m Vliegveld Ter Kluizen in voortbestaan bedreigd «Mensen helpen mensen» Drie eeuwen hospltaalzusters in Aalst De buurthuiswerklng van Teledienst Aalst iqrf h v V 1 - AMERIKAANS BELLEN- EN AALSTERS ORGELSPEL VOOR VIJF JAAR TELEDIENST - *-.■» 1 i K% v^,L. Aëro-Club Aalst zeer aktief Korpsdagen Civiele Bescherming De vrouwen zijn in de rouw 4 - 13.6.1986 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Men gaat het immers realiseren met een «lier». Een kabel van zowat 1 km lang waaraan het vliegtuig is vastgehecht en die in zeer snel tempo wordt opgewonden zodat de zwever 3 400 m hoogte bereikt. Een ander middel om lawaai hinder te beperken wordt het aanbrengen van geluidsdem- pende aflaten zoals trouwens in Zwitserland het geval is. Daartoe heeft de klub een paar honderdduizendjes ter be schikking. Ook het aanbren gen van een meerpalschroef (3 of 4) zou heel wat lawaai weg nemen. En tenslotte blijven er nog het verlengen van de piste en het optimaal gebruiken van de vliegrichting Moorsel en niet in het minst het optimali seren van het vlieggedrag van de vele piloten. Gevaarlijk? «Vliegen is ongevaarlijk», werd ons gezegd. Statistieken wijzen zulks uit. In Ter Klui zen heeft men geen weet van enig ernstig ongeval. Tech nisch worden de vliegtuigen zeer regelmatig onderhouden en verder is er de wetteüjke kontrole die lang niet van de poes is. Technische defekten zijn dan ook quasi onmogelijk. Een menselijke fout is echter uiteraard nooit uitgesloten. Ook de wetgever is van me ning dat vliegen niet gevaarlijk is. Een jongen van zestien jaar mag inderdaad nog geen auto besturen maar mag wél per soonlijk vliegen. De kink in de kabel? Een erfeniskwestie zou er oor zaak van zijn dat men bij de Aëro-club slapeloze nachten beleeft. In 1948 werd 6 ha weiland afgehuurd en in 1950 tekende dokter Maeyens uit Gent een «promesse de bail» voor 7,3 ha. Alles evolueerde normaal. Er kwam een betonnen startbaan, er kwamen loodsen en gebou wen en een klubhuis. Geen vuiltje aan de lucht. Het vlieg veld werd ruim en is momen teel gelegen op het eigendom van vier personen. Startbaan en klubhuis staan op eigendom Maeyens en in het verlengde van de piste heeft de stad nog ruim 3 ha in het woonuitbrei- dingsgebied De Biolley, een ander heet hangijzer. Het hele terrein is gelegen in een zone voor dagrekreatie mede door de installaties aan de Zandberg. In juni 1983 viel als een donderslag bij klaar lichte hemel een schrijven van eigenaar Dr. Maeyens in de bus met opzeg van de huur. Konstematie alom. Vooral toen een maand later de dokter overleed en de we duwe met twee kinderen eige naar werden van het terrein en er wilden over beschikken «om het te kunnen verkopen». Praten met de eigenaars ging t* ÉSgyMMMI - Aalst. De start- en landingsbaan midden de bosrijke omgeving (a) Teledienst vierde eerste Lustrum Vervolg van blz. 1 Teledienst Aalst neemt uit breiding... Langs de priester van de wijk en de arts werd de tussenkomst van T.D. ge vraagd. Daar een van de doel stellingen van Teledienst is daadwerkelijk naar de mensen toe gaan werd dan ook geop teerd voor de oprichting van een filiaal. Teledienst Aalst er kend door het ministerie:.... 1985 Vrijwilligers helpen Tele dienst: Inspelend op de groei ende noden heeft Teledienst valabel ingespeeld via onbaat zuchtige inzet van de vrijwilli gers... Teledienst krijgt meer werk in Aalst... Anonieme medewerkers Burgemeester Raymond Uyt- tersprot bracht welverdiend hulde aan de vrijwillige mede werkers van Teledienst. Stille werkers in de anonimiteit in een periode waarin heelwat medemensen in de marginali teit belanden. Het was ook in dit kader dat het stadsbestuur onlangs zijn «welzijnsbeurs» organiseerde. Teledienst werkt momenteel in drie geledingen: vrijwilligerswerking, centrum voor maatschappelijk werk en buurthuiswerking gelokali seerd in Withuisstraat 4 en Bo- termelkstraat 177. Een waarborg TD-voorzitter Herwig Ghys verheugt zich in de flinke op komst op de viering en ziet daarin een waarborg voor het vqrder blijven bestaan en wer ken van TD. Dat hij eens te- ruggrijpt naar het verleden mag niet worden geïnterpre teerd als een vlucht voor een nakende mislukking. Gestart zonder enig financieel middel kreeg TD eerst een BTK-er die kon zorgen voor een meer beroepsmatige aan pak. Via minister Rika Steyaert werd één werker, na officiële erkenning als filiale van Gent, gesubsidieerd voor 63%. Toen de nieuwe armoede zich vooral op de rechteroever ma nifesteerde, werd er onder im puls van Pater Rik De Gendt s.j. Buurthuis «'t Spieken» in gericht en later aangekocht. Mensen helpen mensen TD wil via een aktie burenhulp op gang brengen. Wat op het platteland vaak vanzelfspre kend gebeurt is dit in een stad allerminst gewoon. Maar te vens wil TD een signaalfunktie uitoefenen, zowel naar andere gespecialiseerde organisaties als naar de overheid toe. Voorzitter Ghys blijft alleszins optimist met zijn tientallen vrijwilligers, zijn financieel steunende leden, een begrij pend stadsbestuur en een mi nister die zelf maatschappelijk werker is en TD dan ook zeer genegen. Getuigenissen Ontroerend is hun eenvoud ge tuigen dan drie vrijwilligers, drie dames, over hun werk in TD. Eén, wilde zich als werkloze inzetten voor kansarmen en voelt zich zelf daarbij zeer ge lukkig. Ook omdat ze in TD met open armen werd ontvan gen. Een tweede leerde TD kennen via de vrouwenbewe ging en doet vooral ziekenbe- niet. Een akkoord zat er dui delijk niet in en de zaak kwam op de gerechtelijk rol. De Club werd door de vrede rechter in 1985 veroordeeld en moest het terrein, opgeruimd en teruggebracht tot de aan vankelijke toestand, ter be schikking stellen van de eige naars uiterlijk op 31.12.85. Zo niet zou een dwangsom van 1.000 F per kalenderdag moe ten worden betaald. In beroep Maar momenteel, begin juni 1986, draait alles er nog zoals voorheen. De Club ging inder daad te Dendermonde bij de rechtbank van eerste aanleg in beroep en men is van mening dat het verdikt nog niet voor morgen is. Dan is er ook nog «kassatie». Bij Aëro-Club Aalst is men ervan overtuigd niet in de sterkste positie te staan en wil men duidelijk tijd winnen in de mening dat tijd raad brengt. Oplossingen? Uiteraard ziet de Club onder tussen uit naar andere oplos singen. Met de eigenaars ak koord komen via verdubbeling van de huurprijs zit er niet in al wil de Club zelfs hoger bieden. Het terrein zelf kopen kon een oplossing zijn door het oprich ten van bvb. een PVBA, SV en koöperatieve doch men ge raakt niet aan enige orde van grootheid van de vraagprijs. Er werd wel reeds het gerucht verspreid van zowat 12 miljoen maar dat is dan voor de Club alleszins niet betaalbaar. Ook werd uitgekeken naar an dere vestigingsplaatsen. Van uit de lucht vond men die alles zins te Zottegem, te Herzele, te Wichelen en te Elversele. Beneden aan de grond werd het probleem zo komplex dat duidelijk ook deze oplossing er niet komen kan. Moeilijkhe den met eigenaars, pachters, milieu-organisaties en be sturen. Een BPA Laatste mogelijkheid blijkt te zijn het opstellen van een Be perkt Plan van Aanleg waarop het terrein de vermelding «Vliegveld» zou meekrijgen. Dat zou alleszins een aantal mogelijke kandidaat-kopers in hun kooplust de pas afsnijden. Onteigenen voor algemeen nut zit er duidelijk niet in want ook de stad zou aan de vraagprijs niet kunnen voldoen. Toch blijft men bij Aëro-Club Aalst optimist en hoopt men dat Aalst, het unieke vliegveld van de provincie, zijn privé- vliegterrein niet zal moeten opgeven. LH Aalst. De algemene overste, zuster Marie-Paule dankte (a) zoek bij langdurig bedlegeri- gen. Ze hoopt dat er dra ver sterking komt want er is nood aan méér vrijwilligers. En da me 3 is een welkome bezoek ster van Rusthuis Sint-Job waar ze ervaart dat vele men sen vooral nood hebben aan menselijk kontakt, menselijke warmte. Echt voluntariaat Mw. A. Vermote, sekretaris Platform voor Voluntariaat noemt vrijwilligerswerk een zeer omstreden begrip. Ze wil het dan ook duidelijk aflijnen. Vrijwilligerswerk moet onver plicht zijn (burgerdienst is dus geen vrijwilligerswerk), het moet maatschappelijke belan gen dienen, moet gratis gebeu ren (terugbetalen van kosten mag, is zelfs wenselijk) en moet in enig georganiseerd ka der- plaatsvinden. Privé-buren- hulp is dus eigenlijk geen vo luntariaat. Daar kunnen inder daad andere faktoren mee spelen. Nog taken Mw. Vermote heeft nog een aantal taken vor TD in petto. Hulp aan mensen die in het vergeetboekje belanden als vrouwen en kinderen van ge detineerden, seniele bejaarden en hun verzorgers, begeleiders van terminale zieken en ouders van mentaal-gehandikapten die thuis blijven wonen. Alleszins poneert spreekster dat vrijwilligerswerk geen ex- kuus mag betekenen om het kwaad niet met de wortel zelf te trachten uit te rukken. Voluntariaat is als een «vuur toren» waarvan de medewer kers de weldoende stralen zijn Aëro-Club Aalst vzw toont zich steeds verder, niettegen staande te vrezen moeilijkhe den met het behoud van het terrein, uiterst aktief. Naast de initiatie-zweefvliegen met zomerkampen en ééndags- initiatie en de internationale zweefvliegwedstrijd «TMA- Handicap 1986» is er de klub- vlucht als oefennavigatie naar Le Blanc bij Poitiers waar de zweefsektie hoopt persoonlij ke en klubrekords te kunnen breken. Ook de motorsektie vliegt erheen. Verder is er de deelname van de motorsektie aan de Fly - hu te Butzweilerhof Airfield Jp uitnodiging van de Belgian Mi litary Forces in Duitsland. U kan er uiteraard ook een luchtdoop ondergaan op een weekdag naar keuze tijdens de maanden van mei tot septem ber vanaf 12.30 u. of op af spraak. Dit voor groepen van minstens 12 en hoogstens 36 personen. Voor jongeren hoeft een genaamtekende toelating van de ouders. Na een zowat 20 minuten durende inleiding over «vliegen» verzorgt een beroepspiloot van Aalst Publi de luchtdoop per 2 3 perso nen met tijdens de vlucht uit leg waar het past. Volgens het aantal in de groep kost een luchtdoop van 370 tot 390 fr. per persoon. Voor info en in schrijven: L. De Wael, Pon- tweg 104, te Herdersem. Tel. 053/21.72.39 na 17.30 u. Aalst-Publi is de zusterorgani satie van de klub die zorgt voor de nodige fondsen opdat de klub zou overleven. Aalst Pu bli verzorgt uiteraard ook luchtreklame. Lid worden van de Aëroclub kost vanaf 1 ja nuari 5500 fr. en vanaf 1 sep tember 2500 fr. 3.000 fr. borg som éénmalig te betalen bij het lid worden. Terugbetaald bij de eindigen van het lidmaat schap. Een vliegtuigsleepstart kost 370 fr. tot op 450 en 600 fr. tot op 900 m. Een lierstart op zaterdag, zon- en feestda gen vanaf 9.30 u. tot 13 u. kost slechts 100 fr. En de zweefvliegtuigen kosten per minuut naargelang het type 4 tot 8 fr. Lessen van de instruk- teur op de grond en in de lucht zijn gratis. Motorvliegen kost 22 tot 30 fr. per minuut. LH Vervolg van blz. 1 Een zeer belangrijk impuls voor deze aanpak werd zeker gegeven door de aktie van 25 plaatselijke kulturele vereni gingen voor het behoud van het bedreigde kompleks, wat aanleiding gaf tot het ontstaan van de Vereniging voor Aal- sters Kultuurschoon, algemeen genoemd de V. VAK. Het was dan ook niet te verwonderen dat de dynamische en strijdlus tige ere-voorzitter van deze vereniging, mede het initiatief nam voor deze herdenking. Helaas mocht hij de realisatie niet meer beleven. De restauratiewerken van het kloostergedeelte duurden tot omstreeks 1965. Thans zijn de gerestaureerde gedeelten weer aan een grondige onderhouds beurt toe, waartoe door het Schepencollege de nodige maatregelen werden getroffen. Aldus kuituurschepen Chris Borms De tentoonstelling, alleszins wegens de schat aan objekten en de erbij horende kommen- taar - u kan het ook allemaal in het boek zelf volgen - een aanrader van belang, is toe gankelijk op weekdagen van 10 tot 12 en van 14 tot 17 u. Op zondagen van 10u30 tot 12u30 en van 14 tot 18 u. Ze is evenwel gesloten op vrijdag de hele dag en op zaterdagvoor middag. Geleide bezoeken zijn moge lijk mits vooraf aan te vragen in het Museum, Oude Vis markt 13, tel. 053-70.26.60. Met de buurthuiswerking op de rechteroever van Aalst tracht Teledienst een kundig begeleidingsproces op te zetten ter oplossing van de door de buurtbewoners ge meenschappelijk ervaren moeilijkheden. Door middel van zelfwerkzaamheid en zelfverantwoorde lijkheid van de buurtbewoners tracht Teledienst te komen tot participatie, inspraak en zelfbeheer van de vormgeving van het eigen woon-, werk- en leefmilieu. en waarheen kansarmen zich kunnen richten. Aktued en nabij Tenslotte stelt gemeenschaps minister Rika Steyaert dat effi ciënte werking aktueel en nabij moet zijn. Met de overgang naar de infor- maticamaatschappij komen veel mensen in het gedrang. Ze vallen uit de boot, horen er niet meer bij, zijn er niet tegen opgewassen, gaan in vereenza ming en voeden zelfs suidde- gedachten: heelwat nieuwe ta ken voor Teledienst. De akademische zitting werd opgeluisterd op clavedmbel door Louis Van Der Pael met sonates van Scarlatti. LH De Vriendenkring van de Moorselse Civiele Bescherming organiseert op zaterdag 21 en zondag 22 juni voor de derde keer Korpsdagen. Op zaterdag 21 juni in de Statiestraat vanaf 17 u. barbecue, opgeluisterd door de Faluintjeskapel. Te 19 u: bakschieting en vogelpikwedstrijden naar wor sten, pensen, haring en als speciale attractie, varkenskop pen. Aangename sfeer. Matige prijzen? Toegang gratis. Op zondag 22 juni vanaf 11 u. reuze-barbecue. Vanaf 13 u.: antiek- en ruilmarkt met postzegels, postkaarten, munten maar tevens ook ruildag voor kinderen die er hun overtollig speelgoed aan vriendjes kunnen aanbieden. Opgeluisterd door muziek- en dansensemble van eigen bodem. De opbrengst komt ten goede aan onderhoud en moderni satie van de plaatselijke loods. LH Het is duidelijk dat deze om schrijving een ongelooflijk aantal facetten omvat. Bijvoorbeeld de verhoging van de mondigheid en vaardighe den van de buurtbevolking einddoelstelling); de buurtbe woners begeleiden bij het be wust worden van hun pro bleemsituatie en groepsvor ming stimuleren om de pro bleemsituatie zelf in handen te nemen intermediaire doel stelling); een buurtbijeen komst organiseren om huur- problemen kollektief op te los sen (aktie-doelstelling). De buurthuiswerking kan gesi tueerd worden als territoriaal (het gaat om de integrale be hartiging van welzij nsproble- matiek binnen een welbepaald gebied) opbouwwerk op mikro-niveau. Bij de buurthuiswerking wordt getracht een drietal methodie ken geïntegreerd te hanteren. De methodiek van sodcak dienstverlening of het indivi dueel maatschappelijk werk. Vanuit het Centrum Maat schappelijk Werk (beschreven in het vorige deel) wordt dit aspect van benadering opge nomen. De methodiek van het groeps werk. Groepsproblemen wor den aangegrepen om de buurt bewoners te stimuleren om uit hun geslotenheid te treden, teneinde samen met anderen vanuit groepsactiviteiten die vertrekken vanuit de eigen si tuatie, op hun eigen ritme te zoeken en te werken naar een oplossing. De methodiek van het buurt opbouwwerk. Door het groepswerk kunnen verbanden gelegd worden naar de ruimere samenleving, zodat de buurt bewoners een inzicht krijgen in wat rond hen gebeurt. Zo wordt uiteindelijk gewerkt aan de totale buurtsituatie. Het samengaan van deze drie werkvormen is van kapitaal belang. Uit de kontakten met de buurtbewoners (via sporadi sche ontmoeting, via vergade ring, via hulpverlening) komen nu en dan gezamenlijke pro- blematieken naar voor (konceptie). Het is duidelijk dat men nu niet zomaar, in het wilde weg tot de activiteiten overgaat: er moet een onderzoek of analyse gebeuren van de dagelijkse en maatschappelijke werke lijkheid, waarbinnen men van uit de beginmotivatie bepaalde veranderingen wil nastreven. Pas als men een gezamenlijk aktieplan/doelstelling reali seert. wordt overgegaan tot het bepalen van een strategie. Twee vragen zijn hierbij be langrijk: wat willen we berei ken en hoe? Zodra doel en middel zo con creet mogelijk uitgewerkt zijn kan er overgegaan worden tot aktie. Begrijpelijk volgt na de aktie een evaluatie. Wat wil Teledienst concreet met de buurthuiswerking? Drempelverlagend werken: door zijn participatie in de wijk is de buurtwerker immers iemand van hen en kan hij zo nodig gemakkelijker doorverwijzen naar een hulp verlener. Preventief werken door indivi duele en gemeenschappelijke problematieken tijdig te on derkennen. Stimulerend werken om de buurtbewoners aan te zetten mee te werken aan de leef baarheid van hun buurt. Bemiddelend optreden bij kon- krete moeilijkheden van de he le buurt door, in overleg met hen, onderhandelingen te be ginnen met de bevoegde dien sten en personen. Belangrijk hierbij is het samen aanpakken. Dat het initiatief werkt is zeker te danken aan het feit dat de buurtbewoners het opzet positief onthaalden, en dat zij door de maatschap pelijk werker ter plaatse be trokken werden (en nog steeds worden) bij alle aktiviteiten. Van belang in deze werking zijn ook de tweemaandelijkse wijkvergaderingen met de ver antwoordelijken van de ver schillende wijkorganisaties. Deze wijkvergadering is de broedplaats voor alle initia tieven. Zo waren er in 1985 o.a. info- avonden over algemene pro blematieken die in de hele buurt ervaren werden (bvb. EG W-rekeningen); kinderna middagen; een meiboomplan ting, het jeugdkamp met de maatschappelijk werker als hoofdverantwoordelijke; de onderhandelingen met de au toriteiten i.v.m. de door de buurtbewoners ervaren pro blemen in de Waelestraat... Na anderhalf jaar werken zijn wij ervan overtuigd dat deze buurthuiswerking als aanvul ling van het Centrum voor Maatschappelijk Werk, zijn vruchten nu reeds afwerpt. Vanuit andere buurten in Aalst en randgemeenten werd ons reeds gevraagd een gelijk aardig initiatief op te zetten. De realisatie hiervan hangt echter ook af van de finan ciële mogelijkheden. Daarbij moet ook rekening ge houden worden met het feit dat voor een dergelijk initiatief een woning, full-time beroeps krachten en een buurtgemeen schap die wil meewerken, no dig zijn. LH Teledienst heeft vrijwilligers nodig doch ook financies. Om deze must te kombineren met een valabele feestviering deed Teledienst beroep op «The Southminster Ringers». Een gelijkgerichte groep uit Pittsburgh (Pennsylvanië) bij wie «gratis optreden» met menslievende bedoelingen steeds een typische trek is geweest. Ook op Louis Van Der Paal op de akademische zitting terwijl zijn echtgenote de groep jonge Amerikanen, pas uit de States op Zaventem geland, in afwachting van overbrengen naar hun respek- tievelijk gastgezin liet kennis maken met de merkwaar digheden van Aalst. En niet in het minst Orgelist Chris- tiaan Van Ingeigem die zorgde voor een aangepast pro gramma, aangepast enerzijds aan het handklokkenspel en anderzijds aan het dan toch eerder kleine orgel van de Sint-Annakerk dat duidelijk meer mogelijkheden in petto heeft dan kon worden vermoed. The Southminster Ringers De «Southminster Ringers» werden in 1969 gesticht en be stonden toen slechts uit 8 jon ge mensen. Voor hun muziek gebruikten ze uitsluitend hand belletjes. Hun repertorium was vrij be perkt temeer daar ze maar twee oktaven in hun bereik hadden. Ook de groep bleef beperkt, want deze klokjes wa ren een hele investering. Aan vankelijk beschikten ze over een 25-tal klokjes. In 1970 konden ze vier oktaven aan met in het totaal 49 bellet jes en 14 «ringers». In de nabije stad Pittsburgh (Pennsylvania, U.S.A.) waren ze graag geziene gasten op kul turele manifestaties, gods dienstige vieringen, school feesten, banketten en karita- tieve feestelijkheden. In 1976 beslisten ze als uniform de «kilt» en «plaid» te dragen om zo meteen hun Schotse oorsprong te beklemtonen, vanuit het erfgoed van de Pres byteriaanse Kerk. Momenteel zijn de «South minster Ringers» uitgegroeid tot een groep van 25 jonge mensen (17-18 jaar), jongens en meisjes, en bespelen ze nu reeds vijf oktaven met hun 98 handbelletjes. Thomas C. Flynn is de stichter en huidige leider van de groep. Hij is muziekmeester in de presbyteriaanse kerk van Southminster en behaalde ver schillende titels aan het «West- minster Choir College» van Princeton, New Jersey. De «Southminster Ringers» maken om de vier jaar een internationale rondreis. Zij doen dit louter om de ver standhouding onder de men sen te propageren. Op hun programma staat: klas sieke en volkse muziek, folk songs, moderne muziek en komposities voor handbellen. Verbluffend Wat deze jonge mensen brach ten was voor de talrijk opgeko men simpatisanten verbluf fend. Waar men na een kom- municatiestoomis over de oceaan met een totaal ander programma uitpakte dan wat in de brochure vermeld was, werd het voor melomanen een echt festijn. Zowel in klassieke als in meer populaire stukken, waarbij ze geen enkele techni sche moeilijkheid trachten te ontgaan, bereikten ze een ho ge graad van perfektie waarbij precisie, volledige koördinatie en samenvoelen hoofdfaktoren werden. Zonder iets af te doen van de waarde van onze Vlaamse beiaarden moet het me toch van het hart dat deze handbellen muzikaal zuiver klonken en, zoals dan toch soms bij beiaarden het geval is, geen pijniging waren voor het gehoor. Enkel in de allerklein ste bel, de hoogste tessituur, klonk het even wat minder zuiver. Merkwaardig wat deze jonge lui die 5 6 bellen beurtelings hanteerden mits danig inoefe nen en aangeboren talent wis ten te bereiken. Kristiaan Van Ingeigem Geboren te Sint-Gillis Dender monde in 1944. Organist van de Sint-Maartenskerk te Aalst sinds 1972. Leraar orgel aan de Muziekacademie te Aalst, te Etterbeek en de kunsthuma- niora te Brussel. Leraar praktische harmonie aan het Conservatorium te Brussel en leraar improvisatie aan het Conservatorium te Gent. Medewerker met het Filhar monisch Orkest van dc B.R.T. voor de orgel-, celesta- en klokkenspelpartij en Hij kan terugblikken op tallo ze lovende persverslagen over zijn concerten in binnen- en buitenland. Als componist werd hij gelauwerd in de Jef Van Hoofwedstrijd te Antwer pen voor koorcomposities en te Mechelen voor zijn «Beiaardsuite». Dit werk kreeg zelfs een Ame rikaanse kreatie te New York in 1983. Kristiaan Van Ingeigem deed zijn muzikale studies aan het Lemmens-instituut te Meche len (later te Leuven). Van dit instituut werd hij in 1967 Lau reaat Orgel en Muziekopvoe- ding en hij rondde er zijn op leiding af met het behalen van de Lemmens-Tinel-prijs in 1969. Tenslotte verwierf hij het solis tendiploma voor orgel en im provisatie aan het Muziekcon servatorium te Maastricht Zaterdag 14 juni om 14.30 uur komen de ABW vrouwen op de Houtmarkt samen om hun ongenoegen te uiten tegenover de regering Martens VI. De vrouwen hebben heel wat in te leveren, zo zeggen de ABW vrouwen. Ze nemen het niet dat moet worden ingeleverd op de zwangerschapsvergoeding en dat de pensioenleeftijd wordt opgetrokken tot 65 jaar in een periode dat honderd duizenden jonge vrouwen werkloos zijn. Men is ook scherp gekant de verlaging van de werkloosheidsuitkerin gen voor alle samenwonenden. Bovendien worden 50.000 vrouwen onmiddellijk en definitief van het recht op werkloosheidsuitkering uitgesloten. Duizenden vrouwen zullen hun banen verliezen: in het onderwijs, de gezond heidszorgen, de textiel, de BTK, DAC en andere pro- jekten. De vrouwen zullen in donkere kledij opstappen, liefst in het zwart, als teken van rouw. (NL) in 1972. van Mozart en van Thomas Deze rasartiest van eigen bo- Babou en besloot met een zeer dem bracht op magistrale wijze geapprecieerde improvisatie «Stücke fur Spieluhren und op «Jingle Bells». Drehorgeln» van C. Ph. Bach, LH

De Voorpost | 1986 | | pagina 4