Erembodegem pakt uit met een lijvige kermisaffiche! Aalsters karnavalnieuws Dubbeldrama te Aalst Tippelaarster kost Fiasco de overwinning Kandidaten «Muziekfee van stellen zich voor in Aaigem Horizonfeesten, schitterend als ruwe diamant ontgravïngen te Hofstede Vlaanderen» en Gijzegem Zeer geslaagde barbecue van karnavalgroep «De Schoimers» De Voorpost - 13.6.1986 - 5 Jaarlijks organizeert het Rijksinstituut voor Buitenge woon Secundair Onderwijs zijn «Horizonfeesten» te Aalst. Wordt er heel wat aandacht besteed aan de culinaire hoogstandjes, dan werd dit jaar met biezonder veel belangstelling ook uitgekeken naar de tentoonstelling «van ruwe diamant tot juweel». Een tentoonstelling die men in slijpen tot een schitterend ge- alle opzichten gewoon schitter- heel. Gaaf en perfekt, klaar end kan noemen. Niet alleen om verwerkt te worden tot een betreft de juwelen die te juweel. Hoe die diamantbe kijk werden gesteld, waar werking in elkaar zit, dat werd «venzeer wat de opbouw en de tijdens de tentoonstelling dui- uitwerking ervan aangaat. De diamant is al sedert r delijk gemaakt. Het bedrijf Obbers zorgde ervoor dat een- senheugnis verbonden met iedere bezoeker kon zien hoe België en meer in het biezon- diamant wordt gekloven, ge- der met Antwerpen, de draai- slepen en gezet of hoe het schijf van de diamantwereld, productieproces van ruwe In de streek van Antwerpen, steen tot juweel verloopt. Het en ook in de Kempen treft men spreekt vanzelf dat voor deze ettelijke diamantslijpers aan, tentoonstelling zeer veel inte- mannen en vrouwen die met resse was. een haast ongelooflijke preci- Een diamant, zo wordt gezegd sic een ruwe steen weten te en het zal ook wel zo zijn, is een geschenk dat men geeft aan iemand die men biezonder genegen is. Het is een kostbaar maar blijvend geschenk, een .uiting van waardering en lief de. Vandaar dat de diamant veelvuldig wordt gebruikt in bievoorbeeld verlovings- en trouwringen, in allerlei han gertjes eh kettingen en arm banden die geschonken wor den bij heel speciale gelegen heden zoals verjaardagen en feesten. Er is natuurlijk dia mant en diamant. Voor een kenner is dat geen enkel pro bleem, voor de leek ligt het anders. Een diamanthandelaar heeft daarom een vertrou- wensfunktie en geen enkele handelaar zal die funktie in diskrediet brengen... Hebben de meeste diamanten op het eerste gezicht een witte kleur, de deskundige ontdekt er heel Tentoonstelling Van vrijdag 4 tot en met zondag 27 juli heeft in de Belfortzaal te Aalst een tentoonstelling over karnaval plaats. Kamavalmarkt Zaterdag 5 juli is een karnavalmarkt in Aalst waarop alle kamavalisten van harte welkom- zijn. Men kan er oude kostuums, zelfklevers, isomokoppen en ander materiaal uit vervlogen tijden zien en ook kopen. Aalsterse Avond De Mikisklub organizeert op zaterdag 14 juni een echte Aalsterse avond. Er zijn heel wat optredens voorzien op het programma van deze avond, de presentatie is in handen van Keizer Kamiel. Dit weckend Zaterdag 14 juni worden de kamavalisten ook verwacht bij AKV Drasj voor een eetfestijn. Ajuinprins Luc II zal zeker op de afspraak zijn in de Dompelstraat. Zaterdag 15 juni om 13u30 organizeren de Dompeleers een ezelskoers op het Kerrebroek in Aalst. AKV De Strootloeipers Op zaterdag 21 en zondag 22 juni heeft het volleybaltomooi plaats van AKV De Strootloeipers. Het tomooi staat open voor kamavalverenigingen. Het wordt gespeeld op de terreinen van de Heilig Hartkring in de Dr. De Moorstraat. AKV De Marcoentjes Op zaterdag 28 juni verwacht Johny Marcoen iedereen op de barbecue in de «Open Heerd» in de Molenstraat. Kandidaten prins karnaval Er zijn momenteel al twee kandidaten voor de titel van prins Karnaval 1987: Jean Van De Toieers en Paul Kinoo, alias Popoll van de dekenij uit de Koolstraat. JM Heyman wat schakeringen in, zo lieten we ons niet alleen vertellen maar werd ons ook aange toond. Uitbouw Tijdens de Horizonfeesten ver namen we ook dat de school aan uitbouw toe is. Vanaf vol gend schooljaar wordt begon nen met twee nieuwe kwalifi- katies voor leerlingen van 13 tot 21 jaar, naast de kwalifica tie «industrieel onderhoud van gebouwen», komt er ook een richting «industrieel strijken en wassen van linnen». Het spreekt vanzelf dat men ook voor deze nieuwe kalifikaties bij bestaande bedrijven ge zorgd heeft voor mogelijke sta geperiodes. De bedoeling is dat deze stages aangewend worden om de opleiding te vervolledigen en meteen ook er borg voor staan dat de opge dane kennis aan de praktijk kan worden getoetst. Op de begraafplaats te Hofsta- de worden zowat 300 en op die van Gijzegem circa 100 graven ontruimd. Geleidelijk volgens de behoeften. Bedoeling is ruimte te scheppen voor het volgende decennium cn de be graafplaatsen niet alleen mooi te onderhouden maar de nodi ge aanplantingen te verrichten. Te Hofstade een semi-parkbe- graafplaats. Schepen burgerlijke stand Re- mi Van Vaerenbergh preci- ceert daarbij dat eeuwigduren de koncessies uiteraard blijven gelden en dat in de meeste gevallen het gaat over ont ruimingen van graven van per sonen zowat 40 jaar terug overleden zeer weinig over schiet. Meestal is enkel de zerk zo er een is te worden weggeruimd. De nabestaanden krijgen hiervan bericht en kun nen de eigen zerk komen weg halen. Zoniet wordt die eigen dom van de stad die hem dan naar best vermogen zal ge bruiken. De ambtenaar burgerlijke stand wist nog te meiden dat het nieuw gebouwd kolumba- rium Aalst-Centrum in een eerste stadium werd afgewerk- ten in gebruik genomen en dat er eveneens reeds werd gestart met begraven op het reeds af gewerkt gedeelte van de ge plande begraafplaats. De aan plantingen zijn er reeds volle dig aangebracht. Tenslotte werd gesteld dat de dienst burgerlijke stand door het gebruik van een computer werd geautomatiseerd en dat afleveren van uittreksels uit akten nu ook veel vlugger kan gebeuren. LH Aalst. Kwissers hebben nauwelijks een oog voor de fotograaf, zo zeer zijn ze bezig met hun hobby (a) De traditionele barbecue van «De Schoimers» was ook dit jaar een volledig sukses. Een massa volk was komen opdagen op 10 en 11 mei, om te proeven van de overheerlijke kalkoenbrochetten en de steaks. De zondag werd nochtans het hoogtepunt: speenvarken aan 't spit dat werd klaargemaakt en versneden op ambachtelijke wijze door Dirk Van Hespelgem. Dit eetfestijn werd tevens opgeluisterd door de aanwezigheid van talrijke personali teiten, zoals de «Schoimers» zelf, die handen te kort kwamen om de hongerige magen te spijzen, verder Prins Karnaval enz... Ook nog Walter De Troyer, berucht organist van de parochie Immerzeel, die altijd te vinden is voor een vleugje humor! (zie foto) Gelukkig was het weer gunstig óndanks een straffe bries, doch zonder regen. Het eten was niettemin lekker en ruimschoots voldoende. Bij deze dankt de karnavalgroep De Schoimers iedereen die bijgedragen heeft tot het wellukken van deze barbe cue, een mooie traditie die moet voortgezet worden om onze samenleving nog op een treffelijke wijze bijeen te brengen tussen schotel en pint! De Schoimers danken dan ook oprecht, iedereen die bijgedragen heeft tot het wellukken van deze dagen en voor hun persoonlijke inzet, sympatisanten-smulpapen, die door hun aanwezigheid dit 'etentje' tot een waar festijn hebben doen uitgroeien. Alle aanwezigen zien wij in elk geval het volgend jaar terug. Tot dan! [let gaat er de komende dagen weer vrolijk en volks aan oe in Erembodegem. Heel de grote Aalsterse deelgemeen- e, zowel om en rond het centrum als op Terjoden, wordt voor enkele dagen één gigantisch pretpark. Meteen een aarlijks massafeest met kramen, tenten, mallemolens..., net een waaier van festiviteiten voor elk wat wils, in alle deuren van de regenboog, in alle geuren tussen friet en worst... Us preludium op het negen- agen-durende denderende ermisspektakel wordt vrij- agavond, 13 juni, vanaf 9u30, in taverne Macbeth in [e Kerkstraat een grote belot- fedstrijd georganizeerd (3.000 r. vooruit, inleg 50 fr.). 3een kermis zonder wieler wedstrijden! Zaterdag 14 juni organizeren ie «Denderzonen - Forum menden» het Provinciaal kampioenschap wielrennen lefhebbers BWB Oost-Vlaan- leren. Vertrek 14u30 in de looms Hofstraat, afstand 161 of 23 ronden lans de Kep iestraat, Ninovesteenweg, [Jiuchillsteenweg, Industrie- aan, Nachtegaalstraat, Kou- erbaan, Welleweg, B. De Cocklaan, IJzerenwegstraat, (apellekensbaan, Rooms Hof- itraat. Prijzen: 40.000 fr. Een criterium voor liefheb- >ers, georganizeerd door de Son Wielerklub Terjoden, tan je meevolgen op zondag 15 juni te 18 u. op Terjoden. Afstand: 70 km. Eveneens op Terjoden, wordt op kermis- maandag, te 14 u., de 65ste Grote Prijs van Terjoden voor Beroepsrenners over een af stand van 145 km. betwist. En op kermisdonderdag 19 juni hebben alle sportieve kermis- vierders er opnieuw rendez vous te 14 u., voor de 36e grote prijs Marcel Boumon «Inter nationale en Nationale Lief hebbers». Ook voor deze twee laatste wedstrijden verzorgt de Kon. Wielerklub Terjoden de praktische organizatie. Zondag 22 juni wordt het Erembodegemse kermisgebeu- ren in het centrum sportief afgerond met een wielerwed strijd voor nieuwelingen, start te 13u50, en een koers voor juniores, start te 15u55, met vertrek en aankomst aan café Forum in de Keppestraat. Maar Erembodegem-kermis biedt nog meer. Zaterdag 14 juni te 15 u. kan je deelnemen aan het tweede Open dartskampioenschap van de Denderstreek - dames en junioren afzo derlijk - in café Volkskring aan de Denderbrug. En om 20 u. starten in de reuzetenten op de speelplaats van de gemeen telijke jongensschool, op het Dorp, de 3-daagse bierfeesten van S.K. Erembodegem. Op het avondprogramma: Cabaret Folies «C'est magnifique», een 4 uur durende travestieshow gebracht door de Aalsterse Prinsencaemere. Zondag 15 juni te 14u30 blaast de Konink lijke Fanfare «Niets zonder Arbeid» verzamelen in de tent voor een verbróederingskon- cert, waaraan vijf verbroeder de muziekmaatschappijen: Moorsel, Hekelgem, Aalst «Kunst en Vermaak» en Hof- stade zullen deelnemen. En te 19u30 staat daar ook de «eer ste grote S.K. play-back show» op het programma met een optreden van de lokale zange res Ingrid Verhulst. 's Anderendaags kan je er, vanaf 10 u., deelnemen aan de Ray Franky Show. Voor de muzikale begeleiding werd be roep gedaan op D.J. Guy Gyl- lians. Zondag 15 juni, te 14u30, wordt vooral de jeugd in het feestgebeuren betrok ken met een «Rode Ridder Club Show», gratis aangebo den door de Kredietbank (Dorp), in het ruime Parochie huis, Termurenlaan. 's Avonds te 19 u. kan groot en klein in taverne Macbeth terecht voor een optreden van «Annette». En 's maandags te 15 u. komt «Jean Van Kloef» alias Louis Mariano, er aan de beurt. Dinsdag 17 juni organizeert «Dorp Sportief» te 14 u. de grote traditionele kermiskaar- ting op de Termurenlaan. Door de Dekenij Dorp, i.s.m. "het stadsbestuur, wordt don derdag 19 juni vanaf 18 u., in het dorpscentrum een reuze «zomeravondmarkt» aangebo den. Daarbij «open-deur» in de Kredietbank. Rond 19 u. verzorgen de K.F. St.-Cecilia en de K.F. «Niets zonder Ar beid» Erembodegem een mu ziekfestival op de speelplaats van de gemeenteschool. En te 22u30 wordt kermis-donder- dag besloten met een prachtig vuurwerk aan de Denderbrug, aangeboden door het stadsbe stuur. Zaterdag 21 juni organiseert «Dorp Sportief» te 14 u. een kaatstomooi voor veteranen op de Termurenlaan, en de «Forumvrienden» zorgen te 16 u. voor het goede verloop van een «vinkenzetting» in de Al- fons V.D. Madestraat. Te 18 u. wordt muziekminnend Erembodegem vergast op het muzikaal verbroederingsfeest «St.-Cecilia Erembodegem' met het optreden van fanfares uit Moorsel, Terjoden, Wieze en Aalst, «Oude Garde» in «De Eekhoorn», Brusselbaan 155, Erembodegem. Iedere dag nodigen eettenten en vogeljramen uit tot een zitje en een hapje en draait en den dert de lokkende kermisfoor, de molens en attrakties. Maar het kan ook rustiger, hoor. Ter gelegenheid van de kermis stelt Lieve De Vos (Kerkstraat, Erembodegem) een keur eigen schilderijen tentoon in het nieuw N.M.K.N.-kantoor (beheerd door Romain Van Maldergem) Stationsstraat 12, Erembode gem. Dit op 14 juni van 16 tot 21 u., 15 juni van 15 tot 21 u., en donderdag 19 juni van 17 tot 21 u. Zondag 15 juni nodigt de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen vanaf 15 u. in de Crypte (onder de O.L.Vr. Hemelvaartkerk) alle «kermisvierders» uit op een smulpartijtje, lekkere pan nekoeken met koffie (aan 60 fr.) of «een lekkernijtje», met ijsjes en consommaties, aan matige prijzen. Daar is dan tevens een «informatiestand B.G.J.G.» ingericht. Voor echt eetfestijn zorgen de Chaletboys dagelijks aan fri tuur Breugel in de Stations straat. Hopelijk is ook de «weerma- ker» tijdens de komende da gen in een goede bui of priemt de zon zo nu en dan door het wolkendek dat boven Erembo degem hangt. Dan wordt ker- mis-Erembodegem beslist één grandioos sukees! D.B. Aalst is in een periode van zware kriminaliteit beland die voor een aantal mensen een angstpsychose verwekt. Nog maar enkele weken waren er de moorden in de Roklijfstraat en het Torensveld en andermaal wordt Aalst met een moord gekonfronteerd. Een dubbele. Dinsdagmorgen werden inderdaad in de edelslagerij op de hoek van de Kerrebroekstraat en de Dendermondsesteenweg de lijken gevonden van William Van Lysebeth (52) en Judith Van Mossevelde (50). Een echtpaar dat een bloeiende slagerij en traiteurszaak uitbaatte en in de buurt, en trouwens in heel Aalst, een zeer goede reputatie genoot. Het drama werd dan ook ervaren als een donderslag bij klaarlichte hemel. Toen helpster Nancy Van Goethem, reeds 9 jaar bij William in dienst, even voor 9 uur aanbelde gooide zoon Dirk, student veeartsenijkunde op de dag die voor hem te Leuven een eksamendag zou moeten worden, haar door het raam de sleutel toe. Nancy was echter nog maar pas binnen of ze rende verbijsterd buiten en moest in shocktoestand naar het O.L.V.-ziekenhuis worden gebracht. Even later volgde zoon Dirk, die een vrachtwagen een lift vroeg en die men achteraf terugvond in het buitenverblijf te Essene-Affligem. De rijkswacht vond het lijk van de vrouw in de slagerij met met twee kogelgaten in het hoofd en dat van de man boven helemaal aangekleed op bed met schotwonden aan hoofd en borst. Met de longrifle naast zich op het bed. Het parket stapte af met onderzoeksrechter Tas, wetsdokter Lauwaert en wapendeskundi ge Pletinckx. Een motief voor dit drama is nog niet gekend. Misschien brengt de lijkschouwing meer details. LH Netwerkkwis Aalst Aalst. In dit huis deed zich de gruwelijke slachtpartij voor (a) )p de derde van de tien Netwerk-kwisavonden haalde gratis het duel meemaken. gaad 66. 8. Kwistetweemiet VOK-Moorsel zijn tweede avondzege en vermits de titel- n 65, 9. Palugama en Koeskoes rouder ook al eens als kwismaster in Netwerk verscheen ijkt VOK dit jaar echt ongenaakbaar. Natuurlijk was het /sdammen g2, 4 Ossenboek Tussenstand voor VOK een voordeel dat én KNOK én Opba de derde 74, 5. Alstonspast 73, 6. Hoe speelden een avond mindar [wisavond moesten leiden. De tegenstand kwam nu vooral Grijzer hoe Wijzer 68, 7. Aad 1. Fiasco 270, 2. Palugama van Fiasco dat trouwens pas bij de laatste vraag moest dooien. De derde avond 1. VOK 100, 2. Fiasco 98, 3. 63, 11. FN-klub 50. Het was van bij de start duide- ijk dat VOK en Fiasco goed jp dreef waren. Vooral Fiasco feed het in de eerste vragen- eeks voortreffelijk met solo- intwoorden op voetballer Sil- ooy en op Herfst uit Vivaldi's ier jaargetijden. Even verder xmnterdc VOK het enthou- iasme van Rik Van Dessel net het fluitekruid en de Cre pes Suzette. Ook op de globo- rcaag zat VOK beter want zij Walden vroeger ex-premier Tbto Lefevre uit de probleem stelling. Bij de pauze zat VOK met 46 punten toch al vier puntjes voor op Fiasco. Koes koes, op de twee eerste avon- als nieuwkomer verras send goed, was duidelijk in een off-day. had voor de pauze de ploegen nog heel wat punten laten verdienen maar Kanner- nieopkommen maakte het de kollega's behoorlijk moeilijk. De popgroep Green or Red werd een solo voor Koeskoes en ook het Sigmaplan, de slag bij Matapan en Celine's Voya ge au bout de la nuit scoorden erg laag. Bovenaan verander de er weinig maar voor As- dammen, dat zijn leidersplaats niet kon behouden, en voor Mariannekes Palugama liep het helemaal mis. Vijf vragen voor het einde bleef evenwel de spanning om de avondzege. VOK had daar 74 punten, Fiasco 72. En zie... Fiasco haalde op de voorlaatste vraag solo-punten en de daaraan ver bonden extra joker met de ei landengroep de Maskaranen. Maar Fiasco faalde op het be roep van Rita Strapped waar uit tippelaarster moest gehaald worden. VOK won voor de tweede opeenvolgende keer. Volgende vrijdag zitten alle tenoren weer aan de tafeltjes en is het FN-Klub dat de vra gen stelt. Schudt VOK-Moor- sel de kaarten al definitief of kunnen de konkurrenten nog een vuist maken Iedereen kan Aalst. Opba 223, 3. Koeskoes 216, 4. Hoe Grijzer hoe Wijzer 203, 5. VOK* 200, 6. Ossenboek 196, 7. Kwistetweemiet 195, 8. Als 't Ons Past 189, 9. Asdam- men* 182, 10. Opba* 178, 11. FN-Klub 176,12. KNOK* 171. Langemuntfeesten te Aaigem worden nauwgezet voor bereid. Dit is nodig want de organisatoren hebben een overbezet programma af te werken. Naast een playback- show is er niet alleen de animatie maar ook de verkiezing van de Muziekfee van Vlaanderen, wat de hoofdbrok van de avond betekent. Vorige week moesten de kandidaten zich voorstellen en een kleine test afleggen, wat gebeurde in het stemmige Ter Munte waar de ontvangst in ieder geval gul was en alle aanwezigen hadden niets te kort aan spijs en drank. was in Netwerk aan de beurt om de vragen te stellen (a) Van de achttien meisjes die ingeschreven waren, kwamen er maar twaalf opdagen. Uit de presentatie en de schriftelijke test bleek echter dat men niet altijd de kwantiteit moet naja gen want opvallend was dat er heel wat kwaliteit - op alle gebied - aanwezig was. Onder leiding van E. Govert vertel den de toekomstige feeën in beknopte termen hun droomwensen en zelfs nadien werd nog lang nagepraat, in een sfeer van vriendschap zon der een zweem van naijver. Toen ging het er nog gemoede lijk aan toe en nu is het af wachten hoe het twaalftal el kaar gaat bekampen als er om de titel gestreden wordt. De kandidaten De strijd zal dus geleverd wor den tussen de volgende meis jes: Christ. Bigot, Gent, man nequin in 1984 en tweemaal eredame; Rita Chapelle, Lan den, Suikerprinses in Tienen en Bloemenprinses in Dender- monde; Anne De Baetselier, Gent, Kaasambassadrice in Lo en driemaal eredame; Connie Defoor, Otegem; Effie Mo- reau, Koksijde, Miss De Pan ne; Myr. Prieels, Hulste, twee maal eredame; Katia Leclercq, Alveringem, Molenprinses; Kathl. Scheerlinck, Leeuwer- gem; Carine Vandenhove, Tie nen, Suikerprinses van Tienen en Miss Grime; Lieve Vonckx, Sint-Kathelijne Waver, Bloe- menfee 1985; Heidi Vuilsteke, Kortrijk; Tanja Wagemakers, Kapellen, Miss Middenstand en Lierprinses. Alle kandidaten ontvingen een brochure met de leerstof om zich geestelijk voor te bereiden op de beslissende proef. De vragen behelzen natuurlijk een groot gedeelte over de muziek en andere kunsten, geput uit het rekordboek van Guinness. Spijtig genoeg tellen de pun ten, hiervoor toegekend, maar voor een klein gedeelte mee in de eindstand. Nochtans moet voor deze verkiezing de mu ziek primeren maar de organi satoren hechten meer belang aan de houding, het voorko men e.d.m. In ieder geval wordt het in Aaigem tijdens de Langemunt- feesten een drukke bedoening in de speciale feesttent om de finalisten op 5 juli bezig te zien en te horen. De afwisseling tussen verkiezing en show moet alleszins genoeg aantrek kingskracht uitstralen dat deze kleine deelgemeente van Erpe- Mere het centrum van het mu zikale gebeuren wordt, zij het dan ook in het genre van de lichte muziek. JV

De Voorpost | 1986 | | pagina 5