Donkere Wolk ziet sterretjes RAYMOND CEÜLEMANS MET HOOGSTE REEKS HANDBAL SPROKKELS NIEUWE GEZICHTEN OP EEN NIEUW FREETHIEL De Voorpost - 13.6.1986 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05Z 21.40.60 BILJARTEN DRIEBAND EERSTE NATIONAAL ACQUIT-TORNOOI BEËINDIGD In de Snookerclub Olympic op de Grote Markt van Dendermonde werd na het betwisten van de finales op het matchbiljart zondagnamiddag een punt gezet achter het eerste nationaal drieband acquit-tornooi. Gedurende een achttal weken probeerden een 250-tal spelers uit alle delen van het land de hoogste reeks driebanden vanaf het acquit uit hun mouwen te schudden. Dat Raymond Ceulemans met een hoogste reeks van 14, slaagde er in de hoofdprijs van 100.000 F in de wacht te slepen, wyst erop dat het geen totaal geluksspel is dat door lokaalhouder Roland De Clopper werd uitgedacht. Hij kon zich voor zijn wereld- en 9) kreeg Luc Peersman (BC première geen mooiere win- Olympic Dendermonde) als naar indenken. De ereklassers winnaar, voor Hubert De en excellentiespelers moesten Raedt van BC Royal Me- hun pogingen wel doen op het chelen. matchbiljart. Al de anderen De C-finale (reeksen van 4, 5 speelden op het biljart 2,30 en en 6) werd gewonnen door hier werd het een nek aan nek- Paul Geerinck van BC Olym- race tussen Honoré Raem- pic, voor Geert Nachtergael donck van de Lokerse Biljarta- van BC Excelsior Menen en kademie en Alfons Weyers van Roger Herreman van de Gent- B.C. Lugo uit Ekeren. Nadat se Biljarfakademie. beiden een reeks van 10 lukten Zondagnamiddag kwamen de was het uiteindelijk Honoré grote kanonnen op het match- Raemdonck die de prijs van biljart in aktie. Hier werd de 25.000 F in de wacht sleepte, A-finale gewonnen door Willy gezien de betere bijreeksen. Wesenbeeck van BC Lugo, Vrijdag werden de finales op voor Raymond Ceulemans het biljart 2,30 gespeeld. (BC Royal) en Leslie Menheer Biljarten. De organisator van het drieband acquittornooi, Biljarten. De beide winnaars van het eerste drieband- De A-finale (reeksen van 10 en van de Antwerpse BUjartaka- Roland De Clopper wordt gefeliciteerd door Raymond acquittornooi in Dendermonde. Links Honoré Raemdonck meer) werd automatisch ge- demie Wesenbeeck had wel Ceulemans voor ztjn prachtige prestatie. en rechts Raymond Ceulemans. De B-finale werd gewonnen gen wij wel zeer gedurfd noe- de mensen zullen begrijpen Vlaanderen, Brabant en Lim- door Leslie Meneer, voor men. Dat het geen-enorm suk- waarover het juist gaat, kan burg om met ons mee te doen. Koen Ceulemans en Raymond ses werd, mag men alleen toe- men zich verwachten aan een Er zitten nog enkele onvolko- Steylaerts (beiden van BC schrijven aan het feit dat de kleine revolutie in ons Belgisch menheden in de manier waar- Royal). vele biljartbeoefenaars in ons biljartwereldje. Tenslotte op het tornooi in Dendermon- In de C-finale werd Willy Gijs- land nog niet begrijpen waar wordt er niet met geld gegooid 'r~ seis (BC Deurne), winnaar, het om gaat. Dat negen van de zoals bij het snookeren. Ik voor Freddy Staelens (B.C. twaalf finalisten van het laatst voorzie, als er geen paal en wonnen door Alfons Weyers. De B-finale (reeksen van 7, HANDBAL viermaal meer pogingen dan Raymond Ceulemans. - Hoewel het, zoals elk jaar in deze periode, opnieuw gonst van onkontroleerbare transfergeruchten en wij niet van plan zijn dit jaarlijks terugkomend spelletje mee te spelen wagen wij er het toch op even in de interne keuken van enkele klubs te gaan kijken. - Bij Avanti is men wel eventjes geschrokken toen Eddy De Smedt bekend maakte dat hij volgend seizoen trainer- coach wordt bij landskampioen In. Hasselt. - De Lebbeekse klub had tot dan toe de hoop niet opgegeven dat De Smedt samen met L. De Nil, volgend seizoen de fanionploeg onder zijn hoede zou nemen. Meteen wordt het opnieuw moeilijk voor Avanti om gerenomeerde spelers aan te trekken want «Smetje» lijkt voor sommigen een «must» om de overgangspapieren te tekenen. - Ook in de eigen spelersrangen is er enige onrust geslopen met het vertrek van de «geprefereerde» trainer. Dirk Verhofstadt, benaderd door Sasja zou weliswaar blijven maar F. Comelis gaat wellicht toch naar de Antwerpse topklub. - In ieder geval is Avanti op zoek naar een nieuwe trainer en naar eventuele versterking. De Lebbeekse klub is zeker niet van plan bij de pakken te blijven zitten. - Enkele tijd geleden zijn er informele kontakten geweest tussen Avanti en Ajax maar uiteindelijk vond Ajax het niet opportuun op de fusie-voorstellen van Avanti in te gaan. - Eddy De Smedt krijgt het in elk geval niet gemakkelijk bij Hasselt. Jo Smeets en Brouwers vertrokken naar de Nederlandse topklub Sittardia. De Poolse doelman Wila- nowski gaat naar Neeipclt en Lesire zou als speler afhaken. Meteen een serieuze uitdaging, nietwaar Eddy. - Bij E.V. Aalst tot hier toe geen wereldschokkende gebeurtenissen maar toch valt te noteren dat Cr. Agnees- ens de wens heeft uitgedrukt opnieuw naar Avanti te gaan en dat trainer-coach M. Wellekens zijn ontslag heeft aangeboden. - Bij Ajax Lebbeke staat het vast dat Eddy De Vlieger ook volgend seizoen als trainer-coach aanblijft. Dat doel man J. Vermeiren en F. De Ridder wellicht van Avanti overkomen staat vrijwel vast. Niettemin wil Avanti toch nog een gesprek met «hardwerper» F. De Ridder zodat deze transfer nog lang niet zeker is. - Enkele Ajax-spelers werden door een paar klubs ge polst over een transfer maar het blijkt toch dat niemand van de kerngroep Ajax wenst te verlaten. - H.C. Lokeren trok Jozef De Proft aan als trainer-coach als opvolger voor P. Vermeir die zijn toekomst nog in beraad houdt. - Wie wel weggaat bij Lokcren is Fl. D'Hanis. D'Hanis wil het als doelman waarmaken bij het «nieuwe» H.K. Waasmunster en hij wordt wellicht door Hans Borgers gevolgd. - Meteen moest Lokeren uitkijken naar een nieuwe voorzitter. Deze werd vrij vlug gevonden in de persoon van doelman Guy Van Vaerenberg. - J. Beeckman zal van Lokeren naar Brabo Denderbelle transfereren. - Bij Dendermonde zou Leif Krogstrup toch aan het bewind blijven, maar dat Roger Van Der Veken na 25 jaar spelen er zou mee stoppen is een onwaarschijnlijk groot verlies voor H.B.C. - S.K. Grembergen roept vrijdag 13 juni zijn spelers bijeen. Nu het vast staat dat J De Proft naar Lokeren gaat en ook Jan Smet zijn vrijheid wil om bij Buggenhout te proberen, wil men zien of G.S.K. nog leefbaar blijft. Wij vrezen ervoor... - Bij Buggenhout blijft men nog in het ongewisse betref fende de houding die de V.H.V. zal aannemen ten opzichte van A. Poppe. In elk geval H. Trienpont blijft trainer-speler en hoewel men naar het verbreden van de spelerskern uitziet lijkt het erop dat Mare De Proft en Peter Vermeir niet meer van plan zijn met het fanionteam aan te treden. - Bij de damesploeg Squadra Femina Lebbeke is men steeds op zoek naar een trainer(ster) voor volgend sei zoen. K. Moonen, die gedurende twee seizoenen tot ieders voldoening deze post bezette zal in de toekomst nog enkel als speelster optreden. Belangstellenden kunnen kontakt opnemen met Squadra-voorzitter W. Van Hove. - Om deze handbalsprokkels te besluiten nog een verras send bericht. De naam van Peter De Smedt wordt nadrukkelijk genoemd als trainer-speler bij E.V. Aalst en Danny Bayens wordt mogelijk speler bij Avanti. EVA Eeklo) en Jos De Meyer (BC gespeelde Belgisch kampioen- Royal), die zich als enige ex- schap driebanden zich plaat- cellentiespeler tussen de ere- sten voor de finale is een groot klassers kon plaatsen. sukses. Er zijn niet zoveel tor- Nu het eerste Nationaal ac- nooien in het Vlaamse land, quittornooi achter de rug is waai zoveel talent in één finale kan men wel spreken van een wordt verenigd. Ik hoop voor vrij groot sukses. Men kan ge- Roland dat het geen té grote rust stellen dat het nieuwe ontgoocheling is, vooral wat spelsysteem wel eens een nieu- betreft de minder begaafde bil- we injektie aan de Belgische jarters. Hij moet verder met biljartsport kan geven. zijn systeem. Op Raymond Ceulemans zegt zelf: kan hij rekenen». «Hetgeen Roland De Clopper De uitbater van Snookerclub Wij zoeken nu nog enkele vol op het getouw heeft gezet, mo- Olympic hierover: «Wanneer waardige lokalen in West- ZAALVOETBAL perk wordt aan gesteld, dat men zowat overal in het Vlaamse land met mijn sys teem zal gaan experimenteren. Daarom is het mijn droom om een circuit in het leven te roe pen, zodat men een gans jaar door zou kunnen spelen. Raymond Ceulemans (Meche- len) en Willy Wesenbeeck (Ekeren) hebben mij reeds steun toegezegd in het circuit te zul len stappen. de is gespeeld. Uit zijn fouten moet men kunnen leren. Ik denk mits enkele aanpassingen wel te kunnen slagen in mijn opzet, tot meerdere glorie van de biljartsport in Belgiëen tot financieel welzijn van de beoe fenaars ervan. VOETBAL SK BEVEREN Op Freethiel wordt momenteel hard gewerkt aan de verbetering van het stadion en na die werken, er komt ondermeer een nieuwe tribune op de plaats van de oude meubelfabriek die het stadion insloot, zal Freet- hoel volledig uitgebouwd zijn volgens de normen van de Kommissie Nothomb die na het Heizeldrama wer den opgesteld. Vier miljoen kosten de werken waarin ook het herbouwen van de huidige perszaal tot klub- huis verweven zit. De supporter op Freethiel wordt materieel volgend seizoen zeker verwend. Op sportief gebied stelt geel-blauw de fans ongetwijfeld wat teleur. Er was al sprake van Harry Cnops, er was sprake van Dominique Lemoine en daarvoor viel ook al de naam van de Tsjechische internationaal Jan Berger. Voor Cnops zou Beveren zowat twintig miljoen moeten betalen en dat vindt men op Freethiel wat veel, Berger zit definitief bij Zurich en Kortrijk wil Lemoine nog wat houden... 'Bestuurslid Dirk Moes toog op het einde van vorig seizoen naar Spanje. Op zoek naar een nieuwe middenvelder die de rol van Heinz Schönberger dan wel zou kunnen vervullen. En vorige week besloot Beveren de in de prof cup als gastspeler geteste Peru viaan Luga ook aan te werven. Luga, een aanvallende middenvelder, is afkomstig van Lima en voetbalde de voorbije twee jaar bij eersteklasser Elche, de Belgen kennen dat oord. De 29-jarige Peruviaan maakte tijdens het wereldkampioenschap 1982 trouwens in Spanje nog deel uit van de nationale ploeg van zijn land. Kan dus goed zijn. Minder optimistisch nieuws uit het Waasland is onge twijfeld het vertrek van Peter Creve. De kustjongen speelt volgend jaar bij Club Brugge. Waarschijnlijk raakte Creve bij de bekerhouder beter en makkelijker in de nationale en internationale schijnwerpers. Met de kwaliteiten die snelle, vaardige Peter op Freethiel steeds weer toonde kan hij het bij het professionele Club nog ver schoppen. De overgang van de 24-jarige Creve is definitief. HA. I |TfllW® CJ d 4*1 1 CJ I Biljarten. De winnaars van het Nationaal drieband acquittornooi v.l.n.r.: Paul Geerinck fe.ll JLillllVl IJv Mvlkvi llllCllv en Luc Peersman (BC Olympic), Willy Gijssels (BC Deurne), Honoré Raemdonck (L.BA.), Ray Ceulemans (BC Royal), Alfons Weyers (BC Lugo), Leslie Menheer (A.BA.) en Willy De uitbater van Sporthal Van de Velde te Lokeren laat geen gelegenheid voorbijgaan om Wesenbeeck (BC Lugo). de beoefenaars van het zaalvoetbal bezig te houden. Nog maar pas was de kompetitie ten te hebben en vanuit pe hoek knalde hij binnen dat gedraaid kon worden bij 1(M. einde of een welgevuld lentetornooi stond op het programma. Tussendoor was er ook de bekerfinale waaraan vooraf alle Lokerse ploegen deelnamen. Uitcindelgk werd de Geein Matthys wat in de voet laureaat en de eindrangschikking beslecht in het duel tussen Gouden Korf en Donkere Wolk. Voor een goed begrip dient GK een vlotte zege. men. De beste akteurs en doel- men te weten dat Gouden Korf Even evenwichtig puntenmakers waren om beur- in eerste provinciale speelt en jn tegenstelling tot het veld- ten opnieuw André Maes en André Maes out Donkere Wolk in de Lokerse voetbal duurt in normale om- Geert Bonnaerens met tussen- Gouden Korf ging van bij de zaalvoetballiga. Op het eerste standigheden de studieronde door ook Piet Van den Keybus start van de tweede helft op zicht is het voor kenners duide- in het zaalvoetbal niet zo bijs- zodat de bordjes na 17 minu- zijn elan verder. De doelman lijk dat eerstgenoemde ploeg, ter lang. Dat werd ongetwij- ten reeds 8-2 aanwezen. Tegen van DW kon reeds in de eerste Gouden Korf (GK), gewoon is feld hier ook bevestigd. Na het vooral vlot kombinatiespel minuut een harde trap niet te spelen met alleen met een zeven minuten was de stand van GK had DW amper ver- stoppen en voor Piet Van den betere bezetting maar oök te- reeds 2-0 in het voordeel van weer. Op de 20e minuut wer- Keybus was het nauwelijks een gen sterkere tegenstanders dan GK via doelpunten van André den de toeschouwers er even kunstje om binnen te tikken. Donkere Wolk (DW) die eer- Maes en Geert Bonnaerens die aan herinnerd dat DW de der een middenmoot is en flink wat verantwoordelijk zul- moed niet liet zakken en via Donkere Wolk werd wel over- «toevallig» de bekerfinale jen zijn voor de nederlaag van een afstandsschot van Arnold speeld maar helemaal ver mocht spelen samen met DW. In de beginfase van de Kint mocht de pil even verguld dween de ploeg niet uit de «thuisploeg» Van de Velde, wedstrijd liet Donkere Wolk worden en werd de stand 8-3. wedstrijd. Met de moed der Zolang een wedstrijd niet ge- zich niet zo vlug van de kook Lang duurde de betrekkelijke wanhoop, zoals men dat in speeld is, is alle voorbarigheid brengen. De ploeg kon op ge- opluchting niet want twee mi- dergelijke omstandigheden omtrent de uitslag uit den boze lijke stand terugkomen dank nuten later was het reeds 10-3 pleegt te zeggen, vocht DW maar gezien de afwezigheid en zij afstandsdoelpunten van dank zij doelpunten van (op- verder en op de vijfde minuut een aantal gekwetsten mocht Guy Van de Velde. Tot de nieuw) André Maes en Man- was er een mooie doorsteekpas toch voorspeld worden dat negende minuut was de match De Bruyne en in beide geval- van Luk De Roover naar Dirk DW het zeer moeilijk zou heb- evenwichtig en kon DW nog len na prachtig ploegspel waar- Formesijn die hard binnen ben. Zelfs coach Dicky had er enige hoop koesteren. Gouden bij de verdediging van DW knalde en de stand op 11-5 geen gerust gemoed in en on- Korf had de tegenstander ge- radeloos uit verband werd ge- bracht. Geert Maes van GK gelijk had hij niet want om het wikt en gewogen en kon van speeld. Even voor het affluiten toonde in dezelfde minuut of ofc»o«a van de eerste helft bewees nogmaals al zijn talenten en rolde op een prachtige manier scher- de gehele verdediging van DW op en had geen moeite om de skore op 12-5 te brenqen. Niettegenstaande deze riante voorsprong het Gouden Korf het ritme niet zakken. Blijk baar was het de bedoeling DW in de vernieling te spelen. Na dat Geert Matthys van DW zijn hard schot geweerd zag kreeg de ploeg het in de vol gende minuten opnieuw hard te verduren en dank zij wat meeval vielen er echter geen doelpunten. In deze toch wel sportieve wedstrijd werd uit blinker van GK, André Maes, op de negende minuut ge kwetst. Niettegenstaande de aanwezigheid van twee reser vespelers het hij zich niet ver vangen al was het wellicht maar om te bewijzen dat hij ook nog op één been fors kon uithalen wat dan ook gebeur- de. Vooraleer bovenvermelde werd dank zij het doel- Korf deed het dan wat kalmer aan dit was slechts een voorbo de om via kombinatiespel in de 17e en 18e minuut de skore op 16-5 te brengen. Met nog enkele minuten te spelen was de buit voor GK duidelijk binnen en verminder de enigszins de koncentratie. Als een heel klein appeltje voor de dorst mocht DW toch nog eens de smaak van een doelpunt proeven. Geert Mat thys opvallend door zijn veelkleurig schoeisel kon de eindstand op 16-6 brenqen. Tot slot dient gezegd dat Don kere Wolk met beperkte mo gelijkheden en met veel moed en inzet de uitdaging sportief heeft opgenomen. De bijtjes van de Gouden Korf waren evenwel in een periode van optimale bevruchting en ver overden terecht de beker. zacht uit te drukken behaalde dan af definitief afstand i speler definitief van het plein stapte skoorde hij nog twee maal. Stand: 14-5. Gouden puntensaldo tweede en Van de Velde eervol derde. (Polo) Zaalyoetbal. In het begin ran de bekerfinale in Lokeren, kon Donkere Wolk eren gelijke Zaalvoetbal. In de bekerfinale van de Lokerse ploegen behaalde Gouden Korf houaen met Gouden Korf. De eindstand was evenwel 16-6 in het voordeel van de qfgetekende overwinning tegen Donkere Wolk (polo) goudenmannen, (polo)

De Voorpost | 1986 | | pagina 17