SCHITTEREND JAAR VOOR PATRO HAMME KAREL VERBEECK WERD TACHTIG SINT-NIKLASE SPORTWEEK IN AUGUSTUS «WTC BLIJF JONG» REEDS VIJFTIEN JAAR AKTIEF IN STEKENE 26 - 6.6.1986 - De Voorpost AFSCHEID VAN EEN KAMPIOEN In de Babbelaarstraat in Hofstade wonen Karei Verbeeck en zijn echtgenote Elisa Roels. Karei is tachtig geworden en was in het Aalsterse een bekend en gevreesd duivenmel ker. Hij is geboren in Moerzeke, waar de duivensport altyd al welig tierde. Van kindsbeen af zat hij op het hok en werd vertrouwd met de wereld van de duivenjappers. Door allerlei oorzaken verzeilde hij in Hofstade en vestig de er zich. Kareis eerste duiven kwamen van Oscar Matthijs, schoonbroer Octaaf Boelaert, Octaaf Van Cau- wenberghe en Alfons Peleman uit Moerzeke. Resultaten «Vooral mijn zwart-wittepen- ne, afkomstig van Oscar Mat thijs was een goeie «kepper», vertelt Karei. Mijn mooiste overwinning behaalde ik in 1947 in Lebbeke toen deze duif met grote voorsprong een eer ste prijs behaalde. Globaal ge zien heeft ze het meeste prij zen bij mekaar gevlogen, voor al op Quiévrain. In de veerti ger jaren vloog ze tweemaal eerste in nauwelijks 24 uren tijd in Lede en in Erpe. «Ban diet», was ook een uitblinker. Zijn glorieperiode was in 78- 79. Deze kepper werd ge kweekt uit een Matthijs duif en een duivin van Boelaert. Zo wel als jonge, jaarling als ou de, behaalde ze goede uitsla gen op alle Quiévrainvluchten. Na de dienstjaren als vlieger, werd hij een kweekduif. De daaruit voorkomende jongen hadden allemaal de goede kwaliteiten van hun vader. Ook de oude wittepenne (77 ras Boelaert-Matthijs) behaal de in zijn glorieperiode vele overwinningen in diverse loka len. In sommige vluchten was hij zelfs zeven minuten voor uit. Zoals iedere duif de pen sioenleeftijd bereikt, zo ge raakte ook de wittepenne in het kweekhok, gemeenzaam «het rustoord» genoemd. Ik zou nog bijna vergeten om «den blaa» te vermelden. Deze duivin was nooit eerste, maar behaalde ontelbare ere plaatsen». Lokaalhouder «Als de duifjes hun best ge daan hadden, dan werd dat gevierd. Op elke zege dronk ik een goeie pot. Dat was geen probleem, want ik was zelf lokaalhouder. Gelijk een goe de huisvader was ik dag en nacht bezorgd over de maat schappij «De Eendracht». Ge lukkig kon ik steeds op mijn Elisa rekenen om ervoor te zorgen dat alles goed verliep. Samen uit, samen thuis, was echter wat anders. Er waren teveel togen in de dichte omge ving. Als een duif gewonnen had ging ik dat eerst met de fiets vertellen in de buurt en uiteindelijk stapte ik in een taxi om het verder weg te gaan verkondigen. Zo fier was ik. Indien het maar slapjes was, dan ging ik mollen vangen om mij af te reageren. Lach en ernst «Nu is de duivensport niet meer gelijk vroeger. Er komt veel meer bij kijken. Ik neem wel afscheid met pijn in het hart, maar verschillende zware ongevallen kregen mij klein. Tijdens die hospitalisaties kon ik rekenen op uitzonderlijke helpers, Felix Maesschalck en Romain Roels, die dagelijks voor mijn beestjes gingen zor gen. Dat wordt wel dikwijls beloofd, maar het doen is weer iets anders. Mijn trouwste sup porter was Romein Triest. Nu vloeien de duiven stilaan af. In augustus gaan we verhuizen en bij de kinderen inwonen...» (vervolgt) Duivensport. Karei Verbeeck en zijn duiven: een geheel! (da) Duivensport. Karei Verbeeck met zijn vrouwtje Elisa en een der trouwe helpers (da) Tafeltennisklub Patro heeft met een schitterend feest het seizoen afgesloten, een seizoen dat wellicht een van de meest suksesrijke was sedert de stichting. Grasduinend in de K.V.K.T.-kompetitie is het duidelijk dat Patro hier de grote trom roerde. In de eerste afdeling werd Pa- door Patro-spelers. Op de eer- tro-A kampioen zonder één ste plaats prijken Frans Messa- nederlaag. De B-ploeg werd gie en Mare De Keyser. Bei- vice-kampioen, de C-ploeg den speelden 54 wedstrijden werd vierde en de D-ploeg vijf- en werden amper driemaal ge- de. Beter kan het niet. klopt. Op de derde plaats staat In de derde afdeling werd Pa- Johan Van Hecke die achtmaal tro-E kampioen met één punt- verloor op 54 matchen. Pierre je verschil op Ons Huis-Baar- De Schoesitter werd vierde degem. Patro-G werd vierde met twee nederlagen op 45 en Patro-F kon zich op het wedstrijden. Verder volgen nippertje redden van de degra- nog Hilaire Straetman als ne- datie, door meer gewonnen gende, Guido De Block als Deze sportweek is een gezamelijke organisatie van het stadsbestuur, de Stedelijke Sportraad en de vzw Sint- Niklase Sport-, Spel- en Rekreatiecentra. Ze vindt plaats van maandag 4 augustus tot en met vrijdag 8 augustus 1986, telkens van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur. Ie is bestemd voor jongeren van 13 jaar tot en met 15 jaar. De leiding is in handen van deskundige monitoren en monitricen. Belangstellenden moeten een keuze maken uit de verschil lende kombinatiemogelijk- heden. Men kan ook een 2e of 3e keuze maken, zodat bij maximale bezetting van de le keuze de deelnemers automa tisch overgeheveld worden naar de 2e of 3e keuze. Wie slechts voor 1 keuze be langstelling heeft, doet er dan wel goed aan zich zo snel mo gelijk in te schrijven. Tijdens deze kombinatiesport- kampen (vb. judo-volley) wordt elke voormiddag de ene sport gegeven en gedurende de namiddag komt de andere sport aan bod. De deelnemers kunnen 's mid dags naar huis gaan eten of ter plaatse blijven, maar dan bren gen ze wel een lunchpakket mee. Programma Rekreatie-oord De Ster, Lan ge Rekstraat, 2700 Sint-Ni- klaas, tel. 776.03.48 en 777.69.50 1. kajak-tennis 2. waterpolo-baseball Sportcentrum De Witte Mo len, Azalealaan, 2700 Sint-Ni- klaas 1. judo-volley 2. tumen-tennis 3. tumen-badminton Sportcentrum Sinaai, Vlees houwerstraat, 9190 Sinaai Omnisport Even kennismaken met de ver schillende sporten: IGgak: evenwicht en koördi- natie. Vrij op het water. Je mag echter niet bang zijn van een frisse duik en een nat pak. Tennis: John Mc. Enroe en Martina Navratilova, ze zijn er ook vroeg mee begonnen. Waterpolo: een ideale sport voor diegenen die zowel hou den van zwemmen als van bal sporten. Baseball: een sport die van Amerika ook naar België over gewaaid is. Ben je handig en heb je een stel snelle benen, kom dan eens proberen. Judo: een kombinatie van kracht en evenwicht als basis voor je zelfverdediging. Volley: smashen, blokken, ser veren! Al deze technieken van deze spektakulaire sport ko men aan bod. Turnen: op 1 week maken we wel geen sterren van jullie, maar we doen ons best je te laten proeven van juist die din gen die op school weinig aan bod komen Badminton: is niet zomaar een strand- of gazonspel. Als je eens wist hoe je met zo'n licht pluimpje je tegenstrever kan laten lopen en zweten. Omnisport: voor zij die van variatie houden en graag veel verschillende ervaringen op doen (o.a. slagspelen, enz.). Opgelet: voor kajak en water polo is het gewenst dat de deelnemers 50 m kunnen zwemmen. Benodigdheden: Kajak: zwem- en sportkledij, zwemvesten zijn ter plaatse be schikbaar. Waterpolo: zwemkledij. Tennis: liefst eigen tennisrac ket; voor wie er geen heeft, zijn er ter plaatse verkrijgbaar. Judo: oud trainingspak (liefst grote maat). Hoe inschrijven? De inschrijvingen gebeuren met een inschrijvingsformulier dat samen met het inschrij- vinqsgeld wordt afgegeven aan de kassa van het Stedelijke Zwembad, Parklaan J17 te 2700 Sint-Niklaas. Als betalingsbewijs wordt dan een genummerd en gedateerd ticket overhandigd dat zeker moet worden bijgehouden. De uiterste inschrijvingsdatum is vrijdag 20 juni 1986, maar het spreekt vanzelf dat je er goed aan doet zo snel mogelijk langs te komen. Inlichtingen Sportpromotieteam, Stedelijk Zwembad, Parklaan 117, tel. 777.77.63. Stedelijke Sportdienst, Stad huis, Grote Markt 1, tel. 777.84.00, toestel 4842. In de vijfde afdeling moeten we verder gaan zoeken om een Patrospeler te vinden. Paul Schelfhaut staat 17e met 38/12. Dat bij de jeugd de eerste plaatsen zouden ingenomen worden door Patro lag voor de hand. Op de eerste plaats staat Thomas Behiels met 30/29. Stefaan Goossens heeft dezelf de punten. Bart Van Couwen- berghe staat hier vierde met 30/21. Verder volgen nog Mike D'Hollanders als negende met 24/15 en Koen Claessens als tiende met 24/12. Nationaal Op nationaal vlak werd Patro- A kampioen in tweede afde ling door Virtus-A (Antwer pen) te verslaan met 5-0. Ook bij de jeugd werd Patro kam pioen in eerste afdeling door te winnen tegen Pipoka (Antwer pen) met 5-2. Guido De Block werd natio naal kampioen in de D-reeks. In het federaal tornooi-crite- rium veroverde Patro op natio naal vlak een zesde plaats als eerste Oostvlaamse ploeg met 382 punten. Dynamica Waas munster werd zevende met 362 punten. Individueel komt Tho mas Behiels op de veertiende plaats in de reeks heren-E. Bij de heren-F veroverde Ste fan Goossens een mooie vierde plaats en in dezelfde reeks werd Mike D'Hollander 16e. Bij de heren NG was Stefan Goossens de primus. Ook hier een tiende stek voor Mike D'Hollander. Stefan Goossens schoot ook nog bij de heren- jeugd de hoofdvogel af en D'Hollander werd vierde. In de provinciale kampioen schappen werden er bij de he ren tien titels op het spel gezet, waarvan er vijf door Patro ver overd werden: Frans Messagie (reeks B), Mare De Keyser (reeks C), Carl Goossens (reeks D), Stefan Goossens (reeks NG en heren-jeugd NG). In de Beker van het Bisdom sneuvelde Patro-B in de finale tegen Dynamica-A uit Waas munster met 6-3. In de Beker de Hollogne (hogere reeks) kwam het duo Van Cauteren- Van Hecke in de finale, maar moest Triumf-A uit Lokeren als meerdere erkennen. In de lagere reeks bereikten Dirk Stallaert en Thoma Be hiels ook de finale, maar ze werden met een krappe 3-2 geklopt door Gerlo-Ooster- linck. De Mini-beker werd een Patro-aangelegenheid. Er za ten twee Patroploegen in de finale. Goossens - D'Hollan der haalde het met 3-2 tegen De Clercq-Van Couwen- berghe. In de K.B.T.T. speelde de C- ploeg kampioen in derde afde ling. Ze had evenveel punten als Herleving Dendermonde, maar een betere setstand le verde de titel op. Meteen speelt de C-formatie in twee de, waar de B-ploeg van een niet de titel miste. Patro-A klasseerde zich flink in de eer ste provinciale reeks en was nooit in degradatiegevaar. Tenslotte was er nog Patro-D, dat in de vijfde reeks halfweg de rangschikking eindigde. (HVC) WIELERTOERISME Tafeltennis. De mannen van de Kleine Kouter A en B i Lede (foto P. Hermans) sets dan BAC-C. Tenslotte was er nog Patro-H dat in de vijfde afdeling-B een verdien stelijke zesde plaats ver overde. Bij de jeugd in de T afdeling werd Patro-A kampioen. Het was twee punten sterker dan Pardaf-A uit Kruibeke. Patro- B werd vierde in deze reeks. In de tweede afdeling werd Patro- C vierde. Als we de individuele klasse ring van de interklub bekijken dan komt Patro sterk op de voorgrond. In de eerste afdeling worden de eerste vier plaatsen bezet Zaalvoetbal. Er was veel belangstelling voor de finale van het zaalvoetbal in Hamme (vh) tiende, Carl Goossens elfde, Peter Van Cauteren, Paul De Schoesitter, Dirk Stallaert, Mare Stallaert, Patrick D'Hos- sche en Jozef Van Couwen- berghe. In dé derde afdeling werd Ste fan Goossens derde met 48 wedstrijden en 40 overwinnin gen. Thomas Behiels werd vierde met 42 wedstrijden en 38 overwinningen. Dan volgen nog Jan Waterschoot 34/18, Leo De Schoesitter 34/14, Pa trick Glas 34/14, Patrick De Clercq 24/15, Bart Van Cou- wenberghe 21/14 en Erik De Keyser 32/16. De Stekense Wielertoeris- tenklub «WTC Blijf Jong» is een konstante waarde in Ste- kene en omstreken. De «Jong- blijvers» zijn inderdaad aan hun vijftiende wielerseizoen toe én die 15 jaren zijn niet onopgemerkt voorbijgegaan. «Blijf Jong» is inderdaad een bijzonder aktieve klub met tal van aktiviteiten binnen de klub zelf én deelname aan diverse grote manifestaties voor wie lertoeristen. Verschillende le den nemen inderdaad regelma tig deel aan de klassiekers, als klub wordt regelmatig een «trip» georganiseerd buiten de grenzen (Lourdes, Barcelona, Corsica...) en in het seizoen is er vrijwel elke week een klub- uitstap. Dit in twee onder scheiden groepen: zij die het louter als rekreatieve ontspan ning opnemen en waar het tempo wordt aangepast aan de zwakste én een groep waar de «échte» in zitten én waar er duchtig de pees wordt opge legd. Bij wielertoeristenklub «Blijf Jong» kan dus iedereen terecht: jong en oud (12 tot 65 jaar), renner of gewone cyclo- toerist, heer of dame... We zien de klub hier op en rond de vrachtwagen van hun nieuwe sponsor: Houthandel Van Nie- landt uit de Stekense Kerk straat, vanwaar ze vorige week zondag - ondanks het aanhou dend regenweer dus - vertrok ken voor de wekelijkse klub- uitstap. T T Wielertoerisme. WTC Blijf Jong uit Stekene: vijftien jaar aktief (T&T) Tafeltennis. De jonge B-ploeg van Teneramunda was ook op D.S.D.-Minivoetbal. Voorzitter D'Hondt gaf een overzicht van de kompetitie. Schepen het KWB tornooi (Foto P. Hermans) Maes reikte de beker uit aan Cois Heymans van bekerwinnaar Givana. (foto Piet Hermans D.S.D.-Minivoetbal. Schepen Hubert Maes met bestuur en spelers van Givana, kampioen werd en de beker won. (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1986 | | pagina 26