DE B.W.C.L. IN DIEPE ROUW EN EEN NATJE EEN DROOGJE IN MEMORIAM FRANCOIS BOUCHEZ VIERDE ZEGE VOOR BAASRODENAAR GUST DE TROETSEL De Voorpost - 6.6.1986 - 19 WIELRENNEN Louis De Boeck, ooit goed voor méér dan 240 wielerpal- men in de kategorie der lief hebbers en onafhankelijken, BWCL-Wielrennen. In Hekelgem won Johan De Cocker de D-reeks en Herman Van Loer ïrad op. 3,5 gastheer "J .^j11 Lutterzele voor een pleiade van gewezen en would-be wiel renners. Het Autobedrijf Buslot pvba was als voorname sponsor met een heuse ploeg aanwezig in deze wedstrijden onder de reglementen van de Vlaamse Wielerbond. Zaterdag ver schenen in drie rennerskatego- rieën niet minder dan 163 ren ners aan de start, zondag werd de organisatie geteisterd door bijzonder slechts weer - en het aantal deelnemers liep «slechts» op tot rond de 90. Café «Welkom» waar het, alle maal om draaide, kende niet temin drukke momenten en op het sportieve vlak mochten de wedstrijden er zijn. De win naar van zaterdag in de B- reeks (Staf Heyns uit de Ant werpse voorkempen reed met een computer la Greg Le- mond en konstateerde dat hij I BWCL-Wielrennen. In Wetteren won Maurice De Leener de C-reeks en Gaston Van den Hoecke was de snelste in de D-reeks. als winnaar 76 km had afgelegd aan een exact gemiddelde van... 41,650! Wie zou denken dat deze echte wieleramateurs er een gezondheidswandelin getje voor dikbuikige wieler toeristen van maken, mag dus wel even zijn mening herzien. Zaterdag vertrokken 61 ren ners in de A-kategorie (van 17 tot 37 jaar). Gewezen prof en ex Tour de Francer, Rene Dil len, bleek in de koers de beste man en onderstreepte dat door licht afgescheiden alleen bin nen te komen, voor de Neder lander Toon Bogers en de Ant werpse gewezen steramateur Roger De Beuckelaer. Geert De Cock uit St.-Gillis-Dender- monde, uit de stal van Buslot, eindigde na een sterke wed strijd als 15e, nadat hij in de laatste ronde geprobeerd had Dillen te counteren. Bij de B-renners vertrokken 52 renners en Staf Heyns eindigde als winnaar na een spurt tegen zijn vluchtgezel H. V.D. Perre uit Koningshooikt. In de kate gorie der plus-vijftigers scheid- B.W.C.L.-VOORZITTER PLOTS OVERLEDEN Vrijdagavond 30 mei 1986, tien voor zes, een paar minuten voor de start van het BWCL-avondcriterium voor C- en D-renners in Sint-Lievens-Houtem. Fran cois Bouchez, voorzitter van de liga en zelf klaar om te starten in zijn zoveelste wedstrijd, spreekt zijn mede- renners toe. Hij betreurt de zware valpartij die plaats had de zaterdag voordien in Zellik en vraagt de renners voorzichtig te zijn en mekaar te verwittigen voor gevaarlijke situaties. Tenslotte zijn het allemaal echte amateurs die overdag uit werken gaan en voor wie wielrennen enkel een hobby is. Hij spreekt zijn hoop uit op een spoedig herstel van de slachtoffers en gaat verder over de positieve voorstellen die hij ontving i.v.m. de herverdeling der leeftijdskategorieën in 1987. Hij deelt met fierheid en enthousiasme mee dat er volgend jaar méér BWCL-wedstrijden zullen ko men, waarvan acht in Sint-Lievens-Houtem. Wie had toen kunnen denken dat Lucien aan de start stond van zijn laatste wedstrijd? Het noodlot sloeg toe na enkele ronden. Francois werd plots onwel en hoewel een ploeg van het Rode Kruis vrijwel onmiddellijk ter plaatse was, kon geen hulp meer baten: een hartaderbeeuk velde de hardst wer kende kracht van de BWCL. De verslagenheid was groot. De wedstrijd werd stilge legd en de A- en B-koers werd afgelast. De meeste aanwezigen waren sprakeloos én beseften dat de BWCL nooit meer zal zijn wat het was. De liga was immers het levenswerk van Francois Bouchez. Het is voor 99 aan hem te danken dat zovelen zich kunnen uitleven in hun favoriete sport in eigen streek. Er werd getwijfeld of de wedstrijden voor zaterdag en zondag nog zouden plaats hebben uit respekt voor de overleden voorzitter. Uiteindelijk werd beslist om toch te koersen. Het zou tenslotte zijn eigen wens geweest zijn en dat werd bevestigd, door zijn diepbedroefde, doch moedige echtgenote. Naast al deze persoonlijke gevoelens voelden de ren ners ook aan dat er van nu af aan hard zou moeten gewerkt worden om de BWCL, het levenswerk van Francois, overeind te houden, zodat er besloten werd tot een speciale vergadering op maandag 2 juni in het bondslokaal. Iedereen besefte immers zeer goed dat het organisatorische en andere werk dat Francois op zich had genomen enorm was. Francois Bouchez, die in september 48 moest worden, was gedurende vijf jaar voorzitter van de BWCL. Hij wordt zaterdag om 10 uur ten grave gedragen in Opwijk. Hij laat een weduwe en een dochter van 17 jaar na. Iedereen zal hem hard missen en zijn vrienden-renners beseffen maar al te goed hoe groot de leegte is die hij achterlaat. Hij is niet te ver vangen... den zich na een massa pogin gen en een strak tempo, veer tien renners af. De «lepe» Gust De Troetsel uit Baasrode won de spurt voor Lampaert uit Gent en een bijzonder ster ke Louis De Boeck, die de last van de organisatie voor een heel stuk had gedragen, werd prachtig derde. Vermelden wij nog dat in deze C-reeks juist geteld 50 renners van start wa ren gegaan. In ieder geval kwam de ploeg van VW en Audi hier bijzonder goed uit de slag, met een eerste en een derde plaats. Zondag kende de weermaker geen genade: regen van begin tot einde. Bij de A-renners kwamen dan ook maar een 25- tal renners hun rugnummer ophalen. Toch maakten zij et een sterke wedstrijd van en vooral de prestaties van André De Boeck (St.-Gillis), Gerrit De Cauwer (Moerzeke), Geert De Cock (St.-Gillis) en oud prof Willy Abbeloos (inder daad, de ex-Tour de Francer uit Lebbeke!) sprongen in het oog. Het gaat hier stuk voor stuk om streekrenners die deel uitmaken van het sterke Bus- lotteam. Met Willy Abbeloos, die blijkbaar opnieuw smaak heeft gevon den in het koers- veloke, mag men zich nog aan heel wat succes verwachten. Willy heeft blijkbaar nog de allure van een echte prof en lijkt met zijn 37 jaar bijlange niet aan het einde van zijn koerslatijn. Geert De Cock reed opnieuw zeer sterk, maar lijkt eigenlijk te sportief om het hoogste ren dement te bekomen. Geert wil knokken en onderscheidt zich in de wedstrijd als de grote werker. Andre De Boeck, daags voordien in een off-day, kwam nu des te schitterender uit de hoek en werd mooi 12e. Gerrit De Cauwer, zeer regel matig, eindigde als 9e, terwijl Geert «slechts» 11e werd. Bij de B-renners startten 34 renners en winnaar werd Ro ger Beelaert uit Kieldrecht, na een vinnige spurt voor Van Impe en Lievens. Aime Mi- chiels uit Zele, die de dag voordien en ook nog dezelfde dag) de trouwfeest van zijn zoon-wielrcnner Peter had georganiseerd en meege maakt, werd met vaak in de ogen, toch nog 8e. Bij de C-renners (33 deelne mers) bracht Louis De Boeck het slechts tot een 10e plaats, ondanks sterk rijden. V.W.B. Wielrennen. In Lutterzele won Beelaert de spurt van de B-renners voor Van Impe (vh) V.W.B.-Wielrennen. Bij de C-renners in Lutterzele won Victor Wartel (midden), voor Van den Bogaert en Van Geel (vh) V.W.B. Wielrennen. Beelaert kreeg de bloemen bij de B-renners in Lutterzele (vh) bleek opnieuw trek te hebben in de bloemen en hij was een van de stoere werkers. Ten slotte werd de laatste ronde ingegaan, met nog een twintig tal renners en de vlugge jon gens kwamen naar voren. Pier re Buslot kwam als eerste uit de bocht, met daarachter de aalvlugge Van Laethem. Bus lot spurtte echter op een leeg- WIELERTWEEDAAGSE IN LUTTERZELE Op vrijdagavond waren er avondwedstrijden in Sint-Lievens-Houtem. Om 18.30 u. vertrokken de C- en D-renners als eersten. De wedstrijd was amper vijfentwintig minuten oud, toen de voorzitter, Francois Bouchez, die op het ogenblik alleen reed, plotseling zonder enige aanwijsbare reden de weg verliet en in een naastgelegen gracht neerviel. De snel ingrijpende hulpdiensten haalden de ongelukkige renner uit de gracht en pasten hartmassage toe, terwijl er zuurstof werd toegediend. Daarna reed men onmiddellijk naar de kliniek van Wetteren, Ondanks al deze pogingen kon men de voorzitter niet meer helpen. Een hartaderbreuk had hem tijdens zijn geliefde sport geveld. De renners hebben onmiddellijk het koersen gestaakt en er heerste een onbehaaglijke stilte in deze anders zo bonte bende. In een apart artikel meer over de renner-voorzitter en duivel-doet-al van de BWCL. Zaterdag 31 mei in Hekelgem De A- en B-renners moesten zes ronden afleggen op een terrein dat niet van de poes was: er moest veel geklommen worden en er waren lange kas seistroken en veel bochten. Na een minuut stilte ter nagedach- tenis van de voorzitter werd het startsein gegeven, nadat de heer Van Eyck de renners nog eens had toegesproken. Tij dens de eerste ronden werd er Iin gesloten gelederen gefietst, maar het lastig parcours eiste zijn tol en achteraan moesten meerdere renners loslaten. De definitieve ontsnapping werd ingezet door Jozef Van Ister- dael, Danny De Backer en Patrick Van Riet. Hoe ver woed Pollet, Van de Meirs- sche, Van Hauwenis en na een geweldige sprong ook Pierre Buslot jaagden, de vluchters bleven uit hun greep. Vooraan viel De Backer nog uit wegens l bandbreuk en zo kregen we nog twee vluchters: Van Riet 1 (A) en Van Isterdael (B). Ru- 1 dy Pollet won de spurt voor 1 Van de Meirssche, Van Hau- 1 wenis en Buslot, terwijl Bruno Cornelis de spurt van de ach- tervolgers won. In de C- en D-kategorie werd g er direkt een hard tempo opge- legd en vele renners moesten e vlug de rol lossen. Herman T. Van Laere, vrijwel voor zijn J deur rijden, probeerde het op r zijn eentje. Toch werd er hard geknokt om alles weer bijeen te krijgen. Ondertussen was I het koppeloton stevig geslon ken en toen Van Laer in de laatste ronde opnieuw weg- II sprong, was het alleen een flink rijdende Van Assche die hem kon bijbenen. In de sprint stond er geen maat op de alles gevende Van Laer. Julien Geldhof won even later de spurt van het peloton voor Huygens, terwijl J. De Cocker het haalde bij de D-renners voor Sonck. Van der Vurst werd derde (achteruitgeslagen door een val). Van der Eecken die lichtjes gelost was, werd vierde en Van der Cruyssen was door bandbreuk weg uit de kop. Zondag 1 juni in Wetteren De C- en D-renners gingen eerst van start en na amper twee van de zeven af te leggen ronden kregen we reeds een kopgroep van een vijftiental renners. De anderen waren kansloos. De wind en de regen maakten de wedstrijd zeer hard en hoewel de plaatselijke renner Willy Roels alle pogin gen neutraliseerde en zeer waakzaam was, werd hij toch verrast door een geweldig hard fietsende De Leener. Hoe hard Willy ook reed en op het laatste nog probeerde het tij te keren in gezelschap van Van Assche en De Lantsheer, men zou De Leener slechts aan de eindmeet terugzien. Roels won dan de sprint van het drietal en Hygens regelde rest van het kopgroepje. Bij de D-renners spurtte Gaston Van Den Hoecke het vlugst voor de goed rijdende Van Der Eec ken, Sonck en De Cocker. Bij de A- en B-renners werd er al direkt hard gefietst en veel zwakke broertjes moesten snel overboord. Luc Berckenbosch had er blijkbaar zijn zinnen op gezet en fietste gedurende en kele ronden voor het peloton lit, maar ook Van Isterdael Uitslagen Hekelgem: Kat. A: 1. Patrick Van Riet, 2. Rudy Pollet, 3. Eddy Van der Meirssche, 4. Bruno Cornelis, 5. Antoine De Caboter, 6. Jac ques Crabbé, 7. Danny De Backer, 8. Danny Van Houte, 9. Luc Heylenbosch, 10. Fred dy Rijde. Kat. B: 1. Jozef Van Isterdael, 2. Herman Van Hauwenis, 3. Pierre Buslot, 4. Johnny Die- rickx, 5. Willy De Boeck, 6. Pierre Van Ransbeeck, 7. Au gust Van Laethem, 8. Pierre Van Den Bossche, 9. Danny Mertens, 10. André Van Cutsem. Kat. C: 1. Herman Van Laer, 2. André Van Assche, 3. Ju lien Geldhof, 4. August Huy gens, 5. Mare Heyndrickx, 6. Jean Goossens, 7. Ghislain Van Lierop, 8. Robert Mon- Houte, 5. Robert De Milde, 6. Luc Pauwels, 7. Maurice Mi- chiels, 8. Jacques Crabbé, 9. Claude Heuninck, 10. Emma nuel Cornu. Kat. B: 1. August Van Lae them, 2. Pierre Buslot, 3. Jozef Van Isterdael, 4. Johnny Die- rickx, 5. Roger Hoof, 6. Da niel Meskens, 7. Theo Van Handenhove, 8. Johnny De Winne, 9. Gilbert Dryoul, 10. Francois Van den Bossche. Kat. C: 1Maurice De Leener, 2. Willy Roels, 3. André Van Assche, 4. Petrus De Landts- heer, 5. August Hygens, 6. Mare Heyndrickx, 7. Herman Van Laer, 8. Marcel Van Geyt, 9. Ghislain Van Lierop, 10. Johnny De Paepe. Kat. D: 1. Gaston Van Den Hoecke, 2. Willy Van der Eec ken, 3. Desiré Sonck, 4. John De Cocker, 5. Guy Soil, 6. Vorige zaterdag vonden de traditionele V.W.B.-wedstrij- was er de overwinning in Baas den plaats in Lutterzele. Promotor Louis De Boeck, zelf rode, in 't Broek, op 5 april en aktief renner, bood de renners van de Vlaamse Wielrij- ov?r veertien dagen stekte ik dersbond twee dagen na mekaar koersgelegenheid. derde pal™ .mee ,n St Hijzelf en de andere lokale wielrenners deden hun uiterste Mits wafgeTuk. kin ik de goe- best, in de verschillende kategoneen, om de bloemen mee de kondiTie behouden. Mijn naar huis te nemen, maar uiteindelijk slaagde daarin werk bij Siau te Appels als slechts één man: Baasrodenaar August De Troetsel, aktief chauffeur, biedt bij voldoende in de C-kategorie. mogelijkheden om te trainen en te koersen. Al gebeurt het Zaterdag vertrokken we met rechts wou passeren, hield ik soms dat ik op zaterdag of 59 deelnemers, vertelt hij, en de deurdicht. zondag moet werken en zo een de beslissing viel zowat half- Louis De Boeck, die allicht koers mis. Maar ik kan dage- weg de wedstrijd. Toen kon- wat graag voor eigen volk had Hjks trainen, als ik weg ben is 't den een veertiental renners gewonnen, finisgte eervol Voor minimum twee uur en zich loswerken en tot het einde derde. eenmaal per week maal ik 150 toe hun voorsprong behouden. Voor wkieke August, was het kilometer af. Het waren voornamelijk de de vierde zege van het seizoen. Ambities voor de rest van het niet-spurters die probeerden Vorig jaar, was ik wat wegge- seizoen? een groepsspurt te voorkomen deemsterd, als gevolg van ziek- ik hoop geregeld een overwin- en afgescheiden te arriveren, te. Daardoor behaalde ik rung te kunnen behalen en ook maar uiteindelijk gingen we slechts twee overwinningen, tijdens de Wereldkampioen- met het hele groepje de laatste Normaal gesproken acht ik schappen van onze wieler- recht lijn in. mezelf er toe in staat om tien- bond, begin augustus te Ternat Ikzelf was van op kop begon- tal tuilen per seizoen te verga- beter te doen dan vorig jaar, nen. Raoul Lampaert uit Gent ren, maar er mag natuurlijk toen ik derde eindigde, beschouwde ik zowat als mijn geen pech mee gemoeid zijn. Cecco snelste en gevaarlijkste kon- De eersteling veroverde ik in kurrent, maar toen hij langs Laarne op 22 februari. Dan V.W.B.-WIELRENNEN BWCL-Wielrennen. In Wetteren won Rudy Pollet bij de A-renners en August Van Laethem bij de B's V.W.B.-Wielrennen. De wedstrijden in Sint-Gillis werden fel geteisterd door de regen. Ook de A-renners zouden het niet gemakkelijk krijgen (vh) lopende tube en Van Laethem rijfde gemakkelijk zijn veer tiende seizoenzege binnen. Pollet haalde het nipt voor uit blinker Berkenbosch. Vermel den we nog de bandbreuk van Bruno Cornelis in de laatste meters. Ook Robert De Milde leed bandbreuk in de laatste ronde. Beiden zaten nog in de kopgroep. naert, 9. Maurice De Leener, 10. Etienne Van De Zande. Kat. D: 1John De Cocker, 2. Desire Sonck, 3. Oscar Van der Vurst, 4. Willy Van der Eecken, 5. Gaston Van den Hoecke, 6. Georges Van der Cruyssen, 7. Robert Duym, 8. Lucien Van Impe, 9. Roger Van Wesemael, 10. Frans Van Handenhove. Wetteren Kat. A: 1. Rudy Pollet, 2. Luc Berckenbosch, 3. Eddy Van der Meirssche, 4. Danny Van Paul Droesbeke, 7. Roger Van Wesemael, 8. Jozef Gevaert, 9. Jan Wauters, 10. Jozef Boone. Programma De BWCL-renners zijn zater dag aan de slag in Schaerbeek bij hun gekwetste ondervoor zitter Eric Van De Sompele. Eerste start om 14.00 u. Zondag nodigt C-renner Guy De Kelf de renners uit in Her- dersem. Eerste start om 14.00 u.

De Voorpost | 1986 | | pagina 19