ZESDE OVERWINNING VOOR FRANKY APERS TURNKRING RUST-ROEST MET GESLAAGDE BREVETTENDAG IN SINT-NIKLAAS. MOTOCROSSER FEYAERTS IN OPMARS! B.L.B.-PIL0TEN IN WEDSTRIJD TE AXEL «SPORT IS TOF» GELEIDE WANDELING IN WAASMUNSTER De Voorpost - 30.5.1986 - 25 MOTORCROSS B.L.B. MOTOCROSS Franky Apers behaalde zijn zesde overwinning dit seizoen in de M.C.B.-wedstryd by de Inters 250 cc, maar de wedstryd in Kallo de derde zandomloop in een reeks van vier, gaf voor de Wase motocrossers niet al teveel podium plaatsen. Leslie Van Puyvelde behaalde een overwinning en Werner Lauwers werd tweede by de zijspannen. 125 cc Kenny Vertenten schijnt de serie nam hij een achtste plaats in of negende in de eind- toch wekelijks ereplaatsen in klassering, gevolgd door Pa- te nemen als gevolg van een trick Bellon. Patrick reed zich beter trainingsprogramma. In in zijn thuishaven bijzonder de eerste reeks nam hij na de goed in de kijker, was in beide start een zevende plaats in en reeksen niet zo best gestrat kwam terug naar een derde maar wist een opvallende strijd ilaats. In de tweede reeks ging te leveren om uiteindelijk iet echter tegen. Op deze zwa- twaalfde en tiende te worden re zandomloop kwam hij na de met een tiende plaats in de et/ start ten val en moest noodge- eindstand. Opvallend was ook dwongen de wedstrijd stop- de prestatie van Angelo Sa- pen. man. De eerste wedstrijd sloot 'atrick Van Vlierberghe werd hij af met een vijftiende plaats ian verder onze Wase ver- maar in de herneming was hij tegenwoordiger en hij kon als geruime tijd vooraan te zien in streekpiloot nog een zesde een uitstekend tempo en werd ilaats innemen in de eind- uiteindelijk elfde bij de finish, tand. De eerste reekd had hij wat ook zijn plaats was in de wel enkele haperingen zodat eindstand. Ronny Heyrman lij pas als tiende finishte maar deed het hier minder goed. In ;on in de tweede serie vanuit de eerste serie eindigde hij pas le middengroep naar een zes- als zeventiende en ook in de de plaats rijden. Ingmar Smet tweede serie moest hij van ach- jnoest in de eerste reeks vanuit teraan terugkomen om nog le middengroep komen en ein- vijftiende te worden met een nog als elfde. In de twee- veertiende plaats in de eind stand. Ivan Robijn eindigde op een 28e en een 24e plaats en nam in de totaalstand ook een 24e plaats voor zijn rekening. Nico Haeck kon door een de fecte machine in de eerste reeks niet aan de start komen en ook in de tweede reeks werd hij uitgeschakeld. Bij de juniores 125 cc werd de strijd met de komst van Van der Smissen nog wat aange scherpt. Hij nam meteen een tweede plaats in maar toch gingen de reeksoverwinningen terug naar Leslie Van Puyvel de. De eerste reeks bleef hij wel in strijd tot de laatste ron den maar de reeksoverwinning kwam toch in het voordeel van Leslie. In de tweede reeks werd hij zelfs niet meer .be dreigd na zijn kopstart en kon terug met ruime voorsprong winnen. Luc Van Clapdorp in de eerste reeks van een vijfde plaats gekomen, nam halfweg een derde plaats in maar door een hapering in een bocht (stil- geremd) werd hij terug naar een vierde plaats verwezen en kon zijn achterstand niet meer goed maken. De tweede reeks was hij als vierde gestart maar kon achtereenvolgens Van der Smissen en Walhout remonte- ren en werd tweede bij de eindmeet. In de eindstand kwam dit drietal met gelijke punten voor de tweede plaats maar door een minder goede tijd in de eerste reeks moest hij genoegen nemen met een vier de plaats. Bij de juniores 250 cc werd het op deze zandomloop terug Holland boven waarbij Peter Hemelaer in de start der eerste reeks een hapering had bij het overschakelen van versnelling en hij moest bij deze vijftig vertrekkers vanuit de midden groep komen. Toch leverde hij een felle strijd om uiteindelijk nog achtste te worden bij de eindmeet. De tweede reeks reed hij de eerste ronde op een veertiende plaats en finishte als achtste wat ook zijn plaats was in de eindklassering. Geert Bruggeman kon in de eerste reeks nog een veertien de plaats rijden maar in de herneming had hij geen geluk want reeds vroeg in de wed strijd werd hij uitgeschakeld. Ronny Volckerick: geluk by ongeluk. Ronny Volckerick had hier als streekpiloot zeker geen geluk. De 21-jarige Luc Feyaerts, of noemt U hem liever Stan, is als tweedejaars internationaal BMB stilaan bezig op te rukken naar de top. Op maandag 19 mei slaagde hij erin de zesde plaats te behalen in de eerste proef voor het Belgisch kampioenschap 2S0cc te Borgloon. Twee slechte starten konden hem niet beletten achtste en vijfde te worden in de reeksen. In het eindklassement bekleedde Stan de zesde plaats. Slechts vijf toprijders waren hem voor: Westdorp, Jo Mariens, Greisch, Guy Van Gijsegem en de jonge belofte Peter Dirckx. De tweede proef gaat door in Koningshooikt en de derde en laatste in Hoeselt. In de 500 cc. klasse waren Jobe en Geboers veel te sterk voor de anderen in de eerste titelproef. Een dag vroeger, op zondag 18 mei, reed de Buggen- houtse boskliever zich reeds in de belangstelling. Hij was opgenomen in het Suzukiteam dat moest uitkomen tegen negen andere ploegen bestaande uit vier piloten voor de merkentrofee in Vorselaar. Hier verzamelden meer dan 20.000 toeschouwers om 16 reeksen te aanschouwen waaronder de twee reeksen met de veertig internationalen die moesten strijden voor de beker. Onder de toppers de amerikaan Larson, de nederlanders Van den Berk, Van Doorn, Smits, Wolsink, enz..., de Zweden Persson, Ljungqvist, de fin Taimi, Geboers, Jobé, Malherbe, en andere. Feyaerts, ten val gekomen in de tweede ronde, kon uit veertigste en laatste stelling terugkeren naar de twin tigste positie in dit hoge gezelschap. In de tweede reeks eindigt hij zestiende en ook hier werd hij slechts éénendertigste genoteerd bij de eerste doortocht. Stan kon beslag leggen op de twaalfde plaats in de eindafre kening, hij werd eerste van de Suzukiploeg en bezorg de deze rijders de zesde plaats op tien teams. Het werd een voortreffelijk weekend voor Feyaerts, maar ook op internationaal vlak tracht hij door te breken. Hij deed zijn Grote Prijsdebuut in Schwanen- stadt in Oostenrijk op 13 april en kon er beslag leggen op de 19de en 23ste plaats op 99 piloten uit ongeveer twintig verschillende landen. 's Zaterdags worden er schiftingen gereden en de veertig beste mogen op zondag de start nemen. Onder tussen heeft hij gereden in de Grote Prijs van Frank rijk en deze van Itali, maar in Italië kwam hij 4110 van een sekonde tekort om bij de finalisten te behoren. Op 25 mei reed hij de G.P. van Tsjechoslowakije en op 1 juni is hij in Joegoslavië van de partij. Wij duimen voor Stan en hopen op een flinke prestatie in deze wedstrijden voor de wereldtitel 250 cc. Wij wensen nog te wijzen op de steun die Van Hove Willy verleende aan het suzukiteam te Vorselaar. Toch mag hij al bij al van geluk spreken. Na de eerste ronde kwam hij ten val waarbij zijn voet tussen het achterwiel werd geklemd en men moest zelfs alle spaken doorknippen om hem uit deze knoop te bevrijden. Uiteindelijk hield hij er enkel wat kneuzingen aan over, ietswat zeker een minder goede afloop kon ge kend hebben. De tweede reeks kwam hij wel niet aan de start maar hopeüjk zien we Ronny de eerstkomende weken terug in de strijd. Gian Franckaert had «jok geen geluk. Dé te kloppen man bij deze nationalen 250 cc, kwam in de eerste reeks van ruim een twintigste plaats terug naar een derde rang maar in de laatste ronden kwam hij nog ten val en werd uiteindelijk negende. De tweede reeks ging het ook volledig tegen waarbij hij vre de moest nemen met een 23e plaats of zevende in de eind stand. Dirk Vereecken, we gens familiale omstandigheden geruime tijd uit de wedstrijd, kwam hier als streekpiloot toch aan de start en eindigde in de reeksen op een twintigste en 22e plaats en was twaalfde in de eindstand. Omer Coppie- ters nam een 25e en een 21e plaats voor zijn rekening en werd dertiende in de eindklas sering. Frank Deckers kon als plaatse lijk piloot ook op niet teveel geluk rekenen als organisator was hij trouwens sterk gemoti veerd voor deze wedstrijd maar teveel zenuwen waren misschien het gevolg van een minder goede start waarbij hij in de eerste reeks vrede moest nemen met een elfde plaats en hij was negende in de herne ming. De eindstand der 500cc- ers gaf hem een vijfde plaats. Internationalen 250 cc Ook bij de inters 250 cc was het Holland boven want de eerste vijf in de eindstand wa ren immers Nederlanders. Lie ven De Vylder kon de eerste reeks prachtig weerstand bie den en eindigde op een tweede plaats maar in de tweede serie ging het wat tegen. Ook dan was hij voor de beste plaatsen in strijd maar door een val werd hij uiteindelijk tiende en werd zesde plaats in de eind stand. Franky Van Clapdorp reed de eerste reeks op een zevende plaats maar ging ech ter fel over de kop waarbij hij een tweetal ronden moest uit laten en uiteindelijk op een negende plaats finishte. De tweede reeks kon hij vanuit een minder goede start (terug) een felle remonte maken om na half wedstrijd reeds een vijfde plaats in te nemen maar op het einde werd hij door een vastgelopen motor uitgescha keld. To Van de Walle kon in de eerste reeks aan de leiding vertrekken maar door een val werd hij uiteindelijk zeven tiende en in de herneming beet hij flink van zich af door gerui me tijd een zesde plaats in te nemen maar hij moest uitein delijk door moeilijkheden vre de nemen met een veertiende plaats en een veertiende in de eindstand. Luc Verbraecken kwam nu met de nieuwe ma chine bijzonder hoopvol aan de start, maar dit liep snel ten einde. Na de start kwam hij ten val waarbij een achter op komende piloot hem niet meer kon ontwijken en Luc liep een spierscheuring aan het been op- Bij de inters 500 cc viel Peter Dhanis in de eerste reeks na de start. Hij had hierna een zeer grote achterstand maar begon aan een opvallende terug komst waarbij hij zelfs op een achtste plaats finishte. De tweede reeks was hij er van bij het begin bij in een felle strijd met Pierre Schroyen en na 30 minuten strijd eindigde Peter op een tweede plaats en was tenslotte vijfde in de eind stand. Peter Dhauwe liet zich weer opmerken op deze zware zan domloop. Ruim een half uur strijd op dergelijke terreinen is immers zwaar labeur maar met een vierde en vijfde plaats in de reeksen zorgde Peter terug voor een felle aanmoediging en werd vierde in de eind stand. Werner Lauwers reed hier als streekpiloot bij de zijspannen een opmerkelijke wedstrijd, door in de eerste reeks na de start pas op een zestiende plaats doorgekomen, toch nog als vijfde te eindigen en in de tweede reeks na een goede start in de spits van de wed strijd te blijven en op een tweede plaats te finishen met een tweede plaats in de eind stand. Omer Van Vlierberghe met Eddy Huybrechtsen hadden in de eerste reeks ook niet zo'n beste start en na nog enkele haperingen eindigden ze pas op een twaalfde plaats maar konden in de tweede reeks toch op een derde plaats eindi gen en werden zesde in de eindstand. Petrus De Cock met Luc Landuyt hadden in de TURNEN 'oor de turnkring Rust-Roest ordt jaarlijks een brevetten- ag gehouden. Daarmee wordt n selekte manier gepeild mr de vorderingen der klub- den. Deze turnmanifestatie eigenüjk het sluitstuk van et seizoen. Een bijzonder ak- turnseizoen trouwens aarin door Rust-Roest Sint- iklaas meerdere schitterende sultaten werden behaald en aarbij het zesde internationa- turngala met de Bulgaarse ppers Julia Bajtcheva en nastasia Krastevich, de erkwaardigste uitschieter erd. Enkele mooie resultaten erden ook verleden zondag de kleine zaal van de Sint- iklase sporthal tijdens de evettendag van Rust-Roest :haald. Verschillende gym- isten behaalden er zelfs een >og gemiddelde bij de gestel disciplines. Zij zijn de be ften voor de toekomst, raks behoort daar ook het eutertumen bij. Onder bege- iding werd er door Chiara >ys en Lorenzo Wijns - bei- in drie jaar - al een voor- naakje van gegeven. Het erd bijzonder gewaardeerd oor de vele turnsympathisan- en bij een vlotte organisa- werd voor de bekers, ge- bonken door dokter Van loey, hardnekkig gestreden... ichnische resultaten unsters minder dan 9 jaar - ie toestellen - punten- maximum 30 1. Katrien Vandenberghe 23.30 2. Cindy De Boes 21.70 Turnsters minder dan 9 jaar - twee toestellen - punten- maximum 20: Ines Van Hove 13.80 Diminique Struyf 13.70 3. Ellen van Landeghem 13.10 4. AnnVerley Eva Weemaes 6. Patricia Hart 7. Ann Scholliers 8. Kelly Rombaut 9. Jutta Van I love 10. Ellen Vandeperre Kim Baert 12. SofieVonck (jongste deelneemster) 13. Erika Boel 10.60 Turnsters van 9 tot 12 jaar - drie toestellen - punten- maximum 30 1. Ann De Grave 24.50 2. Isabel Van Landeghem 24.20 3. IsabeUe De WUde 4. DinaBraem 5. KimVervaet 6. IlseVerley 12.70 12.70 12.60 12.40 12.30 11.70 11.60 11.60 11.30 23.40 22.00 21.10 19.00 Turnsters van 9 tot 12 jaar - twee toestellen - punten- maximum 20 1. Nathalie De Smet 15.40 2. Karen Van Hove 14.40 3. Cora De Backer 14.20 4. Nathalie De Beelde 13.90 Conny Waumans 13.90 6. Anke De Geest 13.50 7. Els Roelants 13.20 8, Wendy Hart 12.30 like Scholliers 12.30 10. Kate De Vleeschouwer 12.20 Wendy Ketels 12.20 12. Els De Beule 12.10 Eva Heirbaut 12.10 14. Cindy Van Mele 11.70 15. TinaServotte 11.50 Turnsters van 12 tot 15 jaar - drie toestellen - punten- maximum 30 1. Sybiel Welleman 23.40 2. Lies Martens 20.80 Turnsters van 12 tot 15 jaar - twee toestellen - punten- maximum 20 1. ElsPoppe 15.70 2. Annelore Van Hove 15.10 3. Katleen Robbrecht 14.30 4. MyriamBraem 14.10 5. Karin Van Daele 12.50 6. Isabelle De Smet 12.20 Turnsters méér dan 15 jaar - twee toestellen - punten- maximum 20 1. Pascale Moorthamer 16.10 2. AnnPoppe 15.60 3. Edith Scheers 15.00 Brigitte Van Oevelen 15.00 Sophie Van Dyck 15.00 6. Maritza Lippens 14.80 7. Tamara Scheers 14.30 Selektieploeg: punten- maximum 40 - vier toestellen: 1. Marie-Paule Thiébaut 33.30 2. Carina Van De Walle 31.60 3. Sandra Van Oevelen 29.40 Marijke Van Steenlandt 29.40 5. Natasja Moens 27.90 6. Clita Janssens 23.90 7. Carine Van Eyck 21.40 8. Sissi Van Moeseke 17.90 9. Inge De Cock 16.90 Turners minder dan 9 jaar - punten- twee toestellen maximum 20 1. Jurgen Hulpiau 2. Marco Wijns 3. TomVervaet 4. Bjom Van Mele 5. Leo Braem 12.30 11.80 11.70 11.40 10.00 twee toestellen - punten- maximum 20 1. Mike Pauwels 12.10 Turners van 12 tot 15 jaar - twee toestellen - punten- maximum 20 1Leny Van Royen 12.80 Turners méér dan 15 jaar - twee toestellen - punten- maximum 20 1. Mark Polfliet 14.70 Selektieploeg zes toestellen puntenmaximum 60 1. Bert Janssens 2. FilipVanRoey 3. Diego Wijns 4. David Elet 5. SvenHomble 6. Kris Muyldermans 45.60 41.50 39.30 38.10 23.20 22.20 7. Johan Van Steenlandt 20.20 Roger Van Laere Turners van 9 tot 12 jaar - eerste reeks nog een redelijke start en eindigden op een acht ste plaats maar in de tweede reeks werden ze uitgeschakeld. Paul en Herman Van Osselaer hadden ook enige moeilijkhe den in deze wedstrijd waarna ze vrede moesten nemen met een dertiende en zestiende plaats of veertiende in de eind stand. Valere Van Laere moest in de eerste reeks door moeilijkheden stoppen maar eindigde toch als twaalfde in de tweede reeks en Andre Van Den Bossche met Luc Fruytier konden ook de eerste reeks niet beëindigen en werden der tiende in de herneming. Zesde overwinning voor Franky Apers In de M.C.B.-wedstrijd te Zwevezele kon Franky Apers in de eerste reeks een beste start nemen en moest enkel twee 500 cc piloten vooraf la ten gaan om op een derde plaats eerste 250.cc-er te wor den. Ook in de tweede serie was hij bij de eersten uit de start maar had een hapering en werd tenslotte vierde als twee de 250cc-er maar kon toch de eindoverwinning naar zich toe halen. Zondag rijdt hij een wedstrijd voor het M.C.B.- kampioenschap te St.-Eloois- Winkel. Pascal Bal reed de wedstrijd over twee dagen in Lommei met telkens één reeks waarbij hij op zaterdag als vijftiende uit de start kwam en na enkele haperingen nog negende werd, maar toch was de machine niet 100 Bij nazicht na de wed strijd bleek ook de versnel lingsbak defekt te zijn en kon hij zijn tweede reeks op zon dag niet meer deelnemen. Va der Alex reed deze dagen mee in de wedstrijd voor ex-kam pioenen waarin hij telkens op een zeventiende plaats ein digde. D.H. Turnen. Het tumgala in de Bazelse sporthal kende zeer veel sukses. Het publiek was in de wolken (dw) ZONDAG A.S. VANAF 13.30 UUR Nu zondag wordt de BLB-wedstrijd gereden in Axel op de gekende vaste zandomloop die hierbij aansluit op de drie voorbije zandomlopen van Wachtebeke, Wommelgem en Kallo. Met in juni nog Rijkevorsel en Egem-Pittem komen de zandspecialisten meer dan ook op het voorplan. Axel is ook een organisatie van M.C. Samen Sterk - Staelens - Vervaet - Castor, een van die vooraanstaande klubs die jaarlijks instaan voor een vijftal wedstrijden. Hun piloten staan immers borg voor een grootse toekomst met zegeko ning Leslie van Puyvelde, maar ook Lieven de Vylder, Johan Scheele en Peter Dhanis staan als interpiloten hoog aangeschreven. De trainingen beginnen vanaf dit seizoen nog later. De eerste trainingen gaan pas van start om 13.00 uur en de eerste wedstrijd zal beginnen om 13.45 uur. 6.6. Zes Sterrenshow in Wachtebeke Op vrijdag 6 juni 1986 organiseert motorklub Samen Sterk in Wachtebeke een unieke show- en dansavond onder het motto de 6.6. Zes Sterrenshow. Aan parking 1 van het provinciaal domein Puyenbroeck in Wachtebeke, worden voor die gelegenheid 2 reuzetenten opgesteld. Voorzitter Willy Aper en zijn bestuur hebben geen moeite gespaard en met medewerking van het huis Toppers, Staelens-Vervaet en het Kasteel van Saffelaere een pro gramma samengesteld met variatie en klasse. Vanaf 20.00 uur zorgen Jimmy Andress en Freddy Fenner voor de nodige stemming. In een tweedelig spektakel vol défilé met dans en show, stellen topmannequins van het huis Toppers Wachtebeke, gedurende 2 x 30 minuten de laatste modesnufjes voor op het gebied van sport- en vrijetijdskleding. Later op de avond is er een spetterend waterballet met de dansende fonteinen van Staelens-Vervaet uit Wachtebeke. De danslustigcn worden verwend met de Bobby Setter Band en zangeres Karin Setter. Deze unieke 6.6. Zes Sterrenshow wordt gepresenteerd door Jos Baudewijn van de B.R.T. Kaarten in voorverkoop zijn te bekomen op volgende Huis Toppers, Dorp 106, Wachtebeke. Valere De Vylder, Godshuisstraat 3, Wachtebeke. Staelens-Vervaet, Stationstraat 1 Wachtebeke en Statie straat 29 Moerbeke-Waas. Kasteel van Saffelaere, Kerkstraat 37, Zaffelare. René Dhanis, Drieschouwen 121, Stekene en verder bij alle clubleden van Samen Sterk Wachtebeke. D.H. Turnen. In Sint-Niklaas overhangdigde Rust Roest de brevetten aan de jonge turners. De laureaten samen op de foto (dw) Bijgaand zenden wij U de brochure van Bloso's nieuwste sportpromotiekampanje, de «sport is tof-aktie». Het Stadsbestuur van Sint-Niklaas wil graag op dit initia tief inhaken en de plaatselijke koördinatie helpen ver- Konkreet betekent dit dat vanaf heden «sport is tof»- kaartjes (voor meer uitleg zie brochure) aan 20 fr. te koop zijn bij de stedelijke sportdienst en bij de leden van het sportpromotieteam Regelmatig zullen de erkende «sport is tof»-manifestaties d.w.z. die manifestaties waarvoor de deelnemer een stempel op zijn kaartje krijgt, via de pers worden bekend gemaakt. Zo kunnen wij thans reeds het volgende meedelen: 1. kursussen in het kader van «Sport-overdag»: organisatie: stadsbestuur mogelijkheden: badminton, tafeltennis, turnen-50-1-, powertraining, keep fit, tennis voorwaarden: 10 uren les volgen in 1 discipline 2. Reynaertfietstocht op zondag 1 juni 1986 (Markt): organisatie: Gewestelijke V.V.V., Stedelijke Sport raad, Stadsbestuur mogelijkheden: 95 km, vertrek tussen 8 en 10 uur 45 km, vertrek tussen 8 en 13 uur 25. km, vertrek te 14 uur 3. zomersportweek van 4 tot 8 augustus 1986: organisatie: V.Z.W. De Ster, Stadsbestuur voor jongeren van 13 tot 15 jaar 4. Stertennistornooi in augustus 1986: organisatie: V.Z.W. De Ster voor recratiespelers 5. sportveertiendaagse in augustus 1986: organisatie: Stedelijke Sportraad mogelijkheid: het uitgebreid programma zal later wor den gepubliceerd 6. wandelmeedag in november 1986: organisatie: Stedelijke Sportraad 7. Blososportkampen en -scholen op het Rekreatieoord «De Ster» voorwaarden: voor een sportkamp: 1 kamp is goed voor 1 stempel voor een sportschool: 10 uren les volgen i?goed voor 1 stempel Voor meer inlichtingen kunnen belangstellenden steeds terecht bij: de stedelijke sportdienst. Stadhuis, tel. 777.84.00 - toestel 4843 het sportpromotieteam, stedelijke zwembad, tel. 777.77.63 In het kader van «Pilootgemeente voor de sport» organi seert de Gemeentelijke Sportraad van Waasmunster met steun en hulp van tie Roosenbergwandelklub een geleide wandeling van acht kilometer. De RWK staat in voor de begeleiding. Deze manifestatie heeft plaats.op zaterdag 31 mei. Inschrijvingen kunnen gebeuren van 13.30 tot 14 u. in café Onder den Toren, Kerkstraat in Waasmunster. Het vertrek is om 14 u. aan de kerk, de aankomst is voorzien in de Rijksbasisschool, Kouterstraat, daar zullen ook de diploma's uitgereikt worden.

De Voorpost | 1986 | | pagina 25