BLAUWE HOEK HAMME NAAR TWEEDE PROVINCIALE! ST.-GILLIS WINT TOPPER IN REEKS II Een degelijk jeugdbeleid in ons gewest KANGOEROES AALST ORGANISEERT JAARLIJKS IND00RT0RN00I SMASH INFO ZEVENDE WIJKENVOLLEYBALTORNOOI VAN KEMZEKE TORNOOIEN BSSiESSlS ff* 22 - 13.6.1986 - De Voorpost VOLLEYBAL Aangezien volleybalklub Blauwe Hoek tydens de voorbije kompetitie in haar reeks tweede eindigde, kon het aan spraak maken voor deelname en werd dan ook geselek- teerd voor de eindronde op 11 mei laatstleden. De provinciale play-offs werden betwist in Landegem-Nevele. Om in extremis toch nog een kans op promotie te behouden (als eventuele bijkomende stij- ger), moest ze de eindronde winnen. Eindronde die betwist worden met drie ploegen (de tweedes uit de drie derde pro vinciale afdelingen). Voor Blauwe Hoek dus twee wed strijden, die werden betwist naar twee winnende sets. In de eerste wedstrijd tegen Wondelgem bleek meteen, dat dit een niet zo gemakkelijke opdracht zou worden. Het was vooral Wondelgem dat het best uit de startblokken kwam en de tegenstander liep alras een viertal punten uit. Blauwe Hoek was in die eerste set op achtervolgen aangewezen. Na een aantal opmerkelijke bal wisselingen werd het 12-12 en dankzij een drietal individuele fouten van de Wondelgemspe- lers kon Blauwe Hoek de eer ste set nog afronden met een 15-12 winst. In de aanvangsfase van de tweede set was het voor beide ploegen moeilijk om uit te lo pen. Doch naarmate de wed strijd vorderde, kon Blauwe Hoek het tempo enigszins op drijven. Aangezien nu ook de receptie van de Hamse spelers optimaal was, leverden de meer gevarieerde aanvalsfasen een maximaal resultaat op. De tweede set werd gewonnen door Blauwe Hoek met 15-8 cijfers en meteen waren de eerste wedstrijdpunten binnen. De volgende wedstrijd op het programma van de eindronde, Wondelgem-Waarschoot, werd door Wondegem gewon nen met 2-0, zodat Blauwe Hoek genoeg had aan één wintset tegen Waarschoot om de eindronde op de eerste plaats af te sluiten. Deze geruststelling speelde de Zoggenaars alvast parten in de aanvangsfase van de wedstrijd tegen Waarschoot, waarin ze teveel het spel van de tegen stander meespeelden, met set- verlies als gevolg voor Blauwe Hoek. Vanaf de tweede set speelde Blauwe Hoek veel gemotiveer der, kon steeds een drietal punten voor blijven en werd nooit echt bedreigd: 11-15 winst. Bij Waarschoot was de veer nu helemaal gebroken en Blauwe Hoek behaalde gemakkelijk zijn tweede winstset, dat met een recht gaf op matchwinst en klasseerde zich op de eerste plaats van de play-offs. Even later liep ook de uitslag van eindronde van de eerste provinciale ploegen binnen. Hier bleek Wetteren de eind VOLLEYBALKOMPETITIE FALOS - VERBOND DENDERMONDE Volleybalklub Aalst Kangoeroes organiseert in de sport hal van de Rijksscholen (HRTTO) in de Cesar Haelter- manstraat te Aalst hun jaarlijks groot indoortornooi. Het bestuur, de spelers en sympatisanten nodigen belang stellende klubs uit op zaterdag 30 augustus 1986 voor provinciale damesploegen, rekreatieploegen en op zondag 31 augustus 1986 voor de provinciale herenploegen. De wedstrijden vangen zaterdag en zondag aan om 9.00 uur stipt en einde is voorzien rond 18.00 uur. Er zal geen middagonderbreking voorzien zijn, maar er wordt wel gezorgd voor verfrissingen, snacks (hotdog, sandwich, wafels). Het inschrijvingsrecht bedraagt 500 frank en is te storten op rekening 001-0472298-81 van Kangoeroes Aalst. In schrijvingen kunnen gebeuren tot 15 augustus 1986 bij Josephine Gysens, St.-Annaiaan 55, 9300 Aalst, tel. 053- 21.81.70 of Ronald Van Pottelberge, Roslaar 5, 9400 Ninove, tel. 054-32.11.11. Volleybal. Momenteel heeft Moderna Lebbeke een twintigtal jeugdspeelsters. Berckmoes heeft dan ook veel werk. (a) Zondag werd in de sporthal St.-GilHs gespeeld om het meesterschap in reeks II tussen de ploegen van St.-Gillis en Moerzeke. Vóór deze wed strijd telde de thuisplodg twee punten voorsprong op Moerze ke zodat de spankracht in deze wedstrijd vooraf verzekerd was. Het werd ook een bijzon der spannende wedstrijd die ruim twee uren duurde voor- alleer St.-Gillis uiteindelijk met 3-2 cijfers aan het langste eind trok. Moerzeke, onder impuls van een sterke J. Veyt aan het net, begon nochtans sterk en na de 10-15 setwinst vande- bezoekers leken de kansen van de leiders bepaald klein. St.-Gillis liet echter de armen niet zakken en na 7-7 in de tweede set kwam dat toch tot uiting dat bij Moerzeke de set-up niet vlekkeloos verliep, wat meteen betekende dat de sterke Moerzeekse aanval nog moeilijk aan zijn trekken kwam en een wilskrachtig St- Gillis won de tweede set, hoe wel Moerzeke nog tweemaal in time-out vluchtte, met 15-7 (1- 1)- In de derde set had Moerzeke enkele wisselspelers inge bracht en al dadelijk bleek dat men bij Veyt en C° moeilijk aan de basisopstelling kan ra ken. St.-Gillis leidde in een minimum van tijd met 12-6 maar toen Moerzeke de wissel spelers terug naar de bank riep, liet St.-Gillis op een on begrijpelijke manier de set winst nog ontglippen (13-15). Ook in de vierde set startte Moerzeke bepaald zwak (8-3) maar dan ging St.-Gillis op nieuw de fouten opstapelen waardoor het zelfs 9-11 werd. De thuisploeg, kollektief toch beter, hervatte zich echter, maakte gelijk en won met 15- 12. In de vijfde en beslissende set bleek dan nog maar eens dat beide ploegen sterk aan elkaar gewaagd zijn maar toch was het St. Gillis dat uiteindelijk met 15-12 aan het langste eind trok. St.-Gillis speelde met A. De Kinder, J. Schollaert, Abbe- loos, Vercauteren, Rosez, Mannaert, Verbruggen, L. De Kinder. Bij Moerzeke speel den P. De Smet, E. Van Loey, Dirk Veyt, Claessens, H. Veyt, Huylebroeck, M. Veyt, Ost, Polak, J. Coen. Meteen telt St.-Gillis nu 3 pun ten voorsprong op Moerzeke zodat het er naar uitziet dat de strijd om de titel zich in reeks II zal toespitsen tussen St.- Gillis en Zele Kouter. Ook in reeks I lijkt een Zeelse ploeg bepaald titelambities te hebben. Zele Center speelt de laatste weken inderdaad opval lend sterk zodat de ploeg van het Keur beslist met hen zal moeten rekening houden. In de derde reeks blijft Smash Wetteren oppermachtig maar de strijd voor de tweede plaats, die eveneens recht geeft op promotie, blijft totaal Uitslagen Wedstrijden w 11 mei 1986 Zele Center - Schellebelle A 3- Dcnderbelle B - Keur A 1- Opwijk - Baasrode C 0- Molen Gremb. Pletsers-Baasrode Reeks n Zeke Kouter - Moerzeke Nijverseel - Keur B ls m KANGOEROES AALST ZOEKT Volleybalklub Kangoeroes Aalst zoekt voor zowel de heren- als de damesploeg, beide uitkomende in derde provinciale, een trainer-coach. Voor verdere inlichtingen en voorwaarden kunnen de belangstellenden terecht bij de voorzitter Ronald Van Pottelberge, Roslaar 5, 9400 Ninove, tel. 054-32.11.11 of bij de sekretaris van de klub, Josephine Gysens, St.- Annalaan 55, 9300 Aalst, tel. 053-21.81.70. Denderbelle A - Baasrode D Grembergen A - Grambergen B Boonwijk - Wetteren Smash Wedstrijden van 1 Juni - Oudegem 1-3 Wetteren Smash - Hamme Zogge 3-0 Denderbelle A - Massemcn 0-3 Kalken B - Grambergen A 3-0 Grambergen B - Overmere B 0-3 Schellebelle B - Boonwijk 0-3 Uitgestelde wedstrijden van 23 maart: Reeks O: Nijverseel - Hamme Center 0-3 van 13 april: Reeks IE: Overmere B - Schellebelle B 3-0 Wedstrijden van 25 mei Reeks D Dendermonde B - St. Gillis Kalken A - Nijverseel Keur B - Overmere C Reeks IT Moerzeke - Kalken A Nijverseel - Dendermonde B Reeks III Grambergen B - Hamme iogge Kalken B - Boonwijk Wetteren Smash - Massemen Oudegem - Grambergen A Klassementen op 6.6.1986 Reeks I 1. Zele Center 2. Keur A 3. Molen Grambergen 4. Pletsen Baasrode 5. Baasrode C 6. Denderbelle B 7. Overmere A 8. Opwijk 9. Schellebelle A Reeks 1. St Gillis 2. Moerzeke 3. Zele Kouter 4. Dendermonde B 5. Overmere C 6. Nijverseel 7. Hamme Center 8. Kalken A 9. Keur B Reeksm 1. Wetteren Smash 2. Oudegem 3. Overmere B 4. Homme Zogge 5. Massemen 6. Boonwijk 7. Kolken B 8. Grambergen A 9 Denderbelle Volleybal. Snuffel Grembergen beschikt over een zeer goede junioresploeg, dankzij Hat Van Aerschot die zich volledig voor dejeugd inzet, (a) 11. Schellebelle B 12. Grambergen B algemeen forfait Overmere B - Oudegem Hamme Zogge - Kalken B Massemen - Schellebelle B Ledenbestand V.I.V. op 30.4.1986 In het totaal telt de Vlaamse Interprovinciale Volley balfede ratie 38.022 leden. Einde maart waren er dat 37.808 leden. Op naar de 40.000 leden! Onderverdeeld in provincies: Antwerpen 8.822 leden Brabant 8.104 leden Limburg 7.080 leden Oost-Vl. 6.705 leden West-Vl. 7.251 Het V.l.V. telt 34.193 spelende leden, waarvan 28.803 (+16 jaar) en 5.390 leden die jonger dan 16 jaar zijn. Nieuws over het Vlaams Volley- balcentrum Op 16 april werd tussen het WC en de NV lbo te Mechelen het aannemingskontrakt voor het volleybalcentrum onderte kend. Hel bedrag dat er mee gemoeid gaat bedraagt 45.000.000 frank. Geen klein In het algemeen mag gesteld gezien hebben. Oudegem, volleybalsport en deze oproepl worden dat de streekklubs een door tegenslagen achtervolgd, werd zeer goed beantwoord, degelijk jeugdbeleid voeren, aarzelde niet om enkele junio- Willy Berckmoes, de Lebbeek- want eenieder heeft begrepen res naar het fanionteam over te se jeugdtrainer, heeft voor het dat in de eerste plaats naar hevelen en met sukses. Ook bij ogenblik een twintigtal jonge| eigen kweek moet gestreefd Snuffel Grembergen werden dames onder zijn hoede. AanQn. worden wil men een basis heb- jeugdspelers opgevist om de kompetitie wordt vooralsnog ben voor de toekomst. Ook de rangen te komen vervoegen niet gedaan daar de rangen te bondsinstanties dringen aan van het eerste team. Bij de fel vernieuwd zijn zodat er om de jeugd meer aan bod te Lebbeekse damesklub Moder- eerst nog wat trainingen nodig laten komen en ergens gingen na liggen de kaarten anders, zijn om een degelijk jeugd- L reeds stemmen op om de klubs daar werd zowat het volledige team tussen de lijnen te kun Iwt te verplichten met jeugd aan te jeugdteam vorig seizoen naar nen brengen. Gimlick Oude Gro treden in de kompetitie. Zover de eerste ploeg overgeheveld gem en Snuffel Gremberget AAI is het gelukkig nog niet geko- daar de rangen van het fanion- daarentegen hebben in de men en iedere klub kan nog team waren uitgedund door voorbije kompetitie een beste zelf beslissen wat mag en kan het vertrek van enkele speel- resultaat weten te behalen met bier dus' 'n de schoot van de Wub- sters- hun juniores dic zich in de kop Wai D, verken zijn zindz 12 mei Fe'j is k "V*» d' i««8d Er »crd «W» van de Uusiering speelden owpvtt. De earn we,kzaam- nodl8 hebben, iets wat we gedaan om de jeugd van Leb- Andrtf. heden besiann uil hel heien van wcer m hc' «Koen beke wann te maken voor de de palen voor de funderingen. In het totaalworden er 156 ingeboord. Het centrum komt MISSIE-VOLLEYTORNOOI IN OVERMERE te Vilvoorde in het domein De Drie Fonteinen. De eerste steenlegging wordt voorzien Voor de zevende maal organi- De deelnemerslijst bestaat uit lijk benenettornooi georgani- einde juni 1986. Voor de tech- seert KWB-Overmere in sa- ploegen uit de Faloskompeti- seerd met stijgend sukses. Dat nische uitrustingen (sanitair, menwerking met de KAV op tie, aangevuld met talrijke ge- is vooral te danken aan dc verwarming, elektriciteit, bè- zondag 24 augustus een jaar- legenheidsploegen van Over- onbaatzuchtige inzet en de me- vloeringen, enz.) kan mén nog üjks volleybaltornooi op het mere. Dit jaar gaat de volledi- dewerking van alle lagen van steeds het 'lastenboek bekomen terrein van SK Overmere in de ge opbrengst van het tornooi de Overmeerse bevolking. De worden (Lambermontlaan 278, Kloosterlandstraat. naar het ontwikkelingswerk mensen van Overmere dragen 1030 Brussel). Ongeveer twintig heren- en da- van de Overmeerse missiona- hun missionarissen etl zusters H/) Kandidaten trevraaed voor- mesploegen zullen het tegen rissen en missiezusters. Men is nog in het hart. rj /7 d elkaar opnemen vanaf 9 uur 's er niet aan zijn proefstuk. "ugdjöngL morgens tot ongeveer 19 uur. Reeds tweemaal werd derge- Coach van de ploeg B jeugd jongens. Floegverantwoordelijke van de B jeugd meisjes. Kandidaturen in te dienen op het VIV-sekretariaat. Liefhebbersvolleybal. K.W.B. Dendermonde blijft meedraaienin reeks II (arch) Volleybal. De juniores van Gimlick Oudegem sloegen tijdens de voorbije kompetitie een goed figuur. Enkele hebben intussen reeds met het fanionteam in tweede provinciale gespeeld (a) KWB Zele Kouter KWB Zele Kouter organiseert op zaterdag 14 juni 1986 vanaf 9.30 u het vijfde volleybaltor nooi voor rekreatieploegen. De wedstrijden hebben plaats op de koer van de lagere jon gensschool aan de kerk van Zele, Kouter. Inlichtingen bij André De Vries, Stokstraat 54 te 9140 Zele. Gilvoc Dendermonde Gilvoc Dendermonde organi seert op zaterdag 14 juni 1986 een volleybaltornooi voor re kreatieploegen vanaf 9.00 uur op het terrein aan de kerk St.- Lutgard, Lutterzele te St.-Gil lis-Dendermonde. Inlichtingen Raoul Kerremans, Otterstraat 30, St.-Gillis-Dendermonde. Volleybalklub Falos Keur Volleybalklub Falos Keur Dendermonde organiseert op zaterdag 28 juni 1986 vanaf 14.00 uur haar 21e volleybal tornooi voor rekreatieploegen. Inlichtingen bij Eddy De Sae- ger, Pijnderslaan, 66, Dender monde. Jeugd zonder Dak Jeugd Zonder Dak organiseert op 28 juni 1986 een volleybal tornooi op zaterdag 28 juni 1986 vanaf 14.00 uur op de terreinen van Jeugd Zonder Dak jn de Torrestraat te St.- Gillis-Dendermonde Volleybalklub Kemzeke orga niseerde voor de zevende maal een wijkenvolleybaltornooi OndShet motto van volleybal is een amusante en toffe sport Ploe8™ ™n buiten de ge- de volleybalploegen NilSr en »"d ge^mmeerd door Moderna^Lebbeke rekreatier "n^Tfs Tof worden op d= PfeBij de heren ging zaterdgat juni en jjdg» gaande kan men terecht bij voor de ploegen Niklaas, als absolute winnaar Wijkentornooi Dames en heer en meester van hun 1. Lingeriekens tegenstanders. 2. Young Ones voor rekreatieploegen uit 1° het parochiaal centrum van 3. Regenwormen groot-Stekene. Nieuw dit jaar Kemzeke reikte in de late 4. Smurfen Wijkentornooi Heren 1Voorhout buiten de gemeente kreeg als overwin- het team SVK uit Sint- Robert De Meyer, O.L. Vrou westraat 38, Lebbeke, tel. 052- 21.53.83. 100 jaar ACV Verbond Den dermonde Om 100 jaar ACV in het Den- dermondse te vieren wordt op j^~jo qq u. zaterdag 30 augustus 1986 een opwijk-DcndcrbcUe B volleybaltornooi georgam- pictscrs Baasrode-Zele Center avond sportraadvoorzitter Mare Baert de trofeeën uit. Het totaal aantal ingeschreven ploegen aan dit tornooi be droeg vierentwintig. Eindstanden Rekreatieploegen 1. SVK 2. Team Sport 3. Spectrum 4. Zesde Gebod 5. Liludamo 6. Ambras 7. Hoko 8. Reproboys Regentievrienden 3. Rode Duivels 4. Rodenbachboys 5. Onder Ons 6. Habroeckboys 7. Molenaars 8. Tybaertboys 9. Stuivenberg 10. Vlaskwakkels 11. Reinaertboys 12. Internationals ,6. Oui FALOS VOLLETBALKOMPETTTIE seerd. Inlichtingen en inschrij- Overmere A-Baasrode C vingen bij de plaatselijke Schellebelle A-Molen Grembergen Kouter ACV-sekretariatenKeur A vrij Keur B vrij Reeks H Reeks Hl 15.6: 10.00 u: Overmere C-Nijverseel Hamme Center-Moerzeke Dendermonde B-Kalken A St.-Gillis-Dendcrmonde-Zele 15.6: 10.00 u: Baasrode D-Grembergen A Overmere B-Hamme-Zogge Oudcgem-Boonwijk Grembergen B-Massemen Kalken B-Denderbelle A Smash Wetteren-Schellebelle B DANNY LOYEZ TRAINER-SPELER REKREATIEF VOLLEYBALTORNOOI TE ZELE Danny Loyez verlaat Juvenes De sportafdeling van KWB speelplaats van de jongens- men bij André De Vriese, Zele waar hij twee seizoenen Kouter pakt op zaterdag 14 school Koevliet van 10 tot 19 Stokstraat 54. meewerkte aan de dubbele juni uit met een volleybaltor- u- Inlichtingen zijn te beko- (ajz)] promotie van tweede landelij- nooi voor rekreatieploegen. Er ke naar eerste klasse. Loyez worden twintig ploegen toege- In de tentoonstellingszaal van de glasschilderkunst in Beleid wordt speler-trainer van derde laten tot dit tornooi. De wed- de ASLK loopt een tentoon- in historisch perspektief. provrncraler Smaal. stnjden worden gespeeld op de stelling «Gloed van Glas. over (ajz)

De Voorpost | 1986 | | pagina 24