KAATSEN IN BAASRODE Adec Baasrode haalt eerste overwinning TWEE OPEENVOLGENDE OVERWINNINGEN VOOR KASTEL RAP EN VLUG KAATSBEKERFINALE IN MOERZEKE-KASTEL VAN MALDEREN HEER EN MEESTER Propagandalutte in Brakel FAVORIETEN RUBBENS EN VAN DE MOORTEL MET ZWARE CIJFERS ZEELSE KAATSKOMPETITIE KAATSKALENDERS GEWEST AALST- DENDERMONDE De Voorpost - 13.6.1986 - 21 kaatsen XKCKER Kaatsen. Ham me Sint-Anna was blijkbaar niet in goede doen. Het verloor met 15-1 tegen Kastel Rap en Vlug (vh) Adec Baasrode haalde één eerste overwinning in de derby tegen Zele Durmen. De be zoekers namen wel het eerste spel, maar Adec replikeerde nog voor de rust met 6/2 en 8/ 3. Na de koffie werd het 11/3 en 13/6 maar een homogene thuisploeg met Meeus en De Valck in de hoofdrollen haalde tenslotte de eerste overwin ning binnen. Twee nederlagen werden het evenwel voor Hamme Zogge. In de partij tegen Zandbergen haalde Zogge bij 6/14 het ver diende punt. In de derby tegen Kastel kwamen beide vijftallen onvolledig op de baan, zowel De Wilde bij Kastel als Remi Ydens bij Zogge ontbraken. De eerste helft werd afgesloten met 8/4 in het voordeel van de thuisploeg. Maar in de tweede periode haalde Kastel met een knappe Burill toch de boven hand. De dag nadien haalden de jongens van voorzitter Ton- ny Baert een nieuwe overwin ning bij Terjoden. In deze wedstrijd heeft neofiet Terjo den uiterst zwak gespeeld in de rechthoek, terwijl daarentegen Kastel knap was in het opslag- vlak. Tussenstanden in de eer ste periode waren fel afwisse lend, 3-4, 5-4 en 6-7. De bezoekers liepen na de her neming met een betere Her man Vernimmen, bijgestaan door Frangois Burill uit tot 7/ 12 en 10/12 en werden daarna nog nauwelijks bedreigd. Bij Terjoden was het enkel Eddy De Vroe die voor enig weer werk kon zorgen. Winst en verlies voor Baasrode VA In Gewestelijke Bevordering haalde Baasrode VA tegen Hamme SK een duidelijke 15/4 overwinning. De Baasrodenaren met een sterke Johan Verheyden wer den nauwelijks bedreigd. De dag nadien had dezelfde VA een uitstekende start tegen Opstal (1/5). De thuisploeg kwam nog voor rust langszij 5/ 5 - 7/7 en een 8/7 voorsprong aan de koffie. Na de herne ming werd het 11/7 en 12/8. Maar het thuisvijftal weid daarna een beetje overmoedig en werd bijna nog bedreigd. Aelbrecht en De Clerck waren hier de beste keerders. Ham me SK verloor nu van het bezoekende Denderbelle. En kel Tony Aedenaert kon in het Sportkringhuishouden voor een degelijk repliek zorgen. Leider Wieze Sportief kende weinig problemen met rode lantaarn Gijzegem, 15/2 was Kaatsen. Kastel - St. Anna 15-1. De grote keer» van hier de uitslag. Hamme St. Anna wacht gespannen op de bal. Het zou echter niet baten vh) VA Baasrode - St. Anna Hamme: 15-4 (8-3) Zaterdag Op zaterdag werd de voor vo rige week geplande wedstrijd tegen Hamme afgehaspeld. VA Baasrode moest aantrede zonder de gekwetste Van Kerckhoven, zodat enkele spe lers van plaats dienden te wis selen. Verheyden nam de plaats in van achterman en koordspeler Frangois Cassi- man kreeg de funktie van klein-midden mee. Claes en Koekelberg stonde aan de koord. De zestienjarige Wim Claes, zoon van VA-speler Frangois, nam plaats op de bank als wisselspeler. Vanaf het start- signaal vlogen de VA-spelers erin. De eerste bal keerde Cas- siman onmiddellijk over het terrein en de openingsbeurt ging dan ook naar VA: 1-0. De bezoekers leverden zeer slecht en een sterk kerende Verheyden maakte hiervan ge bruik om de stand op 4-0 te brengen. Dan pas replikeerde Hamme en de bezoekers kon den de stand op 4-1 brengen. Na een 6-2 kon Baasrode ge ruststellend de rust ingaan met 8-3 cijfers. Na de pauze haal den de ploegen om beurten een spel binnen. Het werd 9-4. Vanaf dat moment hield Baas rode de teugels in handen en er was werkelijk geen houden meer aan. De thuisploeg ste vende regelrecht op een 15-4 zege af, via 11-4 en 13-4. Baasrode behaalde een onver wachte driepuntenzege en dit dankzij de uitstekend spelende achterman Verheyden. Zondag Pelote Opstal - VA Baasrode: 15-12 (8-7) VA Baasrode moest op bezoek bij de moeilijk te bekampen ploeg van Opstal. Aangezien het weer meezat, waren er vele mensen naar het centrum afge zakt. VA was naar Opstal ver- trokkeii met het idee toch één puntje te kunnen wegsnoepen. Het is echter meer gebleken dan een idee. Het is echter wel kleingeestig een wedstrijd aan te vangen voor één luttel punt je, al is de VA-aanhang zeker tevreden met deze magere buit. De zestienjarige Wim Claes zat opnieuw op de bank, maar met de duidelijke intentie eens een staaltje van zijn kunnen te tonen. De jeugdspeler kreeg deze kans in de tweede speel- helft. Vanaf de start van de wedstrijd nam VA het initia tief. Zonder dralen gingen de spelers op hun oorspronkelijke elan verder. Onder impuls van De Clercq werd het langs 0-2, 0-4, 1-5. Opstal, dat in de be ginfase VA een handje had toegestoken (door heel veel ballen buiten te slagen), rea geerde gepast. De Pelote spe lers namen het heft in handen en ze lieten Baasrode ter In een ruk ging Opstel, onder impuls van een op een hoog peil akterende Aelbrecht, naar een 6-5 voorsprong om de lei ding nooit meer af te staan. Beide ploegen gingen de rust in met een 8-7 stand. Na de pauze en heel waar schijnlijk omdat VA het ver hoopte punt reeds te pakken had, werd er een spelerswissel doorgevoerd. Ze brachten de talentvolle Wim Claes in de ploeg op klein-midden en Kae- ckelberg diende de plaats te ruimen. Opstal liep verder uit tot 10-7, vooraleer VA. een nieuw spel pakte. De thuis ploeg liep langs 11-8 tot 13-8 uit en plots schoten de VA- spelers uit hun krammen. Baasrode begon beter te spe len. De Keerders Wim Claes, Verheyden en De Clercq (die de funktie van achterman waarnam na het inkomen van Wim Claes) kwamen opzetten. Ze milderden via 13-10 tot 13- 12. In het zesentwintigste spel beging Frangois Cassiman een fatale fout door de tegenstan der een gemakkelijke bal te brengen, die de Pelote-speler los over het terrein keerde. In plaats van 13-13 werd het 14-12. Opstal kon gemakkelijk uitmaken. Baasrode dat naar Opstal was gegaan met de be doeling één punt binnen te rijven, liet zich na een 8-7 stand te vlug gaan. De ploeg moet spelen om te winnen. Zie de plotse heropflakkering van VA. indien men er was blijven in geloven, zat er misschien veel meer in. VA. Baasrode, dat reeds ge ruime tijd aan veel jeugdwer king doet, begint hiervan de vruchten te plukken. Toe komstgericht is het klaarsto men van de jonge Wim Claes, die het in hem gestelde ver trouwen niet beschaamde. Zelfs de thuisspelers hadden meer dan lovende woorden over voor deze junior. Zij ver zorgde opslag, waarmee hij de Pelotespelers kopzorgen be zorgde, viel op. Men moet deze jeugdspeler geleidelijk klaarmaken voor een vaste stek in de senioren- ploeg. Hij moet aan het match ritme en de mentaliteit van bevordering wennen. Met an dere woorden: hem harden. Daarom moet hij niet van bij het begin van een wedstrijd in de arena gedropt worden, maar wanneer de gelegenheid zich voordoet (tegen minder grote ploegen) moet men de kans te baat nemen. Voor een talent is het nooit te vroeg en zijn morfologie laat dit reeds toe. Bij deze zestien jarige heeft men nu de kans hem langzaam tot een klasse speler te laten ontwikkelen. KADETTEN Toekomst Buggenhout V.A. Baasrode Onder ongunstige weersom standigheden, regen en veel wind, moesten vrijdagavond de twee leiders elkaar bekam pen. Bij een seniorenwedstrijd zou de scheidsrechter wegens het slechte weder de wedstrijd afgelasten, maar voor deze jonge knapen was er geen uit stel en de scheidsrechter floot zijn wedstrijd. Toekomst paste zich het best aan en het kon uitlopen tot 2- 0. Dan pas kwam VA. even aan de bak met 2-1. Zonder goed te spelen liep Buggen hout verder uit. Baasrode stak hierbij een handje toe, door ongelooflijk veel ballen buiten de lijnen te keilen. Buggen hout kon via 4-1 en 6-1 een 7-1 ruststand bewerkstelligen. De gehele VA-ploeg onderging de slechte invloed van het weer. Ze sloeg voor de rust niet min der dan 17 ballen buiten. Na de pauze keerde Baasrode iets beter, maar niettegen staande dat, kwam Buggen hout dichter bij de beslissende eindcijfers (8-1 en 9-2). Toekomst, dat twee lepe spe lers in zijn rangen telt (Cau- dron en Koeck) hield de match in zijn greep en het paste een wurggreep toe op hun tegen stander. Bij VA. Baasrode speelde ie der een even slechte wedstrijd. Bij 12-5 was er nog een spran keitje hoop: in het laatste spel was kapitein Van Damme aan de opslag. Een 15-15 en twee schitterende afgelegde kaat sen. Helaas, bij zijn opslag sloeg hij tweemaal de bal te kort en zo maakte Toekomst de wedstrijd uit met 13-5 cij fers. Voor Buggenhout, een onverhoopte maar overver- diende driepuntenzege. Die zege zal meer dan waarschijn lijk goed zijn voor de titel. Ongelooflijk maar waar. De zo talentrijke kadettenploeg van VA kan ook te kort schieten. Blunders stapelden zich op bij de bezoekers en alles op het slechte weer afschuiven, is de waarheid geweld aandoen. Trainer Van Kerckhoven was niet te spreken over zijn pou- lains. Een volledige off-day, met niet minder dan 28 buiten geleverde ballen. Met zo'n op slag kan men geen topwed strijd zegevierend besluiten. VA. Baasrode mag de titelam- bities meteen in de kast opber gen. PUPILLEN VA. Baasrode - Wieze 10-2 (5-2) VA. Baasrode, ongeslagen leider, had reeds vóór de aanvang met pech af te re kenen. Klein-midden en steunpilaar Jurgen Ver hulst was op het afgespro ken uur niet op het appel. Hij kwam pas na het sluiten van reglementaire wacht tijd van dertig minuten toe. Daarom werd er beroep ge daan op de achtjarige Christof Cassiman. Het eerste spel ging naar de thuisploeg, maar Wieze bracht de stand in even wicht bij 1-1 en 2-2. Deze youngsters werden opge pept en ze verzorgden hun opslag goed. Onder impuls van een goed spelende Geert De Kimpe kon VA. via 4-2 een 5-2 ruststand uitbouwen. Na de rust nam Steven De Maeseneer de plaats in van Cassiman. Baasrode loste de greep niet op de wedstrijd en de Keerders Joos en Verhulst zorgden onder hun beiden voor een 7-2 voorsprong. Wieze kon tegen dit sterk Baasrode geen noemens waardige tegenstand op bouwen. In één ruk ging Baasrode naar een 10-2 ze ge. Een nieuwe en verdien de driepuntenzege. (A.T.) Dc derby Kastel Hamme Zog ge werd door de ploeg van voorzitter Tony Baert met ver diende 15-8 cijfers gewonnen. Beide ploegen kwamen met een verzwakte opstelling op de ballodroom. Bij Kastel ont brak Karei De Wilde terwijl Hamme het zonder Ydens diende te stellen. Dit drukte op het peil van de partij, waar in nooit hoge toppen werden bereikt. De thuisploeg bereik te de rust met een 8-4 voor sprong. Na de rust toonde de thuisploeg zich evenwel de be tere en won de wedstrijd met 15-8. Burill en Luc Vermeer waren de grote uitblinkers bij Rap en Vlug Kastel. Ook in Terjoden werd het voor Kastel een 10-15 overwin ning. Vooral vanuit het opslag- vlak speelde Kastel zeer goed. Na een 6-7 stand liep Kastel verder uit tot 6-10. De thuis ploeg kwam na een blanco spel op 7-10 maar de mannen uit het «glazen dorp» lieten het initiatief niet meer uit hun han den gaan en heten na 10-12 de thuisploeg volledig staan. De grote figuur in deze wedstrijd was de Kastelnaar Herman Vernimmen die 10 ballen over- keerde. Burill - Vermeer was echter de as waarrond alles draaide bij de bezoekers. Bij de thuisploeg was Eddy De Vroe de beste speler. Meteen een goede zaak voor Kastel dat twee opeenvolgende overwin ningen behaalde. Vermelden we nog dat Kastel II voor de grote verrassing zorgde door tegen Hamme Sint-Anna een 15-1 zege te behalen. Vooral Danny Van Duysen en Hans Aubroeck waren hierbij de grote figuren. Op zaterdag 14 juni spelen Kastel en Hamme- Zogge de eindbeurt in de Liga- beker in Brakel. De halve fina les worden betwist tussen Kas tel - Grimminge en Hamme- Zogge tegen Meerbeke. De kaatsliga Vlaanderen heeft voor de organisatie van de eindbeurt haar keuze laten val len op Brakel. Ook daar ver wacht men een grote prestatie van Kastel en Hamme-Zogge, indien beide klubs voltallig kunnen aantreden. (V.G.P. De finale van de Hamse kaatsbeker is elk jaar een topper. Niet alleen komen de drie beste lokale kaats- ploegen tegen mekaar uit, de publieke belangstelling is steeds zeer groot en verrassingen zijn nooit uitgeslo ten, dat is al bewezen. Gezien er steeds naar zeven spelen wordt gekaatst, mag er niets haperen of een favorietenploeg wordt er verrassend uitgeslagen. Op zaterdag 14 juni staan op het kaatsterrein van Rap en Vlug, de «Villa», drie volgende ploegen tegenover mekaar: De Keersmaecker-Rodania, Van Malderen- Sneeuwwitje en Toyota-Le Patrimoine. Het zijn onge twijfeld de drie sterkste ploegen die in het Hamse verbond spelen. Er zullen dus heelwat zenuwslopende momenten te beleven vallen. Het is moeilijk een kandidaat-winnaar aan te duiden, maar De Keersmaecker zal wellicht de meeste voor keurstemmen halen, tenware Toyota zou kunnen gebruik maken van het thuisvoordeel. Er is in elk geval op zaterdag een en ander te beleven in Moerzeke- Kastel. De lottrekking heeft plaats te 14 u. (HVC) KAATSEN IN HAMME Van Malderen - Sneeuwwitje had op eigen terrein weinig moeite om een zwak KWB- Vadebo van de zege te hou den. Gestart met Eric Wil- laerts, Walter De Rijcke, Frank De Ridder, Rudy De Clercq en Leon Baert, het het weinig ruimte aan de bezoe kers. In de eerste drie spelen kon de gastploeg amper één vijftien ophalen. In de twee volgende haalde ze er hele maal géén meer op. Dat on derlijnt hoe zwak dc bezoekers wel waren. In het tweede ge deelte van de ontmoeting bleef de plaatselijke formatie lustig verder doen en het werd 9-0. Toen konden de bezoekers een eerste spel laten noteren. Dat bleek echter strovuur, want de thuisploeg maakte even later uit met 12-1. Corner blijft het goed doen. Boemerang dat naar het Tweebruggenplein was geko men, bleek geen tegenstrever om er wakker van te liggen. Jacques Cool, Etienne Col man, Hans D'Hollander, Jac ques Heirwegh en Danny Van Buyten lieten niet veel kansen aan de bezoekers. Meteen werd het 6-0 aan de rust. In het tweede gedeelte ging het iets beter, maar verder dan twee spelen geraakte Boemerang niet. Wedstrijden voor deze week: le reeks: De Keersmaecker - Toyota, KWB-Vadebo-Briel- vrienden 2e reeks: Paul Video - Wem bley, Boemerang-Corner en Geemzicht - Van Gaeveren 3e reeks: Toyota - Ons Ver maak en Euro Trucks-Zogge (op vrijdag). In samenwerking met de Liga Vlaanderen organiseert de Kommissie Pers en Propaganda elk jaar een kaats- en propagandalutte. Om beurt heeft dit plaats in het gewest Aalst - Dendermonde of het drieverbond Ninove - Ge- raardsbergen - Ronse. Dit seizoen is het de beurt aan dit laatste gewest. De Oostvlaamse gemeente Brakel heeft reeds haar steun toegezegd voor dit kaatsevenement. Uit de respektievelij- ke schiftingsreeksen kwamen Kastel, Hamme Zogge, Grimminge en Meerbeke uit als reekswinnaars. De lot trekking voor de halve finales gaf volgende wedstrijden: Hamme Zogge - Meerbeke Kastel - Grimminge Aanvang 14.30 u., Stationsplein Brakel. Scheidsrechter is de heer De Dobbeleer en de toegang is volledig gratis. A.T. Kaatsen. De kerels van Rap en Vlug uit Kastel waren geen partij voor Hamme Sint-Anna. Ze wonnen met 16-1. (vh) Kaats verbond «Vrij en Blij»Lebbeke Uitslagen van 8.6 Lindeken Lebbeke, met vol- Klieksken-Moderna 4-15 gende ploegen: Smisken - Ra- Rapide-Lindeken 8-15 pide - Hoplanders en Linde- Smisken-Moleken 15-13 ken. Aanvang 14 u. Bolvrienden-Waresvrienden Zondag 15.6 15-12 Waresvrienden - Moderna Kalender voor 14 en 15 juni Klieksken 1986 Rapide - Smisken Zaterdag 14.6 Moleken - Bolvrienden Finale kaatstornooi - kaatsklub AT. Dit jaar bestaat de wereldkar- Humorhall, Laguna Beach te toenale van Knokke Heist 25 Duinbergen. De toegang be- jaar. Vanaf 22 juni tot en met draagt 60 fr. 10 september kan men naar de zilvereneditie gaan kijken tus sen 11.00 en 19.00 uur in de Hogere Hl (Liga Vlaanderen) 14.6.1986 Finale te Brakel Hamme Zogge - Meerbeke Kastel - Grimminge Zondag 15.6. Terjoden - Appelterre Zandbergen - Adec Idegem - Hamme Zogge Kastel - Okegem Heme - Zele Grimminge - Meerbeke Gewestelijke Bevordering (15.6 Terugronde Moorsel Steven - Hamme SK Merchtem - Wieze Sp. Opstal - Denderbelle Hoke - Herdersem Baasrode VA - Gijzegem Moorsel Steven - SK Herder sem (14.6) Dorp Sportief - Baardegem Opwijk - Duvel Willebroek Kerksken - Hamme St. Anna Nieuwerkerken - Kastel Haaltert - J.S. Opwijk Jeugdkalender Gewest Aalst-Dendermonde Juniores Merchtem - Opwijk (14.6) Kastel - Baasrode VA (14.6) Wieze - Toekomst (14.6) Kadetten Herdersem - Zele D. Kerksken - Toekomst Wieze - Baasrode VA Allen op 13.6 te 18.30 u. Uitslagen Van de Moortel 15 Gorion 1 Een duidelijk gemotiveerde thuisploeg na het verlies vorige week in de topwedstrijd met Rubbens liet de bezoekers geen schijn van kans. Het ver weer van Gorion beperkte zich het ophalen van een enkel spel. Durmen 1 Rubbens 15 Onder impuls van de keerders Wauters en Van de Vemde en via de steun van koordspeler Danny Van Puyvelde liep de kampioen fors uit. Wat Geert Schiettecat voor Durmen ook forceerde meer dan een eer- reddend punt zat er voor de thuisploeg niet in. Ines 15 Rosseels 3 De start van deze wedstrijd liet meer vermoeden dat de uitslag weergeeft. Rosseels nam het eerste spel voor zijn rekening maar onderging nadien de wet van de sterkste wat zich resul teerde in een 8-2 rustscore. In de tweede helft startte Ros seels opnieuw met spelwinst. Miniemen Baasrode VA - Wieze Zele D. - Hamme St. A. Kastel - Hamme Zogge Allen op 15.6 te 10 u. Pupillen Kastel II - Baasrode VA (14.6( Brussegem - Toekomst (15.6 - 10.15 u.) Zele D - Kastel I (15.6 -10 u.) Wieze - Hamme St. Anna (15.6 - 10 u.) Het bleef echter bij die ene heropflakkering zodat Inex met de keerders Hendrickx en Steels naar een afgetekende zege stevende. 1. Rubbens 5 13 2. Inex/AVDV 5 12 3. Van de Moortel 4 8 4. Ret-Gemeentepers. 5 8 5. Rosseels 5 6 6. Durmen 5 4 7. Gorion 5-0 Wedstrijden voor zaterdag 14 juni: Durmen - Van de Moortel (De Beule), Gorion - Ret/Gemeen- tepersoneel (Wauters), Ros seels - Rubbens (Verlent). (ajz) Kaatsen. Kastel - St. Anna 15-1. Hans Aubroeck van Rap en Vlug heeft net de bal gekeerd en volgt waar die terecht komt (vh) BEVORDERING GEWEST AALST - DENDERMONDE

De Voorpost | 1986 | | pagina 23