Ware kermisvreugde met wielersportvaria te Erembodegem De kakelende hobby van Johan Baten te Herdersem Ook VOK Moorsel start sterk Grootse scouts-reünie in Aalst Katrien Cailebaut als Sandra Kim Nieuwerkerken heeft Dekenij De tweede uitgave van de den zich gemeld waarvan er 44 play-back-wedstrijd van Een- kwamen opdagen. Men móest, dracht Meldert werd nog een om tot een genietbaar spekta- groter sukses dan de eerste- kei te komen binnen aan- ling. Liefst 48 kandidaten had- vaardbare tijdsnormen vooraf Oud-scouts willen samen met aktieve scouts een grootse reünie beleven. Tien jaar terug gebeurde zulks reeds met sukses op initiatief van Etienne Geerinckx, doch nu is het Guido Biebaut die de kat de bel aanbindt. Het wordt een grootse mini-jamboree in de tuinen van Beukenhof, Langestraat te Aalst. U kan er op zaterdag 26 juni vanaf 16 u terecht mits inschrijven vóór 10 juni en betalen van 200 fr voor deelname aan een reuze-barbecue. Te 17 u is er een eucharistieviering in openlucht opgedra gen door rector Paul Van Looy s.j. en opgeluisterd door het scoutskoor o.l.v. Gustaaf Troffaes. Daarna komt de barbecue en te 20.30 u, klap op de vuurpijl, aansteken van het kampvuur waar gitaris Luc Vandenbergh en gelegen heidsmusici voor animatie zorgen. Het wordt alleszins een daverende scouts-happening die velen heel wat jaren kan verjongen. Inschrijven bij Kris Vervaert (Sint-Kristoffel), Scherre- veldstraat 2 (053-21.59.50), Bart Van Dorpd (Sint-Joris), Kriekenlaan 3 (77.58.76), Miek Roels (Sint-Goedele), Ledebaan 25 (70.26.03), Paul Van Looy (Akabe), Pont straat 7 (21.04.41), Hendrik Hofman (Sint-Aloysius), Ledebaan 25 (70.26.03) en Jan Verhofstadt (Oud-scouts), Immerzeeldreef 200 (21.77.26). schiften. Twintig mededingers werden geselekteerd om de strijd aan te gaan voor de zo wat 150.000 fr. prijzen, waar onder naast tal van andere waardevolle prijzen een kleu rentelevisieapparaat, een braadoven, een negental rei zen en een mini-wash. De vijf juryleden hadden het bepaald moeilijk om een oor deel te vellen want de kwaliteit van het gebrachte lag inder daad hoog. Hierbij de uitslag: 1. Katrien Callebaut (Sandra Kim), 2. Erwin Robijns (Paul Robert), 3. Muriëlle Verhas selt en Anja (Meatloaf), 4. Kathie Stijlemans and Co (Sis ter Sledge), 5. Els Fosacht uit Meldert (Cindy Lauper), 6. Frederick Lievens (Urbanus), 7. Sandra en Rita Ertveldt (Fun Fun), 8. Groep Vcreec- ken (Cliff Richard Young O- nes), 9. Bianca Sigona (Ma donna) en Elsie De Schrijver (Anita Meyer). Voor de presentatie stond Harry Van Helder in. Voor de Dender Drive-In zette een an dere DJ van Radio Dender Bart De Wachter zijn beste beentje voor. Ondertussen en op zondag za ten zowat 630 simpatisanten gezellig te tafelen. LH 4 - 6.6.1986 - De Voorpost Play-back Eendracht Meldert In de Denderstreek, en vooral in Erembodegem, trok de wielersport steeds de massa. Traditionele hoogtepunten zijn steeds de wielerwedstrijden, ingericht t.g.v. de plaatselij ke kermissen. In het kader van Erembodegem-kermis - van 14 tot 22 juni a.s. - worden opnieuw verscheidene koersen georganiseerd. In Erembodegem-centrum worden zaterdag 14 juni het Provinciaal Kampioenschap Oost-Vlaanderen voor Liefhebbers en zondag 22 juni de «42e Grote Prijs Forum» voor Nieuwelingen en de «43e Grote Prijs Forum» voor Juniores gepatroneerd door V.C. «De Denderzonen - Forumvrienden». In Erembode- gem-Terjoden biedt de «Koninklijke Wielerclub Terjoden» de wielerliefhebbers volgend programma aan: zondag 15 juni: avondcriterium van Liefhebbers der Denderstreek, maandag 16 juni: 65e Grote Prys van Terjoden voor Beroepsrenners en donderdag 19 juni de «36e Grote Prys Marcel Bouman voor Internationale Liefhebbers». In 1978 werden door voorzitter Bernard De Rop van «Sport vrienden Forum» te Erembo degem enkele vrienden samen gebracht om een bescheiden koersje te organiseren: zondag 25 juni '78, een wedstrijd voor Juniors BWB. Men werkte er sindsdien samen met een orga nisatie via «V.C. De Dender zonen» reeds 40 «Grote Prij zen»... Na negen jaar behoort deze klub tot de grootste in richters van Oost-Vlaanderen. Zondag 2 juni 1985 kende de «34e Grote Prijs Forum», Kampioenschap Oost-Vlaan deren voor Nieuwelingen BWB, erg positieve weerklan ken, zowel bij de deelnemers als bij de enthousiaste suppor ters. In het kader van kermis- Erembodegem zal de Wieler- klub «De Denderzonen - Fo rum (lokaal: Keppestraat 12, Erembodegem) opnieuw de spits afbijten met de organisa tie van de «41e Grote Prijs Forum«: het Provinciaal Kam pioenschap Oost-Vlaanderen voor Liefhebbers, op zaterdag 14 juni a.s. Te 14 u. wordt dan in de Rooms Hofstraat (nabij het spoorwegstation) het ver treksein gegeven voor een 161 km. lange wedstrijd die 22 maal volgend parkoers zal vol gen: Keppestraat, Ninove- steenweg. Houten Hand, ChurchiÜstwg.Industrielaan Nachtegaalstraat, Kouterbaan, Welleweg, B. De Cocklaan, Llzerenwegstraat, Kapelle- kensbaan. Rooms Hofstraat (aankomst). Prijzen: 35.000 fr., 31e-50e 250 fr. Zondag 22 juni staan nog twee belangrijke wielerkoersen op het programma met als par koers: A. Van Maelestraat, Molenkouter, Kerkhofbaan, Rooms Hofstraat, Kapelle- kensbaan, IJzerenwegstraat, B. De Cocklaan, Welleweg, Kouterbaan, Nachtegaalstraat, Industrielaan, Churhillstwg. Houten Hand, Ninovesteen- weg, Keppestraat (aankomst). Te 13u50 starten in de Keppe straat (aan café Forum) de Nieuwelingen voor een wed strijd van 58 km. of 8 ronden over dit parkoers (prijzen: 11.000 fr.) en te 15u55 hebben de Junioren er rendez-vous voor een koers van 88 km. of 12 ronden over dezelfde om loop (13.500 fr. prijzen). In Erembodegem-Terjoden geeft, reeds 65 jaar, de Ko ninklijke Wielerklub Terjoden buitengewone impulsen aan de wielersport. Deze klub werd gesticht in 1921 in het toenma lig café Sportwereld bij Kamiel De Meyer die tevens de pio nier is geweest bij de oprich ting van de vereniging. Mede stichters waren: dokter Tis- taert, René Dierickx, hoofd onderwijzer Joseph Verleysen, Philemon Droessaert, Theo- door Van Den Steen, Alfons Van Mulders, Leo De Clercq, Judocus Van Vaerenbergh, Prosper Van Der Stockt en Ernest Bayens. Instandhouden van de plaatselijke kermis door o.a. wielerwedstrijden te organiseren was het doel. Met een mag nu de Kon. Wieler club Terjoden aangezien wor den als één der oudste klubs van het land, met stamnummer 797 bij de BWB. Een eerste Juniorenkoers startte in juni 1921. J. D'Hondt zette als eer ste overwinnaar zijn naam op het palmares. Na zeven opeen volgende koersen voor Junio ren, schakelde men over naar Beroepsrenners. Onvoldoende financiële steun, cfr. de oprich ting van een voetbalklub door ex-bestuursleden, verlichtte Kamiel De Meyer in 1933, 134 en 1935 een koers voor Onaf- hankelijken in te richten, met als winnaars Edgard De Calu- wé, G. De Graeve en L. Moens. 1936 werd een jaar van doorbraak in de geschiedenis van de wielesport van Erembo degem-Terjoden, want toen kondigde men er definitief de inrichting voor een koers voor Beroepsrenners aan. En tot op vandaag - 50 jaar later - is dit een wielerwedstrijd voor Be roepsrenners gebleven. De oorlogsjaren 1940-1944, lieten feestvieren noch wielrennen toe in Terjoden. Maar in 1945 startte men opnieuw, en dit met een volledig nieuw be stuur. Onder de namen op het palmares vinden we o.a. Mar cel Bouman, die won, voor eigen publiek, in 1950, Edgard Sorgeloos in 1954, Frans Mel- ckebeek in 1965, Walter Plan- ckaert in 1975 en Patrick Sercu in 1977, Werner De Vos in 1985. Een nieuwe mijlpaal in de Tcr- jodense wielersportgeschiede nis werd gezet in 1969. Toen werd de jaarlijkse koers voor liefhebbers voordien ingericht door Stafke Van Geit, overge nomen door Marcel Bouman en herdoopt als «De 18e Grote Prijs Marcel Bouman». Deze wedstrijd gaat sindsdien tel- kenjare door op Kermis-don- derdag. Marcel bleef de drij vende spil, tot de organisatie in handen kwam van de Konink lijke Wielerklub, in 1982. Om het 65-jarig jubileum enigszins luister bij te zetten wordt dit jaar nog een wieler wedstrijd supplementair toege voegd aan de jaarlijkse inrich tingen. De Kon. Wielerklub Terjoden biedt de wielerlief hebbers tijdens de kermisda gen nu volgendprogramma aan: - zondag 15 juni te 18 u., avondkriterium van Liefheb bers der Denderstreek, langs Geraardsbergsesteenweg, Nieuwe Wijk en Dreefstraat (aankomst). Vertrek aan Mar cel Bouman. Ter joden zal op kermiszondag gedurende en kele uren te zien zijn zoals u het jaren niet meer zag, ver keersvrij, autonoom en mee- neuriënd met de fanfare «De Terjodenaren» (ze hebben zo pas hun 35-jarig bestaan ge vierd!)... - maandag 16 juni te 14ul5, 65e Grote Prijs van Terjoden voor Beroepsrenners, langs Terjoden, Haaltert, Kerksken, Heldergem. Aaigem, Mere, Nieuwerkerken, Terjoden, met vertrek aan café Monsken in de Krakeelstraat, 140 km. of 7 ronden, 100.000 fr. prijzen premies. - donderdag 19 juni te 14ul5, 36e Grote Prijs Marcel Bou man voor internationale Lief hebbers. 140 km langs hierbo ven genoemd parkoers, met 33.000 fr. prijzen, 20.000 fr. premies, 10.000 fr. klasse mentsprinten 2e/4e/6e ronde, 31e tot 50e geklasseerde ren ner 400 fr., vertrek aan Marcel Bouman. (Vorig jaar 143 deel nemers!). Ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van de Kon. Wielerklub Terjoden werden beknopte kronieken opgemaakt over het verleden en de geschiedenis van de klub door bestuurslid Herman Roels en sekretaris Johan Ver doodt. Ziehier het bestuur: Ere-voorzitter Frans De Schrijer, voorzitter Fredi Van Impe, ondervoorzitter Hubert Van Mulders, sekretaris J. Verdoodt, adj. sekretarissen Kamiel Soetinck en Eddy De Backer, penningmeester Frans Van De Velde, bestuursleden: Roger Van Der Stockt, Marcel Boumon, Walter Van Den Eynde, Octaaf Bael, Suenaert Jozef, Pierre Van Den Steene, Eli Van Cauter, Willy De Meyer, Coignean Edgard, Herman Roels, Marcel Re iner, Luc De Vos, Hugo Abbe- loos en Eugeen Roelandt. Sekretaris Verdoodt: «Een woord van gemeende dank tot diegenen die ons zijn voorge gaan, zij die de baan hebben geeffend tot het voortbestaan van de Kon. Wielerklub Ter jo den. Ook dank aan onze trou we sponsors, aan alle bestuurs leden, aan al wie interesse be toont voor de jaarlijkse organi saties van de klub en deze mogelijk maken: het stadsbe stuur van Aalst, de gemeen tebesturen van Haaltert en Er- pe-Mere, het bestuur van Bruggen en Wegen, de signaal gevers, de hulpdiensten, de be reden rijkswacht van Kol. Pint, de heren politiekommis- sarissen van Haaltert en Erpe- Mere en hun korps, de heren van de Belgische Wielrijders- bond, de mensen van de mi- kroreportages met speaker Ai- mé Roelandt en Dhr. A. Pro- vost, hoofdkommissaris van Aalst en zijn korps die zijn gebondenheid met alle jaar lijkse inrichtingen niet kan ontkennen en de klub jaarlijks met professionele raad bijstaat om alle, soms te groot entoe- siasme in rechte banen te leiden... Tijdens de komende kermisda gen viert wielersport alvast hoogtij in héél Erembodegem! D.B. Aalst. Het kruispunt aan de Kattestraat, Vrijheidsstraat en Vredeplein werd definitief aangelegd (a) Netwerkkwistornooi Terwjjl andere mensen voetballen, vissen, biljarten, lezen of TV-kyken, vult Johan Baten op de Grote Baan te Herdersem zyn tijd met een hele speciale hobby: hy kweekt kippen. Na de zware dagtaak, hy is filiaalhouder van een financiële instelling in het Aalsterse, is het kotkotkedei-geroep van zyn hoenders en krielen een welgekome ontspanning. VOK Moorsel, de ploeg van Willy Pieters die vorig jaar de totaaloverwinning in het Netwerkkwistornooi binnenhaal de, heeft ook in de lustrumeditie van het Aalsters kwisge- beuren zijn ambities onmiddellijk laten blyken. Want kijk, VOK dat zelf de eerste avond had gepresenteerd bleek erg stevig op de tweede wedstrydavond en alleen Opba kon de streekgenoten wat in de weg leggen. AAD Gaad en Asdammen moesten de tweede avond ma ken. Aad Gaad, een nieuwe ploeg met Godelieve Lecomp- te aan het roer, maakte het te moeilijk. 6 solo's en 2 vragen zonder antwoord, het leek wat veel op een halve kwis. De vlotte en aangename presenta tie maakte echter veel goed. Opba en VOK deden het best. Met elk twee solo's: Opba met Hitiers hoofdkwartier in Brul- ly-de-Pesche en het difteriese- rum, VOK met het Brusselse Ravensteinhof en «gas» als af leiding van het Griekse chaos. Ook Ossenboek met de ver moorde Franse president Dou- mer en Hoe Grijzer Hoe Wij zer met het Aalsterse Golden Tigerbier scoorden solo- punten. Bij de pauze leek VOK Moor sel al achter een eerste avond-, zege aan te hollen, KNOK en Opba moesten vechten voor de tweede plaats. Na de pauze moest Asdammen de vragen stellen. Ze maakten er een spannende maar zeker niet makkelijke ronde van. Piet Coppens en zijn Asdam men horen dit jaar echter tot de top en dat was oo|f uit hun avond op te maken: vlot gepre senteerd, rijk geïllustreerd... de ideale formule. De meeste ploegen wisten met Brenda Lee, met schrijver-politicus Leopold Senghor, met de Ben Goerionluchthaven in Tel Aviv en met bievoorbeeld ook schilder Courbet hun punten totaal wat hoger drijven. Aan de top wijzigde echter maar weinig. VOK kon de lei ding vrij makkelijk houden al kwam Opba, nu toch al jaren aan de grote come-back wer kend, toch nog sterk terug. KNOK, de gedoodverfde favo riet in Netwerk, speelde op nieuw onder zijn waarde. Vrijdag 6 juni moeten Opba en KNOK de derde avond ma ken. Wie kan er dan VOK van '|?en nieuwe zege houden? Ie dereen kan gratis een avondje Netwerk meemaken. Doen maar. De avondstand 1. VOK 82 p., 2. Opba 80 p., 73 p., 4. Palugama 67 p., 5. Fiasco 65 p., 6. Ossenboek en Koeskoes 61 p., 8. Hoe Grijzer hoe Wijzer 58 p., 9. Kwistet- weernie 55 p., 10. Astonspast en FN-klub 48 p. De tussenstand Asdammen, VOK Moorsel en Aad Gaad speelden nog maar één keer. 1. Opba 178 p., 2. Fiasco 172 p.,3. KNOK 171 p., 4. Paluga ma 160 p., 5. Koeskoes 153 p., 6. Hoe Grijzer hoe Wijzer 130 p., 7. Kwistetweernie 130 p., 8. FN klub 126 p., 9. Ossen boek 122 p., 10. Astonspast 116 p., 11. Asdammen en ^OK 100 p., 13. Aad Gaad 80 Hugo Aerts Vele mensen zijn ware dieren vrienden, en kunnen Het dan ook niet laten, wanneei; ze het ouderlijk huis verlaten en gaan trouwen, een kippenhok in el kaar te timmeren, een hond aan te schaffen of duiven te kweken. Zo ook Johan Baten die enkele rasloze legkippen kocht, groenten kweekte en wat tuinierde. Krielkippen Als vurig dierenliefhebber ech ter kwam hij alras in kontakt met een kollega-kippenkwe- ker, tevens voorzitter van Het Zwalms Neerhof, en op diens aanraden bezocht Johan in ok tober '84 voor de eerste maal een pluimveetentoonstelling te Zwalm. Schuchterweg kocht ie daar zijn eerste krielkippen. Die beestjes boeiden hem zo dat zijn rasloze legkippen in allerijl geruild werden voor raskippen. Hij Stak de handen uit de mouweri, herverdeelde zijn moestuin in een vijftal ter reinen met hetonontbeerlijke hok, en een goed jaar later, in de periode oktober-december '85 nam hij reeds deel aan zijn eerste tentoonstellingen. Resultaten Dank zij zijn verregaande in teresse en zijn slagvaardigheid om sociale kontakten te leg gen, komt Johan Baten in de kringen terecht van eeq aantal Belgische fokkers (o.a. van Australorp en Orpington Buff), en hij slaagt erin zich broedeieren aan te schaffen van de beste fcjkstammen van voornoemde fokkers. Tevens laat hij zich enkjele Orpingtons uit Duitsland importeren, en met die nieuwe inventaris had hij aanstonds goede resultaten. Bij die beste Belgische fokkers horen o.a. dhr. Moenhaut uit Eke en dhr. Vidts uit St.-Lie vens Houtem. Het palmares dat Johan Baten behaalde, na amper anderhalf jaar bezig te zijn met de zaak, liegt er trou wens niet om. Zo werd hij reekskampioen met een Or- pingtonhaan te St.-Lievens- Houtem op het Neerhof van het land van Aalst. Hij behaal de de trofee van de Braekel- club op de tentoonstelling te Zwalm met een Orpington- haan en verdiende er meteen het predikaat AA. Eveneens met een Orpingtonhaan werd hij reekskampioen te Sint-Ni- klaas en algemeen kampioen plus het predikaat AA op de tentoonstelling van kleinveet- eelt van het werk van de Ak ker te Merelbeke. Zijn mooi ste overwinning was zijn titel van algemeed kampioen bij de buitenlandse (rassen, weer met een orpingtonhaan op de na tionale tentoonstelling te Frasnes-Les-Anvaing. Het hoeft geen betoog dat een kip voor Johan Baten geen geheimen meer heeft. Ook in de onderscheiden rassen kent hij als kenner maar al te goed het verschil. Uit de talloze soorten hoenders en krielen heeft hij zich gespecialiseerd ir. zwarte en witte Orpingtons, zwarte Australorp, witte Bar nevelders en bij de krielen de Sussex Columbia. Dat hij als fokker uit het goede hout gesneden is, bewijst zijn palmares. Toch gaat hij niet op zijn lauweren rusten, want de veredeling vari de rasdieren ligt hem nauw aan het hart, dit in kontroversie met de be- drijfs- en nutsfokkerijen. Dat een bepaald ras in eer moet gehouden worden, en dat daar veel geld, moeite en tijd in kruipen, vindt Johan Baten een uiting van dierenliefde. Want slechts met veel inspan ningen, mislukkingen, tegen slagen en ontzettend veel tijd bereikt men iets. Doorgaan Na anderhalf jaar kan hij reeds op enkele merkwaardige resul taten bogen, maar hij legt er het kippebijltje niet bij neer: Eenmaal dat men een passie heeft ontdekt, stopt men niet meer. Terwijl de schemer valt selekteert hij gauw nog wat voedergraan, noteert hoelang die Orpingtonhcn nog moet broeden en kijkt vol liefde naar een Sussex-hennctje. «Kot Kot» zegt ze. Tijd om te gaan slapen. Aalst. Het Slagersjongetje te Aalst (a) Lede. In de Olmendreef zijn verbredingswerken aan de gang (a) Met de happening ter gelegenheid van de «Oostenrijkse Week» kwam de te Nieuwerkerken opgerichte Dekenij die nu reeds 54 leden telt in het zonnetje. Deze Dekenij kwam trouwens tot stand om met alle handelaars van Nieuwerkerken aktief bij te dragen tot het sukses van de Topweek die nu ook in de deelgemeenten is doorge drongen. Na de voordrachtavond «Wenen, stad mijner dromen» met degustatie van Wiener-specialiteiten, opteerde de algemene vergadering voor aktiviteiten in de tweede helft van 1986. Op zaterdag 6 en zondag 7 september braderij in de winkelstraten van het centrum (Dorpsstraat en -plein) met talrijke attrakties als paardentram, ballon wedstrijd, luchtdoop en noem maar op. En later volgt er een eindejaarsaktie met gratis tombola. En voor 1987 werd de sluier van de vele ideëen reeds enigerwijze opgelicht. In dc loop van juni zullen alle zelfstandigen die nog geen lid zijn van de Dekenij hun kans tot medewerking krijgen. Lede. De Olmendreef wordt nu een serieuze straat (a)

De Voorpost | 1986 | | pagina 4