Kartoenist Carl Meersman uit Temse staat een internationale carrière te wachten Reinaertfietstochten worden traditie in 't Land van Waas Zeeuwsch-Vlaanderen knipoogt naar Brugge, Gent én 't Waasland Wazenaren per kajak op de Lesse De prijzen van Carl Meersman Zomerfestiviteiten in rekreatiedomein Waesmeer te Tielrode in Temse Toeristische autozoektocht Amedé Verbruggenkring Kieldrecht- Verrebroek S - 13.6.1986 - De Voorpost Eind april werden de winnaars bekendgemaakt van de 25ste Wereldkartoenale Knokke-Heist. De eerste prijs op 300 inzendingen van het politieke cartoon werd dit jaar gewonnen door Temsenaar Carl Meersman. De prijsuit reiking in Knokke-Heist is voorzien voor 20 juni. Deze 24- jarige, woonachtig in de Landmolenstraat 13 te Temse, is in de gemeente al jaren gekend door zijn wekelijkse rubriek «Azynzeker» in een plaatselijk reklameblad. Persoonlijk vindt Carl zijn laatste politieke cartoon één van de mooiste. In 1984 en vorig jaar had hij immers al meegedaan aan deze wereldvermaarde kartoenale, maar met minder sukses. Zijn bekroond werk zal dit jaar te bezichtigen zijn in juli en augustus in Knokke-Heist. Carl Meersman werd geboren Temse behaalde hij het diplo- in Temse op 14 september ma van hoger kunstonderwijs, 1961. Nadat hij zijn diploma publiciteitstekenen en de grote van lager secundaire humanio- gouden regeringsmedaille, ra behaald had volgde hij in Eveneens in Temse behaalde 1976 stage bij fotogravure bij hij het getuigschrift van hoger Steurs in Antwerpen. Een jaar kunstonderwijs, afdeling later stapte hij in het bedrijf bouwkundig tekenen. In 1983 van zijn vader, Hugo, die een behaalde hij aan de akademie reklamestudio runt in Temse. van Antwerpen het bekwaam- Momenteel is hij daar ook nog heidsgetuigschrift van leraar werkzaam. artistieke vakken. In 1979 trok hij naar Frankrijk Van 1977 tot op heden behaal- om stage te volgen bij de druk- de dit jong talent liefst 15 prij- kerij Gip Liboume. Verder zen. Als gevolg van deze talrij- heeft hij al talrijke diploma's ke logo- en affichewedstrijden, op zak, zoals het diploma van meestal uitgeschreven via de voordracht, hogere graad, van plaatselijke akademie, heeft de muziekakademie te Sint- Carl Meersman al kunnen Niklaas. In de akademie van deelnemen aan verschillende groepstentoonstellingen. Zijn uiterst verzorgde werken wa ren reeds te bewonderen in talrijke steden van de Benelux. Toen hij in 1982 de eerste prijs behaalde met een affiche- ontwerp, bij een wedstrijd, uit geschreven door het ministerie van buitenlandse zaken, was zijn gewonnen werk te bewon deren in New York en Wenen. Ook de Regie der Posterijen is hem niet vreemd. Twee jaar na elkaar won hij de eerste prijs voor een postzegelontwerp. ïn 1984 werd een postzegel uitge geven rond het Belgische Rode Kruis en vorig jaar een postze gel naar aanleiding van «het Jaar van de jeugd». Doorbraak Naar aanleiding van het beha len van de prijs van de 25ste Wereldkartoenale had Carl Meersman ook nog twee ande re karikaturen ingediend. Het waren Willy De Clercq als dui veltje uit een Europees doosje en Guy Verhofstadt als geld- verspiller bij verkiezingscam pagnes. Naar aanleiding van zijn gewonnen karikatuur, de kaart van België met ministers Gol en Martens erin, zijn de jongste tijd reeds talrijke aan biedingen uit de bus gekomen. Eén daarvan is Jazz Internatio nal uit Hoeiiaart. Feit is dat Carl Meersman tijdens het weekend van 21 september een tentoonstelling zal houden met een vijftiental politieke karika turen, samen met de gekende kartoenist Gal, in het kultureel centrum van Hoeiiaart. Carl Meersman: «Mijn droom is ooit eens met een nationaal weekblad te kunnen samen werken». Dat dit jonge talent op de drempel staat van een interna tionale doorbraak hoeft zeker geen betoog, gezien zijn be gaafdheid en reeds veel be haalde prijzen. Carl Meers man: «Voor de prijzen hoefde ik het zeker niet te doen, want die werden uitgekeerd in natu- ra. Momenteel ben ik ook aan het plannen om binnen drie jaar een boek uit te geven. Ik tracht vijf jonge kunstenaars bijeen te krijgen die het caféle ven elk op hun persoonlijke manier benaderen en illustre ren om zo een kijkboek te bekomen met menselijke die pgang.» Naast Carl als initiatiefnemer nemen zijn zus Marijke, Rob- by Van Goethem (Hamme), Guy Van Assche (Temse) en nog iemand uit het Antwerpse deel aan het projekt «Alcohol - Het Caféleven in Vlaanderen door vijf jonge kunstenaars». Naast de idee om een kijkboek te realiseren is hij zich momen teel ook aan het bekwamen in sneltekenen en karikaturen via een artiestenbureau. Elke week zit hij in alle hoeken van Vlaanderen. Tevens is Carl Meersman aangesloten bij de kartoenistenvereniging Kever. Het is thans nog heel moeilijk om als jonge kracht door te breken bij de oudere gevestig de waarden in de wereld van de kartoenisten, aldus Meers man. Wat de wekelijkse cartoon «Azijnzeker» betreft is volgens de auteur een evolutie merk baar. Doorslaggevend aan de ze populaire cartoon is het feit dat Carl Meersman steeds «overschrijdend» tracht te werken. Terwijl de gekende «Gemmeke»-figuur (van de hand van zijn vader Hugo Meersman) meer plaatselijk werk aflevert, tracht zijn zoon er steeds de nationale of inter nationale gebeurtenissen bij te betrekken. Veel van de inzen dingen voor de kartoenwed- strijden komen voort uit Azi j nzeker»-»ideeën Carl Meersman is de mening toegedaan dat men van Temse een heel mooie gemeente «kan» maken. Persoonlijk is hij tegen het bouwen van so ciale woonwijken, want die worden binnen vijftig jaar toch de krotwoningen van de ge meente. Verder zou hij graag het prachtige gemeentehuis van Temse volledig zichtbaar willen maken. Op politiek vlak krijgt Carl Meersman veel reakties van schepen Luk De Ryck, die de evolutie van «Azijnzeker» op de voet blijk baar volgt. Maar kom, volgens Carl Meersman mag een kar toenist zich politiek niet enga geren. Temse. Kartoenist Carl Meersman gaat een international M.R. karrière tegemoet (dw) Waas-Jaks organiseert in sa menwerking met Vakantiege noegens Temse en Vakantie genoegens Melsele op zaterdag 28 juni een afvaart van de Lesse. Tijdens een avontuurlijke boottocht, aan boord van een sierlijke kajak, glij je de Lesse af. Je stopt waar en wanneer je wilt. De Lesse-afvaart begint te Houyet. De Beneden-Lesse is een ideaal toerriviertje voor elke beginner en zelfs voor kinderen, alleen in de kajak of mee in de tweezitter. Op het 21 km lange trajekt zijn er allerlei wondermooie plekjes te aanschouwen; de rotsen van Furfooz met de grotten van het Nationaal Park, de «aiguilles de Chaleux», het prachtige kasteel van Walzin; kortom: het is een onvergetelijke tocht. Praktisch Vertrek om 7.30 uur aan het Gildenhuis, H. Heymanplein te Sint-Niklaas. Het vervoer gebeurt per auto car. Aankomst te Houyet rond 10 uur. De picknick kan meegenomen worden in de kajak. Er zijn verschillende gelegenheden waar men kan aanleggen om iets te drinken. Men verpakt de picknick best in een water dichte plastic zak. Droge reservekledij kan in de autocar blijven liggen en bij aankomst te Anseremme zijn er kleedkabines voorzien. Thuiskomst rond 19 uur. Prijs: autocarvervoer 325 F persoon. Huur kajak: eenzit 400 fr - tweezit 500 fr. Wie niet zelf wenst te kajakken kan in een grote bestuurde boot de af vaart meemaken 400 fr. Inschrijven tot uiterlijk 18 juni bij Dirk Vereist, tel. 03/ 777.27.40 (na 18 uur) of op het sekretariaat Vakantiegenoe gens tel. 03/776.39.52, H. Hey manplein 7, Sint-Niklaas De inschrijving is pas geldig na betaling van het deelnamebe drag. Op vrijdag 20 juni organiseert Waas-Jaks een diaavond over het voorbije kajakseizoen. Dan zullen reeksen vertoond worden van de initiatiekursus- sen die in het voorjaar hebben plaatsgevonden en van de voorbije afvaarten. Iedere geïnteresseerde is harte lijk welkom op vrijdag 20 juni om 20 uur in Studio 18 N, Nieuwstraat 18 B te Sint-Ni- klaas. De toegang is gratis. Alle inlichtingen en informa tie: Dirk Vereist, tel. 03/ 777.27.40 (na 18 uur). 1977 Vereniging Grafische bedrijven - 1® prijs grafische vormgeving; 1978 Hoge Raad voor Diamant - 1® prijs afficheontwerp; 1978 Sierschouwen De Backer - 1® prijs illustratie; 1979 Nationale Dienst Afeet van Land- en Tuinbouwpro- dukten - bekroond affiche-ontwerp; 1979 Sint-Truidse fruitcentrale - 1® prijs cartoon; 1980 Benedictuscentenarium (internationaal) - bekroond affichewerk; 1980 Université Libre de Bruxelles - 1' prijs affiche- ontwerp; 1982 Ministerie van buitenlandse zaken (internationaal) - 1' prijs Belgisch affiche-ontwerp; 1982 Grote gouden regeringsmedaille publiciteitstekenen; 1984 Stad Sint-Niklaas - 1® prijs cartoon; 1984 Drukkerij Roels - 1® prijs postzegelontwerp (niet uitgegeven); 1984 Mahler-Besse en co - 1® prijs cartoon; 1984 Regie der Posterijen - 1® prijs postzegelontwerp (Belgisch Rode Kruis) - uitgegeven; 1984 Regie der Posterijen - 1® prijs postzegelontwerp («Het Jaar van de Jeugd») - uitgegeven; 1986 25' Wereldkartoenale Knokke-Heist - 1' prijs poli tiek cartoon. M.R. Grenzeloos toerisme, internationaal winkelen Onlangs werd het rekreatiedomein Waesmeer in Tielrode voor iedereen toegankelijk gesteld. Afgevaardigde beheer der van de n.v. Waesmeer, L.P. Pijnen heeft ook een kalender met de festiviteiten voor het komend zomersei zoen bekend gemaakt. Wie meer inlichtingen wenst kan steeds terecht bij het Waesmeer, Huis ten Halven 41, te 2698 Tielrode, telefoon 03/771.51.26. Zaterdag 29 juni: boogschieten liggende wip, feestzaal, aan vang 13.30 u. Zaterdag 12 juli: «Omloop van het Waesland»: 14 u. dames en 16 u. heren. Zondag 13 juli: boogschieten liggende wip, feestzaal, aan vang 13.30 u. Vrijdag 18 juli: dropping he ren. Inschrijven in de bowling. Zaterdag 19 juli: dropping da mes. Inschrijven in de bowling Zondag 20 juli: dropping jeugd onder begeleiding. Inschrijven in de bowling. Maandag 21 juli: boogschieten liggende wip aanvang 13.30 u. Woensdag 23 juli: minigolf wedstrijd voor heren. Aan, vang 14 u. Donderdag 24 juli: minigolf wedstrijd voor dames. Aan vang 14 u. Vrijdag 25 juli: minigolfwed strijd voor de jeugd. Aanvang 14 u. Zaterdag 26 juli: minivoetbal wedstrijd Waesmeer-Vlas- schaerd. Betanque-wedstrijd. W aesmeer-Vlasschaerd Woensdag 30 juli: pannekoe ken eten op het terras. Vrijdag 1 augustus: tenniswed strijd enkel/dubbel, dames en heren. Zaterdag 2 augustus: zwem wedstrijd op het meer voor dames en heren. Aanvang 14 u. Met koud buffet op het strand. Jubileum 25 jaar huwe lijk (muziek). Zondag 3 augustus: watersportwedstrijd op het meer; watergolf, roeien, kano, enz. Woensdag 6 augustus: zoek- wedstrijd voor de kinderen. Organisatrice: mevr. Ver- schueren. Vrijdag 8 augustus: grote bin goavond, met de ganse dag door mosselfestijn op z'n Spaans. Zaterdag 9 augustus kermis met 's avonds groot bal met Miss Waesmeer-verkiezing. De ganse dag door mosselfes tijn op z'n Yrseke's. Zondag 10 augustus: kermis, met de ganse dag door mossel festijn op z'n Waesmeers. Woensdag 13 augustus: gezelli ge avond rond het kampvuur met dansgroep. Vrijdag 15 augustus: moeder dag met een surprise voor alle moeders met bonte namiddag. Zaterdag 16 augustus: grote sportfestiviteit van het Waes meer, met de ganse dag door palingfestijn. Zondag 17 augustus: grote triathlon-wedstrijd van het Waesland. Aanvang 14 u. Doorlopend speenvarken aan 't spit op het terras, 's Avonds groot bal met prijsuitreiking. Aanvang 20 u. Vrijdag 22 augustus: grote bin go-avond in de feestzaal. Zaterdag 23 augustus: groot Harley Davidson-treffen met voorstelling van een veertigtal motoren. Zaterdag 30 augustus: groot sluitingsbal. M.R. Zondag 1 juni werd voor de tweede maal de Wase Reinaertfietstocht over 45 en 95 km georganiseerd. Daar aan werd voor de eerste keer een Reynaert-gezinsfiets- tocht van 25 km gekoppeld. Zoals vorige jaren werd dit initiatief georganiseerd door de gewestelijke VW-Land van Waas met als voorzitter te Sint-Niklaas-schepen van toerisme Staf Van Daele. Het stadsbestuur van Sint-Niklaas, de stedelijke Sportraad en tal van Wase gemeentebesturen en wielertoeristenklubs verleenden aan deze tweede Reinaert-fïetstocht hun mede werking. De gewestelijke VW. mocht zich ook verheugen in de medewerking van talrijke sponsors, zodat al de aanwezigen tijdens de fietstocht konden genieten van gratis dranken, fruit, koeken, Hollandse maatjes en allerlei snoepjes. Ruim 400 deelnemers hebben zich die zondagvoormiddag aan de inschrijvingstafel in de hal van het Sint-Niklase stad huis aangemeld en dat on danks het slechte weer. In het oog springend was het groeiend aantal klubs van bui ten het Waasland. Voor de 45 km boden zich 112 deelnemers aan uit 8 diverse klubs en 214 deelnemers uit 17 diverse klubs waren paraat om de Rei- naert-regenfietstocht van 95 km af te haspelen. Bij de indi- viduelen werden er 77 voor de 45 km en 41 voor de 95 km genoteerd. De jongste deel neemster was Lutgart Van den Berghe, Gavermolenstraat 93 te Belsele. Bij de jongens mocht Tom Stremersch, Kerk straat te Belsele, de eer op strijken. De prachtige Reinaertschotel voor het grootste aantal deel nemers voor de 45 km ging naar W.T.C. Belseelse Trap pers. W.T.C. Kontakt uit Sint- Niklaas ontving de Reinaert schotel voor de meeste deelne mers voor de 95 km. B.T.C. Aartselaar ontving de Rei naertschotel als verst komende klub. Vermeldenswaard is dat er een sterke deelname was van Ant werpse klubs en individuelen. Al deze moedige fietsers heb ben al deze kilometers gere den, gezegend met overvloedig regenwater maar tevreden om de uiterst verzorgde ontvangst en organisatie en hebben met volle teugen genoten van het prachtige Wase groene land schap. In de namiddag ging dan de eerste Reinaert-gezinsfiets- tocht van start, onder een don kergrijze hemel en regen- sluizen die voortdurend open stonden. Op vraag van de tien tallen aanwezige moedige fiet sers besliste voorzitter Staf Van Daele de eerste Reinaert- gezinsfietstocht toch van start te laten gaan en dit in een verkorte uitgave. Deze ge zinsfietstocht werd begeleid door tal van wielerkapiteins onder leiding van Ernest Van Huffel en Raymond De Puys- seleir. Bij hun terugkeer in Sint-Ni- klaas werd het wielergezel- schap opgewacht in de kalfac van het Sint-Jozef-Klein-Semi- narie. Hier kregen al de aan wezigen gratis warme koffie, een frisse pint, maatjes met brood, koeken, fruit en snoep. Een hammondorgelist zorgde voor muzikale animatie en hier werd een gratis tombola ge houden met als eerste prijs een prachtige fiets die gewonnen werd door Firmin Philips, Zonnestraat 43b te Sint-Ni klaas. Tal van andere prijswin naars ontvingen keramiekge- schenken en boeken. Ondanks de tegenvaller van het weer maar blij om de gele verde prestatie toog iedereen opgetogen huiswaarts met de belofte: tot volgend jaar! Reinaertgeschenk Alle deelnemers aan de Rei- naert-fietstocht werden door de gewestelijke VW de sport- dienst van Sint-Niklaas en het stadsbestuur van Sint-Niklaas in de watten gelegd. Elke deelnemende klub ont ving als blijvend aandenken een gebakken aardewerk, ge creëerd door Ernest Van Huf fel, met een tafereel uit het Reinaertepos waarbij Reintje Vos de sluwe Bruin de beer in de luren legde. Het is de bedoeling van de Gewestelijke VW Land van Waas, elk jaar een nieuw tafe reel uit het Reinaert-epos in gebakken aardewerk als blij vend aandenken aan de klubs te overhandigen, zodat na ja ren elke klub een ganse kollec- tie taferelen uit het Reinaert epos in zijn bezit heeft. Iedere individuele deelnemer ontving ook een Reinaerttegel met op de achtergrond het stadhuis van Sint-Niklaas en een fietsende Reinaert de Vos. Voor het goede verloop van deze tweede Reinaertfietsuit- gave stond uiteraard schepen Van Daele in met zijn staf, bestaande uit André Vander- veken, Lucie Vermeulen, Rita Verbraecken, Jeanine Berden en Magda Merckaert, evenals Johan Heirbaut van de stede lijke sportdienst en de diverse verantwoordelijken van de Wase Wielertoeristenclubs. De derde Reinaert-fietstocht en de tweede Reinaert-ge- zinsfietstocht worden volgend jaar georganiseerd op de eer ste zondag van de maand juni. Tijdens de zomervakantie or ganiseert het gemeentebestuur van Temse, net zoals vorig jaar, een toeristische fietszoek- tocht door groot-Temse. Alle deelgemeenten komen aan bod. Het vertrekpunt is: zoals bij de vorige uitgaven, aan het toe komstig toeristisch centrum De Watermolen op de Wil- fordkaai. De tocht loopt on dermeer langs berijdbare we gels, zodat het landelijke en de rust ten volle aan bod komen. De gids 1984 «Ik hou van Tem se» blijft een bron van infor matie en dokumentatie; die heel wat opzoekingswerk kan besparen. Deelnameformulieren zijn vanaf 1 juli verkrijgbaar tegen 20 fr. op volgende adressen: Gemeentehuis Temse, lo ket 1 (gelijkvloers): voor middag; Toeristische dienst, ge meentehuis (gelijkvloers, vroegere politieburelen): heel de dag; Kultuurdienst, gemeen tehuis Tielrode, Antwerpse Steenweg 7: voormiddag; Gemeentemuseum, Kas teelstraat 16, Temse: enkel tij dens het weekend; VAB-VTB-kantoor, Schoolstraat 64, Temse: alle dagen. Elke deelnemer bepaalt zelf wanneer hij deze zoektocht fietst en oplost. Zowel het Ge meentemuseum als het Mu seum Heraldiek Benelux zijn in het trajekt opgenomen. Bei de musea zijn enkel tijdens het weekend geopend. Per gezin of adres kan slechts één formu lier ingediend worden. Het in- vulformulier dient onder geslo ten omslag ten laatste op maandag 15 september be zorgd aan de gemeentelijke kultuurdienst, Antwerpse Steenweg 7, 2698 Tielrode (tel. 03/771.00.03), met als titelver melding 'Fietszoektocht Ge meentebestuur Temse 1986'. De organisatie berust bij het gemeentebestuur, de realisatie bij de Kultuurdienst. M.R. De Bibliotheca Wittockiana organiseert in de Bemelstraat 21-23 te Brussel een tentoon stelling over de schilderkunst en de boekbandversiering zoals die werd beoefend door Jo Delahaut. De tentoonstel ling is te bezichtigen van 21 mei tot 28 juni Zo'n honderdduizend inwoners, acht gemeen ten. Een stukje Vlaanderen in Nederland, tussen de Belgische grens en de Westerschelde- monding. Cadzand ügt op een boogscheut van Knokke, Sluis situeert zich in 't ommeland van Brugge, Philippine en Temeuzen houden voe ling met het Gentse, Axel en Hulst krijgen nogal wat Waaslanders uit bv. Stekene, Sint- Niklaas en Beveren, ook Antwerpenaren op bezoek. De Belgische dagjestoeristen komen graag naar Zeeuws-Vlaanderen. Die regio wil permanent voeling houden met de «zielsverwante» grens gebieden bij ons. De Kamer van Koophandel in Zeeuws-Vlaanderen heeft gekonstateerd dat er in die streek weinig koördinatie bestond t.a.v. aktiviteiten die door het bedrijfsleven worden georganiseerd. Daaraan wou en wil men nu intens sleutelen en tegelijk ligt ook de bedoeling voor, het dagtoerisme daar te behou den en zelfs uit te breiden. Een en ander heeft aanleiding gegeven tot de oprichting van de Stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaanderen. De doelstelling van deze stichting, waarvan burgemeester J. Asselbergs van Sluis voorzitter is, luidt: «De beeldvorming op gebied van rekreatie en toerisme ten aanzien van Zeeuwsch-Vlaanderen in het algemeen en in het aangrenzende België in het bijzonder te verbeteren en de bekendheid met het gebied te vergroten». Zulks wil men realiseren door aktiviteiten van winkeliers, middenstandsverenigingen, de VW, enz. te bundelen, door adviezen te verstrekken m.b.t. het toeristisch aanbod in Zeeuwsch-Vlaanderen, door een promotie- kampagne uit te werken, door eigen publikaties uit te geven. Sedert begin maart is Tiny Maen- hout als pr-medewerkster in dienst bij de stichting, zij heeft tot taak een gezamenlijke publiciteitsbeleid uit te werken. Markant is dat het Nederlands ministerie van ekonomische zaken een rijkssubsidie toezegde van 175.000 gulden over de vijf jaar dat het projekt van de stichting gaat lopen. De ge meenten verlenen subsidie, het bedrijfsleven, het bankwezen, de Kamer van Koophandel ook springen in de bres en de provincie Zet land heeft een subsidie in het vooruitzid gesteld. Dat alles resulteerde in een unieke samenwef kingsvorm die volgens voorzitter Asselberj gericht is «op verbetering van de ontvang» struktuur en versterking van het toeristisc produkt». De Stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaandert bevindt zich thans in - zoals men dat noemt een «opbouwfase». Vanaf volgend jaar hooj men duidelijk gestruktureerd te kunnen wei ken aan de hand van een pr-beleid en goe uitgebalanceerde strategie. Inmiddels werd al een Zeeuwsvlaams aktivite tenschema gepresenteerd. Daarin vind je ee overzicht van de belangrijkste evenementen di op stapel staan voor juni tot september '8É Daarbij kunnen worden vermeld de havenfee ten in Temeuzen (20-22 juni), de Boudelofest viteiten in Lamswaarde (27-29 juni), de Mai ritsfeesten in Axel (juni tot augustus), n.a. het feit dat Axel vierhonderd jaar geleden do< Prins Maurits van de Spanjaarden werd b< vrijd, een folkloristische dag in IJzendijke o; 19 juli, mosselfeesten op 30-31 augustus g Philippine, enz. De Stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaandera zal in het najaar deelnemen aan een grote ben in Gent en is ook van plan, in de media eet ad verten tiekampagne te lanceren. De Stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaanden woont aan de Schuttershofweg 1 in 4538 Al Temeuzen-Nederiand. Je kan ze telefonisd bereiken door vanuit België nr. 0031-1150 12952 te draaien. De wijze waarop net over de schreve bij om noorderburen samengewerkt wordt met bi oog op het verhogen van de impakt va Zeeuwsch-Vlaanderen inzake toerisme, inzak de dynamiek van het zakenleven ook, is nk alleen boeiend en belangrijk, maar opent od heel wat perspektievcn voor deze zo Vlaams vriendelijke regio. Men kan van hier uit d Stichting alleen maar veel sukses toewensen. Wouter Vloeberjl Naar aanleiding van het vijftienjarig bestaan van deze Vlaamse socio-kulturele vereniging wordt een autozoek tocht ingericht o.m. op het grondgebied van de polderge meenten Kieldrecht, Meerdonk, Verrebroek, Vrasene, Kallo. Iedereen kan deelnemen op één van de zondagen naar keu ze van de verlofmaanden juli en augustus 1986. Plaats van vertrek is het café Sint-Michaël, Markt 55, tegen over de kerk van Kieldrecht. Inschrijvingen worden daar el ke zondag opgewacht tussen llu30 en 15 u. Dit is geen snelheidswedstrijd. In een ontspannen sfeer brengt men u langs heerlijk rustige, pittoreske polderwegen naar de bezienswaardigheden van deze streek. Het kontrast met de industrie van de Linker- Scheldeoever vormt een ietwat pijnlijke konfrontatie tussen oud en nieuw. Tienduizenden frank prijzen zijn voorzien. Elke deelnemer, ongeacht zijn klassering, ontvangt een waar devolle prijs (eerste prijs heeft een waarde van ongeveer 5.000 fr.). Het deelnemingsrecht be draagt slechts 250 fr. per wa gen. Meerdere inschrijvingen per wagen zijn toegelaten, maar hoegenaamd niet ver plicht. Mensen die nog nooit aan een echte autozoektocht hebben deelgenomen worden hierme de attent gemaakt op het feit dat er nogal wat wolfijzers cn schietgeweren verborgen lig gen. Wees dus niet ontgoo cheld indien u zich bij de b< kendmaking van de juiste as woorden bij de neus genonx voelt. Wie zei er ook wee: «Meedoen is belangrijker da winnen»? In elk geval is dit een ideal gelegenheid om, alleen of m uw gezin, dit stukje Waaslai beter te leren kennen. Kultureel gezien zult u er a ker wat van opsteken. De organisatie van deze zoektocht en vooral de ri gevulde prijzentafel werd me gelijk gemaakt door de zi hoofdsponsors: Tapijtwevd Texam, het Gemeentekredk Rem- en Uitlaatcenter Rel Drukkerij Cleiren, de Kredk bank, en het Woon- en buro W.B.B. Verdere inlichtingen te beko men bij Paul Crutzen, Kr« 20, 2790 Kieldrecht. Telefoc 03-773.49.21. Tielrode. Burgemeester Van Riet kwam in het plaatselijke parochiecentrum een jaarbeun openen. Het initiatief kende sukses (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 6