Liefhebbers sporten zo NIET ANKER OF ATLANTIC, MAAR WEL... BOSDORP! Walivo reeds vijftien jaar jong... Straks Walivo's 15° kampioenenbal... De Voorpost - 6.6.1986 - 29 «BEKER VAN STEKENE» LIEFHEBBERSVOETBAL Het vyftiende «liefhebbersvoetbaltornooi van Stekene» is dan toch nog spannend (kompetitie) en verrassend (beker) geëindigd. Tot de allerlaatste speeldag was het niet zeker of FC Atlantic wel degelijk de titel in huis zou halen want Anker bleef de mauven op de voet volgen en de minste misstap zou voor Atlantic fataal zijn geworden. Zo ver kwam het evenwel niet en FC Atlantic werd dus voor 't eerst in z'n bestaan kampioen in het tornooi van Stekene. En verdiend. Kwam dan meteen de vraag: wordt dit de eerste «dubbel slag», want Atlantic plaatste zich gemakkelijk bij de laatste vier voor de «Beker van Steke ne». Vorig weekeinde werd dan de eindronde-met-vier ge speeld: de halve finales zater dag, de finales zondag. Tussen Sporthal en Atlantic enerzijds en Bosdorp en Anker ander zijds. Op het terrein van.. Bosdorp-Vagebondcn Toch wel een «toegeeflijkheid» van het tornooibestuur, want ook al organiseerde Vagebonden deze eindstrijd, Bosdorp ge noot duidelijk als énige ploeg van het thuisvoordeel. Al of niet spelen? Deze eindronde in de «Beker van Stekene» begon nogal tu multueus. Een onvolledig Sporthal had het vóór het be gin van de eerste halve finale duchtig aan de stok met de 3 mensen van het tornooibe stuur. Sporthal meende name lijk een rood geschorste speler te mogen opstellen en rond het al of niet tijdig op de hoogte brengen van de schorsing was héél wat te doen. Het verleden heeft aangetoond dat men van uit het tomooi inderdaad zéér laks is op dat gebied: een spe ler die geschorst is wordt niét op de hoogte gebracht, terwijl de afgevaardigde een kaartje in de bus krijgt wanneer de wedstrijd reeds begonnen is!!! Uiteindelijk speelde de ge schorste speler tóch zodat Sporthal met 9 mensen kon aantreden... Duidelijk een start in mineur. En nochtans verdedigde Sport hal zich wonderwel tegen een uiteraard minder gemotiveerd Atlantic (zeker van de forfait overwinning). Met enorme in zet kon Sporthal z'n netten zelfs een halfuur ongeschon den houden. Dan opende Ro land Poppe de score nadat een voortreffelijke Sporthalkeeper het leder buiten het strafschop gebied had weggekopt. Theo De Poorter maakte er diep in de tweede helft 2-0 van en meteen was de weerstand ge broken. Atlantic bleef domine ren maar té veel kansen gingen verloren. Met nog 'n kwartier te gaan zorgde Kris De Rudder voor 3-0 en even voor tijd legde Teddy Oduwalé de 4-0 eindstand vast. Met strafschoppen De tweede halve finale ging dus tussen «thuisploeg» Bos dorp en SK Anker. Met een lichte voorkeur voor de geèl- blauwen. De wedstrijd verliep dan ook evenwichtig met An ker voor rust iets gevaarlijker langs Dhollander en De Block, terwijl Bosdorp natuurlijk trachtte het spel naar z'n kant te trekken door de bal kundig rond te spelen. Anker kwam evenwel verdiend op voor sprong rond het halfuur: een inzenden van Hugo Vander- hallen werd door Aland De Vos suksesrijk afgerond. Na de pauze kwam Bosdorp even wel snel terug met een kopbal van (natuurlijk) Patrick Gee- rinck, maar even voordien miste Vanderhallen (bal botste weg op moment van afdruk ken) de kans op dubbele voor- Beter van Stekene. FC Atlantic werd enkele weken geleden kampioen en werd in de bekerfinale geklopt door Bosdorp. Meteen het meest suksesrijke seizoen van de paarsen (T& T) sprong. Met deze gelijke 1-1 stand ging het naar de straf schoppen, maar in de laatste 10 minuten trachtte Anker nog iets te forceren. Zonder resul taat evenwel, al kopte Etienne Jonckers nog eens nipt naast en schoot Vanderhallen nog naast. De finalist werd dus aangeduid door de 11-metertrappen. Voor Bosdorp begon Mark van Hoye suksesvol en Anker- speler Hugo De Cock deed hem dat na: 1-1. Erwin Dias maakte er 2-1 van en... Aland De Vos (dé scorer) mikte naast het Bosdorpdoel! Rony De Pauw maakte er 3-1 van en keeper Claessen redde de pe nalty van Rony De Jonghe. Ongelooflijk maar waar. Dan ny Dieleman kon er meteen een einde aan maken en deed dat ook hij zette z'n elfmeter- trap om en Bosdorp ging naar de finale. Favoriet Anker was meteen uitgeteld. Anker derde Vooraleer de «troosting» be gon was Anker reeds zeker van de 3e plaats, want Sporthal kwam alweer met de geschor ste speler opdagen én met nog een «gastspeler». Sporthal trachtte zich door te zetten in het begin met een aktie van «rode» Persoon, doch Anker reageerde langs Mare Dhollan der. Na het kwartier leek An ker op weg naar het openings doelpunt wanneer De Jonghe De Block doorstak, doch keeper Windey redde. En dat zou hij nog ettelijke keren (moeten) doen. Zo onder meer 5 minuten later wanneer A. De Vos alleen kon door gaan. Op het halfuur viel dan toch een Ankergoal: op aange ven van Lukske Dhollander maakte Aland De Vos er 1-0' van. Sporadisch kwam Sport hal qevaarlijk worden, doch keeper Windhey bleef de pui ke reddingen opstapelen. Ver rassend werd het dan 1-1 wan neer Chris Vervaet een schuiver naast de staander bin nenschoof. De spanning bleef evenwel niet lang, want 2 mi nuten later zorgde Hugo Van derhallen voor 2-1Na de pau ze kwam er dan terug span ning, want op de 51e minuut schoot van op het penaltypunt 2-2 op het bord. Anker bleef Liefhebbersvoetbal. Nadat FC Uilen kampioen werd in de tweede reeks van de Lokerse Liefhebbersvoetbalkompetitie, kon het vorige zaterdag dankzij een 1-0 zege ook nog de beker veroveren (polo). evenwel de best en meest aan vallende ploeg, doch A. De Vos miste de kans op voor sprong en keeper Windhey deed de rest. Ondermeer op vrije trap van H. De Cock én op schot van diezelfde De Vos. Met nog zo'n 20 minuten te spelen werd Luc Hollander «gepakt» in de strafschopzone en Hugo Vanderhallen zette z'n ploeg op voorsprong: 3-2. Sporthal zag z'n inspanningen teloorgaan want even later scoorde De Vos 4-2 en met een 30-meterschot zorgde Rony De Jonghe voor de 5-2 eind stand. Dubbeltje op z'n kant De «grote finale» werd dus gespeeld tussen «thuisploeg» Bosdorp en kampioen Atlan tic. Ondanks het feit dat Bos dorp tijdens de kompetitie 3 op 4 had gehaald tegen Atlan tic hoorden we Atlantic het meest tippen als bekerwin naar. Bosdorp ging evenwel onmiddellijk in het offensief terwijl de eerste echte doel kans voor Atlanticer Ronny Vercruyssen was. Het spel- beeld ging op en neer met weinig of geen doelkansen. Bosdorp tikte de bal vaardig van man tot man wachtend op het juiste moment, terwijl At lantic het meer van de «diepe pas» moest hebben. Even na het halfuur plots een schitte rende solo van Teddy Oduwa lé, een één-twee met Kris De Rudder en Oduwalé tikte be heerst binnen: 0-1. Bosdorp leek aangeslagen én diende spelmaker Jansens gekwetst te vervangen. Amper 5 minuten later stonden de bordjes ver rassend gelijk: vanuit het mid den tikte Geerinck naar rechts, waar Benny De Boevere over de laag uitvallende keeper Janssens binnenschoot: 1-1. Ook na de pauze waren beide teams elkaar waard, werd er met inzet doch bijzonder fair gespeeld. Bosdorp leek stille tjes aan het laken naar z'n kant te trekken, want ging een licht overwicht aan de dag leggen en bij Atlantic diende nu en dan alle hens aan dek te worden geroepen. Op het uur diende keeper Janssens een afgewe ken schot van Geerinck in hoekschop te duwen en wan neer Gino De Rudder onge- konsentreerd in de voeten van De Boevere gaf aarzelde (ver rast?) deze laatste té lang. Naar het einde toe ging Atlan tic meer en meer «aandringen» en Bosdorp kwam nog zelden los. Keeper Claessen diende een schot van Rudy De Jonghe in korner te redden, doch het bleef bij bijna en/of halve kan sen. Met nog een 3-tal minuten te spelen ging Wim Verschue- ren onopvallend doch bij zonder hard werkend door op links, gaf tot bij de vrij staande Ronny De Pauw die mooi aflegde voor De Boeve ren én deze plaatste mooi naast een machteloze keeper Janssens: 2-1. Bosdorp verdiende deze zege, doch Atlantic had net zo goed kunnen winnen. Een gelijkspel maar dat kan nu eenmaal niet in een bekerkompetitie zou een betere weergave van het spelbeeld zijn geweest. Maar het is misschien goed dat de trofeeën een beetje verdeeld zijn: Atlantic de kampioensti tel, Vagebonden alweer de «Fair-Play» (al kregen we daar van het bestuur géén enkel bericht van) en Bosdorp nu dus de beker. Spijtig evenwel voor Anker dat met lege han den blijft... De plechtige en officiële prijsuitreiking van het «lief hebbersvoetbaltornooi van Stekene 1985-%», gevolgd en voorafgegaan door een gezellig samenzijn, heeft plaats op za terdag 7 juni 1986 in zaal 't Helleken, Preekekeplein te Stekene-Hellestraat met begin om 21 uur. Het orkest «Joe Dee The Trips» speelt ten dans. Alle sportievelingen en natuurlijk alle sympatisanten, politiekers, sportmensen en voetballers worden verwacht voor deze gezellige avond. T&T Beker van Stekene. SK Bosdorp is ongetwijfeld een der toonaangevers uit het Tomooi van Stekene. In de kompetitie eindigde het samen met Cado op de derde plaats, maar pakte de Beker voor de neus van Anker en Atlantic (T&T) Beker van Stekene. SK Anker pakte in de kompetitie juist naast de titel en werd nu ook door Bosdorp uit de beker gewipt, zij het met strafschoppen. (T&T) een in Belsele waren de meest positieve punten. Een dank woord namens de aangesloten ploegen werd gesproken door Marcel Arcati en dat was met- Liefhebbersvoetbal. In de euforie van het kampioenenbal was er een extra-huldiging van FC Uilen, dat zowel kampioen werd als de Beker veroverde (polo). Bij Walivo zijn de voetbalkampioenschappen '85-'86 be keken. Het Bekervoetbal ook en nu rest er alleen nog de grootse apotheose der kampioenenviering, steeds het traditionele sluitstuk van dit belangrijk Waas voetbalver- bond. Walivo is ook reeds 15 jaar jong en dat feit werd onlangs nog op plechtige wijze gevierd. Eerst is er de proklamatie bij de kampioenenviering en voor de rest is het dolle feestvreugde geblazen. Op zaterdag 14 juni te 20.30 u. in de fruithallen De Witte aan het Oostjachtpark te Sint-Niklaas. Op Walivo's 15e kampioenenbal speelt het orkest «Rico Zoroh» met zang van Jacques Raymond. Ook het populaire meisjesduo Fancy wordt er aangekon digd en dan is daar nog het gastoptreden van de Sint- Niklase crooner Ignace... Roger Van Laere Beker van Stekene. FC Sporthal kwam met een onvolledige ploeg opdagen en diende vrede te nemen met een vierde plaats. (T&T) Op het einde der zestiger jaren heeft het liefhebbersvoet bal een geweldige en hoogst merkwaardige vlucht geno- ?en. ?e aa"lo°P naar een mt8e~ man. Vooral i„ he, Warland da, opvallend e„ «fdeos ie periode zouden tientallen klubs de rangen van de bestuursleden van Walivo amateurs komen versterken. Toen bleven de aktiviteiten en een sympathiek bloemetje nog bepertk tot het spelen van een reeks vriendenwedstrij- voor de echtgenotes waarbij den. In Stekene, Vrasene en Sint-Niklaas werden nadien ook de uitbaters van café Stad ook enkele verdienstelijke initiatieven genomen om een Leuven niet werden vergeten, aantal ploegen bij het méér attraktieve kompetitievoetbal Lofwoorden voor het jubile- te betrekken. Het sukses was behoorlijk, maar ondanks al rende Walivo waren er nog van die loffelijke inspanningen hebben de verschillende orga- J,™- KeppeSVnadfen msaties het nooit volledig kunnen waarmaken. Misschien een volksvertegenwoordi- ontbrak een degelijke struktuur, die nadien bij Walivo wel ger Freddy Willockx. Bij dit 15 aanwezig was. jaar Walivo werden ook de De toenmalige Sint-Niklase voor een aameskompetitie ge- ploegen gehuldigd met even schepen Pros Matthijs belegde kozen. Het voetbalverbond veel jaren aansluiting: FC op 21 mei '71 de eerste kon- heeft een uitstekende organi- Avanti (Sint-Niklaas), F.C. 't taktvergadering. Die fakkel satie en van in het begin waren Beenhouwerken (Sint-Ni- werd nadien door een jong daar talrijke verdienstelijke klaas), F.C. De Cock (Sint- dynamisch gemeenteraadslid mensen bij betrokken. Zoals Niklaas), F.C. Dino Boys overgenomen en mét Freddy bijvoorbeeld Gilbert Thys, Ju- (Sint-Niklaas), The Jacky Boys Willockx, werd op 1 juli '71 in lien Cap, Mark Van Brussel en (Sint-Niklaas), F.C. Milano het Sint-Niklase stadhuis Wali- later nog Etienne Heirbaut (Sint-Gillis), F.C. Oostberg vo definitief geboren. Baan- met Leo De Puysseleyr en Ro- (Temse), Sportklub Post (Sint- brekend werk werd er alleszins land Pannecoucke, die nu ook Niklaas), F.C. Puivelde (Bel- geleverd door de bestuursle- al vele jaren de bestuurstouw- sele)R.C. ^Raap (Sint-Ni- den van het eerste uur: José tjes van Walivo in handen hou- Poppe (voorzitter), Hugo An- den. Door die kern werd «Wa- theunis (sekretaris), Jef Mari- livo-15 jaar» trouwens niet on- man (penningmeester), Leon opgemerkt gelaten en vorige Van Gremberghen (sport- vrijdag in 't verbondslokaal, koördinator) en Gilbert De café Stad Leuven op de grote Jonghe (adjunkt-koördina- markt te Sint-Niklaas, werd betrokken: het zaterdagse en tor). Er werd toen met een 35- dat feestelijk herdacht met een zondagse F.C. Bondgalm tal ploegen gestart en na 15 akademische zitting en een (Hamme), F.C. Desfo (Sint- jaar zijn dat er bijna 100 ge- gul drankje achteraf. Be- Niklaas), F.C. Drie Linden worden. Sinds het jaar van de langstelling van enkele Sint- (Belsele), F.C. 1000 Appels vrouw werd, ook met sukses, Niklase prominenten: de (Sinaai), F.C. Geywa (Ham- volksvertegenwoordigers Lie- mc)' F-C. Herten Aas (Sint ven Lenaerts en Freddy Wil- Niklaas) P.W. Hemelaer lockx, de schepenen Staf Van (Temse), Klub '66 (Nieuwker- Daele en André Baetens met ken), F.C. Nantes-Fortuna sportraadvoorzitter Gerard (Sint-Niklaas), F.C. Rode Bontinck. Tot de verontschul- Duivels (Belsele), V.K. Rodeo digden: burgemeester Paul De (Sint-Niklaas), het zaterdagse Vidts en de schepenen Jeanine en zondagse V.K. Siera (Ham- De Boever en Wemer Ro- me S.K. Slachthuis (Sint-Ni- giers. Ook alle Walivo-ploegen klaas), F.C. Temsica (Temse), en scheidsrechters werden F.C. Troch Textiel (Sint-Ni- voor deze feestzitting uitgeno- klaas) en V.K. Volksunie digd, maar de opkomst bleef (Nieuwkerken). Een spijtige onder de verwachtingen. De vaststelling hierbij was de af- afwezigen hadden nochtans wezigheid van elf klubs. Toen ongelijk en door Walivo-voor- naderden we het einde van zitter Gilbert Thijs, werd de deze akademische zitting. Na historiek verteld. De samen- een sympathiek bloemetje van werking tussen h£t stadsbe- F.C. Puivelde en V.K. Were- stuur van Sint-Niklaas en Wali- Di uit Stekene voor Julien Cap vo werd als optimaal be- en Mark Van Brussel, werd stempeld en dat bevestigde het v<>or ruim 100 in het Wase schepen André Baetens tijdens liefhebbersvoetbal allang een zijn spreekbeurt. Drie nieuwe begrip geworden is... terreinen in Sinaai en later nog Roger Van Laere klaas), F.C.R. Sparta (Sint- Niklaas). F.C. Vivak (Sint-Ni- klaas), V.K.W. 70 (Sint-Ni klaas) en F.C. Zwarte Parels (Sint-Niklaas). Ook de tienja- rigen werden bij de huldiging

De Voorpost | 1986 | | pagina 29