R.I.B.S.O. met «Horizonfeesten> Land van Aalst kind van de rekening? EEN HART VOOR MENSEN A.C.W.-Happening te Aalst Omdat ik Vlaming ben ttfewatnj «Bh Lustrum Gastarbeiders werking met exotisch buffet E Kontroverse PW-JO - Lib. Jongerenraad gaat verder Feesten met gastarbeiders - werking in Aalst Een nieuwe ziekte: dynamisme Aalsters karnavalnieuws 2 - 6.6.1986 - De Voorpost Veertig jaar geleden werd de IJzertoren schandelijk gedynamiteerd. Een kaakslag voor Vlaanderen. Om dit passend te gedenken geeft VTB-VAB Erembode- gem een brandglasraam uit, ontworpen door Gerard Swaenepoel en naar aloude traditie handvervaardigd in een van onze beste brandglasateliers. Ontwerp is de bedevaartweide waar jaarlijks tienduizen den getuigen van hun vastberadenheid. Dit tafereel is geschraagd door het wapenschild van Vlaanderen en door dat van de provincie West-Vlaanderen die de toren herbergt. Verder evoceert het landbouw en nijverheid, pijlers voor de toekomst. Dit brandglas op de werkelijke afmetingen van 30 bij 22 cm. kan gereserveerd worden aan 2250 fr., in basisversie met ophangketting en aan 4850 fr. in luxeversie inklusief BTW en levering, bij Annie D'Hondt-De Smet, Wilg straat 25a, te 9440 Erembodegem. Tentoonstelling «Diamant» Stort Vlierzele Volksvertegenwoordiger Mare Galle richtte een vraag tot de gemeenschapsminister van Volksgezondheid en Leef milieu i.v.m. huishoudelijke afvalstoffen en verbrandings ovens te Lokeren, Sint-Niklaas en Beveren zoals voorzien in het ontwerpplan. Niet gerekupereerde verbran dingsassen en grof vuil zou afgevoerd worden naar een nog nader te bepalen stort plaats. Te ramen op zowat 7000 ton grof vuil en 15.000 ton asse per jaar. Voor deze stortplaats klasse II wordt ge dacht aan Tielrode, Waas munster en Antwerpen-Lin- keroever. Maar de overheden krijgen het steeds moeilijker gelet op het weinig populaire karakter van de beslissing tot inplanten ervan. Vlierzele? Als alternatief wordt Vlierzele met de klasse II - stortplaats geciteerd. Deze stortplaats van de Interkommunale Land van Aalst krijgt echter reeds jaar lijks 53.000 ton huisvuil en 7500 ton grof vuil te verwerk en. Er komt reeds vuil naar St.-Lievens-Houtem (Vlierze le) van Gent, Brussel en het arrondissement Halle-Vilvoor- de en eerlang zou nog grote hoeveelheden slib van water behandelingsinstallaties moe ten worden aanvaard. Met het huidig stortritme is de uitbatingsoppervlakte van 2,25 ha. nog voldoende voor 4 5 jaar. Op voorwaarde van vol doende snelle ontzaveling kan dan nog 3,65 ha. in gebruik worden genomen doch de ont zaveling vordert de jongste tijd niet voldoende meer. Gestraft Door eventuele plotse toe vloed van massaal afval zou de Intercommunale «Land van Aalst», een voorbeeld voor het ganse Vlaamse Gewest, zwaar gestraft worden. De Interkom munale zal zich dan ook moe ten beraden over de toekomst gelet op de tragere ontzaveling en de eventuele toevloed van vuil. In het ergste geval zou zelfs moeten worden uitgeke ken naar een andere manier van afvalstoffenverwijdering wat haar financieel beleid zwaar zou hypotekeren. En waarvan de inwoners van het Land van Aalst dan alleszins de gedupeerden worden. De kinderen van de rekening. Mare Galle verzoekt dan ook de minister zijn standpunt te laten kennen en mede te delen in welk stadium de totstandko ming van de in het ontwerp plan voorziene en «nader te bepalen» stortplaats voor de samenwerkingsgebieden Dur- me-Moervaart, MiWa en Ibogem. LH Op zaterdag 7 en zondag 8 juni organiseert de rijkslagere school voor buitengewoon onderwijs (R.L.S.B.O.) en het rijksinstituut voor buitengewoon secundair onderwijs «De Horizon», andermaal «Horizonfeesten» in de gebouwen aan de Molendreef 57 te Aalst. Wie een probleemkind heeft kan in beide scholen terecht waar een staf van leraren, paramedici gaande van logopedisten naar kinesis- ten, verpleegsters en kinderverzorgsters zorgt voor vala bele opvang en begeleiding van uw zoon of dochter. van handdoeken, nummering. Het programma 5de jaar wordt nog verder uitgewerkt door middel van bijkomende techni sche uitrusting voor textielver- zorging zoals: platte pers, vouwapparaten, stoom- en afzuigtafel, stoommannequin. Doel is de leerlingen een prak tische scholing bieden in deze bedrijfstak en te vormen tot een volwaardige werkkracht. Doe-het-zelf technieken: - schilderen: voorbereidende oefeningen, basistechnieken, toepassing op hout, metaal, pleisterwerk, muren... - behangen: voorbereidende oefeningen, basistechnieken en toepassingen. Personenzorg: Deze lessen hebben tot doel er voor te zorgen dat de leerlin gen enerzijds bekwaam wor den om zichzelf en anderen behoorüjk te verzorgen en te kleden en anderzijds relatiebe kwaamheid aankweken of be vorderen om hun omgang met anderen behoorlijk te laten verlopen (zowel kinderen, fa milie, werkmakkers, chefs, be jaarden). Verdere ontwikkeling van de vakopleiding: Om deze opleiding verder uit te bouwen zal aandacht be steed worden aan: - de verstandelijke en motori sche ontwikkelingsmogelijkhe den van de leerlingen; - de versteviging van de band beroepsschool-bedrij fswereld (bv. dmv de werking van de overlegkommissie) - inrichting van didaktische lokalen en aankoop van pro fessionele gereedschappen en machines; - de beroepsvervolmaking van de leerkrachten in meer be roepsgerichte vorming en nij verheidstechnieken Op deze vier punten staan wij nog aan het begin. Leerlingenstages als belangrijk onderdeel van de vakopleiding - Doel en duur van de stage: naar de leerlingen toe: - hun de mogelijkheid geven kennis te maken met een ar beidsmilieu en zijn specifieke kenmerken zoals arbeidsritme, produktiviteitefficiëntie - hun beroepsmotivering ver sterken - hun het belang van menselij ke en sociale relaties aantonen - hun de mogelijkheid bieden eigen gaven en gebreken te ontdekken. Naar de leerkrachten BGV toe: - hun toe te laten de attitudes van de leerlingen concreter af te stemmen op het beroepsvlak en de sociale context; - het eigen beroepsbeeld en de werkmotivering van de leer ling nog doelmatiger en kon- kreter stimuleren; - de eigen werkwijze en appa ratuur uit het bedrijfsgebied Drie Opleidingsvorm 1 is de afde ling Bezigheidstherapie type 2 voor meisjes en jongens met ernstige mentale tekorten van 13 tot 21 jaar. Opleidingsvorm 2 bevat een afdeling voorbereidend op te werkstelling in een beschut tend werkmilieu. Het richt zich op jongeren van 13 tot 21 jaar. Opleidingsvorm 3 tenslotte is een beroepsafdeling eveneens voor leerlingen van 13 tot 21 jaar met voor de jongens hout, schilderen, behangen, gamie- ren, ruwbouw en tuinbouw en voor de meisjes textiel, gezins- en nijverheidstechnieken en groepskoken. Het RIBSO is een eigentijds instituut, een ultra-moderne school waar ruimte en aange paste lokalen ter beschikking staan om de allermoeilijksten soelaas en kansen te bieden. In de nieuwbouw zijn er ultra moderne werkplaatsen, sport zalen en een zwembad. Nieuw Industrieel onderhoud van gebouwen 4de jaar: basiskursus elemen taire schoonmaaktechniek voor uitvoerend personeel: schoonmaken en glasbewas- sing - vloeronderhoud, sanitair onderhoud, interieur onder houd, handreiniging, glasbe- wassing. 5de jaar: vervolg vakopleiding schoonmaken en glasbewas- sing - programma 4de jaar: herha ling en uitdieping - gespecialiseerde kursus voor het reinigen van harde vloeren en tapijten; - elementaire theoretische en technische kennis van: diverse grondstoffen en schoonmaak- produkten; alle te onderhou den materialen voor woning, leef- of werkruimten; - nodige kennis en toepassing voor hygiëne en veiligheid. Textielonderhoud - Linnen- dienst: 4de en 5de jaar: basisopleiding was, strijk- en verstelwerk, toegepast op restaurantlinnen, werkkledij en huishoudlinnen. - Wassen: etikettering van textielprodukten, wasmidde len, bedienen wasmachine, ontvlekken en ontvlekkings- middelen, bleken, stijven. - Drogen: droogsymbolen op het onderhoudsetiket, droog methoden, gebruik van droog- zwierder en droogkast. - Strijken: strijksymbolen, ge bruik van strijktafel en -plank, bedienen van elektrische strijkapparaten (huishoudelijk en industrieel), strijktechnie- ken, opvouwtechniek. - Verstellen: machinaal aan zetten van knopen, naden, zakken, gehele of gedeeltelijke scheuren herstellen, verkorten van kledingstukken, maken De Bond van Grote en Jonge Gezinnen in de maand juni Op zondag 22 juni viert de Bond van Grote en van Jonge Gezinnen, afdeling Aalst feest in het kader van de Nationale Feestdag die plaats heeft in Herzele. Men brengt er een bezoek aan het kasteel, de burcht en een brouwerij Onder leiding van mevrouw Hilde Van Ingelghem - Van Driessche, maakt de afdeling van Aalst op zondag 15 juni een stadswandeling langsheen de voornaamste historische gebouwen van Aalst. Belangstellenden zijn welkom om 14u30 in de Belfortzaal te Aalst. De tocht eindigt om- JM Heyman streeks 16u30. In het Sociaal Centrum, Immerzeeldreef te Aalst organi seert Gastarbeiderswerking voor de tweede maal een exotisch buffet. U kan er op zaterdag 28 juni vanaf 18 u terecht voor een ruime keuze exotische gerechten maar dan wel aangevuld met het beste van eigen bodem. Bij exotische gerechten horen uiteraard ook exotische nage rechten en drankjes allerhande. V(jf jaar migrantenwerking Gezien Gastarbeiderswerking aan een eerste lustrum toe is wordt er tevens een tentoonstelling georganiseerd. Over migranten uiteraard en wat er reeds voor gedaan werd. Met de opbrengst van dit koud buffet zal de verdere uitbouw van een aantal integratiebevorderende aktivitei- ten worden mogelijk gemaakt. Het gaat dan meer kon- kreet over taal- en alfabetisatielessen, vormings- en infor- matie-aktiviteiten, naschoolse begeleiding voor kinderen en informatie-aktiviteiten voor Belgen. Deelname kost 250 fr. Kinderen betalen 150 fr. Liefst op voorhand in te schrijven bij Gastarbeiderswerking, Moor- selbaan 96 te 9300 Aalst, tel. 053-77.54.29 of door overschrijving op rekening 001-0869502-70 van Initiatie- groep Gastarbeiders met vermelding «buffet». Een in- schrijvingsbewijs volgt dan achteraf. LH beter leren kennen en nieuwe technieken te leren; - konkrete lessen halen uit de leerlingenstages voor de uit bouw van een beroepsgerichte schoolopleiding. Duur van de stages: in het 4de jaar: 2 weken - in het 5de jaar: 4 weken. Dit wordt doorgaans georgani seerd en begeleid als blok- stage. Beroepsniveau van de stage plaatsen: Voor de kwaiifikatie nijver heidstechnieken zoeken wij naar geschikte stageplaatsen. BV. onderhoudsdienst in scho len wordt stelselmatig vervan gen door onderhoudsdienst in ziekenhuizen. Vanaf dit schooljaar beschik ken wij over enkele goede sta geplaatsen in wasserijen. Als voorwaarden voor een goede stageplaats OV3 zien wij: goede stagebegeleiding van de stage-mentor - stagementor moet voldoen de tijd vrijmaken voor de sta geleerlingen tijdens het uitvoe ren van de taken; - stagementor moet voldoen de tijd vrijmaken voor de eva luatie van de stage, zowel voor de tussentijdse als de eindeva luatie; - stagementor moet de leerlin gen durven zeggen hoe zijn haar werk werd uitgevoerd (tov. van middelmatig preste rend personeelslid) en ook de attitudes durven bespreken. Er moet voldoende werk zijn zodat de stageleerling kan la ten zien wat hij/zij kan pres teren. Er moet een degelijke uitrus ting zijn. De stageplaats moet bereik baar zijn met het openbaai vervoer of met de fiets (binnen bepaalde normen). Eventueel kans op toekomsti ge tewerkstelling. «'t Kasteeltje» Het instituut beschikt even eens over een internaat, «'t Kasteeltje» te Hofstade in de Zijpstraat, nr. 36. Het be vindt zich in een 3 ha. groot domein waarin moderne pavil joenen met alle komfort wer den opgericht. Opvoeders en kinderverzorgers verzekeren er de opvang na de schooluren in een gezellige sfeer. Opvang van maandag tot vrijdag. Horizonfeesten Op zaterdag 7 juni te 18 u. openingsrede door voorzitter Mare Galle. Te 19 u. receptie en daarna tot 24 u. doorlopend restaurant, Kiwanis-bodega en Jos Martin aan het Hammond orgel. Vanaf 21 u. jazzavond met «The Rudy Bailliu Society Serenaders». Op zondag 8 juni vanaf 11.30 u. tot het einde restaurant, tea room, ijssalon en verder volks spelen. Tentoonstelling en demonstra ties in verband met diamant: zagen, snijden en slijpen. Deze tentoonstelling heeft plaats in zaal «Horizon», Molendreef 57 vanaf zaterdag 7 juni te 18 u. LH Aalst. In de Carltonsalons hield de serviceklub Fifty One International een bijeenkoi Staatssekretaris Miet Smet voor leefmilieu en maatschappelijke emancipatie voerde woord. Ook de dames waren voor de gelegenheid welkom en eveneens was een delegi uit het Lokerse en 't Land van Waas op de bijeenkomst te gast. Driehonderd jaar hospitaalzusters in Aalst Verleden jaar vierden de zusters Augustinessen, de hospi taalzusters, luisterrijk hun driehonderdjarig verblijf te Aalst. In 1685 namen ze inderdaad komende uit het Sint- Janshospitaal te Brussel de ziekenzorg over in het hospi taal te Aalst en reeds 300 jaar staat dezelfde zusterkongre- gatie ten dienste van de zieken in het hospitaal. Gedenkboek en tentoonstelling Deze belangrijke gebeurtenis in de lange geschiedenis van het hospitaal te Aalst, (ont staan omstreeks 1230), wordt door de Hospitaalzusters her dacht met de uitgave van een gedenkboek en met een ten toonstelling in het Stedelijk Museum Oud-Hospitaal waar deze geschiedenis zich tot 1899 heeft afgespeeld. De verschijningsdatum van het gedenkboek en de eraan ge koppelde tentoonstelling, aan vankelijk aangekondigd tegen november 1985, diende door het schielijk overlijden van de Heer Jan Van Der Hulst, ver schoven naar juni 1986. Een groep historici en kunsthistori ci, die reeds op een of andere wijze met het ontwerp ver trouwd waren, namen de taak over en probeerden er in deze korte tijdsspanne het beste van te maken. Zowel het gedenkboek als de tentoonstelling werden op ana loge wijze uitgewerkt in vier grote delen. Eerst wordt de geschiedenis van het hospitaal van de oor sprong (ca. 1230) tot de her vorming van 1685-86 als inlei dend deel behandeld. Het tweede deel handelt over de hervorming en de geschie denis tot omstreeks 1800: in vier hoofdstukken worden de hervorming zelf, de gezond heidszorg, de kloostergemeen schap en de bezittingen op het einde van het Ancien-Régime belicht. Een derde deel beslaat de ge schiedenis van 1800 tot heden: in drie hoofdstukken komen respektievelijk de gezond heidszorg in de 19* en in de 20° eeuw en de zustergemeen- schap aan bod. In het vierde deel tenslc wordt- een selektie uit het t onaanzienlijk kunstpatrin nium, bewaard in het hos taaiklooster, behandeld. Voor het typografisch goed verzorgde gedenkbo* dat 240 bladzijden telt en verlucht is met zeer vele foto werden meer dan 450 intel ningen genoteerd. Do intel naars kunnen hun boek len op de tentoonstelling, wi ook nog exemplaren kunn bekomen worden tegen prijs van 600 fr. Boek en t< toonstelling werden gerea seerd door het werkcomité 3 jaar Hospitaalzusters te Aal i.s.m het Kadoc Leuven. V.V.A.K. Aalst, het Stadslj| stuur en het O.C.M.W. Aal De tentoonstelling in het Ot Hospitaal, Oude Vismarkt, toegankelijk op weekdagjl van 10 tot 12 en van 14 tot u. Op zondagen van 10.30 12.30 u. en van 14 tot 18 u. vrijdag de ganse dag en zaterdagvoormiddag evenv gesloten. De tentoonstelü loopt tot 29 juni. K Als tweede deel van de jaarlijkse Rerum Novarumviering had verleden zaterdag in het Groen Kruis, Sint-Joris- straat, een A.C.W.-Happening plaats. Als u dacht dat het vervolgverhaal over de kontroverse tussen PW-Jongeren en Liberale Jeugdraad een einde had genomen had u het glad verkeerd voor. Na de perskonferentie onlangs gehouden door de Liberale Jongerenraad protesteren nu de PW-Jongeren. Een ro- man-fleuve waarvan denkelijk het einde nog niet in zicht is. Tenware. De PW-Jongeren verklaren noodgedwongen op het dis puut met de Liberale Jonge renraad te moeten terugko men. Gesteld wordt dat des tijds binnen het overkoepelend «Liberaal Jeugdwerk» een ak koord werd gesloten tussen de diverse liberale jongerenvere nigingen waaronder ook de PW-Jongeren en de Liberale Jongerenraad. De uiteindelij ke uitspraak over de door der UR ingediende klacht tegen PW-Jongeren zou slechts be kend gemaakt worden via het Liberaal Jeugdwerk. «Dit kompromis werd ons in gegeven om de inflatie aan persartikelen en strijdige me ningen in te dijken. Er zou derhalve, na beteke ning van de klacht terzake, door het Liberaal Jeugdwerk 1 persnota worden bekendge maakt, waarmee elke vereni ging zich akkpord zou kunnen verklaren. Tot hier wat werd afge sproken. Tot onze spijt moeten we thans vaststellen dat de Liberale Jon gerenraad deze afspraak een zijdig heeft verbroken en haar eigen visie op de uitspraak al kenbaar heeft gemaakt in de pers. De PW-Jongeren zijn niet meer gebeten nogmaals op de ze problematiek terug te ko men, zelfs al blijkt nu dat w(j het bij het rechte eind hadden, enkel omdat dit de Liberale beweging in haar geheel on herstelbare schade toebrengt. De Liberale Jongerenraad daarentegen maakt er een sport van om deze twist telkens weer op te rakelen, dit wellicht enkel om haar beweging enige bestaansreden te verzekeren. Het gaat de PW-Jongeren dan ook niet meer om gelijk of ongelijk te hebben of te krij gen. Het gaat er nog enkel om aan te tonen dat één enkele beweging zich niet kan inpas sen binnen structuur en ge- dachtengoed die de liberale beweging eigen is». En nu is het wachten op de volgende aflevering van de an dere zijde. Het bestuur der luchtvaart deelt mee dat in 1986 toela tingsproeven worden georgani- zeerd voor een nieuwe promo tie van de burgerluchtvaart- school die in januari 1987 van start gaat. De noodzakelijke De gastarbeiderswerking van de Moorselbaan te Aalst be staat vijf jaar. Men gaat dat vieren met een tentoonstelling waarbij men de problematiek van de gastarbeider en de wer king van de vereniging wil il lustreren. Daarnaast wil men net als vorig jaar een koud buffet organizeren. Dat zal plaatshebben op zaterdag 28 juni vanaf 18 u. in het Sociaal Centrum in de Rerum Nova- rumstraat te Aalst. De kost prijs bedraagt 290 fr. per per soon en men kan dit bedrag overschrijven op rekening nummer 001-0869502-70. De opbrengst van het buffet zal besteed worden aan de verdere uitbouw van een aantal inte gratiebevorderende aktivitei- ten voor gastarbeiders. Gastarbeiderswerking organi- zeert taal en alfabetizatieles- sen. Verder wil men ook vor mings- en informatieaktivitei- ten geven voor migranten. Daarnaast krijgen kinderen van gastarbeiders er een na schoolse begeleiding. De ini- tiatiegroep gastarbeiders geeft ook informatieavonden rond de problematiek van de gastar beiders voor verenigingen en scholen. JM Heyman inlichtingen over deze proeven en de voorwaarden kunnen be komen worden bij het Bestuur der Luchtvaart, Kommunika- tie Centrum Noord, Vierde verdieping, 1210 te Brussel (02-212.12.11). Op 11 mei was de viering reeds ingezet met een plechtige eu charistieviering verzorgd door de werkgroep «Jeugd en Ge zondheid» waarbij «vrede» en «solidariteit» centraal stonden. De mis werd in het teken van de aktualiteit geplaatst via een getuigenis van Geneve-pelgrim Hubert Verfaillie en na de mis belichtte staatssekretaris Paula D'Hondt-Van Opdenbosch de politieke situatie waarbij bleek dat het ACW andermaal in het brandpunt van de belangstel ling stond en staat. Verleden zaterdag ging men dan eerder de ludieke toer op na een aktie in de voormiddag aan de ingang door het ACV met Piet Van Tittelboom en een tentoonstelling in de CM- hall waarin de diverse takken, ACW, ACV, CM, KAV, KWB, Muziekmaatschappij, Toneelmaatschappij, BAC, KAJ, VKAJ, DW, UM en VG hun beste beentje voor zetten. In de namiddag onder een eer der koele temperatuur koncer- teerden in openlucht de Ko ninklijke Fanfare «Kunst en Vermaak» Aalst o.l.v. Freddy Van Laer, de eveneens ko ninklijke Fanfare «Sint-Ceci- lia» Hofstade ó.l.v. Willy Hertssens, de Kon Fanfare. Niets zonder arbeid» Erembo- degem o.l.v. Freddy Van Laer en de Kon. Fanfare «Sint-Ceci- lia» Meldert o.l.v. Nina Van der Vorst. De kinderen kwa men aan hun trekken in de toneelzaal bij een poppenspel opgevoerd met veel bijval, door het Stedelijk Reizend Poppentheater. En 's avonds bracht de «Prinsencaemere» dezelfde zaal, nog niet werkt doch het elementaire er, haar travestieshow wa mede ze zowel op Sint-An voor het ACV als te Terjod voor KAV lauweren oogstte Ondertussen kon men zich goed doen aan natjes droogjes met o.m. hamburg* en brochetten. Een eigentijdse viering scb kontrasterend met de vroeg* stoeten en toespraken op F meivaartdag. I In «'t Blauw Ajuintje», orgaan van de PW-Jongeren, wordt geschreven dat er een nieuwe ziekte die luistert naar de naam «dynamisme» is opgedoken. Een kwaal die vooral op het gemeentelijk vlak, om de zes jaar opduikt. Eerste symptomen ervan zijn overdreven vriendelijkheid, permanente glimlach en voortdurend handjes drukken. Daarna volgt dan een steeds toenemende koorts gekop peld aan slapeloosheid en angstdromen met rode bolletjes. Maar finaal is de ziekte ongevaarlijk. Ze geneest meestal vanzelf zonder enige medische ingreep. De beste remedie is «een zetel». Zodra de patiënt een zetel onder zijn achterwerk voelt verdwijnt immers op slag alle «dyna' misme». LH AKV Lol vierde 25 jarig bestaan Zondag waren we te gast op het 25-jarig bestaan van Lotjonlos. Voorzitter Willy Van Mossevelde zat met de handen in het haar, want de eieren die hij naar de «Arme Klaren» had gedragen, leverden op lange na niet het gewenste weer op. Voor een barbecue is g weer, om niet te zeggen zonnig weer, een conditio sine qua non. Geen nood evenwel, in de ruime vergaderlokalen van de Coninck Van Spagnien, kon men verschillende parasols uitzetten, zodat we toch een «overdekt tuinfeest» kregen. De uitbater van de «Borse van Amsterdam» gaf bovendien aan Lotjonslos de toelating om hun barbecuevuren aan te wakkeren in een overdekte ruimte. Solidariteit alom dus. Ondanks het slechte weer waren er toch weer heel wat liefhebbers komen opdagen voor hel eten op een stokje. Lol bestaat 25 jaar en dat betekent heel wat in de karnavalmiddens. Volgend jaar doet de groep een gooi naar de eerste plaats. We verwachten dus heel wat van de Lol-jongens. De nodige inspiratie, de moed om te werken en alvast nog 25 glorierijke jaren, dat wensen we Lol toe. AKV de Toerebisjoekes Zaterdag 7 juni organizeren de Toerebisjoeskes een travestieshow Paris Folies in de feestzaal van het Hrito in de Welvaartstraat te Aalst. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar in café Vrolijk België, Watertorenstraat 1, aan de prijs van 150 fr. AKV De Strootloeipers Op zaterdag 21 en zondag 22 juni heeft het volleybaltornooi plaats van AKV de Strootloeipers. Het tornooi staat open voor karnavalverenigingen. Het wordt gespeeld in de Heilig Hartkring in de Dr. De Moorstraat. AKV De Dompeleers De Dompeleers organizeren een ezelskoers op zondag 15 juni om 13u30 op het Kerrcbroel; te Aalst. AKV Drasj Drasj geeft een eetfestijn in samenwerking met Luc II, de Ajuinprins op zaterdag 14 juni. Afspraak in de Dompelstraat.

De Voorpost | 1986 | | pagina 2