GERRY VAN LIEROP: VIJF WEDSTRIJDEN DRIE OVERWINNINGEN JEANBOONE: VERDIENSTELIJK WINNAAR NA EEN LANGE S0L0T0GHT ETIENNE DE BEULE IN 'T SUKKELSTRAATJE KRACHTPATSER DANNY DAELMAN CHRIS WUYTS HET STERKST. SLECHTS VIJF RENNERS HALEN JEAN BOONE WINNAAR NA EEN LANGE SOLORIT GINO VERCAUTEREN: NA EXAMENS DOORBREKEN ALS JUNIOR UITBLINKER GEERT DELARUELLE LOST MIGNOLET WINNAAR DE STREEP WELDRA JUNIOR GERRY VAN LIEROP RUKT GEERT BUYLE ZICH LOS EN WINT De Voorpost - 13.6.1986 - 19 WIELRENNEN i Voor het eerst in zyn loopbaan heeft Jean Boone de smaak van een overwinning mogen proeven. Die kwam boven dien tot stand in eigen Belsele waardoor er nog meer klank en kleur werd aan gegeven. «Boontje» is verdienstelijk winnaar geworden. In de neergutsende regen en bij een stevig waaiende wind, rukte hy zich los van 52 maats, bouwde stelselmatig een voorsprong op en liet aan de streep een boni van ruim een minuut rapporteren. Gerry Van Lierop is momenteel in het Waasland en ook erbuiten, dé renner in konditie. De nationale kampioen by de nieuwelingen van vorig jaar, maakte een geslaagde «entree» als junior. Winnen deed hy niet onmiddellijk. Wel voorop rijden, aanvallen, counteren en zware omlopen opzoeken. «Nooit heb ik zo'n prettig ge voel gehad», glundert de zes tienjarige knaap. «Met kleppers in het gezel schap als Jo Planckaert en de Oostvlaamse kampioen Danny Daelman, durfde ik zelfs niet van een overwinning dromen. Bovendien telde het peloton meer dan vijftig deelnemers. Ik vertrok met de bedoeling om er het beste van te maken. Zeker omdat het voor eigen volk te doen was. Om door niemand te worden verrast, hield ik mij vooraan op in de groep die haast niet uit mekaar geraakte. Dat kwam door het hoge tempo. Daelman en Planckaert heb ben wel eens gepoogd om aan de aandacht te ontsnappen, maar vrijheid werd hen niet nd. Halfweg waagde ik mijn kans. Bij iedere door tocht vernam ik dat de voor- ïg groeide. Dat sterkte mij. Tot de streep heb ik het kunnen volhouden. Ik heb er zware inspanningen moeten voor leveren». De overwinning van de nieu weling uit Belsele kwam niet geheel onverwachts. Vorige week kaapte hij in Halle een derde plaats weg en was in de Ronde van het Meetjesland goed voor twee vijfde plaatsen. «Eigenlijk had ik al vroeger een zege verwacht», zegt Jean Boone. «Tijdens het klubkam- pioenschap vatte ik een ver koudheid die geruime tijd een ongunstige invloed had op de konditie. Tegen het advies in van de dokter ben ik vorig weekeinde van start gegaan. Die had mij gezegd om in de gegeven omstandigheden best het regenweer uit de weg te gaan. Voor eigen deur kon ik mij dat moeilijk veroorloven. De druk van de supporters was al te groot». E.G.' Nieuwelingen in Stekene Op de kracht van Danny Dael man, die vorige week Oost vlaams kampioen bij de nieu welingen werd, staat momen- eel geen maat. In Stekene lam hij van bij de start de «edstrijd dadelijk onder kon- role, ontzag niets of niemand n ging na pakweg vijftien ki- ometer in het offensief. Alain faes, Wim Vervoort, Bert 'ersoon en Jurgen Van Looy repen het wiel van de provin- iale kampioen en wipten mee e aanval in. De rest van het eelnemersveld mocht het ïn- assen vergeten. Zienderogen Ntriwenen zij in de achter grond en toen de laatste rond- janog dienden te worden ge raden, hadden zij een malus JUNIORES IN EKSAARDE van ruim vijf minuten opgelo pen op de leiders. Onder het kommando van Danny Daelman die bestendig in de spits vertoefde bleef het tempo op een biezonder hoog peil zodat het er zelfs af en toe op leek dat de anderen in moeilijkheden zouden geraken. Daelman die rijkelijk de pre mies op zak stak, permitteerde zich in de laatste rechte lijn zelfs nog de luxe om van ver de spurt in te zetten. Niemand geraakte hem nog voorbij. Alain Maes werd tweede voor Wim Vervoort en Bert Persoon. E.G. Wielrennen. Jean Boone (c) NIEUWELINGEN IN BELSELE Jean Boone is in eigen Belsele voor het eerst in zijn loopbaan als renner eigenaar geworden van de bloemen. De nieuwe ling trok halfweg wedstrijd moederziel alleen in de aanval, bouwde een voorsprong uit die hij behield en aan de aankomst zowat één minuut bedroeg. Ondanks het erg koude weer en de neergutsende regen werd er biezonder snel gereden. Voornamelijk tijdens het eer ste wedstrijdgedeelte. Een paar renners lanceerden toen een paar aanvalspogingen. Dat was o.m. het geval met Danny Daelman en Jo Planckaert. Telkens werden ze door een snel reagerende groep bij de lurven gevat. Tot groot jolijt van de vele supporters uit het dorp, trok Jean Boone er dan halfweg wedstrijd alleen van Niets laat Gerry Van Lierop aan het toeval over om zich als een flink renner te manifes teren. Het nieuwe seizoen vatte hij in niet al te gelukkige omstandig heden aan. «In Mol tuimelde ik tegen de kasseien. Ik werd gewond, kwam in een ziekenhuis te recht en kreeg veertien dagen verbod om te fietsen», zegt Gerry Van Lierop. «Ik voelde mij nochtans be kwaam om de zwaarste op drachten tot een goed einde te brengen. Na een inaktiviteits- periode van twee weken wipte ik dadelijk de fiets op en ver scheen aan de inschrijvings tafel. Ik achtte het niet nodig om vooraf te trainen en een flinke voorbereiding op te doen. Dat was een verkeerde berekening. Na de wedstrijd ondervond ik dra nadelige gevolgen. De dij spieren waren overbelast ge raakt door zware en niet voor bereide inspanningen. Ik be taalde de tol.» Winnaar Dat voor Gerry Van Lierop een ongunstige periode achter de rug is kan je merken aan de jongste resultaten. Vijf recente wedstrijden wer den verzilverd met drie over winningen. Eigenlijk hadden het er vier moeten zijn. In Ternat werd Gerry na een ul tieme spint als tweede gerang schikt. «Ik was nochtans overtuigd van de overwinning», zegt Gerry. «Wat kan je inbrengen als de BWB-afgevaardigde anders oordeelt? 's Anderendaags bleek uit een foto dat ik inder daad de zege had behaald. Het verschil was miniem, maar dui delijk. Ik had geen zin om met de foto in de hand naar de bond te stappen. Het haalt toch niets uit. Bovendien loont het niet eens de moeite. Ik besloot revanche te nemen. Twee dagen later was het dan zover. In Herzele was ik voor op met vijf anderen. Ik won de spurt. In Haaltert behoorde ik tot een zeskoppige leidersfor matie waaruit ik wegwipte met Hans Cousserier. Onder ons beiden werd gespurt. Ik won». De derde zege kwam vorige vrijdagavond in Beveren tot stand. «Pascal Fockenier, Johnny Macharis en Peter Pocket wa ren vroeg in aktie getreden. Samen met Dirk De Schrijver ging ik in achtervolging. We realiseerden de aansluiting. Op het laatst probeerde Foc kenier te ontglippen. Zoiets kon ik niet toelaten, flitste het door mijn hoofd. Ondanks het hondenweer, voelde ik mij nog fit en bekwaam om te reage ren. Ik demarreerde, verwierf een kloof en de finish bereikte ik net vijftien sekonden eerder dan de anderen». In Haaltert werd Gerry Van Lierop vorige zondag vierde. Johnny Macharis en Jim Kloeck hadden een koalitie ge vormd en maakten in de finale het leven zuur voor de Waas- lander door om beurten te de marreren. Om in de spurt nog degelijk te wedijveren had hij al te veel krachten verspeeld. Begin dit seizoen had Gerry Van Lierop vijf overwinningen vooropgesteld alvorens de va kantie zou beginnen. «Zonder die valpartij had ik die misschien al op zak gehad. Zoals het mij de laatste tijd naar best vermogen vergaat, is het niet onmogelijk dat ik in extremis in het opzet slaag. Er zijn nog drie weken te gaan alvorens juli op de kalender verschijnt». E.G. onder. Niemand had verwacht dat de knaap het tot de finish zou volhouden. Tegen de ver wachtingen in bouwde hij bij iedere doortocht een grotere voorsprong uit. In het peloton werd zijn vlucht door zijn ploegmaats in de mate van het mogelijke afgeschermd. Niet temin slaagde Kurt Rogge erin om in de voorlaatste ronde aan de aandacht te ontsnappen en alleen in de tegenaktie te gaan. Het vogeltje uit Belsele was intussen echter al te ver gaan vliegen en kon door niemand meer worden bijgebeend. Kurt Rogge werd weliswaar afge scheiden tweede. De spurt van een dertigkoppige groep werd gewonnen door Danny Dael man voor Stefan Van Duyse. E.G. Wielrennen. Bij de juniores in Beveren was Gerry Van Lierop de sterkste, hij won met voorsprong (Iv) Van Etienne De Beule nog weinig gehoord in deze kom petitie. Het is net of de broodrenner uit Hamme niet meer tot het peloton behoort. Al geruime tyd is hy met geen lantaarntje te bespeuren in de uitslagen. Wat schort er met de renner uit Hamme die thans aan zyn tiende prof- jaar toe is? «Onvoorstelbaar wat ik al heb verwacht» zegt 32-jarige De meegemaakt. Tijdens de voor- Beule. bereiding sukkelde ik met een «Een ideale wintertraimng was lintworm. Eens dat voorbij hieraan voorafgegaan. Je be- werd ik getroffen door griep, grijpt dat ik na een reeks van Dat was net tot de Ronde van tegenslagen wat ontmoedigd de Middellandse zee begonnen hen geworden. Dat wil niet was. De hoop dat daarna alle zeggen dat ik de kracht niet lijden achter de rug zou zijn, heb om terug te slaan. Ik heb bleek ijdel. Ik kreeg last van er alles voor over om de twee een onwillige knie. Dat bleek de helft van de wielerkompeti- het gevolg van een ontsteking be in de beste omstandigheden onder de schijf. Vermits een af te maken. Ik genoot onder aantal inspyitingen geen boter dak bij een nieuwe ploeg. Net aan de galg brachten zat er a!s voor mij betekent het ook niets anders op dan een opera- v°or die mensen een ontgoo- tief ingrijpen. Dat gebeurde cheling. Ik besef dat ik het door dr. Martens. Ik kwam ^cht moeilijk zal krijgen om een week in het gips terecht, volgend jaar een nieuw kon maar sedert vorige week heb ik trakt af te dwingen. Dat be licht de trainingen kunnen her- hoort pas tot de mogelijkhe- vatten. In vier weken had ik den wanneer ik de komende niet op de fiets gezeten. Over maanden in gunstige zin beves- een paar dagen moet ik op- dg. Ik voel mij nog niet versie- nieuw bij de dokter op visite. ten- Ambitie heb ik nog ten Hopelijk krijg ik toestemming overvloede en een vuist maken om de kompetitie te her- ik beslist doen», vatten». E.G. «Ik had van dit seizoen veel JUNIORES IN BEVEREN Met amper dertien renners aan ook de aansluiting tot stand de start waren de organisato- brachten, ren uit Beveren vanzelfepre- In de achtervolging poogden kend erg ontgoocheld. Een Van Geldrop en Gino Brijs dergelijk aantal is te weinig om wanhopig te reageren, maar er een sprankelende vertoning konden niet tot bij de leiders van te maken. Nochtans poog- geraken, den enkele renners er nog het Met nog tien kilometer voor de beste voor te doen. Dat was boeg demarreerde Geert Dela- ontegensprekelijk het geval ruelle. Binnen de kortste ke- met Geert Delaruelle. De ren werd hij door het Ant- knaap uit Nieuwkerken-Waas werps duo Mignolet en Focke- onderscheidde zich als nier bij het nekvel gegrepen, werklustigste renner. Op het De Antwerpse koalitie bleek einde bleek hij echter zijn bes- voor de Waaslander in de fina- te pijlen te hebben verschoten le al te sterk zodat hij greep en werd uit de wielên gereden, diende te lossen. Delaruelle en Daniel Mignolet Daniel Mignolet won de spurt namen de eerste opties. Ze voor Pascal Fockenier. Een werden dadelijk gevolgd door verdienstelijke Delaruelle leg- Pascal Fockenier, Kenny de even later beslag op een Franssens, Coppens, Gino derde plaats. Vercauteren en Gert Maes die E.G. Het is zondagnamiddag in Kruibeke een duel geworden tussen de twee Lokerse nieuwelingen: Geert Buyle en Geert Wayters. Laatstgenoemde presteerde verdienstelijk en lag aan de basis van een ontsnapping. Daartoe behoor de ook Geert Buyle. «Met zeven waren we voorop en de onderlinge verstand houding was uitstekend», zegt Geert Buyle. «Ook met mijn stadsgenoot vlotte de samenwerking. We zijn trouwens beste maatjes. Aanvankelijk werd er hard gereden. Eens we hadden vernomen dat het peloton ver in de achtergrond was verdwenen, werden de zaken rustiger opgenomen. Op het laatst kwam er meer leven in de brouwerij. Ik ondervond narigheid van een gebroken voethaak. Even werd ik in verlegenheid gebracht, maar kon tijdig remonteren. Intussen was Geert Wauters in de aanval getrokken. Ik heb toen mijn krachten gebundeld. Op honderd meter voor'de streep wipte ik hem voorbij». Voor Geert Buyle werd het de eerste zege dit seizoen. Wel werd hij eerder klubkampioen en behaalde vorig jaar ook een overwinning. «Op 5 juli word ik junior. Alvorens het zover is, hoop ik nog eens te kunnen zegevieren. Intussen ben ik mij volop aan het voorbereiden op de overgang. Het komt er op aan om zoveel mogelijk kilometers in de benen te krijgen Ik pen er mij van bewust dat je sterk gewapend moet zijn wil je als junior meekunnen». De nieuweling van de wijk «Staakte» in Lokeren is ook een vlijtig student. Hij volgt de tuinbouwschool. E.G. Gerry Van Lierop heeft in Be veren een derde seizoenzege behaald. De flinke renner uit het Waasland rukte zich bij het ingaan van de finale los en won met een voorsprong van ruim 15 sekonden. Regen en wind maakten het de renners bijzonder moeilijk. Niettemin zaten er in het pelo ton een paar onruststokers. Reeds na enkele kilometers begonnen Peter Pocket en Pas cal Fockenier de kaarten te schudden. Beide renners trok ken in de aanval. Reaktie bleef niet uit. Johnny Macharis be trouwde het zaakje niet en ging in achtervolging. Even la ter sloegen Dirk De Schrijver en Gerry Van Lierop de han den in mekaar. Bij het ingaan van de vierde van de zestien af te leggen ronden kreeg men meteen vijf koplopers. Hun voorsprong bedroeg 40 sekon den op vier renners die op hun beurt een tegenaktie hadden ingezet. Dat waren Gino Ver- berekmoes, Mare Van Caute- ren, Ivan Smet en de Neder lander Robin Van Hecke. Met Chris Wuyts, Gijio Vercaute ren, Herman Van Eetvelde en Gino Vercauteren kreeg men nog vier renners die een aktie poogden te ondernemen, maar die zou falikant uitlopen. In tussen begon de voorsprong van de leiders alsmaar kleiner te worden. Met nog zes ronden voor dc boeg bedroeg die nog 15 sekonden. Het gevaar in ziend, begon men wat steviger op de trappers te duwen waar door de kloof weer wat groter werd. Intussen had Pascal Foc kenier al enkele keren ge poogd om zich van zijn maats af te zonderen. Dat was niet naar de zin van Geny V Lierop die niet alleen de ai val telkens counterde, maar de laatste ronde zelf in de aktie ging. Het meest frisse kereltje van het ganse gezelschap bouwde een voorsprong uit en liet zich niet meer vatten. Hij won. Later legde Pascal Foc kenier beslag op een tweede plaats voor Dirk De Schrijver, Peter Pocket en Johny Ma charis. Wielrennen. Gino Vercauteren (c) Gino Vercauteren is er niet in geslaagd om het afscheid aan de nieuwelingen met een overwinning te verzilveren. Vorig jaar behaalde de renner uit Temse zes overwinnin gen. Tot nu toe diende hij met ereplaatsen vrede te nemen.,Sedert vorige week is hij junior. «Hoewel ik niet kon zegevieren, voel ik mij niet ontgoo cheld», zegt Gino Vercauteren. «Je mag niet vergeten dat ik vrijwel in iedere ontsnapping betrokken was en vaak binnen de vijf eindigde. In de spurt moest ik telkens de duimen leggen. Ik weet niet wat daarvan de oorzaak is. Vorig jaar kon ik als spurter flink wedijveren. Met de bedoeling nog krachtiger te kunnen uithalen, week ik tijdens de voorbije winter uit naar de piste en nam deel aan meetings. Anderzijds is het zo dat ik pas zegevierde in de vakantiemaanden. Vroeg op het seizoen beviel het mij ook niet te best. Regen en koude hebben een ongunstige invloed. Ik meen dat dit ook een faktor is die een rol heeft gespeeld in het feit dat ik telkens wat tekort kwam». Gino Vercauteren is vorig weekeinde voor het eerst als junior van start gegaan. «Een eerste ervaring die ik opdeed is dat er sneller wordt gereden. Vooral tijdens de eerste wedstrijdhelft. Niette min heb ik behoorlijk mijn streng kunnen trekken. Ik behoorde tot een achtervolgende groep die te lang de kat uit de boom heeft gekeken. Ik heb de wedstrijd, ondanks de barre weersomstandigheden, uitgereden. Mits wat geluk was een ereplaats niet onmogelijk geweest.» Gino Vercauteren is thans volop aan het studeren. Hij wil een diploma A2 in elektriciteit. Aan supporters ontbreekt het hem niet. Meer dan honderd leden zijn verenigd in een klub die haar thuishaven heeft in het café 't Lijsternestje. E.G. )e wedstrijd voor juniores in Eksaarde kreeg amper 25 deel nemers aan de start. De om- nop was niet van de poes. Telkens moesten de renners •ver een stuk bollige kassei. )at was er de oorzaak van dat •ele deelnemers vroegtijdig in Ie achtergrond verdwenen en tter zelfs uit koers werden gnomen omdat de achter- al te groot was gewor- len, In feite hebben slechts 'jf renners het volledige tra- ekt afgelegd. Itfis Wuyts, de latere win bar, toonde zich de bedrijvig- te. In de vierde van de twaalf f te leggen ronden schoot hij i aktie. Luc Witock wipte iee. Ivo Ivens, Herman Van ictvelde, Peter Saeys, Peter Van Vlaenderen, Ivan Smet, an Cools en Mario De Maere organiseerden dadelijk een tegenaktie en slaagden er ook in om tot bij de twee leiders te geraken. De rest van het deel nemersveld verloor voeling en verdween in de achtergrond. Net voorbij halfweg demar reerde Chris Wuyts opnieuw. Deze keer kon alleen Ivan Smet aanpikken. De beide renners begonnen een voor sprong op te bouwen. Peter Saey, Herman Van Eetvelde en Mario De Maere stroopten de mouwen op maar konden de twee vluchters niet ineer De spurt voor de zege werd gewonnen door Chris Wuyts. Smet werd tweede en later maakten Herman Van Eetvel de, De Maere en Saey hun opwachting. E.G. Wielrennen. Gerry Van Lierop (c) JUNIORES IN BEVEREN

De Voorpost | 1986 | | pagina 19