IVTI besluit iubi met geslaagde Honda maakt nu ook dash-borden Weekblad van lettier - SeheMeitreel I Ruim tweeduizend lopers zetten Aalst op stelten Daensdag in Aalst Roofmoordenaar op het spoor? PEDILUX KERKSTRAAT 18 AALST De Voorpost unda Belgium, Wyngaardeveld 1 te Aalst, opende verleden donderdag officieel de euwe fabriek die reeds enkele weken operationeel is. De ekonomische krisis deed rieden jaar reeds tientallen personeelsleden afvloeien doch de dalende trend in de u-kt van de tweewiclers, brom- en snorfietsen, noopte Honda, wilde het overleven, er te gaan tot diversifikatie van de produktie. Die kwam er dan door naast de eewielers ook dash-borden voor Austin Rover (213 S) te fabriceren wat dan wel een restering van 400 miljoen impliceerde. D miljoen verfd. Onderscheid tussen :ze reusachtige investering plastiek en metaal is er dan -am er om het produktiepro- niet meer waar te nemen. Een s te rationaliseren. Manuele investering die 55 miljoen rhandeling van onderdelen vergde en werd aangevuld met :rd gemechaniseerd zodat een voorbehandelingstunnel klui zinvoller werk kunnen en een lakstraat. rrichten. Het produktiepro- werd tevens geoptimali- «1 via gekontroleerde uni- me doorstroomsnelheid tus- de verschillende werk- latsen En tenslotte wilde :n diversifiëren door de 43 in nieuwe fabriek werkende klui bij te scholen en o.m, in zuka trainingskursussen te en volgen. omenteel worden 225 brom- tsen per dag gemaakt en iar einde 1984 het miljoen cds bereikt was werden er in 85 55.000 vervaardigd, de dash-bordfabriek is men aan 200 stuks per dag toe ch na de vakantie wordt de Dduktie opgedreven tot 270. euwe machines de nieuwe fabriek staan e gigantische injektiema- ines voor plastiek met een litkracht van 100 en 1800 Daartussen een matrijzen- sselaar oin in no-time de ireedschappen op deze ma- les te wisselen. Er wordt gewerkt met twee dagploe- doch met deze machines inen ook plastiek-onderde- voor tweewielers worden -aardigd. Een grote ge- ibineerde machine zorgt verder voor de bekleding de dash-borden. De mon- in de borden gebeurt lueel. is er dan de ververij ir zowel onderdelen in pias als in metaal worden ge- van belang. Na de afvloeiing van verleden jaar zijn er mo menteel 130 geschoolde vaklui werkzaam in de eerste fabriek en 42 in de nieuwe die naast dash-borden ook nog plastiek onderdelen voor bromfietsen vic Moyersoen, gouverneur Balthasar, de afgevaardigde van de Japanse ambassadeur in België, burgemeester Ray mond Uyttersprot, schepen Robert De Pauw en vele ande ren - de één miljoenste brom fiets gevierd. Momenteel maakt men nog zowat 50.000 brom- en snorfietsen per jaar en een produktie van 70.000 instrumentenborden is het nieuwe jaarlijks streefdoel. Vi ce-premier en gemeenschaps minister Louis Waltniel loofde de dinamiek en de know-how Aalst. De start is pas gegeven, handjeswuiven kan nu nog (a) Op imponerende wyze waarby het stadsbestuur werd betrokken besloot het Vry Technisch Instituut Aalst de viering van zyn 75-jarig bestaan. Vooraf was er reeds een eucharistieviering geweest in de Sint-Martinuskerk met zowat ruim 2000 leerlingen en leraars, een jubileumtoneelopvoering van «De vrolyke vrouwtjes van Windsor», de inzegening van een nieuwe kapel in de nieuwe «blok», de infotechdagen met een akademische zitting, de opendeurdag met jubileumdimensie en een groots totaalspekta kel met wel als schaduwzyde het niet marsjeren van de diaprojektoren. Verleden zaterdag werd, na al de eerder interne festiviteiten, via een stratenloop aan gans Aalst konde gedaan dat er in het VTI iets niet alledaags roerde. Aalst. De Hondafab'riek En verder zijn er nieuwe trans portkettingen en, voor de tweewielers, een robot-station dat samen met een program meerbare transfertmachine de kaders van de bromfietsen last. Finaal, na de volledige blage, gaan de bromfietsen on middellijk in wachtende vrachtwagens om naar hun be stemming te worden vervoerd. Twee decennia In ruim twee decennia is Hon da Belgium, nu met een zekere autonomie t.o.v. de moedervestiging in Japan, uit gegroeid tot een werkgever maakt. De nieuwe ververij Iaat toe te verven zodanig dat het onderscheid tussen plastiek en metaal niet meer zichtbaar is. Naast deze 176 mensen werken er nog 22 bedienden en in de dienstensektor nog eens een honderdtal. Een driehonderd dus in totaal. De fabriek, de allereerste vestiging van Hon da Motor Co Ltd buiten Japan waarvoor België werd uitver koren, produceert voorname lijk voor de Europese markt. Ongeveer 75% wordt geëxpor teerd. In 1984 kon men dan ook in aanwezigheid van tal van prominenten - ook nu wa ren die talrijk aanwezig met vooraanstaanden van Honda, vice-prcmier van de Vlaamse Exekutieve Louis Waltniel, oud-minister Ludo- van Honda en toonde zijn reë le waardering voor de visie van de bedrijfsleiding en de inzet van het personeel. Mits invoe ren van spitstechnologie, in zonderheid robotika enerzijds en anderzijds perfektionering van het personeel via opleiding en recyklage in Duitsland en Japan gaf Honda gestalte aan de nieuwe Vlaamse dinamiek. Op het vlak van de financiën wil de Vlaamse Exekutieve streven naar het vervangen van kapitaals- en rentepremies door terugvorderbare voor schotten en toekennen van de gewestwaarborg. Waarbij de minister dan allerminst de K.M.O.'s wil vergeten. LH Op zondag 15 juni organiseert het Priester Daensfonds de jaarlijkse Daensdag te Aalst. Te 9.15 u. legt een delegatie bloemen neer op het kerkhof bij de graven van de families Daens, Frans De Neve en Ben De Cock. Te 10 u. volgt dan een plechtige herdenkingsmis in de Sint-Maartenskerk met homilie door Pater Schuermans s.j. Daarna volgt met vlaggen en muziek op kop een optocht naar het Priester Daensgedenktekcn waar Lue D'Hor.dt, voorzitter van het Vlaams Verbond voor gepensioneerden voor Groot Aalst het woord zal voeren. Terug in het stadhuis volgt dan een akademische zitting in de feestzaal met muzikale omlijs ting door de akademie voor muziek, ballet en toneel. Na een welkomstgroet van kuituurschepen Borms spreekt P. Pil namens het hoofdbestuur van V.O.S. en brengt voorzitter Luc Delafortrie een overzicht over de werking van het Fonds, gevolgd door een drink aangeboden door het stadsbestuur. LH Meer dan 2000 lopers, jong en oud, namen deel aan de massa le stratenloop met vertrek aan de Sint-Annalaan en langsheen Nieuwbeekstraat, Kerkhof laan, Pontstraat, Grote Markt en Esplanade. Met uiteraard heel wat nieuwsgierige belang stelling en zelfs vrijwillige assistenten met emmer en spons. Een organisatie met al les derop en deran. Begelei ding door de politie, assistentie van Vlaams Kruis, bezemwa gen waarin alleen een man met verzwikte enkel soelaas zocht en, waar nodig ook drang hekken. «Dwars door Aalst» Leerkrachten hadden bij de planning van de viering geoor deeld dat ook sport aan bod moest komen en dat in een aktiviteit waaraan zoveel mo gelijk mensen zouden kunnen deelnemen. Een sportaktiviteit buiten de schoolmuren waar de massa willens nillens mee zou gekonfronteerd worden. In de trend van lopen en jog gen werd dan geopteerd voor een stratenloop «Dwars door Aalst». Taken werden ver deeld met «en vedette» de le raars lichamelijke opvoeding, werkteams werden samenge steld, beroep werd gedaan op techniek en computers, spon sors werden aangesproken, kontakten werden gelegd met stadsdiensten, politie, en me dia en prijzen werden verza meld. aangesloten bij enige club) Haaltertenaat aan de finish. Rekening houdende met het feit dat de omloop iets minder (200 m dan 5 km. was - om een gepast parcours te vinden moet immers met veel andere faktoren rekening worden ge houden - totaliseerde de lau reaat een gemiddelde uursnel heid van zowat 23 km. Danny Muylaert ging Erik De Saede- leer, aangesloten bij Een dracht Aalst, slechts met 13 seconden vooraf. De 500e zet te er 20 minuten op, de 1000e en de laatste kwamen uiter aard heel wat later. Bij de 10 km. moesten er twee ronden worden afgelegd en een ogenblik werd gevreesd dat er zich achterblijvende at leten uit de eerste ronde zich zouden kunnen mengen in die van de 2e ronde, doch dat werd gelukkig niet het geval. Ook direkteurs Naast tal van leerlingen en le raars van het VTI liepen ook direkteurs mee. Algemeen di- rekteur Leo Wouters liep dc 10 km. in 39 minuten 35 seconden en werd daarmee 308e gerang schikt. Direkteur sociale pro motie Jan Roeland kwam uit in de 5 km. en eindigde als 464e in 20 minuten 32 seconden in het eerste derde. Direkteur Verstrate moest met pijn in het hart verstek laten gaan, want bij de training had hij een kwetsuur aan de Achillepees opgelopen. Sukses Was het weer om te lopen ideaal, droog en met te warm. Het deelnemersveld was via voorinschrijvingen alleszins verzekerd. Op de dag zelf kwa men er nog honderden bij zo danig dat de programmatie van de computer - een halfuurtje na de stratenloop leverde die de resultaten af met alle nutti ge gegevens - niet ver genoeg reikte. Voor de 5 km. waren er 1525 inschrijvingen en voor de 10 km 566. De start van de 5 km. was indrukwekkend en mas saal. Voor men het goed besef te was de overwinnaar, Danny Muylaert, een 28-jarige (niet- Algemene uitslag Hierbij telkens de eerste tien 5 km.: 1. Danny Muylaert (Haaltert), 2. Eric De Saedeleer (Aalst), 3. Marc Van Der Hoeven (Welle), 4. Wim Mory (Zotte- gem), 5. Koen Vanderbeken (Deerlijk), 6. Franky De Jon- e (Wielsbeke), 7. Bart Me- ganck (Nieuwerkerken), 8. Christophe Impens (Heus- den), 9. Marcel De Smet (Her- zele), 10. Jozef Van Damme (Wieze). 10 km: 1. Geert Muylaert (Haaltert), 2. Pierre Callebaut (Aalst), 3. Leo Brusselmans (Grember- gen), 4. Guido Touriani (Erpe- Mere), 5. Herman Boodts (Buggenhout), 6. Rudy Van Den Borre (Denderleeuw), 7. Guy De Blander (Outer), 8. Etienne Bultinck (Heusden), 9. Gilbert Maesschalck (Haal tert Ede), 10. Jean-Paul Fran- saert (Aalst). Pryzen De lopers werden ingedeeld telkens in dames en heren in reeksen onder de 16 jaar, 16 tot 40, 41 tot 50 en boven de 50 jaar. Jongste deelnemers wa-^ ren Sabine Van Oost (1979) uit Aalst, Istvan De Groote (1979) eveneens uit Aalst en Ingeborg Van Rumst (1979) uit Dendermonde. Oudste was Edmond De Pierre (1912) uit Aalst. Per reeks waren er prij zen voor de winnaars als een fiets, een regentrainingspak, een eetfestijn of badhanddoe ken. De tweede ontving tel kens een sporttas en alle deel nemers genoten van een fris drank en namen snoep en een in het VTI zelf geslagen herin neringsmedaille mee naar huis. 5 km. tot 16 jaar Dames 1. Els Van Der Hoeven (Wel le), 2. Anja Van Hedent (Im- pe), 3. Sandra De Nijs (Aalst), 4. Rebecca Alcantara (Erem- bodegem), 5. Else De Ridder (Lebbeke). Heren: 1. Kristof Van Damme (Wie- ze), 2. Jos De Muynck (Deer lijk), 3. Jimmy Van Den Borre (Denderleeuw), 4. Filip Cob- baut (Uitbergen), 5. Bert Ver haven (Opwijk). S km. 16 ft 40 jaar Dames 1. Gerda Foncke (Borsbeke), 2. Nicole Arents (Wetteren), 3. Annick De Geyter (Aalst), 4. Veerle Silon (Liedekerke), 5. Greet De Geyter (Herzele). Heren: 1. Danny Muylaert, (Haal tert), 2. Eric De Saedeleer (Aalst), 3. Marc Van Der Hoe ven (Welle), 4. Wim Mory (Zottegem), 5. Koen Vander beken (Denderhoutem). 5 km. 41 50 jaar Dames 1. Godelieve Roggeman (Her- dersem), 2. Katheleen Come- lis (Herdersem), 3. Hermine Van Bellingen (Affligem), 4. Germaine Vander Hoeven (Welle), 5. Ria Amant (Den derhoutem), Heren: 1. Marcel De Smet (Herzele), 2. Jozef Van Damme (Wieze), 3. Willy Van Gujseghem (Hof- stade), 4. Jozef De Weghe (Liedekerke), 5. Jozef Hoit- man (Welle). 5 km. boven de 50 jaar Dames Geen Heren: 1. Frans Van Der Hoeven (Welle), 2. André De Brauwer (Erpe-Mere), 3. Albert Van Geit (Moorsel), 4. Frans Wil- lems (Moorsel), 5. Jozef Kup- pens (Oudenaarde). 10 km. tot 16 jaar Katelijn De Valck (Mel- dert), 2. Sandra Van Hedent (Impe) Heren: 1. Peter Van Der Hoeven (Welle), 2. Johan Van De Bruggen (Aalst), 3. Benny De Frenne (Erpe-Mere), 4. Andy Dierickx (Aaigem), 5. Wim Vermoesen (Meldert). 10 km. 16 40 jaar Dames: 1. Marie Jeanne Buyl (Wette ren), 2. Hildegarde Eemans (Haaltert), 3. Greta Van Doorselaer (Dendermonde), 4. Caroline De Ceuninck (Wetteren), 5. Annick Cool (Oudegem). Heren: 1. Geert Muylaert (Haaltert), 2. Pierre Callebaut (Aalst), 3. Leo Brusselmans (Grember- gen), 4. Guido Touriani (Erpe- Mere), 5. Herman Boodts (Buggenhout). 10 km. 41 50 jaar Dames: 1. Lisette Van Den Borre (Lie dekerke), 2. Francy Le Jeune (Dendermonde). Heren: 1. Etienne Bultinck (Heus den), 2. Gilbert Maesschalck (Haaltert), 3. André Impens (Lede), 4. Jozef Van Damme (Wieze), 5. Jean-Louis Marce- lus (Aalst) 10 km meer dan 60 jaar Dames: geen Heren: 1. Philemon Roels (Dender monde), 2. Alois Van De Per- re (Denderleeuw), 3. Emiel Kieckens (Aalst), 4. Leon Van Oeteren (Lede), 5. Georges Temmerman (Brussel). Honda. Weinig mensenhanden worden gebruikt GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN Schoenen in verschillende breedten Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten Komt er enig licht op de koelbloedige roofmoord op Herman HeyVtiert, chef van de verzenddienst van een bedrijf van tapijten te Sint-Gillis-Dendermonde? Herman Heyvaert was gelast met het uitbetalen van lonen aan een paar tientallen werklieden van de fabriek doch op een ongewone datum en zeker op een ongewoon uur. 1 6 32 25 001 1 6 40 25 302 Telefoon 053/21.59.23 Het was dus normaal dat de opzoekingsdiensten hun licht gingen opsteken bij mensen die met het bedrijf bekend wa ren en het reilen en zeilen ervan kenden. Wat dan ook gebeurde. Ook bij werklui die niet meer in dienst waren. Zo belandde men o.m. in de Korte Dijk- straat 12 te Dendermonde bij Omar Ben Haddou Saih, een 32er die vroeger in het bedrijf werkte doch momenteel stem pelde De man had echter een alibi dat op het eerste zicht sloot als een bus. Bij nader uitpluizen vond men wellicht de speld in de hooiberg en toen andermaal bij Omar werd aan geklopt was deze verdwenen. Hij verscheen evenmin nog in het stempellokaal. De man zou 1,70 groot zijn, is rond van aangezicht en draagt waarschijnlijk een blauwgrijze blousonvest, een zwarte gerib de fluwelen broek, een effen- groen T-shirt met brede mou wen en lage schoenen met veters. Het parket verzoekt iedereen die enige inlichting in dit ver band kan verstrekken het te melden bij de gerechtelijke po litie via nr. 053/21.04.01 of bij de dichtstbij gelegen politie- of rijkswacht. De man verplaatst zich met een beige Mitsubishi Lancer met nummerplaat ASS630. Hij kan gewapend zijn met een pistool en is zeer LH Aalst. Netjes aanschuiven als men over de eindstreep komt (a) 3f JAAR6AN6 NR. 23 -18 F

De Voorpost | 1986 | | pagina 1