Licht en schaduw van «Vuurtoren» Vijf jaar Teledienst in Aalst Erpe-Mere: CVP heeft nieuwe bestuursformatie flsdammen sterk aan vijfde editie t. De PW-Jongeren en de staking Openbare Diensten Eregemeente sekretaris Henri Joostens met rust De Voorpost - 30.5.1986 - 5 Teledienst - Aalst, liefst niet te verwarren met Tele-Onthaal of Tele-Shop, bestaat vijf jaar. Reden te over om deze dienst eens extra in het zonnetje te zetten. Wat dan het geval wordt op zaterdag 7 juni met te 16 u. in de feestzaal van het stadhuis een akademische zitting en te 20u30 in de Sint-Annakerk een kunstavond met «The Southminster Ringers» uit Pittsburgh (Pennsylvania) en met stadsgenoot Kristiaan Van Ingelgem aan het orgel. Vijfjaar voor mensen in nood In februari 1981 werd, in na volging van Dendermonde, Deinze, Gent, te Aalst Tele dienst opgericht als «eigentijd se vorm van sociale dienstver lening» met een telefoonnum mer en adres waar iedereen met om het even welke mense lijke nood terecht kan. Op 1 juni 1982 ging men definitief van start met telefoonnummer 77.61.61 en als adres Withuis straat 4, te 9300 Aalst. Vier maanden deed men het met 60 vrijwilligers tot er op 1 oktober een BTK-maatschappelijk werker permanent in dienst kwam wat de aktie ten goede kwam uiteraard. Teledienst had zich niet misre kend. De behoeften bleken in derdaad groot te zijn. Men leidde vrijwilligersop en er kwam een blaadje met info. Met OCMW, Mutualiteiten, HAK en Wit-Gele Kruis kwam er samenwerking in pluralisti sche zin. Van enige betoela ging was echter (nog) geen sprake, zodat huur, telefoon, verwarming en noem maar op enkel door Teledienst te dra gen waren. Een «kaasavond» zorgde daarbij voor enig soelaas. In 1983 wilde Teledienst bu renhulp inspireren, mensen helpen mekaar om iets te reali seren. Kwam dan in 1984 de «nieuwe armoede» waarbij op de rech teroever, meer bepaald aan «'t Spieken» een buurthuis wordt ingericht. Teledienst wordt er gekonfronteerd met schrijnen de noden. Men gaat er inder daad zelf naar de mensen toe. Ondertussen werd Teledienst door het ministerie erkend. Momenteel werken er 1 be diende in vast verband, 1 als BTK-er en 1 als DAC-er. Ondertussen met het stijgen van de nood groeit ook het aantal medewerkers. Een hulpgroep van zowat 300 per sonen die bezoeken afleggen, helpen bij verhuizing naarge lang de financiële draagkracht, in dringende gevallen babysit ten, allerhande klusjes op knappen en in alle mogelijke krisissituaties hulp bieden, in samenwerking dan met andere organisaties. Levens- en gezinsmoeilijkheden Losstaande van Teledienst doch op het zelfde adres te vinden is het Centrum voor gezins- en levensmoeilijkhe den, waar drie psychologen en 2 maatschappelijke werkers de mensen trachten bij te staan. Het aantal «klanten», groeit er met de week. Men kan er im mers terecht bij echtelijke spanningen, moeilijkheden in de ouders-kind-relatie of voor puberteitsproblemen. Akademische zitting Na het welkomstwoord in de stadsfeestzaal door burge meester Raymond Uytersproj, sprak de voorzitter van Tele dienst Aalst vzw H. Ghys de feestrede uit waarin hij de akti- viteiten en de mogelijkheden van Teledienst konkreet be licht. Algemeen sekretaris «Platform voor Voluntariaat». A. Vermote belicht het vrijwil ligerswerk waarna enkele ge tuigenissen van vrijwilligers van ter plekke meer inzicht brengen in de werking. De slottoespraak wordt gehouden door minister Rika Steyaert, gemeenschapsminister gezin en welzijnszorg. Het geheel wordt muzikaal omlijst met clavecimbelmuziek door Louis Van Der Paal. Waarna re ceptie. Bellenspel op kunstavond Na enige vergaderingspauze om de Amerikaanse gasten te ontvangen en naar de gastge zinnen te geleiden volgt er te 20u30 in de Sint-Annakerk een kunstavond met «The South- mister Ringers», een jongeren- orkest van de Presbyteriaanse kerkgemeenschap van Pitts burgh. De Presbyteriaanse Kerk heeft haar wortels in de puriteinse strekking binnen de kerk van Engeland en is vooral Schots - Iers in haar tradities. Binnen deze Kerk bestaan er geen bisschoppen. Enkel pres byters, leden die gekozen wor den voor het ambt van dienst baarheid. Essentieel is alles zins de onderlinge gelijkwaar digheid. De «Southminister Ringers» werden gesticht in 1969. Mo menteel bespelen 25 jongeren van 17-18 jaar meisjes en jon gens, met kilt en plaid 98 hand belletjes die zidi spreiden over liefst 5 oktaven. Ze brengen zowel klassieke als religieuze en populaire muziek met hun chromatische bellen. Ze waren reeds te gast in 46 landen en starten te Aalst een rondreis die hen in Europa leidt naar Luxemburg, Duitsland, Oos tenrijk, Zwitserland en Hon garije. Ze brengen ook muziek spe ciaal gekomponeerd voor handbellen. Kristiaan Van In gelgem zorgt aan het orgel voor de nodige verbindingen tussen de diverse stukken. Toegangsprijs: 200 fr. ten voordele van de Teledienst- werking. Ook in Sint-Job Ook de seniores worden bij de viering betrokken. Op zondag treden de Ringers op in de feestzaal van rustoord Sint- Lieven. Deze aktiviteit werd opgezet op vraag van de vrij willigers die regelmatig bejaar den bezoeken in het rustoord. Om ons niet alleen tot de be jaarden van het rustoord te richten maar ook externe be jaarden te bereiken werd door het O.C.M.W. de toelating ge boden deze aktiviteit ruimer open te stellen. Geïnteresseerde bejaarden zijn dus van harte welkom. De toegang is gratis. Aalst. Rechtover de Sint-Martinuskerk is men druk doende met de ijzeren stelling af te breken die de buurt ontsierde. Ook de huizen die hun beste tijd hebben gehad worden er gesloopt (a) «Vuurtoren '86», een kontroversieel projekt dat in de Aalsterse Keizerhallen doorging van 2 tot en met 23 mei en dat heel wat deining verwekte werd door projektleider René Van Gijsegem en een aantal van zijn medewerkers samen met de pers geëvalueerd. Dit dan wel in de afwezigheid van leden van het stadsbestuur of van de Raad van Bestuur van het Kultureel Centrum die hun opinie op een ander forum kwijt kunnen. Verleden dinsdag interpelleerde inderdaad reeds VU-raadslid Willy Van Mossevelde en begin juni zal de Raad van Bestuur samen met René Van Gijsegem, het geheel op de korrel nemen. Sinds de fusie van de gemeenten werd de CVP in de oppositie verdrongen. Men heeft ervaren dat een lijst ook nog andere mensen dan gewezen burgemeesters moet bevatten en sindsdien is men aan vernieuwing toe. Om de drie jaar worden bestuursverkiezingen gehouden en de ommekeer in de partij moet, naar men hoopt, binnen afzienbare tijd zijn postieve vruchten afwerpen. Een eerste stap om de achter- lijkheden van de gemeente en stand in te halen is een nauwer dit vooral met de doelstelling en veelvuldiger kontakt met de voor ogen dat de burger een pers, die van achtergrondinfor- minimum van lasten moet dra- matie nogal eens verstoken gen en een maximaal dienstbe- blijft. Daarom rekent men op toon in de plaats dient te krij- een korrekte samenwerking en gen. Dit zou trouwens de ba- heeft men in het partijbestuur sisstelling van de CVP moeten G. Van De Keer aangesteld worden om het komend pro- om deze verantwoordelijke gramma van de verkiezingen te taak te vervullen. Het ligt dan realiseren, ook in de bedoeling om hun Daar de financiële situatie «ver- voortdurend in beweging is, de sinds begroting slechts een i «CVP-berichten» die schijnen als het past» ei o o geruime tijd niet meer versche- betekent, bevatten de rekenin- nen, terug aan alle inwoners te gen onvoldoende informatie bezorgen. Of dit nu bedoeld is om een scherp beeld van de als voorbereiding op de verkie- financiële toestand weer te ge zingen of niet, er is stellig be- ven. Het is pas op latere ter- loofd dat eerlang een nieuw mijn dat er een rekonstruering nummer verschijnt. Nieuw bestuur Enkele weken werd bestuur aangesteld en de antwoordelijken zullen Netwerk-kwistornooi De PVV-Jongeren Aalst wensen te reageren op de recente stakingen der openbare diensten. De PVV-Jongeren Aalst hebben begrip voor elke indivi duele overtuiging en voor het standpunt van eenieder, doch menen dat door deze stakingen de vrijheid van de burgers binnen onze samenleving ernstig wordt aangetast. De PW-Jongeren Aalst zijn het openbaar vervoer in het van oordeel dat men onder het bijzonder en van de openbare mom van akties tegen aange- diensten in het algemeen, kondigde rcgeringsbesparin- slachtoffer zijn van deze sta gen, niet kan overgaan tot der- kingen. gelijke wilde akties, waarbij De PW-Jongeren stellen zich geenszins de regering zelf de vraag naar de ekonomische ?l0r nï?,Cftr.offcn' weerslag van dergelijke akties De PW-Jongeren menen te- en van de schade die hierdoor recht dat enkel gebruikers van wordt toegebracht aan onze bedrijven. Overigens is het volgens de PW-Jongeren merkwaardig te moeten vaststellen dat be paalde belangengroepen er een jaarlijkse gewoonte van §VAf||M# maken om verlengde week- IHjÜMIH ends om te toveren *n mini- Titelverdediger VOK-Moorsel bracht vorige vrijdag het vjjfde kwistornooi van Netwerk keurig op gang. Goed verpakte vragen, nauwelijks diskussie en iedereen tevre den. Vooral dan Asdammen want de kwisploeg uit Her- dersem duwde op de eerste avond favorieten als Fiasco en KNOK terug. Onmiddellijk strijd en spanning gegaran deerd. vakanties. De PW-Jongeren zoeken Tsjernobyl-sindroom VOK, maakte er dus wat leuks van met Sandra «Kim» Calder- one, met de Parelvissers van Bizet, met akteur Brandauer, met Godfried Bomans... Na tien vragen stond Asdammen met het maksimum van de punten alleen op kop. De kwismasters kwamen daar na blijkbaar onder invloed van bet Tsjernobyl-sindroom want nog voor de pauze moesten de Oostzee, grafiet, spinazie en Kiëv op de antwoordenbordjes verschijnen. Maar leuk bleef het met de bargoense «buiten lander» als sjeutel en de krypti- sche omschrijving van «doorlo per» beiden goed voor een ek- stra joker voor de soloant- woorden van respektieveliik FN-klub en KNOK. Halfweg had Asdammen de voorsprong fors opgedreven, Fiasco dat zijn joker nog op de tafel had zat op de tweede tang. Opvallend goed pres teerde nieuwkomer «Aad gaad». Asdammen eerste leider Onmiddellijk na de pauze werd het even moeilijk en vpotal mindere kwisgoden als Ossenboek, Kwistet en Als 't 2SJPW ktegen het lastig, ."■'der Mantegna, dendrolo gie voor bomenkunde, de ce- "apeul in flora, bentoniet als leisoort, Asdammen zag Fiasco tot op twaalf punten terugkomen. Rik Van Dessel vocht met zijn gelegenheids- P'oeg trouwens vooral tegen e ^hderc favoriet uit het tor nooi, KNOK zag het met de J^agen van VOK niet zo zitten, "c Hopduvel js de win(j b-L.d, staat voor Binary Co ded Decimal... dat werden de laatste moeilijkheden uit de eerste avond of neen... FN- klub haalde nog eens een solo met het Franse kwisteeveepro- gramma Tout le monde le sait»... in Netwerk dus duide lijk niet. Asdammen kreeg omgerekend 100 punten en alleen Fiasco kon met 93 nog wat in het spoor blijven Vrijdag 30 mei moet Asdammen echter samen met AAd Gaad de kwis ma ken. Vraag is dus wie de twee de avond Netwerk binnen haalt. Ook VOK treedt vrijdag vanaf 20 uur in het kwisstrijd- perk. Wie de gezellige sfeer van Ne twerk ook eens wil meemaken en misschien ook zelf eens slim uit de hoek wil komen kan gratis in de Aalsterse De Rid derstraat terecht. De eerste tussenstand 1. Asdammen 100 p., 2. Fiasco 93 p., 3 KNOK 82 p., 4. Opba 81 p., 5. Aad Gaad 80 p., 6. Koeskoes 79 p., 7. Palugama 78 p., 8. FN-klub 67 p., 9. Hoe grijzer hoe wijzer 64 p., 10. Kwistet 63 p., 11. Als 't ons Past 57 p., 12. Ossenboek 48 p. hierin tevergeefs een duidelij ke stellingname. De PW-Jongeren kunnen de ze akties enkel bestempelen als politieke stakingen tegen een regeringsbeleid. De PW-Jon geren wensen evenwel duide lijk te stellen dat zij steeds voorstander zijn geweest en zullen zijn van een stakings recht, aangewend om betere loon- en/of arbeidsvoorwaar den te verkrijgen. De PW-Jongeren breken een lans voor invoering van een grondwettelijk principe van «recht op arbeid» waarbij dit staat tegenover stakingsrecht. Tevens stellen de PVV-Jonge ren Aalst dat er werk moet worden gemaakt van een her ziening van het statuut van het rijkspersoneel, waarbij het sta kingsrecht van ambtenaren sterk zal worden gereglemen teerd. Ook hebben de PW- Jongeren Aalst hun bedenkin gen bij de rol die de BRT als openbare omroep heeft ge speeld bij het verspreiden van het nieuws. Niet alleen werd een verdraaide berichtgeving verspreid, tevens werd de sta king beëindigd, net voor aan vang van een populaire voet balwedstrijd. Blijkbaar wer den ernstige berichtgeving en stakingsoproep met elkaar ver ward. De PW-Jongeren Aalst streven dan ook naar de uit bouw van een openbare dienst, die zijn funktie ten volle kan vervullen, en zijn dienstverle ning naar de burger toe opti maal uitvoert. De openbare dienst wordt immers niet al leen voor iedereen in stand gehouden, doch wordt ook door iedereen meebetaald. LH De Nieuwe Media Produkties hebben «De Belgische Bier gids» van J.H. Tulfer op de markt gebracht. De voorstel ling van deze praktische gids had plaats in het Brouwershuis op de Grote Markt te Brussel. Het boek is verkrijgbaar in de bockhandel of bij Nieuwe Me dia Produkties, Louizastcaat 40 te 2000 Antwerpen, tel. 03- 225.16.36. Op zaterdag 31 mei om 14u30 heeft in het dienstencentrum aan de Braemkasteelstraat 29 te Gentbrugge een open verga dering plaats van Ikaros, de epilepsie kontaktgroep. Het tema van de bijeenkomst is medikatie bij kinderen en ana logie bij volwassenen. Gast spreker is dr. M. Boel, neuro- pediatcr in het kinderrevalida- tie- en epilepsiecentrum te Pul- derbos. Repetitief? Wordt het projekt begraven of wordt het hernomen. Zoals door de titel «Vuurtoren '86» wordt geïnsinueerd, en wat ook schepen Borms bij de opening stelde, was dit slechts een eer ste aanloop. De vermelding «'86» wijst duidelijk op het opzet tot herhaling. Of die er ook komt is uiteraard een an dere kwestie waarover de ver antwoordelijken van het stads bestuur en de Raad van Be stuur, verantwoordelijk voor de programmatie, moeten be slissen. Als het van promotor Van Gij segem afhangt dan komt er een Vuurtoren plastische kunsten om de twee jaar. De andere jaren kan er dan een komen op het vlak van muziekballet, theater, toneel, voordragen, fotografie of dergelijke meer. Alleszins zal men er zich moei lijk kunnen van af maken door te stellen dat het hier ging om een «rare tentoonstelling van werken van kunstenaars die eigenlijk geen kunstenaars zijn». Het begrip «kunst» en dan ook «kunstenaar» is im mers zo kompleks dat het moeilijk te bepalen is en het zou getuigen van betweterij voor «leken» daarover een waarde-oordeel over te vellen. Zegt medewerker Achiel Hut- sebaut niet dat «kunst niet noodzakelijk het klassiek schil derijtje of beeldje moet zijn doch dat het de verwerkelij king is van een kreatieve inge ving». 300.000 fr. Reeds op voorhand zonder in houdelijk op de hoogte te zijn van wat er te gebeuren stond op de perskonferentie had men wel even de sluier opge licht was er deining. Het ging dan vooral omwille van de betoelaging door het stadsbe stuur met 300.000 fr. daar waar een aantal andere verenigin gen het met niets of met een paar duizendjes moesten 'stel len. Plus daarbij dan nog de bijdrage van hogerhand en de sponsoring. Niemand nam er aanstoot aan dat een aantal stadsgenoten naar buiten wil den treden met hun realisaties. Wel dat zulks gebeurt met ge meenschapsgelden. René Van Gijsegem stelde echter dat het pietluttig is daarover te blijven doorbomen en dat zal dan ook wel waar zijn. Vooral als vergeleken wordt wat andere, vergelijkba re steden, aan eigentijdse kunst besteden. Bv. Sint-Ni- klaas om er één te noemen uit de nabijheid. Van Gijsegem stelt dat 300.000 fr. juist genoeg zal zijn om de ruiten van het Kultureel Cen trum in de Molenstraat één keer te wassen. En anderzijds dat, eens dit Centrum zijn defi nitieve A-status bekomen, er 3,5 miljard aan eigen produk ties zal moeten worden ge spendeerd. Iets waar men, ge zien het kuituurdekreet, niet buiten zal kunnen. Carte blanche De projektleider kreeg voor realisatie van dit «carte blan che». Hij stelde de inhoud vast en selekteerde zelf zijn 14 me dewerkers. Dat hij daarvoor «carte blanche» kreeg noemt Van Gijsegem normaal om hem niet in zijn artistieke vrij heid te belemmeren. De men sen van het beleid «ontberen maturiteit op dit vlak en zou den bezwaarlijk konkrete in tenties of directieven kunnen meegeven». Vlvlsektle Wel vreest hij dat men het achteraf allemaal wel veel be ter zal willen weten en dat het hele projekt in stukjes zal wor den opgedeeld om voor de leeuwen te worden geworpen. «Ik heb hier echter nog geen enkele leeuw ontmoet wiens tanden hard genoeg waren om mij te bijten» voegt Van Gijse gem er aan toe. Woorden van dank Van Gijsegem heeft wel dank woorden voor het stadsbestuur en voor de leden van de Raad van Bestuur die het allemaal mogelijk hebben gemaakt. Meer biezonder dan voor sche pen Chris Borms die zich kor daat achter het projekt heeft geschaard! Minder wel voor een aantal van haar collega's (sic) en zeker voor het meren deel van de stadswerklieden die, uitzonderingen niet te na gesproken, in hun «prestaties» ver onder de maat bleven. Veel belangstelling De organisatoren stelden dat er veel belangstelling was voor deze expo. «Veel» is uiteraard relatief. 2500 is een konkreet getal maar of dat veel is blijft een andere kwestie. Uiteraard komen naar tentoonstellingen niet zeer veel mensen. Wel kwamen er scholen als het Sint-Maarteninstituut, de Rijkshogere handelsschool en het Lyceum. Wie er niet kwam was de akademie schone kun sten wat de organisator wel voor vragen stelt. Anderzijds verheugt hij zich in het komen opdagen van een veertigtal vooraanstaanden van kulturele centra, musea, galerijen en teaters en in de positieve belangstelling van BRT 1 en van «Panorama» A bassadeurs visitekaart] e Of dit projekt een visitekaartje wordt waardoor het imago van Aalst wordt gesierd, blijft een open vraag. Alleszins willen de organisatoren geen «ambassa deurs» van Aalst worden ge noemd als bvb. op diverse vlakken «Cantate Domino», «Alkuone» of «De Aalsterse Gilles». Wel zijn er onder de medewerkers een aantal men sen die reeds internationale faam wisten te verwerven. «We vertegenwoordigen nie mand», werd gesteld, «alleen ons zelf». Zaal in haar blootje Positief werd ervaren dat de oude zaal ontdaan van latwerk en fluweelmits enige finan ciële middelen best nog heel wat mogelijkheden kan bie den. Mits schilderen van mu ren en ijzerwerk kan ze als dusdanig nog goede diensten bewijzen. Kultureel Centrum Van Gijsegem vroeg zich zelfs af of het Kultureel Centrum in de Molenstraat uiteindelijk niet overbodig wordt. «Zou men er niet beter een parkeer- gebouw van maken en zou het waar zijn dat Amylum reeds interesse betoont voor aan koop van de roltrappen?» (sic.) Toch ook teleurgegesteld Wel toont René zich ontgoo cheld over enkele van zijn me dewerkers die niet gebracht hebben wat van hen wordt ver wacht. Van gebrek aan tijd voor de voorbereiding kunnen ze niet klagen want ze wisten een jaar op voorhand wat van hen verwacht werd en door de konkrete uitwerking kregen ze dan nog een vijftal dagen in de Keizershallen zelf. Ook Roger D'Hondt die zegt 100% achter de idee te staan toont zich ontgoocheld over het uiteinde lijk resultaat van medewerkers die niet diep genoeg doordron gen en het volle verwachte pond schuldig bleven. Talent Namens de medewerkers zwaaide Achiel Hutsebaut Re né Van Gijsegem lofwoorden toe voor zijn visie, zijn plan ning en zij organisatorisch ta lent. «Naast volkskultuur die een brede waaier moet kunnen blijven beslaan moet er ook ruimte zijn voor dergelijke projekten». Wat Van Gijse gem laat zeggen dat ook in het toekomstig Kultureel Centrum volkskuituur ruim aan bod moet kunnen komen doch dat de rest niet mag vergeten wor den. Maar de ingesteldheid kan totaal anders zijn. Men kan «het gewone» nemen als norm en er de rest bij dulden. Of men kan «het gewone» la ten doorgaan om de heden daagse kunst mogelijk te ma ken. Een kwestie van instel ling. kan gebeuren en men een dui delijk overzicht krijgt van de financiële gevolgen van het ge- nieuw voerde beleid. Om een evaluatie te maken en zijn onderzoek te staven, voornaamste taak hebben, het maakle E bruik Ian programma vari 1986 voor te een recks 6rafieke5 die aan de bereiden. De CVP wil bepaald hand van voorbeelden toege- een deel van hun vroeger ver- Ul.ht werden. loten stemmen herwinnen om H(.t sneUe stijge„ van de uitga- eventueel aanspraak te maken ven is volge„ hem in de «te hetzij op een koalitievornung, plaats lc aan de spekta- hetzij op een versterkte oppo- kulaire toename van de schul- sitievoenng. Er werden dertien kongresaf- gevaardigden aangeduid den. Van ongeveef 300 miljoen in 1979 steeg deze tot 800 mil- -. - .- joen dit jaar. Hij vindt het een algemeen voorzitter van het dure zaak met drie verschillen- partijbureau werd M. Van de partners te besturen, dit ten gevolge van de steeds terugke- Den Bossche verkozen. Hij wordt bijgestaan door T. Cop- Sd^komptTiiabes. pens, J. Chnckaert. G Van De Mcn is er vab oven„ Keer, M. Devestel, Y. Flo- bert-Janssens, J. Goossens, E. Bliki, R. De Langhe, E. De Vleeschouwer. Tevens stelde men ook zeven sektievoorzitters aan en voor de verschillende deelgemeen ten zijn dat: Et. Moulaert (Aaigem), Theo Coppens Men is er van overtuigd dat er een onbetwistbare nood is aan infrastruktuur voor het vereni gingsleven maar de uitgave van 23 miljoen bijv. voor het ont moetingscentrum Aaigem is niet in verhouding tot het uit eindelijk resultaat. Het is vooral in deze sektor dat soms nodeloze, maar peperdure, (Bambrugge-Burst) Fr. Scho- kompetities doorgevoerd worden door de koalitiepar- tijen: oprichten van het ont- ckaert (Erondegem), P. De Lat (Erpe), Et. Van Impe Si ?„°°R SvT"S 1°'' moetingscentmm van Erende- WekkémT f*"° 8™' 13 """'CS van Fraköevoorzitter, Et. Bliki, .™1Elonde8en>. gaf toe da, Erpe-Mere wel de- ?bu%!lT lü™5o»7r "te gelijk een prachtige infrastruk- Burs, 3 inrtcJ,e„ yan SnSSSMïE ".oetingscentrum te Mere, 7 onbruikbaar. Hij vond ook dat mjijoeif meerdere suggesties van zijn Zeesoersuu, partij, vooral voor wat kul- ^gbrSde tuur- en sportbeleid betreft, wel door het gemeentebestuur aanvaard worden maar later in Zegspersoon vindt dit wel een infrastruktuur de gedane investeringen brengen de uitgaven in de ru- „n r„ oo !aierbriek volksontwikkeling en andere vorm aan de raad ku lst op ongeveer bet dubbele van wat in de stad Aalst wordt uitgegeven. voorgesteld worden en de op positie dus niet de vruchten plukt van hun positieve mede- yiuM vdii iiuxi pusiucvc meae- rw- l». - werking. Hij laïï, ook he, feit 9°*, °L 8 H „H - da, slechts een paar mensen de men dezelfde nch' lakens uitdeler1 in de partijbe- Siom vraag, sturen en dat bijgevolg de ge- - meente zelf slechts door een klein aantal mensen bestuurd wordt. De nieuwe ontwerpen zijn niet altijd optimaal funk- tioneel en de beleidsvoering zich af wat er moet gebeuren met de gron den in de omgeving van Groendal; met de gronden in Steenberg, voorzien voor de sportfaze; wat de belangen zijn van de verschillende betrok- ia, *u" it.tociimt.uuc ucuuh- loopt nogal eens mank. Als ken besturen; wat de gemeente voorbeeld hiervan verwees hij - - - tv tv. w 1 - moet aanvangen met de infra- het BPA-Molenveld te stmk!uur; wit de rol van de Sïf' "aarïoor me" r"ds sportraad hierbij is. 900.000 fr. uitgegeven heeft en uit de gesprckkin blijkt da, de men ,0, op heden nog alhjd oveItolli Khuld de hoofd geen oplossing kan waar- zorg blijkt te zijn vooral omdat nemen. de investeringen niet blijvend Bijna één miljard schuld voor zullen afbetaald worden ver- Erpe-Mere Specialist ter zake, Et. Bliki, deed een onderzoek naar het financieel meerderheidsbeleid voor de periode 1977-1986. Zijn stelling is dat een beleid dient te gebeuren binnen het kader van de financiële moge- mits de bevolking daalt en er bijgevolg steeds minder belas tingen zullen geïnd worden. Van deze gemeenteschuld zal men uiteindelijk een program mapunt maken dat wellicht als motto zal dienen voor de ge meenteraadsverkiezingen 1988. Tijdens een intieme receptie werd door schepen André Dooms en de collega's van het departement Huisvesting, Leefmilieu, Grondbeleid, Stads- en Dorpsherwaardering hulde gebracht aan eregemeentesekretaris Henri Joostens en werd hem een herinneringsgeschenk aangeboden. Henri werd als vijfde zoon geboren in de familie Joostens waarvan de vader zelf gemeentesekretaris was te Baardegem. Sinds de fusie werd Henri verantwoordelijke voor het dienstcentrum Baardegem waar hij in de voormiddag present was en tevens dienstchef van de stedelijke dienst Huisvesting. Naast zijn administratieve werkzaamheden, is Henri niet weg te denken uit het Baardegemse verenigingsleven, inzonderheid dan de rekreatieve sportbeoefening met o.m. de wipschutters die met ere de naam dragen van de illustere Baardegemnaar Jan Frans Vonck en de dynamische voetbalploeg «De vlugge jongeren». 37 jaar lang maakte Henri Joostens als gemeentesekretaris te Baardegem wel en wee van de gemeente mede. LH

De Voorpost | 1986 | | pagina 5