Lebbeke Lokeren Leer uw hond «manieren» Jan Caudron en Sport-Aid Jeugdprins Bodo zorgde voor de sfeer in Aalst Pasfoor Andriespark richt eigen speelplein in 8 - 30.5.1986 - De Voorpost Lebbeke. De Symfonische Kring Aalst zorgde voor een hoogstaande muzikale avond. Melsele verkeert nog immer in de aardbeienroes. Aardbeiprinses Nadine en haar De kultuurraad mag fier terugblikken op deze geslaagde en suksesrijke kulturele eredames werden ontvangen op het gemeentehuis, door burgemeester Van der Aa (Iv). manifestatie. (G. Breckx) Lucille Feremans-Frangois Coppens Van 31 mei tot 15 juni stellen in het Gemeentemuseum, Kasteelstraat 16, Lucille Feremans (foto's) en Frangois Coppens (juwelen) tentoon. Je kan op zaterdag en zondag gaan kijken. Zele Beloften Bierboom Vorige zondag waren de belotters opnieuw aan de slag in Gasthof Bierboom. Niet minder dan 34 spelers kwamen opda gen. De uitslag: 1. Jeanne De Donder 4428 2. Jozef Van Stichel 4372 3. Frans Van Hecke 4347 4. Petrus Van Malder 4244 5. HilaireHaems 4212 6. Petrus De Smedt 4121 7. Alfons Buslot 4086 8. Frans De Smet 4056 9. Leon Matthijs 4036 10. Jeanne De Ridder 3996 11. Karei Van Maideren 3994 Fletsrally Op zondag 1 juni organiseren KWB en KAV-H. Kruis hun jaarlijkse fietsrally. De start wordt gegeven te 13.30 u. aan de parochiale feestzaal, Lange Minnestraat. Kwis Op maandag 2 juni organiseert de bejaardenvereniging 'Grijzer maar wijzer' in het Volkshuis, Dorp te Denderbelle een kwis- en speiprogramma. Aanvang te 15 u. Als ich Can Op maandag 2 juni is de kunstkring 'Als ich Can' aan een algemene vergadering toe. Deze wordt belegd in de gemeen telijke muziekschool, vanaf 19.30 u. Studiereis KVLV-Center trekt op dinsdag 3 juni op studiereis naar Leuven. Vertrek te 8 u. werpen: Eerste avond: 3 juni 1986: Levenswijze tijdens de zwanger schap en de sociale aspekten. Tweede avond: 10 juni 1986: zwangerschap en bevalling (met dia's en begeleiding van een arts). Derde avond: 17 juni 1986: voeding van de baby Vierde avond: 24 juni: verzorging van de baby en baby's uitzet. De cyclus wordt afgesloten met de vertoning van een film over de bevalling. Deze avonden hebben plaats in de konferentiezaal van het Kultureel Centrum, Kerkplein te Lokeren en vangen telkens aan om 20 uur. Het spreekt vanzelf dat ook de aanstaande vaders van harte welkom zijn. Voor meer informatie kan U terecht op het sekretariaat van de VZW Gezinswelzijn, Dienst Maatschappelijk Werk, Stadhuis, Markt 1 te Lokeren. Tel. 091/48.28.01 - binnendienst 10. Museumkoncert De VZW Jeugd en Muziek nodigt hierbij alle belangstellenden vriendelijk uit tot het bijwonen van het Museumkoncert met Rik Pelckmans, clavecimbel, en met medewerking van de laureaten van de Nationale Voordrachtwedstrijd 1985, Frank De Beule, Katelijne D'Haenens, Sissis Kindermans, en Claudine Verhulst. Op zondag 1 juni 1986 om 10.30 u. in het Stedelijke Museum, op de Markt te Lokeren. Het koncert wordt gevolgd door de prijsuitreiking aan de laureaten van de Voordrachtwedstrijd 1985. «Jeugd en Muziek» durft hopen op een grote belangstelling. St.-Gillis-Waas Zomerfeesten bij Hagewlnde De direkties, het personeel en de kinderen van M.P.I., B.L.O. en B.U.S.O. «De Hagewinde» nodigen iedere belangstellende Lokeraar van harte uit tot hun jaarlijks zomerfeest op 7 en 8 juni 1986. Het spreekt vanzelf dat ook niet-Lokeraars even welkom zijn. Hier volgt het uitgebreid programma: Zaterdag 7 juni: 13.30 u. -15.00 u.: Voorstelling projectweek B.U.S.O. 13.30 u. - 15.00 u.: Ouderkontakt B.L.O. 15.00 u. -15.30 u.: Volksdansgroep Roeland 16.00 u. -17.30 u.: Atletiekwedstrijd 17.00 u. - 01.00 u.: Bodega 17.30 u. Majoretten «The Flemish Girls» 17.30 u. - 21.00 u.: Barbecue met zigeunerorkest Zondag 8 juni 11.30 u. Jeugdmis 12.00 u. -14.00 u.: Barbecue met zigeunerorkest 13.30 u. -15.00 u.: Ouderkontakt B.L.O. 15.00 u. -15.30 u.: Volksdansgroep «Roeland» 16.00 u. Demonstratie Turnen B.L.O. en B.U.S.O. 17 u.: Demonstratie JU Jitsu 17.00 u. - 23.00 u.: Bodega 17.30 u. - 21.00 u.: Barbecue met zigeunerorkest Doorlopend gedurende de twee dagen Tentoonstelling B.L.O., Posterbeurs, Kermismolen, Rijden met Go-cars, Ponyrijden, Luchtkussen, Verzoekplatenprogramma, Cafetaria, Kraampjes, Pannekoeken, IJsroom, enz. enz. ln8chrijving88trook barbecue Die kan men bekomen en terugbezorgen vóór vrijdag 30 mei 1986, bij M.P.I. «De Hagewinde» Torenstraat 15 te Lokeren. Men kan ook telefonisch bestellen op nummer 091/48.49.41 binnenpost 112. Informatieavonden voor aanstaande ouders De VZW Gezinswelzijn biedt U in samenwerking met het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn de mogelijkheid om gratis informatie-avonden bij te wonen rond de volgende onder- Vervoer kampeermateriaal Jeugdverenigingen die kampmateriaal willen laten vervoeren door het gemeentebestuur moeten daartoe vóór 15 juni hun aanvraag indienen bij de gemeente. Op de aanvraag moet staan plaats en data van heen- en terugreis, de juiste omvang van het kampmateriaal, lijst van de deelnemers aan het kamp (minimaal tien). De vereniging moet zelf een chauffeur ter beschikking stellen. Wie naar Nederland reist kan slechts over een afstand van maximum 100 km over de gemeentelijke faciliteiten beschikken. Klingenaren naar Westhoek Foto- en diaklub Objekt van De Klinge trekt er zondag 1 juni op uit naar de Westhoek. Onder leiding van Irène Van Himste gaat men de mooiste plekjes fotografisch vbrkennen. Bijeenkomst aan de kerk van De Klinge om 8 uur. En maandag 2 juni houdt Objekt in De Klinge de jaarlijkse algemene vergadering. Wandelen in Destelbergen Vakantiegenoegens Sint-Gillis trekt er zondag 1 juni op uit naar bedevaartsoord Bergenkruis in Destelbergen. Men vertrekt om 13.45 u. aan de kerk van Sint-Gillis en is om 14.30 u. aan de kerk van Destelbergen. De wandelafstand bedraagt zowat 8 km. Info via tel.: 772.28.71 of 770.73.99. Belastingbrleven invullen Zitdagen voor het invullen van de belastingaangiften worden gehouden op 2,3 en 4 juni in de Kerkstraat 45 te Sint-Gillis, op 5 juni in het vroegere gemeentehuis van Sint-Pauwels en op 6 juni in het vroegere gemeentehuis van De Klinge. Telkens van 9 tot 12 en van 12.30 u. tot 14.30 u. Sint-Niklaas Het Rode Begijntje Zaterdag 31 mei organiseert CSC-wijkklub Het Rode Begijntje het jaarlijkse meifeest. Van 10 tot 16 u. grote rommelmarkt op het terrein en in het lokaal Schuttershof aan de Begijnestraat 192. De opbrengst is bestemd voor de sociale aktiviteiten van de vereniging en de toegang is gratis. Vanaf 20 uur is er voor alle leden een koude schotel en na het etentje volgt een gezellig samenzijn met discobar. Zomerkoncert In Slnaai Zaterdag 31 mei om 18.30 u. koncerteert de harmonie Sinte- Cecilia van Sinaai op de dries in die gemeente. Opstellaureaten Zaterdag 31 mei vindt in de feestzaal van het Sint-Niklase stadhuis de proklamatie plaats van de opstelwedstrijd Juweel Pattynprijs. Vanaf 14.30 u. worden de laureaten, gehuldigd. Namiddagkoncert De Brug In de Wijncentrale aan de Regentiestraat 69 wordt zondag 1 juni om 15 u. een namiddagkoncert ingericht. Medewerkers zijn het Trio Canticum dat bestaat uit Bert Jacobs, fluit, Kris Mathyns- sens, altviool, en Piet Vandeveire, gitaar; een gitaarduo met Geert Sonck en Piet Vandeveire; voordrachtkunstenares Leen Vermeiren, en Thérèse Smet en Piet Vandeveire die ballades en lovesongs uitvoeren. De opbrengst komt ten goede van het jongeren-opvangcentrum De Brug van de Nieuwstraat. Nieuwe identiteitskaarten Het stadsbestuur meldt dat op 15 mei de mensen die geboren zijn lissen 1 januari 1972 en 31 maart 1974 houder moeten zijn van/een nieuwe identiteitskaart. Wie in die leeftijdskategorie valt en nog niet in het bezit is van het nieuwe model identiteitskaart moet zich onverwijld melden bij de bevolkingsdienst op het stadhuis of bij de bediende in Belsele, Nieuwkerken of Sinaai. Open deur-examens muziekakademie De op een nieuwe leest geschoeide examens van de muzieka kademie vinden via het open deur-systeem plaats. Zaterdag 31 mei om 9.30 u. piano-gitaar; om 10.30 u. altviool en cello; en om 13.30 u. piano-viool. Zondag 1 juni is het om 10.30 u. de beurt aan de fluitisten en om 14 u. is het examen voor fluit en kopers. Wandelen in 't park Zondag 1 juni organiseert CVN een geleide wandeling In het stadspark aan de Parklaan in Sint-Niklaas. Afspraak om 14 u. op de koer van kasteel Walbrug. De tocht is voor mindervaliden geschikt. Naar Scherpenheuvel Zondag 1 juni gaat de KWB-afdeling van Duizend Appels fietsen naar Scherpenheuvel. De 80 km-tocht wordt begeleid. Verzor ging en depannage zijn voorzien. Inschrijven bij Lucien Michiels, Wijnveld 187 in Sinaai Reinaertfletstocht M.m.v. de sportraad van Sint-Niklaas organiseert de VW- Waasland op zondag 1 juni de Reinaertfietstocht. Er zijn omlopen van 95 en 45 km. Inschrijven tussen 8 en 10 u. of tussen 8 en 13 u. in de hall van het stadhuis. Er zijn kontroleposten in Stekene en Rupelmonde. Aan deze fietstocht is een gezinsvriendelijk trajekt van 25 km gekoppeld, met halte in Sinaai. Daarvoor kunt u inschrijven om 13 u. in het stadhuis. Men start om 14 u. Bij aankomst wordt in het kollege van Sint- Niklaas een tombola georganiseerd. De eerste prijs is een fiets. Vakantiegenoegens doet mee aan de Reinaertfietstocht en koos voor de omloop van 45 km. de leden van deze groepering hebben afgesproken om 9 u. aan het stadhuis, of iets vroeger. Open deur r.m.s.-noord De rijksmiddenschool-noord houdt open deur op 31 mei. In de Rode Kruisstraat 25 kunnen alle kinderen van 10 tot 14 uur naar hartelust tekenen, boetseren en schilderen. Het materiaal wordt gratis ter beschikking gesteld. In de Slachthuisstraat 68 is er een tentoonstelling over wereldburgerzin, kinderarbeid en de problemen van de Derde Wereld en men doet ook aan verkeersopvoeding. Van 13.30 tot 19 u. Jeugdateliers exposeren Van 1 tot 15 juni is in de stadszalen (over het station) een tentoonstelling te bekijken met werken van de jeugdateliers van de Sint-Niklase kunstakademie en van de bijafdeling. Je kan gaan kijken op weekdagen van 14 tot 17 u., tijdens het weekend van 9 tot 12 en van 13.30 u. tot 17 u. De opening is zondag 1 juni om 10.30 u. voorzien en er zijn toespraken door Daan Anthuenis, Maurits Coppieters en Paul De Vidts. Werken met video Jeugdklubs Den Eglantier, Apostelstraat, organiseren een kur- sus «werken met video». Luc De Cuyper staat in voor de regie en de begeleiding. Je kan terecht in Den Eglantier op vrijdag 30 mei van 19.30 u. tot 22 u. en zaterdag 31 mei van 10 tot 16 u. Avontuur in de bergen Vzw Oase organiseert een reis naar Sestrière in de Italiaanse Alpen. Men vertrekt donderdagavond 24 juli en is terug zondag avond 3 augustus. De deelnameprijs bedraagt 11.500 fr. Reis, verblijf met volpension en verzekering zijn in dat bedrag begrepen. Info bij jeugdklub Oase, Moleken 50, of bij Nicole Vanderstylen, Kapelstraat 55 in Sint-Niklaas, tel.: 777.04.50 voor 10 juni. Afvaart van de Lesse Zaterdag 5 juli om 6.30 uur kunnen de liefhebbers van kajakken elkaar treffen in Zele centrum achter de kerk, waar de voorberei dingen worden genomen voor een dagje uit met op het programma de afvaart van de Lesse. Wandelaars kunnen ook mee voor een wandeling in de omge ving. Inschrijvingen en inlichtingen bij Lucien De Brauwer, Langestraat 92 te Zele of bij Ultra Montes, Kloosterstraat 12 te Zele van 9 u. tot 12 u. In verband met honden zegt het Aalsters politiereglement o.m. dat eigenaars van honden maatregelen moeten treffen om langdurig blaffen en huilen van hun hond(en) te voorkomen. Op de openbare weg mag de hond enkel aan de leiband lopen en dan nog op voorwaarde dat hij de voetgangers niet hindert. De eigenaar moet er bovendien voor zorgen dat de hond zijn behoefte niet doet op de openbare weg tenzij dan in de straatgoot. Ook in parken en plantsoenen mag de hond niet loslopen en het is tevens verboden hem aan de leiband op aanplantingen te leiden en er schade te berokkenen. Bovendien schrijft het Burgerlijk Wetboek voor dat de eigenaar of de gebruiker van een dier,aansprakelijk is voor de door de hond (of ander dier) veroorzaakte schade. En tenslotte wordt gevraagd uw hond vooral niet tegen een gevel te laten plassen. Ook dat moet in de goot. Volksvertegenwoordiger Jan Caudron (VU) had het over het grootste probleem in de wereld de Honger, de armoede en de uitbuiting van de Derde Wereld. Na het tema van «Broederlijk Delen» dat luidde «Wentel de krisis niet af op de armen» wordt voor ontwikkelingssamen werking 2,8 miljard gewoon geschrapt. Waardoor dan voor 1987 zelfs 0,5% voor Ontwikkelingssamenwerking niet wordt gehaald, waar geopteerd werd voor 0,70%. CVP-specialist Van Hecke had nog in februari gesteld dat het budget met 10% moest verhoogd worden en dat 0,5% onaanvaardbaar zou zijn... Caudron stelt dat in kranten mooie foto's verschenen van l ministers in konklaaf die pronkten met hemdjes van Sport- Aid waaruit de naieve burger kon afleiden dat aan de hongerende Derde Wereld niet zou worden geraakt. Maar pas nadat 2,8 miljard geschrapt werd, verscheen de premier te Brussel op de Grote Markt aan de zijde van Omar Khalifa als klap op de vuurpijl van het Sint- Annakonklaaf. En zondag zagen we «kommedianten van de Belgische politiek» in Sport-Aid meelopen, een wedstrijd die amper 2 miljoen opleverde. Woensdag werden die helden dan wel verwacht in het hoofdstedelijk stadhuis door «Food and Disarmement». Daarheen dan maar want daar komt de TV ook. LH Het karnavalseizoen 1986 zit er eindelijk op. Al mag dit misschien niet gezegd worden in Aalst, want daar viert men het hele jaar door karnaval. Vorig weekend hield de nationale jeugdprins Bodo een overwinningsbal. Het werd een sukses zonder voorgaande. De Sint-Annazaal zat stampensvol. De prins mocht delegaties verwelkomen uit Dentergem (Orde van de Meibruid), Geraardsbergen (de muizenorde), Asse (weg en weer), Wetteren, Wanzele- Lede (orde van de Komeiren), enz. Ook heel wat adellijke en met pluimen versierde prinsen kwamen binnen. We bemerk ten onder meer Prins Roger van Oost-Vlaanderen, Martine prinses van Oost-Vlaanderen, Prins Patric I van Aalst, Ajuin prins Luc II, Ajuinkoningin Jeaninne 1, Ajuinprinses Inge I, de prinsen van Dentergem, Seraing, Asse, Sint-Gillis Den- dcrmonde, Waasmunster, Nieuwpoort en ga zo maar door. De karnavalstad bij uitstek, Aalst, liet zich vertegenwoor digen door de vroegere karna- valprinsen Antoine, Goebby, Loeken Tatjen, door schepen van feestelijkheden Vinck en kandidaatprins Popol. Ook heel wat Aalsterse karnaval-! groepen stuurden een afvaar-1 diging naar het bal en betoon-1 den op die wijze hun sympatie. i We kregen er heel wat steen-i goede optredens te zien. On der meer van Prins Patric, van Bobo zelf en van prins Goeb- I by. Spijtig is wel dat ze lang niet altijd voldoende de aan dacht kregen van het publiek, j Karnavalisten komen nu een maal niet voor shows of sket ches. Zij willen zelf plezier maken. JM Heyraan Scheepsbouwers en mijnwerkers Culturele Centrale Steendorp organiseert van 30 mei tot 2juni in het Volkshuis, Gelaagstraat, een tentoonstelling over de staking '60-'61 en zaterdag 31 mei om 19.30 u. is er een konfrontatie van scheepsbouwers en mijnwerkers. Fotoklub Temse De Temsese Fotoklub organiseert donderdag 5 juni om 19.30 u. in het lokaal aan de Oeverstraat 9 een bijeenkomst over 'dichtbij fotograferen'. Sint-Niklaas. De liberale harmonie Sinïe-Cecilia heeft een nieuwe bestuursploeg. Armand De Baer is voorzitter, William Meersman sekretaris. Leden van het bestuur zijn -m Yvette Rollers Andrê Vertenten, Hubert Cogen, Charel De Roeck. De dirigent heet D>( een dege|ijk funkÜ01K_ oud geprogrammeerd en wordt Marcel Van Hoeylandt (dw). rencj wijkkomitee tot heel wat tevens een tombola georgani- in staat is, wordt andermaal te seerd. I Buggenhout-Opstal bewezen. Op zondag 8 juni worden van- Het plaatselijke wijkkomitee is af 14.30 u de kindertekeningen er niet alleen in geslaagd, in tentoongesteld en te 16 u be- samenspraak met het schepen- gint men met de voorbereid»- kollege, oplossingen te geven len voor het laten opstijgen aan diverse problemen die zich van een warmeluchtballon. De I in de wijk manifesteerden, eerste prijs van de tombola is i I maar gaat zich nu ook inspan- trouwens een vlucht met deze nen voor de inrichting van een ballon. I plaatselijk speelplein. Om daartoe de nodige fondsen te Te 19 u worden de prijzen va vergaren, worden op 7 en 8 de tekenwedstrijd uitgere» I juni a.s. de wijkfeesten geor- en ccn half uurtje later is er I ganiseerd opnieuw muziek en dansgeie Op zaterdag 7 juni wordt vanaf eenheid. De jongsterkunna 15 u een kaatswedstrijd be- bovendien doorlopend op et" I twist. De kinderen kunnen hun paardetnolen terecht. I inspiratie kwijt in een teken- tP wedstrijd. Berlare. Volleybalclub Thunderballs en VC Berlare onder eenzelfde dak op de Sinksen Te 19.30 u staat er muziek, expo (jj) dans en vermaak voor jong en Sint-Niklaas. Bij het instituut Sint-Carolus was 't open deur. De kleintjes speelden o.l.v. de juf toneel voor de ouders (Iv). Berlare. Burgemeester Van Sande opende de Sinksenexpo te Berlare (jj)

De Voorpost | 1986 | | pagina 8