abbeele niet kunnen dromen. Nu vrijdag zet hij aan in Kontich. E.G. Gunther De Bauw werd elfde in de nationale titelren. Enerzijds is hij hierover tevreden. Langs de andere kant is hij toch wat ontgoocheld. «Ik behoorde aanvankelijk tot een leidersgroep, waarin de verstandhouding niet goed was. Dat was de voornaamste reden dat het tot een hergroepering kwam. Was dat niet gebeurd dan was ik allicht binnen de tien geëindigd, of zat er misschien een kans in om te winnen, gezien ik in de spurt niemand hoef te vrezen. Later zijn er opnieuw een tiental renners weggelopen. Op dat ogenblik was ik niet bij machte om te reageren. Ik bleef Ud van het peloton waarvan ik de spurt won». Gunther De Bauw heeft nu volop oog voor de Oostvlaam se Ster der Juniores waarvan komende zondag in Leeu- wergem de derde rit wordt gereden. «Eric De Clercq leidt voor Garry De Cock. Samen met Carl Van De Casteele en Danny Van Der Massen sta ik derde gerangschikt. Ik beoog een zo gunstig mogelijk resultaat na te streven en als het kan de eindzege in de wacht te slepen. Ik voel mij in konditie. Het komt er in dergelijke rittenwedstrijden op aan om van tegenslagen gespaard te blijven». Gunther De Bauw behaalde al drie overwinningen en reeds zes keer als tweede onder het spandoek. Voor hij zaterdag aanzet in de Ster, neemt hij vrijdagavond deel aan een wedstrijd in Kruibeke. E.G. De eerste Grote Prijs «De Zandput» werd een geweldig sukses. Was het de zon of waren het de talrijke premies, waarvoor or ganisator Amant tekende, er kwamen in elk geval 39 ama teurs aan de start op de Pieter Comeliuskaai. De wedstrijd bevatte heel wat animo en in de derde van de tien af te leggen ronden, ge raakten zeven renners voorop. Deze aktie zou standhouden tot in de slotfaze. Ferdi Dierickx, Rik Mallefroy, Freddie Keysse, Pascal Nei- rinckx, Erik Vlaeminck, Pa trick Van de Voorde en Gun ther Van den Abbeele maak ten deel uit van de kopgroep die tot een minuut uitliep. Een achtervolgende meute knaag de echter voortdurend aan de Alle Comimont, Vivy en Bel- leveau. Het bestuur onder lei ding van voorzitter Jacky Uyt- tersprot, sekretaris Leo Triest en schatbewaarder Philemon Philips hopen dat deze sportie ve en tegelijkertijd toeristische uitstap in het hartje van de Ardennen moge uitgroeien tot een waar sukses. Al bij al geen klus om onvoorbereid naartoe te trekken. (A.T.) achterstand tot Ferdi Dierickx vond dat het welletjes was. Hij voelde dat het moment geko men was en ging alleen aan de haal. Na een knappe solovlucht won hij verdienstelijk met meer dan één minuut voorsprong op een groepje, waarvan Gunther Van den Abbeele (pas aan zijn derde amateurskoers toe) zich de snelste toonde, voor Primo en Ongena. De uitslag: 1. Ferdi Dierickx (Buggen- hout), 2. Gunther Van den Abbeele, 3. Gino Primo, 4. Walter Ongena, 5. Yvan Schil- dere, 6. Luc Deneef, 7. Luc De Troyer, 8. Freddy Keysse, 9. Patrick Van de Voorde en 10. René De Bruecker. JMH NIEUWELINGEN IN WICHELEN Wielrennen. Junior Geert Persoon behaalde in Hamme-Zogge zijn eerste zege We hebben het een drietal we ken geleden al geschreven: «Gustaaf Schouppe, die steeds met ereplaatsen opgezadeld wordt, zal binnenkort wel eens met een luxe-palm huiswaarts keren». Het is in Wichelen gebeurd. Gustaaf ging er samen met Gunther Opdorp, Hans De Meester en Gerrit Smekens vandoor. Schouppe, zaterdag in goeie doen, werd niet alleen eindwinnaar, maar won ook vier van de vijf klassements spurten. Er mag ook op gewe zen worden dat het kwartet een voorsprong van meer dan anderhalve minuut behield op het peloton met Igance Spruyt die de spurt ervan won. Dit kan alleen maar een bewijs zijn van de goede vorm waarin Gustaaf Schouppe momenteel verkeert. Zaterdag is het feesten gebla zen in de supportersklub van Gustaaf. Het eetfestijn van de Schouppevrienden heeft plaats in het lokaal café Sportief, Driesleutelstraat 2 in Aalst. Heelwat streekrenners van K.S.C. Denderstreek (Gilals) zullen samen met hun suppor ters op het feest van hun vriend aanwezig zijn. Een unieke kans dus om eens ken nis te maken met het jeugdig rennersvolkje uit het Aal- sterse. JMH Iedereen herinnert het zich nog. Gerry Van Lierop maakte vorig jaar heuglijke tijden mee. Als nieuweling werd hij kampioen van België. Het debuut als junior verliep uitstekend. Het zag er naar uit dat de Waaslander een flinke kompetitie zou lukken. Moed en wilskracht ontbraken niet. Werklust evenmin. Alsmaar meer fietste hij zich binnen de prijzen. Tot de dag waarop hij keihard tegen de straatstenen tuimelde, ten alle kante genaaid werd en verbod kreeg om binnen een periode van veertien dagen de fiets te bestijgen. «Het was een streep door mijn rekening en was allicht ook de voornaamste oorzaak dat ik niet geselekteerd werd voor de titelren», stelt Gerry Van Lierop. «Twee weken op non-aktiviteit hield tevens een verlies aan konditie in. Dankzij een intense training heb ik vlug de achterstand ingelopen. Sedert vorige week is er geen vuiltje meer aan de lucht. In Zwijndrecht verliep alles naar wens. Ik werd beloerd en kreeg geen gelegenheid om aan de slag te gaan. Vorige vrijdagavond week ik uit naar het Brabantse Temat. Ik verkies die streek omwille van de heuvelachtige wegen. Meer dan vijftig renners verschenen aan de start. Ik werd lid van een leidersgroep van zes. We bouwden een stevige voorsprong uit.' Ik rekende op een lonende spurt. Daarin trek ik flink mijn streng. Het ging er spannend aan toe. Steevast was ik ervan overtuigd win naar te zijn geworden. Neutrale kijkers en ook de mikroman waren eveneens de mening toegedaan. Eén van de twee afgevaardigden had het helemaal anders gezien. Hoewel hij flink wat oppositie kreeg, werd ik tweede geplaatst. Ik ervaarde het als een ontgoocheling, maar maakte mij sterk om binnen de kortste tijd weerwraak te nemen«. Spurt winnaar In Herzele behaalde Geny Van Lierop zondagnamiddag dan de zege waarop hij al een tijdje aan het wachten was. «Vier renners gingen vroeg in de aanval. Samen met Mario De Block heb ik gecounterd. Het kwam tot een hergroepering. Mare Bracke uit Berlare poogde nadien even voorop te geraken. Dat mislukte. Het kwam tot een spurt. Deze keer won ik met een behoorlijk verschil». Het lijkt waarschijnlijk dat Gerry Van Lierop in de komende weken nog van zich zal laten horen. Nu zondag gaat hij in Haaltert aan de slag. E.G. fc-: I- Ito ^B"to^B m ^Er Mm/ W -/ Wij die dachten dat met Rik Jto| yT'y t/ÊKÊ ^an Steenbergen, Rik Van i 4. P Looy, Roger De Vlaeminck en andere Eddy Merckxen de tijd ff - 'È^HÊÊ i van Handriens voorbij was, voor. Immers |B B^^BB op 31 mei en 1 juni 1986 orga- niseert WTC Modema tyW I gen in café Modema, Stations- ^to W Y*1 t straat te Lebbeke) een twee- I daagse reis, met plaatselijke B Sipvjfc ïyHi f ritten in en rond het vakantie- l'flp W?V i. *.,fr I Wjm centrum Bouillon. Men ver- BBrcf'I' to iW j>£' |mjto trekt op zaterdag 31 mei om 7 fi tor jfL uur 's morgens aan het lokaal, BU V H fgS ICL en de aankomst is voorzien ^B 61 uP II Atom rond 11 uur in Belleveaux. De WptC- 'Yu \v^ km. langs Belleveau, Bouillon, •/- Corbion, Sugny, Bohan, BBC"^. I**.. Membre, Vresse, Óizy, Bailla- Jl V mont en terug naar Belle veaux. De dag nadien pedaalt Wielrennen. Geert Persoon werd winnaar in Hamme-Zogge wielrennen. Bij de juniores in Hamme-Zogge won Gino Brijs de spurt voor de tweede plaats men dan langs Belleveau, Mo- i(c). (c). gimont, Rochehaut, Poupe- han, Corbion, Ban, D'Halle, JUNIORES IN HAMME Geert Persoon heeft in Ham- me een eerste seizoenzege be haald. De junior uit Stekene demarreerde bij het ingaan van de laatste ronde en reali seerde binnen de kortste keren een komfortabele voorsprong. Aan de streep had hij ruim een halve minuut verworven. Het duurde lang vooraleer de groep uit elkaar geraakte. In het begin kreeg men geregeld ontsnappingspogingen. Dat was o.a. het geval met Johnny Van Haute, Philip De Ridder en Jerry Van Geldorp. In de vierde van twaalf af te leggen ronden trokken Pascal Joos en Johnny Van Haute even in de aanval, maar ook zij werden even later gegrepen. Ongeveer halfweg vormde zich een leidersgroep. Die verenig de Peter De Meirsman, Ivo Ivens, Johnny Van Haute, Geert Persoon, Luc Van Cau- teren en Martin Smet. Spoedig realiseerde dit zestal een riante voorsprong. In de achtste ron de bedroeg die zelfs anderhal ve minuut. Wat niemand ver wachtte, zou toch gebeuren. In de achtergrond kwam reaktie. Een aantal renners begonnen aan de achtervolging. De kloof met de leiders verkleinde zien derogen. Bij het ingaan van de laatste ronde was het verschil nog hooguit vijftig meter. Geert Persoon schoot toen weg als een pijl uit een boog, ontweek de hergroepering, bouwde een alsmaar ruimere voorsprong op en werd later een zeer verdienstelijke win naar. Gino Brijs won de spurt voor de tweede plaats voor Ronny Vingerhoets, Luc Van Cauteren en Martin Smet. E.G. Wielrennen. Juniores aan het werk in Hamme-Zogge: Paul Engels (Hamme), Gert Bijl (Buggenhout) en Philip De Ridder (Dendermonde) (c).

De Voorpost | 1986 | | pagina 19