Liefhebbers sporten zo F.C. BONDGALM, F.C. AL AIYOUNE EN BIJ DE DAMES TWEEMAAL S.V. WEPOGRO 30 - 30.5.1986 - De Voorpost Francis WALIVO'S BEKERWEEKEND Bij Walivo zijn de nieuwe reekskampioenen nu al een tijdje gekend. Sinds vorige week ook de laureaten van de algemene bekerfinales en dat werd meteen ook het laatste sportevenement van het sei zoen '85-'86. Belgangrijk ge noeg om een ruime massa te lokken tijdens het jongste weekend op het terrein van F.C. Gerda in de Klokkedreef van Sint-Niklaas. Er waren op vallend veel Marokkaanse sup porters. F.C. El Aiyoune is immers tot de finale doorge drongen. De suksesploeg van Walivo's jongste voetbalkam pioenschappen en de kampioe nen van de zaterdagse derde afdeling reeks A werden bij zonder enthousiast aangemoe digd. De verschillende finale wedstrijden waren zeer span nend. Óndanks een aantal uit sluitingen was het vrij sportief en het spelpeil was ook méér dan behoorlijk. Uitstekend was ook de beoordeling van de twaalf scheidsrechters die voor deze verschillende bekerfina les werden aangeduid: Luk Van Steelandt, Willy De Dob- belaere, Eddy Bals, Mark Van Brussel, Edmond Van Mie- ghem, Rudy Michiels, Robert Felix, Patrick De Permentier, Norbert De Bock, Patrick Brijs en Frans Wijmeersch. Kortom een bijzonder geslaag de voetbaltweedaagse bij Wa livo, waarvoor enkele promi nenten de nodige tijd hadden uitgetrokken. Aan iedere fina- le werd trouwens een receptie gekoppeld en daarmee werd de ideale samenwerking tussen Walivo en F.C. Gerda verdien stelijk afgesloten... DE FINALES S.V. Wepogro - F.C. Wijnveld Girls 3-1 F.C. Wijnveld Girls en S.V. Wepogro zijn duide lijk de betere ploegen van Walivo's damesvoetbal, in kompetitieverband werden dat ook de nummers één en twee. Tijdens de eerste konfrontatie werden de meeste doelpunten ge scoord. Vooraf werden de reekskampioenen van F.C. Wijnveld door hun rivalen op een sympathiek bloe metje getrakteerd. De fina le begon met vrij veel mid denveldspel. Langs weers zijden toch enkele schuch tere aanvalspogingen die door F.C. Wijnveld stilaan scherper werden gesteld. Tenslotte puurden de kam pioenen daaruit het volle profijt. Op een voorzet van Cathy Mertens scoorde Christa Coene het ope- ningspunt (0-1, 12' min.). Daarop zou S.V. Wepogro gevat reageren en F.C. Wijnveld geraakte enkele malen in een benarde situa tie. Nochtans konden Patri cia Van Kerckhove, Ma rianne Beemaert en Maggy De Ruysscher in die perio de de geboden kansen voor S.V. Wepogro niet verzil veren. Nadien zou F.C. Wijnveld het evenwicht te rug herstellen en toen scoorde Sylvia Van Cae- neghem en S.V. Wepogro bijna een own-goal. Toch geraakte die ploeg nog voor de rust opnieuw ge lijk: Maggy De Ruysscher bediende Marianne Beer- naert en alles was te her doen (1-1, 30* min.). Tij dens de tweede helft hiel den beide ploegen het aan vankelijk wéér bij midden veldspel met weinig noe menswaardige doelkansen. Toch scoorde S.V. Wepo gro nogmaals: een poging van Maggy De Ruysscher werd door de Wijnveldse Chantal De Meester van richting veranderd en 't was meteen gebeurd (2-1, 45' min.). De kampioenen wa ren er even door aangesla gen en voor S.V. Wepogro miste dezelfde Maggy De Ruysscher nog een uitste kende kans. Nadien vond F.C. Wijnveld, waar Ann Van Guyse nog werd ver vangen door Daniëlle Schatteman, het blijkbaar welletjes en er werd uit drukkelijk aangedrongen. Nadien hielden Natacha Van Daele, Hilde Over- denborger en Marina Ver- moens, voor de eerste maal in doel dit seizoen, het ach teraan bij S.V. Wepogro allemaal gesloten en bij één der gevaarlijke counters, scoorde Marianne Beem aert via de paal uit een onmogelijke hoek (3-1, 58' min.). Enkele minuten la ter raakte diezelfde Ma rianne Beemaert wéér de staander ditmaal zonder sukses en toen Patricia Van Kerckhove nog werd gewis seld in het voordeel van Brenda Bruggeman, was de overwinning van S.V. We pogro al een feit geworden. De ploegen: S.V. Wepo gro: Marina Vermoens, Christel Van de Voorde, Hilde Overdenborger, Syl via Van Caeneghem, Nata cha Van Daele, Kathleen Buyle, Muriël Wittock, Nancy Rossaert, Patricia Van Kerckhove, Maggy De Ruysscher en Marianne Beemaert. Wissels: Els De Block, Brenda Bruggeman en Sara Van Caeneghem. F.C. Wijnveld: Fanny De Block, Chantal De Mees ter, Rita Schatteman, Ann Wauters, Daisy De Wolf, Ann Van Guyse, Anneleen Ongena, Chantal De Ry- cke, Christa Coene, Cathy Mertens en Annick De Clercq. Wissels: Daniëlle Schatteman en Hilde Ver- cauteren. F.C. Bondgalm - F.C. El Aiyoune 1 - 0 In de voorbije kompetitie heeft F.C. Bondgalm uit Ham- me wéér schitterende resulta ten behaald: kampioen in de zondagse eerste afdeling en in dezelfde reeks 's zaterdags, be haalden de roodhemden even veel punten als eindlaureaat F.C. Avanti. Eén match méér gewonnen deed de balans ten slotte naar de Sint-Niklase ploeg overhellen. De titel van vice-kampioen dus voor F.C. Bondgalm. Voor F.C. El Aiyoune lapte de reputatie van F.C. Bondgalm aan de voet ballaarzen en onbevreesd werd de Hamse verdediging afge tast. Daar had men voldoende routine in huis om zich niet te laten verrassen en langs weers zijden werden er weinig of geen doelkansen gekreëerd. Het eerste werkelijke doel- schot werd door de Marok kaanse Hassan Touil besteld en F.C. Bondgalm antwoordde met een loeier van Guy Rooms tegen de dwarsligger. Het werd een evenwichtige wed strijd met twee goed voetbal lende ploegen. Veel doelge- vaar kwam daar echter niet bij kijken en een hoekschop van de Hamse Guy Rooms, zorgde nog even voor sensatie. Velen hadden de bal trouwens achter de lijn gezien maar F.C. El Aiyoune kwam goed weg. De strijd werd bijzonder span nend. Ook al omdat beide ploegen een paar kansen kon den lospeuteren, maar de af werking liet het telkens afwe ten. Misschien maakte F.C. Bondgalm het vooraan een beetje te ingewikkeld en de rust werd met een logische 0-0 stand aangekondigd. De Ham- menaars zouden na de kamp wisseling naar een overwicht toegroeien. Bij die ploeg werd nu ook gewisseld: Jacky Lefe- vre in de plaats van Theo Die- rickx. Bij de counters was F.C. El Aiyoune niet altijd onge vaarlijk. Voor de Marokkanen liep Chatt Rachid tot tweemaal toe nog het dichtst tegen een doelpunt aan en voor F.C. Bondgalm kon Ronny Au- broeck een uitstekende kans niet verzilveren. De wederzijd se doelmannen bepaalden trouwens het resultaat en een foutieve overtrfedihg van Mo- hamed Boukhyare op Eddy D'Hondt werd F.C. El Aiyou ne fataal. Die vrijschop van Ferdi Van Hese werd door Guy Rooms ingeknikt en toen bleef er nog weinig speeltijd over (1-0, 84' min.). Daarna wisselde F.C. Bondgalm nog maals met Francois Cools als de vervanger van Werner Van den Branden en voor de rest lieten de routinerijke Hamme- naars de overwinning niet meer ontglippen. De ploegen: F.C. Bondgalm: Leo Heir- wegh, Etienne Colman, Jan Malfliet, Paul Mees, Franky Van Cleemput, Werner Van den Branden, Theo Dierickx, Guy Rooms, Eddy D'Hondt, Ronny Aubroeck en Ferdi Van Hese. Wissels: Jacky Lefevre en Francois Cools. F.C. El Aiyoune: Mohamed Waghli, Bachir Yayouss, M'Hammed Bakhioui Abdelkalak Yayouss, Mohamed Boukhya re, Joaquim Rodriguez, Ali Agazar, Hassan Touil, Mous- tapha Rabet, Jemel Amnir en Chatt Rachid. Wissels: Abdel Boukhyare, Ali Benomar en Türü Yurrich. ALGEMENE BEKERFINALES F.C. Wynveld Girls - S.V. Wepogro 0 - 1 Blijkbaar waren de inspan ningen van de dag voordien nog niet verteerd. Toch werden er verdienstelijke pogingen ondernomen om het overwicht te veroveren en zowel F.C. Wijnveld als S.V. Wepogro slaagden daar zelden in. Het spelpeil bereikte geen hoog toeren tal en een vrijschop van Rita Schatteman beteken de voor S.V. Wepogro het eerste doelgevaar. Ook Maggy De Ruysscher pro beerde iets te forceren maar Anneleen Ongena, de nummer één van F.C. Wijnveld, bleef waakzaam. Deze ploeg zou nadien de teugels stevig in handen ne men en een persoonlijk nummertje van Chantal De Rycke kende geen meeval. De meisjes van afgevaar digde Pierre Van Schoor geraakten slechts spora disch op de helft van F.C. Wijnveld dat voor de rust langs Kathy Merteps nog een paar kansen verkeek. Ook na de hervatting koos F.C. Wijnveld direkt voor het offensief met een vroe ge kans voor Christa Coe ne. Nochtans was het bij de eerste werkelijke counter van S.V. Wepogro al ge beurd met een afstands schot van Maggy De Ruys scher en Anneleen Ongena was eraan voor de moeite (0-1, 39* min.). Het werd meteen ook hardnekkiger en dat manifesteerde zich duidelijk bij een duel tus sen Sylvia Van Caeneghem en Kathy Mertens. Beiden mochten voortijdig naar de douches. Die - overigens terechte - uitsluiting werd vooral door de supporters clan van F.C. Wijnveld niet in dank afgenomen en toen keken we al een tijdje naar een evenwichtig spelbeeld. Voor Maggy De Ruysscher van S.V. Wepogro was er nadien nog geel wegens een overtreding op Jeaninne Volckerick en Marianne Beemaert verdubbelde bij na de voorsprong. Bij F.C. Wijnveld was de kleine Christa Coene nog de ge vaarlijkste aanvaller en Isa- belle Pauwels voorkwam meermaals de gelijkmaker. F.C. Wijnveld had te wei nig punch vooran om iets te kunnen forceren. Alleen Annick De Clercq geraakte nog aan een schitterende kans en ondanks alle in spanningen van F.C. Wijn veld, bleef een hardnekkig verdedigend S.V. Wepogro verder overeind. Daardoor lukten de girls uit Waas munster een fel toegejuich te dubbelslag. De ploegen: F.C. Wijnveld: Anneleen Ongena, Chantal De Mees ter, Rita Schatteman, Jea ninne Volckerick, Chantal De Rycke, Daisy De Wolf, Ann Wauters, Marianne De Baere, Annick De Clercq, Cathy Mertens en Christa Coene. Wissels: Fanny De Block, Hilde Vercauteren en Daniëlle Schatteman. S.C. Wepo gro: Isabelle Pauwels, Hil de Overdenborger, Chris tel Van de Voorde, Sylvia Van Caenaghem, Natacha Van Daele, Kathleen Buy le, Marina Vermoens, Mu riël Wittock, Maggy De Ruysscher, Patricia Van Kerckhove en Marianne Beemaert. Wissels: Nancy Rossaert, Els De Bock, Sa ra Van Caeneghem en Brenda Verbruggen. F.C. El Aiyoune - F.C. Bonaparte 4 - 2 In Walivo's bekerfinale waren de Marokkanen aanvankelijk rapper op de bal dan de man nen van F.C. Bonaparte. Daardoor was Yves Ver- meirsch, de Lokerense doel man, al enkele malen tot in grijpen gedwongen. Na het eerste aanvalsgeweld van F.C. El Aiyoune zou de storm lu wen. Toen slingerde een op vallende Mario Van Brussel zich door de Marokkaanse ver dediging en besloot rakelinkgs naast. Na een tiental minuten zou F.C. Bonaparte ook een deel van de koek komen opei sen. Aan de basis daarvan la gen meestal Mark Dullaert en vooral Mario Van Brussel. Toch bleven de Marokkanen het gevaarlijkst en na een schitterende aktie raakte Moustapha Rabet de deklat. Niet lang daarna kon F.C. El Aiyoune toch juichen: op een voorzet van Amnir Jemel scoorde Touil Hassan onhoud baar (1-0, 26' min.). Vruchte loos protest van F.C. Bonapar te om een voortijdig en mislei dend fluitsignaal. De voetbal lers van Albert Claeye stonden een beetje aangeslagen en een vlugger spelend F.C. El Aiyoune maakte er gebruik van om enkele scherpe akties te kreëren. Daarbij werden ook een paar kansen verkeken en door een knap nummertje van Mario Van Brussel, ston den de beide ploegen nog voor de rust opnieuw gelijk (1-1, 39* min.). Bij F.C. Bonaparte werd toen gewisseld en Jaak Baeté was de vervanger van Danny Michiels. Spannend werd het vervolg en F.C. El Aiyoune raapte daarbij vlug sukses: Amnir Jemel scoorde na een dekkingsfout in de Lo kerense verdediging (2-1, 50* min.). De Marokkaanse ploeg bleef de meeste initiatieven ne men alhoewel F.C. Bonaparte langs Mario Van Brussel bijna terug aan de gelijkmaker ge raakte. Daardoor bleef Wali vo's bekerfinale aantrekkelijk en bijzonder spannend. Bij F.C. Bonaparte werd Franky Van Den Breen nog gekwetst en die werd vervangen door Benny Van Bastelaere. Om streeks het uur zou de voetbal ploeg uit Lokeren nogmaals een doelpunt moeten inkasse- ren: een afgezonderde Mous tapha Rabet liet de kans niet onbenut (3-1, óO1 min.). F.C. Bonaparte nam nu begrijpelijk méér risico's en op de tegen stoten van F.C. El Aiyoune scoorde Hassan Touil bijna. Toch bestelde Benny Van Bas telaere met een rechtstreekse hoekschop een nieuw tegen- punt (3-2, 69* min.). Toen wer den de Marokkanen onrustig en Abdelkalah Yayouss ge raakte aan geel. Amnir Jemel kreeg wegens spelbederf en een verkeerde uitlating de uit sluiting. F.C. Al Aiyoune nu meriek in de minderheid dus en de Lokerense hoop zou vlug worden uitgeteld: Moustapha Rabet scoorde nogmaals nadat de verdediging van F.C. Bona parte uit het verband werd ge speeld. (4-2, 80* min.). Meteen was ook de beslissing gevallen en nadat beide ploegen nog even wisselden, kon nadien de Marokkaanse vreugdedans be ginnen. De ploegen: F.C, El Aiyoune: Mohamed Waghli, Bachir Yayouss, Ali Benomar, M'Hamed Bakhioui, Moha med Boukhyare, Abdelkalah Yayouss, Ah Agazar, Hassan Touil, Amnir Jemel, Rabet Moustapha en Chatt Rachid. Wissels: Joaquim Rodriguez, Yurich Türük en Bakkioui Ja- male. F.C. Bonaparte: Yves Vermeirsch, Guido Steenbe- ke, Ronny Van Vaerenbergh, Leo Buydens, Patrick Van Ös- selaer, Mario Van Brussel, Franky De Neef, Mark Dul laert, Dirk Van de Velde, Franky Van den Brccn en Danny Michiels. Wissels: Jaak Baeté, Benny Van Bastelaere, Mark Van der Straeten en Ed dy Van Rossem... Bekerfinale WalivoFC Bonaparte krijgt de tweede plaats, (dw) Bekerfinale Walivo. FC Al Aiyoune won met 4-2 tegen Bonaparte de bekerfinale (dw) i «aggi Walivo-dames. FC Wijveld werd nipt verslagen in de bekerfinale, (dw) Liefhebbersvoetbal. Het leidend trio van Walivo's bekerfinale (dw). Liefhebbersvoetbal. Nadat FC Uilen uit Zele in de bekerfinale een voorsprong van 1-0 tegen Prior, kregen beide ploegen nog open kansen in een wedstrijd die spannend bleef tot Walivo damesvoetbal. FC Wepogro won de beker na een krappe 1-0 zege tegen FC Wijnveld (dw) Tennis. In Sint-Niklaas werd voor de derde keer het College Chapions Championship Roger Van Laere gespeeld (CCC). Bij de miniemen waren de zes mannen die de finale speelden Peersman met Tom Veyt, Frederic Waroquier, Stefaan De Bruyne en Guy Van Cotthem, Alain Brijs. (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 30