A.V.L.O. BLIJFT IN DERDE ACHTSTE INTERSCHOLENVELDLOOP VAN DE GEMEENTELIJKE JONGENSSCHOOL GREMBERGEN A. DE BRUYNE WINT EERSTE WISSELBEKERTORNOOI «KENSEI VZW» IN STEKENE De «Eerste dag van het Waasland», een sukses in Sint-Niklaas EERSTE REKREATIEVE TRIATLON IN LOKEREN: EEN SUKSES! OOSTVLAAMSE SELEKTIE WINT NATIONALE BEKER 28 - 30.5.1986 - De Voorpost ATLETIEK Uitslagen: le leerjaar meisjes: 1. Cindy Van Keer, Baasrode 2. Lesley Van der Heyden, Baasrode le leerjaar jongens 1. Steven De Brandt, Oudegem 2. Tim De Donder, Grem- bergen 3. Bart Pauwels, Baasrode 4. Bart Peersman, Baasrode 5. Björn Janssens, Gram bergen 6. Stefaan Lambrecht, Grambergen 7. Gunther Asselman, Appels 8. Hans Maricou, Oudegem 9. Christophe Boom, Baasrode 10. Tim Poppe, Grambergen 11. Jochen De Ruyck, Oudegem 12. Johny Doorns, Oudegem 13. Hans Van Eetvelde, Oudegem 14. Kevin De Smet, Baasrode 15. Bram Herssens, Baasrode 16. Dave Peelman, Gram bergen 17. Bart Ammerel, Baasrode 18. Bert Rens, Baasrode 2e leerjaar meisjes 1. Elke Lichtert, Baasrode 2e leerjaar jongens 1. Stefan Van der Straeten. Grambergen 2. Wim Van Eetvelde, Oudegem 3. Benny De Waele, Gram bergen 4. Peter Van Gehuchten, Grambergen 5. Steven Timmermans, Oudegem 6. Wesbey, Oudegem 7. Bart Coessens, Oudegem 8. Kris De Vos, Grambergen 9. Niels Heyvaert, Gram bergen 10. Björn De Smet, Appels 11. Dirk De Vos, Appels 12. Geert Klinckaert, Oudegem 13. Bart Schoofs, Oudegem 14. Nicki Pauwels, Gram bergen 15. Jochem Meert, Gram bergen 16. Tom Van Mossevelde 17. Tom De Bruyn, Oudegem 18. Kurt Nuyts, Baasrode 19. Rik Van Buynder, Gram bergen 20. Sven Ugau, Appels 21. Nico Nobels, Grambergen 22. Christophe Verdickt, Baasrode 3e leerjaar jongens 1. Pieter Stockbroecke, Oudegem 2. Olivier De Smedt, Oudegem 3. Davy Van der Heyden, Baasrode 4. Frederik De Proft, Baasrode 5. Thomas De Masschalck, Grambergen 6. Gert Van Limbergen, Appels 7. Francis Comelis, Gram bergen 8. Jan Van Damme, Gram bergen 9. Johan Goeman, Oudegem 10. Gunther Van Broeck, Grambergen 4e leerjaar meisjes 1. Joke Van Mossevelde, Grambergen 4e leerjaar jongens 1. Peter V.D. Heyden, Oudegem 2. Glen Vandersnikt, Oudegem 3. Davy De Waele, Gram bergen 4. Nico De Leenheer, Gram bergen 5. Davy Van Mossevelde, Oudegem 6. Bart D'Haese, Appels 7. Davy De Clerck, Oudegem 8. Kris Peleman, Oudegem 9. Tom Van Eetvelde, Oudegem 10. Lode Heyvaert, Gram bergen 11. Tom D'Haese, Appels 12. Tim Segers, Oudegem 13. Krasten Coremans, Gram bergen 14. Kevin Timmerman, Grambergen 15. Filip Peelman, Appels 16. Jurgen Van Laer, Oudegem 5e leerjaar meisjes 1. Viona Van Keer, Baasrode 2. An Jacobs 5e leerjaar jongens 1. Gunther De Kimpe, Oudegem 2. Guy Colman, Oudegem 3. Nordine Rouabah, Oudegem 4. Lucien De Kimpe, Baasrode 5. Bruno Dooms, Baasrode 6. Peter Jorritsma, Oudegem 7. Peter Sacré, Oudegem 8. Steven De Batselier, Grambergen 9. Bart Daman, Baasrode 10. Hans Goeman, Oudegem 11. Davy Tonnelier, Gram bergen 6e leerjaar meisjes 1. Rita De Kimpe, Baasrode 2. Tamara Gerlo, Baasrode 6e leerjaar jongens 1. Nico Van Loey, Gram bergen 2. Stefan Van Belle, Appels 3. Bart Goeman, Gram bergen 4. Bart Claessens, Gram bergen 5. Wim V.D. Heyden, Oudegem 6. Sven Roef, Appels 7. Kristof Van Belle, Appels 8. Tom Verhaevert, Appels 9. Robby Goeman, Oudegem 10. Johan Sacré, Oudegem Uitslagen niet-aangesloten dames 1. Lutgarde Van Mossevelde, Oudegem 2. Greta De Bock, Appels 3. Monique Geerinck, Oudegem Eindklassement Meisjes 1 Op zaterdag 3 mei jl. had in de gemeenteschool te Moerbeke het eerste klubtornooi van Kensei Karate vzw plaats: de «Wisselbeker Kensei» ge schonken door Wies Van Moortel. De opkomst van zowel deelne mers als publiek was wel niet zo denderend, maar waar de kwantiteit niet is, is meestal wel de kwaliteit en dat was hier zeker het geval. Er viel dan ook een stuk mooi karate te beleven, hard maar sportief. JIU JITSU In de katawedstrijd stak Geert Van Buynder boven alle ande ren uit. Met de kata Hangetsu won hij dan ook dit onderdeel vóór de jonge Gino Fassaert en met André De Bruyne en Dirk Flooren op een gedeelde derde plaats. De kumiteloting bracht deze vier namen ongelukkiglijk in dezelfde poule. Gino Fassaert en Geert Van Buynder onder vonden daarvan het grootste nadeel, terwijl anderzijds Dan ny Coone zijn kansen zag stij gen. Coone en De Bruyne kwamen rechtstreeks in de fi nale en via de herkansingen plaatsten ook Peter Raman en Dirk Flooren zich voor de ere plaatsen; de laatste na een enig mooie wedstrijd tegen Geert Van Buynder die hier de eind zege verspeelde. Flooren won dan van Raman voor de 3de plaats in het on derdeel kumite en De Bruyne moest door opgave de over winning aan Coone laten. Optelling van de punten over beide onderdelen wees André De Bruyne aan als algemeen kampioen en winnaar van de 1 «Wisselbeker Kensei 1986». De eindstand: 1De Bruyne Andre 44,5 p. 2. Van Buynder Geert 44 p. 3. exaequo Coone Danny en Flooren Dirk 43,5 p. 5. Raman Peter 40, 6. Raman Dirk 3 7. Fassaert Gino 3 8. VanHeckeGuy 36, 9. Van Hoeck Peter 3 10. De Bruyne Danny 3 Jongens 1. Oudegem 2. Grambergen 3. Appels 4. Baasrode Trofee meest aantal deelne mers, trofee Kelch termans Theo gewonnen door Oudegem. Ereprijs Minister Lenssens ge wonnen door Grambergen. Met dank aan AC Dender- land, Het Rode Kruis en Gepos... Scholencross in Stekene. Ter gelegenheid van de jaarlijkse sportweek van de gemeentelijke sportraad, werd ook nu een scholencross georganiseerd. Dit onderdeel van de sportweek kon bogen op een behoorlijke belangstelling, iets wat niet van alle manifestaties kan gezegd worden. We zien de start van de meisjes uit het eerste leerjaar (T T). 3' AFDELING IN AALST Met een klein puntenyerschil in de schiftingmeeting in Wille broek werd A.V.L.O. verwe zen naar de degradatiereeks. Te Aalst moest A.V. Lokeren het opnemen tegen EA, VOLH, HDD en WIBO. Lan den gaf forfait. Geen gemakkelijke opdracht voor A.V.L.O. dat met een zeer verzwakte ploeg moest aantreden, door kwetsuur van vaste waarden als Erwin Ti- baeu en anderen en door sa menloop van omstandigheden. De 110 m horden was een debuut voor Eddy De Gucht en Filip De Baere, zij haalden respektievelijk een 4® (20"9) en een 3® (22"5) plaats. In de 400 m vlak moest Patrick Van Waes enkel onderdoen voor de man uit EA Jacobs, Patrick liet 50"6 optekenen. In de Breeks liep Kurt Stevens 54"8 en goed voor een 3* plaats. Over de 800 m deed Alex Ver- vaet 1'57"5 en eindigde daar mee 2' terwijl Wim Mouton (met pijnlijke knie) in 2'10"8 met de 8C plaats moest vrede nemen. Op de 200 m werd veteraan Francis Bertels inval ler, hij deed 25"4 en werd daarmee 5' in zijn reeks. Ook Patrick Vervaet werd 5e in de B-reeks in de tijd van 24"7'. Bij de verspringers deed Her man Daeyaert het weer goed. Voor een 2' plaats moest Her man 6,56 m ver springen. Als tweede man moest veteraan Romain Aerens in de bak. Ro- main wipte nog 4,48 m ver om 9* te worden. De spurters over 100 m eindig den tweemaal 5°; Paul Schel- laert (vet.) in 12 sek. rond en Frangois Van Boven (nog dit jaar veteraan) haalde 13"7. In het speerwerpen werd een eerste overwinning behaald. Andy Smeets wierp daarvoor 51,02 m (meteen een nieuw klubrekord). Voor Freddy Ma- charis (vet.) was het een onge luksdag (3 maal een Q-worp) kop op Freddy, een slecnte dag is geen slecht jaar. In de 1.500 m was Dirk Ver vaet dé te kloppen man; dat kon niemand van de tegenstre vers want Dirk liep 3'54"8 ter wijl zijn ploegmakker Mare Van Den Berghe met 4'08"9 toch 8' werd. Guy Biesbroeck (1,70 m) en Peter D'Hanis (1,65 m) in het hoogspringen werden daarmee 8e en 9*. Voor Peter was het een eerste optreden in het hoogspringen, maar noodzaak voor de klub. De overwinning van Raf Ver vaet in de 5.000 m vindt ieder een normaal, maar met zijn 14'41"8 had Raf nog fel weer stand in de laatste meters. Dirk De Maesschalck werd hier 5' in een voor hem goede tijd 15'05"6. Peter De Plukker 4' met 11,56 m en Eric De Clerck 5' met 10,95 m in het kogelstoten blij ven samen in de middenmaat. Hinkstapspringen bracht een 2® plaats voor Yves De Coen, met 13,46 m blijft Yves slechts 16 cm onder zijn persoonlijk rekord. De nieuweling in deze specialiteit Ivan De Witte (jun.), kwam met 11,72 m ruim in de bak en plaatste zich daarmee 1'. In het diskuswerpen kwam Geert De Borger 32,10 m ver en werd 3® onmiddellijk ge volgd door August Van Den Steene 4® met 31,30 m. Voor beiden een goede prestatie. In de aflossingen 4x100 m met Smeets - De Plukker - Daeyaert - De Coen liep het niet al te vlot, in de tijd van 45" moesten zij de anderen laten voorgaan. In de 4x400 m met Van Waes - Vervaet A. - D. Vervaet en Geert De Borger ging het blijkbaar vlotter, zij worden 2' in3'27"4. Eindrangschikking: 1. EA 165 p.,2. WIBO 133 p., 3. VOLH 126 p., 4. AVLO 115 p. HDD niet gerangschikt we gens te weinig deelnemers. Landen AC forfait. Hierdoor kan AVLO zich handhaven in 3® afdeling. Gevechtssporten. Een algemene demonstratie tijdens de eerste Wase dag voor gevechts- en verdedigingssporten in Sint- jc Niklaas. Een indrukwekkend beeld, (dw) GEVECHTSPORTEN Door de ju-jitsuschool Yawa- ra-Rui Sint-Niklaas werd vori ge zondag in de sporthal van Sint-Niklaas «de eerste dag van het Waasland» voor ge vechts- en verdedigingssporten georganiseerd. Bijna alle lan delijke klubs werden daarvoor uitgenodigd en een 20-tal heb ben zich spontaan voor dit Wa se initiatief aangeboden. Zelfs het Waalse Sprimont was in Sint-Niklaas behoorlijk ver tegenwoordigd. Bijna een 200- tal volgelingen van de Ooster se gevechts- en verdedigings technieken waren er ook en de verwachtingen van de organi satoren werden daardoor wel een beetje overtroffen. De verschillende disciplines in de ze sport werden er in een sere ne en plechtige sfeer gedemon streerd. De «eerste dag van het Waasland voor gevechts- verdedigingssporten» i uitstekende organisatie overi gens van de ju-jitsuschool Ya- wara-Rui werd qua publie ke belangstelling alleszins een flinke meevaller. Ruim een 700-tal aanwezigen voor deze indrukwekkende sportmani festatie met daarbij Staf Van Daele en André Baetens, de plaatselijke schepenen. Inte resse was er vooral voor het demonstratieteam van profes sor Alfred Pieters dat een wer velende show verzorgde. Ook de charmante Clapajagroep van Claire Pannier bracht op een elegante manier Oosterse gevechtstechnieken met mu ziekbegeleiding. Twee merk- I waardige en bijzonder gewaar deerde toemaatjes. Door de dynamische organisatoren j wordt nu al naar een volgende i aflevering Ull£^ken^ Laere Gevechtssporten. Veel belangstelling voor de eerste Wase dag van de gevechts- en F verdedigingssporten (Iv) Gevechtssporten. De eerste Wase dag van de gevechtssporten werd een onverhoopt sukses. I Theo Van Hove mag terecht fier zijn op deze organisatie, (dw) L Op zaterdag 24 mei organi seerde de stedelijke sport- dienst van de stad Lokeren een eerste rekreatieve triatlon te Lokeren. Er mochten maximaal 60 deel nemers aanvaard worden. De dag zelf kwamen 48 van de 60 ingeschrevenen opdagen. Opvallend was dat ongeveer een vierde van de deelnemers uit Lokeren zelf kwam. Bij een volgende editie zal een specia le promotiekampanje gevoerd worden om meer Lokeraars bij deze toch bijzondere rekrea tieve aangelegenheid te be trekken. De wedstrijdonderdelen ver liepen in een bijzonder sportie ve sfeer. Van bij het begin van de wedstrijd zat de spanning er in. Voor de eerste plaatsen ging de strijd tussen Werner Uyter- haegen, Iris Heirweg en Geert Jooris. Voor de beker voor de eerste Lokeraar was het een bijzondere spannende strijd tussen Jan D'Hooghe en Wim Cornelis. Uiteindelijk won Wim Cornelis het nipt met 20 sekonden. De beker voor de oudste deel nemer ging naar Luc Van Hec- ke uit Lokeren. De bekers voor de jongste deelnemers gingen naar Ingrid Lerno en naar Jan De Cauwer, beiden eveneens uit Lokeren. Ten slotte eine de beker voor de eerste dame eveneens naar een stadsgenote, nl. Ingrid Lerno, die haar onmiddellijke kon- kurrente, Cyrilla De Baere, uiteindelijk op één minuut achterstand kon houden. Hier volgen de eerste tien van deze eerste Triatlon Lokeren: 1. Werner Uyterhaegen, 2. Geert Jooris, 3. Kris Heirweg, 4. Robert Vandensanden, 5. Danny De Schutter, 6. Erik Christiaens, 7. Georges De Witte, 8. Wim Cornelis, 9. Hans Everaert en 10. Jan D'Hooghe. J.V.L. j-pjATHLONCLUB Triathlon in Lokeren. Werner Uytterhaegen, Geert Jooris en Kris Heirweg leverden een spannende strijd in de eerste triathlon (polo). Een van de grootscheepse ju do-evenementen van het jaar is de strijd om de nationale wisselbeker voor provinciale ploegen die telkens plaats heeft in de nationale dojo van Etterbeek. Bij de dames won Oost-Vlaan deren wel met een monstersco re van 7-0 tegen Luik de eerste wedstrijd, doch moest daarna met 0-6 de boot in tegen de onbetwistbare kampioenen uit Antwerpen. Enkel Maria de Sterck van Hamme kon de ne derlaag ontlopen. Ook voor de derde plaats werd na hevige strijd de duimen gelegd tegen West-Vlaanderen. Bij de heren had onze provin cie op papier een sterke ploeg opgesteld met de grote basis uit Ronse, omringd met René Vanderhaeghe uit Hamme, de Zeelse kleppers Eddy Van de Cauter en Mario Bauwens, uit St.-Niklaas Rudy Cathoir, Georges Wielandt en Rudy De Maere en Ronny De Block van Beveren. Talent genoeg dus, met een stevige Wase kern. De heren, met een ploeg van 14 judoka's (2 per gewichtsklas se), wandelden moeiteloos voorbij Waals-Brabant met 11- 2. In de halve finale werd het spannender tegen uittredend kampioen Henegouwen. Daar moesten de laatste 2 kampen beslissen over de finaleplaats. Mario Bauwens, als in zijn bes te dagen, won nog voor de limiet en ook Harry Van Bar- neveldt uit Ronse deed hem dit na, uitslag: 6-6 doch Oost- Vlaanderen Replaatst met de teehnische punten (52-50). De moeilijkste hindernis was ech ter genomen en met veel zelf vertrouwen ging men de finale in tegen ex-vice-kampioen Antwerpen. Het sportkomplex van Etter beek daverde letterlijk op zijn grondvesten tijdens deze Vlaamse tweestrijd. En toen de Oostvlaamse ploeg uitein delijk als groot triomfator het einde haalde was het staand applaus ruimschoots verdiend. Nu dat de Federale Zetel vanaf september '86 in Zele zal gevestigd zijn, moet mits een degelijke begeleiding de toe komst op judovlak voor Oost- Vlaanderen in het algemeen en voor onze gouw in het bijzon der er rooskleurig uitzien. Thai boxing. Thai-boxingclub The Rambo Fighters uit het lokaal De Panda in Sint-Niklaas scoort na drie maand werking reeds hoog. Monitor Guy De Maere is kampioen van België geworden in kick-box. Op 7 juni om 17 uur wordt een demonstratie gegeven in ArfL Koopcentrum Waasland (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 28