EEN LACH EN EEN TRAAN VOOR AVANTI EN EENDRACHT VERDIENSTELIJK KAMPIOEN DANNY DAELMAN: ADEM TE KORT V.W.B. OPNIEUW AAN DE SLAG IN DENDERMONDE ALS AMATEUR GINO VERBRAEKEN DOET HET FLINK De Voorpost - 6.6.1986 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, S330 Dendermonde. Tel. 052/21.4&60 HANDBAL VOETBAL Iet seizoen 1985-1986 is zowel voor Avanti Lebbeke als oor E.C., Aalst, de twee streekklubs die in de nationale fdelingen spelen, met een lach en een traan verlopen, vanti Lebbeke, de prestigeuze eerste nationaler eindigde ierde en behoudt dus zyn status van topklub, maar speelt olgend seizoen geen Europees handbal. Meteen betekent it een hele domper op de verwachtingen, want Lebbeke ad zich als streefdoel gesteld minstens een plaats te ehalen die recht gaf op Europees handbal. et is in feite een moeilijk izoen geweest voor de klub voorzitter E. Moonen. en had zich voor het eerste izoen in de Buggenhoutse orthal aan andere resultaten rwacht. Er was wel de wed- rijd Avanti-Hasselt recht reeks op dc T.V., maar een hte doorbraak naar het Bug- nhoutse publiek is er toch »it gekomen. Neem daarbij >g dat een ontgoochelde trai- r-coach L. De Nil na de iverwachte uitschakeling in 1/8* finale van de Belgische iker tegen Angleur het niet eer zag zitten en Avanti op ek moest naar een andere liner De Smet nam dan over de resultaten gingen zowaar w de hoogte in (o.a. de erwinning in Hasselt). Het zoeneinde verliep nog zeer sitief voor de Lebbekenaars tar toen was het reeds te laat nog meer te bereiken dan verdienstelijke vierde iats in de eindrangschikking. De knappe resultaten behaald op het einde van het seizoen 1985-1986 hebben nochtans een zeer goede invloed gehad op de sfeer in de klub, sfeer die zo stilletjesaan te berustend was geworden. Inderdaad, hoewel alle plooien nog niet zijn gladgestreken, waait er nu een verfrissende bries in de Avanti-rangen en tussen het bestuur en de spelers lijkt er een nieuwe band van samen horigheid te groeien. Avanti Lebbeke is financieel opnieuw gezond en men is druk aan het werk, zowel organisatorisch als sportief, de klub nieuwe zuur stof te geven. Het herenteam schreef voor het seizoen 1986- 87 in onder de benaming Avanti Buggenhout en de da- mesploeg, die onder de vleu gels blijft van de V.Z.W. Avanti speelt volgend seizoen onder de naam Av. Nopri Leb beke. Op sportief gebied is men druk aan het onderhande len om de ploeg opnieuw een stevige ruggegraat te geven en als alles verloopt zoals gepland zou Avanti wel eens versterkt aan de start van het seizoen 1986-87 kunnen verschijnen. Zowel de heren als de dames... Ook aan de jeugdwerking, die zowat verdwenen was, wordt druk gesleuteld zodat het er naar uitziet dat Avanti zijn rol van vaandeldrager nog ver schillende jaren wil vervullen. Bij E.V. Aalst liggen de zaken enigszins anders. Eendracht sloot de kompetitie af op een vijfde plaats wat voor een nieuwkomer in tweede natio nale zeker niet slecht kan ge noemd worden. Maar wat wel verontrustend is, is het feit dat Aalst tijdens het kompetitie- slot heelwat van zijn pluimen liet. Op zeker ogenblik leek het erop dat E.V. Aalst zelfs in aanmerking kwam voor pro motie maar daarna werd er verloren van enkele mindere goden en toen was de veer duidelijk gebroken. Vooral het seizoeneinde werd moeilijk en daar ligt misschien de reden WIELRENNEN Handbal. E.V. Aalst moest tijdens het seizoeneinde de rol lossen (arch) waarom trainer-coach M. Wel- lekens op de pas gehouden Algemene Vergadering zijn ontslag aanbood. Meteen heeft het Eendracht-bestuur heel wat werk voor de boeg want ook financieel liggen de zaken niet zo gunstig. Op 26 juni is er dan ook een spelersvergade ring gepland waarop de eva luatie zal gemaakt worden van de toestand. Niettemin is er bij Aalst ook reden tot vreugde. Inderdaad, het staat nu vast dat de dames- ploeg volgend seizoen naar eerste nationale promoveert, aangezien het Waalse Herstal niet wenst te promoveren. Misschien blijft trainster M. Van den Borre dan toch bij Aalst maar dat er versterking moet komen is duidelijk. Bij de dames is Avanti Femina Lebbeke de enige streekklub die nationaal speelt en het mag gezegd, de veelvuldige Belgi sche kampioen heeft het ook in het voorbije seizoen waarge maakt. In de kompetitie geëindigd op een vierde plaats, werden de verwachtin gen niet totaal ingelost maar met het behalen van een fina leplaats in de Beker van België werd het seizoen 1985-86 to taal opgekalfaterd. In die fina le kwam dan weer de wispeltu righeid in de prestaties tot ui ting maar niemand zal ontken nen dat de verjonging van de ploeg een sukses is geworden. Meteen zijn de vooruitzichten voor de Lebbeekse dames- ploeg opnieuw zeer gunstig. Het spelerspotentieel zal ver sterkt worden en organisato risch worden de rimpels glad gestreken. Financieel zal Av. Nopri Lebbeke min of meer autonoom gaan fungeren en met P. De Smedt als trainer- coach kondigt het seizoen 1986-87 zich beloftevol aan. STUDIES PRIMEREN RUSTIGE KNAAP UIT ST. GILLIS-WAAS TOONT LEF EN KLASSE Nadat vorige week in Lutterzele te Sint-Gillis de V.W.B. een eerder nat weekend meemaakte, zullen de renners opnieuw aantreden in de Donckstraat te Dendermonde ter gelegenheid van de wijkkermis. Op 4 en 5 juli zijn er dus wedstrijden voorzien voor de verschillende kategorieën \.W.B.-ers. Uiteraard komt de ganse ploeg van A u to bedrijf Buslot aan de startlijn. Voor de wielerliefhebbers een kans om enkele span nende wedstrijden te volgen. MUNDIAL 1986 Toen Mexico in september vorig jaar getroffen werd door een zware aardbeving vreesde men voor de Mundial in dat land. Maar nee, Mexico is voetbal en ondanks alle ellende, ondanks de grote inflatie staat het grootste land in Centraal-Amerika vandaag klaar met de Mundial. Hoe armer een land, hoe meer dat land via de sport in de belangstelling wenst te komen. En Mexico is arm, twintig procent van de bevolking is werkloos, meer dan vijftig procent van de Mexicanen is analfabeet. Dus voetbal maar. Vierentwintig landen maken het dertiende wereldbe- kertornooi en favorieten zijn er natuurlijk opnieuw te veel. Mexico zelf als eerste land want de Mexicanen hebben de steun van een enthousiast publiek en ze zijn hoogte en warmte gewoon. Die klimaatsomstandighe den zijn voor de andere ploegen steeds het voornaam ste probleem geweest en nogal wat teams zochten elders gelijkaardige omstandigheden. Hoogtestages waren in. Mexico echter poneert meer zichzelf als favoriet dan dat de kenners dat doen. Brazilië wordt verwacht met speels, inventief en vooral produktief voetbal. Net als Mexico 1970 toen de grote Pele Brazilië naar de 'voorlopige' laatste wereldbeker voerde. Brazilië teert nu echter op de generatie na Pele. Op spelers als Zico, Socrates, Junior en Falcao. De jeugd kennen we nauwelijks en na de eerste wedstrijden kon het team toch niet overtuigen. Men rekent evenwel op een Zuid-Amerikaans win naar. Telkens de wereldbeker op dat kontinent werd gespeeld zorgde één van hun deelnemers voor de bekerzege. Faalt Brazilië dan blijft er dus Argentinië, met een onvoorspelbare Maradona, of Uruguay waar Enzo Francescoüi als bepalende figuur naar voor wordt geschoven. Spanje, Italië en Frankrijk vertegenwoordigen Zuid- Europa. Ze kunnen in Mexico rekenen op bijval vanwege de van Castilliaanse origine zijnde bevolking. Maar ook hun eerste optreden kon niet boeien. De outsider nummer één lijkt de Sovjetunie en de Russen hebben hun entree niet gemist, 6-0 tegen de Honga ren. Een stevig nationaal team gebouwd rond Dynamo Kiev, zonder twijfel het sterkste team uit Europa. Met de Britse ploegen houdt vrijwel niemand reke ning. Het is nu trouwens al twintig jaar geleden dat Engeland in eigen huis nog wereldkampioen werd. En de Duitsers dan? Talent te kort, zegt men. Al kunnen de Duitsers in het tornooi opnieuw groeien. Voor de Belgen lijkt de konkurrentie in groep B nu plots veel groter dan men eerst gedacht had. Mexico zit vermoedelijk al goed en Paraguay heeft enorm veel talent in huis en werd hier ten onrechte onderschat. Romero, Cabanas en anderen kunnen voor de verras sing zorgen. De moeilijkheid met de Belgische voetballers is dat van alle spelers er hooguit vijf zijn die in staat en van plan zijn er al die tijd ernstig werk van te maken. De eerste ruzies binnen het team tonen dat er op gebied van professionele ingesteldheid echt weinig is veranderd. Toch geraakt België haast zeker in de tweede ronde. Al was het maar via één van de vier beste derde plaatsen. Maar dat zou dan vermoedelijk ook het einde beteke nen van de Rode Duivels want in Guadalajara moeten ze het dan opnemen tegen Brazilië, toch de vermoede lijke winnaar in groep D. Het kan natuurlijk ook beter verlopen maar de eerste wedstrijd tegen Mexico faalde de Belgische ploeg. België werd gevloerd uit twee stilstaande fasen en kon aanvallend niets in de schaal leggen. Tegen een niet zo sterke tegenstander, een ontgoochelende start. Het lijkt erop of de Rode Duivels in Mexico meer dan alleen adem te kort zullen komen. Hugo Aerta veel gemakkelijker en minder gevaarlijk in een beperkte groep te rijden dan in een groot peloton. De kans op een valpartij is er veel groter. Pas wanneer de kaarten waren ge schud en ik vooraan evolueer de, besefte ik dat ik een kans hebber was. Ik had voldoende kilometers in de benen. De droom werd werkelijkheid». Als jonge knaap heeft Danny Daelman ook andere zorgen. Hij studeert automechanica. Een diploma primeert, zegt hij. Zelfs boven het koersen! E.G. SEIZOEN 1985-1986 Wielrennen. Danny Daelman, Oostvlaams kampioen van de nieuwelingen (c) «Zo'n krachttoer is niet alle daags. Dat is alleen maar weg gelegd voor een ijzersterke knaap als Danny Daelman. Hij nam in het eerste wedstrijdge deelte weinig risiko's. Het par cours volgde immers een moei lijk, bochtig en smal trajekt. Na de selektie was Danny be stendig in aanvalspositie te zien en legde uiteindelijk be slag op de titel, waarvoor 130 nieuwelingen waren opge komen». Daelman lanceerde een eerste uitval die meteen door Schouppe, Defrenne, Sprayt, Oppeel en Roggeman werd ge counterd. Vijfhonderd meter verder spurtte hij opnieuw uit het wiel van een paar voor hem rijden de tegenstanders, maar op nieuw kwam de reaktie en viel het groepje enigszins stil. De Bodt, Bontinck en Defren ne verkeerden blijkbaar in de mening dat de jongen uit St- Gillis-Waas daarmee zijn be komst had. Op pakweg één kilometer van de aankomst sloeg Danny een derde keer met dezelfde kracht toe en nu bleek de veer bij de konkuren- ten gebroken. Na hem veroverde de lokale De Bodt de tweede plaats. Eenvoudige jongen De finale van het Oostvlaams nieuwelingenkampioenschap werd ontegensprekelijk door Danny Daelman gekleurd. Een rustige jongen die Danny, die ook na een knappe wed strijd en een schitterende zege heel beheerst bleef. «Ik denk niet dat iemand kan zeggen dat de zege niet ver diend is», stelt de voor zijn leeftijd intelligente knaap. «Het was een lastige wedstrijd. Het regende bovendien onop houdelijk en dat maakte dat je geen enkel risiko mocht ne men, wou je een valpartij ver mijden. Op de vochtige parcours moest je voortdurend remmen en weer optrekken. Zoiets vergt een ononderbroken aandacht en koncentratie. Ik was er mij van bewust dat er in de leiders- groep snelle jongens zaten. Ik vreesde een beetje Bontinck, Defrenne en De Bodt. Van daar dat ik tot driemaal toe mijn kans .heb gewaagd. Het kwam erop aan om voldoende reserves over te houden om je tegenstrevers in de finale te kunnen losgooien. Twee keer werd ik gecounterd. Ik voelde mij in staat om het later nog een derde keer te proberen. Het lukte. De anderen beloer den mekaar om te zien wie zou reageren. Slag op slinger ver wierf ik een voorsprong van vijftig meter. Op dat ogenblik besefte ik dat ik ging winnen». Studies Danny Daelman is aan zijn tweede seizoen toe als nieuwe ling. Hij blijft het nog een gans jaar. «Vorig jaar won ik geen enkele wedstrijd. Wel werd ik vijf maal tweede. Ik ben nu een jaartje ouder geworden, deed ervaring op en werd sterker, faktoren die een rol speelden. Ik won inmiddels in Temse, Kemzeke, een rit in de Ronde van het Meetjesland en voor veertien dagen in Zottegem. Een flinke voorbereiding is aan de titelren voorafgegaan. Ik ben gaan oefenen in de buurt van Tielrode, waar zich ook smalle weggetjes en korte hellingen bevinden. Waarom moet je een omloop gaan ver kennen wanneer je in je buurt gelijklopende omstandigheden hebt? Ik wist bij mezelf dat je op een dergelijke omloop steeds in de voorste gelederen moest evo lueren. Wanneer je verzeilt in de achtergrond, kom je nooit meer terug. Bovendien is het indbal. Peter De Smedt blijft ook volgend seizoen trainer- tch van Avanti Femina dal dan echter Avanti Nopri bbeke zal heten, (arch) Wie zondagavond verrast opkeek toen hy het nieuws over het provinciaal kampioenschap voor nieuwelingen in As- pelare vernam, kent Danny Daelman niet of volgt het koersgebeuren maar vanop afstand. Sekretaris Marcel Mels van W.S.C. Vooruit St. Gillis- Waas, klub waarvan Danny lid is, gaf hem een kans zoals vele anderen. Wel maakte hy zondagmiddag enig voorbe houd. Gewoon omdat het slecht weer was. Danny moet warmte hebben, stelde Marcel Mels. De zestienjarige knaap van de cie, sprong hij weg op precies wijk Het Kalf in St-Gillis- één kilometer van de streep en Waas, heeft zich van het weer won met een voorsprong van niet veel aangetrokken. vijftig meter. «Je moet het Uit een leidersgroep van veer- maar kunnen», schrijft Vic tien renners, onder wie de Laureys in Het Laatste knapste jongens uit de provin- Nieuws. Gino Verbraeken is sinds 22 maart amateur. Hij kon zich snel aanpassen en slaagde erin om met de besten te wedijveren. Geen enkele keer werd de renner uit St.- Gillis-Waas uit dc wielen gereden. Al enkele keren dwong hij een plaats af binnen de tien. In Waasmunster werd hij vijfde en Heffen leverde een zesde plaats op. «In Waasmunster rekende ik op een vroege ontsnapping. Vandaar dat ik mij bestendig vooraan hield, initiatieven nam en in de tegenaanval ging, toen iemand poogde op pad te trekken. Ik was vastbesloten een degelijk resultaat af te dwingen. Vele supporters waren ter plekke. Vandaar dat ik deed wat ik kon om hen zo gunstig mogelijk te stemmen. Toen zich een leidersgroep vormde sprdng ik mee in de dans. Met acht waren we voprop, maar werden bedreigd. In de slotkilometer vielen een aantal achtervol gers ons op de nek. Vermits Pedro Van Bondt intussen de pijp uit was, kwam het er nog op aan, om voor de tweede plaats te wedijveren. Ik werd vijfde. In Heffen viel het best mee. Twee renners trokken vroeg in de aanval. Ik behoorde tot een groep achtervolgers. Na een hergroepering viel het deelnemersveld opnieuw uit mekaar. Er volgden vele demarrages. Uiteindelijk werd ik zesde en dat beviel me best». Gino Verbraeken is geen winnaarstype. Wel is hij er telkens bij waar moet geknokt worden. Als junior liet hij zich gelden in grote wedstrijden. Het «entree» bij de amateurs verloopt in de beste omstandigheden en dat is voor de St.-Gillissenaar veelbelovend. Op 1 juli begint hij zijn militaire dienst. Vermits hij in de onmiddellijke buurt is gekazerneerd zal hij allicht vaak aan de start kunnen verschijnen. E.G. Wielrennen. Gino Verbraecken (C)

De Voorpost | 1986 | | pagina 17