OPNIEUW «JOGGING 2000» IN SINT-GILLIS JAN POLIJN (A.A. GENT) DEFINITIEF BIJ K.A.V.D. HAMSE KANGOEROES TE BOEK NAAR EENDRACHT ZELE NU OF NOOIT VOOR B.C. ZELE HEMACO DENDERMONDE AMBITIEUZE AANPAK! S.K. LEBBEKE HEEFT AL ZES AANWINSTEN GEERT VAN SPEYBREOCK (SC. LOKEREN) VRIJHEIDSAAN VRAGEN De Voorpost - 13.6.1986 - 23 VOETBAL BASKETBAL VOLLEYBAL KA.V. Dendermonde is bedrijvig op de voetbalbeun. We hebben de indruk dal de eersteprovincialer volgend seizoen een hoofdrol wenst te vervullen. Een aantal voetballers werden met het oog hierop aangetrokken. Zoals gemeld werd Pringels voor twee seizoenen aangetrokken. Hij is qfkomstig van S.K. St.-Niklaas, maar was vorig seizoen aktief bij St.-Pauwels en voorheen bij St.-Gillis-Waas. Pringels is hoofdzakelijk geschikt voor een funktie in de middenlinie of in de verdediging. In Winnik werd Benny Lobijn weggehaald. Hij is een middenvelder. De overgang naar Dendermonde is definitief. Bij S.K. Overmere werd Frank Schepens voor een jaar met optie weggekocht. De leiding van KA.V.D. ging hiermee in op een advies van André Heymans die twee seizoenen trainer was bij de Donk- ploeg en vanaf nu jeugdtrainer wordt in Dendermon de. Schepens is een typische spits. De laatste overgang die paarsblauw verwezenlijkte was Jan Potijn. Hij is 23 en een voetballer van A A. Gent waarmee hij uitkwam in de landelijke reserven. Polijn is een spits. Hij is woonachtig in Merelbeke waar hij een funktie bekleedt aan de gemeente. Hij werd definitief door KA.V.D. aangeworven. Met andere voetballers kwam KA.V.D. tot een over eenkomst. Het verblijf van Guy De Boe re werd met twee seizoenen verlengd. Ook Danny Maris blijft nog een jaar langer in dienst van paarsblauw. Het kwam zopas tot een overeenkomst met zijn oorspronkelijke klub F.C. Boom. Alleen met Patrick Poppe kwam het nog tot geen akkoord. Poppe stelt financieel hogere eisen die door de eersteprovincialer niet worden ingewilligd. Indien hij wenst op te stappen zal KA.V.D. een andere voetballer aanwerven. Vermelden we nog dat Eric Gevaert die drie seizoenen aan Lovendeghem werd afgestaan, thans definitief werd verkocht aan Olympia Gent. Eric Van De Voorde verhuist naar het Klein Brabantse St.-Amands. E.G. Jogging 2000 wordt op zondag 22 juni gelopen in de Dendermondse deelgemeente St.-Gillis, op een ver keersvrij parcours en over een afstand van naar keuze 5, 10 of 15 km. Er kan ingeschreven worden ter plaatse in de lokalen van de Jongensschool Otter straat vanaf 13.30 u. of vooraf via overschrijving op nr. 001-1461377-51 of 750-9038403-04 van Jogging 2000, Orchideeënlaan 22, 9330 Dendermonde. Per volwassene betaalt men 60 fr., kinderen tot 12 jaar betalen 25 fr. Voor alle deelnemers is een verrassende herinnering voorzien. Tevens zijn er een aantal bekers voor o.a.: de vereniging of klub met het hoogste aantal deelnemers, de jogger die van het verst komt, de oudste vrouwelijke en oudste mannelijke deelnemer,... De trofeeën worden uitgereikt onmiddellijk na de jogging. De uitreiking van de bekersen de bekendma king van de uitslag van de tombola (gratis op de rugnummers) tijdenseen omlijstingsprogramma ge beurt ca. 16.45 u. op de speelplaats van de school Burg. Potiaulaan. Ingeschreven deelnemers zijn uiter aard verzekerd. Dit randgebeuren vormt de grote nieuwigheid van JOGGING 2000. Inderdaad vanaf 16.30 u. is er een speelplaatsgebeuren (op podium) met o.a. optreden van Rudi Veyt, die acrobatie op de fiets op rollen presenteert. optreden van Rudi Sylvester, Guy Dumonten Pas cal Jolie als zzuig-entertainers, uiteraard is er de proklamatie van de trofeeën en is er de uitreiking van de tombola-prijzen. We vermelden graag dat er kleedruimte en wasgele genheid is voorzien en dat we beschikken overeen individuele tijdsopname. Verenigingen of klubs die in groep inschrijven genieten een korting van 10% op vorwaarde dat zij het minstens 15 joggers aanwezig zijn. Mocht bijkomende informatie gewenst zijn dan kan dat telefonisch op nr. 052-22.20.68 van Jongensschool Otterstraat (tijdens de klasuren) of via het nr. 052- 21.79.91. Het geheel is een organisatie van Jongensshool Otter straat, H.-Maagdcollege in samenwerking met A.C.- Denderland, De Bond van Grote en van Jonge Ge zinnen, het Handelscentrum St.-Gillis, K.SA. St.- Arnout en het N.S.V.O. en wordt gesteund door de stad Dendermonde. S.K. Lebbeke is bedrijvig op de voetbalbeurs. Zes nieuwe gezichten werden aangetrok ken. Onder hen Chris Jans- sens, een doelman. Hij komt voor 1 jaar met optie van S.K. Herdersem. Met Bel Allal, een spits van F.C. Denderleeuw, werd een zelfde overeenkomst gesloten als met Chris Janssens. Via de verzoeningskommissie wordt een beroep gedaan op Oswald Lambrechts. Hij is een verdediger en speelde vroeger bij Lokerse S.V. waarmee hij in konflikt kwam. Bij S.K. Grembergen werd Leo Van Damme definitief weggehaald. Hij is een acht tienjarige voetballer met een aanvallende ingesteldheid. Verder werd Steven Segers aangetrokken voor een jaar met optie. Hij is een doelman afkomstig van Groot-Bijgaar den. Belangrijkste aanwinst wordt ongetwijfeld Floris Verstrae- ten. Hij vertolkt een rol in de middenlinie en was vorig jaar aktief als titularis bij Verbroe dering Denderhoutem. De overgang naar Lebbeke zou definitief zijn. Floris Verstrae- ten is overigens woonachtig in Dendermonde. Momenteel is S.K. Lebbeke volgens sekretaris Van Der Straeten nog in onderhande ling met een verdediger. De naam ervan wordt voorlopig niet prijsgegeven. Het lijkt er langs de andere kant op dat S.K. Lebbeke zelf «grote kuis» wil houden. We hebben de indruk dat voet ballers die vorig seizoen niet altijd akkoord gingen met het «regime», op de transfertlijst zijn terechtgekomen. Dat is o.m. het geval met doelman Rudy Jansegers en de midden velders Herman Van Langen- hove en Luc Van Hauwer- Andere voetballers die men graag kwijt wil zijn Eddy Van Bosbeke, Roland Delsin, Jan Verhulst, Peter Van Damme, Ronny De Feyter, Stefaan Heuvinck,. Ludo Pissens en Pa trick Pissens. E.G. Na de overeenkomst met Mau rice De Schrijver heeft Een dracht Zele Geert Van Spey- broeck definitief aangewor ven. Deze 19-jarige voorspeler oorspronkelijk van St. Joris Sleidinge vertoefde de laatste vier seizoenen bij eersteklasser Sporting Lokeren. In de voor bije kompetitie speelde hij met de reserveploeg maar was een drietal maanden inaktief we gens meniscusoperatie. Als laatstejaars Uefa-junior scoor de deze aanwinst 18 doel punten. Recent tijdens het Pinkster weekend werd hij tot beste speler uitgeroepen in een in ternationaal tornooi van Parijs voor Uefa-junioren. Het be stuur van de Zeelse derdeklas ser kijkt nog uit naar een mid denvelder nu de vooropgestel de wissel Theo Bordui voor Alain De Ryck (Jong Lede) geen doorgang vond. (ajz) De Zeelse derdeklasser blijft seizoen. Lieven Van de Keere nerveus de promotie naar een twee meter grote pivot, die tweede afdeling najagen en vorig seizoen bij Sunair Oos- deed daarvoor reeds serieuze tende was aangesloten, komt financiële inspanningen. Het naar Zele. Van Bazel, vorig sportieve resultaat beperkte seizoen bij Falco, komt drie- zich tot een plaats bij de eerste punter specialist Frank De drie en verder tot drie opeen- Breucker. volgende Oostvlaamse bekero- De Zeelse ploeg beschikt over verwinningen. B.C. Zele was een zeer ruime kern met naast eens te meer bijzonder aktief voornoemde nieuwkomer nog op de transfertmarkt. Van Rudy Putteman, Benny Mer- Merksem werd vleugelspeler tens, Carlo Van Hulle, Her- Pat Arcay (1,94 m) definitief man Van den Broeck en Jo De overgenomen en van deze klub Brauwer. De plaatsjes zullen Voetbal. Tergelegenheid van de viering 50 jaar Red Star Haasdonk op het stadhuis van kwam Jo De Decker (2,04 m), duur zijn en er zal geknarse- Sint-Niklaas, kregen deze veteranen een medaille voor hun jarenlange inzet: Jozef Van ook ai een vleugel, voor één tand worden op de invaller- Lemmers, Albert Rodges, Renaat Van Strijdonck, Clement Frans en Robert Waterschoot sbank. Een nieuwe uitdaging (Iv) voor Zele, bij wie Jan Van Hoeyweghen nu verantwoor delijk is voor het trainen en het coachen. Jef Piron krijgt de taak van manager toegewezen. B.C. Zele transfereerde naar tweede provincialer Cibo Zele Peter Moens, Paul Van Dam me, Bart Goetmaeckers en Luc Permentier en Luc Blanc- quaert vertrekt voor één jaar naar Hemaco. Er is sprake dat Jan Van den Bossche van Wasocub Waas munster naar Zele zou ov komen. BENO Op basis van het dekreet van de niet-bezoldigde sportbeoe fenaar hebben de volgende spelers en speelsters van onze regio een vrijheidsaanvraag in gediend. Speelsters Voetbal. FC Red Star Haasdonk werd op het stadhuis van Sint-Niklaas ontvangen tegelegenheid van het gouden jubileum. (lv) Voetbal. De miniemen van Red Star Haasdonk kregen de kampioenstitel en Werner Rogiers, de adjunkt-kabinetchef van premier Martens was aanwezig om de jeugd te vieren, (dw) Nadia Van den Brande (VC Temse Dames), Yolande Van Esbroeck (VC Temse Dames). Eerste landelijke Katelijne De Mey (Pardaf Kruibeke), Helena Schoen- aerts (Pardaf Kruibeke), Ma rie-Christine Hoogewijs (Par daf Kruibeke), Petra Van Gla- beke (Pardaf Kruibeke). Tweede landelijke Hilde Staut (Asterix Kiel- drecht), Kat ja De Kok (ATB St.-Niklaas). Eerste provinciale Linda Dullaert (Sigivok St.- Gillis-Waas), Greta Jansens (Juvenes Zele). Tweede provinciale Mireille Pieters (Gimlick Ou- degem), Christel De Groep (Hades Temse), Nicole Ferket (Delta Eksaarde), Anita Van Keer (Kangoeroes Aalst), Christel Geeraers (Rumbac Waasmunster), Greta Colman (Hades Temse), Magda Masyn (Kangoeroes Aalst). Derde provinciale Ingrid Morjean (VC Kemze ke), Marleen Van Hecke (VC Kemzeke), Ann Van Guyse (VC Kemzeke), Myriam De Smet (AVO Melsele). Vierde provinciale Rita Verschooren (Kabaz Ba zel), Greta Vanden Dooren (Scorpio Aaigem), Hilde Jans sens (Scorpio Aaigem). Spelers Eerste nationale Dirk De Moor, Luc Janssens, Jan Rombaut, Patrick Van Eynde (allen Vitesse Krui beke). Eerste landelijke Jan Bruggeman, Dany Van Acker, Jozef Muyldermans (allen Rapid St.-Niklaas). Tweede landelijke Peter Pandelaers, Luc De Leenheer, Adri Selhorst, Wal ter Cleymans (allen Pardaf Kruibeke), Etienne Nys (Spec trum Moerbeke-Waas), Ivan Van Megroot (Sigivok St.-Gil lis-Waas), Mare Blyweert (idem), Mare Geerts, Karei Van Gucht, Frank Coninckx (allen Pardaf Kruibeke). Derde landelijke Franky Van Assche (VC Steendorp), Guido De Schrij ver (VK Aalst), Koen Lauwe- reys (VK Aalst), Filip Van Haevermaet (VC Kemzeke), Luc Van den Bossche (VC Kemzeke), Lieven De Roo (VK Aalst), Wim De Clercq (VC Steendorp), Johan Pee tere (VC Steendorp), Ivo Kruyner (VC Steendorp). Eerste provinciale Gerry Adriaenssens (VBK Be- veren). Tweede provinciale Frederik Lernout (Cactus De Klinge), Herbert Van Daele (Martinus Belsele), Bert De Gendt (Martinus Belsele), Jo ris Van den Baere (Sibok Si- naai), Luc Breuckelaere CAdec De Dendermondse college- ploeg heeft de lijn getrokken. De laatste seizoenen vermin derden de prestaties duidelijk en gelijklopend daarmee was de verminderde belangstelling. Een ambitieuze voorzitter, Luc Van Acker, heeft met zijn bestuur een nieuwe weg voor de klub gekozen. Het komen de seizoen moet Hemaco meer dan zijn woordje kunnen mee praten in eerste provinciale. Mare Minnebo keert langs een omweg via Kortrijk en Okapi Aalst terug naar de college zaal. Een transfer voor 1 jaar. De Dendermondse ploeg ruil de Luc Blancquaert van Zele voor Dirk Piron. Mare Boriau vroeger bij Erpe-Mere en Vlinders Buggenhout zal naast jeugdtrainer ook een spelereli centie nemen, zodat de kern ruimer wordt en de mogelijk heden van trainer Veremessen groter. Hedwig Veretappen, vorig seizoen reeds bij Moer- zeke, stapt nu definitief naar die ploeg over. Hans Coppens, de doublure-spelmaker van Hemaco kreeg een vrije trans fer en gaat naar Geywa Moer- zeke van vader Louis, waar hij naast trainen nu ook zal kun nen spelen en coachen. Rudy Van Leemput die voor één seizoen van BBCD overkwam, zal het verblijf bij Hemaco niet verlengen. BENO Baasrode), Kris Knaepen beele (Kangoeroes Aalst). (Martinus Belsele), Klis Lens- Vierde provinciale sens, Philip Gielen (beide Jacques De Bock (VC Buggen- Adec Baasrode). hout) coach Dames. Derde provinciale Ludwig Van Hecke (Vitesse Aantal ingediende vrijheids- Kruibeke), Frans Van den Ab- aanvragen 575. Voetbal. De scholieren en de reserven van SK Berlare werden kampioen en mochten dus op het gemeentehuis hun opwachting maken (jj) Een vyftal jaren geleden is de Hamse basketbalklub Kangoeroes ter ziele gegaan. Allerlei omstandigheden zorgden ervoor dat de klub het niet meer zag zitten en zich tijdelijk inaktief wou opstellen om nadien opnieuw te starten. De ingewijden wisten echter beter. Het zou een afscheid worden van Kangoeroes en meteen van het Hamse basketbal. Ondanks het feit dat Kangoe roes bijna 25 jaar bestond zou het verdwijnen, toch had de klub door de jaren heen een grote bedrijvigheid aan de dag gelegd. Ze lokte in die tijd heelwat buitenlandse forma ties naar de Durmegemeente: Finnen, Engelsen, Polen enz. In de beste periode speelde Kangoeroes in eerste provin ciale en dat gedurende twaalf jaar. Lange tijd stond het aan de top te drummen om een plaatsje hogerop te veroveren naar de nationale reeksen, maar dat is nooit gelukt. De damesploeg geraakte wel in nationale, maar dat avontuur duurde amper één jaar. Gedurende 25 jaar zou Kan goeroes niet alleen met een eerste ploeg maar ook met re serven, scholieren en kadetten aantreden. Ook dames waren er van de partij. Al is Kangoeroes nu al gerui me tijd uit de aktualiteit ver dwenen, toch zijn er nog velen die vaak terugdachten aan die mooie tijd. Daarom werd een boek samengesteld dat de ver schillende sportieve momenten van Kangoeroes bundelt om ze nog eens voor de geest te bren gen, voordat ze wellicht voor goed uit ons geheugen zullen verdwijnen. Het boek telt 158 bladzijden en is verlucht met een hon derdtal tekeningen en 48 fo to's. Verder vind je er de volle dige levensloop van Kangoe roes in, van The Old Fellows, van de dames en van de jeugd met klassementen, wedstrijd verslagen enz. Deze brochure wordt gratis aangeboden aan de oud-klubleden en ligt vanaf heden ter beschikking in lokaal «Cockerill», Tweebruggen- plein 13 in Hamme. Wie be langstelling heeft kan zich ook in verbinding stellen met Hen ry Van Couwenberghe, Broek- straat 3a, 9160 Hamme, tel. 052/47.00.88. Sportief huwelijk in Stekene. In Kemzeke trad de plaatselijke Klauwaertsvoetballer Bert Van Hecke in het huwelijk met Karine Van Haute. De preminiemen van de Klauwaerts zetten het huwelijk veel luister bij (T&T)

De Voorpost | 1986 | | pagina 21