VIER DRIEPUNTERS VOOR V.A. BAASRODE T.T.-KAMPIOENSCHAP VAN DENDERMONDE 8'wselses kaatsen in baasrode ONTGOOCHELENDE TOPPER RUDY ANTHEUNIS KAMPIOEN BIJ BC DE GOUDEN KEU BEKERFINALES OP ZATERDAG TOYOTA LE PATRIMOINE BLEEF NIPT OVEREIND - r »4 B.C. De KS IX.e'vSr Gouden Keu, kan ach steeds Na kwamen de bezoe_ FRANCOIS CASSIMAN MINIVOETBALPLOEGEN GEZOCHT B.C. DE VRIENDENKRING DEELDE PRIJZEN UIT KAATSEN MINIVOETBAL PUPILLEN Hamme St.-Anna - V.A. Baasrode 0-10 Rode lantaarndrager, St.-An na kon weinig tegen een ontke- Baasrode inbrengen. De leiders domineerden de wed strijd vanaf het startsignaal, hoewel de bezoekers gestart waren met hun twee benja mins, De Maesenaere en Cas- n. De prestaties van deze twee beschrijven een stijgende kurve. Tegen Hamme lieten ze zich op weinig persoonlijke fouten betrappen. De bezoe kers liepen gemakkelijk tot 0-S uit om nadien naar een 0-10 zege af te stevenen. Hamme kon zelfs geen eerred- dend spel op zijn aktief bren gen. De opslagbeurten van de V.A.-spelers waren zo ver zorgd, dat de keerders van Hamme er geen vat op kregen. Een te gemakkelijke driepun tenzege voor de leiders. Hamme St.-Anna - V.A. Baasrode 3-10 (3-7) van V.A. Baas rode moesten eveneens op be zoek bij St.-Anna. Wou V.A. zijn titelambities gaaf houden, dan moest het zorgen dat er een driepuntenzege werd be haald. Een aartsmoeilijke op dracht, want de miniemen van St.-Anna vormen een goede ploeg, die heel wat in haar mars heeft. Dat bewezen ze inderdaad door in de beginfase V.A. Baasrode het vuur aan de schenen te leggen. Het eer ste spel ging naar de thuisploeg en nadat de bezoekers de stand op 1-1 hadden gebracht, bleef de wedstrijd gelijkopgaand tot 3-3. De Baasroodse aanhang Kaatsen. De ploeg van Hamme was te gast op den Broekkant in Baasrode (gb) was er weinig gerust in en men zag een punt teloor gaan. Een gepast ingrijpen van trainer Francois Claes, die zijn disci pelen bij zich riep, hen de levieten las en eiste dat zijn richtlijnen tot in de puntjes zouden worden uitgevoerd, zorgde voor de broodnodige ommekeer in de wedstrijd. De trainer kon tevreden zijn, want in het volgend spel was het duidelijk dat zijn leerlingen hun les hadden geleerd en dat zijn richtlijnen onmiddellijk perfekt werden uitgevoerd. V.A. Baasrode nam de wed strijd in handen en onder im puls van het keerderstrio No bels, Claes en David kon Baas rode uitlopen via 3-5 tot 3- en onder hun drieen sloegen ze bij de V.A.-aanhang er de hoop opnieuw in. De Hamse spelers waren zo aangeslagen door dit onverwacht sterk Baasroods offensief, dat ze er zowaar de kluts bij verloren. Tijdens de rust hadden de thuisspelers duidelijk richtlij nen gekregen: namelijk het keerdersdrietal ontwijken en de ballen naar de koordspelers sturen, in de hoop dat deze in de fout zouden gaan en Ham me toelaten de kloof te dich ten. Maar een paar rake klap pen van Saerens en het goed pakken van Staes en later Cu- rickx deed hen van een kale reis terugkomen. Deze koord spelers stelden de St.-Anna- spelers voor een moeilijke op dracht. De ene ontwijken om van de andere meppen te krij gen, dat was voor hen een beetje van het goede teveel. Baasrode liep verder uit (via 3- 8 tot 3-9) om uiteindelijk met 3-10 cijfers te zegevieren. Een knapspelend Baasrode, waar bij vooral de goede verrichting opviel van achterman David. Daarbij groeit Nobels gestadig naar zijn beste vormpeil, zodat kapitein Bart Claes beter om ringd wordt. Dit geeft goede hoop voor het verdere verloop van de kompetitie en de voor uitzichten op de titel. De weg naar de eerste plaats is moei lijk te bewandelen, maar ver loren geven de spelers zich niet. V.A. Baasrode - Herdersem 13-3 (7-2) Baasrode (medeleider) begon zeer sterk aan de ontmoeting tegen Herdersem. V.A. haalde het eerste spel binnen, maar het moest gelaten toezien hoe de bezoekers de stand opnieuw in evenwicht brachten. Nadien pakten ze sterk en ongenaak baar uit. Er werd op een 7-2 ruststand afgestevend, via tus senstanden van 3-1 en 4-2. Na de pauze kregen we een zelfde spelbeeld, met een goed ronddraaiend Baasroods ge heel dat er met overgekeerde ballen een waar festival van maakte. Het keerderstrio Er- pels, Quisquater en Van Dam me, keerde de ballen naar har telust over de hoofden van de tegenstanders heen en de koordspelers lieten zich niet onbetuigd en steunden hun medespelers op alle gebied. Hun goede koliektieve presta tie zorgde voor een riante voorsprong. De tussenstanden van 10-2, 10-3, 11-3 spraken reeds boekdelen en onbe dreigd ging Baasrode naar een 13-3 zege. Een vlotte driepun tenzege, die nodig was om Buggenhout Toekomst dat eveneens voor een driepunten zege had gezorgd gezelschap te houden aan de top van de rangschikking. Op vrijdag 6 juni aanstaande kunnen de kaatsliefhebbers de grote schok, bij de kadetten, beleven op de terreinen van Buggenhout Toekomst. De twee leiders vechten hun duel uit met als inzet de eerste plaats. De aanhang in beide kampen staat borg voor de sfeer rond het terrein en de spelers moeten het tussen de lijnen maar uitmaken wie de sterkste is. Hopelijk gaat het er sportief aan toe. JUNIOREN Merchtem - V.A. Baasrode 4-13 (4-7) V.A. Baasrode moest voor de verplaatsing naar Merchtem beroep doen op twee spelers uit de kadettenkategorie. In de beginfase van deze ontmoeting ging de strijd vrij gelijk op: 2-2 en 2-3. Ónder impuls van Claes en Van Damme gingen de bezoekers over naar een hogere versnelling en Baasro de bereikte de rust met een voorsprong: 4-7. Na de pauze bleef Baasrode op volle toeren verder draaien. De ploeg van V.A. bestaande uit Huyck, Er- pels, Cammu, Claes en Van Damme leverde harde opsla gen. Merchtem had het zo moeilijk met deze opslagen, dat het, hoe langer de wed strijd vorderde, dieper en die per wegzakte. V.A. had het dan ook gemakkelijk om recht naar een 4-13 zege af te steve nen. Een driepuntenzege voor V.A., waarvoor het bovenge noemd vijftal een verdienste lijke prestatie heeft geleverd. BEVORDERING GEWEST AALST - DENDERMONDE V.A. Baasrode - Hamme St.-Anna uitgesteld Wegens de slechte weersom standigheden (regen) heeft de scheidsrechter de wedstrijd af gelast. Beide partijen zijn overeengekomen deze wed strijd doorgang te laten vinden op zaterdag 7 juni aanstaande te 15 uur op de terreinen van de Broekkantstraat. Tegenslag voor de jonge, van talent gespeende zeventienja rige, Wim Claes. In V.A.-mid- Kaatsen. De ploeg van Baasrode VA. moest het opnemen tegen Hamme (GB) dens deed het gerucht de ron de, dat dit jong talent een kans zou gegund worden tegen Hamme. Het was aan hem om dan te bewijzen wat hij in zijn mars heeft tussen de grote jon gens. Jammer voor hem dat de regen als spelbreker optrad, anders kon men hem reeds hebben uitgeprobeerd. Uitge steld is niet verloren! ZEELSE KAATSKOMPETITIE BILJARTEN Ret/Gemeentepersoneel - Inex/ AVDV 11-15 Gelijkopgaande start 5-5 voor twee aan elkaar gewaagde ploegen. Inex nam aan de rust 5-8 voorsprong dank zij het knap werk van Hendrickx en Ivo De Neef. Na de pauze kwam Henri De Paepe in de plaats van Dhossche en De Wilde verving Baert. Inex bleef het commando voeren aan 6-10 en 7-12 tot Ret terug sloeg. Via Louis Colman werd het zelfs 10-12. Toen oordeel den de mannen van Huivelde het welletjes en wonnen het pleit met 11-15. Van de Moortel - Rubbens 3- 15. De topper tussen kampioen Rubbens en bekerhouder Van de Moortel werd een ontgoo cheling voor het opgekomen publiek. Van de Moortel dat niet kon rekenen op de ge kwetste Willaerts was geen partij vermits Eddy De Saede- laere zijn normaal peil nooit bereikte. Een alleszeggende rustscore 2-8 en eenzelfde spel beeld na de pauze waar de thuisploeg nog slechts een spel kon ophalen. Gorion - Durmen 3-15 Goede wedstrijd van de bezoe kers die in Callaert en Schiet- tecat de gewenste keerders hadden. Ruststand 2-8. Na de pauze ging Durmen op zijn elan door en ondanks de loffe lijke pogingen van W. De Beu- Ie haalde Gorion nog slechts een spel op. Klassement 1. Rubbens 4-10, 2. Inex- AVDV 4-9, 3. Ret-Gemeen- tepersoneel 5-8, 4. Rosseels 4- 6, 5. Van de Moortel 3-5, 6. Durmen 4-4, 7. Gorion 4-0. Wedstrijden voor zaterdag 7 juni Van de Moortel - Gorion (Ma- german) Durmen - Rubbens (Verlent) Inex/AVDV - Rosseels (Heir- wegh) ajz KAATSEN IN HAMME Op zaterdag 7 juni is kaatsklub Paul Video op de Vlierkouter de organisator van de tweede finale van de Kaatsbeker van Hamme in de tweede en de derde reeks. Om 14 u. is er lottrekking en dan starten de eerste schiftingen. Er worden drie wedstrijden gespeeld naar zeven spelen. Drie ploegen zullen strijden om de beker: Wembley, 't Geemzicht en Toyota. In de laatste schifting kon 't Geemzicht zich plaatsen door Euro Trucks van de zege te houden. Ook deze ploeg verdiende eigenlijk een plaatsje in de finale, maar 't Geemzicht was in deze wedstrijd beter. Corner had op zeker moment tegen Toyota de kwalifikatie in handen. Naar het einde van de wedstrijd toe kon een fel opzettend Toyota niet meer gestopt worden en Corner werd met amper één spel verschil uitgeschakeld. (11-12). In Hamme St. Anna kregen we voor het eerst het derby tussen Ons Vermaak en Wembley. Op papier kon dat geen problemen scheppen. On Vermaak deed het echter beter dan verwacht en het hield een tijd stand. Tenslotte zou Wembley het halen met 12-8. Zaterdag op de Vlierkouter wordt het dus een boeiende finale tussen drie ploegen die mekaar waard zijn. Het zal er vooral op aan komen om de zenuwen te bedwingen om een kans op de Beker te hebben. De scheidsrechter is André Vincke. Er wordt die zaterdagmiddag heel wat volk verwacht. Vorige zaterdag vierde de Ste- kense biljartklub «De Gouden Keu», nu gevestigd in het lo- iaal «Bij de Witten» op Bos- dorp, haar jaarlijkse teerdag: lampioenenhulde, daarna een smakelijke maaltijd, gevolgd door een gezellig samenzijn tij dens hetwelke de beentjes kunnen worden gestrekt op de lonen van een discobar. Ook dit jaar verliep dit niet inders. Rudy Antheunis won voor de vierde keer de kam pioenstitel en daarmee wordt hij absoluut rekordhouder van z'n klub. Eddy Collesaer en Daniel Nobels brachten het elk tot 3 kampioenstitels. B.C. De Goude Keu speelde dit seizoen 21 wedstrijden, waarvan er slechts 4 werden verloren (1 thuis en 3 op verplaatsing). De biljarters wonnen dus 17 mat chen (10 thuis en 7 op verplaat sing). Zeker en vast een gun stige balans voor het negen tiende seizoen. Met (alweer) Rudy Antheunis als kampioen - de vorige keren gebeurde dat in 1981, 1982 en 1985 - gaat bet dus het 20ste seizoen tege moet. Het bestuur van de volgend jaar jubilerende biljartklub is samengesteld uit ere-voorzitter Raoul van Callenberghe, se- Biljarten. De spelers van B.C. De Gouden Keu uit Stekene Rudy Antheunis op de jaarlijkse teerdag (T T). kretaris-penningmeester Frans niel Nobels, 7. Stefan Ferket, de Plukker en Eddy en Daniel 8. Robert van Velthoven, 9. Nobels. Edwin Heyninck, 10. Jozef De uitslag van het kampioen- Verdijk, 11. Theofiel van Goe- schap 1986: 1. Rudy Antheu- them en 12. Francis Eeck- nis, 2. Eddy Nobels, 3. Rony houdt. Dansaert, 4. Egide van Velt- Wie eventueel interesse heeft hoven, 5. Willy Ferket, 6. Da- Euro-Trucks kreeg vrijdag op eigen terrein een van de betere ploegen uit de reeks te bekam pen: Toyota. Aanvankelijk deed de thuisploeg het goed. Keymolen, Kockelkoren, De Wilde, Van Ruyten en Van den Branden gingen vrij hun kans en bleven nipt aan de winnende hand: 1-0, 2-1 en 3- 2. Bij 4-4 kwamen de bezoe kers met Verhelst, Hermans, Vermeiren, Peelman en No bels op gelijke hoogte. De thuisploeg gaf echter niet op en mocht met 6-4 gaan rusten. Ook in het tweede deel begon Euro-Truckx goed: 7-4, maar toen viel het stil. In de volgen de drie spelen haalde het am per één vijftien binnen, met- vierden hun nieuwe kampioen ccn ging Toyota naar 7-8. Toch kwam de thuisploeg nog eens Wh?,Vn° m 2" d' °P 8'9. Nadien BosdotP 54 te konden de mensen van Toyota tweemaal winnen na 30-40 en T&T Het was toen 8-11 en al kwam Euro-Truckx nog één Stekene. punt dichter, toch maakte Toyota er een eind aan. Uitslagen Toyota - Briel 8-12 Van Malderen - KWB 12-1 Corner - Boemerang 12-2 Euro Truckx - Toyota 8-12 Rangschikking Eerste reeks Toyota De Keersmaecker Van Malderen Brielvrienden KWB-Vadebo Tweede reeks Paul Video Corner Wembley Geemzicht Van Gaeveren Boemerang Derde reeks Veteranen Toyota Euro-Truckx Ons Vermaak Zogge De enige speler van V.A. Baasrode, die alleen maar bij Baasroodse verenigingen heeft gediend. Nadat hij op veertienjarige leeftijd met de kaatssport begon, sloot hij aan bij Adec Baasrode, waar hij alle rangen heeft doorlo pen, vooraleer hij zich bij de konkurrenten kwam neste len, als koordspeler. Francois is een rasechte Baasrodenaar. Hij zag het levens licht op 3 december 1956 en hij vond zijn echtgenote eveneens in de gemeente. Vrouwtje Rita De Bleser en zoontje Christoph (2.7.1977) zijn twee van zijn vurigste .supporters. Christoph beoefent ook de kaatssport en hij is de benjam in bij de pupillen. Hij wordt reeds klaargestoomd voor het volgend seizoen. De jongste van het gezin Cassiman, Barbara (14.5.1981) is nog te jong om aan sport te doen en baart vader genoeg zorgen met haar kattekwaad. Buiten het kaatsen doet hij nog aan zaalvoetbal en zijn hobby's zijn lezen en tv-kijken als hij niet te vermoeid van zijn dagelijkse taak als metaalbewerker thuiskomt. Vanaf september 86 wil men een minivoetbalkompetitie organiseren voor de schoolgaande jeugd van 15-18 jaar, internaten, M.P.I., dag- en nachtverblijven, beschuttende werkplaatsen, e.d.m. uit het land van Waas en Dender. Momenteel gaven rees twee instituten hun medewerking: het M.P.l. Capelderij uit Buggenhout en het instituut Blijdorp van Dendermonde. Gepland wordt een zestal ploegen toe te laten die elke donderdagavond in de sporthal van Buggenhout of van Sint-Gillis een wedstrijd zouden spelen. Meer informatie hierover kan men bekomen bij Herman Maes, Molen straat 9, 9360 Buggenhout. (JMH) De Voorpost - 6.6.1986 - 21 Tijdens de algemene vergade ring van Biljartklub De Vrien denkring werden de uitslagen bekend gemaakt van het afge lopen kampioenschap. gemeen kampioen voor De Hij won het kampioenschap Geert Buyl werd de absolute Smet. Hij stijgt zo maar even- der beide Vlaanderen 120 vrij uitblinker van het seizoen. Hij tjes van 40 naar 160 in vrij spel spel. Hij werd tweede in het werd voor de tweede keer al- en in drieband van 13 naar 34. nationaal kampioenschap, dat hij verloor na een zeer span nende wedstrijd. Hij won te vens de beker Robert De Pauw. Op vrijdag 30.5 eindigde het vijfde, respektievelijk een T.T.-kampioenschap biljarten achtste plaats, vrij spel, georganiseerd door De kampioen van vorig jaar, de Vriendenkring van telefoon Johnny Audenaert, eindigde en telegraaf. net voor de twee nieuwkomers Jean De Swaef speelde een Leo De Saeger en Denis Ver gans seizoen zonder de minste heyden, die dit jaar losgeld verzwakking en kon zich tot betaalden. Aan de overige spe- kampioen laten uitroepen. Iers, Alfred De Landtsheer, Buiten de mooie trofee aan de Frans Pieters, Herman Pieters eerste plaats verbonden, en Pierre De Somer om zich mocht hij bovendien ook de volgend seizoen in de kijker te prachtige wisselbeker, ge- spelen. Zij moeten bekwaam schonken door volksvertegen- zijn om in de top vijf te ein- woordiger Norbert De Batse- digen. lier, in ontvangst nemen. John ny Schollaert, zeer sterk eindi- Uitolag gend, kwam 0,8 punt te kort en 1. Jean De Swaef 124,612; 2. eindigde tweede. Na hem viel Johnny Schollaert 123,416; 3. een grote kloof van bijna 6 Raymond Nobels 117,810; 4. punten tot de derde plaats. Lucien Corous 117,010; 5. Re- Raymond Nobels kon zich nog né Van den Abbeele 116,513; net op het figuurlijke podium 6. Alfred De Landtsheer handhaven voor Lucien Co- 113,487 7. Frans Pieters rous. Ook Lucien kwam 0,8 114,413; 8. Emiel Peytier punt te kort voor het brons. 112,773 9. Herman Pieters De tweede en derde van het 109,790; 10. Pierre De Somer vorige kampioenschap, René 109,727; 11. Audenaert John- Van den Abbeele en Emiel ny 99,171; 12. Leo De Saeger Peytier, dienden zich dit jaar 72,952; 13. Denis Verheyden tevreden te stellen met een 55,248. Kaatsen. Frangois Cassiman (vh) Biljarten. B.C. De Vriendenkring uit Moorsel vierde de klubkampioenen (da) Jurgen De Smet promoveert naar 55 punten. Roger Buyl legde beslag op de derde plaats van het klubkampioenschap en samen met Marcel De Meyst slaagde hij in het examen van scheidsrechter. Als afronding van de avond werd het nieuwe bestuur ver kozen. Zoals de statuten het voorzien waren alle leden en de uittredende bestuursleden vatbaar voor een funktie. Na de stemming gaf dat volgend resultaat: Willy Van Droogen- broeck werd voorzitter, Gas ton Callebaut ondervoorzitter, Jean-Pierre Coppens is pen ningmeester en sekretaris is Paul Sarens. Twee kommissa- rissen zijn Paul Saeys en Gil bert Van Der Steen. Roger Buyl werd door de leden ver kozen tot sportverantwoorde- lijke. (da)

De Voorpost | 1986 | | pagina 21