DUBBELE OVERWINNING VOOR JOHN DE COCKER i- SPORT DAVID FRANCKEN ZET WAASLANDERS VOOR SCHUT 15 KURT DIERKENS ONBEKENDE WINNAAR JAN J00S: DERDE KEER DE GOEDE KEER ERIC WUYTACK: EERSTE SEIZOENZEGE 20 - 30.5.1986 - De Voorpost WIELRENNEN NIEUWELINGEN IN HAASDONK Met eenenveertig nieuwelin gen aan de start hadden de organisatoren in Haasdonk al le redenen om tevreden te zijn. Er werd bovendien van in den beginne hard gefietst, wat de voornaamste oorzaak was dat de groep maar moeilijk uit me kaar te krijgen was. Wie in de aanval wou, werd spoedig bij het nekvel gegrepen. In de eerste ronde probeerde Patrick Coppens even zijn maats te testen, maar dadelijk werd hij tot de orde geroepen. Even later probeerden Wemer Wuyts, Gino Vercauteren en Stefaan Turcksin een aktie op gang te brengen, maar ook hier beliep de voorsprong hooguit honderd meter. Het was opvallend hoe vooral Wer ner Wuyts werd beloerd. Be stendig kreeg hij een sliert ren ners in het wiel. De nieuweling uit Zwijn- drecht, tot nu toe al goed voor drie overwinningen en ver schillende ereplaatsen, werd meer dan wie ook flink in de gaten gehouden. Hij kreeg niet Wielrennen. Bij de nieuwelingen in Haasdonk kwam Danny Francken de bloemen wegkapen voor Waaslanders (c). de neus van de minste kans om initiatieven te nemen, want telkens kreeg hij de ganse bende op de hals. Filip Van Roy, Joeri Verbrug- gen, Stefaan Van Duyse en Gino Vercauteren poogden halfweg op hun beurt een kloof te slaan, maar ook die poging was tot mislukken gedoemd. Bij het ingaan van de voorlaat ste ronde demarreerden Geert Wauters, David Francken en Mario Bomboy. In hun spoor volgden even later Wim Ver voort en Wim De Vos. Deze vijf renners losten mekaar flink af en bouwden geleidelijk aan een kleine voorsprong uit. In het peloton werd er nauwe lijks gereageerd. Op drie kilo meters van het einde bedroeg de voorsprong van de vluchters 26 sekonden. Op dat ogenblik Wielrennen. David Francken zegevierde in Haasdonk (c). probeerde Wim Vervoort weg te springen en zodoende een spurt uit de weg te gaan. Dat Wim Vervoort. Even later won scenario viel tegen. Met vijf Stefaan Van Duyse de spurt schoof men naar de streep, van het peloton en legde aldus David Francken won de spurt beslag op de zesde p' voor Wim De Vos, Mario Bomboy, Geert Wauters en E.G. Klein Antwerpenstraat, 36 LEBBEKE Tel. 052/35.72.45 SCHOENEN EN KLEDING VOOR DE WIELERSPORT KORTING NIEUWELINGEN IN KEMZEKE Wielrennen. Wim De Vos uit Belsele won in Haasdonk de spurt voor de tweede plaats (c). B.W.C.L.-WIELRENNEN Op zaterdag 24 mei hadden de wedstrijden plaats in Zellik over een omloop van twee kilometer. Wegens de talrijke bochten moesten de renners veel brutaal afremmen en nadien optrekken, met het gevolg dat het er voor veel renners veel te vlug aan toe ging. 's Zondags werd het een gans andere omloop met vrijwel de helft slechte kasseien en 'bergop. Omdat de rennes er tienmaal over moesten, was het begrijpelijk dat velen de pijp aan Maarten gaven, wegens pech of vermoeidheid. Na de wedstrijden stonden heelwat koereurs aan de klaagmuur. Degenen die wonnen of vooraan eindigden waren uiteraard in de wolken. Zo gaat het in de wielersport. Jan Joos heeft drie koersen na mekaar gereden. Twee keer werd hij derde. De derde keer werd het de goede keer. In Kemzeke won hij de spurt en behaalde metéén zijn eerste seizoenzege. «De laatste tijd gaat het goed», aldus de amateur uit Beveren. «Ik eindig vrijwel altijd binnen de prijzen. In Waasmuns ter gingen Eric Wuytack en Danny Janssens aan de haal. Ik poogde hen op het laatste bij te halen, maar schoot zo'n dertig meter tekort. In Haasdonk trok ik samen met Didier De Witte, De Wijngaerd en Frankie Wielandt de finale in. Het draaide uit op een spannende spurt. Ik werd andermaal derde. Het verschil was miniem. In Kemzeke werd het maandagnamiddag een wedstrijd die moeizaam uit mekaar geraakte. Pas op het laatst vormde zich een twaalfkoppige leidersgroep waarvan ik lid was. Stevige knapen als Frangois Nauts, Guido Haentjes, Philip Van Walle, Frankie Wielandt en Ivan Vereecken behoor den eveneens tot het gezelschap. Op drie kilometer van de streep poogde Paul Van Vlierberghe, die niet van de snelste is, de spurt uit de weg te gaan. Van Walle en Wielandt hebben op dié uitval gereageerd. Toen ook Frangois Nauts het spoor volgde, ben ik dadelijk gevolgd. De spurt kende een spannend verloop. Paul Van Vlier berghe ontketende op 600 meter voor de streep het vuur. Aanvankelijk evolueerde ik in een vierde positie. Op het gepaste moment heb ik gereageerd. Het ging er hard aan toe en ben tot het uiterste moeten gaan om de eerste overwinning te behalen». Of Jan Joos volgend weekeinde aan de start verschijnt hangt af van andere dan sportieve faktoren. Het kan best dat hij tegen die tijd vader is geworden. Zoiets kan niet op de fiets gevierd worden. E.G. Kurt Dierkens uit het Brabant se Lembeke heeft in Kemzeke een eerste seizoenzege be haald. In de laatste kilometers rukte hij onverwachts uit, ging Jurgen Van Loo en Dominique Van De Casteele, die in een spits reden achterna, en legde hen bij de ontknoping boven dien nog in de luren. Er werd van bij de start hard gefietst en hierdoor geraakte de groep moeilijk uit mekaar. Een eerste aanval werd ingezet door Jean-Pierre Ivens. Door toedoen van Bert Persoon die de rest van het deelnemersveld in het wiel kreeg, werd de vluchter spoedig tot de orde geroepen. Af en toe poogden nog wel renners op pad te trekken, maar telkens reageerde Bert Persoon die zich vooraan hield en zich blijkbaar de rol van waakhond toeeigende. Half weg realiseerden Eric Lebegge en Rudy Van Durme eventjes een voorsprong, maar ook zij hielden het niet lang vol. Pas toen Jean-Pierre Ivens in de zesde van de acht af te leggen ronden, wegdemarreerde kwam er leven in de brouwerij. Hij werd gevolgd door Domi nique Van De Casteele en Jur gen Van Loo. Het zag er naar uit dat deze renners in de spits zouden blijven. Tot plots Ivens zich liet afzakken en later door het peloton werd gegrepen. Toen de groep de overgeble ven twee leiders in het vizier kreeg, betekende dit het sein voor Kurt Dierckens. In een ruk spurtte hij tot bij hen en toe. werd nog winnaar op de koop Eric Wuytack heeft een eerste seizoenzege behaald. In Waasmunster won hij de spurt tegen zijn ploegmaat D^nny Janssens, met wie hij voorop was geraakt. Vorige week gebeurde net het omgekeerde. Beide renners waren in Kieldrecht in de aanval. De ontknoping werd er in het voordeel van Danny Janssens beslecht. «We zijn ploegmaats. Het is logisch dat we mekaar niet in de wielen gaan rijden», stelt Eric Wuytack. «De wedstrijd in Waasmunster mocht je niet onderschat ten. Er lagen smalle wegjes, er stond een stevige wind en bovendien werd er bikkelhard gekoerst. Dat maakte dat er van de 81 vertrekkers halfweg maar de helft meer in koers waren. We zijn met tien voorop geraakt. Zes maats maakten deel uit van het gezelschap. Bij het ingaan van de laatste ronde ben ik in de aanval gegaan. Danny Janssens volgde. Andere maats remden af. Een favoriet als Mare Macharis kreeg hierdoor geen kans om een tegenaktie los te weken. Het werd een spurt onder ons twee. Ik won.» Eric Wuytack is dit seizoen minder aan de bak geweest in vergelijking met vorig jaar. «Gewoonlijk krijg ik half april de konditie te pakken. Het aanslepende koude weer vormde de oorzaak dat ik mij pas in mei kon beginnen manifesteren. Nu gaat het goed. Twee keer werd ik al tweede. Evenveel derde en voorts nog verschillende plaatsen binnen de tien. Ik heb nog niet uitgemaakt waar ik komend weekeinde aan de start verschijn. Aanvankelijk was ik zinnens om deel te nemen aan het kampioenschap der beide Vlaanderen in Gits. Ik meen echter te weinig kilometers in de benen te hebben om een al te grote afstand met kans op een redelijk sukses af te maken. Het gaat over 150 km», besluit de amateur uit Puivelde-Belsele. E.G. 's Zaterdags, bij de klub van August Van Laethem, gingen de A- en B-renners vlug van start. Meerdere ontsnappings pogingen werden genoteerd, maar de plaatselijke renner Van Laethem was zeer attent en werkte mee bij iedere ont snapping. De tegenstanders lieten echter niet begaan en vooral Buslot was aktief in de achtervolgingen. Op enkele ronden van het einde ontsnap ten Van Laethem, Buslot, De Caboter en Appelmans, maar bij het ingaan van de laatste ronde, ging Van Laethem er opnieuw vandoor. Al werd er even geaarzeld, toch reageerde Buslot hevig. Van Laethem perste er in de laatste ronde alles uit en won met enkele sekonden voorsprong op Bus lot (B). Vlak daarachter spurt ten de twee A-renners De Ca boter en Appelmans voor de zege der A-reeks en eerstge noemde toonde zich de Bij de C- en D-renners kregen we voor half-wedstrijd een kopgroepje van een tiental renners, waaronder De Cocker als enige D-renners, terwijl de groep in tweeën was gesplitst. Johny De Paepe en Petrus De Landtsheer (C) waren de be- drijvigsten in de achtervolging. Bij de vluchters trachtte De Leener meermaals te ontsnap pen, maar André Van Assche reed sterk en deed iedere po ging mislukken. Goossens en Hendrickx probeerden het ook zonder sukses. Het was Hen- drickx die zich de sterkste toonde, terwijl vooraan John De Cocker primus werd bij de D-renners. In Essene waren de D-mannen voor de C-ers vertrokken. Van bij de aanvang muisde Van Der Cruycen er vandoor en hij reed gezwind met 150 meter voorsprong over de slechte kasseien. In de tweede ronde kwamen Van Rentergem, De Cocker en Droesbeke de leider vervoegen. Ondertussen reed De Leener zodanig hard over de kasseien dat slechts Huy- gens hem op een twintigtal meter kon volgen. De kilome terteller van de volgende wees soms 45 km. per uur aan, be halve in het laatste stuk bergop op slechte kassei. De renners zochten zelfs af en toe de gras kant op. De Leener en Huy- gens, allebei C-renners, reden verwoed in de achtervolging achter de vroeger gestarte en oudere collega's. Enkele ron den verder hadden ze de laat- sten al te pakken. Bij de C- renners het men ook niet be gaan en de vluchters De Lee ner en Huygens werden op de hielen gezeten door vooral Mertens, De Landsheer en Van Laer. Toch hielden de koplopers het vol en op een paar ronden van het einde ver voegden ze de D-ontsnapten. De rest kon het meteen verge ten. Droesbeke, Van Renter gem en Van Der Cruycen le den om beurten bandbreuk, alleen Van Der Cruycen keeg een ander wiel, terwijl de an deren de wedstrijd staakten. Dat wiel plaatsen duurde ech ter te lang en zo kreeg hij een achterstand op het eerste ach tervolgend groepje. Na één ronde kon hij opnieuw aan sluiten. Vooraan kregen we dus drie leiders: De Leener, Huygens (C) en John De Cocker (D). In de laatste nam De Leener geen risiko meer op de kasseien en reed resoluut aan de leiding. Op hel geasfalteerde gedeelte, op 800 meter van de eind streep, wipte Huygens weg van zijn medevluchters en won de zeer zware wedstrijd voor een uitzonderlijk goed rijdende De Leener en een dito De Cocker, die twee opeenvolgende dagen met de D-bloemen mochten zwaaien. Bij de A- en B-ren- ners met een voor zo'n omloop abnormaal grote versnelling over de kasseien en het al vlug 100 m. voorsprong. Van Ister- dael zag het gevaar en kon het gat dichten, zodat we twee lei ders kregen Daarachter reed een groep van een twintigtal renners en de grote groep was enkele ronden later voorgoed verslagen. De twee leiders toonden hun rijkunst en bewe zen dat het rijden van veldrit- ten nut heeft voor dergelijke wedstrijden. Hoe de achtervol gers zich ook inspanden, de 2 B-renners Buslot en Van Ister- dael vergrootten bij iedere doortocht hun voorsprong. De Paepe, De Caboter, Van Lae them, Van Ransbeeck en Van Ginderdeuren waren de aktief- sten in de achervolging. Op twee ronden van de meet ont snapte De Paepe nog uit dat achtervolgend groepje en ging op zoek naar de vluchters, maar dezen bleven buiten schot. Het werd een spannen de spurt aan de eindstreep. Buslot had een half wiel voor sprong op zijn belager Van Isterdael. De Paepe bleef zijn kleine voorsprong behouden en werd winnaar bij de A- renners. Van Ransbeecke (B) won dé spurt van het eerste groepje voor De Caboter (A). Vorige zaterdag was er wel een schaduwzijde aan het wed strijdverloop bij de C- en D- renners. Op het einde van de wedstrijd, tussen twee groepjes, reed een autobestuurder aan een kruis punt de signaalgever voorbij met het smoesje dat hij er woonde, maar dan in de tegen gestelde richting van de wed strijd. Plots daagden de ren ners op, met het gevolg dat een viertal renners dit stilstaand voertuig niet meer konden ont wijken en zwaar ten val kwa men. De renners Comeel Spinnoy (sleutelbeenbreuk) en Gino Luchi werden naar het A.Z. van Jette overgebracht, terwijl Erik Van De Sompele met een sleutelbeenbreuk en enkele gebroken ribben naar een andere kliniek werd ge voerd. Iedereen was ervan on der de indruk. Ondanks de voorzorgen en de richtlijnen van de Liga gebeurde het dus toch! 's Anderendaags gaf de BWCL-voorzitter nog eens duidelijke richtlijnen aan de koersdirekteur en de signaal gevers. Toch was men ervan overtuigd dat bijvoorbeeld het tv-pro- gramma «Kijk uit» wat werk BWCL-Wielrennen. De C-reeks was voor August Huygens en de D-reeks voor John De Cocker. BWCL-Wielrennen. In Essene won Pierre Buslot de B-reeks en De Paepe de A-kategorie. zou mogen maken van de wet telijke bepalingen bij wieler wedstrijden. Het gebeurt nog te veel dat autobestuurders blijven doorrijden wanneer de eerste wagen voor de renners al voorbij is en de renners aankomen. Sommige chauf feurs negeren zelfs de richtlij nen van de signaalgevers. Van zodra het voertuig met het bord «Wedstrijd» en rode vlag in aantocht is, tot het ogenblik dat het laatste voertuig (ook met bord) en groene vlag voor bij is dienen alle voertuigen te stoppen en indien mogelijk het wegdek volledig vrij te hou den. Op vrijdag 30 mei vanaf 18 u. zijn er avondwedstrijden in Sint-Lievens-Houtem. Op za terdag vanaf 14 u. wordt er gereden in Hekelgem (aan De Beer) en zondag komt Wette- ren aan de beurt. We hopen dat de gekwetste renners vlug genezen, want dit is het eerste dergelijk ongeval sedert de oprichting van de Liga en het is belangrijk dat velen ervan onder de indruk De uitslagen 25.4.'86 Zellik Kat. A. 42 deeln. 1. De Cabooter Antoine (Grimbergen) (60 km. Iu37 2. Appelmans Rudy 3. V.D. Meirssche Eddy 4. Pollet Rudy 5. Heuninck Claude 6. Comu Emmanuel 7. Hinderdael Walter 8. Van Houte Danny 9. De Wilde Robert Kat B 32 deeln. 1. Van Laethem August (Zellik) 60 km. Iu37 2. Buslot Pierre 3. Van Isterdael Jozef 4. Van Isterdael René 5. Hoof Roger 6. Van Hauwenis Edmond 7. Joos Freddy 8. Verspeten Herman 9. Van Cutsem André 10. Mertens Daniël Kat C. 36 deeln. 1. Hcyndrickx Mare (Merel- beke) 51 km. Iu24 2. De Leener Maurice 3. Roels Willy 4. Goossens Jean 5. Huyghens August 6. Van Assche André 7. Van Geyt Marcel 8. Monnaert Robert 9. Van De Zande Etienne 10. De Paepe Johny Kat, D 20 deeln. 1. De Cocker John (Erembo- degem) 51 km. Iu24 2. Van Den Hoecke Gaston 3. Van Der Vurst Oscar 4. Van Der Eecken Willy 5. Van Der Cruyssen Geor ges 6. De Boeck Jozef 7. De Gusseme Lucien 8. Boone Jozef 9. Bouchez Frangois 10. Van Handenhove Frans 25.5.'86 Essene Kat. A. 42 deeln. 1. De Paepe Freddy (Dil- beek) 50 km. Iu21 2. De Cabooter Ant. 3. V.D. Meirsche Eddy 4. De Wagter Danny 5. Comelis Bruno 6. Berckenbosch Luc 7. Pollet Rudy 8. Van Den Steen Florent 9. De Milde Robert 10. Van Eyck Paul Kat. B 34 deeln. 1. Buslot Pierre (Lebbeke) 50 km. Iu21 2. Van Isterdael Jozef 3. Van Ransbeeck Pierre 4. Van Laethem August 5. Van Ginderdeuren Maurits 6. Van Den Heede Willy 7. Dierickx Johny 8. De Geest Marcel 9. Dryoul Gilbert 120 10. De Gent Herman Kat. C 40 deeln. 1. Huygens August (Grim bergen; 45 km. Iul5 2. De Leener Maurice 3. Van Laer Herman 4. Mertens André 5. De Landsheer Petrus 6. Van Geyt Marcel 7. Van Assche André 8. Van De Zande Etienne 9. De Smet Johny 10. Roels Willy Kat. D 34 deeln. 1De Cocker John (Erembo- deg.) 45 km. Iul5 2. Van Der Cruyssen Geor ges 3. Sonck Désiré 4. Van Den Hoecke Gaston 5. Van Der Eecken Willy 6. Van Vaerenbergh Victor 7. Soil Guy 8. Boone Jozef 9. Gevaert Jozef 10. Van Wezemael Roger

De Voorpost | 1986 | | pagina 20