EDDY VAN RANSBEECK EN WILLY DANIJS NAAR EENDRACHT OPSTAL S.K. GREMBERGEN MET DIRK DEFERRERE IN DE SPITS V.W. HAMME VANHAECKE ZOEKT EEN OPVOLGER VOOR FRANKIE SPARTA BUGGENHOUT WIL GINO VAN DEN BERGHE AANWERVEN ■gjjfc ROBUR MOERZEKE LONKT NAAR EEN SPITS c. 28 - 6.6.1986 - De Voorpost VOETBAL Er zal komend seizoen in Buggenhoutse voetbalkringen flink gewedyverd worden. Derdeprovincialer Eendracht Opstal krygt het gezelschap van Sparta Buggenhout, dat kampioen werd in vierde. Bij Eendracht Opstal steekt men het niet onder stoelen of banken dat men met de komst van de naaste buren de mouwen wil stropen. Men is bedrijvig op de voetbalbeurs, en met Walter Bauwens zal een nieuw sportief beleid worden gevoerd. Bauwens werd als trainer aangeworven. Hy komt van Baasrode en was voordien aktief by S.K. Oudegem. «Ordnung muss sein» is één is een man die resultaten wil. van de principes van de nieuwe De leiding van Eendracht Op- oefenmeester. Daarmee zullen stal heeft een goede keuze ge- de voetballers van Eendracht daan door zo iemand aan te Opstal terdege rekening moe- werven, ten houden. Walter Bauwens Zopas werden twee voetballers aangetrokken: Eddy Van Van Mol. heeft te kennen gegeven met Ransbeeck en Willy Danijs. «We hebben een kompetitie voetbal op te houden om ge- Van Ransbeeck werd voor een lang tegen de degradatie ge- zondheidsredenen». jaar met optie overgenomen knokt. Zoiets bevordert geens- Eendracht Opstal wil ook zijn van het naar vierde provinciale zins de sfeer. Bovendien is het akkomodatie verfraaien. Het degraderende S.K. Oudegem. de betrachting om het beste is de bedoeling om een over- Willy Danijs was een paar sei- voetbalteam van Buggenhout dekte ruimte te bouwen om de zoenen aktief bij S.O.S. Schel- te blijven. We zijn niet zinnens kijkers bij ongunstige weers- lebelle. Hij wordt definitief lid om ons door de Spartanen in omstandigheden in het droge van de Buggenhoutse derde de schaduw te laten zetten, te kunnen stellen. Weldra zou- provincialer. Naar we vema- Daarmee wil ik niet bedoelen den de werkzaamheden terza- men zou ook Mare Willems dat we hen ongunstig begroe- ke worden aangevat, weer zin hebben in voetbal, ten. Zij wonnen de titel en dat Hij was een jaar inaktief, maar heeft ook ons plezier gedaan, kwam wel uit met amateurs- Op dit ogenblik kijken we nog ploegen. uit naar een middenvelder. «Het is de bedoeling om vol- Eens die aangeworven zijn we gend jaar een beter figuur te rond. Marc Van Der Jeugt, die slaan», zegt sekretaris Emiel vorig jaar speler-trainer was, Liefhebbersvoetbal. Bondgalm, de andere finalist van het derde voetbaltornooi Wase Pallieter (Iv) S.K. Grembergen won de eindronde der tweede gerang- schikten in derde provinciale. Dat wil zeggen dat indien er op hoger vlak een fusie zou tot stand komen, er een promovering inzit naar tweede provinciale. Zoals ieder jaar zyn geruchten in die zin niet uit de lucht. Recent trouwens nog een eventueel samengaan van de Brusselse ploegen R.W.D.M. en Union. «Mocht zo een geschenk uit de hemel vallen, het zou als gou den manna worden onthaald», zegt voorzitter Herman Burgh- grave. «Stel dat zoiets tot stand komt dan zijn we binnen groot-Den- dermonde de belangrijkste ploeg. Het is natuurlijk nog zover niet. Voorlopig blijven we nog altijd derdeprovincia ler en nemen in die zin verdere opties. We trokken Dirk De- ferrere aan. Hij is een spits die zijn eerste voetbalschreden in Grembergen zette, vervolgens uitweek naar Eendracht Zele, dan bij S.K. Lebbeke te rechtkwam en nu gaat van waar hij ooit kwam. Hij suk kelde de laatste jaren vaak met kwetsuren. We hopen dat hij op dat vlak komend seizoen meer geluk heeft. Het kon- trakt met onze trainer Gerrit De Pauw hebben we verlengd. Hij is drie seizoenen aan het bewind en we zijn tevreden over zijn werking. Vandaar ons besluit om verder op hem een beroep te doen. Leo Van Damme is een junior die we afstonden aan S.K. Lebbeke. Hij proefstoomde met Konkel- goedploeg in een aantal tor nooien en moet in Lebbeekse ogen allicht een meevaller ge worden zijn. Lopende onder handelingen zijn er momenteel met F.C. Baasrode. Dat wil Valère Van Den Neste. Hij is er betrokken in een handels zaak met zijn broer. Daar von den allicht de eerste kontakten plaats. Het is niet uitgesloten dat hij naar Baasrode uitwijkt. Met K.A.V.D. voeren we ge sprekken in verband met Karei De Ridder. Na twee seizoenen is het kontrakt ten einde. We beogen een verlenging, maar de klubdirigenten van K.A.V. Dendermonde mogen niet het onderste uit de kan willen. Het aantrekken van De Ridder ten definitieven titel is geen must. Wel past hij flink in de groep en hij speelde 21 keer in het eerste elftal. De kans dat Mar- nic Heyman naar Dendermon de uitwijkt is groot. Zijn vader wordt er jeugdtrainer. Met die faktor houden we rekening. Verder rekenen we op eigen potentieel. We hebben veel jonge voetballers die een gun stige indruk lieten en een vaste waarde zijn geworden. Dat zijn de vruchten die we pluk ken na het voeren van een lonende jeugdpolitiek die de voorbije tien jaar overlapt. Blijven we derdeprovincialer dan mag je overtuigd zijn dat we komend seizoen opnieuw een belangrijke rol zullen spelen. Liefhebbersvoetbal. Het scheidsrechterstrio dat instond voor het goede verloop van de wedstrijden in het derde voetbaltornooi Wase Pallieter (Iv) Het feit dat VW Hamme Frankie Vanhaecke heeft laten opstappen, heeft een storm van protest doen oplaaien onder de supporters. Frankie Vanhaecke zelf heeft op een waardige wyze afscheid genomen. Speciaal kwam hy nog eens naar Hamme afgezakt om zyn kollega's, spelers en de oefenmeesters Meersman en Maes op een drankje te trakteren. Hy vond dat hy vier prettige seizoenen had meegemaakt aan de Durme. Het kan niet langer worden lijk zijn. Hoewel iedereen met verborgen gehouden dat er de beste bedoelingen is be- binnen de administratieve lei- zield, kan ook in Hamme wa ding van VW Hamme een wa- ter en vuur niet worden ver re malaise heerst. Binnen het zoend. bestuur zijn er twee strekkin- Wat de zaak Vanhaecke be- gen aanwezig die onverzoen- treft, een voorbeeld. Onder voorzitter Verschelden had vooraf gezegd te zullen opstap pen indien Vanhaecke zou blij ven. André Vercauteren, ook een ondervoorzitter (VW Hamme heeft in die funktie twee personen) had net het omgekeerde gesteld. Daartus sen stond voorzitter Weste- linck (ontslagnemend?) zoals de volksmond zegt tussen twee vuren of beter als een hond in een kegelspel. Noch spelers, noch trainers weten tot wie ze zich in de gegeven omstandigheden moe ten wenden. Willy Meersman zal allicht aan het sportieve bewind blijven, hoewel hij werd gepolst door Standaard Wetteren. «Ik heb mijn woord gegeven aan VW Hamme en ben niet de man om van de ene dag op de andere van gedachte te ver anderen. Ik vind het ook spij tig dat Frankie Vanhaecke is opgestapt. Ik zag het liever anders. De centen worden niet door mij beheerd. Ik kan het bestuur niet verplichten om ie mand aan te werven of te ver kopen. Wel heb ik adviezen gegeven. Wat Frankie Van haecke betreft werd er blijk baar geen rekening mee ge houden», aldus Wüly Meers- Wat er de komende dagen in Hamme gaat gebeuren weet geen mens. Geschrokken door de ongunstige reakties van het publiek zou men nu toch op speurtocht zijn getrokken naar een vervanger voor Vanhaec ke. Van zover we weten werd nog niemand gevonden. E.G. ONDERHANDELINGEN MET S.K. LEBBEKE ÉÉl 4! Mi JAWM FflntlK* Liefhebbersvoetbal. FC De Jager plaatste zich voor de finale van het derde voetbaltornooi Wase Pallieter (Iv) De feestroes is achter de rug by Sparta Buggenhout. De titel werd gevierd en nu is men volop aan de voorbereiding begonnen op wat komen moet. Eddy Bellon blyft aan het sportieve roer. «Ik biyf trainer-speler. Wat dat laatste betreft zolang het natuuriyk nog gaat», zegt Eddy Bellon. «Ik ben niet meer van de jongsten. Als voetballer is er een tijd van komen en gaan. Ik hoop het zolang mogelijk vol te houden en wil titularis blij ven. Gaat het niet meer in de middenlinie, dan wijk ik uit naar de verdediging. Ons be leid is erop gericht om verster king aan te werven voor het middenveld. In dat opzicht werd zopas een overeenkomst bereikt met Bert De Mey. Hij speelde vorig jaar bij Herder- sem, maar hoort in feite Sparta Appels toe. De overeenkomst overlapt twee seizoenen. Ik meen dat we met deze transfer een goede zaak hebben ge daan. Ik ken Bert en weet hoever zijn mogelijkheden rei ken. Met S.K. Lebbeke is men in onderhandeling over Gino Van Den Berghe. Hij is een Buggenhoutenaar die een aan tal jaren geleden werd afge staan. Indien we hem in onze rangen kunnen loodsen, staan we sterk. Ook hij vertolkt een rol in de middenlinie. Wat de aan val betreft stellen er zich naar mijn gevoelen geen of weinig problemen. In de vorige kom petitie zijn we 81 keer tot sco ren gekomen. Onze hoofdbedoeling is verder te bouwen op de aankomende jeugd. Dirk Van Den Eede, Andy De Schrijver, Chris Van Den Berghe, Dirk Saerens en Eric Van Belle maakten reeds hun «entree» in het fanionelf- tal. Zc zijn stuk voor stuk nog junior. Het is onnodig om voetballers aan te trekken wanneer je eigen potentieel voldoende is. Met Bert De Mey en eventueel Gino Van Den Berghe groeien we vooral op het technische vlak. Dat is wel een noodzaak. In derde provinciale word je vaak met goede ploegen ge- konfronteerd. Een faktor waarmee we rekening houden in de uitbouw van het elftal dat mijn inziens een rol moet kun nen spelen. Met o.a. Eendracht Opstal, F.C. Wieze, Baasrode, Een dracht St.-Gillis en S.K. Grembergen zal het aan der- bies niet ontbreken». E.G. In Moerzeekse voetbalkringen is men over de ontgoo cheling heen. Je weet wel dat de tweedeprovincialer lange tijd de leiding aanvoerde, ambities had om te promoveren maar zich in het laatste stadium van de kompetitie het vlees van tussen de boterham liet graaien. Het ziet er naar uit dat er op het sportieve vlak weinig verandering zal komen. Wel komt René Verniers als trainer aan het bewind. Hij kent Robur en was er een aantal jaren geleden al aktief. Walter Coen gaf te kennen dat voor hem de opdracht als trainer te zwaar leek. Vandaar dat hij zelf voorstelde om uit die funktie te worden ontheven. Wel blijft hij bij Robur en zal als voetballer aantreden. Allicht bij de invallers of als wisselspeler. Walter is trouwens niet meer van de jongste. Het enige wat we beogen is een spits» zegt voorzitter Jef De Maere. «We zijn niet de enigen die op dat vlak op speurtocht trekken. Een witte merel vinden is geen akkefietje. Hadden we daar vorig seizoen kunnen over beschikken dan waren we gewis kampioen geworden. Het ontbrak ons trouwens vaak aan qfwerking. Onder de eigen spelers gaf niemand te kennen om op te stappen. Wel zet Etienne Lelie een punt achter zijn voetballoopbaan. Dat heeft meer met familiale omstandigheden te maken. De belangrijkste verandering betreft de akkomodatie. We zijn bezig met de bouw van een nieuwe kleedkamer en een ontvangstzaal. Het initiatief werd door het gemeentebestuur genomen. De kleedkamers bevatten alle nodige sanitair. We hopen ter gelegenheid van de nieuwe kompetitie het gebouw te kunnen betrekken. Allicht zullen we dat met enige plechtigheid laten samenvallen. Sedert een jaar beschikken we over een tweede terrein. Je kunt metéén vaststellen dat we een flinke evolutie meemaken. Het komt er nu alleen op aan om sportieve suksessen na te streven. We beschik ken daarvoor over een ploeg met voldoende inhoud. E.G. Zaalvoetbal. De laureaten van het rekreatie-zaalvoetbaltomooi van Temse met organisatoren van de sportraad, (dw) Jeugdvoetbal. Ter gelegenheid van het jaarlijks schoolfeest in de Stekense Rijksbasisschool werd er een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de leerlingen onderling. Het werd 1-1 (T&T) Biljarten. «De Gilde vrienden», de winnende ploeg van de Beverse Biljartfederatie werd op het kasteel Cortewalle ontvangen (Iv) ANDRE MAES NAAR SCHOONAARDE Woon het huwelijk bij tussen Er is een film gemaakt over de prins Andrew en Sarah Fergu- «Prijs de Zwalm» die een Vierde provincialer J. Schoon- son met de English Canversa- beeld brengt van het leven en aarde lijkt tevreden over de tion Club. Het kan best. En als de natuur langs de meest ro- prestaties van 31-jarige André je wil weten hoe je dat moet mantische zijrivieren van de Maes. De verbintenis met deze doen, dan neem je kontakt op Schelde. De film werd ge- A, r, ex-speler van Eendracht Zele met William Decleyre, Krijqs- maakt door Roaer Van Brakel Liefhebbenvoetbal. De voorzitter van liefhebbersploeg Bnel mocht de Beker van Hamme in werd met één seizoen ver- laan 95 te 9000 Gent (091- voorzitter van de Gentse Kino- ontvangsl nemen (vh) lengd. (ajz) 21.08.52). dub «De Drake-

De Voorpost | 1986 | | pagina 25