IDGELDVERHOGING UITGESTELD! PROVINCIALE KAMILLEKESPLOEG WINT VERRASSEND INTERNATIONAAL PINKSTERTORNOOI IN NEDERLAND D.V.K. Opstal wint damesvoetbaltomooi in Willebroek K.V.K.T.-KAMPIOENEN GELAUWERD BEN MAES DUIDELIJK DE BESTE OPROEP TOT DE TAFELTENNISKLUBS L De Voorpost - 30.5.1986 - 27 Bank van mij. DAMESVOETBAL TAFELTENNIS Tafeltennis. In Sint-Niklaas werd een tornooi voor minder-validen georganiseerd in de stadszalen (Iv) In het Nederlandse Geldrop middenveld konden de Aal won de provinciale Kamilleke- sterse meisjes hen toch goed sploeg vrij verrassend het da- opvangen. Het viel op dat de mesvoetbaltoraooigeorgani- vriendelijke Nederlandse seerd door S.V. Braakhuizen, scheidsrechter de meisjes goed Dit is meteen de eerste grote Gp de hoogte hield van de nog zege op buitenlandse bodem, te spelen minuten. «Daardoor Verscheidene Belgische ploe- kunnen ze hun inspanningen gen verwierven er een finale- beter verdelen», zei hij ach- plaats. Zij verloren allemaal, teraf. Alleen de Kamillekes traden zelfverzekerd en ontspannen aan. Na afloop waren de trai- KAMILLEKES-'T ZAND 2-0 ner en Kamile Sergant overge- Dit js reeds een wedstrijd voor lukkig. Ze vertelden achteraf de halve finale. Reeds in de dat het vlot kombineren, zowel vierde minuut kon een van ver in de aanval als in de verdedi- oprukkende Sabine Mertens ging, waarbij iedereen aan bod a||e tegenstrevers verschalken kwam, de oorzaak was van de en meteen was het 1-0. De voverwinning. Door de vlot begeleiders en de oudere netje gezet. Plakketten en be- ling: De Bock Hubert (Juvenes Opstal voor KWB A (Kruibe- Opwijk A. Dames: Whiffs evoluerende spitsen werd een speelsters die meegekomen - - -1 uitzonderlijk hoog aantal doel- waren om te supporteren be- punten gescoord. Alle scheids- gonnen te glunderen. Tal van rechters waren verrast omdat hoekschoppen volgden mekaar de Aalsterse meisjes geen en- op. Een corner vanop rechts, kei doelpunt moesten inkas- getrapt door Ingrid Geerinckx, seren- bereikte Nancy De Cremer, die in duikvlucht binnenkopte: 2-0. [n zaal Familia te Hamme wer- De Maeyer Jozef (Ons Huis Zogge). Recreatie: Lardon Embleem A (Antwerpen) voor den deze week tijdens een ge- Baardegem). 3e Afdeling: Ro- Dirk (Pardaf Kruibeke). Patro E (Hamme), 7e afdeling: zellige bijeenkomst de ver- bijns Patrick (Ons Huis Baar- Beker van het Bisdom: Dyna- Juvenes A (Zele) voor Virtus schillende laureaten van de degem) voor Meerschaut Guy mica A voor Patro B Jeugd- B (Antwerpen), 9e afdeling: KVKT-tafeltennis in het zon- (KWB Kruibeke). 4e Afde- reeks: Madeion A Buggenhout Tecemo (Antwerpen) voor netje gezet. Plakketten en be- ling: Dé Bock Hubert (Juvenes Opstal voor KWB A (Kruibe- Opwijk A. Dames: ker werden uitgereikt. Zele) voor Jo Michel (Juvenes ke) Trofee «De Hollogne Ho- (Antwerpen) voor Dynamica Voor de interclub waren dat: Zele). 5e Afdeling: Van Mol gere Reeks: A (Waasmunster) Jeugd T af- le afdeling: Patro A Hamme. William (Ons Huis Baarde- 1. Dehon Daniel - De Cock deling: Patro A tegen Pipoka 2e Afdeling: Baasrode. 3e gem) voor Simon Francois Kurt (Triumf Lokeren) voor A (Antwerpen), 2e afdeling: reeks: Patro,E Hamme. 4e Af- (Bobo Buggenhout. Reeks B: Van Cauteren Peter - Van Madeion voor Leugenberg A deling A: Juvenes A Zele. 5e Vermeulen Danny (Opwijk) Hecke Johan (Patro) Lagere (Antwerpen). Afdeling A: Ons Huis C Baar- voor De Hertog Frank (Made- Reeks: Gerlo Geert - Ooster- Op het individuele vlak: Heren degem. Reeks B: Opwijk A. Ion Buggenhout). Reeks C: linck Chris (Dynamica Waas- D: Guido De Block (Hamme) Reeks C: Pacem Maldegem. Vermeirsch Tom (Pacem) Ver- munster) voor Dirk Stallaert - Heren F: De Smet Patrick Dames: Dynamica Waasmun- suyf Christiaan (Pacem Malde- Behiels Thomas (Patro). (Baasrode), ster. Reeks debutanten: Vlier- gem). Jeugd le afdeling: Be- Minibeker: Goossens Stefaan - In het federaal tomooi-crite- kouter. Jeugdreeks le reeks: hiels Thomas (Patro) voor D'Hollander Mike (Patro) rium komt Patro Hamme op Patro A Hamme. 2e reeks: Goossens Stefan (Patro). voor Van Couwenberghe Bart de 6e plaats. Verder volgden: Madeion Buggenhout-Opstal. Reeks B: Vermoessen Bart - De Clercq Patrick (Patro). Dynamica Waasmunster, 14. Individuele rangschikkingen: (Madeion) en De Clercq Ferry In de federale kampioenschap- KWB Kruibeke 15, Pardaf le afdeling: 1. Frans Messagie (Pardaf Kruibeke). Dames: pen: 2e afdeling Patro A voor Kruibeke 25, Vlierkouter 37, (Patro) voor Mare De Keyser Van Poucke Marjolein (Dyna- Virtus A (Antwerpen), 3e af- Ons Huis Baardegem 43, Ma- (Patro). 2e Afdeling: Mest- mica Waasmunster) voor deling: Nodo C (Antwerpen) delon Buggenhout en 48 Baas- Karei (Baasrode) voor Raemdonck Sonja (Vlammers voor Baasrode A, 5e afdeling: rode. toen het jongste meisje van het tomooi (10) zowel de laatste verdediger als de keeper om speelde, maar dan tegen het doelhout besloot. Hilde Van Caelenberg zette de kroon op het werk door van ver in de winkelhaak te beslui ten: 3-0. Aalst is meteen de eerste niet- Nederlandse ploeg die dit tor nooi op haar naam schreef. Damesvoetbal. Ann De Smedt van de Kamillekes, een der sterren van het inter nationaal tornooi in Geldrop (da). De akteurs Sandra Van Waeyenberg en Marijke Buysse waren zeer ge lukkig met het resultaat, al was de vermoeidheid een negatieve faktor. De verre reis, het vroe- aanvangsuur en het hoog Finale KAMILLEKES-BEST 3-0 Het bereiken van de finale was C-KAMPIOENSCHAPPEN IN HOF TER BURST LEBBEKE Het Lebbeekse Hof ter Burst Lippens, De Langhe en Hoe- Vrouwen: wist opnieuw de gewestelijke beeck gaan ook Koen Soetens 1/2 finales: C-spelers (Topspin) en Jan De Smet Dinck-Maes 7-6, 4-6,6-2 (Hof ter Burst) naar de eind- Cool-Hoornaert 6-1, 6-3 in kampioenschappen *e haar zich toe te halen en wed- Finale Dinck-Cool 6-3, 6-1 10 strijdleider Rik Moortgat ronde. :n kreeg negentien mannen op Bij de vrouwen zette Stefanie lt_ rijn tabel. Goede wedstrijden Dinck Vicky Maes op zij, as en een tomooi dat heel vlot Maes die duidelijk toch tennis- in binnen de voorziene tijd bleef, toekomst toonde, terwijl San- lt" Zes spelers zouden doordrin- dra Cool vlot voorbij Simonne et gen tot de eindronde bij TC Hoomaert kwam. De finale :n pen Bruul (Geel). In halve Dinck-Cool begon erg laat op n" finale had Ben Maes (Topspin) de avond met Sandra Cool al- n- nauwelijks moeite met Loke- vast als grootste'favoriete. Ste- renaar Patrick De Langhe fanie Dinck dacht daar anders maar Wim Lippens (TC Jas- over want met 6-3, 6-1 werd zij et mijn) moest toch drie sets en de niei :n B2 spelen vechten om voorbij pioene. st os Hoebeeck van TC Laere- De uitslagen: e* eld te komen. n finale had Maes duidelijk de •ovenhand op Lippens. Met en goede backhand en tech- Lippens-Hoebeeck 5-7, 6-2, 7- fr pisch sterk werk wist de kom- 5 •lete Ben Maes de gewestelij- titel te halen. Naast Maes, en ïr piscl 1= plet. le t le I de nieuwe Oostvlaamse kam- Mannen: 1/2 finales: Maes-De Langhe 6-2, -2 Finale: Maes-Lippens 6-3, 6-1 In de KVKT is het tafeltennisseizoen nu afgerond. Maar de voorbereiding van het nieuwe seizoen is in volle voorbereiding. Nieuwe klubs zijn altijd van harte welkom. Beginnende klubs, maar ook alle andere die op tafelten nisgebied hun strepen al verdiend hebben worden ver wacht. Het is de bedoeling bij KVKT op een kameraad schappelijke manier aan tafeltennis te doen. Klubs kunnen kontakt opnemen bij Freddy Van Strydonck, Eyckens- beekstraat 4 te 2760 Kruibeke, tel. 03/774.51.79 of met Henry Van Couwenberghe, Broekstraat 3A te 9160 Ham me, tel. 052/47.00.88. Graag komen we ter plaatse uw problemen bespreken. We zijn er voor U. aantal weditrijden in een hoge volgens de begeleiders al een temperatuur waren niet in de prestatie op zichzelf. Het elftal kouwe kleren gekropen. Kapi- speelde rustig en met veel zelf- tein Hilde Van Caelenbergh vertrouwen. Er werd vlot ge- vond dat ze eerder onzeker kombineerd en de schoten wa- aan het avontuur begonnen ren goed berekend. Reeds na waren, maar nadat de eerste enkele minuten kon Hilde Van wedstrijden goed verlopen wa- Caelenberg 1-0 lukken na een ren, werd de formatie alsmaar Pracht van een kopstoot in de sterker en groeide het uitzicht linkerhoek. De bezoekers op een finaleplaats. trachten de balans in even wicht te brengen maar dat le- De wedstrijden verde enkel een hoekschop op WOENSEL 0 zonder resultaat. In het begin KAMILLEKES 2 van de tweede helft had de Doelwachter Ingrid Geerinckx Nederlandse doelvrouw geen kreeg al dadelijk werk. Ze verhaal tegen een mooi af- moest een inswinger stoppen, standsschot 2-0. Het hoogte- Er ontstond ook even paniek punt van deze wedstrijd was in de Aalsterse verdediging toen een listig balletje door vrijwel iedereen werd gemist. Gelukkig kon Sandra De Nijs de situatie klaren. De Aalster se meisjes veroverden een licht meesterschap en die situatie bleef ook zo na de rust. De goalie van Woensel kreeg veel last om een hard schot van Hilde Van Caelenberg te stop pen. Het was ondertussen 0-2 geworden en op vijf minuten van het einde kreeg Hilde Van Caelenberg een applausver- vanging. Nancy De Cremer Damesvoetbal. Hilde Van Caelenberg met de begeerde trofee (da). BADMINTON KAMILLEKES-VENREY 6-0 Hier was het Aalsterse over wicht nog duidelijker. De tegenstrevers die eigenlijk te zwak waren, lieten dan nog enkele mooie kansen liggen. Hier mogen zeker de keurige tussenkomsten vermeld wor den van Sabine Mertens, Ma rijke Buyssen en Hilde Van „6 Caelenberg. Ze mochten elk r. Pp de vergadering met de gewekt dat de lidgeldverho- den ook enkele beslissingen moeten inschrijven om deze scoren. De ref. keurde boven- '"w" Wetteren nam de Pro- ging werd gevraagd om aan de genomen. Zo zal op voorstel discipline geldig te maken voor dien nog een doelpunt af van Badmintonraad Oost- verlangens van een kleine top van Tienen vanaf volgend s< ren bepaalde opties te voldoen. Deze indruk bleek zoen een tornooi dat zowel bereiding op de alge- onder alle aanwezigen te heer- poule als volgens het gekende voorstel van Leobad om. arti- nene vergadering van 24 mei sen en de lidgeldverhoging knock-out systeem verloopt kei 711 punt 5d dat zegt: «De van de Nederlandstalige werd dan ook weggestemd. geldig zijn om van klassement gemengd dubbel wordt voor de Imintonliga of NBL. Het afkeuren van de verhoging te verhogen. dames niet in aanmerking ge- Herinneren we ons dat de van de bijdrage voor senioren Voorwaarde is wel dat zowel nomen» te schrappen en dit PBO, die trouwens als vereni- van 335 fr. naar 600 fr. zonder het ene als het andere aan de dus ook voor de dames geldig ging geen stemrecht heeft bin- inbegrip van de verzekering, aktuele geldigheidsnormen te maken werd geweigerd, nen de NBL en dus alleen door heeft indirekt tot gevolg dat de moet voldoen. Zo zullen dus haar klubs kan worden ver- provinciale bijdragen op de 32 heren voor het enkelspel .-r de c klubs te l_ vinciale n Vlaande zowel een in poule verlopend Sandra De Nijs. als een knock-out tomooi. Het Damesvoetbal. Ingrid Geerinckx en Saskia Moulin omzeilen de keeper van 't Zand (da). tegenwoordigd, drie opties helling komen te staan, nam. Homogeen zou tegen de Groot probleem blijkt volgens iraktische verdubbeling van Luc Haelvoet dat er binnen de iet lidgeld worden gestemd. NBL nog steeds na vele jaren Er zou ook worden geëist dat geen beleidsopties voor de toe- de provinciale toelagen verder komst worden genomen en zo zouden worden uitgekeerd en een redelijke verdeling van het aan de NBL-sportkommissie budget niet tot stand komt. zou worden voorgesteld dat de Evenmin kan een lidgeldver- klubs en de provinciale raden hoging worden tot stand ge- zouden worden geraadpleegd bracht zolang aan de klubs niet wordt duidelijk gemaakt waar voor die zullen worden ge- bij de herziening van het kreantenreglement. Na afloop van de AV in de bruikt. Nekker te Mechelen vroegen Natuurlijk dringt een lidgeld- baltornooi van de Ladies Van we zaterdagavond aan provin- verhoging zich op omdat een ciaal sckretaris Luc Haelvoet groeiende bond over de nodige wat de NBL betreffende de middelen moet kunnen be- drie provinciale opties als schikken. (L.C.) KAMILLEKES 1 BRAAKHUIZEN 0 In de eerste helft kombineerde de Aalsterse ploeg zeer vlot. Een ver schot van Saskia Moulin vloog nipt over de dwarsligger. Hoewel Braak huizen meester was op het Onder een stralende hemelbeeld voor haar jeugdige team- Opstal aan de Stenestraat, werd op zaterdag 24 mei en genoten, de beker mocht in Vermelden miuliiii 0^ rr,»: Ro» „lifHo ,.oo»_ VCIIIICIUCII standpunt had ingenomen. Uit zijn kommentaar bleek on middellijk dat er binnen de Daarom wint het vermoeden veld dat de NBL alle provin ciale raden zal samenroepen Damesvoetbal. D.K.V. Opstal won het damestomooi van Willebroek raad van beheer geen homoge- om via deze organismen be- niteit heerst. Dat bleek vooral leidsvoorstellen bij de klubs in toen werd gevraagd waarom te winnen, de bond aan de klubs drie Met de ingezamelde voorstel- verschillende voorstellen van len zal de NBL een leidraad lidgeldverhogingen deed zon- hebben om een degelijk toe der die klubs eerst te hebben komstbeleid vast te stellen, geraadpleegd. Niemand kon Blijft natuurlijk de vraag of daar konkreet op antwoorden. NBL-voorzitter Lucienne Mer- Ook toen werd gevraagd waar- cie, wiens beheersmandaat voor dat geld zou worden ge- trouwens voor één jaar werd bruikt kwam geen duidelijke aanvaard, in dezelfde richting verklaring uit de bus. Die naar een oplossing zal zoeken? kwam er moeizaam toen Luc Voor de rekreanten goed want sportkommissaris Wat bleek dat slechts één kom- Cor Vanlaer heeft beloofd de standpunt en bud- provincies te zullen aanspre- get verdedigde. Eric Timmer- ken om een degelijk rekrean- man van de trainingskommis- tenreglement samen te stellen, sie zei 1.000.000 fr. nodig te Veel belangstelling trouwens hebben om verder een goede van zo'n zestigtal klubs die Belgische top uit te bouwen. geschrokken van het onver- Omdat geen enkele andere wachte voorstel tot lidgeldver- kommissie zin had haar voor- hoging naar Mechelen waren gesteld budget te verdedigen afgezakt, werd onmiddellijk de indruk Tussen de debatten door wer- .7,genoten, ae oexer moent in Vermelden we tenslotte noe hahomom van de' Se^Van ontvan8st nemen' Alle sPeel" het eindklassement van het baltornooi van de Ladies Van sters ontvingen een hennne- tornooi- Den Bergh betwist in Wille- ringsmedaille: Maggie De i Onstal 2 Lvra 3 Wille broek. Misschien een beetje Mul, Griet Vanderstraeten, broek 4 Bornem^ 5. Hineene onverwacht maar zeker met Marijke Vleminckx, Vivianne g Grembereen 7 Londer- onverdiend werd de overwin- en Christel De Mul, Machteld ,ee, ge L° r een luidruchtig en verdiend ap- betekenis te spelen in de kom- v plaus bedacht toen Julienne petitie. De thuishaven is nog Damesvoetbal. Natuurlijk waren de Aalsterse speelsters, supporters en begeleiders opgetogen met de uitslag in Neder land Van Belle, nog altijd een voor- jjtijd het terrein van Sporting (da).

De Voorpost | 1986 | | pagina 27