VII- en SP-frakties verlaten Aalsterse raadszaal Juichende twintigjarige Postzegelkring Dendria neemt «Belgische Honderassen» onder de loupe Nu «roofmoord» te Aalst Verhofstadt te Aalst: «De uitdaging» Onderbrekingen, lawaai en Judasgeroep Aalsters karnavalnieuws Aalsterse notaris zou miljoenenput achterlaten VTB-VAB Affllgem biedt sprankelende wandeltocht Andermaal Liza Mlnelli in playbackshow Herdersem Honderd jaar stedelijk zwembad in Aalst 4 - 30.5.1986 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 een half uurtje gedaan. Hope lijk verloopt het dan allemaal wel wat kalmer. Autobusschuilhuisjes te Hof- stade-Gijzegem Op de wegens U gekende om standigheden niet gehouden maar voorziene interpellatie van VU-raadslid Danny De- nayer i.v.m. «stiefmoederlijke bedeling van deelgemeenten bij het plaatsen van schuilhuis- jes, meer speciaal dan te Gij zegem» kwam toch volgend antwoord van schepen De Maght. Schepen De Maght wijst er allereerst op dat een raadslid niet noodzakelijk de gemeen teraadszitting moet afwachten om een vraag te stellen. Dat kan ten allen tijde aan een lid van het college gebeuren, ook al zijn de persmedewerkers er dan niet present... De schepen vreest dat De- nayer bij zijn plaatsbezoek had af te rekenen met zeer mistig weder of met vermindering van het gezichtsvermogen. Tenminste als hij van oordeel is dat Gijzegem en Hofstade vergeten werden. Op de rijks weg Aalst-Dendermonde zijn er 9 haltes op het gebied Hof- stade-Gijzegem, waarvan 4 met een schuilhuisje. Daarvan werden er 3 geplaatst sinds 3 september 1985, datum van de goedkeuring door de gemeen teraad. De betreffende schuilhuisjes staan: ter hoogte van de Mimosa- wijk, Gijzegem (nieuw ge plaatst) ter hoogte van de Kluizen- straat, Hofstade (nieuw ge plaatst) ter hoogte van de Molen straat, HQfstade ter hoogte van de «Doe- het-zelf-zaak Terbeken» (nieuw geplaatst). Alleszins zou een schuilhuisje ook nuttig zijn op andere plaatsen, bvb. aan de Dam- kouterbaan In heel wat geval len is dit echter niet mogelijk omdat er dan op het voetpad geen doorgang van 1 m breed rest. Of omdat het voor het venster van een woning zou komen te staan of de zicht baarheid bij het verlaten van _de woning in het gedrang zou brengen. Toch zijn suggesties van busge bruikers in verband met plaat sing van schuilhuisjes steeds welkom en worden dan ook welwillend onderzocht. In totaal werden reeds 19 schuilhuisjes opgericht. Nieuwtjes uit de gemeenteraad Voor vakantiespeelpleinwer- king moet en zal het stadsbe stuur een beheersorgaan bijge staan door een adviesraad in stalleren. Op de begraafplaats te Hofsta de zullen, geleidelijk volgens de behoefte, 360 graven wor den ontruimd. Ook te Gijzegem zullen 110 graven worden ontruimd ten einde voor het eerstvolgend decennium over de nodige ruimte te beschikken. Er worden leningen aange gaan voor een totaal van 1,663 miljoen verdeeld als volgt: 353.000 fr. voor uitbreiding van de verlichting aan de Me- restraat, 585.000 fr. voor drai neren van de voetbalpleinen Osbroek en Beukenhof, 219.000 fr. voor aankoop van brandweermateriaal, 190.000 fr. voor materiaal voor herstel ling en 316.000 fr. voor aan koop van 4 mobiele radiopos- ten voor de politie. Er zijn bestemmingswijzigin gen van leningsgelden voor dompelpompen, leidingen voor loftputten en omloopcir- kulatoren in het Kultureel Centrum alsook aansluiting op de kabeltelevisie en voor groepsladers voor zenders-ont vangers voor de politie. Er werd een lastenboek opge steld i.v.m. de verkoop van bomen in Gerstjens en Osbroek. In de Hof ten Bergestraat werd aan de aanpalende eigenaar een grondrestant groot 45 mJ verkocht aan 60.000 fr. Openbare werken te Aalst Voor bewaken der cellen in het stedelijk politiekommissa- riaat wordt een gesloten TV- keten-systeem geplaatst met opstellen van één kamera per cel. De monitoren worden be diend via een sequentiële swit cher en geplaatst in het lokaal van de planton. Te ramen op 600.000 fr. In de dr. Carlierstraat te Erembodegem wordt de be schadigde riool heraangelegd. De industrie neemt daarbij een evenredig deel van de kosten ten haren laste. Geraamd op anderhalf miljoen. Ter vervanging van versleten kontainers en als uitbreiding van het kontainerpark voor verhuren aan bedrijven wordt voorgesteld 25 kontainers met elk een inhoud van 1.000 1 aan te kopen. Het betreft warm- verzinkte stalen kontainers uit gerust met een opnamesys teem aangepast aan dat van de huisvuilwagens van de stad. Teneinde zoveel mogelijk wer ken in eigen beheer te kunnen uitvoeren wil de stad wat volgt aankopen: een universele freesmachine voor metaalbe werking, een zandstraalappa- raat, een berijdbaar oliezuig- apparaat, een hydraulische cy linder en elektrohydraulische pomp en een partij elektrische gereedschappen. Samen te ra men op anderhalf miljoen. Voor de dienst wegen zal een nieuwe mobiele kompressor en een aantal elektrische gereed schappen met toebehoren wor den aangekocht. Aan het kinderdagverblijf in de Tweehagenstraat zullen herstellings-, aanpassings- en verbouwingswerken gebeuren te ramen op 1 miljoen. In het Kultureel Centrum zul len de personen-, dienst- en boekenlift bedrijfsklaar wor den gemaakt samen met nood zakelijke herstellingen goed voor een kwartmiljoen. In Sportcentrum Ten Rozen zijn het geheel, de kleedka mers en de doucheruimtes dringend aan herstelling toe. Individuele douchecellen zul len op vraag van de sportdienst omgevormd worden tot groepsdouches en het kraan- werk zal vervangen worden door types geschikt voor open bare gelegenheden. Te ramen op 1 miljoen. Herstellingen zullen gebeuren aan de kroonlijsten van de so ciale woningen aan de Schiet baan. Geraamd op 800,000 fr. En aan die van de P. Lauwe- reysstraat zullen ramen en voorgevels worden vernieuwd. Raming: 1 miljoen. De Molendries zal in het kader van de stadsherwaardering worden heraangelegd. Er komt een rijweg van 4 m breed, zeer brede voetpaden van 2 3 m breed en 12 parkings. En de riolering wordt vernieuwd. Raming: 2,6 miljoen. En tenslotte voor de afwerking van de spektakelzaal Keizers- hallen worden er materialen aangekocht en sanitaire wan den geplaatst noodzakelijk voor het volledig vernieuwen van de sanitaire installatie. LH Vervolg van blz. 1 genheid om deze klub flink in de kijker te stellen. «De voorverkoop van nieuw uitgegeven postzegels met de erbij horende postzegelten toonstelling wordt in Erembo degem stilaan een jaarlijkse traditie. Ik ben daar zeer ge lukkig om, omdat ik weet hoe ijverig en verdienstelijk hier bij Dendria en in het Aalsterse en omgeving de filatelie in de diverse postzegelkringen in al haar aspekten wordt beoefend. Deze kringen verdienen ten volle aandacht en aanmoedi ging omwille van de onbetwist bare opvoedkundige rol die zij spelen in het sociaal en kultu reel patroon van de plaatselij ke samenleving... Talloze die renvrienden zullen wellicht het verschijnen van de nieuwe postzegelreeks «Belgische Honderassen» samen met ons toejuichen. De hond, het eer ste dier dat, volgens de meeste onderzoekers, de mens aan zich onderworpen heeft, de hond, ons oudste en trouwste huisdier... Door kruising, na tuurlijke selektie, menselijke teeltkeus ontstond uit de «jachthelpers» van de oertijd, een lange reeks van gespeciali seerde rassen, waaronder de drie eksemplaren herdershon den en de Vlaamse koehond die zo levendig en natuurge trouw op de nieuwe zegelreeks geportretteerd zijn». Aldus dhr. Frans Herdewijn, Direk- teur-Generaal bij de Regie der Posterijen, in zijn toespraak ter gelegenheid van de plechti ge vooropening van Dendria's (negende) postzegeltentoon stelling, georganizeerd t.g.v. de voorverkoop van deze post zegelreeks, vrijdagavond 23 mei '86, in het Parochiehuis, Dorp, te Erembodegem. Bij de inzet van dit vierde lustrum gaf ook burgemeester Uyttersprot in grote mate blij ken van waardering voor deze Aalsterse filatelistische vereni ging met gestadige groei en uitstekende reputatie, die de medemens motiveert tot aktie- ve deelname aan een nuttige en leerrijke hobby, dat filatelie is, in onze toenemende vrije tijd. Hij feliciteerde de jarige «Dendria» en drukte de hoop uit dat de opgebouwde traditie zeker niet zal teloorgaan. Naast een legertje hobbyisten die hun hart aan filatelie heb ben verpand werden ook vele kynologen, hondenliefhebbers en hondenkenners, er ditmaal speciaal verwend. Dendria- voorzitter Jan Van Der Borght had voor hen een set van 4 pentekeningen gemaakt voor stellend de 4 honderassen die op de postzegels voorkomen. En 400 genummerde offset ko pijen gingen er zaterdag en zondag vrij vlug van de hand. Ook Dendria-lid Piet De Schrijver had een speciale dag- tekeningsstempel gerealiseerd met als motief de «Mechelse Herdershond», waarmee er met zorg, twee dagen lang honderden «Belgische Hon derassen» postzegels worden afgestempeld. Op de hierbij aansluitende postzegeltentoonstelling ston den vooral enkele interessante tematische verzamelingen in de kijker, samengebracht door de heren Daniël Herbigniaux, Dirk Borloo en Jozef Ghysens (Erembodegem), We noteer den o.a. «Luchtpostzegels», «Herdenkingszegels Pauselijke reis», «Ambachten», «Post stukken van de staat Israël», «Poststukken van de Westelij ke Jordaanoever». Nog een hartelijk woordje van Dendria's voorzitter: «Zonder aan zelfbewierroking te willen doen, durf ik toch stellen dat de goede verstandhouding en de inzet die er heerst bij het bestuur - elk volgens zijn eigen kunnen en vermogen - aan de basis ligt van het sukses van onze postzegelkring. Die goe de geest plant zich dan ook voort op de klubaktiviteiten en vanzelfsprekend op de leden. Maar ook onze leden zijn me de verantwoordelijk voor dat sukses, zonder hun jarenlange getrouwheid zouden we het 258 leden-aantal nooit bereikt hebben. Het is zowat een vi cieuze cirkel!» D.B. Aalst. De Vlaamse Wijnmakersgilde, afdeling Aalst sloot het seizoen af (a) Amper enkele weken nadat een moegetergde echtgenote haar man met een brandblusser doodde komt Aalst weer negatief in de belangstelling met een andere moord. Een roofmoord waarschijnlijk waarbij b(jna logisch uitgeke ken wordt naar een dader die over inside-informatie beschikte. De 41-jarige Herman Hey- vaert, Hoogveld 6 (aan de Ro- zendreef) werd 's morgens even na 5 u. in zijn wagen doodgeschoten. De wagen, die wat olie verloor, stond zoals gewoonlijk geparkeerd op een braakliggend stuk grond even verder. Heyvaert was chef van de dienst verzending van een groot textielbedrijf waar naaldvilttapijt wordt geprodu ceerd, De firma Dam. De Sa- deleir heeft haar fabriek te Dendermonde op het indus trieterrein Hoogveld. Herman Heyvaert werkt vaak op onregelmatige uren en nu was het zo dat hij nog een 30- tal werklieden die «met de nacht» stonden hun loon moest uitbetalen. Voor 6 u. moest hij dan ook in de fabriek zijn en dat wist(en) de dader(s) blijk baar. Gewoonlijk wordt uitbe taald de 3e en de 18e van de maand, doch wegens stakingen en vrije dagen was dit, althans voor deze 30, niet het geval. De dader(s) lag(en) wellicht in hinderlaag en wachtten Hey vaert met de geldkoffer af. Uitgerekend op het moment dat hij ging vertrekken, de kontaktsleutel was omge draaid, de linkervoet stond op het ontkoppelingspedaal en de knipperlichten van de auto functioneerden, moet men hebben toegeslagen. Wellicht met een pistool met knaldem per want niemand heeft iets gehoord. Wel hoorde men eens een blaffende hond. Een buurvrouw, Mw. De Ja ger, hoorde Heyvaert rond 5u20 de voordeur dichtslaan. Ze hoorde eveneens het por tier van de wagen, een wagen Opel van de firma, dichtklap pen. Maar daarna werd het in de doodlopende Straat totaal stil. Een uur later ging een andere buur, Oscar De Rycke, te voet naar zijn autogarage in de Ro- zendreef. Hij zag Heyvaert in zijn wagen achter het stuur zitten, doch schonk er geen speciale aandacht aan. Maar toen De Rycke er even later met zijn wagen voorbij reed verbaasde het hem dat Hey vaert nog steeds in dezelfde positie achter het stuur zat. Hij stopte, ging naar de auto toe, wist niet wat er gebeurd was en verwittigde dadelijk de echtge note. Deze niets vermoedende dame dacht eerst aan een be roerte doch moest vaststellen dat Herman dood was. De stadspolitie kwam ter plekke onder leiding van officier Buz- zi en het parket van Dender monde stapte op de plaats der feiten af. Onmiddellijk werd een groot onderzoek ingezet. Stadswerklieden maaiden gras af op zoek naar het wapen waarmede de misdaad was ge beurd want er was vastgesteld dat een kogel in de hartstreek de dood veroorzaakte. Er wer den trouwens twee hulzen ge vonden. Het wapen zelf echter (nog) niet. Van de firma kon worden ver nomen dat Herman Heyvaert niet gewoonlijk voor de nacht ploeg de loonzakjes mee naar huis bracht. Vaak werden ze ook uitbetaald te 22 u, bij het beginnen van de shift. LH Aalst. Rustperiode bij Foert (a) VIJFENTWINTIG JAAR LOL AKV Lotjons Los viert zijn 25-jarig bestaan of beter gezegd gaat dat vieren omdat in 1987 voor de 25' maal wordt deelgenomen aan de Aalsterse /carnavalstoet. Het jubileum wordt gevierd op zondag 1 juni met een grote barbecue in de Coninck van Spagnien aan de Grote Markt. AKV DE TOEREBISJOEKES Zaterdag 7 juni travestieshow met Aalst Folies in de feestzaal van het HRITO in de Welvaartstraat te Aalst. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij café Vrolijk België, Watertorenstraat 1 te Aalst aan de prijs van 150 fr. AKV DE STROOTLOEIPERS Op zaterdag 21 en zondag 22 juni heeft het volleybaltornooi plaats voor karnavalgroepen. Het wordt georganizeerd door de Strootloeipers en heeft plaats in de Heilig Hartkring in de Dr. De Moorstraat. AKV D'AFTROGGELEERS Eerste bakschieting en pitjesbak georganizeerd door D'Aftroggeleers op zaterdag 31 mei in café Den Den, Sint-Jansstraat 44 te Aabt. AKV DE DOMPELEERS Ezels koers op zondag 15 juni om 13.00 uur op AKV De Dompeleers organizeert Kerrebroek te Aabt. JM Heyman Nu er heel wat klachten bin nenlopen kan wat meer ge meld worden over de uit Aalst veertien dagen geleden met de noorderzon verdwenen notaris M.D.G. uit de Sterrestraat bij het Volkshuis te Aalst. Geble ken is dat hij "niet alleen zijn old-timers reeds in Australië heeft, maar dat hij een Filip pijnse heeft meegenomen en ettelijke miljoen schuld achter gelaten. Men denkt dat hij in Australië vertoeft. De gerechtelijk politie heeft in aanwezigheid van een notaris de koffers van de studie open gebroken, Doch geld was er niet te vinden. Wel dokumen- ten bij de vleet waarover nofc ris Peers uit Erembodegen zich gaat ontfermen om lopen de zaken af te handelen. Wie bij de notaris MDG geld had uitstaan, heeft wel enige troost. De vzw Notariële Ze kerheid zou voor zowat 75% tussenkomen en de mensen vergoeden. Daartoe wende men zich tot notaris De Bra bander, Dorp te 9108 Lokeren, Een notaris die zonder verwit tiging zijn standplaats verlaat zou volgens een Napoleonti sche wet als ontslagnemend worden aangezien. Zondag 1 juni om 14 u. gaat De Vlaamse Wandelaarsbond club Affligem op wandel door Denderwindeke, Zandbergen en Nieuwenhove. Het wordt een fijne wandeling doorheen een heuvelend landschap. Men komt samen aan de kerk van Denderwindeke om 13u30. De wandeling is 12 kilometer lang en kan eventueel worden inge kort tot 7 kilometer. Men komt onderweg voorbij de «Weg om Onze Lieve Vrouw van Zeven Weeën», de «Mo len der Zeven Wegen», en een aantal landelijke gehuchten, de legendarische Sint-Lamber- tuskapel met geneeskrachtige bron en het Hol van Zandber gen. De wandeling gebeurt on der leiding van André en Lau rens Van Der Schueren. VTB-VAB Affligem organi zeert samen met de Vlaamse Wandelaarsbond ook een au- tocarreis naar Diksmuide waar op zondag 29 juni de Ijzerbe devaart plaats heeft. In de na middag trekt men naar de Kwaremont waar een wande ling op het programma staat. De prijs bedraagt 275 fr. (voor kinderen 150 fr.) en inschrij ven kan bij Laurens Van Der Schueren, Kruisstraat 23 te 1790 Affligem, tel. 053- 66.72.00. Ook Herdersem, meer be- seerde, teken, des tijds, een paald «de Boskant» organi- playbackshow waarvan we u In de gebouwen van de Generale Bank in de Nieuwstraat te Aalst zou vice-premier Guy Verhofstadt het op uitnodiging van de studiekring van de Industriële hogeschool van het rtfk te Aalst hebben over «de sanering van de openbare financiën, dé uitdaging». By de ingang het was op donderdag 22 dezer, dag vóór het bekendmaken van het Sint- Annaplan stonden enkele tientallen stakers-manifestanten van de ACV - ABVV - en KP-jongeren die de vice-remier opwachtten met getier en gejouw en een spandoek •BW- de regels en normen die het «Martens en Verhofstadt, twee dieven op pad». Doek dat de stadspolitie liet verwijderen Spreker net als middelen tot j. - vprnipiiwinop tingsaanwas onvermijdelijk marktkriteria op de oyerheids- maken ook al zijn dollar en werking, bevorderen van het petroleum momenteel plus- privé-initiatief en zich terug- punten. trkken uit taken waarvoor de overheid niet geschikt is en; tenslotte het verminderen van Ter gelegenheid van de viering «Honderd jaar stedelijk zwembad» wordt Aqua-Art georganiseerd. Een tentoon stelling met twee facetten. In het belfort internationale fototentoonstelling uit de merkwaardige kollektie van Lorenzo Merlo uit Amsterdam gekoppeld aan een natio nale tentoonstelling beeldende kunst. Deze tentoonstel ling is dagelijks open van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. Anderzijds kan u in het zwembad zelf terecht voor een expositie kindertekeningen «hoe zien kinderen het zwem bad in het jaar 2000»? Tevens wordt het technisch aspekt van het zwembad belicht en gaat er een diavoorstelling «Van weide tot zwembad». Vernissage van Aqua-Art op vrijdag 6 juni te 19 u. in de belfortzaal op de Grote Markt met verwelkoming door schepen Gilbert Bourlon en openingstoespraak door ge meenschapsminister Patrick Dewael. Waarna receptie. hierbij de uitslag mededelen. 1. Maria Hebbelinck met Liza Minelle (443 punten), 2. Cindy Van den Eede 442, 3. Sabrina Buyl 433 4. Daisy Segers 425, 5. Peggy Arijs 410, 6. Vicky Boel 406, 7, Nathalie Hebbe linck 401, 8. Nancy Schud- dinck 397 9. Elke Perdaens 392, 10. An dy Van Belle, 11. Davy Van den Eede 388, 12. Cathy Roe- landt 380, 13. Jurgen De Corte 375, 14. Danny Van Belle 363, 15. Erwin De Cock 357, 16. Rudy Hebbelinck 348,17. Cin dy De Wit 325, 18. Chris Ver- moesen 272. Groepen 1. Cindy Pieters 419, 2. Amiar Hebbelinck 406, 3. Martine D'Herde 394, 4. Bart Eloot 393, 5. Erwin De Cock 374. LH en tegelijkertijd zorgde dat géén van de manifestanten de zaal in geraakte. vernieuwingen de uitdaging aan te kunnen grondige sane- weg stflan 8 De Van Inniszaal liep voor de wat begon te bemoeien. De hoge fiskale druk die verstik- nng van overheidsfinanciën gelegenheid meer dan eivol superinflatie uit de States ver- kend werkt en initiatieven door besparingen, grondige ra- doch wie er niet kwam was hitte onze ekonomie en hier fnuikten ingebouwde stijgings- tionahsering van overheids- Verhofstadt. Vice-voorzitter werd gereageerd met «definit- mechanismen die de begro- diensten en toepassen van van de Vlaamse Exekutieve en spending». Kwam dan de pe- gemeenschapsminister van fi- troleumschok, de prestige-pro- nanciën en begroting Louis jekten en subsidies voor alles Waltniel zou dan de tekst van en nog wat. School- en kul- Verhofstadt brengen. tuurpact kostten hopen geld en In een notedop hierbij de het draagvlak van de ekono- hoofdgedachten die werden mie werd aangetast, ontwikkeld. De «schuldenberg» Oorzaken van ontsporing Jaarlijkse akkumulatie van te- Minister Waltniel stelt dat de korten bracht osn een schul- overheid heeft gehandeld als denberg die van 621 miljard in een slechte manager en ekono- 1980 groeide tot ruim 5000 mil- mische wetmatigheden op hun jard nu. Openbare schuld die kop heeft gezet. groter is dan wat onze ekono- Na de golden sixties stegen de mie jaarlijks voortbrengt, lonen hier sneller dan elders Schuldenberg die een hypo- terwijl de infrastruktuur ver- teek, op de toekomst wordt: ouderde, de rekoversie steeds meer intrestlasten, ekonomi- maar werd uitgesteld en de sche groei die de relance in het overheid zich met alles en nog buitenland niet kan volgen, te Aalst. Met veel aandacht werd geluisterd naar wat minister Waltniel te vertellen had.

De Voorpost | 1986 | | pagina 4